Rasti moderni risinājumi Ķekavas sākumskolas baseinam un sporta zālei

Realizējot Ķekavas sākumskolas 3. kārtas projektu, sākumskolas baseina un sporta zāles izbūvē tiks izmantoti ilgtspējīgi un dabai draudzīgi risinājumi. Modernizējot 2012. gadā pārstrādāto peldbaseina projektu, plānots iebūvēt jaunākās paaudzes ūdens filtrācijas sistēmas, kādas līdz šim Latvijā izmantotas vien divos peldbaseinos, uzstādīti LED prožektori, kā arī LED apgaismojums pārējās telpās un multifunkcionāls tablo sporta zālē.

 

Sekojot jaunākajām būvniecības un tehnoloģiju tendencēm, 3. kārtas projekts ietvers vairākus mūsdienīgus risinājumus, kas ilgtermiņā ievērojami samazinās ēkas uzturēšanas izdevumus. Baseinā tiks izmantota Vācijā patentēta un izgatavota mazā un lielā baseina ūdens filtrācijas sistēma, kas, pateicoties tehnoloģiskajam risinājumam, savu funkciju pilda ilgāk salīdzinājumā ar parasti izmantotajiem ūdens filtriem, kas jāmaina reizi piecos gados.

 

Sporta zāles inventāru papildinās moderns tablo, savukārt visā sporta kompleksā plānots aizstāt parastos prožektorus ar LED apgaismojumu un visās pārējās telpās LED apgaismojums, kas ne tikai ievērojami samazinās patērēto elektroenerģiju, tādējādi saudzējot vidi, bet arī nodrošinās piemērotu apgaismojumu sacensību filmēšanai.

 

Pārmaiņas veiktas arī dušas telpās, kur ierastās kabīnes tiks aizstātas  ar sienās iebūvētām Shell dušas sistēmām, atdalot dušu vietas ar starpsienu norobežojumu.

 

Tāpat, izvērtējot satiksmes organizācijas iespējas ēkas apkārtnē, paredzēts atļaut autobusiem apstāties un ilgstoši stāvēt pie sporta centra ieejas, izlaižot un sagaidot pasažierus. Šobrīd pārplānots ir arī kompleksa stāvlaukums, paredzot elektrības sadales tīklu ar atbilstošu jaudu, kas nodrošinās elektrības pieejamību āra pasākumos, kā arī nākotnē ļaus stāvlaukumā izvietot elektromobiļu uzlādes stacijas.

 

Ķekavas sākumskolas baseina un sporta zāles izbūves laikā pagarināta arī lietus kanalizācija līdz Īgumu ielai, kā arī Nākotnes ielā izbūvēta skolēnu autobusu pietura, tādējādi nodrošinot labāku infrastruktūras pieejamību.

 

Lai īstenotu augstāk minētos tehniskos risinājumus sporta kompleksa modernizēšanai, Ķekavas novada dome ir atvēlējusi papildu finansējumu pašvaldības budžetā.

 

Kopumā Ķekavas sākumskolas 3. un noslēdzošās kārtas projekts paredz sporta zāles izbūvi ar 500 skatītāju sēdvietām tribīnēs un laukumu, kas paredzēts florbolam, volejbolam, basketbolam, rokasbumbai un citiem sporta veidiem, lielo peldbaseinu ar četriem 25 m gariem celiņiem un 140 skatītāju sēdvietām tribīnēs, kā arī bērnu baseinu peldētprasmes apguvei. Paredzēts, ka baseinu pamatā izmantos Ķekavas sākumskola, sporta skola un citas novada izglītības iestādes, bet no mācībām brīvajā laikā tas būs pieejams arī novada iedzīvotājiem.

 

 

Sabiedrisko attiecību daļa

06.06.2017

  Drukāt