Karstā ūdens pārtraukums vecajos Baložos
SIA “Baložu komunālā saimniecība” informē, ka, sakarā ar nepieciešamību veikt siltumtrases elementa remontu, no 25.augusta 3-5 dienas vecajos Baložos nebūs karstais ūdens.
Ķekavas novada domes vadība piedalās Latvijas Pašvaldību Savienības 31.kongresā
Šodien, 2021.gada 20.augustā Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, priekšsēdētāja vietniece Agnese Geduševa un domes deputāte Karina Putniņa piedalījās Latvijas Pašvaldību Savienības 31.kongresā Salacgrīvā.
Ķekavas novada svētku laikā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19
Svētdien, 22.augustā, plkst. 9.00 - 14.00, Ķekavā pie Jaunu ideju centra notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19.
Projekta ietvaros Ķekavā ieradīsies viesi no ārzemēm, lai diskutētu par brīvprātīgā darbā lomu
Piedaloties programmas Eiropa pilsoņiem projektā ``ERAS – Eiropas alianse brīvprātīgo atbalstam``, no 18.-20.augustam Ķekavā ierodas brīvprātīgie no Slovēnijas, Serbijas, Ziemeļmaķedonijas un Ungārijas, lai diskutētu par brīvprātīgā darba lomu un iespējām krīzes situācijā.
Ķekavas novada domes vadība tiekas ar Valsts policijas un Reģionālās pašvaldības policijas pārstāvjiem
Otrdien, 17.augustā, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, vietnieki Valts Variks un Gatis Līcis tikās ar Valsts policijas un Reģionālās pašvaldības policijas vadību, lai apspriestu esošo un turpmāko sadarbības modeli.
Noslēdzoties būvdarbiem un labiekārtošanas darbiem, Uzvaras prospekts nodots ekspluatācijā
Piektdien, 13.augustā, Ķekvas novada Būvvalde ir devusi atzinumu, kas apliecina, ka Baložu pilsētas Uzvaras prospekta pārbūves projekts ir noslēdzies un nodots ekspluatācijā.
Dižkūre – alternatīva izglītības iespēja NVO pārstāvjiem un kopienu līderiem
Apzinot, ka gan Mārupes, Olaines, gan Ķekavas novados nevalstisko organizāciju pārstāvjiem trūkst atbalsts to darbības kapacitātes stiprināšanai un cilvēkresursu pilnveidošanai, projekta „Kaimiņu sadarbība” ietvaros biedrības „Pierīgas Partnerība” un „Partnerība Daugavkrasts” jau 3.-4.septembrī (ar nakšņošanu) organizēs NVO pārstāvjiem un kopienu līderiem sevis izzinošu bezmaksas pasākumu “Dižkūre”.
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2021./2022. mācību gadam
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2021./2022. mācību gadam bērniem vecumā no 7-8 gadiem.
Aicina uz iedzīvotāju domnīcām Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādē
Ķekavas novada pašvaldība turpina darbu pie Ķekavas novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam aktualizācijas un jaunas Attīstības programmas 2021.-2027.gadam izstrādes. Tāpēc pašvaldība aicina iedzīvotājus un citus interesentus uz klātienes domnīcām, lai diskutētu par Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un Attīstības programmas projektiem vai projektu redakcijām.
Noslēgušies veloceliņa pirmā posma asfaltēšanas darbi
Ceturtdien, 12.augustā, noslēgušies Ķekavas veloceliņa pirmā posma izbūves un asfaltēšanas darbi 400 metru garumā gar autoceļu A7 - no Rīgas ielas 1a Vimbukrogā līdz mājām “Annužas” Alejās.
Karstā ūdens pārtraukums Ķekavā
SIA “Ķekavas nami” informē, ka, sakarā ar katlumājas rekonstrukcijas darbiem, Ķekavā, Rīgas ielā 36, K-1, K-2, K-4, K-5 un K-6 no 16.augusta līdz 28.augustam nebūs karstais ūdens.
