2. jūlijā pulksten 11.00 ar svētku dievkalpojumu svinīgi tiks atklāta atjaunotā kultūrvēsturiskā pērle – Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca, kas pēc rekonstrukcijas ir atguvusi savu sākotnējo vēsturisko spožumu.


Ķekavas novada pašvaldība 28. jūnijā parakstīja līgumu ar būvnieku par bērnudārza “Avotiņš” piebūves būvniecību. Līdz ar to bērnudārzs gada beigās varēs nodrošināt vēl papildu vietas gandrīz 100 bērniem.


Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību ciemā Dzintari Daugmales pagastā, Ķekavas novada dome nolēma, ka ir nepieciešams uzstādīt norādījuma ceļa zīmes (Nr. 519, 520, 521 un 522), kas samazinātu automašīnu plūsmas ātrumu un uzlabotu gājēju drošību.


Būs jauns autobusu maršruts Nr. 60 Ķengarags – Ziepniekkalns ar pieturvietām Valdlaučos
No 1. jūlija tiks atklāts jauns autobusa maršruts – Nr. 60, kas brauks pa Dienvidu tiltu, savienojot Ziepniekkalnu ar Ķengaragu, kas būtiski atvieglos Bišumuižas, Ķengaraga, Valdlauču un Ziepniekkalna iedzīvotāju pārvietošanos un nodrošinās plašu piekļuvi citām Rīgas apkaimēm.
Dome apstiprina Pļavniekkalna sākumskolas pārbūves publiskās apspriešanas rezultātus
Ķekavas novada dome 16. jūnijā apstiprināja Pļavniekkalna sākumskolas pārbūves publiskās apspriešanas rezultātus, kā arī uzdeva izpētīt un izstrādāt Pļavniekkalna sākumskolas attīstības alternatīvus variantus, ņemot vērā apspriešanas rezultātus.
Ķekavas novada pašvaldības publiskais pārskats par 2015. gadu
Ķekavas novada dome ir apstiprinājusi Ķekavas novada pašvaldības publisko pārskatu par 2015. gadu.
Pieejams atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem
Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016.gada 25.jūlija līdz 2016.gada 24.augustam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība" apakšpasākumā "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem".
Ķekaviete iegūst godalgu par Latvijas gardākā mājās sietā Jāņu siera recepti "Lakstīgalu ielas Jāņu siers"
Šogad pavasarī saimnieces tika aicinātas sūtīt savu Jāņu sieru receptes, kuras pēc tam garšoja un vērtēja gardēži - eksperti Mārtiņš Sirmais, Signe Meirāne, Ilze Jurkāne, Liene Zemīte, Normunds Baranovskis un Inga Pūce. Galveno godalgu izpelnījās Edīte Jurjāne no Ķekavas ar savu Jāņu siera recepti "Lakstīgalu ielas Jāņu siers", informē portāls Mammamuntetiem.lv
Ķekavas novadam trešā vieta Pašvaldības darbinieku sporta spēlēs
17.jūnijā Baldonē norisinājās kārtējās Pierīgas novadu pašvaldību darbinieku sporta spēles. 14 novadu konkurencē šogad uzvarētāja godu izcīnīja Baldones novads, otrajā vietā kopvērtējumā ierindojās mārupieši, trešajā – Ķekavas novada pašvaldības darbinieki.
Nekustamā īpašuma “Murdiņi” attīstības priekšlikuma publiskā apspriešana
2016.gada 2.jūnijā Ķekavas novada dome ar lēmumu Nr. 2.§ 1. (protokols Nr. 18.) atbalstījusi ieceri par “Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Murdiņi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu”.
Pašvaldība risina bērnudārzu rindu problēmu
Ķekavas novads ir viens no tiem Latvijas novadiem, kur bērnudārzu rindu problēma ir ļoti nopietna. Risinot rindu problēmu, pašvaldība slēgs deleģēšanas līgumus ar divām privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm par 130 vietām, atvērs trīs jaunas grupas bērnudārzā „Avotiņš” ar 75 vietām, kā arī turpinās līdzfinansēt privātā bērnudārza vai aukles pakalpojumu.
Artis Drēziņš: Nav svarīgi, cik ilgi dzīvo Ķekavā, lai būtu savējais
Žurnālists Artis Drēziņš ikdienā ceļo pa Latviju, gatavojot publikācijas "Latvijas Avīzei", brīvajā laikā ir sieviešu florbola virslīgas komandas "Ķekava" vadītājs, savā dzīvē noskrējis 86 maratonus un nu jau 11 gadus ir Ķekavas iedzīvotājs. Lasiet interviju ar viņu portālā www.aprinkis.lv
Pļavniekkalna sākumskolas pārbūves publiskās apspriešanas rezultāti
Ķekavas novada pašvaldības rīkotajā Pļavniekkalna sākumskolas pārbūves publiskajā apspriešanā 452 iedzīvotāji atbalstīja piedāvāto variantu, savukārt 475 to noraidījuši.
Atbalsts ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstībai
Projektu pieteikumus nelauksaimnieciskās darbības attīstībai varēs iesniegt no 2016.gada 11.jūlija līdz 10.augustam.
Nāves salā uzstāda jaunu karoga mastu
Sestdien, 11. jūnijā Nāves salā, pateicoties četru brīvprātīgo iniciatīvai, uzstādīts jauns karoga masts.
Kad bioloģiski audzēta oga būs tabletes vietā
"No vienas puses, Latvijā nevar nodrošināt pieprasījumu pēc bioloģiskajiem produktiem, bet, no otras puses, nevar arī brīvi ražot," saka bioloģiskās saimniecības "Atvases" saimnieks Andris Mangulis intervijā laikrakstam "Diena". Lasiet vairāk..
