Viena no pašvaldības funkcijām ir nodrošināt pašvaldībai piederošo ielu, ceļu un stāvlaukumu uzturēšanu, kas ietver arī brauktuvju attīrīšanu no sniega.


Šobrīd Ķekavas novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs mācībām 1.klasē 2021./2022. mācību gadā ir reģistrēti 330 pieteikumi. Pieteikumu reģistrēšana nākamajam mācību gadam turpināsies līdz 2021. gada 30. aprīlim.


Lai iedzīvotājiem sociālajos medijos padarītu vieglāk pieejamu un pārskatāmu informāciju par kultūras un bibliotēku jaunumiem Ķekavas novadā, turpmāk, no 1. februāra, visas ziņas par novada kultūras un bibliotēku dzīvi tiks publicētas vienkopus Facebook lapā ‘’Ķekavas novads Kultūra’’.


Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju šodien, 14. janvārī, Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē, tika nolemts pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa trīs 2021. gada apmaksas termiņus - no 31.marta uz 17.maiju, no 17.maija uz 15.jūliju, kā arī no 16.augusta uz 15.septembri.


Pagājušajā gadā pašvaldība izmaksājusi gan jau ierastos pabalstus, gan, saistībā ar ārkārtējo situāciju, papildus iedzīvotāju atbalstam, izmaksāti arī krīzes pabalsti. Kopumā Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā pabalstos izmaksājusi gandrīz 400 tūkstošus eiro.


Lai Ķekavas novada pašvaldība savās jaunajās administratīvajās robežās no 2021. gada 1.jūlija nodrošinātu normatīvajos aktos noteikto funkciju un uzdevumu izpildes nepārtrauktību un pēctecību novada attīstībā, ir uzsākta Ķekavas novada Ilgtpējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam aktualizācija un jaunas Attīstības programmas 2021.-2027. gadam izstrāde.


Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā piešķīrusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā. Gandrīz 40 % no atvieglojumu kopējās summas jeb 38 tūkstoši piešķirti novada daudzbērnu ģimenēm.


Lai atbalstītu Ķekavas novadā dzīvojošās ģimenes, kuru bērniem ārkārtējās situācijas laikā mācību process norisinājās attālināti, Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā kopumā izsniegusi 2733 brīvpusdienu pakas. Šim mērķim izlietoti gandrīz 70 tūkstoši eiro.


Jau sesto gadu pēc kārtas abās Ķekavas novada vidusskolās 10.-12. klašu audzēkņi par labām sekmēm saņem stipendijas 30 vai 50 eiro apmērā. Pavasara semestrī stipendiju saņēma 39 vidusskolēni, bet rudens semestrī skaits palielinājies līdz 48 vidusskolēniem.


Reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas izmaiņām un iedzīvotāju pieprasījumu, ‘’Centrālā laboratorija” paplašinājusi Covid-19 analīžu paraugu noņemšanas punktu skaitu Latvijā, izveidojot testēšanas vietu arī Ķekavas novadā, kas atrodas pie Ķekavas sporta kluba.


