Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma Ineses Sudares izstāde “Ābeles ziedos”

 Ķekavas novadpētniecības muzejā no 2. jūlija līdz 1. augustam varēs apskatīt mākslinieces Ineses Sudares izstādi “Ābeles ziedos”. Izstādes atklāšana 2. jūlijā plkst. 17.00.  

No 2020. gada 2. jūlija līdz 1. augustam jau trešo reizi Ķekavas novadpētniecības muzejā būs skatāma mākslinieces Ineses Sudares darbi. Šoreiz jaunākie darbi apkopoti izstādē “Ābeles ziedos”. Izstādē būs apskatāma 21 glezna un 10 tēlniecības darbi. Inese Sudare saka: “Ar skaistajiem ābeles ziediem sākas pavasara un vasaras krāšņums. Jebkura izstāde ir kā atskaites punkts. Jebkurš mākslas veids sniedz daudz iespējas darba autoram. Tēlniecības darbi veidoti no šamota. Gleznās ir daudz ziedu motīvi – tulpes un citi ziedi, kas ir noslēpušies zem Ābeles ziediem.”


2001. gadā Inese Sudare sāka mācīties Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. 2007. gadā ir pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un Daugavpils Universitātes Profesionālas augstākas izglītības studiju programmu (vizuālās mākslas un tehniskās grafikas skolotājs).


Autore ir piedalījusies izstādēs: 2005.gadā - LMA studentu darbu izstādē galerijā “Bastejs”, grafikas darbu izstādē Arhitektu namā 2004. gada beigās, 2005. gada sākumā Ex-Libru darbu izstādē Rīgai un rīdziniekiem Rīgas Latviešu biedrības namā. Tāpat autore ir ilustrējusi bērnu grāmatas, piemēram, “Tautasdziesmas un mīklas” un “Mana pirmā pasaka”.


Māksliniecei Inesei Sudarei notikušas gleznu personālizstādes: Slimnīcā “Gaiļezers” 2. stāva zālēs, galerijā “Ag-7” un galerijā “Cherado”. Arī personālizstāde Carnikavas Tautas namā “Gleznas un Litogrāfijas”. Māksliniece ir piedalījusies Starptautiskajā Marīnistu izstādē, Majoros (2013.).

 

Ķekavas novadpētniecības muzejs

30.06.2020.

  Drukāt