Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Zvirbuļi” un “Zvirbuļi-1”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.28 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Zvirbuļi” un “Zvirbuļi-1”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 13.decembra sēdes lēmumu Nr.29. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma “Rāmavas iela 52”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā atkārtotu publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.decembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, pilnveidotā projekta atkārtotu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora pienākumus uzsāk pildīt Jolanta Jansone
Šonedēļ, ar 2. janvāri, Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora amatā darbu uzsākusi Jolanta Jansone, kura līdz šim pildīja pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītājas pienākumus.
VUGD informē: Daudzdzīvokļu namos, kur izmanto dabasgāzi, jābūt nodrošinātai dabīgai ventilācijai
Šā gada 1.janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves.
Digitālā pastkastīte saziņai ar valsti portālā Latvija.lv
2019. gada sākums Latvijas e-pārvaldei ir sācies ar lielu soli drošas un mūsdienīgas valsts un sabiedrības saziņas veidošanā – e-adreses risinājuma ieviešanu. E-adrese risinās vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, to, ka vairāk nekā 70 tūkst. Latvijas iedzīvotāju nav fizisku pastkastīšu, un cilvēkiem bieži vien atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī to, ka liels skaits Latvijas valstspiederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs.
Ziemassvētku rotājumu konkursā pieteikušies 23 dalībnieki
Ziemassvētku rotājumu konkursā “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018” ir saņemti 23 pieteikumi, no tiem lielākā daļa pārstāv individuālās dzīvojamās mājas kategoriju, informē Īpašumu pārvaldes ainavu plānotāja Lauma Muceniece.
Dabas zirgu biedrība īsteno projektu – iegādājas jaunu jāšanas inventāru zirgiem
Biedrība “Dabas zirgu biedrība” (Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, “Mežauļi”) ir veiksmīgi realizējusi ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu “Jātnieku sporta inventāra iegāde!”.
Veiks 2. posma meža izstrādes darbus Rīgas pilsētas meža fonda, Dzeņu un Dzegužu mežā pie Baložiem
SIA “Rīgas meži” veiks 2. posma meža izstrādes darbus Rīgas pilsētas meža fonda, Dzeņu un Dzegužu mežā, kas atrodas pie Baložiem Ķekavas novadā, lai nodrošinātu meža ilgtspējīgu ekoloģisko vērtību, rekreatīvo un ekonomisko funkciju uzturēšanu ilgtermiņā.
Ķekavas novada pašvaldība vēl priecīgus Ziemassvētkus!
Lai gaiši, saticīgi un mierpilni Ziemassvētki! Ķekavas novada pašvaldība svētkos vēl sapņot lielus sapņus, domāt baltas domas un sagaidīt svētkus tuvu draugu un ģimenes lokā.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz ziemas izstādi “LĪLA”
LĪLA ir noslēdzošā jeb ziemas izstāde septiņu mākslinieču četru izstāžu ciklā, kuras iezīmē gadalaiku ritumu. Ekspozīcijas autores Arta Baltā, Gundega Hagendorfa, Gita Ābola, Elīna Titāne, Sanita Ābelīte, Ilze Emse-Grīnberga. Izstāde līdz 4. februārim būs skatāma Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē.
Ceturtdien, 20.decembrī, Baložos un Ķekavā iespējami īslaicīgi ūdenspadeves pārtraukumi
20.decembra rītā Baložos konstatēti ūdensvada bojājumi, tādēļ dzīvojamajām mājām Uzvaras prospektā nr.7 un nr.8, kā arī Titurgas ielā nr.6 un nr.8 tiks atslēgta ūdens padeve. SIA “Baložu komunālā saimniecība” atbildīgie speciālisti informē, ka jau tiek organizēti avārijas novēršanas darbi un ūdens padevi plānots atjaunot šīs dienas laikā.
Noslēdzas Igaunijas un Latvijas uzņēmēju apmācību cikls
Šā gada 29. novembrī Siguldas Devonā notika pēdējais un noslēdzošais apmācību seminārs Rīgas plānošanas reģiona īstenotajā Latvijas un Igaunijas radošo un sociālo uzņēmēju 4 semināru apmācību modulī “Būt pārrobežu uzsācējam!” (To be the cross-border strater!”).
Sakarā ar būvniecības darbiem Loreķu laukā, īslaicīgi ir samazinājies ūdens spiediens
Trešdien, 19.decembra pēcpusdienā, sakarā ar būvniecības darbiem Loreķu laukā, konstatētas ūdenspadeves problēmas T/C “Liiba”apkārtnē, Atmodas ielā, kā arī Gaismas ielas daudzdzīvokļu mājām nr. 6., 8., 2a. Ūdens padeve tiks atjaunota tuvāko stundu laikā.
