Mīlestības apliecinājums savai vietai – Latvijas reģionos īstenotas radošas iniciatīvas
Biedrība "Latvijas Lauku forums" jau astoto reizi īsteno LEADER Dižprojektu akciju. Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas. Konkursa laikā galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.
Nedēļas nogalē ielūdzam uz kino seansiem un koncertiem novadā
Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt kultūras notikumus tepat novadā – 15. februārī Katlakalnā un Ķekavā vārēs vērot spēlfilmas "7miljardi gadu pirms pasaules gala" seansus, savukārt sestdien, 16. februārī, muzikāli pārsteigumi gaidīs Baložos, Daugmalē, Katlakalnā un Ķekavā.
Radošā pēcpusdiena topošajiem un esošajiem Ķekavas novada uzņēmējiem
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi aicina Ķekavas novada uzņēmējus – vadītājus, menedžerus, mājražotājus u.c. interesentus – piedalīties bezmaksas lekcijā “Kur un kā meklēt jaunus klientus”.
Pašvaldība: par notikušo dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” atbildība jāuzņemas patversmei
Pēc šonedēļ medijos paustās informācijas par dzīvnieku mirstīgo atlieku nepiemērotu uzglabāšanu dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” , arī Ķekavas novada pašvaldība nosoda šādu necienīgu un neētisku attieksmi pret mirušajiem dzīvniekiem un uzskata, ka par šādu rīcību atbildība jāuzņemas dzīvnieku patversmei.
Aicinām ziedot asinis VADC izbraukuma laikā Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 20. februārī plkst. 10.00 - 14.00. Īpaši gaidīti 0- un A+ asinsgrupas donori.
Pateicoties Ķekavas novada bāriņtiesas neatlaidībai, par vardarbību pret zīdaini pie kriminālatbildības tiek saukts bērna tēvs
Līdz notiesājošam spriedumam beidzot ir nonākusi krimināllieta par smagu miesas bojājumu nodarīšanu trīs mēnešus vecam zīdainim. 2013. gadā kādā ģimenē Ķekavas novadā tēvs savam trīs mēnešus vecajam dēlam nodarīja smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā zīdainim tika konstatēti vairāki galvaskausa lūzumi. Cietušajam bērnam ir noteikta invaliditāte.
Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikt dalībniekus rotu studijai pieaugušajiem
Novērtējot lielo interesi par rotu darināšanas nodarbībām, Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikties dalībniekus interešu izglītības grupā "Rotu studija pieaugušajiem" pie mākslinieces Ilzes Egles.
Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportlīdzeklī, no 2020. gada katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama personificēta karte
Latvijā arvien vairāk daudzbērnu ģimenes locekļi, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajā maršrutu tīklā, lieto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un saņem braukšanas maksas atvieglojumus. Šobrīd skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam var uzrādīt vecāku Goda ģimenes apliecību, savukārt no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība.
Ķekavas novada iedzīvotājiem valsts apmaksāti medicīniskie pakalpojumi kļuvuši vēl pieejamāki (papildināts)
Ir īstenota SIA “Veselības centrs 4” filiāles “Valdlauči” izveides otrā kārta, kurā ierīkots jauns rentgena izmeklējumu kabinets, fizioterapijas kabinets, procedūru kabinets, elektrokardiogrammas kabinets un laboratorijas telpas.
Sporta kompleksa baseinā Valentīndienas vakara pelde bez lielā apgaismojuma
Sagaidot Valentīndienu, Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa peldbaseinā 14. februārī no plkst. 20.00 līdz plkst. 23.00 tiks izslēgts lielais baseina apgaismojums, radot unikālu atmosfēru mierīgai vakara peldei.
LIAA biznesa inkubatori uzņem jaunus biznesa ideju autorus un uzņēmējus
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2019. gada uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām.
Nedarbojas luksofors Pļavniekkalna ielā
Informējam, ka tehnisku iemeslu dēļ Pļavniekkalna ielā, Katlakalnā nedarbojas luksofors. Aicinām autovadītājus braukt prātīgi, ievērojot atļauto braukšanas ātrumu!
Iznācis izdevuma “Ķekavas Novads” februāra numurs
Iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvā biļetena "Ķekavas Novads" februāra numurs. Tajā aicinām lasīt par Valsts prezidenta reģionālo vizīti Ķekavas novadā, pieaugošo privātmāju būvniecības apjomu, novada sporta laureātiem un citām aktualitātēm.
