Lielajā Talkā sakoptas 45 novada vietas
Ķekavas novadā Lielā Talka šogad norisinājusies 45 dažādās vietās. Aprīļa izskaņā sakopti meži, ceļmalas, pļavas un piemiņas vietas visā novadā, kā arī iedzīvotāji talkas dienu aktīvi izmantojuši savu privātīpašumu sakopšanai.
Uzsākts labdarības projekts “Dzīvības ēdiens”
Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca sadarbībā ar biedrību "Dzīvības ēdiens" un Ķekavas novada fonda finansiālu atbalstu uzsākusi kopīgu labdarības projektu, un tā ietvaros katru pirmdienu nodrošina ikvienam bezmaksas maltīti - putru.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dārziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 2.maija sēdes lēmumu Nr.12. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dārziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Dārziņi”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu atkārtotai publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 2.maijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, pilnveidotā projekta atkārtotu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Reģionālā pašvaldības policija turpmāk sabiedrisko kārtību nodrošinās arī Iecavas novadā.
Ķekavas novada domes deputāti lēmuši, ka turpmāk sabiedrisko kārtību Iecavas novadā nodrošinās Reģionālā pašvaldības policija.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 16.maija sēdes lēmumu Nr.3. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma “Muižnieki-1” nekustamajam īpašumam “Muižnieki-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 16.maijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Muižnieki-1” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Gribi peldēt? Dodies uz Ķekavas vai Daugmales baseinu!
Ķekavas novadā šobrīd ikvienam ir lieliska iespēja piekopt veselīgu dzīvesveidu, ļaujoties ūdens vilinājumam divos peldbaseinos – Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā un Daugmales multifunkcionālajā centrā. Galvenokārt dienas laikā tos izmanto novada skolas, lai mācītu vai pilnveidotu bērniem peldēšanas iemaņas, bet pārējā laikā peldbaseini pieejami gan Ķekavas, gan apkārtējo novadu iedzīvotājiem.
Mellupos izskanējuši otrie Mežinieku svētki
25. maijā Mellupu sociālās mājas teritorijā notika otrie apkaimes jeb Mežinieku svētki. Arī šoreiz svētki tika radīti pašu apkaimes iedzīvotāju un uzņēmēju kopējiem spēkiem, bet, novērtējot mūsu vēlmi kopīgi svinēt savus svētkus, finansiālu atbalstu svētku tapšanai saņēmām arī no Ķekavas novada pašvaldības.
Par īslaicīgi ierobežotu lidojumu zonu virs “Svētku pils” Vimbukrogā
Civilās aviācijas aģentūra informē, ka 30. un 31. maijā Vimbukrogā, virs viesu nama “Svētku pils”, ir noteikta īslaicīgi ierobežoto lidojumu zona bezpilotu gaisa kuģu lidojumiem.
30. maijā notiks teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto atzinumu izskatīšanas sanāksme
Paziņojums par Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksmi.
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsolēm iespējams reģistrēties līdz 7. jūnijam
Ķekavas novada pašvaldība 2019. gada 10. jūnijā Ķekavā, Gaismas ielā 19 k-9-1, Mazajā zālē (26.kab.), rīko četras pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli. Dalībnieku reģistrācija izsolei iespējama līdz 7. jūnija plkst.14.00.
Pirmajā Ķekavas velobraucienā finišē 447 dalībnieku
Sestdien, 25. maijā, Ķekavas novada sporta svētku ietvaros norisinājās pirmais Ķekavas velobrauciens, kurā startu pieredzēja kā paši mazākie riteņbraucēji, tā arī velo entuziasti un profesionāli riteņbraucēji, kas cīnījās par punktiem sacensību “Elkor – Giant” Latvijas kausa posma ietvaros.
Atkārtoti paraksta sadarbības memorandu ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi
Lai turpinātu veicināt uzņēmējdarbības attīstību novadā, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire atkārtoti parakstījusi sadarbības memorandu ar biedrību “Ķekavas novada uzņēmēju padome”.
