Ķekavas novadā notiks virkne radošu rotu darināšanas darbnīcu “Ieskaties sevī!”
Biedība “Sociālās inovācijas centrs” ir uzsācis īstenot projektu “Ieskaties sevī!”, kura ietvaros Ķekavas novadā tiks īstenotas 7 radošas rotu darbnīcas, no kurām divas būs radošu rotu – kroņu un mauču darbnīcas un 5 stikla rotu darināšanas darbnīcas.
Valdlaučos notiks starptautiska izstāde: pieteikšanās novada uzņēmēju stendam atvērta līdz 19. jūnijam
Mājražotāji un amatnieki aicināti līdz 19. jūnijam pieteikties dalībai novada stendā “Radīts Ķekavas novadā”, kas no 11. līdz 13. oktobrim būs apskatāms starptautiskajā izstādē "Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018", Valdlaučos.
Ķekavas novads pievienojas SEB bankas grantu programmai (ie)dvesma
Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Siguldas un Ķekavas novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs šogad ir pieaudzis līdz 60 000 eiro. Programmas (ie)dvesma grantus varēs saņemt gan jau strādājoši jaunuzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori.
Karavīri marša laikā šķērsos Ķekavas novada teritoriju
No 5. līdz 13. jūnijam taktiskā marša - mācību ietvaros Ķekavas novada teritoriju šķērsos Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti.
Budžeta grozījumos atvēl līdzekļus infrastruktūras sakārtošanai
Ķekavas novada dome 1. jūnijā apstiprināja grozījumus Ķekavas novada pašvaldības budžetā, paredzot papildus līdzekļus, lielākoties, vairākiem attīstības un infrastruktūras sakārtošanas projektiem.
Informācija par pašvaldības nomas objektiem pieejama kā e-pakalpojums
Turpmāk informācija par Ķekavas novadā aktuālajiem pašvaldības nomas objektiem, kā arī pieteikšanās to nomai būs ērti pieejama vienotajā pakalpojumu portālā www.e-pakalpojumi.lv. Nomniekiem šajā platformā būs iespējams viegli sekot līdzi savu līgumu kontu stāvokļiem, iegūt informāciju par noslēgtajiem līgumiem, kā arī tiešsaistē veikt nomas maksājumus.
“Latvijas Zemnieku federācija” aicina mājražotājus uz ikgadējo semināru
Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” aicina interesentus uz ikgadējo semināru mājražotājiem 11. jūnijā plkst. 11.00 Doles Tautas namā, Rīgas ielā 26, Ķekavā.
Nākotnes ielā izveidotas terminētas autostāvvietas
Piektdien, 1. jūnijā, izveidotas terminētas autostāvvietas Ķekavā - pie Tūrisma koordinācijas centra un tirdzniecības centra “Dalderi”.
Izbūvēts apgaismojums gājēju pārejai Krustkalnos
Uzklausot priekšlikumus iedzīvotāju sapulcēs, Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā izbūvēts apgaismojums gājēju pārejai pār autoceļu A7 pie lielveikala “Rimi A7” Krustkalnos, tādējādi būtiski uzlabojot gājēju drošību.
Tiešsaistē būs iespējams vērot bezmaksas lekciju un diskusiju kursu “Zinošas ģimenes – stipras ģimenes!”
No 2018. gada 14. jūnija visiem interesentiem būs iespēja tiešsaistē vērot bezmaksas lekciju un diskusiju kursu “Zinošas ģimenes - stipras ģimenes!”, kur lektori kopā ar dažādu nozaru ekspertiem diskutēs par tādām ģimenei un vecākiem aktuālām tēmām, kā finanšu pratība, laulības tiesiskie aspekti, ģimenes attiecību veidošana, psiholoģiskie un ētiskie aspekti u.c.
Iespēja iesaistīties zaļumballes tapšanā
Tuvojoties Latvijas simtgadei, Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) organizē “Latvijas simtgades zaļumballi”, kas norisināsies tieši 100 dienas pirms Latvijas dzimšanas dienas, 2018. gada 11. augustā Ķekavas dzirnavu estrādē.
Sausā un karstā laika dēļ mežos ir īpaši augsta ugunsbīstamība
Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis izsaukumu uz Baložu mežu, kur bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks ar atklātu liesmu. Ugunsgrēks veiksmīgi nodzēsts, Ķekavas novada pašvaldība izsaka lielu pateicību Baložu pilsētas iedzīvotājiem par operatīvu rīcību ugunsgrēka likvidēšanā.
NVO projektu konkursā atbalstīti seši projekti
Šogad Ķekavas novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā atbalstīti seši projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 11 741 eiro līdzfinansējumu no Ķekavas novada pašvaldības budžeta.
Baznīcu naktī apmeklē dievnamus Ķekavas novadā
Šogad kultūras pasākumā “Baznīcu nakts” dalību pieteikušas vairāk nekā 170 baznīcas visā Latvijā, tostarp Doles-Ķekavas un Katlakalna evaņģēliski luteriskās baznīcas. Pasākums norisināsies 1. jūnija vakarā laikā no plkst. 18.00. Visi dievnami atrodami www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē.