Ļauj novadam svētkos uzmirdzēt spožāk!
Līdz 23. decembrim aicinām novada iedzīvotājus un vietējos uzņēmumus pieteikt Ziemassvētku tematikai atbilstoši izrotātus objektus – dzīvojamās mājas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, uzņēmumu ēku fasādes, logus un skatlogus, kā arī Ziemassvētku egles – konkursam “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018”.
Dienas centra “Gaismas iela” sociālās aprūpes pakalpojumi turpmāk vēl pieejamāki
No 2019. gada personas, kurām ir noteikta II invaliditātes grupa sakarā ar garīga rakstura traucējumiem, dienas centra “Gaismas iela” sociālās aprūpes pakalpojumi pieejami bez maksas.
Sekmīgi norit ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu laukā
Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu teritorijā, Ķekavā, Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta” ietvaros norit pēc saskaņotā plāna. Lai arī septembrī un oktobrī SIA “Ostas Celtnieks” nespēja pilnībā iekļauties kalendārajā darbu izpildes grafikā, šobrīd jau ir paveikts vairāk nekā plānā, un darbi, ja to atļaus laika apstākļi, turpināsies arī janvāra mēnesī.
Gaismas ielā 19 uz laiku ierobežota caurbraukšana
Veicot infrastruktūras uzlabošanas darbus, daudzdzīvokļu māju apkārtnē Gaismas ielā 19, Ķekavā, šobrīd ierobežota transporta kustība. Kā informē darbu veicēji, līdz Ziemassvētkiem caurbraukšanai būs slēgts ielas posms starp Ķekavas novada domes un Sociālā dienesta ēkām. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri – Vežu ģimeni no Vimbukroga!
Piektdien, 14. decembrī, 50 gadu kāzu jubileju svin novadnieki Malda un Jānis Kārlis Veži, kļūstot par Ķekavas novada Zelta pāri.
Uzzini par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā arī tepat novadā
Šodien, 13. decembrī, Rīgā atklās programmu "Eiropas Solidaritātes korpuss". Tās mērķis ir veicināt solidaritāti, iesaistot organizācijas un jauniešus no 18 līdz 30 gadiem aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus un uzlabo jauniešu prasmes. Taču par ES sniegtajām iespējām vari uzzināt arī tepat novadā – Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā (JIC).
Valdlaučos un Ķekavā attīsta ģimenēm draudzīgu vidi
Noslēdzoties Ķekavas novada pašvaldības īstenotajam projektam “Daudzbērnu ģimenēm labvēlīgu savstarpējo attiecību motivējošas vides izveide Valdlaučos un Ķekavā”, novadā labiekārtoti bērnu rotaļu laukumi, uzstādīti āra trenažieri un īstenota nometne bērniem no daudzbērnu ģimenēm.
Vislatvijas mērogā atzinīgi novērtēts Ķekavas novada atbalsts jaundzimušajiem
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vakar, 12. decembrī, sveica konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” laureātus. Lepojamies, ka Ķekavas novads šogad konkursā atzīts par pašvaldību ar lielāko jaundzimušo skaitu, kā arī novērtēts tiem sniegtais pašvaldības atbalsts, pašvaldībai balvā piešķirot 5000 eiro turpmākai atbalsta pasākumu īstenošanai.
NVA aicina darba devējus līdz šī gada 19.decembrim pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.
Novadā otrs lielākais reģistrēto darbinieku skaits valstī attiecībā pret pašvaldībā reģistrēto iedzīvotāju skaitu
Pētot uzņēmējdarbības tendences reģionos, uzņēmums Lursoft apkopojis datus par pašvaldībās reģistrēto uzņēmumu skaitu uz 1000 iedzīvotājiem. Pētījuma ietvaros analizēti arī uzņēmumu finanšu rādītāji un samaksāto nodokļu apjoms uz 1000 iedzīvotājiem.
Katlakalna un Rāmavas apkaimes iedzīvotāji atbalsta skolas būvniecību zemes gabalā “Ābuli”
Ķekavas novada pašvaldība novembrī aicināja iedzīvotājus novērtēt zemes gabala “Ābuli” Katlakalnā piemērotību jaunas, plašākas skolas būvniecībai Katlakalna un Rāmavas apkaimē. Aptaujas laikā tika saņemtas 472 derīgas anketas, no kurām 460 gadījumos iedzīvotāji izteica atbalstu jaunas skolas būvniecībai pašvaldības izraudzītajā zemes gabalā.