14. jūnijā organizē braucienu pa represēto piemiņas vietām Latvijā
2019. gada 14. jūnijā Ķekavas novada Politiski represēto biedrība organizē braucienu pa represēto piemiņas vietām Latvijā.
Ķekavas uzņēmēji plāno attīstīt eksportspēju un konkurēt pasaules tirgos
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 22.maijā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska un teritorijas plānotāja Iveta Zālīte viesojās uzņēmumos “AVMM” un “METSATEK”, kas darbojas dažādās jomās, bet līdzīgi raugās uz izaugsmi nākotnē un nepieciešamību iekarot eksporta tirgus pasaulē.
Aktīvākie balsotāji Pierīgā – Ķekavas, Saulkrastu un Mārupes novados
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas divās dienās vēlēt devušies vismaz 4,34% balsstiesīgo. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati liecina, ka vēlētāju aktivitāte lielākajā daļā Pierīgas novadu pārsniegusi vidējos Latvijas rādītājus.
Uzsāks 1. kārtas asfaltēšanas darbus Gaismas ielā 19
Šodien, 22. maijā, tiks uzsākti 1. kārtas asfaltēšanas darbi autostāvvietas pārbūves projekta ietvaros Gaismas ielā 19, Ķekavā.
Baznīcas Ķekavas novadā aicina uz Baznīcu nakti 7. jūnijā
Latvijas kristīgās draudzes uz Baznīcu nakti šogad ielūdz 7. jūnijā. Ķekavas novadā īpašas lūgšanas un koncerti plānoti Dole-Ķekavas ev. lut. baznīcā un Katlakalna ev. lut. baznīcā. Aicinām iepazīties ar Baznīcu nakts karti un pasākumu programmu www.baznicunakts.lv .
Skolēnu vasaras nodarbinātības projektam pieteiktas vairāk kā 80 vakances
Ķekavas novada pašvaldības aicinājumam pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā šobrīd atsaukušies 15 uzņēmumi, piedāvājot skolēnu brīvlaikā kopumā vairāk kā 80 vakances.
Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 264 audzēkņi
Maijā un jūnijā Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 6., 9. un 12. klašu skolēni, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Aicinām vecākus, tuviniekus, draugus un pedagogus iepazīties ar svinīgo pasākumu norises laikiem un svinēt skolēnu panākumus kopā.
Šonedēļ, 25. maijā, notiks Ķekavas velobrauciens
Sestdien, 25. maijā, Ķekavas novadā notiks Ķekavas velobrauciens četrās dažādās distancēs, vienkopus pulcinot gan profesionālus riteņbraucējus, gan entuziastus, ar mērķi popularizēt šosejas riteņbraukšanu, stiprināt velobraukšanas tradīcijas un veicināt aktīvu brīvā laika pavadīšanu.
Ķekavas novada darba birža pulcē vairāk nekā 100 darba meklētājus
16.maijā pirmo reizi norisinājās Ķekavas novada darba birža, kuru apmeklēja vairāk nekā 100 darba meklētāji, tostarp skolēni, kuriem bija iespējams pieteikties vasaras nodarbinātības projekta vakancēm.
E-asistents – neaizstājams palīgs e-pakalpojumu saņemšanā
Lai e-pakalpojumus portālā Latvija.lv varētu saņemt arī tie iedzīvotāji, kuri neizmanto eID karti ar elektronisko parakstu vai internetbanku, ir izstrādāts īpašs risinājums – e-asistents jeb pilnvarotais e-pakalpojums.
Ķekavas novada sporta skolu turpmāk vadīs Ints Vancāns
Ķekavas novada dome 16.maija sēdē deputāti par Ķekavas novada sporta skolas direktoru amatā iecelt Intu Vancānu, kurš līdz šim strādājis kā florbola treneris, sporta skolotājs Ķekavas vidusskolā, kā arī ir florbola kluba “Ķekavas Bulldogs” valdes loceklis un mārketinga projektu vadītājs.
