Ķekavā par vienu nosiltinātu daudzdzīvokļu māju vairāk
SIA “Ķekavas nami” informē, ka ir noslēgušies būvdarbi 90 dzīvokļu mājai Ķekavā, Gaismas iela 19 korpusā 7, kas tika veikti ēkas energoefektivitātes uzlabošanas nolūkos.
Latvijas Jaunatnes olimpiādē pārstāvēs 65 Ķekavas novada sportisti
Šogad Latvijas Jaunatnes olimpiāde norisināsies 5.-7. jūlijā Liepājā , kurā Ķekavas novadu pārstāvēs 65 jaunie sportisti 14 sporta veidos. Kopumā Latvijas Jaunatnes Olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.
Iepazīst lielāko kūdras ražotni “Pindstrup Latvia”
Turpinot klātienē iepazīt novada uzņēmumus, 25. jūnijā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols kopā ar pašvaldības speciālistiem apmeklēja kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumu “Pindstrup Latvia” Baložos.
Kapusvētki 2019. gada vasarā
Ķekavas novadā kapusvētki šovasar plānoti jūlijā un augustā. Pirmie kapusvētki notiks Doles-Ķekavas ev. lut. draudzēm 28. jūlijā Ķekavas un Doles kapos, bet pēdējie – katoļu draudzes kapusvētki 25. augustā Katlakalna kapos.
“Partnerība Daugavkrasts” aicina iepazīt realizētos projektus Ķekavas novadā
10. jūlijā “Partnerība Daugavkrasts” organizē divus pasākumus – fokusa grupu par Daugavas ekonomisko potenciālu LEADER sadarbības projekta “Daugavabasmalas” ietvaros un partnerības teritorijā realizēto LEADER projektu apskati.
Zaļās vērtības Ķekavas novadā
Ķekavas novada zīmolu veido trīs vērtības, kas izriet no tā, kādu savu novadu tā iedzīvotāji redz šodien un kā vēlas to attīstīt nākotnē. Ķekavas novads kā personība ir darbīgs, uz izaugsmi vērsts un zaļi domājošs. Praktiski tas tiek īstenots, novada apdzīvotajās vietās ieviešot LED apgaismojumu, ūdens sildīšanai izmantojot saules kolektorus, mācoties šķirot atkritumus un projektējot veloceliņus.
Mācībām pieaugušajiem visā Latvijā var pieteikties vēl līdz 28. jūnijam
Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mācībām vēl šonedēļ var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, līdz 28. jūnijam aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau vairāk nekā 12 tūkstoši pieteikumu.
Priecīgus Līgo svētkus!
Latviešu ticējums vēsta, ka Līgo naktī atveroties debess. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tad tas piepildās. Gada īsākajā naktī Ķekavas novada pašvaldība vēl domāt labas domas un smelties spēku dabā – lai priecīga līgošana!
Pļavniekkalna sākumskola saņem akreditāciju līdz 2025.gadam
Jūnijā saņemts apstiprinājums, ka Pļavniekkalna sākumskola un tajā īstenotās pamatizglītības 1.posma (1.-6. klase) programma un pamatizglītības 1.posma (1.-6. klase) humanitārā un sociālā virziena programma ir akreditētas uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem, t.i., līdz 2025. gada jūnija mēnesim.
Aizvadīts komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis
Pieminot 1941. gada 14. jūnija PSRS komunistiskā režīma represijas pret Latvijas iedzīvotājiem, piektdien, 14. jūnijā, pie piemiņas akmens represētajiem Odukalnā tika aizvadīts atceres brīdis un nolikti ziedi.
Ķekavas novada svētkus baudījuši vairāk kā 10 000 apmeklētāju
No 12. līdz 15. jūnijam Ķekavas novadā tika svinēti novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, bet svētku galvenajā dienā, 15., jūnijā, novada iedzīvotājus un viesus priecēja tautā iemīļoti mūziķi - Intars Busulis ar Abonementa orķestri, grupa “DAGAMBA” un “Triānas parks”.
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asins donoru centru aicina uz Donoru dienu jūlijā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 4. jūlijā plkst. 10.00 - 13.00. Īpaši gaidīti 0-, 0+ un A- asinsgrupas donori.
