Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) kopā ar Ķekavas novada Uzņēmēju padomi un Ķekavas novada pašvaldību uzsāks vairāku pasākumu ciklu, kuru ietvaros iedvesmos, motivēs un iesaistīs jauniešus biznesa ideju ģenerēšanā. Ceturtdien, 26. aprīlī, JIC organizē “Jauniešu uzņēmīguma forumu”, lai kopā ar mentoriem un uzņēmējiem pārrunātu būtiskākos soļus, kā iespējams ideju īstenot reālā biznesā.


Tuvojoties Valsts svētkiem, informējam par Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņām aprīlī un maijā. Iedzīvotāju vērībai – šonedēļ izmaiņas paredzētas piektdien un sestdien, proti, 20. aprīlī, pašvaldības darba laiks pagarināts līdz plkst. 17.00, savukārt sestdien, 21. aprīlī, darba laiks noteikts no plkst. 8.00 līdz 13.00.


Aicinām iepazīties ar atkritumu dalītās vākšanas iespējām Ķekavas novadā, kā arī atgādinām, ka aprīlī, Lielās talkas mēnesī, SIA “Lautus” atkritumu šķirošanas laukumā bez maksas iespējams nodot gan elektriskos un elektronisko iekārtu atkritumus, gan vieglo automašīnu riepas.


Šogad Lielā Talka visā Latvijā norisināsies 28. aprīlī. Aicinām iedzīvotājus līdz 25. aprīlim pieteikt talkas vietas portālā talkas.lv, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespēja saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu.


Aicinām iepazīties ar aktuālo gadatirgu kalendāru Ķekavas novadā. Pirmais brīvdabas tirdziņš gaidāms jau 22. aprīlī Ķekavā, laukumā pie Doles Tautas nama. Savukārt Baložos pirmais pavasara tirgus apmeklētājus priecēs 26. maijā laukumā pie Baložu kultūras nama.


Iznācis pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas novads” aprīļa izdevums. Jaunākajā izdevumā aicinām lasīt par aizvadītajām novada budžeta un teritorijas plānojuma apspriedēm ar iedzīvotājiem, aktualitātēm bērnu reģistrēšanā novada bērnudārzos, kā arī vides, izglītības, sporta un kultūras jaunumiem.


Saskaņā ar ES noteiktajām personas datu aizsardzības prasībām (Eiropas parlamenta un Padomes regula 2016/679 par fizisku personu datu aizsardzību attiecībā uz personu datu apstrādi un datu apriti), turpmāk ikmēneša rēķinus par dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem vairs nedrīkstēs izsniegt līdzšinējā kārtībā.


Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība izsludina novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu. Projekta pieteikumus jāiesniedz līdz 10. maijam.


Piekto vasaru pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem (ieskaitot), kas mācās Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs.