Pieaug ar apkuri saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija liecina, ka šogad ir pieaudzis ar apkures iekārtu nepareizu ekspluatāciju, bojājumu un to nepareizu izbūvi saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Ja 2017. gadā ar apkuri saistītos ugunsgrēkos gāja bojā 18% no visiem bojāgājušajiem, tad šogad jau – 21%.
Izsludināts iepirkums siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem Baložos
Lai nākotnē samazinātu siltuma zudumu siltumtrasēs un nodrošinātu drošu, ilgtspējīgu siltuma piegādi Baložu pilsētā, SIA “Baložu komunālā saimniecība” iecerējusi veikt siltumtrases atjaunošanas būvdarbus, tos uzsākot tiklīdz būs noslēgusies šī apkures sezona.
Iznācis izdevuma “Ķekavas Novads” decembra numurs
Pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” gada pēdējā numurā aicinām lasīt par apbalvojuma “Ķekavas novada Goda pilsonis” piešķiršanu iedvesmojošiem novada kultūras vēstnešiem, gaidāmajām gadumijas svinībām novadā, aizvadītajām budžeta domnīcām un citām pašvaldības aktualitātēm.
Ķekavas parkā uzstādīts multifunkcionāls āra trenažieris
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra, pateicoties dalībai Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas ilggadējā atbalstītāja “Coca-Cola” rīkotā konkursā, Ķekavas parkā uzstādījusi multifunkcionālus āra trenažierus.
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs saņem Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību
Izglītības un zinātnes ministrija reizi divos gados izsludina konkursu “Labākais darbā ar jaunatni”, kurā šogad nominācijā “Inovatīvākā pašvaldība darba ar jaunatni attīstībai vietējā līmenī” tika izvirzīts arī mūsu novada jauniešu centrs, kura darbošanās jaunatnes jomā jau vairāku gadu garumā ar uzslavām tiek atzīta gan ministrijas, gan Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras līmenī.
Gadumijas svinības Ķekavas novadā
Tuvojoties gada noslēgumam, aicinām iepazīties ar Jaunā gada sagaidīšanas iespējām Ķekavas novadā - 31. decembrī plkst. 22.00 Ķekavā, Katlakalnā, Baložos un Daugmalē notiks gadumijas balles ar vakaru pie galdiņiem un dejām dzīvās mūzikas pavadījumā.
Paplašina dalīto atkritumu somu iegādes vietas Ķekavas novadā
No 10. decembra Ķekavas novadā privātmāju īpašnieki mazāka apjoma atkritumu šķirošanai – dalīto atkritumu somas - var iegādāties vairākās vietās visā novadā – SIA “Baložu komunālā saimniecība” un visos SIA “Ķekavas nami” klientu apkalpošanas centros – Ķekavā, Valdlaučos, Rāmavā un Daugmalē.
Konkursa “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018” labākā skola – Baložu vidusskola!
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) gada noslēgumā izvērtē organizētos projektus; konkurss jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018” bija viens no projektiem, kurā skolas pelnīja punktus. Šajā konkursā pēc punktiem par labāko skolu kļuva - Baložu vidusskola!
Izdota grāmata par Ķekavas novada personībām
7. decembrī Doles Tautas namā tika prezentēta ķekavietes Dzintras Maļinovskas grāmata “Ķekavas novada personības”, tajā apkopojot 62 novadnieku dzīvesstāstus, kuri saņēmuši dažādus apbalvojumus par savu darbu novada un valsts labā. Grāmatas izdošanu līdzfinansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Desmit Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējas enerģētikas un klimata plāni
Ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) atbalstu desmit reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējīgas enerģētikas un klimata politikas rīcības plāni 2050. gadam ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu un samazināt klimata pārmaiņas. Vienošanās ir noslēgta ar Tukuma, Limbažu, Ķekavas, Carnikavas, Salaspils, Ādažu, Siguldas, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes pašvaldību.
VUGD aicina Adventes laikā neaizmirst par drošību!
Klāt ir gada pēdējais mēnesis, kad, kā ikkatru gadu teju katrā mājā, birojā vai tirdzniecības zālē mirdzēs skaistās svecīšu liesmas. Diemžēl Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika nav tik gaiša kā svecīšu gaisma, jo ik gadu šajā laikā tieši no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces izceļas vairāki ugunsgrēki. Sagaidot pirmo adventes svētdienu, VUGD atgādina vairākus drošības padomus, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.
Par Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektori ieceļ Jolantu Jansoni
Izvērtējot Ķekavas novada pašvaldības izsludinātā iekšējā konkursa uz pašvaldības izpilddirektora amatu rezultātus, šodien, 7. decembrī, Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē par izpilddirektori tika iecelta Jolanta Jansone, kas savus jaunos pienākumus pildīs no 2019. gada 2. janvāra.