SIA “Ķekavas nami” jauni siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi
SIA “Ķekavas nami” no 01.07.2019. noteiks jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, kas pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmuma novērtēti kā pamatoti un atbilstoši tarifa aprēķināšanas metodikai.
No idejas līdz elektrības pieslēgumam: ar ko sākt?
Ja esat iegādājies zemi un gatavojieties būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojaties pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsverat domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu. Kā pie tāda tikt? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? – Lūk, atbildes uz šiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas jums palīdzēs vienkārši un ērti īstenot ideju par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu jūsu īpašumā.
Piesakies līdzfinansējumam mājas pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādei un kanalizācijai
Ķekavas novada pašvaldība izsludina pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētās ūdensapgādes sistēmai vai centralizētās kanalizācijas sistēmai.
Labiekārtota atpūtas vieta pie Daugavas Ziedonī
Ķekavas novada pašvaldība labiekārtojusi atpūtas vietu pie Daugavas Ziedonī. Atpūtas vieta tika veidota un labiekārtota atbilstoši universālā dizaina prasībām, tādēļ to ērti varēs izmantot gan bērni un ģimenes, gan seniori un personas ar īpašām vajadzībām.
Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca
Ceturtdien, 13.jūnijā no plkst. 19.00 Sauliešu pilskalnā Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca, - visi laipni aicināti apgūt Jāņu laika gaidīšanas un svinēšanas mākslas un gudrības. Šogad Ielīgošanas meistardarbnīca notiek Ķekavas novada svētku nedēļas ietvaros un kopā ar Katlakalna folkloras kopu RĀMUPE darbosies arī citas novada folkloras kopas - Daugmales DĀRE, Kekavas BRIČKA. Un neiztrūkstoši dalībnieki būs Katlakalna Tautas nama ļaudis.
Pieminot komunistiskā genocīda upurus, aicinām uz atceres brīdi Odukalnā
Pieminot 1941. gada 14. jūnija PSRS komunistiskā režīma represijas pret Latvijas iedzīvotājiem, piektdien, 14. jūnijā, plkst. 17.45 pie piemiņas akmens represētajiem Odukalnā notiks atceres brīdis.
Iznācis informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūnija numurs
Šodien, 11. jūnijā, iznācis pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūnija numurs. Tajā aicinām lasīt par labiekārtoto atpūtas vietu pie Daugavas Ziedonī, parakstīto sadarbības memorandu ar novada uzņēmējiem, skolēnu nodarbinātības projektu, kā arī veiksmīgi aizvadīto novada velobraucienu un citām aktualitātēm.
Ķekavas novads aicina svinēt svētkus kopā ar Intaru Busuli, “Triānas parku” un grupu “DAGAMBA”
Šonedēļ, no 12. līdz 15. jūnijam, Ķekavas novadā notiks novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, bet sestdien, svētku galvenajā dienā, novada iedzīvotājus un viesus priecēs tautā iemīļoti mūziķi - Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “DAGAMBA” un “Triānas parks”.
Ķekavas novada atpūtas vietās ūdens kvalitāte ir izcila
Veicot Ķekavas novadā ikgadējās ūdens pārbaudes populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens, konstatēts, ka novada teritorijā Daugavā, Ķekavas upē un Titurgas ezerā ūdens ir tīrs un peldēšanai drošs
Par būtiskiem pārkāpumiem siltumtrašu iepirkuma organizēšanā no amata atbrīvoti divi Baložu komunālās saimniecības valdes locekļi
Pamatojoties uz konstatētajiem būtiskajiem pārkāpumiem SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) veiktajā iepirkuma procedūrā par siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem Baložu pilsētā, Ķekavas novada domes priekšsēdētaja Viktorija Baire kā šī pašvaldības uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāve šodien, 6. jūnijā, ārkārtas dalībnieku sapulcē uzteikusi pilnvarojuma līgumus diviem BKS valdes locekļiem – Edgaram Mencim un Aigaram Evardsonam.
