“Pavasaris 2019” – 27.starptautiskā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstāde
No 11. līdz 13. aprīlim Izstāžu kompleksā Rāmava notiks 27. starptautiskā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstāde “Pavasaris 2019”.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Klāt vēl vienas saulainas un pavasarīgas brīvdienas! Ķekavas novads piedā plašas kultūras un aktīvās atpūtas iespējas, kā arī informatīvas lekcijas un praktiskās meistarklases.
Ķekavas novada pašvaldība aicina: sniedz darbu skolēniem!
Sesto vasaru pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem (ieskaitot), kas mācās Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs.
Novada mājražotāji un uzņēmēji piedalīsies izstādē Rāmavā
Ķekavas novada mājražotājus un uzņēmējus ikviens varēs satikt vienuviet starptautiskajā izstādē "Pavasaris 2019" kopējā stendā "Radīts Ķekavas novadā", kas norisināsies no 11. līdz 13. aprīlim izstāžu kompleksā "Rāmava".
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ceplīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 14.martā pieņēmusi lēmumu Nr.6 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ceplīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Vecsvilpji un Sakšas” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Vecsvilpji” un “Sakšas”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 14.martā pieņēmusi lēmumu Nr.5 “Par detālplānojuma “Vecsvilpji un Sakšas” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajiem īpašumiem “Vecsvilpji” un “Sakšas”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dižcelmiņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 14.martā pieņēmusi lēmumu Nr.7 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Dižcelmiņi”, Katlakalns, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Automašīnu novietošanas ierobežojumi Gaismas ielā 19
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka sakarā ar asfalta seguma frēzēšanas darbiem, vairākās vietās Ķekavā, Gaismas ielas 19 apkārtnē izvietotas ceļazīmes, kas ierobežo automašīnu apstāšanos, stāvēšanu vai braukšanu. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi izvietotajām ceļazīmēm.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Baložos un Daugmalē
Ķekavas novada dome pieņēmusi divus lēmumus, kas skar satiksmes organizācijas izmaiņas Baložos pie dzīvojamās mājas Medema ielā 10 un pie Daugmales multifunkcionālā centra.
Ķekavas novada pašvaldība izsludina kokmateriālu izsoli
Ķekavas novada pašvaldība 2019.gada 16.aprīlī, plkst.9:00, Ķekavā, Gaismas ielā 17, Mazajā zālē, rīko pašvaldības kustamās mantas- kokmateriālu atklātu mutisku izsoli.
Sadalītas JIC gada balvas 2018
29.martā, plkst.19.00 notika ikgadējā Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra organizētā Jauniešu gada balva 2018, šogad ar tēmu “Caur smiekliem uz virsotnēm!”. Šogad balvas saņēma 20 nominācijās, tostarp "Gada iedvesma uzņēmējdarbībā", "Jaunietis gada iedvesma" un "Gada komanda".
Pēc privātmāju īpašnieku iniciatīvas Ķekavas novadā izveidoti pirmie trīs atkritumu šķirošanas punkti
Domājot par videi draudzīgiem risinājumiem, Ķekavas novada privātmāju rajonos un apkaimēs, kur koncentrējas piecas un vairāk privātmājas un kur nav pieejami daudzdzīvokļu ēku tuvumā esošie šķirošanas konteineri, iedzīvotāji kopš marta var pieteikties bezmaksas šķirošanas punkta izveidei. Šādu iespēju nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.
Brīvdabas tirgi Ķekavas novadā 2019
Aicinām iepazīties ar aktuālo gadatirgu kalendāru Ķekavas novadā. Pirmais brīvdabas tirdziņš gaidāms jau 21. aprīlī Ķekavā, laukumā pie Doles Tautas nama. Savukārt Baložos pirmais pavasara tirgus apmeklētājus priecēs 1. jūnijā laukumā pie Baložu kultūras nama.
Aicinām pieteikt talkas vietas novadā
Šogad Lielā Talka visā Latvijā norisināsies 27. aprīlī. Aicinām iedzīvotājus līdz 25. aprīlim pieteikt talkas vietas portālā talkas.lv, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespēja saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Tuvojoties nedēļas nogalei, aktuālais brīvdienu ceļvedis ielūdz uz pasākumiem Ķekavas novadā! Marta noslēdzošajās brīvdienās visā novadā norisināsies dažādi kultūras pasākumi, savukārt sestdien visā pasaulē notiks Zemes stunda, kurā simboliski piedalīties var ikviens novada iedzīvotājs.
