Stājoties spēkā grozījumiem Būvniecības likumā, kas paredz pāriet uz būvniecības procesa pilnīgu elektronisku dokumentu apriti no 2020. gada 1. janvāra, Ķekavas novada būvvalde būvniecības ieceres papīra formātā pieņems līdz 2019.gada 16.decembrim.


Ķekavas novadā “aukļu dienesta” pakalpojumus pērn izmantojuši vairāk kā 300 bērni
Risinot nepietiekamo bērnudārzu skaita jautājumu, Ķekavas novada pašvaldība ģimenēm, kuru bērniņi netiek pašvaldības bērnudārzos, piedāvā alternatīvu iespēju – pašvaldības apmaksātus aukļu pakalpojumus. Pēc Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes datiem, pagājušajā gadā 156 aukles pieskatījušas 323 bērniņus.
Ķekavas un Daugmales peldbaseinos ievērojami pieaudzis apmeklētāju skaits
Ķekavas novada peldbaseinu Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā un Daugmales multifunkcionālajā centrā apmeklētība pērn uzstādījusi jaunus rekordus - 2019. gadā peldētāji tos apmeklējuši 113 054 reizes.
Sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lēmusi, ka parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā "Par pašvaldībām” notiks no 2020. gada 16. janvāra līdz 14. februārim.
Deviņos novados notikušas diskusijas pašvaldībās par iesaisti sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā
2019.gadā laikā no oktobra līdz decembrim LEADER projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros 9 Latvijas novadu pašvaldībās norisinājās semināri pašvaldību darbiniekiem ar mērķi sniegt informāciju par pašvaldības iespējām sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā.
Aicinām pieteikties dalībai stendā „Radīts Ķekavas novadā”
Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē "Pavasaris 2020" kopējā stendā "Radīts Ķekavas novadā", kas norisināsies no 2. līdz 4. aprīlim izstāžu kompleksā "Rāmava".
Rīgas un Pierīgas pašvaldību vadītāji aicina valsti sadarboties un kopīgi efektivizēt transporta sistēmu
Rīgas un Pierīgas pašvaldību vadītāji aicina valsti sadarboties un kopīgi efektivizēt transporta sistēmu, attīstot pārsēšanās punktus, veicinot “park&ride” stāvvietu izbūvi, vienādojot braukšanas biļešu tarifus un citas lietas. 15. janvārī 11 Pierīgas pašvaldību, tostarp, Ķekavas novada, un Rīgas domes vadītāji parakstīja vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un satiksmes ministram Tālim Linkaitam ar aicinājumu organizēt kopējo tikšanos un sākt darbu par Rīgas metropoles mobilitātes vīzijas un vienotas sabiedriskā transporta sistēmas izveides.
Ķekavas novadā uzstādītas vairāk kā 40 jaunas digitālās videonovērošanas kameras
Reģionālās pašvaldības policija (RPP), balstoties uz apstiprināto vienoto novada videonovērošanas koncepciju, sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības uzlabošanas nolūkos 2019. gadā Ķekavas novadā uzstādījusi 42 jaunas modernas digitālās videonovērošanas kameras.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas novads" janvāra numurs
Otrdien, 14.janvārī iznācis informatīvā biļitena "Ķekavas novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Ķekavas novada pašvaldības paveikto 2019.gadā, plānoto novada labiekārtošanas attīstības piedāvājumu, kā arī citām aktualitātēm un norisēm kultūras un sporta jomā.
Ķekavas novada domes vadība ar satiksmes ministru pārrunā aktuālos ceļu infrastruktūras attīstības jautājumus
Lai klātienē pārrunātu aktuālos ceļu infrastruktūras attīstības jautājumus, pēc satiksmes ministra iniciatīvas šī gada 9. janvārī Ķekavā tikās Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu un projekta “Rail Baltica” pārstāvjiem.
Par parakstu vākšanas vietu noteikšanu
Lai nodrošinātu parakstu vākšanu tautas nobalsošanai par apturēto likumu „Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un „Grozījumi likumā „Par pašvaldībām”” atcelšanu, no 2020. gada 16. janvāra līdz 14. februārim Ķekavas novada teritorijā ir noteiktas trīs parakstu vākšanas vietas :
Ziemassvētku rotājumu konkursā pieteikušies 28 dalībnieki
Ziemassvētku rotājumu konkursā “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2019” saņemti 28 pieteikumi, no 8. līdz 15.janvārim iedzīvotāji aicināti piedalīties balsojumā par savu simpātiju.