Rīgas Centra humanitārā vidusskola aicina atsaukties skolas himnas vārdu autori
2020.gadā Rīgas Centra humanitārā vidusskola atzīmēs savu 135 gadadienu, par godu jubilejai, skola aicina atsaukties skolas himnas autori Irēnu Eglīti vai viņas tuviniekus.
Ķekavas novadā apbalvoti Ziemassvētku rotājumu konkursa uzvarētāji
7. februārī Depkina muižā norisinājās rotājumu konkursa “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018” apbalvošanas pasākums, kurā godināti 23 Ķekavas novada konkursa dalībnieki sešās nominācijās. Svinīgajā ceremonijā divās nominācijās - “Iedzīvotāju simpātija” un “Uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu logi un skatlogi” uzvarētāja laurus plūca privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”. Bet jau otro gadu pēc kārtas uzvaras laurus uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu kategorijā ieguva Depkina muiža Rāmavā.
Baložos uz valsts autoceļa saslīd skolēnu autobuss, visi bērni ir drošībā un nogādāti skolā
Trešdien, 6. februārī, no rīta Baložos skolēnu autobuss, kas bija ceļā no Titurgas uz Baložu vidusskolu, veicot kreiso pagriezienu, lai uzgrieztos uz valsts autoceļa V3 Rāmava-Baloži, sniegotās ielas apmales dēļ nedaudz saslīdējis, apstājoties ceļa nomalē esošajā sniega kupenā.
Informācija iedzīvotājiem, kuri saņēmuši NĪN maksāšanas paziņojumu
Informācija iedzīvotājiem (fiziskām personām), kuri saņēmuši nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli 2019. gadam ar paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Bergi”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 17.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.11 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Bergi”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu izstrādes uzsākšanu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 17.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.12 “Par detālplānojuma”Ķiršziedi” grozījumu izstrādes uzsākšanu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 31.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.5 Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas””, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā grozījumu publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 17.01.2019. pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas”” grozījumu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Rīgas iela 79” nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 31.01.2019. pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Rīgas iela 79” nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Pašvaldība apzina privātmājas, kurām nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi
2019. gada janvārī Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti uzsākuši apzināt tās mājsaimniecības, kuru īpašnieki joprojām nav noslēguši līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju. Teritoriju apsekošana nepieciešama, lai novērstu nelegālu atkritumu izmešanu tam neparedzētās vietās.
Ķekavas novada skolu jaunieši piedalās vides izglītības lekcijās
2019. gada janvārī un februārī pie Ķekavas novada skolu skolēniem viesojas vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" un iepakojumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Eko Rija" vides izglītības eksperti un uzņēmuma talismans Skudra, lai vides izglītības lekcijās stāstītu par pareizu un videi draudzīgu dzīvesveidu un atkritumu apsaimniekošanu.
Var iesniegt lauku bloku precizējumus
No šā gada 4. februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku/ainavu elementu precizēšanu 2018. gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1. aprīlim.
Tūrisma koordinācijas centram mainīts darba laiks
Š. g. februārī un martā Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra darba laiks tiek saīsināts, un darba dienās tas vairs nebūs līdz plkst. 20.00, bet līdz plkst. 18.00. Brīvdienās darba laiks paliek nemainīgs – no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Pārtraukuma laiks arī paliek nemainīgs – katru dienu no plkst. 14.00 līdz plkst. 15.00.
Ķekavas novadā pieaug privātmāju būvniecības apjomi
2018. gadā dubultojies Ķekavas novada Būvvaldē iesniegto projektu skaits, tāpat pērn novērots arī izsniegto būvatļauju pieaugums. Būvvaldes speciālisti norāda, ka ievērojami augusi ne tikai iedzīvotāju aktivitāte un interese par būvniecības procesiem, bet arī privātmāju celtniecība novadā.
SIA “Baložu komunālā saimniecība” izsludina pieteikšanos telpu nomai pirts pakalpojuma sniegšanai Purva ielā
SIA “Baložu komunālā saimniecība” valde izsludina pieteikšanos telpu nomai pirts pakalpojuma sniegšanai Purva ielā 2/4, Baložos.
RTU meklē nākamās paaudzes klimata inovatorus
Trešo gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina dažādu nozaru profesionāļus, uzņēmumus un organizācijas pieteikties dalībai pasaules vadošajā mobilitātes programmā «Pioneers into Practice 2019», kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu, lai apgūtu jaunas zināšanas un tuvinātu pasauli klimatneitrālai ekonomikai.