Aicinājums meža īpašniekiem izteikt savu viedokli par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās
Latvijas Meža īpašnieku biedrība un Latvijas Vides aizsardzības fonds aicina meža īpašniekus izteikt viedokli par aizsargājamo teritoriju izveides procesu, to apsaimniekošanas nosacījumiem un kompensāciju sistēmu par meža apsaimniekošanas ierobežojumiem.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 22.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr.13 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.novembra sēdes lēmumu Nr.15. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.novembra sēdes lēmumu Nr.14. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ķiršogas”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.novembra sēdes lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, Gaismas ielā piecām mājām uz laiku pārtraukta ūdens padeve
4.decembra rītā, stāvlaukuma remontdarbu laikā, plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, Gaismas ielā, kā rezultātā daudzdzīvokļu mājām nr. 4., 8., 9., 11 un 12 uz laiku tika pārtraukta ūdens padeve. Īsi pirms 11.00 ūdens padeve tika atjaunota.
Ķekavā prezentēs grāmatu par Ķekavas novada personībām
7. decembrī plkst. 18.00 Ķekavā, Doles Tautas namā, tiks prezentēta ķekavietes Dzintras Maļinovskas grāmata “Ķekavas novada personības”, tajā apkopojot 62 novadnieku dzīvesstāstus, kuri saņēmuši dažādus apbalvojumus par savu darbu novada un valsts labā. Grāmatas izdošanu līdzfinansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Cīņā ar negodprātīgiem atkritumu radītājiem Baložu pilsētā turpmāk atkritumu savākšanas punkti būs pieejami tikai ar kodu atslēgām
Lai Baložu pilsētā novērstu situāciju, kad iedzīvotāji izmet sadzīves atkritumus sev nepiederošajos atkritumu savākšanas punktos un līdz ar to palielina kopējo atkritumu apjomu, par kuru izvešanu maksā daudzdzīvokļu māju īpašnieki, SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) uzdevumā no 10. decembra līdz Ziemassvētkiem tiks iežogoti visi BKS apsaimniekotie atkritumu savākšanas punkti.
Dabas resursu nodokļa un poligona tarifa paaugstināšanās ietekmēs atkritumu apsaimniekošanas tarifu Lielrīgas reģionā no 2019. gada 1. janvāra
Mainoties dabas resursu nodokļa (DRN) likmei, no 2019. gada 1. janvāra visā Latvijā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu izvešanu. Ķekavas novadā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs par vienu m3 ar PVN no 2019. gada 1.janvāra līdz 2019.gada 31.decembrim būs 14,57 €.
Ķekavā drošības dēļ nojauc dzelzsbetona pazemes rezervuāru
Veicot stāvlaukuma, komunikāciju tīklu un elektroapgādes kabeļu pārbūves darbus Ķekavā, iedzīvotāju drošības nolūkos 29. novembrī tika demontēts bīstamais un sliktā tehnikā stāvoklī esošais dzelzsbetona pazemes rezervuārs, kas atradās Ķekavā, Gaismas ielā 19, starp daudzdzīvokļu māju korpusiem Nr. 4, 5 un 6.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm decembrī
Ķekavas Mākslas skola aicina apmeklēt izstādes, kurās iespējams apskatīt gan ziemas tematikai atbilstošus mākslas darbus, gan veltījumus Latvijas simtgadei. Tāpat no 4. līdz 17.decembrim Ķekavas mākslas skolas izstāžu zālē aicinām apmeklēt skolotāju darbu izstādi- Ziemassvētku tirdziņu.
Ķekavas novadā rada jaunas tehnoloģijas
Ķekavas novada uzņēmums SIA “Personāls Plus” īstenojis paplašinātās realitātes (augmented reality) IT produktu- aplikāciju “iSee”, kas ļauj ar mobilo ierīci noskenēt attēlu no jebkuras plakanas virsmas, lai ierīces ekrānā attēlu pārveidotu kustīgā formātā un papildus iegūtu izglītojošu vai izklaidējošo informāciju par noskenēto attēlu no video vai audio failiem.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Novembra pēdējā nedēļa tuvojas noslēgumam, klāt ir decembra pirmās brīvdienas! Ieplāno aktivitātes un sagaidi skaistu pirmo Adventi!
Sākusies pieteikšanās Ziemassvētku rotājumu konkursam
Sagaidot gadu miju, iedzīvotāji jau otro gadu aicināti piedalīties Ziemassvētku rotājumu konkursā “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018”. Konkursa kopējais balvu fonds šogad gandrīz 2000 eiro. Pieteikšanās konkursam līdz 23. decembra plkst. 12.00.
