Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dārta”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 26.jūlijā pieņēmusi lēmumu Nr.4. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Dārta”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ābolkrasti”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 26.jūlijā pieņēmusi lēmumu Nr.5. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ābolkrasti”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Līdz 15. augustam veicams kārtējais nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2018. gada 15. augustam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī.
Pirmo reizi izstrādās karti Daugavas ūdenstūrisma maršrutam visā upes garumā
Unikālā Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24. jūlijā tās augštecē, Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, vakar noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas. Tagad sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” eksperti uzsāks darbu pie interaktīvās kartes izveides.
Ķekavas novadā septiņos gados skolēnu skaits palielinājies uz pusi, pašvaldība attīstīs izglītības infrastruktūru
Analizējot iedzīvotāju, tostarp, bērnu skaita dinamiku un infrastruktūras pieejamību, lai bērniem nodrošinātu iespēju mācīties novada izglītības iestādēs, Ķekavas novada pašvaldība aktualizējusi Izglītības infrastruktūras attīstības stratēģisko rīcības plānu nākamajiem gadiem – līdz 2021. gadam.
100 dienas pirms Latvijas dzimšanas dienas aicinām uz deju vakaru zaļumos
11. augustā, simts dienas pirms Latvijas simtās dzimšanas dienas, visā Latvijā iedzīvotāji pulcēsies zaļumos uz deju vakaru. Latvijas simtgades zaļumballes sestdien no plkst. 21.00 norisināsies arī Ķekavas novadā.
LIAA Jūrmalas biznesa inkubators izsludina uzņemšanu
LIAA Jūrmalas biznesa inkubators, kura darbības reģions ir arī Ķekavas novads, rosina uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās! Augustā inkubatora komanda aicina uz individuālu tikšanos pirms pieteikuma iesniegšanas.
Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija piestāj arī Ķekavas novadā
Daugavas ūdens tūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ir noslēgusies. Brauciena pēdējās dienās, 4. un 5. augustā, tā devās cauri Ogres, Ikšķiles, Salaspils, Stopiņu un Ķekavas novadiem, kur piestāja dažādās apskates vietās, lai izpētītu to piemērotību laivotājiem.
Daugavas ūdenstūrisma izpētes ekspedīcija komanda piestās Ķekavas novadā
Jau šajā sestdienā Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcijas komanda piestās Ķekavas novadā - Nāves salā, un atpūtas vietā pie Daugavas “Murdiņos”, tādēļ iedzīvotāji, pamanot plostotājus, aicināti sasveicināties, aprunāties un novēlēt labu ceļavēju ekspedīcijas noslēguma dienai!
Apstiprinātas izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa jomā Ķekavas novadā
No 2019. gada 1. janvāra stāsies spēkā jaunie saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Ķekavas novadā”, kas paredz virkni izmaiņu nekustamā īpašuma nodokļa samaksas nosacījumos, tostarp personu grupas paplašināšanu, kas varēs saņemt nodokļa atlaides.
Ķekavas novada vēlēšanu komisija aicina pieteikties darbam iecirkņu vēlēšanu komisijās.
Aizpildītu pieteikuma anketu iesniegt personīgi vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai no š.g.3.augusta līdz 10.augustam Ķekavas novada pašvaldībā darba laikā 16.kabinetā Gaismas ielā 19 k-9, Ķekavā.
Ķekavas sadzīves servisa centrs plāno modernizēt pļaušanas tehniku novada teritoriju sakopšanai
SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” (ĶSSC) šobrīd kopā ar Ķekavas novada pašvaldības speciālistiem un pašvaldības apsaimniekošanas uzņēmumiem – SIA “Ķekavas nami” un SIA “Baložu komunālā saimniecība” aktīvi strādā pie pļaujamo teritoriju racionālas apsaimniekošanas plāna izveides visā Ķekavas novadā.
2. augustā paredzami ūdens padeves pārtraukumi Baložos
SIA “Baložu komunālā saimniecība” informē – sakarā ar ūdensvada avārijas remontdarbiem Lapu ielā, šī gada 2. augustā paredzami ūdens padeves pārtraukumi Baložos.
Ķekavas novada pašvaldība plāno piesaistīt ERAF finansējumu ielu infrastruktūras sakārtošanai Baložu pilsētā
Ķekavas novada pašvaldība plāno piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai un infrastruktūras uzlabošanai Baložu pilsētā, tāpēc tā šobrīd veic visus nepieciešamos priekšdarbus, lai pretendētu uz ERAF atbalstu.
Prezentēs sešu novadu tūrisma stratēģiju
Lai veicinātu tūrisma attīstību un sadarbību, projekta “Tūrisms kopā” ietvaros tiek izstrādāta Mārupes, Ķekavas, Babītes, Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu kopīgā tūrisma stratēģija. 31.jūlijā plkst.10:00 Golfa klubā „Viesturi” prezentēs sešu novadu tūrisma sadarbības stratēģiju turpmākai tūrisma piedāvājuma popularizēšanai un jaunu kopīgu tūrisma piedāvājumu izstrādei.