No 1. jūnija gaidāmas izmaiņas maršrutā Rīga–Ķekava un Rīga–Pļavniekkalns–Ķekava
Ņemot vērā, ka svētdienās maršrutā Nr.6844 Rīga–Ķekava pieprasījums pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem ir mazāks, no 2018. gada 1. jūnija šajā maršrutā tiks samazināts svētdienas reisu skaits. Turpmāk maršrutā Nr.6844 Rīga–Ķekava tiks nodrošināti 74 svētdienu reisi. Šajā maršrutā mainīsies arī esošo reisu izpildes laiks nedēļas nogalēs. Tāpat reisu izpildes laiks sestdienās un svētdienās tiks mainīts maršrutā Nr.6843 Rīga–Pļavniekkalns–Ķekava.
Jūnijā asins donorus gaidīs Doles Tautas namā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus vairot labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 6. jūnijā plkst. 10.00-14.00. Ziedot asinis īpaši aicināti 0-, 0+, A-, A+, kā arī AB+ un B- asinsgrupu donori.
Ķekavas avota ūdens dzerams tikai pēc novārīšanas
Kā liecina dzeramā ūdens analīzes, tad iedzīvotāju vidū populāro Ķekavas avota ūdeni var lietot pārtikā tikai pēc novārīšanas, jo tajā konstatētas koliformas baktērijas.
Līdz 12.jūlijam iespējams pieteikties līdzfinansējumam centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas pieslēgšanai
Ķekavas novada pašvaldība izsludina pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētās ūdensapgādes sistēmai vai centralizētās kanalizācijas sistēmai.
Mūžībā devies ilggadējais Ķekavas vidusskolas direktors Valdis Ozols
74 gadu vecumā pa Mūžības ceļu ir aizgājis ilggadējs Ķekavas vidusskolas direktors Valdis Ozols.
Ūdens kvalitātes nolūkos veiks ūdensvadu skalošanu Ķekavā
Lai risinātu ūdens saduļķojuma problēmu un uzlabotu ūdens kvalitāti daudzdzīvokļu mājās Ķekavas centrā, SIA "Ķekavas nami" sadarbībā ar Rīgas Tehnisko unversitāti un SIA "Ūdens risinājumi" no 25. jūnija veiks pievadu un maģistrālā ūdensvada skalošanas darbus Ķekavas centralizētajā ūdens apgādes sistēmā.
Uzsāks energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus daudzdzīvokļu mājām Titurgā
SIA “Baložu komunālā saimniecība” ir uzsākusi darbu pie Baložu pilsētas Titurgas ielas 2 un 4 dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu realizācijas. Pirmais darbs ir sagatavot ēku energoauditus, kas ļautu izvērtēt māju stiprās un vājās puses, noskaidrot, kur atrodas lielākie siltuma zuduma avoti, kā arī uzzināt, kādi remonta un siltināšanas pasākumi nepieciešami.
Izbrauc Latviju Ķekavas novadā!
Vai vēlaties lieliski pavadīt laiku šajā saulainajā un siltajā maija nogalē? Vai gribat to darīt, braucot ar velosipēdu un jaukā sabiedrībā, turklāt uzzinot šo to jaunu par Ķekavas novadu un vēl atzīmējot Latvijas simtgadi? Tūrisma koordinācijas centrs (TKC) kopā ar Tautas deju ansambli “Zīle” organizē velobraucienu, kurā ikvienu aicina izbraukt Latvijas kontūru! Maršruts plānots aptuveni 35 km garumā ar STARTU un FINIŠU pie TKC, Rīgas ielā 26, Ķekavā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Vecvidēji”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 17.maijā pieņēmusi lēmumu Nr.20. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Vecvidēji”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Pašvaldībā ievieš elektronisko rindu vadības sistēmu
Ķekavas novada pašvaldībā no šodienas sāk darboties elektroniskā rindu vadības sistēma, tādējādi pilnveidojot klientu apkalpošanas procedūru un samazinot apkalpošanas laiku Klientu apkalpošanas centrā (KAC), Būvvaldē, Finanšu un Īpašumu daļās.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Melnalkšņi”, “Vairumbāze”, “Akmenskalni”, “Virskalni”, “Zaļaiskalns” un “Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 17.maija sēdes lēmumu Nr.19. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Melnalkšņi”, “Vairumbāze”, “Akmenskalni”, “Virskalni”, “Zaļaiskalns” un “Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.11) apstiprināts detālplānojums nekustamajiem īpašumiem “Melnalkšņi”, “Vairumbāze”, “Akmenskalni”, “Virskalni”, “Zaļaiskalns” un “Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Mellupos aizvadīti pirmie Mežinieku svētki
19. maijā Mellupu sociālās mājas teritorijā notika ilgi lolotie un gaidītie pirmie Mežinieku svētki, kas bija īpaši abu tuvējo ciemu Mellupu un Plakanciema iedzīvotājiem, lai sanāktu kopā pašu veidotajos apkaimes svētkos.
