Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu trīspadsmit nekustamajiem īpašumiem Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 22.augusta lēmumu Nr.13 (protokols Nr.17) uzsākta lokālplānojuma izstrāde teritorijas daļai Krustkalnu ciemā.
Ķekavā ražo unikālus produktus aizsardzības industrijas vajadzībām
Turpinot iepazīt klātienē novada uzņēmumus, 27. augustā Ķekavas novada domes un pašvaldības delegācija Ķekavā apmeklēja uzņēmumu - SIA “GPower”, kas ražo unikālas dīzeļa elektrostacijas aizsardzības industrijas vajadzībām, kā arī mobilos mastus telekomunikācijas signāla pastiprināšanai un apgaismojuma nodrošināšanai.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Lācēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 22.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Lācēni” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Jaunizveidotajā dronu izmēģinājuma teritorijā Baložos notiek pirmās apmācības ietekmīgam Indijas autoražošanas uzņēmumam
Ķekavas novada pašvaldībai atbalstot jaunu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un tehnisko jaunradi, šogad Baložos tika izveidota atbilstoša teritorija bezpilotu lidaparātu jeb dronu lidojumu izmēģinājumiem. Un šonedēļ, 28. un 29. augustā, tur notiek pirmie lidojumi, ko īstenoja SIA “SPH Engineering”, demonstrējot izstrādāto jauno tehnoloģiju “UgCS” vienam no lielākajiem Indijas autoražošanas uzņēmumam.
Arī Ķekavā un Baložos “PNB Bankas” klienti var nomainīt bankas kontu VSAA pensiju un pabalstu saņemšanai
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka pensiju un pabalstu saņēmēji, kuriem bija konts A/S “PNB Banka” , var doties uz vienoto valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centru Ķekavā un Baložos, lai paziņotu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) savu jauno bankas konta numuru, uz kuru turpmāk tiks pārskaitīta pensija vai pabalsts.
Ķekavas novada izglītības, kultūras un sporta darbinieku konferenci apmeklē vairāk kā 290 dalībnieki
Trešdien, 28. augustā, Ķekavas novada izglītības, kultūras un sporta darbinieku konferencē pulcējās vairāk kā 290 dalībnieki, lai īsi pirms jaunā mācību gada sākuma pārrunātu mācību procesa aktualitātes, sveiktu jaunos kolēģus un smeltos iedvesmu gaidāmajam darba cēlienam.
Informatīvais seminārs jaunajiem uzņēmējiem
27. augustā plkst. 15:00 apmeklē informatīvo semināru Ķekavā, lai saņemtu informāciju par dalību granta programmā (ie)dvesma.
Pašvaldība demontējusi nelikumīgi uzcelto “skeitparka” konstrukciju Baložos
26.augustā Baložos, Medema parkā, Ķekavas novada pašvaldība kā zemes gabala īpašniece demontēja nelikumīgi uzcelto “skeitparka” konstrukciju, ievērojot Būvvaldes atzinumā ietverto norādījumu par īpašuma iepriekšējā tiesiskā stāvokļa atjaunošanu, kā arī ņemot vērā, ka būves būvētājs vai īpašnieks pats tā arī nebija veicis būves demontāžu. Izprotot iedzīvotāju vēlmi par labiekārtotas teritorijas nepieciešamību Baložu pilsētā, pašvaldība šobrīd veic Medema parka labiekārtojuma elementu projektu izstrādi, lai jau šogad šajā parkā varētu uzlabot gājēju celiņu tīklu un pilnveidotu bērnu atrakcijas.
Projekta “Nāves sala” ietvaros sakopta salas teritorija
Junior Achievement Latvia (JAL) Līderu programmas ietvaros 23. augustā Nāves salā notika sakopšanas talka, informē projekta “Nāves sala” autore, JAL programmas dalībniece Monta Bergmane, kas ir arī Daugmales muzeja un Nāves salas ekskursiju gide, kā arī Daugmales pamatskolas absolvente.
Zinību diena Ķekavas novadā
Informācija skolēniem un viņu vecākiem par pirmās skolas dienas svinīgajiem pasākumiem Ķekavas novada izglītības iestādēs.
Ķekavas novads – Merķeļa un ievērojama diplomāta dzīvesvieta
"Rīgas Apriņķa Avīze" izpētījusi Ķekavas novadu, kur savulaik dzīvojis gan vācbaltiešu rakstnieks un publicists Garlībs Merķelis, gan pedagogs, politiķis, diplomāts un Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējs Pēteris Sēja, gan izcilais karikatūrists Edgars Ozoliņš.