Grupa Big Al & The Jokers aicina uz piecu gadu jubilejas koncertu Ķekavā
Ir pagājis gads, un ir pienācis laiks kārtējam grupas Big Al & The Jokers koncertam Ķekavas kultūras namā. Atzīmējot grupas piecu gadu jubileju, tās skanējumu koncertā papildinās talantīgie Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi.
Ķekavā iekārto Jaunu ideju centra būvniecības laukumu
Lai uzsāktu Ķekavas novada Jaunu ideju centra būvniecību, 19. aprīlī būvfirma “Balsts–R” veica pirmos būvlaukuma iekārtošanas darbus. Jauno ēku plānots pabeigt nākamā gada martā.
Latvijas Pašvaldību savienība: komiteju sastāva noteikšana vai grozīšana ir pašvaldības domes kompetence
Ņemot vērā, ka šobrīd ir kļuvis aktuāls jautājums un notiek diskusijas par to, vai pašvaldības domes deputāta izslēgšanai no komitejas vienmēr ir nepieciešams iesniegums, nosūtām visām pašvaldībām Latvijas Pašvaldību savienības viedokli par likuma “Par pašvaldībām” 55. panta piemērošanu.
Kompetenču apguvi plāno veicināt ar kopstrādes metodes pielietošanu jaunatnes centros
Svinot pavasari, 12. aprīlī Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) pulcēja partnerus no Itālijas, Spānijas, Igaunijas un Latvijas pirmajā projekta partneru sanāksmē, kas norisinājās Ķekavas JIC telpās. Partneri apsprieda “Jaunatnes kompetenču apguves veicināšanu ar kopstrādes koncepcijas pielietošanu jaunatnes centros” projekta gaitu, kā arī aplūkoja vietu, kurā tiek plānots sasaistīt kopstrādes elementus ar jaunatnes centra darbību.
Novada uzņēmēji aicināti piedalīties sociālās uzņēmējdarbības seminārā Jūrmalā
Biedrība "Sociālās inovācijas centrs" maijā aicina uz divu dienu semināru “Fokusā sociālā uzņēmējdarbība – no statusa līdz finansējumam”, kas 9. un 10. maijā notiks Jūrmalā, viesnīcā “Hotel Jurmala Spa”.
Daļā Pierīgas pašvaldību skolu fiziski nepietiks vietu sešgadnieku uzņemšanai
Vairākas Pierīgas pašvaldības satrauc plānotā izglītības reforma, kas paredz aiznākamajā mācību gadā skolās uzņemt arī sešus gadus vecus bērnus, jo lielākam bērnu skaitam skolās vienkārši nebūs vietas.
Audžuģimenēm palielinās ikmēneša atlīdzība
No 10. aprīļa stājās spēkā jauni saistošie noteikumi Nr.4/2018, kas paredz, ka turpmāk Ķekavas novada pašvaldībā esošajām audžuģimenēm palielināsies ikmēneša atlīdzība, kas paredzēta bērna uztura nodrošināšanai.
Par telpu pārbūvi ģimenes ārstu praksēm Daugmalē un Baložos
10. aprīlī Ķekavas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar būvnieku par telpu pārbūvi ģimenes ārsta praksei Daugmalē, kā rezultātā prakses telpas būs divreiz plašākas un būs nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem.
Aizvadītas sapulces par Teritorijas plānojumu
Ķekavas novada pašvaldība šogad, februārī un martā, organizēja sapulces, kurās Ķekavas novada iedzīvotājiem un nekustamo īpašumu īpašniekiem bija iespēja klātienē iepazīties ar Teritorijas plānojuma darba variantu un uzdot sev interesējošos jautājumus.
Noslēgušās pašvaldības tikšanās ar iedzīvotājiem par budžetu
Ķekavas novada domes vadība, deputāti un pašvaldības speciālisti martā tikās ar iedzīvotājiem Mellupos, Ķekavā, Katlakalnā, Valdlaučos, Baložos un Daugmalē, lai klātienē iepazīstinātu ar šī gada budžetu, lielākajām investīcijām un plānotajiem darbiem konkrētajā apkaimē, kā arī uzklausītu iedzīvotāju priekšlikumus, vajadzības un atbildētu uz novadnieku jautājumiem.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.marta sēdes lēmumu Nr.6. „Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.6) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Uzklausīšanas sanāksmē apspriedīs sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2018. gada 24. aprīlī plkst.11.00 SIA “Getliņi EKO” konferenču zālē, Kaudzīšu ielā 57, Rumbulā, Stopiņu novadā, rīkos uzklausīšanas sanāksmi par SIA “Getliņi EKO” iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi” tarifu projektu.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm aprīlī
Aprīlī Ķekavas Mākslas skola aicina uz septiņām audzēkņu darbu izstādēm novadā. Šomēnes dažādās novadā vietās iespējams aplūkot gan vizuālās mākslas un foto tehnikā radītus darbus, gan mākslas skolas skolēnu radītos keramikas, tekstila un grafikas darbus.
Aprīlis - laivošanas mēnesis
Kad diena kļuvusi tikpat gara kā nakts un stiepjas garumā vēl, kad marta beigās kārtējoreiz pulkstenis pagriezts stundu uz priekšu, bet Ķekavas parkā iesvilpjas pirmais strazds, skaidrs: pavasaris ir klāt. Tūrisma koordinācijas centram tas iezīmē jaunās tūrisma sezonas sākumu un to, ka atsākas pavasara laivu braucieni-ekspedīcijas.
Ķekavas novada iedzīvotāji aicināti pievienoties Zemessardzei
Martā Ķekavas novada pašvaldībā viesojās Zemessardzes 1.Rīgas brigādes vadība, lai kopā ar domes priekšsēdētāju Viktoriju Bairi pārrunātu iespējamo sadarbību, tostarp veicinātu Ķekavas novada iedzīvotāju iestāšanos Zemessardzes struktūrā.
EKO Dienā Daugmales pagasta iedzīvotāji aicināti nodot nolietoto sadzīves elektrotehniku
Atkritumu apsaimniekotājs Ogres SIA “MARSS” piedāvā Daugmales pagasta iedzīvotājiem 10. maijā bez maksas nodot nolietoto sadzīves elektrotehniku.
VUGD brīdina: Nededzini savu zemi!
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina – kūlas dedzināšana ir bīstama. Nokūstot pirmajai sniega segai, VUGD ik dienu steidzās dzēst kūlas ugunsgrēkus. Šogad dzēsti jau 148 kūlas ugunsgrēki vairāk nekā 200 hektāru lielā degšanas platībā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Beitiņi-4”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 8.martā pieņēmusi lēmumu Nr.17. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Beitiņi-4”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Stabules”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 8.martā pieņēmusi lēmumu Nr.18. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Stabules”, Krogsilā, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Tuvojas termiņš ikgadējam mājdzīvnieku nodevas maksājumam
Ķekavas novada pašvaldība suņu un kaķu īpašniekiem atgādina, ka ikgadējā mājdzīvnieku nodeva jāsamaksā līdz šī gada 1. maijam.
Ķekavas pagasta kultūras centrs aicina radīt savu Dziesmu svētku tērpu
Gatavojoties Dziesmu svētkiem un Latvijas simtgades svinībām, Ķekavas pagasta kultūras centrs izsludina pieteikšanos tērpu konkursam “Ejot uz Dziesmu svētkiem!”. Konkursa dalībnieki aicināti radīt oriģinālu svētku apmeklējuma tērpu, kurā vienotā sintēzē būtu savijies mūsdienīgais un tautiskais.
Atver savu albumu un palīdzi tapt foto stāstam par novadu
Svinot Latvijas Simtgadi, Ķekavas novada pašvaldība 2018. gadā plāno izdot fotogrāmatu par Ķekavas novadu, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un iesaistīties grāmatas tapšanā.
Bezmaksas konteineri stikla iepakojuma šķirošanai
Ogres SIA “Marss” saviem klientiem piedāvā bez maksas uzstādīt 240 litru konteineru stikla iepakojuma savākšanai un izvešanai. Nepieciešamības gadījumā iespējams uzlikt arī lielāku konteineru.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas iela 51, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 23.februāra lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas iela 51, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā Rīgas iela 51, kadastra numurs 8070 008 0683.
Paziņojums par lokālplānojuma “Ores un Olektīte” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 23.februāra sēdes lēmumu 2.§ 1. “Par lokālplānojuma „Ores un Olektīte” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2017 (protokols Nr.3.)
  Drukāt