VUGD 28. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
28. maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.
Lielā Talka atver koku stādīšanas karti
Aprīļa izskaņā, piedaloties aptuveni 145 tūkstošiem talcinieku tika aizvadīta jau par stabilu tradīciju kļuvusī Lielā Talka. Turpinot ideju par laimīgu, pārtikušu un veselu Latviju, ikviens aicināts simboliski iesēt un iedēstīt “laimes koku”, atzīmējot šo notikumu īpaši izveidotā kartē.
Ķekavas novada atpūtas vietās ūdens kvalitāte atzīta par labu
Veicot Ķekavas novadā ikgadējās ūdens pārbaudes populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens, konstatēts, ka novada teritorijā Daugavā, Ķekavas upē un Titurgas ezerā ūdens ir tīrs un peldēšanai drošs.
Aicina pieteikties dalībai stendā “Radīts Ķekavas novadā”
Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē "Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018" kopējā stendā "Radīts Ķekavas novadā", kas norisināsies no 11. līdz 13. oktobrim izstāžu kompleksā "Rāmava". Pieteikumu iesniegšana līdz 19. jūnijam.
Nākotnes ielā uzsāks remontdarbus: iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem
Maija pēdējā nedēļā tiks uzsākta Nākotnes ielas asfalta seguma atjaunošana un gājēju ietves pārbūve ceļa posmā no Dienvidu ielas līdz Mūzikas skolas stāvlaukumam. Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ceļa remontu darbu laikā būt saprotošiem.
Pašvaldība apzinājusi nepieciešamību Baložos atjaunot iekšpagalmu ar strūklakām
Ķekavas novada pašvaldība ir apzinājusi nepieciešamību labiekārtot iekšpagalmu pie Baložu pilsētas pārvaldes, izbūvējot gājēju taciņas, apgaismojumu un atjaunojot strūklakas un dekoratīvos apstādījumus, un tāpēc plāno tehniskā projekta izstrādei rast finansējumu nākamā gada budžetā.
Apstiprina Ķekavas novada, pagastu un pilsētas karogu skices
Ķekavas novada dome 18. maijā apstiprināja Ķekavas novada, Baložu pilsētas, Ķekavas un Daugmales pagastu karogu skices. Tās izstrādāja mākslinieki Juris Ivanovs un Ilze Lībiete, kuri speciālizējušies tieši heraldikas jautājumos, un tālāk uz domi, atbalstot piedāvātās karogu skices, virzīja Simbolikas komisija.
Labiekārtos rotaļu un sporta zonas Valdlaučos un Ķekavā
Apstiprināts projekts, kura ietvaros Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām jau 2018. gadā plāno īstenot divas aktivitātes – dienas nometni daudzbērnu ģimenēm un publiskās ārtelpas labiekārtošanu, izbūvējot rotaļu zonu Valdlaučos un sporta zonu Ķekavā.
Sadalītas godalgotās vietas otrajās Ķekavas novada jauniešu meistarsacīkstēs “Sudrabgārņa kauss”
Jau otro reizi jauniešus no septiņām Latvijas pilsētām Ķekavā pulcēja gludūdens airēšanas meistarsacīkstes un Ūdensmalas festivāls jauniešiem, ko organizē biedrība “Ūdensmalu attīstībai” un sporta klubs “Sudrabgārnis” ar Ķekavas novada domes un Ķekavas novada sporta aģentūras atbalstu.
Skolēnu vasaras nodarbinātības projektam pieteiktas vairāk kā 70 vakances
Ķekavas novada pašvaldības aicinājumam pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā šobrīd atsaukušies 13 uzņēmumi, piedāvājot skolēnu brīvlaikā kopumā 75 vakances.
Sācies izlaidumu laiks Ķekavas novada izglītības iestādēs
Maijā un jūnijā Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 6., 9. un 12. klašu skolēni, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Aicinām vecākus, tuviniekus, draugus un pedagogus iepazīties ar svinīgo pasākumu norises laikiem un svinēt skolēnu panākumus kopā.
Ķekavā notiks orientēšanās sacensības: starta zonā iespējama auto drūzmēšanās
Sestdien, 26. maijā, Ķekavas novadā norisināsies Latvijas tautas deju kolektīvu auto orientēšanās sacensības “Pa Pēdām”. Starts dalībniekiem tiks dots Ķekavas kultūras nama stāvlaukumā Gaismas ielā 17, tādēļ informējam par iespējamu auto drūzmēšanos no plkst. 9.00 līdz 12.00.
