Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vakar, 12. decembrī, sveica konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” laureātus. Lepojamies, ka Ķekavas novads šogad konkursā atzīts par pašvaldību ar lielāko jaundzimušo skaitu, kā arī novērtēts tiem sniegtais pašvaldības atbalsts, pašvaldībai balvā piešķirot 5000 eiro turpmākai atbalsta pasākumu īstenošanai.


Noslēdzoties Ķekavas novada pašvaldības īstenotajam projektam “Daudzbērnu ģimenēm labvēlīgu savstarpējo attiecību motivējošas vides izveide Valdlaučos un Ķekavā”, novadā labiekārtoti bērnu rotaļu laukumi, uzstādīti āra trenažieri un īstenota nometne bērniem no daudzbērnu ģimenēm.


Pētot uzņēmējdarbības tendences reģionos, uzņēmums Lursoft apkopojis datus par pašvaldībās reģistrēto uzņēmumu skaitu uz 1000 iedzīvotājiem. Pētījuma ietvaros analizēti arī uzņēmumu finanšu rādītāji un samaksāto nodokļu apjoms uz 1000 iedzīvotājiem.


Lai nākotnē samazinātu siltuma zudumu siltumtrasēs un nodrošinātu drošu, ilgtspējīgu siltuma piegādi Baložu pilsētā, SIA “Baložu komunālā saimniecība” iecerējusi veikt siltumtrases atjaunošanas būvdarbus, tos uzsākot tiklīdz būs noslēgusies šī apkures sezona.


Tuvojoties gada noslēgumam, aicinām iepazīties ar Jaunā gada sagaidīšanas iespējām Ķekavas novadā - 31. decembrī plkst. 22.00 Ķekavā, Katlakalnā, Baložos un Daugmalē notiks gadumijas balles ar vakaru pie galdiņiem un dejām dzīvās mūzikas pavadījumā.


Mainoties dabas resursu nodokļa (DRN) likmei, no 2019. gada 1. janvāra visā Latvijā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu izvešanu. Ķekavas novadā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs par vienu m3 ar PVN no 2019. gada 1.janvāra līdz 2019.gada 31.decembrim būs 14,57 €.