Iedzīvotāji aicināti izmantot iespēju nodot šķirotos atkritumus bez maksas
Ķekavas novada iedzīvotājiem jau no 2019.gada 10.maija ir iespēja nodot šķirotos atkritumus dalīto atkritumu savākšanas laukumā "Gurnicas”, Ķekavā. Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt aktīviem un atbildīgiem, tādēļ atgādina par iespēju nodot šķirotos atkritumus bez maksas.
Speciālistu pakalpojumu pieejamība bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem
Iespēja bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskajam pārstāvim saņemt dažādu speciālistu pakalpojumus funkcionālo spēju uzlabošanai.
Pabeigti ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Loreķu laukā
Pabeigti būvdarbi Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta”. Projekta ietvaros Loreķu teritorijā izbūvēti ūdens hidranti, ūdensvads ar vairāk kā 300 pieslēguma vietām, pašteces kanalizācija un spiedkanalizācija, kā arī 6 kanalizācijas sūkņu stacijas.
Sestdien paredzēti ceļa virsmas apstrādes darbi Atmodas ielā
Sestdien, 17.augustā paredzēta ceļa virsmas apstrāde Atmodas ielas posmā, kur satiksmes organizācija notiek vienā virzienā.
17.augustā notiks bērnudārza “Ieviņa” jumta demontēšanas darbi
Sestdien, 17.augustā, no plkst.09.00 līdz 16.00 notiks pirmskolas izglītības iestādes “Ieviņa” jumta demontēšanas darbi.
Ķekavas novadpētniecības muzejā varēs skatīt autentisku Baltijas ceļa notikumu ierakstu
Sagaidot Baltijas ceļa 30. gadadienu, 23. un 24. augustā Ķekavas novadpētniecības muzejā interesenti aicināti noskatīties autentisku 1989. gada videoierakstu no 23. augusta notikumiem pie Ķekavas. Ierakstu muzejam dāvinājis tā autors, olainietis Edgars Prūsis.
Izsludināts Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas konkurss
Ķekavas novada pašvaldība no 14. augusta līdz 15. septembrim aicina pieteikt pretendentus trešajai Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai. Konkursa uzvarētāji deviņās nominācijās tiks godināti 1. novembrī Ķekavas novada uzņēmēju dienu laikā. Elektroniski aicinām pieteikt pretendentus saitē ej.uz/KekavasNovadaUznemeji2019.
Īstenojoties projektam, uzstādīts energoefektīvs LED apgaismojums Lāču ielā, Baložos
Iesniedzot projektu Ķekavas novada pašvaldības rīkotajā fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā, biedrība “Lāču iela” saņēma finansējumu 2000 eiro apmērā, kā rezultātā Lāču ielā 100 m garumā uzstādīti četri LED apgaismojuma elementi .
Ķekavā noslēgusies auto stāvlaukuma un piebraucamo ceļu pārbūve
Kā informē Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvalde, Ķekavā, Gaismas ielā 19, ir noslēgušies auto stāvlaukuma un tam piebraucamo ceļu pārbūves darbi, un šobrīd notiek dokumentācijas sakārtošanas process, lai objektu nodotu ekspluatācijā.
Izsludina ES fondu projektu atlasi praktiskas ievirzes pētījumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atlases trešajā kārtā kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 13,3 miljoni eiro, no tiem ERAF finansējums vairāk nekā 10,4 miljonu eiro apmērā.
Iznācis informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” augusta numurs
Otrdien, 13. augustā, iznācis informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par jaunatklāto atpūtas vietu Ziedonī, pārbūvēto stāvlaukumu un piebraucamajiem ceļiem Gaismas ielā 19, pieteikšanos Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai un novada sportistu sasniegumiem Latvijas Jaunatnes olimpiādē.
Rīgas apkārtnes novadi paplašina sadarbību tūrisma nozarē
Ar mērķi attīstīt un pilnveidot vienotu tūrisma produktu piedāvājumu vietējiem un ārvalstu tūristiem, sadarbojoties Rīgas apkārtnes vietējām rīcības grupām, novadu pašvaldībām un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, 2018.gadā ticis sagatavots un šogad Lauku atbalsta dienestā apstiprināts projekts “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” aktivitātē “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.
Katlakalna dejotāji piedalās Dziesmu un Deju svētkos Toronto
Šogad jūlija sākumā bija tas prieks piedalīties Dziesmu un Deju svētkos Toronto, kā arī apskatīt skaisto Kanādu, kas padarīja mūsu braucienu vēl krāšņāku. Tāpēc vēlējāmies padalīties ar mūsu iespaidiem par ceļojumu uz Kanādu, kas dejotājiem likās pats iespaidīgākais.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Jaunpļaviņas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 1.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Jaunpļaviņas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 1.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rudzāji”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 1.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Rudzāji”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Avarsti” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Avarsti”, Dzintaros, Daugmales pagastā
Ķekavas novada dome 2019.gada 1.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Avarsti” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Avarsti”, Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakcijas pilnveidošanu
Ķekavas novada dome 2019.gada 1.augustā pieņēmusi lēmumu “Par Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakcijas pilnveidošanu”.
Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas kopsavilkums
Ķekavas novada teritorijas plānojuma (turpmāk tekstā – Teritorijas plānojuma) redakcijas un Vides pārskata projekta publiskās apspriešanas laikā no 2019.gada 18.marta līdz 29.aprīlim (ieskaitot) tika organizētas astoņas sanāksmes Ķekavas novada teritorijā.
Atgādinām - pilsētas teritorijā publiski nav atļauts žāvēt veļu
Saistošo noteikumu “Ķekavas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” 9.1. punkts nosaka, ka Ķekavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā publiskajā lietošanā esošajās teritorijās aizliegts bojāt dekoratīvos stādījumus un puķu dobes, lauzt zarus, plūkt ziedus, piestiprināt kokiem auklas, uzrakstus, naglas, žāvēt veļu koku zaros, iegūt sulas, bojāt koku mizu.
Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro
Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Ropažu un Stopiņu novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs programmā “(ie)dvesma” šogad ir pieaudzis līdz 80 000 eiro. Programmas “(ie)dvesma” grantus varēs saņemt gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, bet jau šobrīd programmas īstenotāji aicina visus interesentus iepazīties ar konkursa nosacījumiem.
Ķekavas novads kļūst ziedošāks un krāšņāks
Ķekavas novads šovasar kļuvis ziedošāks, krāšņāks un košāks, jo papildus jau esošajiem apstādījumiem un puķu dobēm, ir izveidotas jaunas plašas puķu dobes gan Baložos, gan Ķekavā un Daugmalē.
Valdlaučos un Baložos šovakar mainīs luksoforu darbību sakarā ar koncertu Lucavsalā
Sakarā ar grupas “Rammstein “koncertu Lucavsalā otrdien, 6.augustā, no plkst. 15.00 luksofori uz Bauskas šosejas (A7) Valdlauču krustojumā un Baložu krustojumā tiks atslēgti vai arī ieslēgti dzeltenajā mirgojošajā režīmā, informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļā.
Atjaunots asfalta segums Atmodas ielā, Ķekavā
Jūlijā atjaunots asfalta segums Atmodas ielas sākumā pie Pliederu ielas, savukārt augustā plānots veikt ceļa virsmas apstrādi Atmodas ielas posmā, kur satiksmes organizācija notiek vienā virzienā.
No 2020.gada 1.janvāra prasības ugunsdrošībai mājokļos kļūs stingrākas
Nākamā gada 1.janvārī stāsies spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības – visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) ir jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.
VARAM tiekas ar Ķekavas un Baldones novadu deputātiem par novadu reformu
31. jūlijā Ķekavas kultūras namā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tikās ar Ķekavas un Baldones novadu deputātiem, lai pārrunātu plānoto administratīvi teritoriālo reformu un atbildētu uz deputātu jautājumiem.
4. “Ieviņa” ermoņiku spēlmaņu saiets Ķekavas novadā
No 19. līdz 21. jūlijam Ķekavas novadā norisinājās 4. “Ieviņa” ermoņiku spēlmaņu saiets, ko organizēja biedrība "Ķekavas muzikanti", bet finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ķekavas novada pašvaldība. Konsultantu lomā - biedrība "Skaņumāja".
VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību
Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī, no 1. augusta līdz 31. oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietās.
Uzstādītas jaunas ceļa zīmes
Noslēdzoties stāvlaukuma rekonstrukcijas darbiem Ķekavā, Gaismas ielā 19, uzstādītas jaunas ceļa zīmes, kas paredz atsevišķus automašīnu kustības un stāvēšanas ierobežojumus.
Paraksta sadarbības līgumu, veicinot kopējās aktivitātes starp Latvijas un Vācijas pašvaldībām
Otrdien, 30. jūlijā, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire un “Ķekavas un Bordesholmas draudzības biedrība” priekšsēdētājs Māris Majausks parakstīja sadarbības līgumu, ar mērķi veicināt kopējās aktivitātes starp Latvijas un Vācijas pašvaldībām.
Daugavā, Daugmales teritorijā konstatētas zilaļģes
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka Daugavā, pie Daugmales pilskalna novērota zilaļģu savairošanās. Pašvaldība aicina iedzīvotājus atturēties no peldēšanas Daugavā, Daugmales teritorijā, pievēršot uzmanību ūdens kvalitātei arī citās atpūtas vietās pie ūdens.