Uzsāk projektēt atpūtas vietu pie ūdens Ziedonī
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi īstenot projektu “Atpūtas vietas pie Daugavas - Katlakalna ciemā labiekārtošana un vides pieejamības nodrošināšana”. Projekta ietvaros atbilstoši universālā dizaina prasībām, tiks izveidota un labiekārtota atpūtas vieta Katlakalna ciemā, Ziedonī, un uzlabota iedzīvotāju dzīves vides kvalitāte.
Izmaiņas Ķekavas novada domes deputātu sastāvā
Ķekavas novada dome 17. maijā domes sēdē apstiprināja deputāta mandātu Zintim Šaicānam no sociāldemokrātiskā partijas “Saskaņa”, kurš deputāta pienākumus pildīs līdzšinējās deputātes Anastasijas Prokopenko ilgtošās prombūtnes laikā.
Latvijas Pilsoniskā alianse izsludina projektu konkursu starpkultūru dialoga jomā
Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” izsludina atkārtotu projektu konkursa “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai 2018” starpkultūru dialoga jomā. Projektu īstenošanas laiks ir no 2018. gada 25. jūnija līdz 2018. gada 23. novembrim. Projektu pieteikumus var iesniegt līdz 2018.gada 12.jūnijam, pretendējot uz maksimālo atbalsta summu 3000 EUR.
Dzelzceļa projekta Rail Baltica trasē notiks zemes reljefa izpēte
Lai nodrošinātu Latvijas kultūras vērtību aizsardzību un saglabāšanu Rail Baltica dzelzceļa līnijas projektēšanas un būvniecības laikā, nepieciešams veikt kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un izpēti Daugmales teritorijā.
Lauku tūrisma uzņēmēji var pieteikties divām kvalitātes zīmēm
Lauku tūrisma uzņēmēji aicināti pieteikties kultūras zīmei "Latviskais mantojums" un vides kvalitātes zīmei "Zaļais sertifikāts".
Labdarības bumbu rallijs jau trešo reizi Ķekavā
Jau trešo gadu Ķekavā 16. jūnijā plkst. 14.00 notiks aizraujošais pasākums „Labdarības bumbu rallijs”, kas sniegs gandarījumu gan par saziedotajiem eiro iedzīvotāju labajiem darbiem, gan atraktīvi krāsainu bumbiņu sacensībā ļaus cīnīties par balvām.
Ķekavas novads sasniedz teicamus rezultātus izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursos
Izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!” lieliskus rezultātus uzrādījušas Ķekavas novada izglītības iestādes. Starp visām Latvijas izglītības iestādēm Ķekavas vidusskola ieguvusi godpilno otro un trešo vietu.
Jūnijā uzsāks ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbus Loreķu laukā
Pēc būvdarbu iepirkuma procedūras īstenošanas un projekta finansēšanas nosacījumu precizēšanas, 10.maijā parakstīts līgums ar SIA „Ostas Celtnieks” par ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi teritorijā “Loreķi”, Ķekavā. Jau jūnijā darbi tiks uzsākti Ziemeļu, Kuršu, Druvas un Vīķu ielās.
Infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstības zonā
Ķekavas novada pašvaldība no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) ir saņēmusi vēstuli par Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras izbūve Ķekavas novadā” nosacījumu izpildi un aicinājumu slēgt Vienošanos par projekta īstenošanu.
Izbraucieni ar šaursliežu vilcienu Baložos gan Muzeju naktī, gan mēneša pēdējās sestdienās
Muzeju naktī, 19. maijā, no plkst. 19.00 līdz 00.00, ar devīzi “Vagona šūpulis” ikvienam interesantam būs iespēja izbraukt ar Baložu kūdras bānīti, kas kursēs pa entuziastu spēkiem topošā šaursliežu muzejdzelzceļa sliedēm. Brauciena laikā būs iespējams iepazīsties ar interesantiem faktiem par kūdras dzelzceļa vēsturi, lai stāsta gaitā nonāktu mūsdienās, kur atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums.
Iznācis pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" maija numurs
Jaunajā pašvaldības informatīvajā izdevumā “Ķekavas novads” aicinām lasīt par aktīvā tūrisma sezonas atklāšanu novadā, topošo muzejdzelzceļu Baložos un gatavošanos jau trešajam novada labdarības bumbu rallijam, Muzeju nakts aktivitātēm un novada svētku programmu jūnijā.
Uzņēmēji līdz 15. jūnijam var pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā
Līdz 15. jūnijam pagarināts periods, kurā Ķekavas novada uzņēmēji aicināti piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem. Lai iedrošinātu izmatot iespēju - pieņemt darbā skolēnus, uzņēmumi, kuri jau iepriekš piedalījušies programmā, dalās pieredzē un atzīst, ka projekts ļauj iepazīt jauno paaudzi kā potenciālo darbinieku nākotnē.
