Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca

Ceturtdien, 13. jūnijā no plkst. 19.00 Sauliešu pilskalnā Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca, - visi laipni aicināti apgūt Jāņu laika gaidīšanas un svinēšanas mākslas un gudrības. Šogad Ielīgošanas meistardarbnīca notiek Ķekavas novada svētku nedēļas ietvaros un kopā ar Katlakalna folkloras kopu RĀMUPE darbosies arī citas novada folkloras kopas - Daugmales DĀRE, Kekavas BRIČKA.  Un neiztrūkstoši dalībnieki būs Katlakalna Tautas nama ļaudis.
 

Dienas arvien stiepjas garumā, naktis raujas īsumā. Gaišākais laiks iet pār mūsu Dievzemīti. Staro saule debesis un ziedi pļavās, skan putnu, vasaras vēju un auglīga lietus balsis. Skan priecīgu ļaužu balsis - gaidot spožāko gada nakti - Jāņu nakti. Ielīgošanas, Jāņu gaidīšana laiks ir tik piepildīts - tik daudz kas jāsarūpē un jāpaveic, ka tā vien būs, ka vienu, otru un trešo darbiņu izdarījuši, attapsimies, ka Zāļu diena un Jāņu vakars jau uz sliekšņa.
 

"Šai vakarā tiks vītas vītnes, vijas un vainagi, posts Jāņu kalns, dziedātas līgotnes, daudzināti Jāņa tēvs un Jāņa māte, aplīgots ozols un Jāņa bērni, kurta uguns, vārīts Jāņu siers, darināts uguns rats, klāts kopīgs mielasta galds ar līdzņemtiem, Jāņu laikam raksturīgiem, gardumiem, iets rotaļās un dejots."
 

Jau vairākus gadus Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE un Katlakalna Tautas nama ļaudis katlakalniešus un citus tautas tradīcijās ieinteresētos, tuvus un tālus ciemiņus un draugus aicina uz Jāņu ielīgošanas meistardarbnīcu. Jau krietnu laiku pirms Jāņu vakara mēs sanākam kopā mūsu īpašajā vietā Sauliešu pilskalnā un stāstām, rādām, dziedam, darbojamies visi kopā un dalāmies savā pieredzē, savā Jāņu laika dziesmu, rotaļu un deju pūrā.
 

Lai Vasaras saulgriežu naktij godam sagatavotos un noskaņotos, tiksimies 13. jūnijā un būsim kopā pirmsjāņu gatavošanās noskaņās! Aicināsim līdzi radus, draugus un kaimiņus!

 

nra.lv

11.06.2019.

  Drukāt