Titurgā 10. jūnijā uz laiku tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde
Pirmdien, 10. jūnijā, Titurgā AS “Sadales tīkls” veiks remontdarbus, kā rezultātā tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde lielai daļai abonentu. Piegādes pārtraukums skars arī SIA “Baložu komunālā saimniecība” un SIA “Baložu siltums” katlu māju Kr. Barona ielā 1, kā rezultātā nebūs iespējams nodrošināt siltumapgādi visā Titurgā. Līdz ar to tiks pārtraukta arī karstā ūdens sagatavošana māju siltummezglos.
Lielajā Talkā sakoptas 45 novada vietas
Ķekavas novadā Lielā Talka šogad norisinājusies 45 dažādās vietās. Aprīļa izskaņā sakopti meži, ceļmalas, pļavas un piemiņas vietas visā novadā, kā arī iedzīvotāji talkas dienu aktīvi izmantojuši savu privātīpašumu sakopšanai.
Uzsākts labdarības projekts “Dzīvības ēdiens”
Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca sadarbībā ar biedrību "Dzīvības ēdiens" un Ķekavas novada fonda finansiālu atbalstu uzsākusi kopīgu labdarības projektu, un tā ietvaros katru pirmdienu nodrošina ikvienam bezmaksas maltīti - putru.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dārziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 2.maija sēdes lēmumu Nr.12. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dārziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Dārziņi”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu atkārtotai publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 2.maijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, pilnveidotā projekta atkārtotu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Reģionālā pašvaldības policija turpmāk sabiedrisko kārtību nodrošinās arī Iecavas novadā.
Ķekavas novada domes deputāti lēmuši, ka turpmāk sabiedrisko kārtību Iecavas novadā nodrošinās Reģionālā pašvaldības policija.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 16.maija sēdes lēmumu Nr.3. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma “Muižnieki-1” nekustamajam īpašumam “Muižnieki-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 16.maijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Muižnieki-1” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Gribi peldēt? Dodies uz Ķekavas vai Daugmales baseinu!
Ķekavas novadā šobrīd ikvienam ir lieliska iespēja piekopt veselīgu dzīvesveidu, ļaujoties ūdens vilinājumam divos peldbaseinos – Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā un Daugmales multifunkcionālajā centrā. Galvenokārt dienas laikā tos izmanto novada skolas, lai mācītu vai pilnveidotu bērniem peldēšanas iemaņas, bet pārējā laikā peldbaseini pieejami gan Ķekavas, gan apkārtējo novadu iedzīvotājiem.
Mellupos izskanējuši otrie Mežinieku svētki
25. maijā Mellupu sociālās mājas teritorijā notika otrie apkaimes jeb Mežinieku svētki. Arī šoreiz svētki tika radīti pašu apkaimes iedzīvotāju un uzņēmēju kopējiem spēkiem, bet, novērtējot mūsu vēlmi kopīgi svinēt savus svētkus, finansiālu atbalstu svētku tapšanai saņēmām arī no Ķekavas novada pašvaldības.
Par īslaicīgi ierobežotu lidojumu zonu virs “Svētku pils” Vimbukrogā
Civilās aviācijas aģentūra informē, ka 30. un 31. maijā Vimbukrogā, virs viesu nama “Svētku pils”, ir noteikta īslaicīgi ierobežoto lidojumu zona bezpilotu gaisa kuģu lidojumiem.
30. maijā notiks teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto atzinumu izskatīšanas sanāksme
Paziņojums par Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksmi.
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsolēm iespējams reģistrēties līdz 7. jūnijam
Ķekavas novada pašvaldība 2019. gada 10. jūnijā Ķekavā, Gaismas ielā 19 k-9-1, Mazajā zālē (26.kab.), rīko četras pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli. Dalībnieku reģistrācija izsolei iespējama līdz 7. jūnija plkst.14.00.
Pirmajā Ķekavas velobraucienā finišē 447 dalībnieku
Sestdien, 25. maijā, Ķekavas novada sporta svētku ietvaros norisinājās pirmais Ķekavas velobrauciens, kurā startu pieredzēja kā paši mazākie riteņbraucēji, tā arī velo entuziasti un profesionāli riteņbraucēji, kas cīnījās par punktiem sacensību “Elkor – Giant” Latvijas kausa posma ietvaros.
Atkārtoti paraksta sadarbības memorandu ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi
Lai turpinātu veicināt uzņēmējdarbības attīstību novadā, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire atkārtoti parakstījusi sadarbības memorandu ar biedrību “Ķekavas novada uzņēmēju padome”.