Ugunsdzēsības hidrantu izmantošanas dēļ šobrīd Ķekavas centrā vērojams ūdens saduļķojums
SIA “Ķekavas nami” informē, ka šorīt, 15. maijā, Ķekavā, Gaismas ielas 19 korpusu daudzdzīvokļu mājās ir novērojams ūdens saduļķojums. SIA “Ķekavas nami” atvainojās iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un aicina iedzīvotājus fiksēt ūdensskaitītāja rādītājus pirms un pēc saduļķotā ūdens notecināšanas, jo par šo fiksēto ūdens daudzuma patēriņu netiks piestādīts rēķins.
NVO projektu konkursā iesniegti septiņi pieteikumi
Ķekavas novada pašvaldības nevalstisko organizāciju (NVO) projektu konkursā iesniegti septiņi projektu pieteikumi.
Baznīcu naktī īpaša programma arī Ķekavā (papildināts)
Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca jau otro gadu ielūdz uz īpašu vakaru programmu, kas 1. jūnijā norisināsies Latvijas Baznīcu nakts ietvaros. Pagājušā gada veiksmīgā pieredze un cilvēku atsaucība, motivējusi Doles- Ķekavas ev.lut. draudzi arī šogad apmeklētājiem vērt baznīcas durvis, lai no plkst. 18.00 līdz pat pusnaktij piedāvātu izbaudīt dievnama svinīgo atmosfēru.
Atklāts Latvijā pirmais velo-foto orientēšanās seriāls
12. maijā Ķekavā pie Doles Tautas nama norisinājās Tūrisma koordinācijas centra un Daugavas lejteces+ tūrisma reģiona organizētais velo-foto orientēšanās seriāla atklāšanas posms.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 26.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr.19. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašuma „Degviela” zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 8070 008 1074, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas iela 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 26.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr.20. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 79, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par lokālplānojuma projekta Naudītes iela 2, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 26.aprīlī pieņēmusi lēmumu Nr.18. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Naudītes iela 2, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Ķekavā paplašinās ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūru
Maijā būvuzņēmums "Ostas celtnieks" uzsāks ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūras paplašināšanu Ķekavā. Šī gada 10.maijā būvuzņēmums parakstījis līgumu ar uzņēmumu "Ķekavas nami" 4,4 miljonu eiro vērtībā par ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu, kā arī kanalizācijas sūkņu staciju izbūvi Ķekavā, Loreķu teritorijā.
Jau šonedēļ Muzeju nakts Ķekavas novadā
Šogad Muzeju nakts notiek sestdien, 19. maijā, tās moto ir "Šūpulis". Ķekavas novadpētniecības muzejā būs iespējams izzināt, kas apdzīvoja mūsu novadu tālā senatnē, pamēģināt izgatavot seno rotu vai darba rīku, kā arī iejusties arheologa lomā.
Sveicam Mātes dienā!
Šajā svētdienā piedzīvosim vienus no skaistākajiem un sirsnīgākajiem svētkiem – Mātes dienu. Arī Ķekavas novadā iespējams apmeklēt dažādus, īpaši šiem svētkiem veltītus pasākumus. Aicinām apsveikt savas māmiņas un uzaicināt kopīgi pavadīt nesteidzīgu dienu, izbaudot kādu no koncertiem!
Šonedēļ sportistiem atvērta jaunā Ķekavas sākumskolas sporta zāle
Veicot nepieciešamos sakārtošanas darbus, šonedēļ atvērta jaunā Ķekavas sākumskolas sporta zāle sporta nodarbībām un sacensībām. Un jau rīt, 11. maijā, tajā notiks Latvijas skolu sporta federācijas rīkotais florbola turnīrs starp labākajām skolām 3.-4. klašu grupā.
Ķekavas Mākslas skolā uzņem jaunus dalībniekus
Ķekavas Mākslas skola no 14. maija aicina pieteikties dalībniekus interešu izglītības nodarbībām 2018./2019. mācību gadā. Bērniem būs iespēja apgūt vizuālo mākslu, darbu materiālā un vizuāli plastisko mākslu.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm maijā
Maijā Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes varēs skatīt gan tepat novadā, gan Latvijas Ugunsdzēsības muzejā.
Noderīgi padomi, kā parūpēties par ugunsdrošību savās mājās
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina – daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir pienākums rūpēties ne tikai par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās.
Ķekavas novada dome nemaina viedokli, veiks nepieciešamos soļus pilnvērtīga komiteju darba nodrošināšanai
Ķekavas novada dome ir saņēmusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu, un šajā situācijā dome, ievērojot primāri iedzīvotāju intereses, veiks nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu pilnvērtīgu komiteju darbu un raitu lēmumu pieņemšanas procesu. Taču, neskatoties uz to, Ķekavas novada dome atkārtoti norāda, ka tās rīcība un lēmums par veiktajām izmaiņām domes komiteju sastāvā ir bijis juridiski korekts.
Sākusies komandu pieteikšanās orientēšanās pasākumam “Iepazīsti savējos”
Vasaras sākums solās būt vēlīgs tiem, kuri nebaidās būt azartiski un alkst iepazīt jaunas lietas un vietas, jo orientēšanās pasākums “Iepazīsti savējos” atgriežas pie sākotnējā norises laika – vasaras sākuma, 9. jūnija.