Uzsāk labiekārtot atpūtas vietu pie Daugavas Ziedonī
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi labiekārtot atpūtas vietu pie Daugavas, Katlakalna ciemā, Ziedonī. Atpūtas vieta tiek veidota un labiekārtota atbilstoši universālā dizaina prasībām, tādēļ to ērti varēs izmantot gan bērni un ģimenes, gan seniori un personas ar īpašām vajadzībām.
Baložu Tautas teātris maijā devās viesizrādēs uz Vāciju
Baložu Tautas teātris no 10. līdz 13. maijam ar viesizrādēm viesojās Hamburgā, Vācijā. Kā informē režisors Reinis Vējiņš, teātris uz Vāciju devās pēc Latviešu biedrības Hamburgā uzaicinājuma.
Paziņojums par Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksmi
Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksme notiks 2019.gada 30.maijā.
Krustkalnos uzstādīti jauni soliņi
Pateicoties “Ķekavas novada fonds” izsludinātajam projektu konkursam “Savam novadam”, labiekārtots Ķekavas novada Krustkalnu ciema “Elektriķu” mājas pagalms - uzstādīti jauni soliņi un atkritumu urna.
Bērna piedzimšanas pabalsts palielināts līdz 250 eiro
No 2019.gada 15. maijā stājas spēkā grozījumi Ķekavas novada pašvaldības saistošajos noteikumos “Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus”, kas paredz palielināt vienreizējo bērnu piedzimšanas pabalstu līdz 250 eiro.
Sausajā Daugavā tika ielaisti 162 000 zušu mazuļu
Lai papildinātu zušu krājumu Latvijas ūdeņos un veicinātu sugas saglabāšanu,14. maijā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” speciālisti veica 162 tūkstošu stikla zušu mazuļu ielaišanu Sausajā Daugavā Katlakalna teritorijā.
Izziņo Ķekavas novada svētku programmu (papildināts)
Ķekavas novada svētkos no šā gada 12. līdz 15. jūnijam ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu atzīmēs novada desmitgadi. Starp vērienīgākajiem svētku māksliniekiem - Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa “DAGAMBA” un “Triānas parks”.
Iznācis informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” maija numurs
Šodien, 14. maijā, iznācis informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” maija numurs. Jaunākajā izdevumā aicinām lasīt par jaunatklāto atkritumu šķirošanas laukumu “Gurnicas”, iespēju pieteikties iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursam, stāvlaukuma Gaismas ielā 19 rekonstrukcijas darbu virzību, bērna piedzimšanas pabalsta palielināšanu, Ķekavas novada Sporta svētku velobraucienu u.c. aktualitātēm.
Ķekavas vidusskolēni – trešie čaklākie makulatūras vācēji Latvijā
2018./2019.mācību gadā SIA “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, godpilno trešo vietu izcīnījusi Ķekavas vidusskola, kuras audzēkņi savākuši 16 tonnas un 713 kilogramus nevajadzīgu papīru un kartonu.
Pašvaldība iesniegusi aizņēmumu pieprasījumus trim investīciju projektiem, paralēli uzsāks darbu pie budžeta optimizācijas
Ņemot vērā, ka Ķekavas novada pašvaldība, tāpat kā daudzas citas pašvaldības, ir iesniegušas savus pieprasījumus valsts aizņēmuma saņemšanai lielo projektu īstenošanai un vēl joprojām gaida atbildi no Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes, tad tā šobrīd uzsāks darbu pie pašvaldības budžeta līdzekļu optimizācijas.
Uzsākta akcija “Ciet sāpes? Jautā farmaceitam!”
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību, kā arī, lai sniegtu būtisku bezmaksas atbalstu, Latvijas aptieka sadarbībā ar Vivendi Galvassāpju centru, Rīgas 1. slimnīcas Sāpju centru, Medicīnisko centru D.A.P. Sāpju klīnika, kā arī Latvijas Sāpju izpētes biedrību, Latvijas Galvassāpju pacientu biedrību, hronisko pacientu atbalsta programmas ietvaros uzsāk projektu “Ciet sāpes? Jautā farmaceitam!”