Baložos plānots uzstādīt LED apgaismojumu astoņās ielās
Ķekavas novada projekta apstiprināšanas gadījumā plānots 2019. gadā Baložos uzstādīt jaunu LED apgaismojumu astoņās ielās, kas ļautu samazināt elektroenerģijas patēriņu aptuveni par 65% gadā, bet CO2 emisijas - par 9,636 tonnām.
Daugaviešu satikšanās Ķekavā
Biedrība “Zied zeme” turpina konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju. 6.decembrī Ķekavā, Doles Tautas namā notiks jau 7. daugaviešu satikšanās, uz kuru īpaši aicināti vides eksperti, kā arī ikviens cits interesents, lai kopīgi diskutētu par klimata pārmaiņām un to ietekmi uz Daugavas upes baseina ekonomisko potenciālu.
Adventa laikā novada baznīcas aicina uz muzikāliem dievkalpojumiem
Ziemassvētku gaidīšanas laikā Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca un Katlakalna baznīca aicina uz Adventa un Ziemassvētku laika dievkalpojumiem. Kā ik gadu dievkalpojumus svētku laikā papildinās muzikāli pārsteigumi.
Ķekavā, pie mājām Gaismas ielā 19, demontēs dzelzsbetona pazemes rezervuāru
Veicot stāvlaukuma, komunikāciju tīklu un elektroapgādes kabeļu pārbūves darbus Ķekavā, iedzīvotāju drošības nolūkos tiks demontēts dzelzsbetona pazemes rezervuārs, kas atrodas Gaismas ielā 19, starp daudzdzīvokļu māju korpusiem Nr. 4, 5 un 6.
Informācija zvejniekiem
Aicinām Ķekavas novada zvejniekus turpināt pieteikties brīvo rūpnieciskās zvejas rīku limitu izmantošanai 2019. gadam atbilstoši 30.11.2009. MK noteikumiem Nr.1374 “Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos”, iesniedzot pašvaldībā iesniegumu līdz 2019. gada 4. janvārim.
Daugmales pagastā uzstāda laternu, kas darbojas ar saules un vēja enerģiju
Daugmales pagastā, krustojumā pie Dzintaru veikala uzstādīta laterna, kas darbojas ar atjaunojamiem energoresursiem- saules un vēja enerģiju. Saules un vēja enerģija tiek pārvērsta elektrībā, kas tiek uzkrāta laternas baterijā, lai nodrošinātu gaismu diennakts tumšajā laikā.
Izsludināts iepirkums Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvdarbu veikšanai
Lai atlasītu pretendentus Baložu vidusskolas piebūves izbūves un sporta laukuma pārbūves darbu veikšanai, Ķekavas novada pašvaldība izsludinājusi iepirkuma konkursa 1. kārtu. Pieteikumus kandidāti var iesniegt līdz 2018. gada 21. decembrim plkst. 10.30, informē Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde.
Ķekavā siltinās vēl vienu daudzdzīvokļu māju
Ķekavā uzsākti siltināšanas darbi vēl vienai daudzdzīvokļu mājai – “Zītari”, Rīgas ielā 36 korpuss 2, kas tiks īstenoti projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Rīgas ielā 36, k.2 Ķekavā, Ķekavas novadā” Nr.DME0000115 ietvaros.
VUGD pirmdien veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Pirmdien, 26. novembrī no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.
Valsts svētkos diviem novadniekiem piešķir apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
17. novembrī valsts svētku pasākuma laikā “Viļņo brīvi Daugaviņa” Ķekavas kultūras namā diviem novadniekiem – Ķekavas pagasta kultūras centra direktorei Vēsmai Ozoliņai un vīru kora “Ķekava” mākslinieciskajam vadītājam Arvīdam Platperam - tika pasniegts apbalvojums “Ķekavas novada Goda pilsonis” par īpašiem nopelniem novada labā.
Valsts svētkos apbalvos Ķekavas novada Goda pilsoņus
Ķekavas novada domes izveidotā Apbalvojumu izvērtēšanas komisija, par īpašiem nopelniem novada labā nolēma piešķirt apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis” diviem novadniekiem - Ķekavas pagasta kultūras centra vadītājai Vēsmai Ozoliņai un Dziesmusvētku Goda diriģentam, vīru kora “Ķekava” mākslinieciskajam vadītājam Arvīdam Platperam. Apbalvojumi tiks pasniegti valsts svētku pasākuma laikā 17. novembrī plkst. 19 Ķekavas kultūras namā.