28. augustā notiks Ķekavas velobrauciens
Vasaras noslēgumā, 28. augustā, notiks trešais Ķekavas velobrauciens ar četrām dažādām distancēm, kur īsākā būs 400 metri un garākā - 45 kilometri.
Iedzīvotāji aktīvi turpina pieslēgt mājsaimniecības Loreķu teritorijā izbūvētajiem centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem
Turpinās mājsaimniecību pieslēgšanās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. Kārta” ietvaros
Ķekavas novada svētki tiks svinēti ar plašu kultūras programmu un gaisa balonu festivālu
No 20. līdz 22. augustam, Ķekavas novadā notiks novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, kuru ietvaros iedzīvotājus un viesus priecēs koncerti visām gaumēm – ‘’Pērkons’’, ‘’Audiokvartāls’’, ‘’Keksi’’, ‘’Zeļļi, akustisko ģitāru duets, īpašs ‘’The Sound Poets ‘’ laivu koncerts uz Daugavas un gaisa balonu festivāls.
Hakatonā “Ideju skrejceļš” pirmo vietu iegūst iecere par ģimenes centra “Azote” izveidi Ķekavas novadā
Veiksmīgi noslēdzies pirmais hakatons Ķekavas novadā “Ideju skrejceļš”, kura dalībniekiem – Ķekavas novada iedzīvotājiem bija iespēja attīstīt savas idejas un iniciatīvas, piedāvājot hakatona ietvaros izstrādātus ideju īstenošanas risinājumus, kas uzlabotu pilsētvides kvalitāti Ķekavas novada iedzīvotājiem.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" augusta numurs
Otrdien, 10.augustā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām apskatīt foto reportāžu, kā Ķekavā tika sagaidīti olimpieši, lasīt par gaidāmajām iedzīvotāju domnīcām Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādē, kā arī uzzināt par gaidāmajiem notikumiem Ķekavas novadā, tostarp novada svētkiem un ikgadējo velobraucienu!
Olimpiskie čempioni tiekas ar Ķekavas novada domes deputātiem
Šodien, 6. augustā, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko un domes deputāti tikās ar olimpiskajiem čempioniem, ķekaviešiem Agni Čavaru un Nauri Miezi, kuri Tokijas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja Olimpisko zelta godalgu Latvijas 3x3 basketbola komandas sastāvā, kā arī ar viņu pirmo treneri Andri Eglīti.
Aicinām tiešraidē vērot Ķekavas novada hakatona atklāšanu un apbalvošanu
Šajā nedēļas nogalē tiks atklāts pirmais Ķekavas novada hakatons ‘’Ideju skrejceļš’. Pasākuma atklāšanu, kas notiks 6. augustā, un apbalvošanu, kas notiks 7. augustā, būs iespēja vērot tiešraidē Ķekavas novada Facebook lapā.
Ķekavas novada dome piešķir 10 000 eiro ķekaviešiem, 3x3 basketbolistiem Agnim Čavaram un Naurim Miezim, 5 000 eiro trenerim Andrim Eglītim
Izsakot pateicību par sportistu ieguldīto darbu un atbalstot viņu turpmāko sportisko izaugsmi, Ķekavas novada dome 4. augustā piešķīra ķekaviešiem Agnim Čavaram un Naurim Miezim, kuri Tokijas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja Olimpisko zelta godalgu Latvijas 3x3 basketbola komandas sastāvā, katram naudas balvu 10 000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas, savukārt viņu pirmajam trenerim Andrim Eglītim piešķirta naudas balva 5 000 eiro apmērā.
Černobiļas avārijas 35. gadadienā apbalvojumus saņem trīs ķekavieši
2021.gada 26.aprīlī apritēja 35 gadi kopš Černobiļā notika pasaulē lielākā atomelektrostacijas avārija. Atzīmējot šo gadadienu, Rīgas Ugunsdzēsības muzejā tika izveidota izstāde, kā arī pasniegti septiņi Latvijas savienības „Černobiļa” augstākie apbalvojumi, trīs no tiem saņēma arī Ķekavas novada iedzīvotāji.