Ķekavas novada tūrisma piedāvājums prezentēts starptautiskajā izstādē Balttour 2019
No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notika 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”. Tajā vairāk nekā 850 dalībnieku gan no Latvijas, gan citām valstīm piedāvāja interesantākos un izdevīgākos ceļojumus un atpūtas galamērķus mūsu valstī un visā pasaulē. Izstādes laikā apmeklētāji varēja iepazīties ar šī gada jaunumiem un jau pārbaudītām vērtībām tūrisma nozarē.
Dome neatbalsta mobilo sakara torņa būvniecību Katlakalnā
Ķekavas novada domes deputāti 17.janvāra domes sēdes laikā neatbalstīja priekšlikumu par mobilo elektronisko sakaru tīkla objekta būvniecību Katlakalnā, Ķekavas novadā.
Biedrība “Piedzīvojumu parks” īstenojusi projektu “Inventāra iegāde sporta pasākumu un sacensību organizēšanai”
Biedrība “Piedzīvojumu parks” ir saņēmusi Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālu atbalstu, lai īstenotu projektu „Inventāra iegāde sporta pasākumu un sacensību organizēšanai”. Iegādāto inventāru plānots izmantot sporta pasākumu un sacensību organizēšanai sadarbībā ar Ķekavas novada skolām un Ķekava novada pašvaldības sporta aģentūru.
"Latvijas Valsts ceļi" informē: Ķekavas apvedceļa PPP projekta partnerības iepirkumā piedāvājumus iesnieguši pieci pretendenti
VAS "Latvijas Valsts ceļi" informē – iepirkuma “Publiskās un Privātās partnerības līgums par E67/A7 Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) posma 7,9 -25,0 km (Ķekavas apvedceļa) projektēšanu, būvniecību, finansēšanu un uzturēšanu” kvalifikācijas kārtai savus piedāvājumus ir iesnieguši pieci pretendenti.
Mazos vokālistus aicina piedalīties bērnu dziedāšanas svētkos
Sākusies dalībnieku pieteikšanās bērnu vokālajam konkursam “Odziņa 2019”, kas Ķekavas kultūras namā norisināsies 23. martā plkst. 12.00. Skanīgākās balss īpašnieki iegūs iespēju aprīlī pārstāvēt Ķekavu starpnovadu konkursā Baložu pilsētas kultūras namā.
Novada Tūrisma koordinācijas centrs gatavojas izstādei “BALTTOUR”
No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notiks 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”. Tajā vairāk nekā 850 dalībnieku gan no Latvijas, gan citām valstīm piedāvās interesantākos un izdevīgākos ceļojumus un atpūtas galamērķus mūsu valstī un visā pasaulē. Izstādes laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar šī gada jaunumiem un jau pārbaudītām vērtībām tūrisma nozarē.
Valsts prezidents Ķekavā: "Draudzīgais aicinājums" ir mūsu iespēja sniegt savu ieguldījumu labākai izglītībai Latvijā
"”Draudzīgais aicinājums” ir akcija, kas nodrošina ciešu un nozīmīgu atgriezenisko saiti starp pagātni, tagadni un nākotni. Dāvinot grāmatas savām skolām, tā ir mūsu iespēja sniegt savu ieguldījumu kopējam labumam – labākai izglītībai Latvijā," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, pirmdien Ķekavas vidusskolā atklājot akciju “Draudzīgais aicinājums 2019”.
Latviešu sapnis Ķekavā
No 2018. gada 6. februāra Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē, Gaismas ielā 17 būs skatāma mākslinieces Agnese Bules izstāde “Latviešu sapnis Ķekavā”.
Ar projekta finansējumu iegādātas nojumes sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai
Ķekavas novada pašvaldība ir realizējusi projektu “Nojumes sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai un uzņēmējdarbības veicināšanai Ķekavas novadā”.
Par bērnu drošību sabiedriskajā transportā
Lai uzlabotu bērnu drošību sabiedriskajā transportā, Iekšlietu ministrija kopīgi ar Valsts policiju un, pieaicinot sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanā iesaistītās institūcijas, ir izstrādājusi informatīva rakstura materiālu par bērnu drošību sabiedriskajā transportā.
Baložos aizvadīta siltumtrases būvniecības ieceres publiskās apspriešana
Ceturtdien, 24. janvārī, plkst. 18.00 Baložu pilsētas kultūras namā norisinājās siltumtrases būvniecības ieceres publiskās apspriešanas sanāksme. Tikšanās reizē SIA “Baložu siltums” pārstāvji demonstrēja izsmeļošu projekta prezentāciju un iepazīstināja klātesošos Baložu pilsētas iedzīvotājus ar siltumtrases izvietojuma variantiem.