14. jūnijā organizē braucienu pa represēto piemiņas vietām Latvijā
2019. gada 14. jūnijā Ķekavas novada Politiski represēto biedrība organizē braucienu pa represēto piemiņas vietām Latvijā.
Ķekavas uzņēmēji plāno attīstīt eksportspēju un konkurēt pasaules tirgos
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 22.maijā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska un teritorijas plānotāja Iveta Zālīte viesojās uzņēmumos “AVMM” un “METSATEK”, kas darbojas dažādās jomās, bet līdzīgi raugās uz izaugsmi nākotnē un nepieciešamību iekarot eksporta tirgus pasaulē.
Aktīvākie balsotāji Pierīgā – Ķekavas, Saulkrastu un Mārupes novados
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas divās dienās vēlēt devušies vismaz 4,34% balsstiesīgo. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati liecina, ka vēlētāju aktivitāte lielākajā daļā Pierīgas novadu pārsniegusi vidējos Latvijas rādītājus.
Uzsāks 1. kārtas asfaltēšanas darbus Gaismas ielā 19
Šodien, 22. maijā, tiks uzsākti 1. kārtas asfaltēšanas darbi autostāvvietas pārbūves projekta ietvaros Gaismas ielā 19, Ķekavā.
Baznīcas Ķekavas novadā aicina uz Baznīcu nakti 7. jūnijā
Latvijas kristīgās draudzes uz Baznīcu nakti šogad ielūdz 7. jūnijā. Ķekavas novadā īpašas lūgšanas un koncerti plānoti Dole-Ķekavas ev. lut. baznīcā un Katlakalna ev. lut. baznīcā. Aicinām iepazīties ar Baznīcu nakts karti un pasākumu programmu www.baznicunakts.lv .
Skolēnu vasaras nodarbinātības projektam pieteiktas vairāk kā 80 vakances
Ķekavas novada pašvaldības aicinājumam pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā šobrīd atsaukušies 15 uzņēmumi, piedāvājot skolēnu brīvlaikā kopumā vairāk kā 80 vakances.
Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 264 audzēkņi
Maijā un jūnijā Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 6., 9. un 12. klašu skolēni, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Aicinām vecākus, tuviniekus, draugus un pedagogus iepazīties ar svinīgo pasākumu norises laikiem un svinēt skolēnu panākumus kopā.
Šonedēļ, 25. maijā, notiks Ķekavas velobrauciens
Sestdien, 25. maijā, Ķekavas novadā notiks Ķekavas velobrauciens četrās dažādās distancēs, vienkopus pulcinot gan profesionālus riteņbraucējus, gan entuziastus, ar mērķi popularizēt šosejas riteņbraukšanu, stiprināt velobraukšanas tradīcijas un veicināt aktīvu brīvā laika pavadīšanu.
Ķekavas novada darba birža pulcē vairāk nekā 100 darba meklētājus
16.maijā pirmo reizi norisinājās Ķekavas novada darba birža, kuru apmeklēja vairāk nekā 100 darba meklētāji, tostarp skolēni, kuriem bija iespējams pieteikties vasaras nodarbinātības projekta vakancēm.
E-asistents – neaizstājams palīgs e-pakalpojumu saņemšanā
Lai e-pakalpojumus portālā Latvija.lv varētu saņemt arī tie iedzīvotāji, kuri neizmanto eID karti ar elektronisko parakstu vai internetbanku, ir izstrādāts īpašs risinājums – e-asistents jeb pilnvarotais e-pakalpojums.
Ķekavas novada sporta skolu turpmāk vadīs Ints Vancāns
Ķekavas novada dome 16.maija sēdē deputāti par Ķekavas novada sporta skolas direktoru amatā iecelt Intu Vancānu, kurš līdz šim strādājis kā florbola treneris, sporta skolotājs Ķekavas vidusskolā, kā arī ir florbola kluba “Ķekavas Bulldogs” valdes loceklis un mārketinga projektu vadītājs.