Pirmā velo-foto orientēšanās seriāla starta signāls jau sestdien atskanēs Ķekavā
Pirmo reizi Latvijā no maija līdz septembrim norisināsies velo-foto orientēšanās seriāls, pavisam kopā septiņos posmos, septiņos novados – Ķekavā, Ikšķilē, Baldonē, Ogrē, Stopiņos, Salaspilī un Mārupē.
Lielajā Talkā sakoptas vairāk kā 30 novada vietas
Ķekavas novadā Lielā Talka šogad norisinājusies 36 dažādās vietās. Aprīļa izskaņā sakopti meži, ceļmalas, pļavas un piemiņas vietas visā novadā, kā arī iedzīvotāji talkas dienu aktīvi izmantojuši savu privātīpašumu sakopšanai.
Piedalies ideju konkursā par vides objektu Ķekavā
Ķekavas novadā dzīvojošie bērni un jaunieši aicināti piedalīties konkursā par labāko ideju vides objekta izveidei pie Ķekavas Mūzikas skolas. Iesniegt savas idejas par vides objekta risinājumu būs iespējams no 7. maija līdz 4. jūnijam. Paredzēts, ka konkursa uzvarētāja projekts tiks realizēts, lai priecētu novada iedzīvotājus un viesus.
Izstādes “Dzīvības upe” otrās kārtas atklāšana
Ceturtdien, 10. maijā, Ķekavas sociālās aprūpes centrā (Gaismas iela 19, k.8) plkst. 15.00 atklās foto izstādes “Dzīvības upe” otro kārtu, kurā varēs aplūkot un iepazīt 12 stāstus un 12 foto mirkļus. Stāsti un fotogrāfijas aptvers Ķekavas novada senioru dzīvesstāstus, kas ļaus ikvienam “būt tuvāk” novada vēsturei un tagadnei, tādejādi veicinot paaudžu integrāciju.
Maijā atsāks Gaismas ielas atjaunošanas darbus
Kā informē būvuzņēmējs SIA "Union Asphalttechnik", 15. maijā tiks atsākti Gaismas ielas rekonstrukcijas darbi, kurus iesāka veikt 2017. gada oktobrī. Būvdarbu tehnoloģiskais pārtraukums, kas bija nepieciešams nepiemērotu laikapstākļu dēļ ir beidzies un būvdarbus plānots pabeigt mēneša laikā.
Ķekavā notiks Latvijas pirmās starptautiskās sacensībās sinhronajā peldēšanā
Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa baseinā no 5. līdz 6. maijam tiks aizvadītas Latvijas pirmās starptautiskās bērnu sacensībās sinhronajā (mākslas) peldēšanā “Synchro Latvia Cup”. Tās arī būs pirmās starptautiskās sacensības jaunajā Ķekavas baseinā.
Nākotnes ielā atsevišķos ceļa posmos atjaunos asfalta segumu un veidos jaunas ietves
Jau jūnija sākumā, skolēniem beidzot mācību gadu, tiks uzsākta Nākotnes ielas asfalta seguma atjaunošana un gājēju ietves pārbūve ceļa posmā no Dienvidu ielas līdz Mūzikas skolas stāvlaukumam.
Baire: Ķekavas novada dome rīkojusies tiesiski, veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire šodien, 26. aprīlī, nosūtījusi atbildes vēstuli vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam, skaidrojot domes rīcību par veiktajām izmaiņām domes komiteju sastāvā un uzsverot, ka domes pieņemtais lēmums ir juridiski korekts.
Ķekavas vidusskolā viesojas skolēni no sadraudzības pilsētas Bordesholmas
Ķekavas vidusskola no 23. līdz 27.aprīlim uzņem viesus no sadraudzības pilsētas Bordesholmas, Vācijā. Hans-Bruggemenn vidusskolas delegācija, ko pārstāv 6 skolēni un skolotājs viesojas ar mērķi veidot draudzības saiknes starp abu valstu skolēniem, tādējādi paplašinot Ķekavas un Bordesholmas sadraudzību, vienlaikus veicinot izpratni par vienotu Eiropu.
Pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 20 vasaras nometņu projektiem
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko organizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā vasaras periodā, Ķekavas novada pašvaldība 15 000 eiro apmērā līdzfinansējusi 20 dažādas dienas un diennakts nometnes – 18 projekti saņēmuši maksimālo atbalstu, divas nometnes atbalstītas daļēji.
Pierīgas mēri aicina risināt strīdīgos pašvaldības darba organizācijas jautājumus
Pierīgas pašvaldību apvienība (PPA) rosinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Saeimu veikt grozījumus likumā “Par pašvaldībām”, lai risinātu šobrīd strīdīgos jautājumus par domes un komiteju sēžu darba organizāciju, kā arī proporcionalitātes principa ievērošanu komitejās.
