Donoru diena Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus palīdzēt līdzcilvēkiem un ziedot asinis Valsts asins donoru centra izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 6.jūlijā plkst. 10.00 - 13.00.
Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” uzbūvēta jauna piebūve
Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” ir uzbūvēta un atklāta jauna piebūve, kurā 1.septembrī bērnudārza gaitas uzsāks 144 bērni vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Līdz ar to jaunajā mācību gadā bērnudārzs uzņems jau kopumā 450 bērnus.
Šonedēļ notiks Titurgas upes gultnes tīrīšanas darbi
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti informē, ka 29. un 30. jūnijā notiks Titurgas upes gultnes tīrīšanas darbi, savukārt, ceturtdien, 1.jūlijā paredzēta caurtekas nomaiņa.
Jaunievēlētie Ķekavas novada domes deputāti 1.jūlijā sanāks uz pirmo domes sēdi
Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam Ķekavas novada Vēlēšanu komisija uzaicinājusi jaunievēlētos Ķekavas novada domes deputātus uz pirmo domes sēdi, kas notiks 1.jūlijā plkst. 11.00 Ķekavas kultūras namā.
Sadalītas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2020
Sestdien, 19.jūnijā tika sveikti “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2020” laureāti deviņās nominācijās. Nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums SIA “SIA Pindstrup Latvia”.
Ūdens padeves pārtraukumi 29.jūnijā
Sakarā ar remontdarbiem, 29.jūnijā plānoti ūdens padeves pārtraukumi Ziedonī, Mākoņkalnā un Odukalnā.
Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca saņem pašvaldības līdzfinansējumu jumta nomaiņai
Izskatot iesniegumu par iztrūkstošā finansējuma piešķiršanu projektam “Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskās baznīcas jumta nomaiņa”, Ķekavas novada pašvaldība radusi iespēju finansiāli atbalstīt šo projektu, piešķirot nepieciešamo līdzfinansējumu vairāk kā 13 tūkstošu eiro apmērā.
Nāc un dalies ar savām idejām novada attīstībai sarunu pasākumā “Ideju skrejceļš”!
Sniedzot iespēju iedzīvotājiem aktīvi paust savu viedokli par idejām, ko un kā vajadzētu īstenot savā novadā, biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” organizē trīs sarunu pasākumus.
Uzmanību! Ūdens analīžu rezultāti: Titurgas ezerā aizliegts peldēties; pārējās novada peldvietās drīkst (PAPILDINĀTA ar pēdējām 2 rindkopām)
Ķekavas novada pašvaldība saņēmusi SIA "Vides audits" laboratorijas rezultātus par ūdens kvalitāti populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens.
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens – pērn laika posmā no maija līdz septembrim izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdens pērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem.
Aizvadīts pirmais mēnesis kopš Baložu bibliotēkā darbojas viedais grāmatu skapis
Kopš 17. maija pie Baložu pilsētas bibliotēkas, kas atrodas Skolas ielā 4, darbojas pirmais bibliotēku viedais grāmatu skapis Ķekavas novadā, kas ļauj ikvienam Baložu bibliotēkas lasītājam bezkontakta veidā ērti saņemt grāmatas ārpus bibliotēkas darba laika.
Izmaiņas pašvaldības autobusa maršrutā: PLAKANCIEMS - ĶEKAVA – PLAKANCIEMS
Sakarā ar Jāņu svētku brīvdienām, paredzētas izmaiņas pašvaldības autobusa maršrutā: PLAKANCIEMS - ĶEKAVA – PLAKANCIEMS.