Grantu programmā (ie)dvesma septiņām biznesa idejām piešķir 58 000 eiro
Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines un Siguldas novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam (ie)dvesma otrajai sezonai, izvēlētas septiņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori saņems kopumā 58 000 eiro to īstenošanai.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 8.novembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Pieredzes apmaiņas seminārā Ķekavas novadā pulcējas vairāk nekā 30 nozares profesionāļi
Novembra sākumā Ķekavas novadā notika Pierīgas bāriņtiesu seminārs, pulcējot vairāk nekā 30 kolēģus no Pierīgas bāriņtiesām. Aizvadītajā seminārā tika diskutēts par bāriņtiesu un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) sadarbību vecāku domstarpību lietās un problēmām ar metodiskās palīdzības saņemšanu no VBTAI.
Attīstot Ķekavas novadu, šogad dubultojies publisko iepirkumu skaits
Ķekavas novada pašvaldība šogad aktīvi strādājusi pie plānoto darbu īstenošanas novada attīstības labā, ko apliecina gan jau realitātē redzamais veikums – piemēram, uzlabotie ielu un ceļu segumi, izbūvētās gājēju ietves un apgaismojums, pilnveidotā izglītības iestāžu infrastruktūra, - gan arī izsludināto publisko iepirkumu skaits, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir dubultojies.
Ķekavas novada pašvaldības Mūzikas skolas saņems “Latviešu kordziesmas antoloģiju”
Ar nacionālā mazumtirgotāja ELVI atbalstu 100 Latvijas mūzikas skolām tiks uzdāvināta “Latviešu kordziesmas antoloģija” — 12 sējumi, ko veidojis profesionāls kolektīvs diriģenta Imanta Kokara un mūzikas zinātnieka Arnolda Klotiņa vadībā. Ķekavas novada pašvaldībā grāmatas saņēma Ķekavas Mūzikas skola.
Iznācis pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs
Iznācis jaunais pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs, kurā aicinām lasīt par Uzņēmēju gada balvas pasniegšanu, Ķekavas Mūzikas skolas uzstāšanos Austrijā, sporta laukuma atklāšanu Rāmavā, ceļa segumu remontdarbiem novadā, kā arī citām aktualitātēm.
Šonedēļ aicinām uz budžeta domnīcām Valdlaučos, Katlakalnā un Ķekavā
Turpinot Ķekavas novada pašvaldības budžeta domnīcu ciklu, 12., 13. un 15. novembrī aicinām uztikšanos ar domes un pašvaldības administrācijas pārstāvjiem Valdlaučos, Katlakalnā un Ķekavā.
11. novembrī trīs novadniekiem pasniedz Lāčplēša Goda zīmi
Svinīgā pasākumā Lāčplēša dienā Ķekavas kultūras namā Lāčplēša Goda zīmi saņēma ēdināšanas uzņēmuma SIA “Krīga” valdes priekšsēdētāja Inese Krejāne, Ķekavas novada sabiedriskā darbiniece Dzintra Maļinovska un nopelniem bagātais celtnieks–restaurators Ilmārs Rocis.
Ķekavā izsniedz barikāžu dalībnieka statusa apliecības
Šodien, 12. novembrī, līdz plkst. 16.00 Ķekavas kultūras namā novada iedzīvotājiem tiek izsniegti barikāžu dalībnieka statusa apliecības
Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Katlakalna kapi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu
2018.gada 8.novembrī Ķekavas novada dome ar lēmumu Nr.9. (protokols Nr. 25.) atbalstījusi ieceri “Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Katlakalna kapi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu”.
Ķekavas novada pašvaldības un valsts nodrošinātie atbalsta pasākumi daudzbērnu ģimenēm
Ķekavas novada pašvaldība apkopojusi informāciju par valsts un pašvaldības nodrošinātajiem atbalsta pasākumiem daudzbērnu ģimenēm.
Ķekavas parkā atklāj vingrošanas elementus un āra trenažierus
Ceturtdien, 8.novembrī, Ķekavas parkā atklāja jauno vingrošanas elementu zonu, ko sportiskām aktivitātēm varēs izmantot gan daudzbērnu ģimenes, gan ikviens novada iedzīvotājs.
Ķekavas novada domes deputāti devās pieredzes apmaiņā uz Mārupi
6. novembrī Mārupes novada domē viesojās Ķekavas novada domes deputāti, lai iepazītos ar Mārupes novada pašvaldības pieredzi pārvaldības un darba organizācijas, izglītības, budžeta plānošanas, sporta infrastruktūras un attīstības jomās.
Līdz 15. novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2018. gada 15. novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).
