Ēdīsim gudri
 
Jau tālā pagātnē ir laiki, kad mūsu senčiem, lai tiktu pie kārotās maltītes,  bija jābūt fiziski aktīviem. Tad cilvēki daudz strādāja, kustējās un pārtika bija pieejama tikai tik, cik paši sarūpēja. Pašlaik ēdiens ir pieejams visur un jebkurā diennakts laikā. Mani pat mazliet baida pārtikas „uzbrukums”, kad ēdienu var iegādāties pat naktī. Nereti steigā kaut kas  tiek apēsts, izdzerts par daudz. Pēdējos gados par normu jau tiek uzskatīts apaļīgs vēderiņš pat gados jauniem cilvēkiem. Bet tas nav mīts, ka apaļš vēders ir par pamatu dažādām saslimšanām un apdraud veselību – palielinās risks saslimt ar otrā tipa cukura diabētu, paaugstinās asinsspiediens un palielinās sirds asinsvadu slimību risks. Tauki, kas ir uzkrājušies vēdera dobumā,  aptver galvenos ķermeņa orgānus, to darbība jūtami pasliktinās un rada papildus risku. Aptaukošanās jau kļuvusi par lielu problēmu ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu vidū. Palielinās saslimstība ar otrā tipa cukura diabētu gados jaunākiem cilvēkiem.
 Nav jau tā, ka mūsu cilvēkiem būtu vienalga ko ēst, jo teju vai katrā sevis cienīgā žurnālā ir raksti par diētām, dažādiem veidiem , ka atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Bet ne visiem der spožie, veiksmīgie žurnālu ieteikumi, jo, manuprāt, pareizi ēst jāiemācās visas dzīves garumā, saglabājot veselību, labu garastāvokli un dzīvesprieku.
              Veselīgi ēst nenozīmē pārtikt no svaigiem dārzeņiem un daudz ūdens, bet veselīgi ēst nozīmē interesēties par pārtikas produktiem, to sastāvu un pagatavošanas veidu.
              Vizītē pie uztura speciālista kopīgi mēģinām saprast pārtikas produktu sastāvu, plānot maltītes. Nereti vizīte pie uztura speciālista tiek atlikta, jo būtisku sūdzību nav, tikai nereti sāp galva, pūšas vēders, ir nogurums... Reti,  kad ēšanas paradumi ikdienā tiek saistīti ar savu pašsajūtu. Joprojām daudzi uzskata, ka vizīte pie uztura speciālista vai dietologa ir nepieciešama cilvēkiem, kuri ievēro diētas, bet „normālam visēdājam” tā nav nepieciešama. Savas dzīves veselīgākai veidošanai ikvienam nepieciešams apgūt izpratni par pareizu uztura uzņemšanas nozīmīgumu veselības saglabāšanā, jo nepareizi ēšanas paradumi ikdienā bieži vien noved pie svara izmaiņām, pie nopietnām saslimšanām vai slimību paasinājumiem. Uztura speciālista loma ir konsultēt pacientu par uztura uzņemšanu jebkurā vecumā, ņemot vērā katra cilvēka individualitāti.
 
Uztura speciāliste L. Sondore

 

  Drukāt