Vakcinācijas loterijā varēs laimēt 100 000 eiro
Latvijā tiks rīkota Vakcinācijas loterija ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt uz laimestiem varēs visi iedzīvotāji, kuri izlozes brīdī būs Latvijā vakcinēti pret Covid-19 vismaz ar vienu vakcīnas devu.
Līdz 4. augustam iespēja pieteikties Ķekavas novada hakatonam
Ķekavas novada hakatons ``Ideju skrejceļš`` ir iespēja Ķekavas novada iedzīvotājiem attīstīt savas idejas un iniciatīvas kopā ar domubiedriem un pieredzējušiem mentoriem, kuri sniegs vērtīgus padomus. Labāko ideju autori saņems balvas, savukārt idejas ar nākotnes potenciālu tiks virzītas turpmākai attīstībai un iekļautas Ķekavas novada attīstības rīcības plānā, kā arī saņems atbalsta finansējumu to realizēšanai.
Ķekavā norisinājies skolēnu dziesmu un deju svētku notikums ‘’Saulesvija’’
Neierastā formātā šogad norisinājās pandēmijas dēļ atceltie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuri notika bez lieluzvedumiem, bet ar mazākiem pasākumiem un digitāliem risinājumiem. Pirmajā svētku pasākumā „Saulesvija”, kas norisinājās jūlijā divu nedēļu garumā visās Latvijas pašvaldībās, piedalījās arī Ķekavas novada kolektīvi.
Ķekavā no Tokijas olimpiskajām spēlēm sagaidīti novada olimpieši
Vakar, 30. jūlijā, no Tokijas olimpiskajām spēlēm Latvijā ieradās 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir divi ķekavieši - Agnis Čavars un Nauris Miezis. Svinīgo basketbolistu sagaidīšanu Ķekavas novada Facebook tiešraidē vēroja gandrīz divi tūkstoši cilvēku.
Aicina piedalīties ekskursijā “Ekspedīcija uz Nāves salu”
Šī gada 14. augustā Salaspils novads sadarbībā ar jauno apvienoto Ķekavas novadu organizēs starpnovadu pasākumu, tādējādi popularizējot ūdens tūrisma iespējas un Daugavas kā abu novadu robežupes izmantošanu ūdens tūrisma aktivitātēm abos novados.
Šovakar tiešraidē sagaidīsim mājās Ķekavas novada olimpiešus
Jau šovakar, 30. jūlijā, no Tokijas olimpiskajām spēlēm Latvijā ierodas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir divi ķekavieši - Agnis Čavars un Nauris Miezis. Ķekavas novads puišus šovakar gaidīs mājās, Ķekavā, un aicina arī visus pārējos sekot līdzi sagaidīšanai Ķekavas novada Facebook tiešraidē plkst. 19:30.
Latvijas 3x3 basketbolisti, kuru sastāvā ķekavieši Agnis Čavars un Nauris Miezis, Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnījuši zeltu
Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un divi ķekavieši - Agnis Čavars un Nauris Miezis, 28. jūlijā Tokijā kļuva par olimpiskajiem čempioniem.
Ķekavas novada teritorijā no 31. jūlija līdz 1. augustam notiks militārās mācības
Ķekavas novada teritorijā no 31. jūlija līdz 1. augustam norisināsies Zemessardzes Studentu kājnieku bataljona zemessargu mācības ar mērķi pilnveidot zemessargu prasmes.
Ķekavas novads gatavojas sagaidīt mājās olimpiskos čempionus Agni Čavaru un Nauri Miezi
Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir divi ķekavieši - Agnis Čavars un Nauris Miezis, kuri 28. jūlijā Tokijā kļuva par olimpiskajiem čempioniem un jau rīt, 30. jūlijā, ieradīsies Latvijā. Ķekavas novads lepojas ar saviem novadniekiem un gatavojas puišus sagaidīt mājās, aicinot arī pārējos novada iedzīvotājus vērot sagaidīšanu Ķekavas novada Facebook tiešraidē.