SIA ‘’Ķekavas nami’’ iedzīvotājiem nodrošina vienu no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā
Neskatoties uz to, ka dabasgāzes cenas palielinās, kas iedzīvotājiem lielākajā daļā Latvijā nozīmē ikmēneša maksas pieaugumu rēķiniem, tomēr SIA ‘’Ķekavas nami’’, pateicoties pirms gada noslēgtajam līgumam par dabasgāzes iepirkuma cenām, kad ar 1. jūliju stāsies spēkā jaunie dabasgāzes pakalpojumu tarifi, spēs aizvien nodrošināt to, ka SIA "Ķekavas nami" klienti dabasgāzes cenu pieaugumu neizjutīs.
Ķekavas novada pašvaldība uzlabojusi savu Ilgtspējas indeksu līdz SUDRABA kategorijai
Ķekavas novada pašvaldība Ilgtspējas indeksā ieguvusi Sudraba kategoriju, tādējādi apliecinot savu mērķtiecīgu attīstību, kas balstās uz korporatīvās atbildības un ilgtspējības principu ieviešanu un īstenošanu pašvaldības darbā un pakalpojumu sniegšanā. Šogad šis ir augstākais rezultāts pašvaldību vidū. 2021. gada Ilgtspējas indeksā SUDRABA līmeni sasnieguši 15 uzņēmumi un organizācijas.
No 21. jūnija vienā maršruta Rīga–Bauska reisā tiks iekļautas papildu pieturas
Uzlabojot sabiedriskā transporta pieejamību, no 2021. gada 21. jūnija maršruta Nr.7480 Rīga–Bauska autobuss, kas no Bauskas autoostas katru dienu izbrauc plkst.15.40, apstāsies vairāk pieturās.
Latvijas Pasts atgādina par iespējām saņemt pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā Ķekavas novadā
Latvijas Pasts atgādina par iespējām saņemt pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā izveidotā Ķekavas novadā. Jaunā novada Daugmales iedzīvotāji var pieteikties pasta pakalpojumiem savā dzīvesvietā un ērti sev izdevīgā laikā tos saņemt, iepriekš sazinoties ar Latvijas Pasta Klientu centru.
Jaunu ideju centra logos apskatāma fotoizstāde
Jaunu ideju centra logos apskatāma Ķekavas novada fotogrāfa Ulda Laganovska fotoizstāde, kurā apkopotas pēdējo mēnešu laikā tapušas fotogrāfijas, kas fotografētas dažādās Ķekavas novada vietās. Izstādē ir redzami gleznaini dabasskati, kas parāda mūsu novada skaisto dabu.
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas prezidentu kopīgais paziņojums, pieminot 80. gadadienu kopš padomju varas organizētajām masu deportācijām
Šodien aprit tieši 80 gadu kopš dienas, kad Igauniju, Latviju un Lietuvu okupējušais padomju karaspēks īstenoja masu deportācijas.
Seminārā apmācīs, kā palīdzēt bez vecāku gādības palikušajiem bērniem iekļauties sabiedrībā
Šī gada 15.jūnijā Rīgas plānošanas reģions rīko apmācības “Kā palīdzēt bez vecāku gādības palikušajiem bērniem iekļauties sabiedrībā”. Semināru par saskarsmi ar ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem vadīs Ārija Martukāne, Profesionālo audžuģimeņu apvienība “Terēze”.
No 15.jūnija Covid-19 sertifikātu saņemt papīra formātā varēs arī pašvaldības klientu apkalpošanas centrā
No 1. jūnija ikvienam iedzīvotājam ir iespēja iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Vakcinācija Ķekavā
Šajā nedēļas nogalē - 19.jūnijā un 20.jūnijā atvērts vakcinācijas punkts jaunajā Ķekavas vidusskolas korpusā.
Izstrādāts jaunveidojamā Ķekavas novada apvienošanas projekts
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Baldones novada pašvaldību ir izstrādājusi jaunveidojamā novada administratīvās struktūras apvienošanas projektu, kas 14. jūnijā, tika nosūtīts Valsts reģionālās attīstības aģentūrai, lai gan projekta sagatavošanas termiņš ir 1. jūlijs.