Sekmīgi norit ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu laukā
Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu teritorijā, Ķekavā, Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta” ietvaros norit pēc saskaņotā plāna. Lai arī septembrī un oktobrī SIA “Ostas Celtnieks” nespēja pilnībā iekļauties kalendārajā darbu izpildes grafikā, šobrīd jau ir paveikts vairāk nekā plānā, un darbi, ja to atļaus laika apstākļi, turpināsies arī janvāra mēnesī.
Dienas centra “Gaismas iela” sociālās aprūpes pakalpojumi turpmāk vēl pieejamāki
No 2019. gada personas, kurām ir noteikta II invaliditātes grupa sakarā ar garīga rakstura traucējumiem, dienas centra “Gaismas iela” sociālās aprūpes pakalpojumi pieejami bez maksas.
Gaismas ielā 19 uz laiku ierobežota caurbraukšana
Veicot infrastruktūras uzlabošanas darbus, daudzdzīvokļu māju apkārtnē Gaismas ielā 19, Ķekavā, šobrīd ierobežota transporta kustība. Kā informē darbu veicēji, līdz Ziemassvētkiem caurbraukšanai būs slēgts ielas posms starp Ķekavas novada domes un Sociālā dienesta ēkām. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri – Vežu ģimeni no Vimbukroga!
Piektdien, 14. decembrī, 50 gadu kāzu jubileju svin novadnieki Malda un Jānis Kārlis Veži, kļūstot par Ķekavas novada Zelta pāri.
Uzzini par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā arī tepat novadā
Šodien, 13. decembrī, Rīgā atklās programmu "Eiropas Solidaritātes korpuss". Tās mērķis ir veicināt solidaritāti, iesaistot organizācijas un jauniešus no 18 līdz 30 gadiem aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus un uzlabo jauniešu prasmes. Taču par ES sniegtajām iespējām vari uzzināt arī tepat novadā – Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā (JIC).
NVA aicina darba devējus līdz šī gada 19.decembrim pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.
Iznācis izdevuma “Ķekavas Novads” decembra numurs
Pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” gada pēdējā numurā aicinām lasīt par apbalvojuma “Ķekavas novada Goda pilsonis” piešķiršanu iedvesmojošiem novada kultūras vēstnešiem, gaidāmajām gadumijas svinībām novadā, aizvadītajām budžeta domnīcām un citām pašvaldības aktualitātēm.
Paplašina dalīto atkritumu somu iegādes vietas Ķekavas novadā
No 10. decembra Ķekavas novadā privātmāju īpašnieki mazāka apjoma atkritumu šķirošanai – dalīto atkritumu somas - var iegādāties vairākās vietās visā novadā – SIA “Baložu komunālā saimniecība” un visos SIA “Ķekavas nami” klientu apkalpošanas centros – Ķekavā, Valdlaučos, Rāmavā un Daugmalē.
Ķekavas parkā uzstādīts multifunkcionāls āra trenažieris
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra, pateicoties dalībai Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas ilggadējā atbalstītāja “Coca-Cola” rīkotā konkursā, Ķekavas parkā uzstādījusi multifunkcionālus āra trenažierus.
Izdota grāmata par Ķekavas novada personībām
7. decembrī Doles Tautas namā tika prezentēta ķekavietes Dzintras Maļinovskas grāmata “Ķekavas novada personības”, tajā apkopojot 62 novadnieku dzīvesstāstus, kuri saņēmuši dažādus apbalvojumus par savu darbu novada un valsts labā. Grāmatas izdošanu līdzfinansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
VUGD aicina Adventes laikā neaizmirst par drošību!
Klāt ir gada pēdējais mēnesis, kad, kā ikkatru gadu teju katrā mājā, birojā vai tirdzniecības zālē mirdzēs skaistās svecīšu liesmas. Diemžēl Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika nav tik gaiša kā svecīšu gaisma, jo ik gadu šajā laikā tieši no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces izceļas vairāki ugunsgrēki. Sagaidot pirmo adventes svētdienu, VUGD atgādina vairākus drošības padomus, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.
Desmit Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējas enerģētikas un klimata plāni
Ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) atbalstu desmit reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējīgas enerģētikas un klimata politikas rīcības plāni 2050. gadam ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu un samazināt klimata pārmaiņas. Vienošanās ir noslēgta ar Tukuma, Limbažu, Ķekavas, Carnikavas, Salaspils, Ādažu, Siguldas, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes pašvaldību.
Aicinājums meža īpašniekiem izteikt savu viedokli par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās
Latvijas Meža īpašnieku biedrība un Latvijas Vides aizsardzības fonds aicina meža īpašniekus izteikt viedokli par aizsargājamo teritoriju izveides procesu, to apsaimniekošanas nosacījumiem un kompensāciju sistēmu par meža apsaimniekošanas ierobežojumiem.
Ķekavā prezentēs grāmatu par Ķekavas novada personībām
7. decembrī plkst. 18.00 Ķekavā, Doles Tautas namā, tiks prezentēta ķekavietes Dzintras Maļinovskas grāmata “Ķekavas novada personības”, tajā apkopojot 62 novadnieku dzīvesstāstus, kuri saņēmuši dažādus apbalvojumus par savu darbu novada un valsts labā. Grāmatas izdošanu līdzfinansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Cīņā ar negodprātīgiem atkritumu radītājiem Baložu pilsētā turpmāk atkritumu savākšanas punkti būs pieejami tikai ar kodu atslēgām
Lai Baložu pilsētā novērstu situāciju, kad iedzīvotāji izmet sadzīves atkritumus sev nepiederošajos atkritumu savākšanas punktos un līdz ar to palielina kopējo atkritumu apjomu, par kuru izvešanu maksā daudzdzīvokļu māju īpašnieki, SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) uzdevumā no 10. decembra līdz Ziemassvētkiem tiks iežogoti visi BKS apsaimniekotie atkritumu savākšanas punkti.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.novembra sēdes lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.novembra sēdes lēmumu Nr.14. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.novembra sēdes lēmumu Nr.15. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 22.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr.13 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, Gaismas ielā piecām mājām uz laiku pārtraukta ūdens padeve
4.decembra rītā, stāvlaukuma remontdarbu laikā, plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, Gaismas ielā, kā rezultātā daudzdzīvokļu mājām nr. 4., 8., 9., 11 un 12 uz laiku tika pārtraukta ūdens padeve. Īsi pirms 11.00 ūdens padeve tika atjaunota.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm decembrī
Ķekavas Mākslas skola aicina apmeklēt izstādes, kurās iespējams apskatīt gan ziemas tematikai atbilstošus mākslas darbus, gan veltījumus Latvijas simtgadei. Tāpat no 4. līdz 17.decembrim Ķekavas mākslas skolas izstāžu zālē aicinām apmeklēt skolotāju darbu izstādi- Ziemassvētku tirdziņu.
Sākusies pieteikšanās Ziemassvētku rotājumu konkursam
Sagaidot gadu miju, iedzīvotāji jau otro gadu aicināti piedalīties Ziemassvētku rotājumu konkursā “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018”. Konkursa kopējais balvu fonds šogad gandrīz 2000 eiro. Pieteikšanās konkursam līdz 23. decembra plkst. 12.00.
Adventa laikā novada baznīcas aicina uz muzikāliem dievkalpojumiem
Ziemassvētku gaidīšanas laikā Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca un Katlakalna baznīca aicina uz Adventa un Ziemassvētku laika dievkalpojumiem. Kā ik gadu dievkalpojumus svētku laikā papildinās muzikāli pārsteigumi.
Skolēnu brīvlaikā, no 22. līdz 26.oktobrim, Baložos norisinājās dienas nometne Ķekavas novada daudzbērnu ģimenēm “Svētki un to tradīcijas”.
Dienas nometne daudzbērnu ģimenēm tika organizēta radošo darbnīcu formā ar mērķi iepazīt dažādus svētkus un gatavoties to svinēšanai. Pateicoties Ķekavas novada pašvaldības iegūtajam finansējumam, dalība nometnē skolēniem bija bez maksas.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas iela 51, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 23.februāra lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas iela 51, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā Rīgas iela 51, kadastra numurs 8070 008 0683.
Paziņojums par lokālplānojuma “Ores un Olektīte” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 23.februāra sēdes lēmumu 2.§ 1. “Par lokālplānojuma „Ores un Olektīte” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2017 (protokols Nr.3.)
  Drukāt