Ķekavas novadā palielina finansējumu auklēm
Turpinot atbalstīt ģimenes ar bērniem pirmsskolas vecumā, Ķekavas novada dome 28. martā nolēma ar šī gada 1. maiju palielināt pašvaldības līdzfinansējumu auklēm līdz 170 eiro mēnesī par vienu bērnu, līdzšinējo 156 eiro vietā. Līdz ar to šogad aukļu pakalpojumam pašvaldība no budžeta atvēlējusi vairāk kā 650 000 eiro.
Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādes piedalās konkursā “No sēklas līdz galdam”
Lai veicinātu bērnu izpratni par augu attīstības gaitu, programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros, Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādes piedalās radošajā konkursā “No sēklas līdz galdam”.
Zemes stundā aicinām izslēgt gaismu un pieslēgties dabai
Sestdien, 30. martā, visā pasaulē atzīmēs Zemes stundu, tādēļ aicinām Ķekavas novada iedzīvotājus uz vienu stundu izslēgt gaismu un pievienoties akcijai veltītajā pasākumā Ķekavā.
Ķekavā norisināsies praktisks seminārs “Ķekavas novads ceļā uz sociālo uzņēmējdarbību”
16. aprīlī no 17.00 līdz 19.00 Ķekavas kultūras namā, Gaismas ielā 17, Ķekavā notiks bezmaksas praktiskais seminārs par sociālo uzņēmējdarbību.
Turpinās teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas sanāksmes
Marta pēdējā nedēļā notiks 3 Ķekavas novada pašvaldības organizētās teritorijas plānojuma publiskās apspriešanas sanāksmes, kurās iedzīvotājiem ir iespējams iepazīties ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakcijas materiāliem, saņemt detalizētāku informāciju par konkrētajām teritorijām, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus atbildīgajiem speciālistiem.
Paziņojums par publiskas apspriešanas nepieciešamību būvniecības iecerei “Pašapkalpošanās automazgātava Kalnu ielā 1, Baloži, Ķekavas novadā”
Ķekavas novada būvvalde (turpmāk – Būvvalde) 2019. gada 20. martā ir pieņēmusi lēmumu Nr. BIS-BV-5.2-2019-7 par nepieciešamību organizēt publisku apspriešanu būvniecības iecerei “Pašapkalpošanās automazgātava Kalnu ielā 1, Baloži, Ķekavas novadā”.
Ķekavā notiks seminārs par aktualitātēm lauksaimniekiem
Lai stāstītu par Lauku atbalsta dienesta darba aktualitātēm, kā arī sniegtu atbildes uz visiem dienesta klientus interesējošajiem jautājumiem, LAD 2019.gada martā un aprīlī organizē seminārus visā Latvijā.
Daugmales pamatskola saņem akreditāciju līdz 2025.gadam
Martā saņemts apstiprinājums, ka Daugmales pamatskola un tajā īstenotā pamatizglītības programma ir akreditēta uz kārtējo sešu gadu termiņu, t.i., līdz 2025.gada marta mēnesim.
Iepazīst Ķekavā radītus unikālus produktus un idejas
Turpinot iepazīt vietējos novada uzņēmējus, 19.martā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska un galvenais projektu vadītājs Māris Ozoliņš apmeklēja uzņēmumus, kas savu uzņēmējdarbību īsteno Ķekavā, tirdzniecības kompleksā “Dālderi”, Nākotnes ielā 1.
Turpinās sakopšanas darbus Baložos, Dzelzs ielā 32, apjomīgākais darbs – izvest gadiem krājušos sadzīves un būvniecības atkritumus
No 25.marta Ķekavas novada pašvaldības uzņēmums – SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” turpinās teritorijas labiekārtošanas un sakopšanas darbus Baložos, Dzelzs ielā 32.
Ķekavas novada vēlēšanu komisija aicina pieteikties darbam vēlēšanu iecirkņu komisijās
Ķekavas novada vēlēšanu komisija aicina līdz 5.aprīlim pieteikt vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātus darbam 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notiks 25. maijā.
Autotransporta masas ierobežojumi ceļa posmā Daugmale-Baldone
Siltā laika ietekmē atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis, tādēļ ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Ķekavas novadā ierobežojums attiecas uz valsts autoceļu V9 Daugmale - Baldone.