Valsts prezidents reģionālajā darba vizītē apmeklēs Ķekavas novadu
Pirmdien, 2019. gada 28. janvārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis dosies reģionālajā darba vizītē uz Ķekavas novadu, kur piedalīsies akcijas “Draudzīgais aicinājums 2019” atklāšanas pasākumā un tiksies ar pašvaldības pārstāvjiem un vietējiem uzņēmējiem.
Līdz marta beigām apturēti stāvlaukuma pārbūves darbi Ķekavā, Gaismas ielā 19
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka no 22. janvāra līdz marta otrajai pusei ieplānots tehnoloģiskais pārtraukumus būvprojektā “Auto stāvlaukuma pārbūve pie Ķekavas novada pašvaldības administrācijas ēkas Gaismas ielā 19, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikt dalībniekus rotu studijai jauniešiem
Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikt dalībniekus interešu izglītības grupā "Rotu studija jauniešiem" pie mākslinieces Ilzes Egles.
Aicinām skolēnus Ēnu dienā iepazīt darbu pašvaldībā
Ķekavas novada pašvaldība aicina skolēnus līdz 3. februārim pieteikties karjeras izglītības programmai “Ēnu diena”, kas šogad norisināsies 13. februārī. Jaunieši varēs izmēģināt spēkus jaunatnes lietu speciālista, sabiedrisko attiecību speciālista, bibliotekāra, kultūras nama direktora, u.c. speciālistu amatos, kā arī iejusties deputāta lomā, lai piedalītos īpašā Ķekavas novada jauniešu domes sēdē.
Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina nominēt pretendentus Jauniešu gada balvai 2018
Sākusies balsošana par Ķekavas novada Jauniešu gada balvas 2018 nominācijām. Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) aicina ikvienu novada iedzīvotāju līdz 15. februārim izvirzīt pretendentus nominācijā “Jaunietis – Ķekavas novada lepnums” un “Komandā ir spēks!”.
Ķekavas pašvaldība turpina strādāt pie veloceliņa projektēšanas
Arī 2019.gadā tiks turpināti darbi pie gājējiem un velobraucējiem drošas un ērtas satiksmes infrastruktūras nodrošināšanas Ķekavas novadā. Janvārī noslēgusies iepirkuma procedūra un parakstīts līgums par būvprojekta izstrādi veloceliņa izbūvei gar autoceļu A7 Ķekavas pagastā.
Ar Barikāžu laika notikumiem muzejā iepazīstina novada skolēnus
Ķekavas novadpētniecības muzejā, pieminot 1991. gada janvāra Barikāžu notikumus, šonedēļ aizvadītas izglītojošas tikšanās ar Ķekavas sākumskolas skolēniem. Bērniem bija iespēja uzzināt, kas ir barikāžu laiks, kāpēc un kā tās cēla, un noskaidrot, kur atradās svarīgākie objekti, kurus vajadzēja aizstāvēt.
Partnerība Daugavkrasts – viens no partneriem LEADER starpvalstu sadarbības projektā EQUUS
Partnerība Daugavkrasts ir viens no LEADER sadarbības projekta "Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt. EQUUS" partneriem. Projekta aktivitātēs varēs iesaistīties arī zirgu staļļu saimnieki no Ķekavas novada.
Atklāj Pierīgas tūrisma dažādību
Lai veicinātu lielāku interesi par tūrisma objektiem un pakalpojumiem Pierīgas apkaimē, apkopots tūrisma piedāvājums un izveidotas tematiskās lapas piecos dažādos interešu virzienos.
“Eko Ziemeļos” – projekts uzņēmīgiem jauniešiem un zaļām idejām realizēsies arī Partnerības Daugavkrasts teritorijā
2019.gads sācies ar pozitīviem jaunumiem aktīvajiem Pierīgas novadu jauniešiem. Lauku atbalsta dienests apstiprinājis ELFLA Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” sadarbības projektu “Eko Ziemeļos/Eco North”.
Janvārī sakops Ķekavas parka teritoriju
Piektdien, 18. janvārī, SIA "Ķekavas sadzīves servisa centrs" darbinieki uzsāks Ķekavas parka sakopšanas darbus. Sakopšanas darbi ieplānoti janvārī, lai, iestājoties pavasarim, iedzīvotājiem un viesiem pavērtos sakopta un vizuāli pievilcīga parka ainava.