Šonedēļ noslēgsies pašvaldību reformas apspriešana ar novadu deputātiem; trešdien ministrs Pūce viesosies Salaspilī un Ķekavā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji un ministrs Juris Pūce (AP!) šonedēļ ar darba vizītēm Liepājā, Salaspilī, Ķekavā, Krāslavā un Daugavpilī, noslēdz konsultācijas ar pašvaldībām par administratīvi teritoriālo reformu.
Ķekavas novada pašvaldība ievieš vienoto bezmaksas informatīvo tālruni 8488
No 2019. gada 25. jūlija sācis darboties Ķekavas novada pašvaldības bezmaksas informatīvais tālrunis 8488, kas ieviests, lai veicinātu ērtāku iedzīvotāju saziņu ar pašvaldību. Zvanot uz informatīvo tālruni var pieteikt komunālo pakalpojumu bojājumus, sazināties ar pašvaldības reģionālo policiju, kā arī saņemt konsultācijas par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem.
Asfaltēšanas darbi Gaismas ielā 19 ir noslēgušies
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka ceturtdien, 25. jūlijā, ir noslēgušies asfalta virskārtas izbūves darbi pie daudzdzīvokļu mājām Gaismas ielā 19. Tuvākajā laikā notiks teritorijas apzaļumošana, gaismekļu un ceļazīmju uzstādīšana, kā arī horizontālo marķējumu uzklāšana- šos darbus ieplānots pabeigt līdz augusta vidum.
Pēc Ogres pašvaldības lūguma AS “Latvenergo” nodrošinās pazeminātu līmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē
No 15. augusta līdz 15. septembrim, atsaucoties Ogres pašvaldības lūgumam, AS “Latvenergo” nodrošinās pazeminātu ūdenslīmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē. Šajā laikā pašvaldība organizēs Ogres upes straumvirzes dambja izbūvi.
Asfalta virskārtas izbūves darbi turpināsies līdz 24.jūlijam
Gan laikapstākļu, gan tehnisku iemeslu dēļ asfalta virskārtas izbūves darbi pie daudzdzīvokļu mājām Gaismas ielā 19, pagarināsies līdz trešdienai, 24.jūlijam.
Daugmales liliju audzētavā notiks klientu diena
Sestdien, 27. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 20.00 Daugmales liliju audzētavā ikviens interesents tiks gaidīts klientu dienā, kur bez maksas būs iespējams iegūt dienliliju dzelteno šķirņu stādus. Aicinām izmantot iespēju padarīt savu dārzu krāšņāku un iepazīt lielāko liliju un dienziežu audzētavu Ķekavas novadā.
Baložos iestāda vairāk nekā 1500 puķu
Baložos, Rīgas un Ezeru ielas krustojumā ierīkotajā puķudobē apstādījumi papildināti ar 1000 viengadīgajām puķēm un vairāk nekā 500 ziemcietēm, padarot pilsētvidi košāku.
Ūdensvada plīsuma dēļ traucēta ūdensapgāde daļai klientu Cālīšpurva ielā
SIA “Baložu komunālā saimniecība” informē, ka sakarā ar ūdensvada avārijas remontdarbiem Cālīšpurva ielā, Titurgā 19. un 20. jūlijā paredzami ūdens padeves pārtraukumi daļai klientu Cālīšpurva ielā.
Pašvaldība: Baložos izveidotais skeitparks izgatavots no nezināmas izcelsmes materiāliem, tas nav uzskatāms par drošu un var radīt apdraudējumu bērnu drošībai un veselībai
Ņemot vērā, ka Baložos pašvaldības īpašumā, Medema parkā, ir konstatēta nelikumīga būvniecība, Ķekavas novada pašvaldība informē, ka būves izmantošana nav droša un tā var radīt apdraudējumu bērnu drošībai un veselībai, tādēļ atrasties izvietotajā konstrukcijā ir aizliegts.
Pašvaldība aicina rūpēties par privāto teritoriju sakopšanu
Ķekavas novada pašvaldība atgādina un aicina nekustamo īpašumu īpašniekus, apsaimniekotājus un nomniekus uzturēt kārtībā privātās teritorijas, neaizmirstot arī par regulāru zāles nopļaušanu.
Biedrība “Solis tuvāk” īsteno projektu par jauniešu iesaisti vietējās kopienās
2019. gada februārī biedrība “Solis tuvāk” uzsāka jauna projekta "Reinforcing of rural youth work in Georgia through cooperation with EU" realizāciju. Projekta laikā plānots nosūtīt brīvprātīgā darba veicēju uz Gruziju, kā arī visu projekta aktivitāšu rezultātā izveidot jaunatnes darbinieku rokasgrāmatu.