Tiks atjaunots segums autoceļam V7 Baloži-Plakanciems-Iecava
VSIA Latvijas Valsts ceļi ir izsludinājusi iepirkumu, kura ietvaros plānots veikt valsts vietējā autoceļa V7 Baloži-Plakanciems-Iecava posma km 1,000-19,463 seguma atjaunošanu.
Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris.
Uzvaras prospektā pabeigta asfaltbetona seguma izbūve
Uzvaras prospektā šobrīd ir pabeigta asfaltbetona seguma izbūve un līdz jūnija beigām plānots pabeigt visus labiekārtošanas darbus.
11. un 12. jūnijā būs slēgti stāvlaukumi tirgu norises vietās Ķekavā
Saistībā ar 12. jūnija tirgiem Ķekavā būs slēgti stāvlaukumi pie Doles Tautas nama, Rīgas ielā 26, un daļa stāvlaukuma pie Ķekavas sākumskolas, Nākotnes ielā 1a.
Projektu atbalsta konkursā pašvaldības līdzfinansējumu gandrīz 12 tūkstošu eiro apmērā saņems 4 ieceres
Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība izsludināja fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu, kurā pašvaldības līdzfinansējumu projekta realizēšanai saņems 4 ieceres.
Vakcinācija Ķekavā
Šajā nedēļas nogalē - 12.jūnijā un 13.jūnijā atvērts vakcinācijas punkts jaunajā Ķekavas vidusskolas korpusā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jūnija numurs
Otrdien, 8.jūnijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par
Kāpņu remonts Ķekavas parkā
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvalde informē, ka trešdien, 9.jūnijā notiks kāpņu remonts Ķekavas parkā, ceļa posmā starp Gaismas ielu 19 k-6 un rotaļu laukumiņu!
Ķekavas novadā rudenī pirmoreiz bērnudārza gaitas uzsāks gandrīz 600 bērnu
2021./2022.mācību gadā Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs mācības uzsāks kopumā 1576 bērni, no tiem 980 bērni, kuri bērnudārzu apmeklēja iepriekš un 596 jauni audzēkņi, kuri savas bērnudārza gaitas uzsāks rudenī.
Darba laika izmaiņas jūnijā
Tuvojoties jūnija brīvdienām, Ķekavas novada pašvaldība informē par darba laika izmaiņām no 19. līdz 27.jūnijam.
Noslēgušās pašvaldību vēlēšanās, Ķekavas novada domē ievēlētas sešas partijas
Pašvaldību vēlēšanās 5. jūnijā Ķekavas novadā nobalsojuši 7666 jeb 35,92% iedzīvotāju no 21343 balsstiesīgajiem. Par derīgām aploksnēm atzītas 7665 aploksnes, bet kā derīgas zīmes - 7626.
Baložu vidusskolas jaunās piebūves būvniecības un sporta laukuma pārbūves laikā noteikti satiksmes ierobežojumi
Lai būvniecības laikā nodrošinātu būvmateriālu piegādi un būvtehnikas piekļuvi pie Baložu vidusskolas A.Stikuta ielā no 9.jūnija plānots ierobežot automašīnu apstāšanos un stāvēšanu, kā arī slēgt ielas posmu ar automašīnu stāvlaukumu.
Ķekavas novadā Daugmalē 4.-6. jūnijā notiks militārās mācības
Ķekavas novadā - Daugmales pagasta teritorijā gar Daugavas krastu - 4.-6. jūnijā norisināsies 17.Kaujas atbalsta bataljona karavīru un zemessargu mācības ar mērķi pilnveidot karavīru prasmes.
12. jūnijā notiks Pirmsjāņu tirgi Ķekavā
12. jūnijā Ķekavā notiks četri Pirmsjāņu tirgi. Iedzīvotāji un viesi aicināti no plkst. 10.00 līdz 15.00 iepirkties Metāla, Koka, Ūdens un Uguns tirgos.