Ķekavas novada skolēni 2018. gadā aktīvi piedalījušies Latvijas kultūrtelpas izzināšanā
Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, no 2018. gada septembra līdz decembrim Ķekavas vispārējās izglītības iestāžu skolēni piedalījušies vairāk kā 20 pasākumos, lai izzinātu un klātienē pieredzētu Latvijas vērtības un kultūrtelpu.
Aicina pieteikties dalībai stendā “Radīts Ķekavas novadā”
Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē "Pavasaris 2019" kopējā stendā "Radīts Ķekavas novadā", kas norisināsies no 11. līdz 13. aprīlim izstāžu kompleksā "Rāmava".
Iznācis šī gada pirmais pašvaldības informatīvais izdevums
Iznācis pašvaldības informatīvā biļetena "Ķekavas Novads" janvāra numurs. Jaunajā izdevumā aicinām lasīt par novada vizuālās identitātes izstrādi, dienas centra sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanu, LED apgaismojumu novadā un citām aktualitātēm. Kā ierasts, gada pirmajā izdevumā apkopoti arī novada domes deputātu viedokļi un vēlējumi šim gadam.
Daugmales pamatskolā plāno pārbūvēt telpas
Pieaugot skolēnu skaitam un stājoties spēkā MK grozījumiem par higiēnas prasībām skolās, Daugmales pamatskolā iespējama telpu pārbūve, lai nodrošinātu klašu telpu platību atbilstību skolēnu skaitam.
Ķekavas novada Jauno ideju centra ēkai nosvinēti Spāru svētki
Šodien, 15. janvārī, Ķekavas novada Jauno ideju centra Spāru svētkos ēkas jumta korē tika pacelts vainags, tādējādi simbolizējot ēkas ilgmūžību un izturību, kā arī apliecinot, ka mājas būvniecības process ir savā augstākajā punktā — ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija, uzslietas spāres un pabeigti visi smagākie darbi.
Ķekavas novada pašvaldība prezentē novada vizuālo identitāti
Atzīmējot Ķekavas novada desmitgadi, sadarbībā ar reklāmas aģentūru “SprintLab” pirmo reizi radīta novada vizuālā identitāte. Jaunā grafiskā zīme, kuru veido divu trijstūru dažādos gaiši zaļā toņos veidots stilizēts Ķ burts un sauklis “AUGAM”, iemieso Ķekavas novada zīmola galvenās vērtības – darbīgumu, izaugsmi un zaļu dzīvesveidu.
Meža konsultāciju pakalpojumu centrs aicina pieteikties mācībās „Mežizstrāde, darbs ar motorinstrumentiem”
SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” filiāle "Meža konsultāciju pakalpojumu centrs" aicina meža īpašniekus, viņu radiniekus vai meža nozarē nodarbinātos speciālistus, izmantot iespēju un pieteikties mācībās „Mežizstrāde, darbs ar motorinstrumentiem”.
Baložos atkritumu savākšanas punkti aprīkoti ar kodu atslēgām
Lai novērstu situācijas, kad iedzīvotāji izmet sadzīves atkritumus sev nepiederošajos atkritumu savākšanas punktos, SIA “Baložu komunālā saimniecība” ir pabeigusi darbu pie astoņu atkritumu laukumu aprīkošanas ar kodu atslēgām.
Ierīkots LED apgaismojums Zvejnieku ielā, Vimbukrogā
Turpinot strādāt pie apgaismojuma pilnveides un modernizēšanas, kā arī ieklausoties iedzīvotāju izteiktajos priekšlikumos, Zvejnieku ielā, Vimbukrogā uzstādīts jauns LED apgaismojums gandrīz viena kilometra garumā.
Daugmalē iedzīvotājus turpmāk pieņems ģimenes ārste Dr. Gunta Āboltiņa
Ķekavas ambulance informē, ka no šī gada 1.janvāra Daugmalē ilggadējās ģimenes ārstes Dr. Iļjenkovas ārsta prakse ir beigusi savu darbību. Lai nodrošinātu primārās veselības pakalpojuma pieejamību Daugmales iedzīvotājiem, uzņemties ārsta pienākumus un reģistrēt savas ārsta prakses papildus pieņemšanas vietu Daugmalē ir piekritusi Dr. Gunta Āboltiņa.