Informācija par aktuālajām vēlētāju iniciatīvām
Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2019./2020. mācību gadam. Bērniem vecumā no 7 līdz 8 gadiem tiek piedāvātas nodarbības programmās "Vizuālā māksla" un "Darbs materiālā", savukārt 4 līdz 6 gadus veciem bērniem - nodarbības "Vizuāli plastiskā māksla".
Atklāj labiekārtotu šķirošanas laukumu Ķekavas novada iedzīvotājiem
10. maijā Ķekavas novadā tika atklāts dalīto atkritumu savākšanas laukums "Gurnicas". Laukuma uzdevums ir nodrošināt Ķekavas novada iedzīvotājiem iespēju kvalitatīvā, videi un sabiedrībai nekaitīgā veidā nodot tās sadzīves atkritumu frakcijas, kuras ir iespējams pārstrādāt vai kuras nedrīkst likt parastajā sadzīves atkritumu konteinerā. Laukumu izveidoja Ķekavas novada pašvaldība, SIA "Clean R" un SIA "Lautus", bet apsaimniekošanu un uzturēšanu veiks vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R".
Tuvojas nobeigumam ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu laukā
Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu teritorijā Ķekavā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta” ietvaros norit atbilstoši saskaņotajam būvdarbu kalendārajam grafikam un pamazām tuvojas noslēgumam.
Informatīvs seminārs Ķekavā par dabas skaitīšanu
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību 28. maijā plkst. 10.00 (Ķekavas novada pašvaldības telpās, Gaismas ielā 19, k.9, 2. stāvā) aicina uz bezmaksas informatīvo semināru par biotopu inventarizāciju, kas tiek veikta projekta “Dabas skaitīšana” ietvaros. Paredzamais semināra ilgums – līdz pusotrai stundai. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Metālapstrādes uzņēmums Ķekavā dažu gadu laikā sasniedz 11 miljonu eiro lielu apgrozījumu
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 7.maijā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska un galvenais projektu vadītājs Māris Ozoliņš apmeklēja metālapstrādes uzņēmumu “EMJ Metāls”.
Eiropas Parlamenta vēlēšanas - 25. maijā
25. maijā notiks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, un Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals. Eiropas Parlamentā no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.
Izsludina Ķekavas novada fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu
Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība izsludina novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu. Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 14. jūnijam.
Ķekavas novada sporta svētku velobrauciena laikā būs ierobežota ceļu satiksme
Ķekavas novada sporta svētku velobrauciena laikā 25. maijā vairākos ceļa posmos, tostarp, uz A7 un A5, Ķekavas novada teritorijā plānoti satiksmes ierobežojumi. Aicinām iedzīvotājus savlaicīgi iepazīties ar satiksmes organizācijas izmaiņām!
Līdz 15. maijam veicams kārtējais nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2019. gada 15. maijam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 1. aprīlī, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsole 10. jūnijā
Ķekavas novada pašvaldība 2019. gada 10. jūnijā Ķekavā, Gaismas ielā 19 k-9-1, Mazajā zālē (26.kab.), rīko pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli.
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsole 14. maijā
Ķekavas novada pašvaldība 2019. gada 14. maijā Ķekavā, Gaismas ielā 17, Mazajā zālē, rīko pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli.
Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs 2019”
Lai veicinātu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un pateiktu paldies labas mežsaimniecības prakses uzturētājiem Latvijā, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam “Sakoptākais mežs 2019”, kas šogad notiks jau trešo gadu. Pieteikumu konkursam ikviens interesents var iesniegt līdz 28. jūnijam.
Ķekavas novada pašvaldība sveic Valsts svētkos
Sestdien, 4. maijā, kopā svinēsim pašu dargāko - mūsu visu brīvību. Daudz laimes Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!
VUGD 10. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Piektdien, 10. maijā no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.
Zirgi un policija – tagad draugi Ķekavas novadā!