Bērniem ar īpašām vajadzībām iespēja apmeklēt interaktīvo nodarbību nedēļu
Ar Ķekavas novada fonda finansiālo atbalstu, biedrība “Sorbum” no 20. līdz 25.augustam aicina piedalīties skolas vecuma bērnus ar īpašām vajadzībām “Interaktīvu nodarbību nedēļā” Ķekavā.
Mežos ugunsbīstamība - aicina iedzīvotājus ievērot ugunsdrošības prasības
Kā ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, mežos joprojām ir augsta ugunsbīstamība, tādēļ Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus ievērot ugunsdrošības prasības, lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas.
Ķekavas novada pašvaldībā tiks izveidotas piecas nozaru pārvaldes
Turpinot uzlabot Ķekavas novada pašvaldības darbu, lai nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu klientu kvalitatīvu apkalpošanu un vienotu, pārdomātu plānošanu, Ķekavas novada dome atbalstīja ieceri ar 1.novembri izveidot piecas nozaru pārvaldes.
Panākta rīcība par Ķekavā pamestā būvlaukuma sakārtošanu ierobežošanu
Ķekavas iedzīvotājiem un viesiem, caurbraucot mūsu novadu pa autoceļu A7, jau daudzu gadu garumā bija jānovēro pamestais būvlaukums Ķekavā, Rīgas ielā 20. Šī nesakārtotā privātā teritorija gan radīja nepievilcīgu vidi, gan apdraudējumu tiem novadniekiem, kas ikdienā šķērsoja šo teritoriju pa iemīto taciņu, lai ērtāk nokļūtu uz Ķekavas centru un esošajiem tirdzniecības centriem.
Ķekavas novadu šķērsos iespaidīga zirgu karavāna
Unikāla projekta “Titānu Tūre 2018: no Brikas līdz Novgorodai” (“Titanen on Tour: Von Brügge Bis Nowgorod”) ietvaros zirgu karavāna ar 10 zelta ratiem un 20 zirgiem šķērsos vairāk kā 2300 km no Vācijas līdz Krievijai, piestājot vairākās pilsētās, lai priecētu tās iedzīvotājus un simboliski nestu vēstījumu par mieru, sadraudzību un brīvību vienotā Eiropā.
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības saskaņojušas izstrādāto Deinstitucionalizācijas plānu
Visas deinstitucionalizācijas projektā iesaistītās Rīgas plānošanas reģiona 29 pašvaldības ir saskaņojušas reģiona Deinstitucionalizācijas plānu 2017. - 2020. gadam, ko izstrādāja Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "SUSTENTO".
Izsludinās konkursu zemes iegādei jaunas skolas būvniecībai Katlakalnā vai Rāmavā
Lai spertu nākamos soļus jautājumā par jaunas skolas būvniecību Katlakalnā vai Rāmavā, Ķekavas novada dome 26. jūlijā nolēma līdz šī gada 10.augustam izsludināt konkursu zemesgabala iegādei jaunas skolas būvniecībai.
Palielinātā ūdens patēriņa dēļ, iespējams samazināts ūdens spiediens
SIA “Ķekavas nami” informē, ka atsevišķos periodos, kad lielā karstuma dēļ iedzīvotāji pastiprināti patērē ūdeni, Rāmavas, Katlakalna, Pļavniekkalna un DKS “Ziedonis” teritorijās iespējams samazināts ūdens spiediens.
Uzlabos Cālīšpurva ielas segumu Baložos
Noslēdzoties publiskajam iepirkumam, Ķekavas novada pašvaldība slēgs līgumu ar “AC Sega” par Cālīšpurva ielas Baložos virskārtas uzlabošanu ar asfaltbetona segumu.
Būs jaunas ceļa zīmes Dzērumu ciemā
Izskatot un atbalstot Dzērumu iedzīvotāju lūgumu, Ķekavas novada dome 26. jūlijā nolēma uzstādīt ceļa zīmes masas ierobežojuma un maksimālā ātruma ierobežojuma noteikšanai Dzērumu ciemā uz autoceļa V27-Egles.
Izvēlēts siltuma piegādātājs Baložos un Titurgā
Rūpīgi analizējot vairākus Baložu pilsētas siltumapgādes sistēmas attīstības variantus, Ķekavas novada dome izvēlējusies siltuma piegādātāju Baložu pilsētā no šī gada septembra, nosakot, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs nepārsniedz 42,55 eiro/MWh. Izbūvējot jaunu šķeldas kaltu māju, arī siltuma tarifs Baložu un Titurgas iedzīvotājiem kļūs lētāks.