Aprīlī uzsāks Ostvalda kanāla atjaunošanas darbus
Šobrīd Ostvalda kanāls nenodrošina pietiekamu ūdens noteci un drenāžas darbību piegulošajās meža un lauksaimniecības teritorijās. Tāpēc šogad no aprīļa līdz novembra vidum VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” veiks Ostvalda kanāla ūdensnotekas atjaunošanas darbus 9,18 km garumā.
Jauniešu gada balva 2018
29.martā, plkst.19.00 notiks ikgadējā Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra organizētā Jauniešu gada balva 2018, šogad ar tēmu “Caur smiekliem uz virsotnēm!”.
Eko diena Ķekavas novadā notiks Lielās Talkas laikā
Ķekavas novadā 27. aprīlī, Lielās Talkas dienā, notiks "Eko diena", kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgās elektropreces un lielgabarīta atkritumus. Akciju organizē vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.
Satversmes tiesas lēmuma dēļ vairākas pašvaldības uz laiku ieviesušas būtiskus ierobežojumus kapavietu ierādīšanas kārtībā
Pēc Satversmes tiesas (ST) lēmuma aizliegt pašvaldībām noteikt maksu par kapavietu ierādīšanu, kad aizsaulē aizgājis tuvinieks, vairākās pašvaldības, tostarp Ķekavas novadā, šobrīd noteikti ierobežojumi. No 2019.gada 6.marta pašvaldības vairs nedrīkst iekasēt maksu par kapa vietas ierādīšanu, tuvākajā laikā grozījumi tiks veikti arī Ķekavas novada saistošajos noteikumos.
VAS “Privatizācijas aģentūra” paziņojums
VAS “Privatizācijas aģentūra” paziņo, ka privatizācijai nodots valstij piederošs apbūvēts zemesgabals Celtnieku ielā 4B, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (nekustamā īpašuma kadastra Nr.8070 008 1492, kadastra apzīmējums 8070 008 1492) 0,0703 ha platībā, kas ierakstīts Ķekavas novada zemesgrāmatas nodalījumā Nr.1000 0051 2433.
Izsaki savu viedokli par jauno Ķekavas novada teritorijas plānojumu!
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un nekustamo īpašumu īpašniekus no 18. marta līdz 29.aprīlim iesaistīties publiskās apspriešanas norisē, iepazīstoties ar sagatavoto Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakciju un Vides pārskata projektu, apmeklējot publiskās apspriešanas sanāksmes un sniedzot priekšlikumus par teritorijas plānojuma risinājumiem.
Sākas gatavošanās sezonas sadzīves atkritumu apsaimniekošanai
Tuvojoties pavasara un vasaras sezonai, vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" aicina tos iedzīvotājus, kuri Ķekavas novadā dzīvo sezonāli, atcerēties par savu pienākumu pareizi un likumīgi apsaimniekot sadzīves atkritumus. Proti, iegādājoties sezonālos atkritumu priekšapmaksas maisus vai informējot uzņēmumu par pakalpojuma sniegšanas sākuma datumu.
Speciālistu pakalpojumu pieejamība bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem
Biedrība “BALTIC NUTRITION and HEALTH FEDERATION” aicina pieteikties vecākus, kuriem ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, lai saņemtu dažādu speciālistu pakalpojumus funkcionālo spēju uzlabošanai.
Maijā gaidāma nākamā pieteikšanās mācībām pieaugušajiem
Ceturtā pieteikšanās mācībām Valsts izglītības attīstības aģentūras pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" paredzēta šī gada maijā. Šoreiz strādājošie iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs, kā arī astoņās mūžizglītības kompetencēs.
Paziņojums par publiskas apspriešanas nepieciešamību būvniecības iecerei “Pašapkalpošanās automazgātava Gaismas ielā 1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (kadastra Nr. 8070 008 3311)”
Ķekavas novada būvvalde 2019. gada 13. martā ir pieņēmusi lēmumu Nr. BIS-BV-5.2-2019-6 par nepieciešamību organizēt publisku apspriešanu būvniecības iecerei “Pašapkalpošanās automazgātava Gaismas ielā 1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (kadastra Nr. 8070 008 3311)”.
Atsākti stāvlaukuma būvniecības darbi Ķekavā, Gaismas ielā 19
Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti informē, ka noslēdzoties tehnoloģiskajam pārtraukumam, 11. martā ir atsākti būvniecības darbi stāvlaukumā pie Ķekavas novada pašvaldības administrācijas ēkas Gaismas ielā 19. Sakarā ar remontdarbiem, 14.martā, Gaismas ielā 17 paredzēta elektrības padeves pārtraukšana.