Putnu fabrika Ķekava saņēmusi VARAM speciālo balvu Reģiona spēks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš ceturtdien pasniedzis AS "Putnu fabrika "Ķekava"" ministrijas speciālo balvu "Reģiona spēks" par ieguldījumu ilgtspējīgas sabiedrības un reģiona attīstībā.
Mākslas skolas absolventu darbu izstāde
Ķekavas Kultūras nama svinību zālē no 7. jūnija - 31. augustam apskatāma Ķekavas Mākslas skolas 20. izlaiduma absolventu skolas nobeiguma darbu izstāde.
Kapusvētki Ķekavas novadā
Kapusvētki Ķekavas novadā 2016. gadā. Par norises vietām un laiku lasiet vairāk!
Āra baseinu ūdens nav paredzēts slāpju veldzēšanai
Baložu pilsētā pie kultūras nama un pie pilsētas pārvaldes atrodas āra ūdens baseini, kuri vasaras mēnešos tiek piepildīti ar ūdeni un lieliski atsvaidzina pilsētas ainavu. Novērots, ka iedzīvotāji dažkārt ūdeni no baseiniem izmanto arī, lai atvēsinātos, taču to darīt nevajadzētu.
Iedzīvotāji jautā: Kādi ir suņa saimnieka pienākumi?
Atbilstoši Ķekavas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem dzīvnieku īpašniekiem un turētājiem noteikti pienākumi. Izlasi un esi informēts!
Ķekavas novada bibliotēku kopkatalogs
Mūsdienīgas bibliotēkas nav iedomājamas bez elektroniskā kataloga, kurā ērti un ātri atrodams viss bibliotēkas krājums. Tas tiek veidots arī Ķekavas novada bibliotēkās.
Paziņojums par Daugavas upju baseinu apgabala apsaimniekošanas plāna 2016.-2021. un Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plāna 2016.-2021. ietekmes uz vidi stratēģiskā novērtējuma vides pārskata nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nodod sabiedriskai apspriešanai stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma ietvaros izstrādāto Vides pārskata projektu Daugavas upju baseinu apgabala apsaimniekošanas plānam 2016.-2021.gadam un Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plānam 2016.-2021.gadam.
Veiktas peldūdens kvalitātes pārbaudes
Veicot piesārņojuma situācijas pārraudzību, lai nepakļautu riskam peldētājus, pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļa 6. jūnijā organizējusi ikgadējās ūdens pārbaudes populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens.
"KLANG" izziņo pilnu festivāla programmu
Sadarbībā ar Radio SWH Rock organizatori izziņojuši ceturtā rokfestivāla "KLANG!" pilnu programmu, kas šogad kļuvusi saturiski un stilistiski apjomīgāka.
Baložos pārbaudīs ugunsdzēsības hidrantus
SIA “Baložu komunālā saimniecība” informē, ka 2016. gada vasarā tiks veikta ugunsdzēsības hidrantu pārbaude Baložu pilsētā.
3. jūnijā - gads līdz pašvaldību vēlēšanām
3. jūnijā, sestdienā, pēc gada Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās uz nākamo četru gadu termiņu būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti.
Ķekavas novadā darbu uzsāk jauns ģimenes ārsts
No 2016.gada jūnija Rīgas ielā 2, Baložos, Ķekavas novadā ir atvērta jauna ģimenes ārsta prakse, kurā strādā ģimenes ārsts Dr.Tatjana Petkus un ārsta palīgs Ilona Kalniņa. Prakses tālrunis: 2656 8345.
Rīgas un Ķeguma HESA remotdarbi - Satiksmes ierobežojumi pār Daugavu
Rīgas un Ķeguma HESA remotdarbi - satiksmes ierobežojumi pār Daugavu
Tirdziņiem var pieteikties Tūrisma koordinācijas centrā
Interesentus, kuri ar savu produkciju vēlas piedalīties Ķekavas novada pašvaldības rīkotajos tirdziņos, lūdzam sazināties ar Tūrisma koordinācijas centru. Tālr. 67935826, 27017333; e-pasts: turisms@kekava.lv. Pieteikuma anketu var aizpildīt Tūrisma koordinācijas centra interneta vietnē.
Uzņēmēji sāk piedāvāt vasaras darbus skolēniem; pieteikšanās termiņš - 15. jūnijs
Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus vasarā piedāvāt darbu Ķekavas novada skolu skolēniem, sniedzot finansiālu atbalstu uzņēmējiem. Proti, pašvaldība atbilstoši noslēgtajiem līgumiem atlīdzina darba devējam 50% apmērā no skolēna atalgojuma.
Pierīgas pašvaldības atklātā vēstulē pauž neapmierinātību ar jauno pedagogu atalgojuma modeli
14 Pierīgas pašvaldības, nosūtot atklāto vēstuli augstākajām valsts amatpersonām, lūdz atlikt Ministru kabineta noteikumu projektu, kas regulē pedagogu darba samaksu un valsts mērķdotācijas apjomu pašvaldībām, tālāko virzību esošajā redakcijā.
Ieteikumi drošai atpūtai pie ūdens
Strauji tuvojas vasaras atvaļinājumu laiks, kuru daudzi iedzīvotāji izmanto atpūtai pie ūdeņiem. Ķekavas novada pašvaldība aicina ievērot drošību un izlasīt ieteikumus, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem.
Tuvojas beigām mājdzīvnieku reģistrācijas termiņš
Saskaņā ar Ķekavas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem līdz 2016. gada 1. jūlijam visiem dzīvnieku īpašniekiem Ķekavas novadā jāreģistrē savi mājdzīvnieki - suņi un kaķi - pašvaldības izveidotajā dzīvnieku reģistrā, neraugoties uz to, vai dzīvniekam ir vai nav implantēta mikroshēma.
  Drukāt