Aicina apkaimes iedzīvotājus novērtēt jaunas Pļavniekkalna skolas atrašanās vietu
Ķekavas novada pašvaldība aicina līdz 20. novembrim iedzīvotājus novērtēt zemes gabala “Ābuli” Katlakalnā piemērotību jaunas, plašākas skolas būvniecībai Katlakalna un Rāmavas apkaimē, aizpildot aptaujas anketu par skolas būvniecības ieceri.
“Kurp ES” mobilais treileris apceļo Ķekavas novadu
“Čau, Santiņ!” ar roku māj kārtējais skolēns, kurš Eurodesk treilerim tuvojas no Ķekavas vidusskolas puses. “Kas šodien te notiek? Kas ir tur iekšā,” puisis interesējas, un Santa viņu aicina kampaņas “Time to move” treilerī, lai pagatavotu tēju un sāktu savu stāstu par jauniešu iespējām Eiropā.
Noslēgusies pirmā sezona Baložu kūdras muzejdzelzceļā
27. oktobrī notika šī gada pēdējās ekskursijas Baložu kūdras muzejdzelzceļā. Tā reizē bija arī pirmā iespēja apmeklētājiem izbraukt ar jaunizbūvētu pasažieru vagonu, kas partnerībā ar Ķekavas novada pašvaldību uzbūvēts Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta “Industriālais mantojums” ietvaros.
SIA “Baložu siltums” paziņojums
2018. gada 7. novembrī SIA “Baložu siltums” ir savlaicīgi iesniedzis izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu samazinātu ražošanas tarifu 42,55 EUR/MWh apmērā, kas saistīts ar plānotās biomasas katlumājas būvniecību un Baložu un Titurgas katlumāju savienošanu kopējā siltumapgādes sistēmā.
Sadalītas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2018
Piektdien, 2. novembrī, “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2018” svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā tika godināti 18 novada veiksmīgākie uzņēmēji deviņās nominācijās. Vakara nozīmīgākajā nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma viens no vadošajiem santehnikas ražotājiem Baltijā SIA “PAA”.
Aicina novada uzņēmējus uz "Social&Creative" apmācībām Siguldā
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās strādājošie sociālie un radošie uzņēmēji aicināti piedalīties projekta apmācību moduļa noslēguma seminārā, kas notiks šī gada 29.novembrī Siguldā jaunatklātajā kultūras centrā "Siguldas devons".
VUGD aicina ikdienā neaizmirst par ugunsdrošību!
Nav nepieciešami plaši ugunsgrēki, lai cilvēks zaudētu dzīvību – pēdējo sešu dienu laikā nelielās, bet traģiskās ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki! Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pieredze liecina, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien tiktu savlaicīgi ievērotas ugunsdrošības prasības.
“Eko dienās” nodotas vairāk nekā 26 tonnas lielgabarīta un elektropreču atkritumu
Ķekavas novadā 27. un 28. oktobrī notika "Eko dienas", kuru laikā iedzīvotāji bez maksas varēja nodot nederīgās elektropreces un lielgabarīta atkritumus. Akcija ir noslēgusies raženi - kopumā iedzīvotāji divu dienu laikā nodeva 26,38 tonnas ar lielgabarīta un elektropreču atkritumiem. No tām 9,26 tonnas bija nolietotas elektroierīces, bet pārējais apjoms 17,12 tonnas – lielgabarīta atkritumi.
Trīs novadniekus apbalvos ar Lāčplēša Goda zīmi
Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” valde ar. š.g. 18. oktobra lēmumu Nr.9 piešķīra apbalvojumu trim Ķekavas novada iedzīvotājiem. Apbalvojuma pasniegšana notiks Lāčplēša dienas pasākumā 11. novembrī plkst.17.00 Ķekavas kultūras namā.
Palielinās šķiroto atkritumu konteineru skaitu
Apzinoties problēmas ar šķiroto atkritumu savākšanu un meklējot risinājumus, 31. oktobrī Ķekavas novada pašvaldības, komunālo dienestu (“Ķekavas nami” un “Baložu komunālā saimniecība”) un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Clean R” vadība personīgi apsekoja atkritumu laukumus novadā, lai, visām pusēm klātesot, identificētu faktisko situāciju un lemtu par tālākajiem soļiem situācijas sakārtošanai.
Paziņojums par lokālplānojuma “Lokālplānojums dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai” apstiprināšanu un saistošo noteikumu izdošanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 23. “Par lokālplānojuma “Lokālplānojums, ar kuru groza Ķekavas novada Baložu pilsētas teritorijas plānojumu 2008.-2020.gadam, dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-3/2018”.