Informējam par satiksmes organizācijas izmaiņām Jaunatnes ielā
Uzlabojot ceļu satiksmes organizāciju un drošību Baložos, šodien, 25. aprīlī, veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Jaunatnes ielas posmā no Smilšu līdz Skolas ielai, kā arī izveidota terminēta autostāvvieta pie pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Avotiņš”.
Valsts meža dienests izziņo meža ugunsnedrošo laiku
Valsts meža dienests ar 27. aprīli visā valsts teritorijā nosaka meža ugunsnedrošā laika posma sākumu. Aicinām iedzīvotājus, uzturoties mežā ugunsnedrošajā laikposmā, ievērot ugunsdrošības prasības, tādējādi mazinot meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas.
Ķekavas novadā apzinās aizsargājamos biotopus
Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti laika posmā no aprīļa līdz novembrim apsekos Ķekavas novada teritorijas, lai uzskaitītu Eiropas Savienības (ES) nozīmes aizsargājamos biotopus – teritorijas, kurās sastopama liela bioloģiskā daudzveidība. Lai veiktu dabas vērtību inventarizāciju, eksperti var apmeklēt arī atsevišķus privātīpašumus.
Deinstitucionalizācijas procesa aktivitātes Ķekavas novadā
Deinstitucionalizācija (DI) ir pakalpojumu sistēmas izveide, kas sniedz personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, nepieciešamo atbalstu, lai tā spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē. DI ir ilgstošs pārmaiņu process, kura mērķis ir radīt tādu vidi, kurā personām ar funkcionāliem traucējumiem ir iespēja saņemt sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus, patstāvīgi dzīvot un strādāt.
Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2017. gada 5. oktobrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" iesniegumu (2017. gada 5. oktobris Nr.1-14/225) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu un 2017. gada 23. novembrī un 2018. gada 19. janvārī, 25. janvārī, 19. martā un 9. aprīlī – papildu informāciju un tarifu projekta precizējumus.
Valsts policija atver Ķekavas sākumskolas sporta zāli; pašvaldība uzsāk sporta zāles sakārtošanas darbus
20. aprīlī Valsts policija veikusi bojātā paceļamā basketbola groza konstrukcijas demontāžu Ķekavas sākumskolas sporta zālē un atļāvusi Ķekavas novada pašvaldībai piekļūt sporta zāles telpām.
Grupa Big Al & The Jokers aicina uz piecu gadu jubilejas koncertu Ķekavā
Ir pagājis gads, un ir pienācis laiks kārtējam grupas Big Al & The Jokers koncertam Ķekavas kultūras namā. Atzīmējot grupas piecu gadu jubileju, tās skanējumu koncertā papildinās talantīgie Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi.
Ķekavas novada jauniešiem piedāvā attīstīt biznesa domāšanu
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) kopā ar Ķekavas novada Uzņēmēju padomi un Ķekavas novada pašvaldību uzsāks vairāku pasākumu ciklu, kuru ietvaros iedvesmos, motivēs un iesaistīs jauniešus biznesa ideju ģenerēšanā. Ceturtdien, 26. aprīlī, JIC organizē “Jauniešu uzņēmīguma forumu”, lai kopā ar mentoriem un uzņēmējiem pārrunātu būtiskākos soļus, kā iespējams ideju īstenot reālā biznesā.
Kompetenču apguvi plāno veicināt ar kopstrādes metodes pielietošanu jaunatnes centros
Svinot pavasari, 12. aprīlī Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) pulcēja partnerus no Itālijas, Spānijas, Igaunijas un Latvijas pirmajā projekta partneru sanāksmē, kas norisinājās Ķekavas JIC telpās. Partneri apsprieda “Jaunatnes kompetenču apguves veicināšanu ar kopstrādes koncepcijas pielietošanu jaunatnes centros” projekta gaitu, kā arī aplūkoja vietu, kurā tiek plānots sasaistīt kopstrādes elementus ar jaunatnes centra darbību.
Ķekavā iekārto Jaunu ideju centra būvniecības laukumu
Lai uzsāktu Ķekavas novada Jaunu ideju centra būvniecību, 19. aprīlī būvfirma “Balsts–R” veica pirmos būvlaukuma iekārtošanas darbus. Jauno ēku plānots pabeigt nākamā gada martā.
Atkritumu dalītas vākšanas iespējas
Aicinām iepazīties ar atkritumu dalītās vākšanas iespējām Ķekavas novadā, kā arī atgādinām, ka aprīlī, Lielās talkas mēnesī, SIA “Lautus” atkritumu šķirošanas laukumā bez maksas iespējams nodot gan elektriskos un elektronisko iekārtu atkritumus, gan vieglo automašīnu riepas.