LM aicina pieteikties intensīvām apmācībām sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai
Labklājības ministrija aicina ikvienu interesentu no visas Latvijas, kam ir sava sociālās uzņēmējdarbības ideja, pieteikties bezmaksas intensīvo apmācību kursam veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un īstenošanai. Apmācības būs unikāla iespēja īsā laikā dažādu speciālistu vadībā apgūt gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas, lai dibinātu savu sociālo uzņēmumu un ideju beidzot pārvērstu realitātē.
Uzņēmējiem pieejams ES fondu atbalsts energoefektivitātes palielināšanai apstrādes rūpniecībā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi trešo atlases kārtu Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos. Šajā atlases kārtā pieejamais KF finansējums projektu īstenošanai ir gandrīz 11,7 miljoni eiro.
Veiksmīgi novadīta starptautiska projekta vietējās rīcības grupas tikšanās Ķekavā
2019.gada decembra sākumā Ķekavā notika URBACT programmas projekta “CITIES4CSR” jeb visaptverošas pašvaldību stratēģijas korporatīvās atbildības veicināšanai un stiprināšanai pilsētas teritorijās – veidojamās vietējās rīcības grupas un viedokļu līderu tikšanās Ķekavā.
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asins donoru centru aicina uz Donoru dienu janvārī
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 30. janvārī plkst. 10.00 - 13.00. Īpaši gaidīti 0-, B- un A+ asinsgrupas donori.
Mākslas skolā izstāde "Radoši un dažādi"
No 7.janvāra līdz 12.februārim Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē būs apskatāma skolas 25 gadu jubilejas izstāžu cikla otrā izstāde, kas veltīta mācību priekšmetiem zīmēšana, gleznošana, keramika un metālmāksla.
No 1. janvāra pieturā Rīgas MTS pasažieru apmaiņa vairs netiks veikta; 15 maršrutu galapunkts turpmāk būs Rīgas starptautiskajā autoostā
No 2020. gada 1. janvāra pietura Rīgas maršruta taksometru stacija (MTS), kas atrodas Marijas ielā 2A, vairs nevarēs tikt izmantota kā reģionālo autobusu maršrutu galapunkts sakarā ar to, ka zemes īpašnieks ir uzteicis nomas līgumu. Tādējādi turpmāk 15 reģionālo maršrutu, kas līdz šim tika uzsākti un noslēgti pieturā Rīgas MTS, galapunkts atradīsies Rīgas starptautiskajā autoostā.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Lācēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu atkārtotai publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 12.decembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Lācēni” nodošanu atkārtotai publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 12.decembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Siļķes” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dižcelmiņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 12.decembra sēdes lēmumu Nr.13 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dižcelmiņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Dižcelmiņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma projekta Rīgas ielā 36, Baložos, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Ķekavas novada dome 2019.gada 12.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 14 “Par detālplānojuma projekta Rīgas ielā 36, Baložos, Ķekavas novadā, apstiprināšanu”.
SIA "Baložu komunālā saimniecība" no 2020. gada 1. februāra samazinās siltumenerģijas gala tarifu
SIA "Baložu komunālā saimniecība" informē par siltumenerģijas gala tarifa izmaiņām, kas stājas spēkā no 2020. gada 1. feburāra. Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar izmaksām, kuras veido pirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas un tās paredz samazināt siltumenerģijas gala tarifu.
No 2020. gada 1. janvāra Ķekavas novadā mainīsies tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu
Mainoties dabas resursu nodokļa (DRN) likmei un pieaugt poligona “Getliņi” sadzīves atkritumu noglabāšanas tarifam, no 2020. gada 1. janvāra Ķekavas novadā mainīsies tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tarifs par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 14,81 EUR (ieskaitot PVN).
No nākamā gada pašvaldībā būs iespējami tikai bezskaidras naudas norēķini
No 2020.gada 1.janvāra Ķekavas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centros Ķekavā un Baložos būs iespējami tikai bezskaidras naudas norēķini, bet Daugmalē maksājumu pieņemšana vairs netiek nodrošināta. Iedzīvotāji aicināti par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem norēķināties internetbankā, pašvaldībā maksājumus varēs veikt ar norēķinu kartēm, bet skaidrā naudā norēķināties būs iespējams “Maxima” veikalos.
Skolēnu brīvlaikā, no 22. līdz 26.oktobrim, Baložos norisinājās dienas nometne Ķekavas novada daudzbērnu ģimenēm “Svētki un to tradīcijas”.
Dienas nometne daudzbērnu ģimenēm tika organizēta radošo darbnīcu formā ar mērķi iepazīt dažādus svētkus un gatavoties to svinēšanai. Pateicoties Ķekavas novada pašvaldības iegūtajam finansējumam, dalība nometnē skolēniem bija bez maksas.
Arhīvs
  Drukāt