Ķekavas novads - aktīvs, augošs un zaļš, tāpēc nav brīnums, ka tieši šeit ir liela zirgu staļļu un jāšanas sporta apmācību vietu koncentrācija. Taču sportā iesaistītie zirgi ir un paliek instinktu vadīti dzīvnieki, tāpēc, lai kā to negribētos, var gadīties, ka zirgs vai zirgi izmūk un nonāk situācijās, kurās tos apdraud satiksme, apkārtējā vide vai cilvēki. Lai mācītos kontrolēt šādus gadījumus, stallī “Dabas zirgi”, Plakanciemā, 28. aprīlī pulcējās Reģionālās policijas darbinieki, kas atbildīgi par sabiedrisko kārtību un drošību Ķekavas novadā.
Ķekavas novada aukļu dienests – laba iniciatīva un paraugs citiem
Ķekavas novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kas uzsāka īstenot pašvaldības apmaksātus aukļu pakalpojumus, un ar savu veiksmīgo pieredzi tā iepazīstinājusi gan citas pašvaldības Latvijā, gan ārvalstīs. Kā liecina statistika, šobrīd pašvaldības aukļu dienestā ir reģistrējušās vairāk nekā 100 aukles, kuras pieskata 320 bērniņu gadā.
Apkops ozolus pie mājām “Kaučas” un Ķekavas ambulances
Ķekavā, pie mājām “Kaučas” un Ķekavas ambulances, 7. un 8. maijā SIA “Labie koki” veiks kopumā trīs ozolu vainagu sakopšanu, veidošanu, koku dziļo sakņu aerāciju ar augsnes uzlabošanu. Lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību, darbu izpildes laikā būs apgrūtināta iebraukšana un iedzīvotāju pārvietošanās no Gaismas ielas atzara līdz Ķekavas ambulancei.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 11.aprīļa sēdes lēmumu Nr.11 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Degviela” un “Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 11.aprīļa sēdes lēmumu Nr.12 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Degviela” un “Vidusklanģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajiem īpašumiem “Degviela” un “Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 11.aprīļa sēdes lēmumu Nr.10 “Par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” grozījumu apstiprināšanu nekustamajos īpašumos “Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināti detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” grozījumi, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2019./2020. mācību gadam
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2019./2020. mācību gadam programmā “Vizuāli plastiskā māksla”.
Ķekavas Mūzikas skola aicina mācīties profesionālās ievirzes izglītības programmās
Ķekavas Mūzikas skola aicina 2019./2020. mācību gadā mācīties profesionālās ievirzes izglītības programmās. Konsultācijas audzēkņu uzņemšanai notiks 3. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 19.00 Ķekavas Mūzikas skolā un Baložu kultūras nama Kora zālē.
Stāvlaukuma būvniecības laikā izbūvēti jauni ūdensvadu un lietus ūdens kanalizācijas tīkli
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka stāvlaukuma rekonstrukcijas darbi Ķekavā, Gaismas ielā 19 tuvojas noslēdzošajam darbu posmam. Jau paveikti ūdensvada tīkla pārbūves darbi, tāpat izbūvēti jauni lietus ūdens kanalizācijas tīkli, kas turpmāk novērsīs peļķu veidošanos šajā teritorijā.
Ķekavas Mūzikas skola jubilejas gadā aicina uz Orķestru svētkiem
Svinot Ķekavas Mūzikas skolas 30 gadu jubileju un Ķekavas novada jauniešu simfoniskā orķestra 15. gadadienu, 3. maijā Ķekavas sporta klubā plkst. 18.00 klausītājus ar Latvijas un pasaules mūzikas ritmu bagātību priecēs Orķestru svētki.
Turpmāk mikroautobusi kursēs arī caur Rāmavas teritoriju
Lai novērstu vairāku maršrutu dublēšanos, nodrošinātu pasažieru savlaicīgu nokļūšanu galamērķī, kā arī, lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem plašākas un ērtākas iespējas pārvietoties pa Ķekavas novada teritorijām uz galvaspilsētu un atpakaļ, no 1. maija mikroautobusu maršrutos ieviestas izmaiņas.