Latvijas Pašvaldību savienība: komiteju sastāva noteikšana vai grozīšana ir pašvaldības domes kompetence
Ņemot vērā, ka šobrīd ir kļuvis aktuāls jautājums un notiek diskusijas par to, vai pašvaldības domes deputāta izslēgšanai no komitejas vienmēr ir nepieciešams iesniegums, nosūtām visām pašvaldībām Latvijas Pašvaldību savienības viedokli par likuma “Par pašvaldībām” 55. panta piemērošanu.
Novada uzņēmēji aicināti piedalīties sociālās uzņēmējdarbības seminārā Jūrmalā
Biedrība "Sociālās inovācijas centrs" maijā aicina uz divu dienu semināru “Fokusā sociālā uzņēmējdarbība – no statusa līdz finansējumam”, kas 9. un 10. maijā notiks Jūrmalā, viesnīcā “Hotel Jurmala Spa”.
Ķekavas novada pašvaldības darba laiks aprīlī un maijā
Tuvojoties Valsts svētkiem, informējam par Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņām aprīlī un maijā. Iedzīvotāju vērībai – šonedēļ izmaiņas paredzētas piektdien un sestdien, proti, 20. aprīlī, pašvaldības darba laiks pagarināts līdz plkst. 17.00, savukārt sestdien, 21. aprīlī, darba laiks noteikts no plkst. 8.00 līdz 13.00.
Daļā Pierīgas pašvaldību skolu fiziski nepietiks vietu sešgadnieku uzņemšanai
Vairākas Pierīgas pašvaldības satrauc plānotā izglītības reforma, kas paredz aiznākamajā mācību gadā skolās uzņemt arī sešus gadus vecus bērnus, jo lielākam bērnu skaitam skolās vienkārši nebūs vietas.
Audžuģimenēm palielinās ikmēneša atlīdzība
No 10. aprīļa stājās spēkā jauni saistošie noteikumi Nr.4/2018, kas paredz, ka turpmāk Ķekavas novada pašvaldībā esošajām audžuģimenēm palielināsies ikmēneša atlīdzība, kas paredzēta bērna uztura nodrošināšanai.
Brīvdabas gadatirgi Ķekavas novadā 2018
Aicinām iepazīties ar aktuālo gadatirgu kalendāru Ķekavas novadā. Pirmais brīvdabas tirdziņš gaidāms jau 22. aprīlī Ķekavā, laukumā pie Doles Tautas nama. Savukārt Baložos pirmais pavasara tirgus apmeklētājus priecēs 26. maijā laukumā pie Baložu kultūras nama.
Aicinām pieteikt talkas vietas novadā
Šogad Lielā Talka visā Latvijā norisināsies 28. aprīlī. Aicinām iedzīvotājus līdz 25. aprīlim pieteikt talkas vietas portālā talkas.lv, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespēja saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu.
Par telpu pārbūvi ģimenes ārstu praksēm Daugmalē un Baložos
10. aprīlī Ķekavas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar būvnieku par telpu pārbūvi ģimenes ārsta praksei Daugmalē, kā rezultātā prakses telpas būs divreiz plašākas un būs nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem.
Lasāms “Ķekavas Novads” aprīļa izdevums
Iznācis pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas novads” aprīļa izdevums. Jaunākajā izdevumā aicinām lasīt par aizvadītajām novada budžeta un teritorijas plānojuma apspriedēm ar iedzīvotājiem, aktualitātēm bērnu reģistrēšanā novada bērnudārzos, kā arī vides, izglītības, sporta un kultūras jaunumiem.
Septiņas biežāk pieļautās kļūdas atkritumu šķirošanā
Daļai Latvijas iedzīvotāju atkritumu šķirošana jau kļuvusi par ierastu ikdienas darbību, savukārt tikko šķirot sākušajiem parasti rodas dažādi jautājumi. Tad lieti noderēs portāla Apriņķis.lv sagatavotie padomi, ko tieši un kā drīkst mest šķirojamos konteineros, lai izvairītos no populārākajām kļūdām.
Par ikmēneša komunālo rēķinu saņemšanu
Saskaņā ar ES noteiktajām personas datu aizsardzības prasībām (Eiropas parlamenta un Padomes regula 2016/679 par fizisku personu datu aizsardzību attiecībā uz personu datu apstrādi un datu apriti), turpmāk ikmēneša rēķinus par dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem vairs nedrīkstēs izsniegt līdzšinējā kārtībā.
Noslēgušās pašvaldības tikšanās ar iedzīvotājiem par budžetu (papildināts)
Ķekavas novada domes vadība, deputāti un pašvaldības speciālisti martā tikās ar iedzīvotājiem Mellupos, Ķekavā, Katlakalnā, Valdlaučos, Baložos un Daugmalē, lai klātienē iepazīstinātu ar šī gada budžetu, lielākajām investīcijām un plānotajiem darbiem konkrētajā apkaimē, kā arī uzklausītu iedzīvotāju priekšlikumus, vajadzības un atbildētu uz novadnieku jautājumiem.
Arhīvs
  Drukāt