Septiņi biežākie mīti par vakcināciju
Veselības ministrija sadarbībā ar nozares ekspertiem ir apkopojuši populārākos mītus par vakcināciju un snieguši komentārus par tiem.
Aicina tiešsaistē piedalīties Ķekavas novada hakatona infostundā
Ķekavas novada hakatons “Ideju skrejceļš” norisināsies 6. un 7. augustā, sniedzot iespēju Ķekavas novada iedzīvotājiem radīt jaunas iniciatīvas un idejas, kas palīdzētu novadu veidot kā pievilcīgu vietu, kur dzīvot, strādāt, īstenot uzņēmējdarbību, attīstīties un atpūsties. Lai informētu iedzīvotājus par pasākuma norisi un pieteikšanos, 27. augustā norisināsies Ķekavas novada hakatona infostunda.
Aicina pieteikt iedvesmas stāstus Latvijas Lepnuma goda titula un balvas saņemšanai
Šī gada nogalē norisināsies 18. “Latvijas Lepnuma” balvu pasniegšanas un godināšanas ceremonija. Balvas saņemšanai mediju grupa “TV3 Group” aicina pieteikt ievdvesmojošus stāstus no visas Latvijas! Ja jūsu novadā, ģimenē, kaimiņos dzīvo stāsti par līdzcilvēkiem, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrisko domu, pastāstiet mums par tiem!
No 1. augusta izmaiņas autobusu kustību sarakstos
No 2021. gada 1. augusta gaidāmas būtiskas izmaiņas 11 Pierīgas maršrutos savienojumā ar Ķekavu, Medemciemu, Jaunmārupi, Baldoni, Ādažiem, Gaismām, Sloku, Spuņupi un Mežsētām. Tās veiktas, rūpīgi izvērtējot pasažieru skaitu atsevišķos reisos, un ierobežotā finansējuma dēļ tika lemts pārvadājumus neveikt tajos reisos, kur pasažieru praktiski nav.
Ķekavas novada domes pārstāvji apmeklē multifunkcionālo sociālo pakalpojumu centru ‘’Senrīga’’
Ķekavas novada domes vadība un sociālās jomas speciālisti šodien, 23.jūlijā, apmeklēja jauno biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” multifunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Senrīga”. Pašvaldības pārstāvji tikās ar biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" direktoru Andri Bērziņu, lai iepazītu projekta realizācijas gaitā gūto pieredzi, kas būs noderīga arī Ķekavas novadā, īstenojot sociālo pakalpojumu projektus.
Arī jūlijā Ķekavas novadā notiek grants ceļu atputekļošana
No 22.jūlija Ķekavas novadā notiek kārtējā grants ceļu virsējās kārtas noklāšanu ar putekļu absorbējošu materiālu.
Jauniestādītajiem kokiem uzstādīs laistīšanas maisus
Lai jauniestādītajiem kokiem palīdzētu pārciest karsto laiku, ir plānots pie to stumbriem uzstādīt lēnas caurlaidības ūdens somas jeb laistīšanas maisus.
Ministriju, pašvaldību līmenī spriež par ieceri uzbūvēt bērnu paliatīvās aprūpes centru “Sapņu tilti”
16.jūlijā Ķekavas novada vadība tikās ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības, Saeimas, Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas pārstāvjiem, tostarp ministru Gati Eglīti, lai parrunātu kā, kopīgi sadarbojoties, īstenot ieceri par bērnu paliatīvās aprūpes centru “Sapņu tilti”.
Notiek Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecības darbi
Kopš maija beigām norisinās Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecības darbi – kā pirmie ir paveikti būvlaukuma sagatavošanas darbi, savukārt šobrīd norisinās kanalizācijas un ūdensapgādes izbūves darbi. Visus būvdarbus plānots pabeigt līdz 2022. gada februārim.