No 22. līdz 24. janvārim tiks atcelti 40 reģionālo maršrutu reisi
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita kritumu no piektdienas, 2021. gada 22. janvāra, līdz 24. janvārim tiks atcelti 40 reisi 19 maršrutos.
Aktuālās satiksmes organizācijas izmaiņas Gaismas ielā, Ķekavā
Lai veiktu moduļu konstrukciju montāžas darbus, objektā Ķekavā "PII Ieviņa moduļu tipa ēkas jaunbūve" paredzamas izmaiņas satiksmes organizācijā Gaismas ielā 19.
Katlakalnā izbūvēts jauns LED apgaismojums
Katlakalnā, visā Naudītes ielas garumā – no autoceļa A7 līdz Pļavniekkalna ielai,- izbūvēts jauns LED apgaismojums.
CVK izsludina pašvaldību vēlēšanas 5.jūnijā
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 2021. gada 21. janvārī, izsludināja 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas, kas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.
Ķekavas novada pašvaldība saņem Valsts kontroles atzinīgu vērtējumu par atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem ārkārtējās situācijas laikā
Pagājušajā gadā Ķekavas novada pašvaldība izmaksājusi gan jau ierastos pabalstus, gan saistībā ar ārkārtējo situāciju papildus iedzīvotāju atbalstam izmaksāti arī krīzes pabalsti vairāk kā 16 tūkstošu eiro apmērā. Kā norāda Valsts kontroles ziņojums, tas ir astotais būtiskākais izlietoto līdzekļu apmērs no visām pašvaldībām.
Noskaidroti Ziemassvētku rotājumu konkursa uzvarētāji
Ziemassvētku rotājumu konkurss “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2020” tiek rīkots jau ceturto reizi un šoreiz tajā ir bijis vislielākais dalībnieku skaits – tika saņemti 35 pieteikumi. Konkursa žūrija ir izvēlējusies desmit konkursa laureātus, kuru rotājumu kompozīcijas bijušas gan krāšņas, gan labi pieejamas apskatei novada iedzīvotājiem, tāpat noskaidrota arī iedzīvotāju simpātija.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" janvāra numurs
Otrdien, 19.janvārī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Ziemassvētku rotājumu konkursa "Uzmirdzi Ķekavas novadā 2020" uzvarētājiem, nozīmīgākajiem notikumiem un paveiktajiem darbiem 2020.gadā, kā arī šī gada aktuālajiem projektiem.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā, Gaismas ielā 19 pie korpusa 3
Lai smagā automašīna varētu droši izvest atkritumus, Gaismas ielā 19 pie korpusa 3 tiks izvietota ceļa zīme “Apstāties aizliegts”, kas būs spēkā darba dienās no plkst 5.00 līdz 17.00.
Būvniecības apjomi Ķekavas novadā turpinājuši augt arī 2020.gadā
Ķekavas novada Būvvaldē 2020.gadā audzis saņemto būvprojektu skaits - aktīvi turpinājusies gan privātmāju celtniecība, gan inženiertīklu pārbūves projekti, kā arī iesniegts liels skaits Ķekavas novada pašvaldības būvniecības ieceru ar mērķi sakārtot teritorijas un uzlabot infrastruktūru novadā.
Aktuālā informācijas automašīnu īpašniekiem
Lai nodrošinātu ielas braucamās daļas, autostāvvietu un pagalmu tīrīšanu no sniega, aicinām automašīnu īpašniekus iepazīties ar aktuālo informāciju un transportlīdzekļu novietošanas ierobežojumiem.
Ķekavas novada pašvaldība 2020.gadā piešķīrusi finansējumu novada sportistiem vairāk kā 154 000 eiro apmērā
Atbalstot Ķekavas novada sportistus, 2020. gadā pašvaldība piešķīrusi finansējumu novada individuālajiem sportistiem, sporta klubiem un biedrībām vairāk kā 154 000 eiro apmērā, informē Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūra.
Iespēja pieteikties uz medību tiesību nomu
Līdz 2021.gada 29. janvārim (ieskaitot) ir iespējams pieteikties uz medību tiesību nomu Ķekavas novada pašvaldības zemes gabalos “Firziķi” un “Puķumeldri”.
Sociālais dienests aicina nepieciešamības gadījumā saņemt psiholoģisko atbalstu
Šobrīd Covid-19 pandēmijas laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir dabiskas, tomēr, lai izvairītos no krīzes radītām sekām, psiholoģiska atbalsta konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm.
Turpinās projekta ieviešana Baložos
2020. gadā tika uzsākts un šogad turpinās darbs pie projekta īstenošanas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai Baložu pilsētā. Projekts paredz divu ielu pārbūvi – Jaunatnes ielu un Uzvaras prospektu.
2021. gada 5. jūnijā - pašvaldību vēlēšanas
Sestdien, 2021. gada 5. jūnijā Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Atšķirībā no iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, šajās vēlēšanās būs ievērojami mazāks vietvaru un ievēlamo deputātu skaits. Administratīvi teritoriālā reforma, paredz, ka Latvijā būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā, savukārt domēs ievēlējamo deputātu skaits samazināsies gandrīz uz pusi.