Ķekavas Mākslas skolas audzēknis saņem Kultūras ministrijas apbalvojumu
2019.gada 18.aprīlī Ķekavas Mākslas skolas audzēknis Mariss Zušs un skolotāja Velga Kūkuma saņēma Kultūras ministrijas balvu par sasniegumiem starptautiskos konkursos, konkrēti par medaļas ieguvi 66.starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā Lidicē, Čehijā, foto mākslas nozarē.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Sarma”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 11.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr.8 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Sarma”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu uzsākšanu 7 nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 11.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr. 9 “Par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu izstrādes uzsākšanu 7 nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā, Baložos, Ķekavas novadā”.
Īslaicīgi mainīta sociālā dienesta un bāriņtiesas ieejas vieta
Sakarā ar stāvlaukuma izbūves darbiem Ķekavā pie sociālā dienesta ēkas ir īslaicīgi mainīta ieejas vieta uz bāriņtiesu, sociālo dienestu vai SIA “Ķekavas nami”, kas atrodas Gaismas ielā 19, k. 8. Iedzīvotājus aicinām doties uz šīm pašvaldības iestādēm, izmantojot ieeju no Ķekavas sociālās aprūpes centra puses
Ķekavā piemin Černobiļas AES avārijas 33. gadadienu
23. aprīlī Ķekavā ar devīzi „Jūs neaizmirsīsim” notika Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas 33. gadadienas atceres pasākums, kurā tika godināti Ķekavas novada iedzīvotāji un rīdzinieki, kas piedalījās ČAES katastrofas seku likvidēšanā.
Darba birža "Audz kopā ar savu novadu!” jau 16.maijā
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes iniciatīvu centru aicina darba meklētājus, jauniešus un uzņēmējus 16.maijā Ķekavā, Doles Tautas namā piedalīties un apmeklēt darba biržu “Audz kopā ar savu novadu!”
Ķekavas novadā Krustkalnos atklāj jauno būvniecības veikalu “Kurši A7”
25. aprīlī Ķekavas novadā Krustkalnos svinīgi tika atklāts lielākais un modernākais no visiem SIA “Tirdzniecības nams Kurši” būvniecības veikaliem “Kurši A7”.
Ekskluzīva kaviāra un dzeramā ūdens ražotāji īsteno uzņēmējdarbību Katlakalnā
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 16.aprīlī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, izpilddirektore Jolanta Jansone un uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska apmeklēja uzņēmumus, kas savu uzņēmējdarbību īsteno Katlakalnā - SIA “Mottra” un SIA “Line Vest”.
Talkas vietas var vēl pieteikt divas dienas
Sestdien, 27. aprīlī, jau klāt Lielā Talka. Aicinām iedzīvotājus līdz 24. aprīlim plkst. 20.00 pieteikt talkas vietas portālā talkas.lv, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespēja saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu. Šobrīd Ķekavas novadā pieteiktas gandrīz 30 talkošanas vietas, visaktīvāk Baložos un Dzērumos. Vai tu jau pieteici savu talkas vietu?
Meža ugunsnedrošais laikposms sākas 19. aprīlī
Valsts meža dienests ar 19. aprīli nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā.* Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.Visiem iedzīvotājiem meža ugunsnedrošajā laikposmā, uzturoties mežā, ir jāievēro ugunsdrošības prasības.
Paziņojums par būvniecības ieceres “Pašapkalpošanās automazgātava Kalnu ielā 1, Baloži, Ķekavas novadā” nodošanu publiskajai apspriešanai
Pamatojoties uz Ķekavas novada būvvaldes 23.04.2019. lēmumu Nr.4-2/19/81, būvniecības ierosinātājs Jevgēņijs Maļinovs nodod publiskajai apspriešanai būvniecības ieceri “Pašapkalpošanās automazgātava Kalnu ielā 1, Baloži, Ķekavas novadā”.
Zaļeniekos, Jelgavas novadā notiks 4. Latvijas Lauku kopienu parlaments
No 2019. gada 5. līdz 7. jūnijam Zaļeniekos, Jelgavas novadā notiks 4.Latvijas Lauku kopienu parlaments, aktualizējot esošās un briestošās pārmaiņas lauku telpā.
