Pierīgas forumā diskutēs par viedo uzņēmējdarbību

27. martā plkst. 11.00 Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledžā notiks Pierīgas forums “Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā”. Forumā aicināti piedalīties arī Ķekavas novada uzņēmēji.
 

Forumu rīko Latvijas Zinātņu akadēmija, Olaines novada dome, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Plānošanas reģions sadarbībā ar Olaines novada uzņēmējdarbības centru valsts pētījumu programmas EKOSOC- LV ietvaros.  Plānots, ka forumā piedalīsies vairāku Pierīgas pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, izglītības un zinātnes pārstāvji.
 

Pēdējos gados pieaudzis viedo uzņēmumu skaits Pierīgas reģionā un tā rezultātā ir mainījusies ekonomiskā situācija visā reģionā kopumā, jo tiek radīti produkti ar augstu pievienoto vērtību, pieauguši iedzīvotāju ienākumi un līdz ar to arī novada ienākumi, mainījusies gan uzņēmējdarbības vide, gan dzīves vide. Pierīgas reģionā vērojamas jaunas tendences - mainās pārvalde uz viedu pārvaldi, uzņēmumi pārceļas no Rīgas uz Pierīgas novadiem, t.sk., arī viedie uzņēmumi, kas rada pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka un nepieciešamību pēc attiecīgiem pakalpojumiem (attiecīgas infrastruktūras, izglītības iestādēm, dzīvojamā fonda utt.).
 

Forums notiks divās daļās, pirmajā daļā tiks prezentēti pētījuma rezultāti par viedās uzņēmējdarbības attīstības iespējām un par Pierīgas reģiona attīstības vajadzībām un prioritārajiem risinājumiem, būs iespēja uzzināt par mūsdienu tendencēm un inovācijām uzņēmējdarbībā un par izglītības lomu viedās uzņēmējdarbības attīstībā. Otrajā daļā tiek plānota paneļdiskusija - pašvaldību un uzņēmēju sadarbības modelēšana, kurā aicināti piedalīties tuvējo novadu pašvaldību un uzņēmēju biedrību pārstāvji no Mārupes, Ķekavas, Olaines, Jūrmalas un citi interesenti.
 

Forumā aicinām piedalīties visus interesentus, kuri vēlas redzēt Pierīgas reģionu kā vietu viedas pārvaldes un uzņēmējdarbības attīstībai, kura balstās uz veiksmīgu sadarbību.
 

Formu programmu aicinām skatīt šeit.
 

Pieteikšanās forumam: lmzn@lza.lv

 

Ligita Āzena

LZA LMZN un LLMZA zinātniskā sekretāre

13.03.2018.

 

  Drukāt