Pavasaris- teritoriju sakopšanas laiks
Iestājoties pavasarim teritoriju īpašniekiem aktuāls kļūst īpašumu sakopšanas jautājums- zālienu nopļaušana, apstādījumu apgriešana, atkritumu un gružu savākšana. Aicinām iedzīvotājus rūpēties par saviem īpašumiem, nenodarot kaitējumu apkārtējai videi- atgādinām, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību un veselību.
Pašvaldība aicina pieteikties vasaras nometņu projekta konkursā
Ķekavas novada pašvaldība izsludina vasaras nometņu projektu konkursu. No 15.marta līdz 1. aprīlim pieteikumus aicinātas iesniegt izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, juridiskās personas un pašvaldības institūcijas.
Paziņojums par Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakcijas un Vides pārskata projekta publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2019.gada 7.martā pieņēmusi lēmumu “Par Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”. Līdz ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma redakciju, publiskā apspriešana notiks arī Ķekavas novada teritorijas plānojuma stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskata projektam.
Pašvaldības teritorijā Baložos veikti sakopšanas darbi (papildināts 13.03.2019.)
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka Baložos, nelielā daļā pašvaldībai piederošajā īpašumā Dzelzs ielā 32, šī gada martā ir veikti plānoti un saskaņoti ārpus meža esošās teritorijas sakopšanas un koku izciršanas darbi.
Šķirot kļūs vēl ērtāk!
Ķekavas novada privātmāju rajoniem un apkaimēm, kur koncentrējas 5 un vairāk privātmājas un, kur nav pieejami daudzdzīvokļu ēku tuvumā esošie šķirošanas konteineri, ir iespēja pieteikties bezmaksas šķirošanas punkta izveidei.
Apstiprina pašvaldības budžetu 2019. gadam
Ķekavas novada dome 7. martā apstiprināja pašvaldības budžetu 2019. gadam 38 milj. eiro apmērā, lielāko daļu arī šogad atvēlot izglītībai un videi, kā arī ielu un ceļu infrastruktūrai.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 28.februārī pieņēmusi lēmumu Nr.7 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 14.februārī pieņēmusi lēmumu Nr.8 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Pašvaldības atsevišķos gadījumos varēs aizņemties ar atvieglotiem nosacījumiem
Trešdien, 6.martā, parakstīts Latvijas Pašvaldību savienības un Ministru kabineta 2019. gada vienošanās un domstarpību protokols.
ERAF finansētas mācības Latvijas mazajiem uzņēmējiem
MMU projekta ietvaros Latvijas mazajiem uzņēmējiem, mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām iespēja pieteikties ERAF finansētās mācībās.
Sieviešu dienai veltīti koncerti Ķekavas novadā
No 7. līdz 10.martam Ķekavas novadā norisināsies dažādi koncerti un pasākumi par godu starptautiskajai Sieviešu dienai, ko atzīmē 8.martā. Aicinām iepazīties ar plānotajiem pasākumiem un ieplānot sirsnīgu nedēļas nogali!
Militārās mācības Ķekavas novadā
Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji informē, ka no 5. līdz 7. martam Ķekavas un Ķeguma novadā plānotas militārās apmācības starp šoseju P85 Ķegums - Daugmale un Daugavs upi.
Līdz 1. aprīlim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2019. gada 1. aprīlim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 1.aprīlī, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā.
Loreķu teritorijā mobilizēta tehnika ielu seguma pagaidu sakārtošanai; slikto laikapstākļu dēļ pastiprināti uzraudzīs ielu stāvokli (papildināta 05.03.2019.)
SIA “Ķekavas nami” izprot iedzīvotāju neapmierinātību ar slikto ielu un ceļu seguma stāvokli ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves teritorijā Loreķu laukā, kas izveidojies, galvenokārt, divu faktoru dēļ: laikapstākļu dēļ- no ziemas sasaluma atkūst zeme, un diemžēl būvnieku nespējas dēļ nodrošināt kvalitatīvu piekļūšanu īpašumiem. Lai risinātu šo situāciju, šobrīd mobilizēta papildus tehnika tieši ielu seguma pagaidu sakārtošanai.