No 23.aprīļa līdz 7.maijam notariālos apliecinājumus varēs veikt tikai Ķekavā un Daugmalē
No 2019.gada 23.aprīļa līdz 7.maijam notariālos apliecinājumus Ķekavas novada bāriņtiesā varēs veikt tikai Ķekavā un Daugmalē.
Lieldienu ceļvedis
Nedēļas nogalē no 18. aprīļa līdz 22.aprīlim iedzīvotājus priecēs dažādas Lieldienu aktivitātes, koncerti, kā arī pirmais šī gada brīvdabas tirgus.
Ķekavas novada pašvaldība novēl priecīgas Lieldienas!
Ķekavas novada pašvaldība novēl priecīgas, saulainas un siltas Lieldienas.
Tuvāk Lieldienām – olas novadā top krāsainākas
Lieldienu olu krāsošana ir viena no neatņemamajām Pavasara svētku tradīcijām, tādēļ Ķekavas novadā sociālās aprūpes un dienas centru iemītnieki un apmeklētāji jau aši ķērušies pie krāsaino olu radīšanas. Tāpat svētku gaidās olas ārtelpā izdaiļoja Baložu vidusskolas un privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97” audzēkņi ar pedagogiem.
VUGD atgādina par drošību Lieldienu brīvdienās
Lieldienu brīvdienas ir laiks, kad tiek veikti pirmie dārza darbi, atklāta grila sezona, un iedzīvotāji izbauda siltos laikapstākļus! Lai šos pavasara svētkus nesabojātu dažādi nelaimes gadījumi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, svinot svētkus iekštelpās un atpūšoties brīvā dabā.
Pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 15 vasaras nometņu projektiem
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko organizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā, Ķekavas novada pašvaldība 12 576 eiro apmērā līdzfinansēs 15 dažādas dienas un diennakts nometnes.
Iedzīvotāju ievērībai: pastkastītēs tiek izplatīta viltus anketa par automazgātavas būvniecības ieceri Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, īpaši, ķekaviešus, būt vērīgiem un aizpildīt oficiālo publiskās apspriešanas aptaujas lapu par pašapkalpošanās automazgātavas būvniecības ieceri Ķekavā.
Noslēgušās Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas sanāksmes
Noslēgušās astoņas Ķekavas novada teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas sanāksmes, Ķekavas novada pašvaldība pateicas visiem aktīvajiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās un sniedza konstruktīvus priekšlikumus par iespējamajiem teritoriālā plānojuma risinājumiem.
Uzlabo satiksmes organizāciju Gaismas ielas un A7 krustojumā
Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumam, turpmāk Ķekavā izbraukšana pa labi no Gaismas ielas uz autoceļu A7 būs ērtāka, jo krustojumā luksoforam šobrīd tiek uzstādīta papildsekcija. Līdz ar to tiks uzlabota satiksmes organizācija šajā krustojumā un būtiski mazināsies auto sastrēgumi uz Gaismas ielas.
Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņas 18.-22.aprīlī
Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, Ķekavas novada pašvaldība informē par darba laika izmaiņām no 18. līdz 22.aprīlim.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ainas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2019.gada 28.marta sēdes lēmumu “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ainas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ainas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Siltuma un karstā ūdens padeves pārtraukums Ķekavā, Gaismas ielā
Sakarā ar siltumtrases rekonstrukcijas darbiem no 17.04. līdz 18.04. paredzēts siltuma un karstā ūdens padeves pārtraukums Ķekavā, Gaismas ielā.
Valdlaučos iedzīvotajiem veidos saieta vietu, nākotnē – dienas centru
Uzklausot iedzīvotāju vēlmes, Ķekavas novada dome 10. aprīlī nolēma Ķekavas sociālās aprūpes centram nodot valdījumā otrā stāva telpu ēkā “Ērgļi-1”, Valdlaučos, Meistaru ielā 43, lai tur veidotu iedzīvotājiem saieta vietu un nākotnē īstenotu ieceri par dienas centra izveidi.