Ķekavas velomaratonā aicināti piedalīties Latvijas aktīvākie riteņbraucēji
Mēneša izskaņā, 29. jūlijā, Pierīgā jau tradicionāli norisināsies vērienīgās Ķekavas velomaratona sacensības, kurās līdzās profesionāliem riteņbraucējiem ir aicinātas piedalīties arī aktīvākās ģimenes no visas Latvijas. Par saliedējošu tradīciju kļuvušie velo braukšanas svētki arī šogad piedāvās četras aizraujošas distances ikvienam riteņbraukšanas entuziastam, ļaujot dalībniekiem izbaudīt kopā būšanas prieku un pavadīt vasarīgo brīvdienu sportiski uzlādējošā gaisotnē.
Pierīgā noteikti satiksmes ierobežojumiem Ķekavas velomaratona laikā
Svētdien, 29. jūlijā, Pierīgā jau tradicionāli norisināsies plaši iecienītais Ķekavas velomaratons, kas visas dienas garumā vienkopus pulcēs Latvijas aktīvākos riteņbraucējus. Lai nodrošinātu operatīvu un drošu sporta pasākuma norisi, sacensību organizatori Ķekavas novadā nedēļas nogalē no 28. līdz 29. jūlijam noteikuši vairākus būtiskus satiksmes ierobežojumus.
Pašvaldība plāno līdzekļu ekonomiju par transporta pakalpojumiem
Rūpīgi izvērtējot esošo situāciju Ķekavas novada pašvaldības transporta pakalpojumu nodrošināšanā, kā arī plānojot izmaksu ekonomiju un racionālāku autoparka uzturēšanu, pašvaldība šobrīd ir izsludinājusi divus publiskos iepirkumus.
Notiks unikāla Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija
No 23.jūlija līdz 5.augustam norisināsies vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem dosies 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot 352 kilometrus.
Izmaiņas domes deputātu sastāvā
Ķekavas novada vēlēšanu komisija informē, ka ir saņemts Agneses Geduševas iesniegums ar lūgumu atjaunot deputāta pilnvaras ar 2018. gada 26. jūliju un ar brīdi, kad informācijas par šo iesniegumu tika sniegta Ķekavas novada domē, ir atjaunotas A. Geduševas deputāta pilnvaras un izbeigtas Raimonda Nitiša deputāta pilnvaras.
Velo celiņa Rīga-Ķekava-Rīga plānošana procesā
Otrdien, 24.jūlijā Ķekavas novada pašvaldības Telpiskās plānošanas daļas darbinieki, kopā ar Attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejas priekšsēdētāja vietnieku Juri Žilko, Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītāju un Ceļu satiksmes drošības padomes locekli Viesturu Silenieku, kā arī ekspertu, velo biedrības pārstāvi no ASV, Sanfrancisko - Dan Nguyen Tan diskutēja par veloinfrastruktūras attīstību Ķekavas novadā.
Ķekavas novada Krustkalnos jauns bērnu rotaļu laukums
Lai atbalstītu iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība 2018.gada maijā izsludināja novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu.
Biedrības “Ūdensmalu attīstībai” aktivitātes un iniciatīvas
Ķekavas nevalstiskā organizācija- biedrība "Ūdensmalu attīstībai" savā otrajā darbības gadā jau aktīvi darbojas vairākos projektos- uzsākts labiekārtot gludūdens airēšanas bāzes “Sudrabgārnis” bāzes vietu “Murdiņos”, iesniegts sadarbības projekts, ar mērķi paplašināt zināšanas plūdu un klimata pārmaiņu draudiem, tāpat pirmo reizi vēsturē biedrība organizēs Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju.
Iespēja iegūfit finansējumu radošam braucienam uz Ziemeļvalstīm
No 2018.gada 23.jūlija Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” ietvaros ir atvērta pieteikšanās finansiālam atbalstam radošiem braucieniem uz Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Pretendēt uz finansējuma piešķiršanu var kultūras un mākslas nozarē strādājošie profesionāļi, kas apguvuši profesijas šajās jomās.
Šonedēļ notiks ikgadējais Ķekavas velomaratons
29. jūlijā jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies plaši iecienītais Ķekavas velomaratons, kas šoreiz atšķirībā no iepriekšējiem gadiem startēs pašā vasaras pilnbriedā.
Nedēļas nogalē - Ķekavas novada sporta svētki
Sporta aģentūra aicina ikvienu 2018. gada 28. jūlijā, pie Ķekavas sporta kluba un Fortius laukumā, uz Ķekavas novada sporta svētkiem! Dalībniekiem reģistrācija sāksies jau no plkst. 10.00 un sacensību sākums plkst. 11.00.
Uzsākti daudzdzīvokļu mājas Ķekavā, Gaismas ielā 19/k-7 siltināšanas darbi
Energoefektivitātes paaugstināšanas darbu ietvaros tiks veikta ēkas fasāžu, gala sienu, jumta un pagrabstāva siltināšana, jumta pārseguma atjaunošana, daļēja logu nomaiņa dzīvokļos, ārdurvju nomaiņa kāpņu telpās, apkures un karstā ūdens cauruļu nomaiņa pagrabstāvā, ēkas ventilācijas sistēmas sakārtošana, apkures sildķermeņu pieslēgumu pārbūve dzīvokļos, kā arī daļēja sildķermeņu nomaiņa dzīvokļos. Darbus paredzēts pabeigt šajā gadā.
