18.septembrī - elektrosestdiena

Ķekavas novada iedzīvotājiem bezmaksas iespēja nodot nolietotas elektroiekārtas pārstrādei “BN Kurši” tirdzniecības vietās.


Lai palīdzētu iedzīvotājiem ērti un videi draudzīgi atbrīvoties no nolietotām elektroierīcēm, veicinot iedzīvotāju iesaisti nolietotu elektroiekārtu nodošanā utilizācijai, “Zaļā josta” sadarbībā ar veikalu tīklu “BN Kurši” un AS “BAO” šo sestdien, 18.09.2021. aicina apmeklēt īpašu akciju - Elektrosestdienu.


Tās laikā pie tirdzniecības centra “BN Kurši” tiks organizēta nolietoto elektroiekārtu pieņemšana utilizācijai, garantējot nodoto elektroiekārtu drošu un konfidenciālu pārstrādi, savukārt akcijas dalībniekiem – pārsteiguma balvas.


Elektrosestdiena iedzīvotājiem tiks rīkota 18.09.2021. no plkst. 9:00 līdz 19:00 pie trim tirdzniecības centra  “BN Kurši” veikaliem:

  • Tirdzniecības centrā “A7”, Ķekavas pagastā, Mežmalas ielā 2;
  • Salaspilī, Zviedru ielā 6.


Pateicoties iedzīvotājiem par iesaisti šajā videi draudzīgajā akcijā, ikviens Elektrosestdienas dalībnieks par katru nodoto elektroiekārtu saņems pārsteiguma dāvanu no “BN Kurši”, “Kärcher” vai “Makita”.


Elektrosestdienas ietvaros iespējams bez maksas utilizēt visa veida nolietotās elektroiekārtas. Elektroiekārtas jānodod neizjauktā veidā, tādējādi garantējot elektroiekārtu sastāvā esošo kaitīgo vielu nenonākšanu apkārtējā vidē. Akcijas rīkotāji parūpēsies par nodoto elektroiekārtu pārstrādi otrreizējās izejvielās, garantējot elektroiekārtās esošo datu konfidenciālu iznīcināšanu.


„Ja nolietotas elektroiekārtas tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem vai atstātas ceļmalā apkārtējās vides iedarbībā, to korpuss sāk rūsēt un iekārtās esošie metāli, ķīmiskie savienojumi un citas vielas sāk savstarpēji ķīmiski reaģēt, veidojot kaitīgus savienojumus. Tie kopā ar lietus ūdeni var izgarot gaisā, piesārņojot to, vai nonākt dzeramā ūdenī un tālāk mūsu organismā. Tikai pareiza nolietotu elektroiekārtu apsaimniekošana pasargā vidi un cilvēkus no šo kaitīgo atkritumu potenciālajiem draudiem, kā arī palīdz taupīt resursus un atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas.


Plašāka informācija par Elektrosestdienu 18.09.2021. pie tirdzniecības centriem “BN Kurši”: www.zalajosta.lv vai www.kursi.lv.

 

Papildu informācija:
Aija Caune | 29277035 |  
aija.caune@zalajosta.lv | www.zalajosta.lv
13.09.021.

 

 

  Drukāt