Biedrība "Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 4. kārtu
Biedrība “Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 4. kārtu Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros apstiprinātās sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rīkotajām atbalsta grupām viesģimenēm, audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija informē, ka audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu un viesģimeņu salidojums, kas bija paredzēts 2019. gada 17. un 18. augustā atpūtas bāzē “Albatross”, Ķesterciemā, Engures novadā, tiek pārcelts uz 2019. gada 27. un 28. jūliju atpūtas kompleksā “Lejastiezumi”, Lejastiezumos, Rendas pagastā, Kuldīgas novadā.
Izbūvēta gājēju ietve un ielu apgaismojums Odukalnā
Lai iedzīvotājiem nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos, Ķekavā, Odukalnā, ir noslēgušies gājēju ietves un ielas apgaismojuma izbūves būvdarbi gar autoceļu A7 no Dienvidu ielas līdz Kalnakrogam, un šobrīd notiek dokumentu sakārtošanas jautājumi, lai objektu nodotu ekspluatācijā.
Ķekavas līnijdeju kolektīvs “Latte” uzstājas festivālā “Country Bauska”
Turpinot tradīciju, Ķekavas līnijdejotāju kolektīvs “Latte” ar plašu koncertprogrammu 13. jūlijā uzstājās festivālā “Country Bauska”.
Daugmalē izveidota plaša dienliliju dobe
Saņemot dāvinājumu no pieredzes bagātā un Latvijā zināmā Daugmales selekcionāra Gunta Granta, piektdien, 12.jūlijā, Daugmalē Ķekavas novada pašvaldības darbinieki kopā ar Daugmales mazpulcēniem un iedzīvotājiem izveidoja plašu puķu dobi, iestādot ap 160 dienliliju stādus, kas jau nākamajā gadā ar krāšņiem ziediem priecēs novada iedzīvotājus.
Budžeta grozījumos Ķekavas novada dome piešķir papildu līdzekļus izglītībai un atpūtas vietu izveidei
Ķekavas novada dome 11. jūlijā, izskatot 2019. gada pašvaldības budžeta grozījumus, atvēlējusi papildu līdzekļus galvenokārt izglītības investīciju projektiem un izglītības iestāžu remontiem, kā arī atpūtas vietu izveidei un labiekārtošanai, šim mērķim atvēlot vairāk kā 725 000 eiro.
Turpmāk pašvaldība daļēji apmaksās ēdināšanu arī 5 un 6-gadniekiem no daudzbērnu ģimenēm bērnudārzos
Ķekavas novada dome 11. jūlijā nolēma no nākamā mācību gada apmaksāt ēdināšanas izmaksas viena eiro apmērā par dienu katram 5 un 6-gadniekam no daudzbērnu ģimenēm bērnudārzos.
Iznācis informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūlija numurs
Otrdien, 9. jūlijā, iznācis pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūlija numurs. Tajā aicinām lasīt par pašvaldības plānotajiem risinājumiem, lai iegūtu aizdevumus skolu paplašināšanas un būvniecības projektiem, uzzināt, kā noritējis darbs pie daudzdzīvokļu mājas siltināšanas Ķekavā, kā arī iepazīties ar citām aktualitātēm.
Mūžības ceļos aizsaukts Ķekavas novada Goda pilsonis Marģers Lūsis
Naktī no 6. uz 7. jūliju mūžībā aizsaukts novadnieks, apbalvojuma “Ķekavas novada Goda pilsonis” saņēmējs un ilggadējs izstāžu centra “Rāmava” vadītājs Marģers Lūsis.
NVO projektu konkursā atbalstu saņem trīs projekti
Ķekavas novada pašvaldības rīkotajā fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā tika iesniegti seši projektu pieteikumi. Tos izvērtējot pēc konkursa nolikuma kritērijiem, līdzfinansējums tika piešķirts trim projektiem.
Noslēgusies Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, Ķekavas novada sportistiem 9 medaļas
Jelgavā aizvadīta VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā startēja 60 mūsu novada sportisti 12 sporta veidos. Kopvērtējumā Ķekavas novads ierindojās 25. vietā ar izcīnītajām divām zelta, divām sudraba un piecām bronzas godalgām, kopā piedalījās 77 novadi un pilsētas.
Aicina pieteikties dalībai stendā “Radīts Ķekavas novadā”
Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē "Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2019" kopējā stendā "Radīts Ķekavas novadā", kas norisināsies no 3. līdz 5. oktobrim izstāžu kompleksā "Rāmava".