Gerhards atceļ savu iepriekšējo rīkojumu par Ķekavas novada domes komiteju ievēlēšanu
Ķekavas novada dome 23. jūlijā saņēmusi jaunu rīkojumu no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, ar kuru viņš atceļ savu iepriekšējo, šī gada 8. maijā izdoto, rīkojumu attiecībā uz Ķekavas novada domes lēmumu par domes pastāvīgo komiteju ievēlēšanu.
Piecas pašvaldības, tostarp Ķekavas novada, iegūst iespēju projektu realizēšanai piesaistīt vairā kā 5 milj. eiro no ERAF finansējuma
Amatas, Ādažu, Grobiņas, Ķekavas un Vaiņodes novada pašvaldība ieguvusi iespēju uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras attīstīšanas projektu realizēšanai piesaistīt 5,190 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma, paredz valdības pieņemtie grozījumi Ministru kabineta (MK) rīkojumā
Ķekavas novada deputāti apmeklē loģistikas parku
Lai veidotu ciešāku sadarbību ar novada uzņēmējiem un iepazītu to daudzveidību, pirmdien, 16.jūlijā Ķekavas novada vadība un deputāti viesojās loģistikas uzņēmumā SIA “Trialto Latvia”, kas ir viens no vadošajiem loģistikas nozares uzņēmumiem Latvijā. Deputāti vienojušies, ka turpmāk biežāk centīsies apmeklēt vietējos uzņēmējus un uzņēmumus, kuri savu darbību īsteno Ķekavas novadā.
Ķekavas novada dome lūgs izvērtēt VARAM parlamentārā sekretāra neētisko rīcību un aicina viņu publiski atvainoties
Ķekavas novada dome šodien, 13. jūlijā, nolēma lūgt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam izvērtēt parlamentārā sekretāra Jāņa Eglīša rīcību Ētikas komisijā un nodrošināt viņa publisku atvainošanos par paustajiem pašvaldību aizskarošajiem izteikumiem plašsaziņas līdzekļos.
Paralēli nozaru pārvalžu izveidei tiks izsludināts konkurss uz pašvaldības izpilddirektora amatu
Ķekavas novada dome 13. jūlijā izskatīja jautājumu par publiskā konkursa izsludināšanu uz vakanto Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora vietu.
Novērtē pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti
Turpinot pilnveidot Ķekavas novada pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti un uzlabojot klientu apkalpošanas standartu, aicinām apmeklētājus pēc pakalpojuma saņemšanas novērtēt pašvaldības klientu apkalpošanas servisu.
Paziņojums par detālplānojuma “Ores”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 28.jūnijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ores”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Uzsāks sporta laukuma izbūvi Rāmavā
Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūra 6.jūlijā noslēgusi līgumu par sporta laukuma izbūvi Rāmavā. Jaunajā sporta laukumā būs iespējams nodarboties ar šādiem sporta veidiem - basketbolu, tenisu, pludmales volejbolu. Tāpat laukums tiks labiekārtots ar vingrošanas kompleksu, šūpolēm, smilšu kasti, velostatīvu un soliem, savukārt basketbola laukums tiks izbūvēts ar sintētisku sporta segumu.
Gaismas ielas remonts veiksmīgi pabeigts
Jūnijā pabeigti būvdarbi Gaismas ielā, veikta ceļa seguma atjaunošana ceļa posmā V6 Ķekava - Plakanciems 0,00 – 1.12 km.
AS “Sadales tīkls” Pierīgas novadu elektrotīkla atjaunošanā šogad ieguldīs 2 miljonus eiro
Šogad Pierīgas novadu – Ķekavas, Mārupes, Baldones, Olaines, Salaspils, Stopiņu, Ropažu, Ādažu novada, elektrotīkla atjaunošanā AS “Sadales tīkls” (ST) ieguldīs 2 miljonus eiro. Gada laikā novados paredzēts atjaunot 36 km garumā vidējā sprieguma elektrolīnijas, 17,6 km garumā pārbūvēt par kabeļu līnijām zemsprieguma elektrolīnijas un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 16 transformatoru apakšstacijas.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 36, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 28.jūnijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 36, Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 28.jūnijā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā”.
Ķekavas novadā uzstādīs jaunus rotaļu elementus bērnu laukumos
Otrdien, 10.jūlijā uzsāks esošo bērnu rotaļu elementu demontēšanas darbus Ķekavā pie ūdensdzirnavām un dzīvojamās mājas Nākotnes ielā 14 pagalmā. Demontāžas darbus plānots pabeigt līdz 13.jūlijam, savukārt jaunā rotaļu laukuma iekārtošana notiks nākamās nedēļas laikā.
Līdz 3. septembrim piesaki pretendentus apbalvojumam “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Ķekavas novada pašvaldības Apbalvojuma izvērtēšanas komisija izsludina pretendentu pieteikšanu apbalvojumam “Ķekavas novada Goda pilsonis”. Pieteikumus iesniegšanas termiņš - 2018. gada 3. septembris.