Radošo darbnīcu projekts "Ieskaties sevī!" ir noslēdzies
Biedība “Sociālās inovācijas centrs” periodā no pērnā gada jūnija līdz šī gada februārim Ķekavas novadā sadarbojoties ar “Egomānes studiju” un stikla mākslinieci Martu Ģibieti, kā arī Ķekavas novada biedrību “TeElpa”, Rāmavas Depkina muižu, Ķekavas kultūras namu, Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centru un Dienas centru “Adatiņas” īstenoja radošo darbnīcu projektu sievietēm “Ieskaties sevī!”.
Startējot projektos, Reģionālā pašvaldības policija uzlabo tehnisko nodrošinājumu
Jau kopš 2017.gada Reģionālā pašvaldības policija veiksmīgi startē Zemkopības ministrijas projektu konkursos, saņemot finansiālu valsts atbalstu Valsts Zivju fonda izsludināto projektu ietvaros, ar mērķi iegādāties tehnisko nodrošinājumu zivju resursu aizsardzības pasākumu īstenošanai.
Loreķu teritorijā šobrīd ir mobilizēta papildus tehnika tieši ielu seguma pagaidu sakārtošanai
SIA “Ķekavas nami” izprot iedzīvotāju neapmierinātību ar slikto ielu un ceļu seguma stāvokli ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves teritorijā Loreķu laukā, kas izveidojies, galvenokārt, divu faktoru dēļ: laikapstākļu dēļ - no ziemas sasaluma atkūst zeme, un diemžēl būvnieku nespējas dēļ nodrošināt kvalitatīvu piekļūšanu īpašumiem. Lai risinātu šo situāciju, šobrīd mobilizēta papildus tehnika tieši ielu seguma pagaidu sakārtošanai.
Tiesu izpildītāju dienās visā Latvijā sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas
6. un 7. martā Tiesu izpildītāju dienās iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem. Konsultācijas klātienē varēs saņemt visu tiesu izpildītāju birojos visā Latvijā biroju darba laikā. Tāpat konsultācijas minētajā laikā varēs saņemt pa tālruni, zvanot uz zvērinātu tiesu izpildītāju birojiem.
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā uzsāk darboties Jauno Līderu klubs
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs uzsāk Jauno Līderu kluba aktivitāšu organizēšanu jauniešiem. Jauno Līderu klubs (turpmāk - JLK) ir ikmēneša aktivitāte, radīta ar mērķi veidot atbalsta platformu novada aktīvajiem jauniešiem un iesaistīt viņus savas un vietējās sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā novadā, kā arī veicināt Ķekavas novada jauniešu saturīgu brīvā laika pavadīšanu caur neformālo mācīšanos un kompetenču attīstību.
Iepazīst kokapstrādes uzņēmuma pieredzes stāstu Valdlaučos
Lai pašvaldība veidotu ciešāku sadarbību ar Ķekavas novada uzņēmējiem, iepazītu klātienē to specifiku un izaicinājumus, ar kuriem ikdienā saskaras konkrētais uzņēmums, 27. februārī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire un pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kristīne Danovska apmeklēja kokapstrādes uzņēmumu SIA “Mežmaļi+” Valdlaučos. Apmeklēt novada uzņēmumus un uzklausīt uzņēmēju pieredzes stāstus plānots arī turpmāk.
Ķekavas novadā notiek satiksmei bīstamo bedrīšu remontdarbi
Gaisa temperatūras svārstību dēļ vairākās Ķekavas novada ielās ir izveidojušās satiksmei bīstamas bedres, tāpēc šobrīd pašvaldības uzņēmums – Ķekavas sadzīves servisa centrs (ĶSSC) – veic satiksmei bīstamo bedrīšu remontdarbus pēc nepilnas tehnoloģijas ziemas apstākļos.
Ķekavā atklās grafiķes Ineses Lieckalniņas izstādi “Klusuma skaņa”
Ķekavas novadpētniecības muzejs aicina uz mākslinieces Ineses Lieckalniņas grafikas darbu izstādes “Klusuma skaņa” atklāšanu 7. martā. Izstāde, kas muzejā būs skatāma līdz 30. martam, piedāvās citādu skatījumu uz tradicionālo grafiku.