Vakcinācijas tempa pieaugums un vasaras iestāšanās ļauj spert nākamo soli, mazinot Covid-19 ierobežošanas pasākumus
1.jūnijā, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, Ministru kabinets lēma rīkoties atbilstoši četru soļu plānam pakāpeniskai Covid-19 ierobežojošo pasākumu mazināšanai izglītībā, kultūrā, tirdzniecībā un atsevišķās citās jomās.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Svēteļi-2 un Vilgertiņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 21.maijā pieņēmusi lēmumu Nr. 22 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Svēteļi-2” un “Vilgertiņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 13).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Koraļļi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 21.maijā pieņēmusi lēmumu Nr. 23 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Koraļļi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 13).
Paziņojums par detālplānojuma “Lapmeži” grozījumu izstrādes uzsākšanu daļā - nekustamajā īpašumā “Lapmežu ielā 16”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 21.maijā pieņēmusi lēmumu Nr. 24 “Par detālplānojuma “Lapmeži” grozījumu izstrādes uzsākšanu daļā - nekustamajā īpašumā “Lapmežu ielā 16”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.” (protokols Nr. 13).
Aktuālie būvdarbi Ķekavas novadā
Ķekavas novads aug un attīstās. Aktīvu rosību var redzēt arī būvniecības jomā, jo šobrīd Ķekavas novada pašvaldība īsteno vairākus būvniecības projektus, kas saistīti gan ar ielu un izglītības iestāžu infrastruktūras attīstību, gan ar iekšpagalmu sakārtošanu.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Jaunkrūmiņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 21.maijā pieņēmusi lēmumu Nr. 25 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Jaunkrūmiņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 13).
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Ragāres”, kadastra numurs 8070 008 2263, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 21.maija lēmumu Nr.26 “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Ragāres”, kadastra numurs 8070 008 2263, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.13) uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam “Ragāres”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Satiksmes ierobežojumi Odukalnā
Sakarā ar remontdarbiem, trešdien, 2.jūnijā uz vienu dienu tiks slēgts Saules ielas un Niedru ielas krustojums Odukalnā.
Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem
Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, un sagaidot 1. jūniju, kad visā pasaulē tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.
Uzmanību, sētā draudzīgs kaimiņš!
Pasākums zoom platformā, lai veidotu iedzīvotāju kopienu līderu "tīklu", iepazītos, sniegtu zināšanas ar ko sākt kopienas izveidi, veicinātu domu apmaiņu, iespēju sadarboties apdzīvoto vietu kopienu attīstībai Ķekavas, Baldones, Mārupes, Olaines un Babītes novados.
Slēpņu spēle “Spēka zīmes 2021”
Arī šogad Ķekavas novada iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja piedalīties slēpņu spēlē “Spēka zīmes 2021”, kas tiks atklāta 12. jūnijā. To rīko Ķekavas novada pašvaldība, sadarbojoties tūrisma, sporta un jaunatnes darbiniekiem. Spēle norisināsies no 12. jūnija līdz 22. augustam.
Informācija 2021./2022. mācību gada pirmklasnieku vecākiem
Izglītības, kultūras un sporta pārvalde informē- Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs uzņemto bērnu vecākiem uz vecāku norādīto e-pastu ir nosūtīts skolas sagatavots e-pasts ar iesnieguma veidlapu.
Ūdens padeves pārtraukums Ziedonī
SIA "Ķekavas nami" informē, ka sakarā ar ūdensvada avāriju šodien, 31. maijā, Ziedonī aptuveni līdz plkst. 17.00 būs pārtraukta ūdens padeve.