Iznācis “Ķekavas Novads” jūlija numurs
Pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” jūlija numurā aicinām lasīt par to, kā aizvadīti novada svētki un izskanējuši XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Tāpat jaunajā izdevumā lasāms par aktualitātēm pašvaldības pakalpojumu sniegšanā, Ķekavas-Bordesholmas 25 gadu sadraudzības gadadienas svinībām, ielu infrastruktūras projektiem un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas izmaiņām.
Baire: Pašvaldības darbam ir jābūt vērstam uz klientu kvalitatīvu apkalpošanu
Ķekavas novada pašvaldība aktīvi turpina uzņemto kursu, lai izveidotu uz klientu orientētu pašvaldības darbu, kā arī nodrošinātu vienotu un pārdomātu plānošanu, ieviešot gan modernus IT risinājumus pakalpojumu saņemšanā, gan strukturālas izmaiņas pašā organizācijā.
Paziņojums par lokālplānojuma projekta dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Titurga” teritorijas daļai, Baložos, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu un grozījumu darba uzdevumā LP-2017-03
Ķekavas novada dome 2018.gada 28.jūnijā pieņēmusi lēmumu “Par grozījumu darba uzdevumā LP-2017-3, kas apstiprināts ar Ķekavas novada domes 2017.gada 26.oktobra lēmumu Nr. 2.§2. (prot. Nr. 22) “Par lokālplānojuma, ar kuru groza Ķekavas novada Baložu pilsētas teritorijas plānojumu 2008.-2020.gadam, izstrādes uzsākšanu dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai un darba uzdevuma apstiprināšanu” un par lokālplānojuma redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Ar lepnumu par mūsējiem Dziesmu un deju svētkos
Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki aizritēja no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, kurā Ķekavas novadu godam pārstāvēja 24 kolektīvi.
Uzsākti ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Loreķu laukā
Jūnijā, Ziemeļu ielā un Mazajā Senču ielā Loreķu lauka teritorijā Ķekavā, izbūvēti pirmie maģistrālo ūdensvadu un kanalizācijas tīkla posmi 500 metru garumā. Darbi notiek Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. kārta” ietvaros.
Atzīmē Ķekavas un Bordesholmas pašvaldību sadraudzības 25. gadadienu
Par godu Ķekavas novada un Bordesholmas (Vācijā) pašvaldību 25 gadu sadraudzības gadadienai 5. jūlijā norisinājās dažādi pasākumi, kuros piedalījās abu pašvaldību vadība, sadraudzības biedrību pārstāvji un sadarbības partneri. Novērtējot abu pašvaldību sadarbību un būtisko nozīmi starpvalstu attiecībās, jubilejas svinības pagodināja Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.
Nolietoto elektrotehniku bez maksas aicina nodot Baložos
Aicinām iedzīvotājus 12. jūlijā Baložos, stāvlaukumā Skolas ielā 3, no plkst. 10.00 līdz 12.00 bez maksas nodot nolietoto elektrotehniku.
Noslēdzies ideju konkurss par vides objektu Ķekavā
Konkursā par labāko ideju vides objekta izveidei pie Ķekavas Mūzikas skolas uzvarējis piedāvājums “Vēja zvani”, ko iesniegusi Nora Martinsone. Otro vietu ir izcīnījis Līnas Valijevas piedāvājums “Visu dzirdošā auss”, bet trešo vietu ieguvis Erlenda Purmaļa piedāvātā ideja lielformāta pūšamā instrumenta veidolā. Lai uzvarētājas ideju pārvērstu reālā vides objektā, tiks piesaistīts mākslinieks, arhitekts un citi speciālisti.
Piešķir papildu finansējumu ielu infrastruktūras sakārtošanai
Viena no Ķekavas novada prioritātēm šogad ir ceļu un ielu infrastruktūras sakārtošana. Šobrīd Ķekavā ir uzsākti darbi Nākotnes ielā, lai atjaunotu ielas asfalta segumu un izbūvētu jaunas gājēju ietves.
Ķekavas un Bordesholmas pašvaldību sadraudzībai aprit 25 gadi
Šogad aprit 25 gadi kopš Ķekavas novadu un Bordesholmas pašvaldību Vācijā vieno gan draudzīgas, gan juridiski nostiprinātas sadarbības saites. Par godu nozīmīgajai jubilejai šonedēļ ieplānoti dažādi pasākumi, kuros piedalīsies gan Ķekavas-Bordesholmas draudzības biedrības pārstāvji, gan abu pašvaldību vadība, tāpat ar savu klātbūtni pagodinās Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.