Ķekavas novadā pieminēs 1949. gada 25. marta deportāciju upurus
Ķekavas novadpētniecības muzejs 25. martā, plkst.13.00 aicina nolikt ziedus pie represēto piemiņas akmens Odukalnā, atceroties gan 1941. un 1949. gada marta, gan citu Latvijas iedzīvotāju deportāciju un komunistiskā genocīda upurus. Pēc piemiņas brīža interesenti aicināti uz īpašu sarunu Doles Tautas namā – “Ļoti personīgi...”.
Advokatūras dienas 2019 Ķekavas novadā
Advokatūras dienās 14. un 15. martā Ķekavas novada iedzīvotājiem būs iespēja saņemt zvērinātu advokātu bezmaksas konsultācijas juridiskajos jautājumos.
Domes vadība ar uzņēmējiem pārrunā aktuālos sadarbības jautājumus
26.februārī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire kopā ar vietniekiem Aigaru Vītolu un Valtu Variku, kā arī uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti Kristīni Danovsku tikās ar Ķekavas novada uzņēmēju padomes valdi un aktīvajiem biedriem, lai pārrunātu aktuālos sadarbības jautājumus.
Ķekavā šonakt plīsusi siltumtrase: siltuma padeve mājām ir atjaunota
Naktī uz 25.februāri Ķekavā, Gaismas ielā konstatēts siltumtrases plīsums, tomēr pateicoties atbildīgo speciālistu darbam plīsums ir lokalizēts un siltuma padeve Gaismas ielas 19 mājām ir atjaunota.
Ķekavas vidusskola aktīvi piedalās Junior Achievement aktivitātēs
Ķekavas vidusskolas audzēkņi un mācībspēki aktīvi piedalās “Junior Achievement Latvija” organizētajās uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanas un karjeras izglītības programmas aktivitātēs, gūstot panākumus un pieredzi jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā. Kā viens no veiksmīgākajiem piemēriem ir mācību uzņēmums “Hyperroll”, kas turpina aktīvi darboties un attīstīt savu produktu.
Šonedēļ Notāru dienas – bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā
Notāru dienas, kad visā Latvijā zvērināti notāri sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas, šogad notiks 26. un 27. februārī. Iedzīvotāji aicināti vērsties pie zvērinātiem notāriem, lai saņemtu padomu un atbalstu sev svarīgos juridiskos jautājumos, tostarp par pilnvarām dažādām dzīves situācijām, mantojuma lietām un mantošanas procesu, darījumiem ar nekustamo īpašumu, ģimenes lietām, kopdzīves jautājumiem u.c.
Aicinām novērtēt LEADER finansējuma ietekmi "Partnerības Daugavkrasts" darbības teritorijā
Biedrība “Partnerība Daugavkrasts”, kas administrē LEADER finansējumu Ķekavas novada teritorijā, aicina līdz 28. februārim aizpildīt aptaujas anketu “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2014-2020. gadam”.
Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona
Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējo valsts tehnisko apskati varēs veikt Ķekavā, Plakanciemā un Daugmalē.
Ķekavā dzimušais Guntis Linde uzstāda Pasaules rekordu
Ķekavas pagastā dzimušais Guntis Linde 17. februārī Kalifornijā (ASV) notiekošajās sacensībās uzstādījis Pasaules rekordu, pārstāvot senioru klasi 1 jūdzes skriešanas sacensībās.
Pensionāru biedrība “Polārblāzma” aicina pārskata un pārvēlēšanas sapulci 22. martā
Ķekavas novada pensionāru biedrība “Polārblāzma” rīko pārskata un pārvēlēšanas sapulci 22. martā plkst. 12.00 Ķekavas kultūras namā.
Jauniešus aicina izmantot bezmaksas kopstrādes telpu
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) aicina novada jauniešus izmantot bezmaksas kopstrādes telpu Skolas ielā 2, Ķekavā. Tā ir pirmā šāda veida telpa Latvijā, kas domāta tieši jauniešiem, nodrošinot visu nepieciešamo netraucētam darbam un jaunu zināšanu apguvei.
Uzsāk veselības profilakses pasākumu ciklu
22.februārī plkst. 15.30 Ķekavas kultūras nama viesību zālē notiks pirmais no bezmaksas veselības profilakses pasākumiem, kurā uzstāsies divi ārsti- gastroenteroloģe Ilona Vilkoite un ginekoloģe Katrīna Kalniņa. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par gremošanas sistēmas (kuņģa, kolorektālo) un reproduktīvās sistēmas (olnīcu, dzemdes kakla, krūšu) onkoloģiju, kā arī uzdot jautājumus speciālistēm.