Sākts projekts iedzīvotāju iesaistei Rail Baltica mobilitātes veidošanā reģionos un Rīgā
Sākts iedvesmojošs projekts, lai izveidotu Rail Baltica pieturas punktu aprakstus Latvijā. Aicinām iedzīvotājus iesūtīt stāstus, kas raksturo vietas, kur nākotnē pieturēs Rail Baltica vilcieni. Projekta ietvarā atklājam no senatnes līdz mūsdienām izlolotus stāstus un aicinām iesaistīties līdzcilvēkus, lai stāstu krājumu papildinātu. Projekts plānots līdz pat gada beigām, pieejams: www.edzl.lv
Rehabilitācijas sniegšana bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem
Rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem ESF projekta ietvaros Ķekavas novadā turpinās ievērojot visas epidemioloģiskās prasības. Rehabilitācijas pakalpojumus sniedz tādi speciālisti, kā fizioterapeiti, psihologi, logopēdi, ergoterapeits, mākslas terapeits.
Vakcinētiem cilvēkiem jūnijā būs plašākas iespējas pulcēties
Ministru kabinets šodien, 27. maijā, atbalstīja vairākas izmaiņas, kas tostarp no 15. jūnija ļaus pulcēties vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem cilvēkiem privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem. Vienlaikus cilvēkiem, kas nav vakcinējušies, drošības pasākumi tiks pakāpeniski mazināti atbilstoši iepriekš lemtajam un krītoties saslimstības līmenim.
Uzsāk Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecību
Ķekavas novada būvvalde izdarījusi atzīmi būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi, līdz ar to 26. maijā būvnieks uzsāk Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecību. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2022. gada februārim.
Ķekavas parka estrādi rotās mākslinieces Elitas Patmalnieces mākslas darbi
Lai šajā vasarā novada iedzīvotājus iepriecinātu ar jaunu, krāsainu Ķekavas parka estrādes vizuālo izskatu, šobrīd notiek estrādes sakārtošanas darbi un jau jūnijā Ķekavā viesosies Latvijā pazīstamā māksliniece Elita Patmalniece.
Ķekavas novada pašvaldība arī šogad turpinās iekšpagalmu ielu asfaltēšanu
Ķekavas novada pašvaldība plāno ņemt valsts aizņēmumu 347 000 apmērā, lai arī 2021. gadā turpinātu pašvaldībai piederošo iekšpagalmu ielu sakārtošanu un asfaltēšanu visā novadā.
Uzsākta gājēju pārejas izbūve Daugmalē
Daugmalē ir uzsākta gājēju pārejas izbūve valsts autoceļa P85 Rīgas HES -Jaunjelgava un Ciemata ceļa, Kompleksa ceļa krustojumā, līdz ar to nodrošinot gan vides pieejamību, gan speciālo gājēju pāreju apgaismojumu.
Uzvaras prospektā tiks gruntēta iela, aicinām iedzīvotājus nestaigāt pa segumu bitumena lipīguma dēļ
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde informē, ka šonedēļ ir plānots sākt izbūvēt karstā asfalta dilumkārtu Uzvaras prospektā. Ja būs piemēroti laika apstākļi, tad šos darbus plānots izbūvēt četru darba dienu laikā.
Ķekavas Mākslas skolu turpmāk vadīs Egils Štāls
Pamatojoties uz atklātā konkursa rezultātiem, Ķekavas novada dome 21. maijā apstiprināja Egilu Štālu Ķekavas Mākslas skolas direktora amatā. Darba gaitas Mākslas skolā jaunais direktors uzsāks šī gada 1. jūnijā.
Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs mācības 1. klasē uzsāks 367 bērni
Ir noslēgusies bērnu reģistrācija Ķekavas novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs un mācībām 1.klasē 2021./2022. mācību gadā ir reģistrēti 367 bērni. Septembrī mācību gaitas skolā uzsāks par 55 pirmklasniekiem vairāk kā iepriekšējā mācību gadā.
Sākusies pieteikšanās skolēnu vasaras darbam
Ķekavas novada pašvaldības aicinājumam pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā atsaukušies 14 uzņēmumi, piedāvājot skolēniem brīvlaikā iegūt pirmo darba pieredzi un jaunas zināšanas.