No 22. jūlija Ķekavas baseins atvērts publiskam apmeklējumam
No 22.jūlija, ņemot vērā Ministru kabineta pieņemtos noteikumus, pēc izmainīta grafika un iekšējās kārtības noteikumiem, apmeklējumam pēc iepriekšēja pieraksta tiek atvērts Ķekavas vidusskolas Sporta Kompleksa lielais un mazais baseins.
Ķekavā pasniedz Pateicības rakstus barikāžu dalībniekiem
Trešdien, 21.jūlijā, Ķekavas kultūras namā 16 Ķekavas novada iedzīvotājiem tika pasniegti Pateicības raksti par dalību 1991. gada barikādēs.
AS “Putnu fabrika Ķekava” paziņojums
AS “Putnu fabrika Ķekava” informē, ka ņemot vērā īpaši karstos laika apstākļus šovasar, krasās temperatūras izmaiņas dienas un nakts stundās, kā arī bezvēju situāciju diennakts tumšajā laikā, var rasties nelabvēlīgi apstākļi dažādu smaku izplatībai. Bezvēja apstākļos pat neliels smakas apjoms var izplatīties lielā attālumā.
Saņemti ūdens analīžu rezultāti: visās atpūtas vietās, izņemot peldvietu pretī Nāves salai, peldēties var droši
Ķekavas novada pašvaldība saņēmusi SIA "Vides audits" laboratorijas rezultātus par ūdens kvalitāti populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens. Analīzēs konstatēts, ka Daugavā pretī Nāves salai sastopamas aļģes, savukārt citās peldvietās ūdens ir tīrs un peldēšaiani drošs.
Pirmajā pusgadā piešķirti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā
Ķekavas novada pašvaldība 2021. gada pirmajos sešos mēnešos piešķīrusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā. Gandrīz puse no atvieglojumu kopējās summas jeb 40 tūkstoši piešķirti novada daudzbērnu ģimenēm.
Kapusvētki Baldonē 2021. gadā
Kapu svētki ir īpaša svētku tradīcija Latvijas kapsētās jūlijā un augustā, lai dzimtas lokā atcerētos savus aizgājējus. Aicinām iepazīties ar kapusvētku norises datumiem 2021. gadā Baldones pilsētā un Baldones pagastā.
Baldones teritorijā uz asfalta segumiem konstatēti izsvīdumi
Ekstremāli karsto laikapstākļu ietekmē uz asfalta segumiem Baldones pilsētas un pagasta teritorijā ir konstatēti izsvīdumi. Šobrīd pilsētas un ceļu uzturēšanas dienests veic apsekošanu, lai izsvīdumu vietas nokaisītu ar smiltīm.
Mežos visā Latvijā ir augsta ugunsbīstamība
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka mežos visā Latvijā ir augsta ugunsbīstamība. Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem.
Ceļu satiksmes izmaiņas Baldonē
Lai novērstu avārijas situāciju Baldonē, kas radusies ūdensvada plīsuma rezultātā, šobrīd notiek remontdarbi un ir ceļu satiksmes izmaiņas Daugavas ielā.
Ķekavas novada kolektīvi piedalīsies skolēnu dziesmu un deju svētku notikumā ‘’Saulesvija’’
Neierastā formātā šogad norisinās pandēmijas dēļ atceltie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuri notiks bez lieluzvedumiem, bet ar mazākiem pasākumiem un digitāliem risinājumiem. Pirmajā svētku pasākumā „Saulesvija”, kas norisināsies jūlijā divu nedēļu garumā visās Latvijas pašvaldībās, piedalīsies arī Ķekavas novada kolektīvi.
Baldones bāriņtiesa šobrīd turpina darbu tāpat kā līdz šim
Kopš Baldones novada pievienošanās Ķekavas novadam, Baldones bāriņtiesa saņem iedzīvotāju jautājumus par tālāko iestādes darbību jaunajā novadā. Šobrīd iestādes darbībā izmaiņu nav un darbs turpinās kā ierasts.
Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus pēc administratīvi teritoriālās reformas precizēt adreses
Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Latvijas Pasta darbībā izmaiņas nav paredzamas – sūtījumi tiks piegādāti atbilstoši patlaban spēkā esošajām adrešu indeksu teritorijām tāpat kā līdz šim. Savukārt klientiem, norādot saņēmēja adresi, vienīgās izmaiņas būs novadu nosaukumos vietās, kur notikusi to apvienošana.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jūlija numurs
Otrdien, 13.jūlijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par jaunievēlēto Ķekavas novada domi, bērnudārza “Ieviņa” jauno piebūvi, kā arī citām pašvaldības un iestāžu aktualitātēm.
Aicina iedzīvotājus pieteikties pirmajam Ķekavas novada hakatonam ‘’Ideju skrejceļš’’
Hakatons “Ideju skrejceļš” norisināsies 6. un 7. augustā, sniedzot iespēju Ķekavas novada iedzīvotājiem radīt jaunas iniciatīvas un idejas, kas palīdzētu novadu veidot kā pievilcīgu vietu, kur dzīvot, strādāt, īstenot uzņēmējdarbību, attīstīties un atpūsties.
Daugavā, Daugmales teritorijā aizdomas par zilaļģu izplatību
Daugmalē - Daugavā pretī Nāves salai pašvaldības speciālisti vizuāli konstatējuši koši zaļas aļģes, kas atgādina cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes.
Aicinām izmantot atkritumu šķirošanas iespējas Ķekavas novadā
Pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt būt atbildīgiem un izmantot atkritumu sķirošanas iespējas – bez maksas nodot dalīto atkritumu savākšanas laukumā "Gurnicas”, novietot šķirošanas konteinerus pie privātmājām, bet daudzdīvokļu māju iemītniekiem atkritumu izmešanai izvēlēties plastmasai, papīram, stiklam un metālam īpaši paredzētos konteinerus.
Atvērta projektu pieteikumu iesniegšana Aktīvo iedzīvotāju fonda Stratēģisko projektu konkursā
Līdz 2021. gada 6. septembra plkst. 14.00 Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas ir aicinātas iesniegt projektus otrajā Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) Stratēģisko projektu konkursā programmās Demokrātijas kultūra un Cilvēktiesības.
Ķekavas avota ūdens kvalitāte ir teicama
Pēc Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes pasūtījuma 22.jūnijā SIA “Vides audits” laboratorija veikusi ūdens analīzes iedzīvotāju iemīļotajā Ķekavas avotā, kas atrodas Ķekavas centrā pie autoceļa A7. Analīzes apliecina, ka ūdens kvalitāte ir teicama, tomēr aicinām iedzīvotājus to lietot pārtikā tikai pēc novārīšanas.
Turpmāk vakcināciju pret Covid-19 būs iespējams veikt arī Valdlaučos
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka sestdien, 10.jūlijā būs noslēdzošā vakcinācijas diena vakcinācijas punktā Ķekavā. Turpmāk vakcinēties katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu varēs Valdlaučos, Atpūtas ielā 5.
Pieteikties projektam Ķekavas novada ģimeņu stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai - līdz 3. augustam
Biedrība “Tici sev” sadarbībā ar biedrību “Urbāna fonds izglītībai un zinātnei” uzsāk projekta realizāciju ģimeņu stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai, kura ietvaros aicina pieteikties ģimenes dalībai interaktīvā pasākumu ciklā.
Ķekavas novads gatavojas pirmajam ideju hakatonam
URBACT programmas projekta “Cites4CSR” ietvaros Ķekavas novads gatavojas savam pirmajam hakatonam “Ideju skrejceļš” par zaļu un drošu mobilitāti, kas notiks 6. un 7. augustā.