Paziņojums par publisko apspriešanu siltumtrases būvniecības iecerei Baložu pilsētā
Ķekavas novada dome 2018. gada 13. decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 36 „Par siltumtrases būvniecības ieceri Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Šļūkas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.26 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Šļūkas”, Ķekavā Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Lielķepaiņi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.27 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Lielķepaiņi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Zvirbuļi” un “Zvirbuļi-1”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.28 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Zvirbuļi” un “Zvirbuļi-1”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 13.decembra sēdes lēmumu Nr.29. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma “Rāmavas iela 52”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā atkārtotu publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.decembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, pilnveidotā projekta atkārtotu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora pienākumus uzsāk pildīt Jolanta Jansone
Šonedēļ, ar 2. janvāri, Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora amatā darbu uzsākusi Jolanta Jansone, kura līdz šim pildīja pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītājas pienākumus.
VUGD informē: Daudzdzīvokļu namos, kur izmanto dabasgāzi, jābūt nodrošinātai dabīgai ventilācijai
Šā gada 1.janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves.
Digitālā pastkastīte saziņai ar valsti portālā Latvija.lv
2019. gada sākums Latvijas e-pārvaldei ir sācies ar lielu soli drošas un mūsdienīgas valsts un sabiedrības saziņas veidošanā – e-adreses risinājuma ieviešanu. E-adrese risinās vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, to, ka vairāk nekā 70 tūkst. Latvijas iedzīvotāju nav fizisku pastkastīšu, un cilvēkiem bieži vien atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī to, ka liels skaits Latvijas valstspiederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs.
Ziemassvētku rotājumu konkursā pieteikušies 23 dalībnieki
Ziemassvētku rotājumu konkursā “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018” ir saņemti 23 pieteikumi, no tiem lielākā daļa pārstāv individuālās dzīvojamās mājas kategoriju, informē Īpašumu pārvaldes ainavu plānotāja Lauma Muceniece.
Dabas zirgu biedrība īsteno projektu – iegādājas jaunu jāšanas inventāru zirgiem
Biedrība “Dabas zirgu biedrība” (Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, “Mežauļi”) ir veiksmīgi realizējusi ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu “Jātnieku sporta inventāra iegāde!”.
Veiks 2. posma meža izstrādes darbus Rīgas pilsētas meža fonda, Dzeņu un Dzegužu mežā pie Baložiem
SIA “Rīgas meži” veiks 2. posma meža izstrādes darbus Rīgas pilsētas meža fonda, Dzeņu un Dzegužu mežā, kas atrodas pie Baložiem Ķekavas novadā, lai nodrošinātu meža ilgtspējīgu ekoloģisko vērtību, rekreatīvo un ekonomisko funkciju uzturēšanu ilgtermiņā.
Ķekavas novada pašvaldība vēl priecīgus Ziemassvētkus!
Lai gaiši, saticīgi un mierpilni Ziemassvētki! Ķekavas novada pašvaldība svētkos vēl sapņot lielus sapņus, domāt baltas domas un sagaidīt svētkus tuvu draugu un ģimenes lokā.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz ziemas izstādi “LĪLA”
LĪLA ir noslēdzošā jeb ziemas izstāde septiņu mākslinieču četru izstāžu ciklā, kuras iezīmē gadalaiku ritumu. Ekspozīcijas autores Arta Baltā, Gundega Hagendorfa, Gita Ābola, Elīna Titāne, Sanita Ābelīte, Ilze Emse-Grīnberga. Izstāde līdz 4. februārim būs skatāma Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē.
Ceturtdien, 20.decembrī, Baložos un Ķekavā iespējami īslaicīgi ūdenspadeves pārtraukumi
20.decembra rītā Baložos konstatēti ūdensvada bojājumi, tādēļ dzīvojamajām mājām Uzvaras prospektā nr.7 un nr.8, kā arī Titurgas ielā nr.6 un nr.8 tiks atslēgta ūdens padeve. SIA “Baložu komunālā saimniecība” atbildīgie speciālisti informē, ka jau tiek organizēti avārijas novēršanas darbi un ūdens padevi plānots atjaunot šīs dienas laikā.
Noslēdzas Igaunijas un Latvijas uzņēmēju apmācību cikls
Šā gada 29. novembrī Siguldas Devonā notika pēdējais un noslēdzošais apmācību seminārs Rīgas plānošanas reģiona īstenotajā Latvijas un Igaunijas radošo un sociālo uzņēmēju 4 semināru apmācību modulī “Būt pārrobežu uzsācējam!” (To be the cross-border strater!”).
Sakarā ar būvniecības darbiem Loreķu laukā, īslaicīgi ir samazinājies ūdens spiediens
Trešdien, 19.decembra pēcpusdienā, sakarā ar būvniecības darbiem Loreķu laukā, konstatētas ūdenspadeves problēmas T/C “Liiba”apkārtnē, Atmodas ielā, kā arī Gaismas ielas daudzdzīvokļu mājām nr. 6., 8., 2a. Ūdens padeve tiks atjaunota tuvāko stundu laikā.