LIAA atbalstīs 32 biznesa idejas un jaunos uzņēmumus Jūrmalā, Babītē, Mārupē, Olainē Ķekavā, Baldonē, Engurē, Tukumā, Kandavā un Jaunpilī
Šī gada martā pavasara uzņemšanā LIAA pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām Jūrmalas biznesa inkubatorā tika saņemti 96 pieteikumi, no tiem darbu programmās turpina 32 dalībnieki.
Sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā
17. maijā no plkst. 10.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā elektroniski reģistrēties dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā var sākt skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē. Skolēniem, kuri vasaras brīvlaikā vēlas strādāt Rīgas reģionā, elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā sāksies 18. maijā plkst. 10.00.
Pašvaldību vēlēšanas - 5. jūnijā
Sestdien, 2021. gada 5. jūnijā, Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar balsošanas kārtību, kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām Ķekavas novadā.
No 17. maija sākas 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija
No 17. maija tiek uzsākta 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty. Pieteikties var vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, iepriekš pārliecinoties, ka vakcinācijas iestādē ir pieejama Pfizer-BioNTech vakcīna Comirnaty.
Ķekavas novada pašvaldība īsteno virkni pasākumu atklātības, pretkorupcijas un labas pārvaldības nodrošināšanā
Ķekavas novada pašvaldība ir ieviesusi un īsteno virkni pasākumu, lai nodrošinātu savā darbībā labu pārvaldību, atklātību un caurspīdīgu lēmumu pieņemšanas procesu, jo īpaši pievēršot uzmanību tam, lai mazinātu un izslēgtu jebkādus korupcijas riskus.
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja V.Baire sasauks domes ārkārtas sēdi
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, respektējot deputātu aicinājumu, sasauks ārkārtas domes sēdi, lai apspriestu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vizīti Ķekavas novada pašvaldībā. Opozīcijas deputāti lūdz pašvaldības vadītāju sasaukt slēgtu sēdi, kas notiks šodien, 14. maijā, plkst..15.00.
Pašvaldība ir atvērta sadarbībai ar visām tiesībsargājošajām, uzraugošajām un kontrolējošām institūcijām
Lai kliedētu publiskajā telpā iespējamās spekulācijas un ažiotāžu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvju vizīti šodien, 13. maijā Ķekavas novada pašvaldībā, informējam, ka pašvaldība vienmēr ir bijusi un būs atvērta sadarbībai ar visām tiesībsargājošajām, uzraugošajām un kontrolējošām institūcijām, tostarp, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, sniedzot tām visu nepieciešamo informāciju un dokumentāciju.
Ķekavas novada pašvaldība pieteiksies uz valsts līdzfinansējumu A7 veloceliņa izbūvei
Ķekavas novada pašvaldība iesniegs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā investīciju projekta pieteikumu par gājēju ceļa un veloceliņa izbūvi gar autoceļu A7, lai pretendētu uz valsts līdzfinansējumu projekta realizēšanai.
Noslēdzies skolēnu konkurss "Enerģijas taupīšanas detektīvi"
Ķekavas novada skolēniem bija iespēja piedalīties pašvaldības organizētajā konkursā "Enerģijas taupīšanas detektīvi", kura ietvaros skolēni iesūtīja savas klases radošās idejas enerģijas taupīšanai. Par konkursa uzvarētājiem ir kļuvuši Ķekavas vidusskolas 2.D klase un Baložu vidusskolas 11. A klase.
Uzsāks projektēt un būvēt Pļavniekkalna sākumskolas piebūvi pēc valsts aizdevuma saņemšanas
Atbilstoši Ķekavas novada domes lēmumam, pašvaldība ir pieteikusies aizņēmumam no Valsts kases Pļavniekkalna sākumskolas moduļu tipa piebūves būvniecībai. Pēc aizņēmuma saņemšanas tiks parakstīts līgums par skolas piebūves projektēšanu un būvdarbiem. Jauno skolas piebūvi ar 10 mācību klasēm 260 bērniem paredzēts uzbūvēt šī gada laikā.