Maģistrālo ūdensvadu skalošanas darbi
Jau ziņots, ka iepriekš konstatēts dzeramā ūdens saduļķojums ūdens apgādes sistēmā atsevišķās daudzdzīvokļu mājās Ķekavā, tādēļ no 26. jūnija līdz 30. jūnijam notika centralizētā ūdensvada skalošanas darbi Ķekavas ūdensapgādes sistēmai. Respektējot Dziesmu un deju svētku dalībniekus, SIA “Ķekavas nami” apturējuši centralizētā ūdensvada skalošanas darbus, sākoties svētkiem.
Kapusvētki novadā 2018. gadā
Kapusvētki novada kapsētās šogad notiks jūlija beigās un augustā. Aicinām Doles-Ķekavas ev. lut. draudzes un Rīgas Sv. Alberta Romas katoļu draudzes biedrus iepazīties ar šī gada kapusvētku kalendāru.
Pašvaldībā ievieš jaunus risinājumus ērtākai pakalpojumu saņemšanai
Veidojot uz klientu orientētu un efektīvu pašvaldības sniegto pakalpojumu klāstu, pašvaldībā ieviesti vairāki jauni risinājumi ērtākai pakalpojumu saņemšanai – pagarināts Būvvaldes pieņemšanas laiks, uzstādīta elektroniskā rindu vadības sistēma un ieviesta mobilā lietotne, ļaujot iedzīvotājiem attālināti saņemt kārtas numuru pakalpojumu saņemšanai.
Ceļa maizi uz Dziesmu un deju svētkiem saņem novada kolektīvi
Šonedēļ galvaspilsētā virmo prieks un lepnums par unikālo tautas tradīciju mantojumu, taču mirkli pirms svētkiem Ķekavas novada vadība Dziesmu svētku dalībniekiem, pasniedzot simbolisko dāvanu – Ķekavas novadā ceptu maizi –, vēlēja spēku pieskandināt visu Latviju ar skanīgām balsīm, ritmiskām dejām un diženām mūzikas skaņām.
Ziemeļu ielā šodien notiks filmēšana: iespējami satiksmes ierobežojumi
Iedzīvotāju ievērībai – šodien, 29. jūnijā, līdz plkst. 21.00 Ziemeļu ielas posmā no ceļa uz īpašumu “Mucenieki” līdz ceļam uz īpašumu “Kāli”, Ķekavas novadā, notiks reklāmas filmēšana. Filmēšanas laikā līdz 5 minūtēm (kadra laikā), iespējams, tiks ierobežota transporta kustība.
Mediķi: Dziesmu un deju svētku dalībniekiem jālīksmo ar mēru
Jau šajā nedēļas nogalē no malu malām Rīgā sabrauks Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Lai svētku nedēļā ikviens justos labi, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina dalībniekus līksmot ar mēru kā arī rūpēties par savu veselību.
Barikāžu dalībnieka statusa apliecības var saņemt Rīgā, Krāmu ielā 3
Iedzīvotāju ievērībai – barikāžu dalībnieka statusa apliecības tiek izsniegtas tikai Rīgā, 1991. gada barikāžu muzejā, Krāmu ielā 3. Barikāžu dalībnieka statusa apliecības saņemšanai veidojas rindas, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti iepriekš pieteikties.
Preses konferencē prezentē Rail Baltica trases arheoloģiskās izpētes rezultātus
Neraugoties uz pašlaik notiekošo izpēti, dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" būvniekiem vietām nāksies saskarties ar Pirmā un Otrā pasaules kara kareivju mirstīgajām atliekām un artilērijas lādiņiem, preses konferencē pauda Latvijas Universitātes (LU) Latvijas vēstures institūta pārstāvis Klāvs Zariņš. Viņš skaidroja, ka, piemēram, Ķekavas novadā 1916. gada martā un jūlijā notika kaujas, kas bija pirmie nozīmīgie latviešu strēlnieku bataljonu uzbrukumi vāciešu pozīcijām.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Virsotne”, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 14.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Virsotne”, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Dziesmu svētku nedēļā aicina pacelt valsts karogu
Jau jūnija izskaņā Rīgā pulcēsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieki no visas Latvijas un ārvalstīm. Lai radītu svētku sajūtu un simboliski atzīmētu svētku nedēļas sākumu arī Ķekavas novadā, aicinām novada iedzīvotājus un uzņēmējus 1. jūlijā pacelt Latvijas valsts karogu.
Paziņojums par lokālplānojuma “Brekši” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 14.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr. 17. “Par lokālplānojuma “Brekši” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-01/2018”.
Biežāk uzdotie jautājumi par atkritumu apsaimniekošanas jauno līgumu (papildināts 16.08.2018.)
Ķekavas novadā ir sākusies pieteikumu formēšana līgumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, kas stāsies spēkā no 2018. gada 1. septembra. Lai izskaidrotu iedzīvotājiem līgumslēgšanas procesu, kā arī gaidāmos uzlabojumus sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un šķirošanas procesā, esam sagatavojuši atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.