Karavīru kapsētām uzstādītas norādes zīmes
Turpinot godināt Latvijas simtgades notikumus, kad 1919. gada Brīvības cīņās Rīgas pievārtē izšķīrās, vai pastāvēs pirms gada pasludinātā Latvijas Republika, pēc Ķekavas novada pašvaldības iniciatīvas daļai no karavīru kapsētām veikta norādes zīmju uzstādīšana sadarbībā ar biedrību “Meklēšanas vienība “Leģenda”” un Brāļu kapu komiteju.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Alksnāji”, Saulgožos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019. gada 20. jūnijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Alksnāji”, Saulgožos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Pašvaldība aktīvi cīnās par aizdevumu piešķiršanu trīs projektiem skolu paplašināšanai un būvniecībai
Lai risinātu skolu un bērnudārza trūkumu, Ķekavas novada pašvaldība plāno īstenot trīs izglītības investīciju projektus, kuru rezultātā novadā ilgtermiņā varētu nodrošināt ar papildu vietām gandrīz 1300 bērnus. Pašvaldība plāno Ķekavas vidusskolai piebūvēt moduļu ēku un uzbūvēt Baložu vidusskolas piebūvi un sporta laukumu, kā arī iegādāties zemi jaunas skolas būvniecībai Katlakalnā. Šo projektu pieteikumi aizņēmumu saņemšanai ir iesniegti Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē un gaida atbildi par aizdevuma piešķiršanu.
Jūlija vidū veiks asfalta virskārtas izbūves darbus Gaismas ielā 19
Turpinot stāvlaukuma rekonstrukcijas darbus pie daudzdzīvokļu mājām Gaismas ielā 19, būvdarbu veicējs A/S “A.C.B.” plāno veikt asfalta virskārtas izbūves darbus laikā no 15. līdz 19. jūlijam, taču konkrēts darbu veikšanas laiks vēl tiks precizēts. Iedzīvotāju ievērībai – asfaltēšanas laikā objekta zonā nebūs iespējams novietot transportlīdzekļus, tādēļ aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.
Akreditāciju līdz 2025. gadam saņem Sporta un Mūzikas skolas
Novērtējot izglītības kvalitāti un īstenotās profesionālās ievirzes izglītības programmas, Izglītības kvalitātes valsts dienests ir piešķīris akreditāciju uz maksimālo termiņu – 6 gadiem – divām novada profesionālās ievirzes skolām – Ķekavas novada sporta skolai un Ķekavas Mūzikas skolai.
Noskaidroti Pierīgas pašvaldību sportiskākie darbinieki
Jūnija izskaņā Saulkrastu sporta centrā, Jūras parkā un Saules laukumā aizvadītas gadskārtējās Pierīgas novadu pašvaldību darbinieku sporta spēles, kurās piedalījās 14 vietvaru komandas. Īpaši lepojamies, jo Ķekavas novada pašvaldības darbinieki šogad kopvērtējumā izcīnīja 1. vietu un iespēju nākamgad sporta spēļu dalībniekus uzņemt šeit – Ķekavas novadā.
Diskutē par skolu kvalitātes vērtēšanu
Pulcējot pedagogus un izglītības speciālistus, Erasmus+ projekta “Skolas kvalitāte” noslēguma konference tika aizvadīta 28. jūnijā Ķekavā, lai iepazītu Latvijas un citu valstu pieredzi skolas kvalitātes vadības sistēmas ieviešanā, kā arī diskutētu par nepieciešamajiem pasākumiem kvalitātes uzlabošanā.
Pārtrauc Baložu pilsētas siltumtrašu atjaunošanas būvdarbu iepirkumu
Ņemot vērā Centrālās un finanšu līdzekļu aģentūras (CFLA) negatīvo atzinumu par veikto iepirkumu procedūru attiecībā uz Baložu pilsētas siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem, SIA “Baložu komunālā saimniecība”(BKS) valde 1. jūlijā pārtraukusi šo iepirkumu. Precizējot iepirkuma dokumentāciju pēc CFLA norādījumiem, tiks izsludināts jauns iepirkums.
Dokumentu apliecināšana ar apostille iesniegšanai ārvalstīs – tagad pie zvērinātiem notāriem visā Latvijā
Kopš 2019. gada 1. jūlija Latvijā izdotu publisku dokumentu legalizāciju ar apostille veic zvērināti notāri visā Latvijā. Līdz ar to cilvēkiem, kuriem rodas nepieciešamība iesniegt Latvijā izdotu dokumentu iestādē kādā ārvalstī, nav vairs jādodas uz Rīgu, lai to apliecinātu ar apostille. Tagad šis pakalpojums pieejams jebkurā zvērināta notāra birojā 30 pilsētās. Turklāt elektroniski izsniegtus dokumentus pie zvērinātiem notāriem iespējams apostillēt arī attālināti.
Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro
Ja tev ir biznesa ideja, bet nav bijusi iespēja līdz šim to īstenot, tad šis ir īstais brīdis, lai sāktu! Iesniedz savu ideju programmai “ie(dvesma)”, esi starp labākajiem un iegūsti 10 000 eiro tās realizēšanai. Arī tad, ja jau sper pirmos soļus savas uzņēmējdarbības attīstībā, bet nepieciešams uzņemt apgriezienus – iegūsti tam finansējumu!