Ķekavas novadā tiek veikti sakopšanas un labiekārtošanas darbi
Lai, iestājoties vasarai, novada iedzīvotāji varētu priecāties par sakoptu un pievilcīgu vidi, Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvalde veic sakopšanas un labiekārtošanas darbus visā Ķekavas novadā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" maija numurs
Otrdien, 11.maijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par to, kā Ķekavas novadā norisinājās Lielā Talka un akcija „Iestādi koku”, Reģionālās pašvaldības policijas jaunajām telpām, kā arī aktuālkajiem vides infrastruktūras uzlabošanas projektiem. Šomēnes avīzei īpašais pielikums - pašvaldību vēlēšanas!
Pasniedz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Novērtējot ieguldījumu Ķekavas novada attīstībā, 4. maijā tika pasniegts Ķekavas novada pašvaldības apbalvojums “Ķekavas novada Goda pilsonis” režisorei Dzintrai Gekai-Vaskai, uzņēmējam - akmeņkalim Pēterim Zvaunim un Latvijas savienības "Černobiļa" viceprezidentam Mārim Šopam.
Paziņojums par lokālplānojumu un detālplānojumu publiskās apspriešanas sanāksmēm maijā
Informējam, ka līdz ar veiktajiem grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, publisko apspriešanu vietējās pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģijai, attīstības programmai, lokālplānojumiem, detālplānojumiem un tematiskajiem plānojumiem, tai skaitā publiskās apspriešanas sanāksmi, turpmāk atļauts organizēt neklātienes formā (attālināti), ievērojot likumā noteiktos nosacījumus.
Lauksaimniecības Forums 2021
Izstāžu komplekss “Rāmava” sadarbībā ar nozares dalībniekiem rīko forumu tiešsaistē “Lauksaimniecības forums 2021”.
Mežos sācies ugunsnedrošais periods
Valsts meža dienests ar 26. aprīli ir noteicis meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā. Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem, kā arī tiem, kas mežā dodas atpūsties, līdz ar ugunsnedrošā laikposma iestāšanos, ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.
Ķekavas novada attīstības dokumentu izstrādes ietvaros šonedēļ turpinās tematisko un teritoriālo darba grupu otrais posms
Strādājot pie jaunveidojamā Ķekavas novada attīstības plānošanas stratēģijas un programmas izstrādes, šonedēļ turpinās teritoriālās darba grupu otrais posms. Darba grupas no 17. un 18. maijā notiks attālināti – Zoom, platformā, nosūtot pieejas datus visiem tiem dalībniekiem, kuri pieteicās dalībai šajās darba grupās.
Plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas Baložos
Turpinoties darbiem būvobjektā “Uzvaras prospekta pārbūve no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai Baložos, Ķekavas novadā’’, tiek mainīta satiksmes organizācija Baložos, no Titurgas ielas līdz Baložu ielai, kur tiks noteikta vienvirziena kustība.
Šonedēļ seniori vakcinācijas centros no 9:00 – 10:00 var vakcinēties bez iepriekšējas pieteikšanās
No 10. līdz 16. maijam seniori var vakcinēties lielā mēroga vakcinācijas centros bez iepriekšējas pieteikšanās no 9:00 – 10:00 dienās, kad liela mēroga centri strādās.
Paziņojums par detālplānojuma projekta un vides pārskata nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 19 “Par detālplānojuma projekta un vides pārskata nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Radio SWH savas dzimšanas dienas tūres ietvaros 19. maijā apmeklēs Ķekavas novadu
Radio SWH, svinot savu 28 gadu dzimšanas dienu, maijā dosies Latvijas novadu izziņas tūrē, apciemojot 16 Latvijas pilsētas un novadus, starp kuriem ir arī Ķekavas novads, kurā radio pārstāvji viesosies 19. maija rītā.