Ķekavas vidusskola ieguvusi akreditāciju līdz 2024. gadam
Ķekavas vidusskola pabeigusi akreditācijas procesu, kura ietvaros tika vērtēta izglītības iestādes un izglītības programmu īstenošanas kvalitāte. Skolas un izglītības programmu akreditāciju iegūta uz maksimālo laiku - 6 gadiem, kas ir apliecinājums tam, ka Ķekavas vidusskolā tiek nodrošināta kvalitatīva vispārējās izglītības apguve.
Ķekavā uzsāk ūdensvada skalošanas darbus
Šodien, 26. jūnijā, Ķekavā uzsāk centralizētā ūdensvada skalošanas darbus, izmantojot pasaulē rekomendēto labo praksi, kas vērsta uz efektīvu nogulumu izskalošanu ar pēc iespējas mazāku izlietotā ūdens daudzumu.
Novada teritorijā veikta kultūrvēsturiskā izpēte: 27. jūnijā informēs par paveikto
Ķekavas novadā 27. jūnijā Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas – informēs par paveikto vērienīgākās kultūrvēsturiskās izpētes laikā.
Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģerboņu sienu
26. jūnijā pie ēkas Torņa ielā 4 notika dekoratīvās sienas “Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei” atklāšana. Siena, kuru rotā arī Ķekavas novada ģerbonis, ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valsts nozīmīgajā jubilejā.
Braucienus ar zirga pajūga ratiem novadā rīko biedrība “Zelta rati”
Jauniešu dienā – Ķekavas novada svētku laikā – ar zirga pajūga ratiem šogad piedalījās biedrība “Zelta rati”, kas arī turpmāk plāno piedāvāt iespēju ģimenēm izbraukt zirga pajūgā. Ratus biedrība iegādājās, pateicoties dalībai Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu konkursā.
Vokālais ansamblis “Rasa” piedalīsies muzikālajā uzvedumā "Vilkam tāda dvēselīt`"
Ķekavas vidusskolas vokālais ansamblis "Rasa", iegūstot īpaši augstus sasniegumus Latvijas mēroga konkursā "Balsis" šogad piedalīsies Dziesmusvētkos bērnu vokālo ansambļu muzikālajā uzvedumā "Vilkam tāda dvēselīt".
Inovācijām un tehniskai jaunradei Ķekavas novadā būt!
Ņemot vērā mūsdienu darba tirgus pieprasījuma tendences, Ķekavas novada pašvaldība turpina attīstīt tehnisko jaunradi, radot tehnoloģiju uzņēmumiem labvēlīgu vidi un interesi savu uzņēmējdarbību veidot Ķekavas novadā, savukārt bērniem un jauniešiem - motivāciju pievērsties inženiertehniskajām zinātnēm.
Parakstīta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu novada vidusskolās
Jūnijā parakstīta vienošanās par projekta “Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana” īstenošanu starp Ķekavas novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA). Pašreiz uzsākta būvprojekta ekspertīze un gatavošanās iepirkuma veikšanai.
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri
Piektdien, 22. jūnijā, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire sveica Airu un Mārtiņu Švalkovskus, kuri šajā dienā svin Zelta kāzas - 50 laulībā pavadītus gadus.
Olaines pagastā izcēlies ugunsgrēks: dūmi vērojami arī Ķekavas novadā
Reģionālās pašvaldības policijas Ķekavas pārvalde informē, ka Olaines pagastā ir izcēlies meža ugunsgrēks, kuru jau no vakardienas pēcpusdienas dzēš Valsts meža dienests sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD). Degšana notiek vairākās vietās, un patlaban ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās.
Ķekavas novada labākajiem skolēniem piešķirs naudas balvas
Mācību gadam noslēdzoties, Ķekavas novada pašvaldība apbalvojusi centīgākos devīto un divpadsmito klašu skolēnus, kuri šogad novada izglītības iestādes absolvējuši ar augstām sekmēm visos mācību priekšmetos.
Latvijas simtgades sporta spēles piecās disciplīnās norisināsies Ķekavas novadā
22. jūnijā Ķekavā un Baložos piecās sporta disciplīnās tiks aizvadītas Latvijas valsts simtgades sporta spēles. Lielais sporta notikums ir Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības (LSVS) 55. sporta finālspēles, kas no 15. līdz 24. jūnijam pulcē sportistus dažādās Latvijas vietās, lai sacenstos vairāk nekā 20 vasaras sporta veidos.
Nākamnedēļ Ķekavā notiks ūdensvada skalošanas darbi
No 26. līdz 28. jūnijam SIA “Ķekavas nami ” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un SIA “Ūdens risinājumi” Ķekavā veiks centralizētā ūdensvada skalošanas darbus, izmantojot pasaulē rekomendēto labo praksi, kas vērsta uz efektīvu nogulumu izskalošanu ar pēc iespējas mazāku izlietotā ūdens daudzumu.
Ķekavas novads aicina piedalīties akcijā “Izgaismo Latviju”
Par godu Latvijas simtgadei 21.jūnijā Latvijas iedzīvotāji aicināti piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju”, lai pulcētos pie pašvaldību organizētajiem ugunskuriem, kas saulgriežu dienā izgaismos visu mūsu valsti. Ķekavas novadā ugunskurs tiks aizdedzināts plkst.21:00 pie Veco dzirnavu estrādes.