Paziņojums par detālplānojuma “Ābolkrasti” nekustamajam īpašumam “Ābolkrasti”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019. gada 20. jūnijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ābolkrasti” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
1. jūlijā Ķekavas novada sporta skolas direktora amatā darbu uzsāk Ints Vancāns
Šodien, 1. jūlijā, Ķekavas novada sporta skolas direktora amatā darbu uzsāk līdzšinējais florbola treneris, sporta skolotājs Ķekavas vidusskolā un florbola kluba “Ķekavas Bulldogs” valdes loceklis un mārketinga projektu vadītājs Ints Vancāns.
Ķekavā par vienu nosiltinātu daudzdzīvokļu māju vairāk
SIA “Ķekavas nami” informē, ka ir noslēgušies būvdarbi 90 dzīvokļu mājai Ķekavā, Gaismas iela 19 korpusā 7, kas tika veikti ēkas energoefektivitātes uzlabošanas nolūkos.
Latvijas Jaunatnes olimpiādē pārstāvēs 65 Ķekavas novada sportisti
Šogad Latvijas Jaunatnes olimpiāde norisināsies 5.-7. jūlijā Liepājā , kurā Ķekavas novadu pārstāvēs 65 jaunie sportisti 14 sporta veidos. Kopumā Latvijas Jaunatnes Olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.
Iepazīst lielāko kūdras ražotni “Pindstrup Latvia”
Turpinot klātienē iepazīt novada uzņēmumus, 25. jūnijā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols kopā ar pašvaldības speciālistiem apmeklēja kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumu “Pindstrup Latvia” Baložos.
Kapusvētki 2019. gada vasarā
Ķekavas novadā kapusvētki šovasar plānoti jūlijā un augustā. Pirmie kapusvētki notiks Doles-Ķekavas ev. lut. draudzēm 28. jūlijā Ķekavas un Doles kapos, bet pēdējie – katoļu draudzes kapusvētki 25. augustā Katlakalna kapos.
“Partnerība Daugavkrasts” aicina iepazīt realizētos projektus Ķekavas novadā
10. jūlijā “Partnerība Daugavkrasts” organizē divus pasākumus – fokusa grupu par Daugavas ekonomisko potenciālu LEADER sadarbības projekta “Daugavabasmalas” ietvaros un partnerības teritorijā realizēto LEADER projektu apskati.
Zaļās vērtības Ķekavas novadā
Ķekavas novada zīmolu veido trīs vērtības, kas izriet no tā, kādu savu novadu tā iedzīvotāji redz šodien un kā vēlas to attīstīt nākotnē. Ķekavas novads kā personība ir darbīgs, uz izaugsmi vērsts un zaļi domājošs. Praktiski tas tiek īstenots, novada apdzīvotajās vietās ieviešot LED apgaismojumu, ūdens sildīšanai izmantojot saules kolektorus, mācoties šķirot atkritumus un projektējot veloceliņus.
Mācībām pieaugušajiem visā Latvijā var pieteikties vēl līdz 28. jūnijam
Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mācībām vēl šonedēļ var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, līdz 28. jūnijam aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau vairāk nekā 12 tūkstoši pieteikumu.
Priecīgus Līgo svētkus!
Latviešu ticējums vēsta, ka Līgo naktī atveroties debess. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tad tas piepildās. Gada īsākajā naktī Ķekavas novada pašvaldība vēl domāt labas domas un smelties spēku dabā – lai priecīga līgošana!
Pļavniekkalna sākumskola saņem akreditāciju līdz 2025.gadam
Jūnijā saņemts apstiprinājums, ka Pļavniekkalna sākumskola un tajā īstenotās pamatizglītības 1.posma (1.-6. klase) programma un pamatizglītības 1.posma (1.-6. klase) humanitārā un sociālā virziena programma ir akreditētas uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem, t.i., līdz 2025. gada jūnija mēnesim.
Aizvadīts komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis
Pieminot 1941. gada 14. jūnija PSRS komunistiskā režīma represijas pret Latvijas iedzīvotājiem, piektdien, 14. jūnijā, pie piemiņas akmens represētajiem Odukalnā tika aizvadīts atceres brīdis un nolikti ziedi.
Ķekavas novada svētkus baudījuši vairāk kā 10 000 apmeklētāju
No 12. līdz 15. jūnijam Ķekavas novadā tika svinēti novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, bet svētku galvenajā dienā, 15., jūnijā, novada iedzīvotājus un viesus priecēja tautā iemīļoti mūziķi - Intars Busulis ar Abonementa orķestri, grupa “DAGAMBA” un “Triānas parks”.