Atgādinām, ka atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami
Kaut arī ir iestājušies ziemai atbilstoši laika apstākļi un steidzamies baudīt ziemas priekus, ir jābūt piesardzīgiem, jo ledus kārta joprojām daudzviet ir plāna un atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami. Aicinām arī vecākus pārrunāt ar saviem bērniem to, ka šobrīd uz ūdenstilpnēm atrasties nav ieteicams.
Pierīgas pašvaldību apvienība pārtop apvienībā “Rīgas metropole”
Pirmdien, 11. janvārī, sanākot Pierīgas pašvaldību apvienības biedru kopsapulcei tika pieņemti jauni organizācijas statūti. Turpmāk tā sauksies Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “RĪGAS METROPOLE” , tādejādi atspoguļojot apvienības jaunos mērķus un uzdevumus.
Lasītāju apkalpošana Ķekavas novada bibliotēkās ārkārtējās situācijas laikā
No 12.janvāra Ķekavas novada bibliotēkas atsāks apkalpot lasītājus, tādēļ aicinām apmeklētājus iepazīties ar bibliotēkas apmeklējuma noteikumiem.
Pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti
Īstenojot Covid-19 infekcijas izplatības novēršanas pasākumus un ievērojot valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Ķekavas novada pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Gaismas ielā, Ķekavā
Uzsākot moduļu konstrukciju montāžas darbus, objektā Ķekavā "PII Ieviņa moduļu tipa ēkas jaunbūve" aktuālas izmaiņas satiksmes organizācijā Gaismas ielā 19.
Veiks grunts izpēti zem projektētās Baložu vidusskolas piebūves
Saistībā ar Baložu vidusskolas jaunās piebūves un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi tiks veikti izpētes darbi gruntij zem projektētās ēkas. Šos izpētes darbus plānots veikt sākot ar 7. janvāri.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu detālplānojumā “Lejas Birznieki”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 19. “Par detālplānojuma “Lejas Birznieki” grozījumu izstrādes uzsākšanu Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 33.).
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rūķi-1”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 18. “Par detālplānojuma “Rūķi-1” grozījumu izstrādes uzsākšanu Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 33.).
Realizējot projektu “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ķekavas novada pašvaldībā”, pabeigti projektēšanas darbi
2019.gada nogalē pašvaldība noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru (CFLA) par projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ķekavas novada pašvaldībā”.
Izstrādā Ķekavas un Baldones novadu pašvaldību apvienošanās projektu
Atbilstoši Administratīvi teritoriālai reformai no 2021. gada 1. jūlija jaunveidojamā Ķekavas novada teritorijā iekļausies arī Baldones novads, līdz ar to, lai nodrošinātu veiksmīgu abu pašvaldību apvienošanās projekta izstrādi, Ķekavas novada un Baldones novada pašvaldības uzsākušas kopīgu darbu, izveidojot vairākas darba grupas.
Ķekavas novada Daugmales pagastā no 2021.gada 1.februāra maina apkalpojošo pasta nodaļu
Uzklausot Ķekavas novada Daugmales pagasta iedzīvotāju ieteikumus pasta pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai, no 2021.gada 1.februāra tiek mainīta šīs teritorijas iedzīvotājus apkalpojošā pasta nodaļa. Turpmāk šīs teritorijas adreses apkalpos Ķekavas pasta nodaļa, savukārt pasta indekss klientiem paliek nemainīgs – LV-2124.
Zelta kāzas svin Leiboviču ģimene no Ķekavas
Gada nogalē, 31. decembrī, Oļegs un Tamāra Leiboviči nosvinēja savu 50. kāzu jubileju. Apsveicam Zelta pāri un viņu ģimeni skaistajā dzīves notikumā!
Ķekavas novada pašvaldība izsaka pateicību ilggadējai Ķekavas Mākslas skolas direktorei darba gaitas noslēdzot
Šī gada nogalē savas darba gaitas noslēdz Ķekavas Mākslas skolas direktore Inga Zālīte-Cērūze, kura sniegusi lielu ieguldījumu gan mākslas skolas izveidē, gan tās pilveidošanā un paplašināšanā, veidojot mācību iestādi, kuras audzēkņi sasniedz panākumus gan valsts, gan pasaules mērogā.
Uzsāk Saules ielas pārbūvi Odukalnā
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā būvnieks - SIA "Vianova- šonedēļ tiks uzsākti pirmie Saules ielas pārbūves darbi.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 3.decembra sēdes lēmumu Nr.18 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 3.decembra sēdes lēmumu Nr.15 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
  Drukāt