Lielā Talka notiks 27.aprīlī
Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā aicināsim cilvēkus ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos vācot šķirot. Tas tiks darīts, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.
Ķekavas novads paaugstina līdzfinansējuma apmēru privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm
2019.gada 30.janvāra sēdē Ķekavas novada dome apstiprinājusi jaunus pašvaldības līdzmaksājuma apmērus par bērniem privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs.
Aptauja: 89% būvniecības speciālistu tehnoloģiju apguvi nozarē vērtē kā zemu
Jau mēnesi interneta vietnē www.lielabimskaitisana.lv norisinās aptauja par būvniecības tirgus digitalizāciju Latvijā – “Lielā BIM Skaitīšana”. Izvērtējot starprezultātus, 89% atbildējušo uzskata, ka jaunāko tehnoloģiju iespējas un digitalizācija Latvijā būvniecības nozarē netiek izmantotas pietiekamā apmērā, norāda BIM Solutions pārstāve Inga Vītola.
Aizvadīts Finanšu ministrijas un LPS vadīts seminārs komercdarbības atbalstam pašvaldībās
14. februārī Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Finanšu ministriju organizēja apmācību semināru “Komercdarbības atbalsta kontroles regulējuma piemērošana ES fondu projektos un pašvaldību finansētos projektos” Ķekavas kultūras namā.
Ļaujies šīs vasaras jautrākajam piedzīvojumam – 8 posmu velo-foto orientēšanās seriālam “Apceļo kaimiņus!”
Šogad, jau otro gadu pēc kārtas, no maija līdz septembrim 8 Rīgas apkārtnes novadu – Mārupes, Ķekavas, Salaspils, Baldones, Ikšķiles, Ogres, Ropažu un Stopiņu iedzīvotāji un viesi tiek aicināti piedalīties velo-foto orientēšanās akcijā.
Mīlestības apliecinājums savai vietai – Latvijas reģionos īstenotas radošas iniciatīvas
Biedrība "Latvijas Lauku forums" jau astoto reizi īsteno LEADER Dižprojektu akciju. Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas. Konkursa laikā galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.
Nedēļas nogalē ielūdzam uz kino seansiem un koncertiem novadā
Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt kultūras notikumus tepat novadā – 15. februārī Katlakalnā un Ķekavā vārēs vērot spēlfilmas "7miljardi gadu pirms pasaules gala" seansus, savukārt sestdien, 16. februārī, muzikāli pārsteigumi gaidīs Baložos, Daugmalē, Katlakalnā un Ķekavā.
Radošā pēcpusdiena topošajiem un esošajiem Ķekavas novada uzņēmējiem
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi aicina Ķekavas novada uzņēmējus – vadītājus, menedžerus, mājražotājus u.c. interesentus – piedalīties bezmaksas lekcijā “Kur un kā meklēt jaunus klientus”.
Pašvaldība: par notikušo dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” atbildība jāuzņemas patversmei
Pēc šonedēļ medijos paustās informācijas par dzīvnieku mirstīgo atlieku nepiemērotu uzglabāšanu dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” , arī Ķekavas novada pašvaldība nosoda šādu necienīgu un neētisku attieksmi pret mirušajiem dzīvniekiem un uzskata, ka par šādu rīcību atbildība jāuzņemas dzīvnieku patversmei.
Aicinām ziedot asinis VADC izbraukuma laikā Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 20. februārī plkst. 10.00 - 14.00. Īpaši gaidīti 0- un A+ asinsgrupas donori.
Pateicoties Ķekavas novada bāriņtiesas neatlaidībai, par vardarbību pret zīdaini pie kriminālatbildības tiek saukts bērna tēvs
Līdz notiesājošam spriedumam beidzot ir nonākusi krimināllieta par smagu miesas bojājumu nodarīšanu trīs mēnešus vecam zīdainim. 2013. gadā kādā ģimenē Ķekavas novadā tēvs savam trīs mēnešus vecajam dēlam nodarīja smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā zīdainim tika konstatēti vairāki galvaskausa lūzumi. Cietušajam bērnam ir noteikta invaliditāte.
Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikt dalībniekus rotu studijai pieaugušajiem
Novērtējot lielo interesi par rotu darināšanas nodarbībām, Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikties dalībniekus interešu izglītības grupā "Rotu studija pieaugušajiem" pie mākslinieces Ilzes Egles.
Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportlīdzeklī, no 2020. gada katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama personificēta karte
Latvijā arvien vairāk daudzbērnu ģimenes locekļi, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajā maršrutu tīklā, lieto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un saņem braukšanas maksas atvieglojumus. Šobrīd skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam var uzrādīt vecāku Goda ģimenes apliecību, savukārt no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība.
Ķekavas novada iedzīvotājiem valsts apmaksāti medicīniskie pakalpojumi kļuvuši vēl pieejamāki (papildināts)
Ir īstenota SIA “Veselības centrs 4” filiāles “Valdlauči” izveides otrā kārta, kurā ierīkots jauns rentgena izmeklējumu kabinets, fizioterapijas kabinets, procedūru kabinets, elektrokardiogrammas kabinets un laboratorijas telpas.
Sporta kompleksa baseinā Valentīndienas vakara pelde bez lielā apgaismojuma
Sagaidot Valentīndienu, Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa peldbaseinā 14. februārī no plkst. 20.00 līdz plkst. 23.00 tiks izslēgts lielais baseina apgaismojums, radot unikālu atmosfēru mierīgai vakara peldei.
LIAA biznesa inkubatori uzņem jaunus biznesa ideju autorus un uzņēmējus
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2019. gada uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām.
Nedarbojas luksofors Pļavniekkalna ielā
Informējam, ka tehnisku iemeslu dēļ Pļavniekkalna ielā, Katlakalnā nedarbojas luksofors. Aicinām autovadītājus braukt prātīgi, ievērojot atļauto braukšanas ātrumu!
Iznācis izdevuma “Ķekavas Novads” februāra numurs
Iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvā biļetena "Ķekavas Novads" februāra numurs. Tajā aicinām lasīt par Valsts prezidenta reģionālo vizīti Ķekavas novadā, pieaugošo privātmāju būvniecības apjomu, novada sporta laureātiem un citām aktualitātēm.
Rīgas Centra humanitārā vidusskola aicina atsaukties skolas himnas vārdu autori
2020.gadā Rīgas Centra humanitārā vidusskola atzīmēs savu 135 gadadienu, par godu jubilejai, skola aicina atsaukties skolas himnas autori Irēnu Eglīti vai viņas tuviniekus.
Ķekavas novadā apbalvoti Ziemassvētku rotājumu konkursa uzvarētāji
7. februārī Depkina muižā norisinājās rotājumu konkursa “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2018” apbalvošanas pasākums, kurā godināti 23 Ķekavas novada konkursa dalībnieki sešās nominācijās. Svinīgajā ceremonijā divās nominācijās - “Iedzīvotāju simpātija” un “Uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu logi un skatlogi” uzvarētāja laurus plūca privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”. Bet jau otro gadu pēc kārtas uzvaras laurus uzņēmumu vai sabiedrisko iestāžu kategorijā ieguva Depkina muiža Rāmavā.
Baložos uz valsts autoceļa saslīd skolēnu autobuss, visi bērni ir drošībā un nogādāti skolā
Trešdien, 6. februārī, no rīta Baložos skolēnu autobuss, kas bija ceļā no Titurgas uz Baložu vidusskolu, veicot kreiso pagriezienu, lai uzgrieztos uz valsts autoceļa V3 Rāmava-Baloži, sniegotās ielas apmales dēļ nedaudz saslīdējis, apstājoties ceļa nomalē esošajā sniega kupenā.
Informācija iedzīvotājiem, kuri saņēmuši NĪN maksāšanas paziņojumu
Informācija iedzīvotājiem (fiziskām personām), kuri saņēmuši nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli 2019. gadam ar paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Bergi”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 17.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.11 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Bergi”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu izstrādes uzsākšanu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 17.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.12 “Par detālplānojuma”Ķiršziedi” grozījumu izstrādes uzsākšanu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2019.gada 31.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.5 Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas””, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā grozījumu publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 17.01.2019. pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas”” grozījumu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Rīgas iela 79” nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 31.01.2019. pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Rīgas iela 79” nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Pašvaldība apzina privātmājas, kurām nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi
2019. gada janvārī Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes speciālisti uzsākuši apzināt tās mājsaimniecības, kuru īpašnieki joprojām nav noslēguši līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju. Teritoriju apsekošana nepieciešama, lai novērstu nelegālu atkritumu izmešanu tam neparedzētās vietās.
Arhīvs
  Drukāt