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asins donoru centru aicina uz Donoru dienu jūlijā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 4. jūlijā plkst. 10.00 - 13.00. Īpaši gaidīti 0-, 0+ un A- asinsgrupas donori.
SIA “Ķekavas nami” jauni siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi
SIA “Ķekavas nami” no 01.07.2019. noteiks jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, kas pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmuma novērtēti kā pamatoti un atbilstoši tarifa aprēķināšanas metodikai.
No idejas līdz elektrības pieslēgumam: ar ko sākt?
Ja esat iegādājies zemi un gatavojieties būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojaties pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsverat domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu. Kā pie tāda tikt? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? – Lūk, atbildes uz šiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas jums palīdzēs vienkārši un ērti īstenot ideju par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu jūsu īpašumā.
Piesakies līdzfinansējumam mājas pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādei un kanalizācijai
Ķekavas novada pašvaldība izsludina pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētās ūdensapgādes sistēmai vai centralizētās kanalizācijas sistēmai.
Labiekārtota atpūtas vieta pie Daugavas Ziedonī
Ķekavas novada pašvaldība labiekārtojusi atpūtas vietu pie Daugavas Ziedonī. Atpūtas vieta tika veidota un labiekārtota atbilstoši universālā dizaina prasībām, tādēļ to ērti varēs izmantot gan bērni un ģimenes, gan seniori un personas ar īpašām vajadzībām.
Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca
Ceturtdien, 13.jūnijā no plkst. 19.00 Sauliešu pilskalnā Katlakalnā notiks tradicionālā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca, - visi laipni aicināti apgūt Jāņu laika gaidīšanas un svinēšanas mākslas un gudrības. Šogad Ielīgošanas meistardarbnīca notiek Ķekavas novada svētku nedēļas ietvaros un kopā ar Katlakalna folkloras kopu RĀMUPE darbosies arī citas novada folkloras kopas - Daugmales DĀRE, Kekavas BRIČKA. Un neiztrūkstoši dalībnieki būs Katlakalna Tautas nama ļaudis.
Pieminot komunistiskā genocīda upurus, aicinām uz atceres brīdi Odukalnā
Pieminot 1941. gada 14. jūnija PSRS komunistiskā režīma represijas pret Latvijas iedzīvotājiem, piektdien, 14. jūnijā, plkst. 17.45 pie piemiņas akmens represētajiem Odukalnā notiks atceres brīdis.
Iznācis informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūnija numurs
Šodien, 11. jūnijā, iznācis pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūnija numurs. Tajā aicinām lasīt par labiekārtoto atpūtas vietu pie Daugavas Ziedonī, parakstīto sadarbības memorandu ar novada uzņēmējiem, skolēnu nodarbinātības projektu, kā arī veiksmīgi aizvadīto novada velobraucienu un citām aktualitātēm.
Ķekavas novads aicina svinēt svētkus kopā ar Intaru Busuli, “Triānas parku” un grupu “DAGAMBA”
Šonedēļ, no 12. līdz 15. jūnijam, Ķekavas novadā notiks novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, bet sestdien, svētku galvenajā dienā, novada iedzīvotājus un viesus priecēs tautā iemīļoti mūziķi - Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “DAGAMBA” un “Triānas parks”.
Ķekavas novada atpūtas vietās ūdens kvalitāte ir izcila
Veicot Ķekavas novadā ikgadējās ūdens pārbaudes populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens, konstatēts, ka novada teritorijā Daugavā, Ķekavas upē un Titurgas ezerā ūdens ir tīrs un peldēšanai drošs
Par būtiskiem pārkāpumiem siltumtrašu iepirkuma organizēšanā no amata atbrīvoti divi Baložu komunālās saimniecības valdes locekļi
Pamatojoties uz konstatētajiem būtiskajiem pārkāpumiem SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) veiktajā iepirkuma procedūrā par siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem Baložu pilsētā, Ķekavas novada domes priekšsēdētaja Viktorija Baire kā šī pašvaldības uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāve šodien, 6. jūnijā, ārkārtas dalībnieku sapulcē uzteikusi pilnvarojuma līgumus diviem BKS valdes locekļiem – Edgaram Mencim un Aigaram Evardsonam.
Titurgā 10. jūnijā uz laiku tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde
Pirmdien, 10. jūnijā, Titurgā AS “Sadales tīkls” veiks remontdarbus, kā rezultātā tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde lielai daļai abonentu. Piegādes pārtraukums skars arī SIA “Baložu komunālā saimniecība” un SIA “Baložu siltums” katlu māju Kr. Barona ielā 1, kā rezultātā nebūs iespējams nodrošināt siltumapgādi visā Titurgā. Līdz ar to tiks pārtraukta arī karstā ūdens sagatavošana māju siltummezglos.
Arhīvs
  Drukāt