Uzsāk labiekārtot atpūtas vietu pie Daugavas Ziedonī
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi labiekārtot atpūtas vietu pie Daugavas, Katlakalna ciemā, Ziedonī. Atpūtas vieta tiek veidota un labiekārtota atbilstoši universālā dizaina prasībām, tādēļ to ērti varēs izmantot gan bērni un ģimenes, gan seniori un personas ar īpašām vajadzībām.
Baložu Tautas teātris maijā devās viesizrādēs uz Vāciju
Baložu Tautas teātris no 10. līdz 13. maijam ar viesizrādēm viesojās Hamburgā, Vācijā. Kā informē režisors Reinis Vējiņš, teātris uz Vāciju devās pēc Latviešu biedrības Hamburgā uzaicinājuma.
Paziņojums par Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksmi
Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksme notiks 2019.gada 30.maijā.
Krustkalnos uzstādīti jauni soliņi
Pateicoties “Ķekavas novada fonds” izsludinātajam projektu konkursam “Savam novadam”, labiekārtots Ķekavas novada Krustkalnu ciema “Elektriķu” mājas pagalms - uzstādīti jauni soliņi un atkritumu urna.
Bērna piedzimšanas pabalsts palielināts līdz 250 eiro
No 2019.gada 15. maijā stājas spēkā grozījumi Ķekavas novada pašvaldības saistošajos noteikumos “Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus”, kas paredz palielināt vienreizējo bērnu piedzimšanas pabalstu līdz 250 eiro.
Sausajā Daugavā tika ielaisti 162 000 zušu mazuļu
Lai papildinātu zušu krājumu Latvijas ūdeņos un veicinātu sugas saglabāšanu,14. maijā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” speciālisti veica 162 tūkstošu stikla zušu mazuļu ielaišanu Sausajā Daugavā Katlakalna teritorijā.
Izziņo Ķekavas novada svētku programmu (papildināts)
Ķekavas novada svētkos no šā gada 12. līdz 15. jūnijam ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu atzīmēs novada desmitgadi. Starp vērienīgākajiem svētku māksliniekiem - Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “DAGAMBA” un “Triānas parks”.
Iznācis informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” maija numurs
Šodien, 14. maijā, iznācis informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” maija numurs. Jaunākajā izdevumā aicinām lasīt par jaunatklāto atkritumu šķirošanas laukumu “Gurnicas”, iespēju pieteikties iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursam, stāvlaukuma Gaismas ielā 19 rekonstrukcijas darbu virzību, bērna piedzimšanas pabalsta palielināšanu, Ķekavas novada Sporta svētku velobraucienu u.c. aktualitātēm.
Ķekavas vidusskolēni – trešie čaklākie makulatūras vācēji Latvijā
2018./2019.mācību gadā SIA “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, godpilno trešo vietu izcīnījusi Ķekavas vidusskola, kuras audzēkņi savākuši 16 tonnas un 713 kilogramus nevajadzīgu papīru un kartonu.
Pašvaldība iesniegusi aizņēmumu pieprasījumus trim investīciju projektiem, paralēli uzsāks darbu pie budžeta optimizācijas
Ņemot vērā, ka Ķekavas novada pašvaldība, tāpat kā daudzas citas pašvaldības, ir iesniegušas savus pieprasījumus valsts aizņēmuma saņemšanai lielo projektu īstenošanai un vēl joprojām gaida atbildi no Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes, tad tā šobrīd uzsāks darbu pie pašvaldības budžeta līdzekļu optimizācijas.
Uzsākta akcija “Ciet sāpes? Jautā farmaceitam!”
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību, kā arī, lai sniegtu būtisku bezmaksas atbalstu, Latvijas aptieka sadarbībā ar Vivendi Galvassāpju centru, Rīgas 1. slimnīcas Sāpju centru, Medicīnisko centru D.A.P. Sāpju klīnika, kā arī Latvijas Sāpju izpētes biedrību, Latvijas Galvassāpju pacientu biedrību, hronisko pacientu atbalsta programmas ietvaros uzsāk projektu “Ciet sāpes? Jautā farmaceitam!”
Informācija par aktuālajām vēlētāju iniciatīvām
Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2019./2020. mācību gadam. Bērniem vecumā no 7 līdz 8 gadiem tiek piedāvātas nodarbības programmās "Vizuālā māksla" un "Darbs materiālā", savukārt 4 līdz 6 gadus veciem bērniem - nodarbības "Vizuāli plastiskā māksla".