Veloceliņa būvniecības ietvaros notiks ceļmalas sakopšanas darbi gar autoceļu A7
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā Ķekavā ir uzsākti būvdarbi veloceliņa pirmā posma izbūvei gar autoceļu A7- no Rīgas ielas 1a Vimbukrogā līdz mājām “Annužas” Alejās. Lai varētu veikt veloceliņa izbūvi, notiks ceļmalas sakopšanas darbi, tajā skaitā koku izzāģēšana, savukārt pēc būvdarbu veikšanas paredzēts veidot jaunus apstādījumus.
Tuvojoties vasaras brīvlaikam policija aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus
Pienākot gada siltajam laikam un tuvojoties vasaras brīvlaikam, Reģionālā pašvaldības policija iesaka vecākiem ar saviem bērniem atkārtoti izrunāt svarīgus jautājumus par drošību mājās, sabiedriskās vietās un internetā.
Paziņojums par detālplānojuma uzsākšanu nekustamajā īpašumā Meža ielā 45, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 10 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Meža ielā 45, Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Olektīte”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 11 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Olektīte”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Īsteni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 12 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Īsteni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Vižņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 13 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Vižņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Niedrupes”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 14 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Niedrupes”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Teikmaņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 15 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Teikmaņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma “Dārziņi” grozījumu izstrādes uzsākšanu daļā - nekustamajā īpašumā Dālderu ielā 1, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 16 “Par detālplānojuma “Dārziņi” grozījumu izstrādes uzsākšanu daļā – nekustamajam īpašumam Dālderu ielā 1, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Teiksmas”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 17 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Teiksmas”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 10).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rozītes”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 18 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Rozītes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Zvirbuļi un Zvirbuļi-1”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Zvirbuļi un Zvirbuļi-1” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajam īpašumam Zāļu ielā 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.aprīlī pieņēmusi lēmumu “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zāļu ielā 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku” iestādīti 242 koki un dekoratīvie krūmi
Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai Ķekavas novadā, Lielās Talkas ietvaros, Ķekavas novada iedzīvotāji un pašvaldības darbinieki piedalījās koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kuras ietvaros iestādīti 242 koki un dekoratīvie krūmi.
Atvērts pieraksts uz vakcinācijas punktu Ķekavā
C līmeņa vakcinācijas punkts Ķekavā - jaunajā Ķekavas vidusskolas korpusā, Gaismas ielā 9 darbosies 8., 9., 13., 14., 15. un 16. maijā. Pieteikties var jebkurš iedzīvotājs, zvanot pa tālruni 8989 vai izmantojot portālu www.manavakcina.lv.
23. un 29. maijā Ķekavas novadā gadatirgi nenotiks!
Sarežģīto epidemioloģisko prasību dēļ maijā paredzētie gadatirgi Ķekavas novadā - 23. maijā Ķekavā un 29. maijā Baložos - netiks organizēti.
Ūdensapgādes atslēgums Baložos
Sakarā ar ūdensvada pārbūves darbiem Saulgriežu ielā, šī gada 5.maijā no plkst 10:00 līdz 16:00 paredzēts ūdens padeves pārtraukums klientiem Saulgriežu ielas rajonā, kā arī Kalnu ielā, Lapu ielā, Purva ielā, daļā Rīgas ielas, Urbāna ielā, Absolventu ielā un citās tuvumā esošajās ielās.
Reģionālā pašvaldības policija pārceļas uz jaunām modernām telpām
Ķekavas novada pašvaldība, atjaunojot tai piederošo ēku Ķekavā, Gaismas ielā 4a, ir izveidojusi modernas un drošības prasībām atbilstošas telpas Reģionālajai pašvaldības policijai.
Arhīvs
  Drukāt