Ķekavas novads plaši pārstāvēts Dziesmusvētkos
Ķekavas novadu šogad XXVI Vispārējos Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 630 dalībnieki. Lielais dalībnieku skaits un iegūtās atzinības pirmssvētku skatēs liecina par to, ka Ķekavas novadā ir augsti attīstīta un gadiem kopta amatiermākslas kolektīvu kustība.
Ķekavas novada folkloras kopas piedalīsies festivālā “Baltica”
Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”, Ķekavas folkloras draugu kopa „Brička” un Daugmales folkloras kopa “Dāre” pārstāvēs Ķekavas novadu Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica”. Festivāls “Baltica” norisināsies no 16. līdz 21.jūnijam, tā tēma būs “Jāņi. Ziedēšana”.
Noslēdzies Ķekavas novada fonda organizētais pasākums “Labdarības bumbu rallijs”
Paldies visiem ziedotājiem, uzņēmējiem, pašvaldības darbiniekiem un brīvprātīgajiem par atbalstu pasākuma organizēšanā. Šajā gadā “Labdarības bumbu rallijs” pasākumā tika saziedoti 1475,00 EUR. Ziedojumi tiks izlietoti iedzīvotāju iniciatīvu un labo darbu atbalstam. Jau jūlija mēnesī tiks izsludināts projektu konkurss “Savam novadam”.
Ķekavas novada svētku programma piektdienai un sestdienai!
Ķekavas novada svētki uzņem apgriezienus - piektdien, 15. jūnijā, jauniešu dienā, izzinošas aktivitātes, sacensību gars, paraugdemonstrējumi un koncerti! Savukārt, sestdien, 16. jūnijā, Ķekavas nova svētku apmeklētājus priecēs krāšņi koncerti, gardumu un labumu tirgus visas dienas garumā, kā arī radošās aktivitātes un spēles, kurās varēs iesaistīties visa ģimene!
Novada svētku laikā plānoti satiksmes ierobežojumi
Iedzīvotāju ievērībai – novada svētkos 15. un 16. jūnijā noteikti ceļu satiksmes ierobežojumi Ķekavā. Piektdien, Ķekavas novada jauniešu dienā, no plkst. 11.00 līdz 24.00 tiks slēgts ceļa posms no Gaismas ielas līdz Ķekavas Dzirnavu estrādei, savukārt 16. jūnijā ierobežota satiksme būs Nākotnes ielā.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm vasarā
Arī vasaras mēnešos Ķekavas Mākslas skola aicina apmeklēt izstādes dažādās novada vietās un ārpus tā.
Paziņojums par detālplānojuma “Lejas Birznieki”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 1.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr.14. “Par detālplānojuma “Lejas Birznieki”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Ķekavas novadā uzstādīs jaunas ceļa zīmes
Izskatot Ķekavas novada iedzīvotāju ierosinājumus, konstatēts, ka esošo ceļa zīmju izvietojums Rāmavas ciemā neatbilst apstiprinātajām ciema robežām un ir nepieciešams uzlabot satiksmes drošību, gan Rāmavā, gan Rēderu ielā, Krogsilā, Ķekavas pagastā.
Ķekavas novadā pacelti jaunie karogi
Ieskandinot Ķekavas novada svētku nedēļu, šodien, 12. jūnijā, tiek pacelti jaunie Ķekavas novada, Baložu pilsētas, Ķekavas un Daugmales pagastu karogi!
Iznācis pašvaldības izdevuma “Ķekavas Novads” jūnija numurs
Jūnija izdevumā aicinām lasīt par rindu sistēmas ieviešanu pašvaldībā, topošajām rotaļu un atpūtas vietām, Ķekavas-Bordesholmas 25 gadu sadraudzības jubileju, kā arī vairāk nekā 600 novadniekiem, kuri šogad Ķekavas novadu pārstāvēs XXVI Vispārējos dziesmu un XVI Deju svētkos.
No 2018. gada 1. septembra Ķekavas novadā sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās "Clean R"
Sākot no šī gada 1. septembra, nākamo septiņu gadu laikā sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Ķekavas novadā nodrošinās vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R". Spēku zaudēs tie līgumi, kuri noslēgti ar iepriekšējo atkritumu apsaimniekotāju. Par to esošie atkritumu apsaimniekotāji katru klientu informēs rakstveidā.
Atraktīvā gaisotnē aizvada orientēšanās pasākumu “Iepazīsti savējos 2018”
Sestdienas, 9. jūnija, rīts Ķekavā iesākās darbīgi, jo sportiskās noskaņās norisinājās tradicionālais orientēšanās pasākums “Iepazīsti savējos 2018”. Šogad uz starta līnijas stājās vairāk kā 20 komandas, lai noteiktā kontrollaikā apmeklētu 25 kontrolpunktus visā novadā.
Arhīvs
  Drukāt