Atklāj labiekārtotu šķirošanas laukumu Ķekavas novada iedzīvotājiem
10. maijā Ķekavas novadā tika atklāts dalīto atkritumu savākšanas laukums "Gurnicas". Laukuma uzdevums ir nodrošināt Ķekavas novada iedzīvotājiem iespēju kvalitatīvā, videi un sabiedrībai nekaitīgā veidā nodot tās sadzīves atkritumu frakcijas, kuras ir iespējams pārstrādāt vai kuras nedrīkst likt parastajā sadzīves atkritumu konteinerā. Laukumu izveidoja Ķekavas novada pašvaldība, SIA "Clean R" un SIA "Lautus", bet apsaimniekošanu un uzturēšanu veiks vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R".
Tuvojas nobeigumam ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu laukā
Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu teritorijā Ķekavā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta” ietvaros norit atbilstoši saskaņotajam būvdarbu kalendārajam grafikam un pamazām tuvojas noslēgumam.
Informatīvs seminārs Ķekavā par dabas skaitīšanu
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību 28. maijā plkst. 10.00 (Ķekavas novada pašvaldības telpās, Gaismas ielā 19, k.9, 2. stāvā) aicina uz bezmaksas informatīvo semināru par biotopu inventarizāciju, kas tiek veikta projekta “Dabas skaitīšana” ietvaros. Paredzamais semināra ilgums – līdz pusotrai stundai. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Metālapstrādes uzņēmums Ķekavā dažu gadu laikā sasniedz 11 miljonu eiro lielu apgrozījumu
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 7.maijā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska un galvenais projektu vadītājs Māris Ozoliņš apmeklēja metālapstrādes uzņēmumu “EMJ Metāls”.
Eiropas Parlamenta vēlēšanas - 25. maijā
25. maijā notiks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, un Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals. Eiropas Parlamentā no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.
Izsludina Ķekavas novada fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu
Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība izsludina novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu. Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 14. jūnijam.
Ķekavas novada sporta svētku velobrauciena laikā būs ierobežota ceļu satiksme
Ķekavas novada sporta svētku velobrauciena laikā 25. maijā vairākos ceļa posmos, tostarp, uz A7 un A5, Ķekavas novada teritorijā plānoti satiksmes ierobežojumi. Aicinām iedzīvotājus savlaicīgi iepazīties ar satiksmes organizācijas izmaiņām!
Līdz 15. maijam veicams kārtējais nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2019. gada 15. maijam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 1. aprīlī, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsole 10. jūnijā
Ķekavas novada pašvaldība 2019. gada 10. jūnijā Ķekavā, Gaismas ielā 19 k-9-1, Mazajā zālē (26.kab.), rīko pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli.
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsole 14. maijā
Ķekavas novada pašvaldība 2019. gada 14. maijā Ķekavā, Gaismas ielā 17, Mazajā zālē, rīko pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli.
Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs 2019”
Lai veicinātu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un pateiktu paldies labas mežsaimniecības prakses uzturētājiem Latvijā, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam “Sakoptākais mežs 2019”, kas šogad notiks jau trešo gadu. Pieteikumu konkursam ikviens interesents var iesniegt līdz 28. jūnijam.
Ķekavas novada pašvaldība sveic Valsts svētkos
Sestdien, 4. maijā, kopā svinēsim pašu dargāko - mūsu visu brīvību. Daudz laimes Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!
VUGD 10. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Piektdien, 10. maijā no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.
Zirgi un policija – tagad draugi Ķekavas novadā!
Ķekavas novads - aktīvs, augošs un zaļš, tāpēc nav brīnums, ka tieši šeit ir liela zirgu staļļu un jāšanas sporta apmācību vietu koncentrācija. Taču sportā iesaistītie zirgi ir un paliek instinktu vadīti dzīvnieki, tāpēc, lai kā to negribētos, var gadīties, ka zirgs vai zirgi izmūk un nonāk situācijās, kurās tos apdraud satiksme, apkārtējā vide vai cilvēki. Lai mācītos kontrolēt šādus gadījumus, stallī “Dabas zirgi”, Plakanciemā, 28. aprīlī pulcējās Reģionālās policijas darbinieki, kas atbildīgi par sabiedrisko kārtību un drošību Ķekavas novadā.