Eiropas Parlamenta vēlēšanas 25.maijā
Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotājiem šogad 25.maijā būs iespēja izlemt Eiropas nākotni, piedaloties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
Paziņojums par detālplānojuma projekta “Norupes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Ķekavas novada dome 2019.gada 28.martā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma projekta “Norupes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu”.
Piedalies pieredzes apmaiņas braucienu ciklā Pierīgā
Projekta „Tūrisms kopā” ietvaros no aprīļa līdz septembrim tiek organizēti pavisam seši bezmaksas pieredzes apmaiņas braucieni tūrisma jomas profesionāļiem – tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gidiem un tūrisma speciālistiem.
Piedalies pirmajā Ķekavas novada sporta svētku velobraucienā
Lai veicinātu aktīvu brīvā laika pavadīšanu, popularizētu šosejas riteņbraukšanu un stiprinātu velobraukšanas tradīcijas Ķekavas novadā, 25. maijā Ķekavā notiks pirmais Ķekavas novada sporta svētku velobrauciens ar četrām dažādām distancēm, kur īsākā būs 500 metri un garākā - 80 kilometri.
Ķekavā uzsāks pašvaldības ēkas “Pie Mārtiņa” sakārtošanas darbus
Ķekavas novada pašvaldība, turpinot uzsākto kursu attiecībā uz savu īpašumu sakopšanu, šonedēļ uzsāks pašvaldības ēkas “Pie Mārtiņa” sakārtošanas darbus Ķekavā.
Salabotas satiksmei bīstamās bedres gandrīz 370 kvadrātmetru platībā
Ķekavas sadzīves servisa centrs (ĶSSC) no februāra līdz aprīlim īpašu uzmanību pievērsa satiksmei bīstamo bedrīšu remontdarbiem, pielietojot nepilno tehnoloģiju, kas paredzēta ziemas laikapstākļiem. Kopējā novadā atjaunotā ceļa seguma platība mērāma gandrīz 370 kvadrātmetros.
Ķekavas novada pašvaldība 14.maijā rīkos nekustamo īpašumu izsoles
Ķekavas novada pašvaldība 2019.gada 14.maijā Ķekavā, Gaismas ielā 17, Mazajā zālē, rīko pašvaldības nekustamo īpašumu izsoles.
Iznācis izdevuma “Ķekavas Novads” aprīļa numurs
Iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvā biļetena "Ķekavas Novads" aprīļa numurs. Tajā aicinām lasīt par aukļu finansējumu Ķekavas novadā, atkritumu šķirošanas punktiem, kas izveidoti pēc privātmāju īpašnieku iniciatīvas, EKO dienām, Jauniešu gada balvas laureātiem un citām aktualitātēm.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Tego”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 28.martā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Tego”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Bimmeri un Mētras”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2019.gada 28.martā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Bimmeri un Mētras”, Alejas, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Noslēdzies projekts un īstenota iecere par kopstrādes telpas izveidi
Ar vairākiem ievērojamiem notikumiem, š.g. martā noslēdzies Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra (JIC) īstenoteis Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekts “Promotion of key competences of youth by coworking concept approach in youth centres”.
Paziņojums par būvniecības ieceres “Pašapkalpošanās automazgātava Gaismas ielā 1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” nodošanu publiskajai apspriešanai
Pamatojoties uz Ķekavas novada būvvaldes 05.04.2019. lēmumu Nr.4-2/19/70, būvniecības ierosinātāji SIA “CWD” nodod publiskajai apspriešanai būvniecības ieceri “Pašapkalpošanās automazgātava Gaismas ielā 1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (kadastra Nr. 8070 008 3311)”.
Ierobežota automašīnu novietošana pie Ķekavas ambulances
Sakarā ar asfaltbetona seguma atjaunošanas darbiem, no 8. līdz 10.aprīlim ierobežota automašīnu novietošana pie Ķekavas ambulances, Gaismas ielā 15.
Arhīvs
  Drukāt