Ļauj novadam svētkos uzmirdzēt spožāk!
Līdz 23. decembrim aicinām novada iedzīvotājus un vietējos uzņēmumus pieteikt Ziemassvētku tematikai atbilstoši izrotātus objektus – dzīvojamās mājas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, uzņēmumu ēku fasādes, logus un skatlogus, kā arī Ziemassvētku egles – konkursam “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018”.
Dienas centra “Gaismas iela” sociālās aprūpes pakalpojumi turpmāk vēl pieejamāki
No 2019. gada personas, kurām ir noteikta II invaliditātes grupa sakarā ar garīga rakstura traucējumiem, dienas centra “Gaismas iela” sociālās aprūpes pakalpojumi pieejami bez maksas.
Sekmīgi norit ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu laukā
Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Loreķu teritorijā, Ķekavā, Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta” ietvaros norit pēc saskaņotā plāna. Lai arī septembrī un oktobrī SIA “Ostas Celtnieks” nespēja pilnībā iekļauties kalendārajā darbu izpildes grafikā, šobrīd jau ir paveikts vairāk nekā plānā, un darbi, ja to atļaus laika apstākļi, turpināsies arī janvāra mēnesī.
Gaismas ielā 19 uz laiku ierobežota caurbraukšana
Veicot infrastruktūras uzlabošanas darbus, daudzdzīvokļu māju apkārtnē Gaismas ielā 19, Ķekavā, šobrīd ierobežota transporta kustība. Kā informē darbu veicēji, līdz Ziemassvētkiem caurbraukšanai būs slēgts ielas posms starp Ķekavas novada domes un Sociālā dienesta ēkām. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri – Vežu ģimeni no Vimbukroga!
Piektdien, 14. decembrī, 50 gadu kāzu jubileju svin novadnieki Malda un Jānis Kārlis Veži, kļūstot par Ķekavas novada Zelta pāri.
Uzzini par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā arī tepat novadā
Šodien, 13. decembrī, Rīgā atklās programmu "Eiropas Solidaritātes korpuss". Tās mērķis ir veicināt solidaritāti, iesaistot organizācijas un jauniešus no 18 līdz 30 gadiem aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus un uzlabo jauniešu prasmes. Taču par ES sniegtajām iespējām vari uzzināt arī tepat novadā – Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā (JIC).
Valdlaučos un Ķekavā attīsta ģimenēm draudzīgu vidi
Noslēdzoties Ķekavas novada pašvaldības īstenotajam projektam “Daudzbērnu ģimenēm labvēlīgu savstarpējo attiecību motivējošas vides izveide Valdlaučos un Ķekavā”, novadā labiekārtoti bērnu rotaļu laukumi, uzstādīti āra trenažieri un īstenota nometne bērniem no daudzbērnu ģimenēm.
Vislatvijas mērogā atzinīgi novērtēts Ķekavas novada atbalsts jaundzimušajiem
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vakar, 12. decembrī, sveica konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” laureātus. Lepojamies, ka Ķekavas novads šogad konkursā atzīts par pašvaldību ar lielāko jaundzimušo skaitu, kā arī novērtēts tiem sniegtais pašvaldības atbalsts, pašvaldībai balvā piešķirot 5000 eiro turpmākai atbalsta pasākumu īstenošanai.
NVA aicina darba devējus līdz šī gada 19.decembrim pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.
Novadā otrs lielākais reģistrēto darbinieku skaits valstī attiecībā pret pašvaldībā reģistrēto iedzīvotāju skaitu
Pētot uzņēmējdarbības tendences reģionos, uzņēmums Lursoft apkopojis datus par pašvaldībās reģistrēto uzņēmumu skaitu uz 1000 iedzīvotājiem. Pētījuma ietvaros analizēti arī uzņēmumu finanšu rādītāji un samaksāto nodokļu apjoms uz 1000 iedzīvotājiem.
Katlakalna un Rāmavas apkaimes iedzīvotāji atbalsta skolas būvniecību zemes gabalā “Ābuli”
Ķekavas novada pašvaldība novembrī aicināja iedzīvotājus novērtēt zemes gabala “Ābuli” Katlakalnā piemērotību jaunas, plašākas skolas būvniecībai Katlakalna un Rāmavas apkaimē. Aptaujas laikā tika saņemtas 472 derīgas anketas, no kurām 460 gadījumos iedzīvotāji izteica atbalstu jaunas skolas būvniecībai pašvaldības izraudzītajā zemes gabalā.