Ķekavas novada aukļu dienests – laba iniciatīva un paraugs citiem
Ķekavas novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kas uzsāka īstenot pašvaldības apmaksātus aukļu pakalpojumus, un ar savu veiksmīgo pieredzi tā iepazīstinājusi gan citas pašvaldības Latvijā, gan ārvalstīs. Kā liecina statistika, šobrīd pašvaldības aukļu dienestā ir reģistrējušās vairāk nekā 100 aukles, kuras pieskata 320 bērniņu gadā.
Apkops ozolus pie mājām “Kaučas” un Ķekavas ambulances
Ķekavā, pie mājām “Kaučas” un Ķekavas ambulances, 7. un 8. maijā SIA “Labie koki” veiks kopumā trīs ozolu vainagu sakopšanu, veidošanu, koku dziļo sakņu aerāciju ar augsnes uzlabošanu. Lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību, darbu izpildes laikā būs apgrūtināta iebraukšana un iedzīvotāju pārvietošanās no Gaismas ielas atzara līdz Ķekavas ambulancei.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 11.aprīļa sēdes lēmumu Nr.11 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Degviela” un “Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 11.aprīļa sēdes lēmumu Nr.12 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Degviela” un “Vidusklanģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajiem īpašumiem “Degviela” un “Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 11.aprīļa sēdes lēmumu Nr.10 “Par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” grozījumu apstiprināšanu nekustamajos īpašumos “Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināti detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” grozījumi, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2019./2020. mācību gadam
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2019./2020. mācību gadam programmā “Vizuāli plastiskā māksla”.
Ķekavas Mūzikas skola aicina mācīties profesionālās ievirzes izglītības programmās
Ķekavas Mūzikas skola aicina 2019./2020. mācību gadā mācīties profesionālās ievirzes izglītības programmās. Konsultācijas audzēkņu uzņemšanai notiks 3. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 19.00 Ķekavas Mūzikas skolā un Baložu kultūras nama Kora zālē.
Stāvlaukuma būvniecības laikā izbūvēti jauni ūdensvadu un lietus ūdens kanalizācijas tīkli
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka stāvlaukuma rekonstrukcijas darbi Ķekavā, Gaismas ielā 19 tuvojas noslēdzošajam darbu posmam. Jau paveikti ūdensvada tīkla pārbūves darbi, tāpat izbūvēti jauni lietus ūdens kanalizācijas tīkli, kas turpmāk novērsīs peļķu veidošanos šajā teritorijā.
Ķekavas Mūzikas skola jubilejas gadā aicina uz Orķestru svētkiem
Svinot Ķekavas Mūzikas skolas 30 gadu jubileju un Ķekavas novada jauniešu simfoniskā orķestra 15. gadadienu, 3. maijā Ķekavas sporta klubā plkst. 18.00 klausītājus ar Latvijas un pasaules mūzikas ritmu bagātību priecēs Orķestru svētki.
Turpmāk mikroautobusi kursēs arī caur Rāmavas teritoriju
Lai novērstu vairāku maršrutu dublēšanos, nodrošinātu pasažieru savlaicīgu nokļūšanu galamērķī, kā arī, lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem plašākas un ērtākas iespējas pārvietoties pa Ķekavas novada teritorijām uz galvaspilsētu un atpakaļ, no 1. maija mikroautobusu maršrutos ieviestas izmaiņas.
Ķekavas Mākslas skolas audzēknis saņem Kultūras ministrijas apbalvojumu
2019.gada 18.aprīlī Ķekavas Mākslas skolas audzēknis Mariss Zušs un skolotāja Velga Kūkuma saņēma Kultūras ministrijas balvu par sasniegumiem starptautiskos konkursos, konkrēti par medaļas ieguvi 66.starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā Lidicē, Čehijā, foto mākslas nozarē.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Sarma”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 11.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr.8 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Sarma”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu uzsākšanu 7 nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 11.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 9 “Par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu izstrādes uzsākšanu 7 nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā, Baložos, Ķekavas novadā”.