Paziņojums par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dārznieki”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.25. “Par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Dārznieki”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Mašēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.24. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Mašēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Īstenots projekts uzņēmējdarbības attīstībai
Oktobrī pabeigti būvdarbi Ziemeļu ielā, Ķekavā, kur sakārtota publiski pieejamā ielu infrastruktūra, lai šajā Ķekavas novada teritorijā veicinātu jaunu uzņēmumu ienākšanu, kā arī sniegtu iespējas attīstīties jau esošajiem komersantiem, tādejādi veicinot jaunu darbavietu rašanos un novada kopējo izaugsmi.
Uzņēmēju dienas Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina uz Ķekavas novada uzņēmēju dienām, kuru laikā ceturtdien, 1.novembrī, no plkst.11.00 T/C “Liiba” norisināsies dažādas meistarklases, uzņēmēju izstādes un tirdziņš, savukārt 2. novembrī notiks konkursa “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2018” svinīgā apbalvošanas ceremonija.
No 1. novembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Rīga–Daugmale un Rīga–Baldone
Lai nodrošinātu ērtākus sabiedriskā transporta pakalpojumus, no 2018. gada 1. novembra maršruta Nr.6779 Rīga–Daugmale visi autobusi turpmāk veiks pasažieru apmaiņu arī pieturvietā Skola (kas atrodas Daugmalē). Savukārt maršruta Nr.6847 Rīga–Baldone autobuss no pieturvietas Baldone turpmāk izbrauks plkst.5.55 (līdz šim tas izbrauca plkst.6.00).
Plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, iespējams īslaicīgs ūdens saduļķojums
SIA “Ķekavas nami” informē, ka 30.oktobra rītā notikusi avārijas situācija - plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, tādēļ Gaismas ielas 19 korpusu nr.9 un nr.10 dzīvojamajās mājās īslaicīgi var būt novērojams ūdens saduļķojums.
Rāmavā atklāj jaunu sporta laukumu
Ceturtdien, 25. oktobrī Ķekavas novadā, Rāmavā, svinīgi tika atklāts jaunais aktīvās atpūtas un sporta laukums, kurā iedzīvotājiem būs iespēja gan nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, kā, piemēram, basketbolu, tenisu un pludmales volejbolu, gan veselības nolūkos izmantot vingrošanas kompleksu. Laukuma izbūvi finansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Konferencē diskutē par aktīvu dzīvesveidu un labajiem prakses piemēriem Latvijas novados
Ceturtdien, 25. oktobrī, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra organizēja konferenci, lai informētu par trīs gadus ilga Erasmus+ sports projekta “Vietējo kopienu veselību veicinošu fizisko aktivitāšu stratēģiju izstrādes un īstenošanas prakses Eiropā” norises gaitu, gūtajām atziņām, lielākajiem izaicinājumiem un sasniegtajiem rezultātiem.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz tikšanos ar mākslinieku Andri Vītoliņu
Līdz 29. novembrim Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē skatāma mākslinieka Andra Vītoliņa jaunāko darbu izstāde, kurā vērojama dažādu kompozīciju, struktūru, ritma un krāsu saspēle. Aicinām interesentus uz tikšanos ar mākslinieku 7. novembrī plkst. 17.00 Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē.
Nodarbinātības valsts aģentūra aicina uz Karjeras dienām
Nodarbinātības valsts aģentūra no 29. oktobra līdz 2. novembrim organizē pasākumu Karjeras dienas. Pasākuma mērķis ir dot iespēju reģistrētajiem un nereģistrētajiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem padziļinātāk iepazīties ar reģionā nozīmīgām nozarēm un brīvajām darba vietām, praktiski sagatavoties darba intervijai un iegūt informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām.
Par stāvēšanas ilguma noteikšanu tirdzniecības centra “Liiba” stāvlaukumā
No 24.oktobra TC Liiba stāvlaukumā tiks izvietotas jaunas ceļazīmes, kas noteiks autostāvvietu izmantošanas laiku līdz trīs stundām.
Pārgājiens ģimenēm Dalbe - Uzvaras Līdums - Dalbe
27.oktobrī notiks ģimeņu pārgājiens pa Uzvaras Līdumu, kura ietvaros paredzētas dažādas saliedēšanas aktivitātes, uzdevumi, kā arī viesošanās uzņēmumā “Ķiploku pasaule”. Dalība pārgājienā un ekskursijas bez maksas.
Paziņojums par detālplānojuma “Ādiņas-2” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sapulce notiks 2018.gada 8.novembrī plkst.17.30 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9-1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, 14. kabinetā.
Arhīvs
  Drukāt