Pieaug ar apkuri saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija liecina, ka šogad ir pieaudzis ar apkures iekārtu nepareizu ekspluatāciju, bojājumu un to nepareizu izbūvi saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Ja 2017. gadā ar apkuri saistītos ugunsgrēkos gāja bojā 18% no visiem bojāgājušajiem, tad šogad jau – 21%.
Izsludināts iepirkums siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem Baložos
Lai nākotnē samazinātu siltuma zudumu siltumtrasēs un nodrošinātu drošu, ilgtspējīgu siltuma piegādi Baložu pilsētā, SIA “Baložu komunālā saimniecība” iecerējusi veikt siltumtrases atjaunošanas būvdarbus, tos uzsākot tiklīdz būs noslēgusies šī apkures sezona.
Iznācis izdevuma “Ķekavas Novads” decembra numurs
Pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” gada pēdējā numurā aicinām lasīt par apbalvojuma “Ķekavas novada Goda pilsonis” piešķiršanu iedvesmojošiem novada kultūras vēstnešiem, gaidāmajām gadumijas svinībām novadā, aizvadītajām budžeta domnīcām un citām pašvaldības aktualitātēm.
Ķekavas parkā uzstādīts multifunkcionāls āra trenažieris
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra, pateicoties dalībai Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas ilggadējā atbalstītāja “Coca-Cola” rīkotā konkursā, Ķekavas parkā uzstādījusi multifunkcionālus āra trenažierus.
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs saņem Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību
Izglītības un zinātnes ministrija reizi divos gados izsludina konkursu “Labākais darbā ar jaunatni”, kurā šogad nominācijā “Inovatīvākā pašvaldība darba ar jaunatni attīstībai vietējā līmenī” tika izvirzīts arī mūsu novada jauniešu centrs, kura darbošanās jaunatnes jomā jau vairāku gadu garumā ar uzslavām tiek atzīta gan ministrijas, gan Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras līmenī.
Gadumijas svinības Ķekavas novadā
Tuvojoties gada noslēgumam, aicinām iepazīties ar Jaunā gada sagaidīšanas iespējām Ķekavas novadā - 31. decembrī plkst. 22.00 Ķekavā, Katlakalnā, Baložos un Daugmalē notiks gadumijas balles ar vakaru pie galdiņiem un dejām dzīvās mūzikas pavadījumā.
Paplašina dalīto atkritumu somu iegādes vietas Ķekavas novadā
No 10. decembra Ķekavas novadā privātmāju īpašnieki mazāka apjoma atkritumu šķirošanai – dalīto atkritumu somas - var iegādāties vairākās vietās visā novadā – SIA “Baložu komunālā saimniecība” un visos SIA “Ķekavas nami” klientu apkalpošanas centros – Ķekavā, Valdlaučos, Rāmavā un Daugmalē.
Konkursa “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018” labākā skola – Baložu vidusskola!
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) gada noslēgumā izvērtē organizētos projektus; konkurss jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018” bija viens no projektiem, kurā skolas pelnīja punktus. Šajā konkursā pēc punktiem par labāko skolu kļuva - Baložu vidusskola!
Izdota grāmata par Ķekavas novada personībām
7. decembrī Doles Tautas namā tika prezentēta ķekavietes Dzintras Maļinovskas grāmata “Ķekavas novada personības”, tajā apkopojot 62 novadnieku dzīvesstāstus, kuri saņēmuši dažādus apbalvojumus par savu darbu novada un valsts labā. Grāmatas izdošanu līdzfinansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Desmit Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējas enerģētikas un klimata plāni
Ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) atbalstu desmit reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējīgas enerģētikas un klimata politikas rīcības plāni 2050. gadam ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu un samazināt klimata pārmaiņas. Vienošanās ir noslēgta ar Tukuma, Limbažu, Ķekavas, Carnikavas, Salaspils, Ādažu, Siguldas, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes pašvaldību.
VUGD aicina Adventes laikā neaizmirst par drošību!
Klāt ir gada pēdējais mēnesis, kad, kā ikkatru gadu teju katrā mājā, birojā vai tirdzniecības zālē mirdzēs skaistās svecīšu liesmas. Diemžēl Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika nav tik gaiša kā svecīšu gaisma, jo ik gadu šajā laikā tieši no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces izceļas vairāki ugunsgrēki. Sagaidot pirmo adventes svētdienu, VUGD atgādina vairākus drošības padomus, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.
Arhīvs
  Drukāt