Īslaicīgi mainīta sociālā dienesta un bāriņtiesas ieejas vieta
Sakarā ar stāvlaukuma izbūves darbiem Ķekavā pie sociālā dienesta ēkas ir īslaicīgi mainīta ieejas vieta uz bāriņtiesu, sociālo dienestu vai SIA “Ķekavas nami”, kas atrodas Gaismas ielā 19, k. 8. Iedzīvotājus aicinām doties uz šīm pašvaldības iestādēm, izmantojot ieeju no Ķekavas sociālās aprūpes centra puses
Ķekavā piemin Černobiļas AES avārijas 33. gadadienu
23. aprīlī Ķekavā ar devīzi „Jūs neaizmirsīsim” notika Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas 33. gadadienas atceres pasākums, kurā tika godināti Ķekavas novada iedzīvotāji un rīdzinieki, kas piedalījās ČAES katastrofas seku likvidēšanā.
Darba birža "Audz kopā ar savu novadu!” jau 16.maijā
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes iniciatīvu centru aicina darba meklētājus, jauniešus un uzņēmējus 16.maijā Ķekavā, Doles Tautas namā piedalīties un apmeklēt darba biržu “Audz kopā ar savu novadu!”
Ķekavas novadā Krustkalnos atklāj jauno būvniecības veikalu “Kurši A7”
25. aprīlī Ķekavas novadā Krustkalnos svinīgi tika atklāts lielākais un modernākais no visiem SIA “Tirdzniecības nams Kurši” būvniecības veikaliem “Kurši A7”.
Ekskluzīva kaviāra un dzeramā ūdens ražotāji īsteno uzņēmējdarbību Katlakalnā
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 16.aprīlī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, izpilddirektore Jolanta Jansone un uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska apmeklēja uzņēmumus, kas savu uzņēmējdarbību īsteno Katlakalnā - SIA “Mottra” un SIA “Line Vest”.
Talkas vietas var vēl pieteikt divas dienas
Sestdien, 27. aprīlī, jau klāt Lielā Talka. Aicinām iedzīvotājus līdz 24. aprīlim plkst. 20.00 pieteikt talkas vietas portālā talkas.lv, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespēja saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu. Šobrīd Ķekavas novadā pieteiktas gandrīz 30 talkošanas vietas, visaktīvāk Baložos un Dzērumos. Vai tu jau pieteici savu talkas vietu?
Meža ugunsnedrošais laikposms sākas 19. aprīlī
Valsts meža dienests ar 19. aprīli nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā.* Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.Visiem iedzīvotājiem meža ugunsnedrošajā laikposmā, uzturoties mežā, ir jāievēro ugunsdrošības prasības.
Paziņojums par būvniecības ieceres “Pašapkalpošanās automazgātava Kalnu ielā 1, Baloži, Ķekavas novadā” nodošanu publiskajai apspriešanai
Pamatojoties uz Ķekavas novada būvvaldes 23.04.2019. lēmumu Nr.4-2/19/81, būvniecības ierosinātājs Jevgēņijs Maļinovs nodod publiskajai apspriešanai būvniecības ieceri “Pašapkalpošanās automazgātava Kalnu ielā 1, Baloži, Ķekavas novadā”.
Zaļeniekos, Jelgavas novadā notiks 4. Latvijas Lauku kopienu parlaments
No 2019. gada 5. līdz 7. jūnijam Zaļeniekos, Jelgavas novadā notiks 4.Latvijas Lauku kopienu parlaments, aktualizējot esošās un briestošās pārmaiņas lauku telpā.
No 23.aprīļa līdz 7.maijam notariālos apliecinājumus varēs veikt tikai Ķekavā un Daugmalē
No 2019.gada 23.aprīļa līdz 7.maijam notariālos apliecinājumus Ķekavas novada bāriņtiesā varēs veikt tikai Ķekavā un Daugmalē.
Lieldienu ceļvedis
Nedēļas nogalē no 18. aprīļa līdz 22.aprīlim iedzīvotājus priecēs dažādas Lieldienu aktivitātes, koncerti, kā arī pirmais šī gada brīvdabas tirgus.
Ķekavas novada pašvaldība novēl priecīgas Lieldienas!
Ķekavas novada pašvaldība novēl priecīgas, saulainas un siltas Lieldienas.
Arhīvs
  Drukāt