Baldones muzejā apskatāma porcelāna izstāde
Baldones muzejā līdz 31. jūlijam apskatāma krāšņa izstāde: baldonieša, Baldones vidusskolas skolēna Teo Ralfa Jēkabsona personīgās kolekcijas izstāde "Porcelāna trauki".
Ķekavas novada dome apstiprina jaunizveidotā Ķekavas novada simboliku
Stājoties spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālajai reformai, jaunievēlētā Ķekavas novada dome 1.jūlijā apstiprinājusi noteikumus par Ķekavas novada simboliku, kas, tostarp, paredz arī turpmāk izmantot līdzšinējo apstiprināto Ķekavas novada ģerboni un zīmolu.
Jaunā Ķekavas novada dome stiprinās drošības un tiesiskuma jomu
Ķekavas novada dome 1. jūlijā apstiprināja jaunu Ķekavas novada pašvaldības nolikumu, paredzot vairākas izmaiņas, lai stiprinātu vienu no novada prioritātēm drošības un tiesiskuma jautājumos.
25.jūlijā – Vasaras tirgus Ķekavā
Atsākot tradicionālo svētdienas tirgu organizēšanu, 25.jūlijā, Ķekavā, Skolas ielā pie Doles Tautas nama no plkst. 8.00 līdz 15.00 norisināsies “Vasaras tirgus”. Tajā būs iespējams iegādāties visu preču grupu produktus, ne tikai amatnieku un mājražotāju izstrādājumus, bet arī rūpniecības preces.
Titurgas ezerā ūdens kvalitāte atkal ir laba un atļauts peldēties
Jaunākie ūdens paraugu testēšanas rezultāti liecina, ka Titurgas ezerā ūdens atbilst peldvietu ūdens kvalitātes rādītāju normām, līdz ar to ezerā atkal ir atļauts peldēties.
Darbu uzsāk jaunā Ķekavas novada dome; par domes priekšsēdētāju ievēlēts Juris Žilko
1.jūlijā darbu uzsāk jaunā Ķekavas novada dome 19 deputātu sastāvā, par Ķekavas novada domes priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts Juris Žilko.
Turpmāk Baldones novada aktualitātes uzzini Ķekavas novada informatīvajos kanālos
Lai pēc novadu apvienošanas rūpētos par to, ka visa jaunizveidotā Ķekavas novada aktualitātes būtu iedzīvotājiem ērti pieejamas un pārskatāmas, turpmāk arī par Baldones novada jaunumiem komunicēsim Ķekavas novada informatīvajos kanālos.
Ūdens padeves pārtraukums Valdlaučos
SIA "Ķekavas nami" informē, ka sakarā ar ūdensvada avāriju šodien, 1.jūlijā, Valdlaučos - SEB bankas apkārtnē, būs pārtraukta ūdens padeve.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rozītes”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr. 22 “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Rozītes”, Daugmalē, Daugmales pagastā”.
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Grifi”, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2021
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr. 21. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Grifi”, kadastra numurs 8070 008 2758, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2021” (protokols Nr. 14.).
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu apstiprināšanu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma “Ķiršziedi” apstiprināšanu, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14.) apstiprināti detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumi, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.17. “Par detālplānojuma “Asteru ielā 30” apstiprināšanu, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14.) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.20. “Par detālplānojuma “Akmeņkaļu 13” apstiprināšanu, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14.) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Uzvaras prospektā norit pēdējie labiekārtošanas darbi
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde informē, ka Uzvaras prospektā ir pabeigti būvdarbi un šobrīd tiek sakārtotas būvniecības bāzes vietas, tiek veikti pēdējie labiekārtošanas darbi, kā arī notiks būvniecības teritorijas tīrīšana no smiltīm.
Noslēdzies projekta “PUMPURS” ietvaros organizētais jauniešu iniciatīvu projektu konkurss
2021. gada 21. maijā noslēdzās Eiropas savienības fondu programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (“PUMPURS”) ietvaros organizētais jauniešu iniciatīvu konkurss.
Ķekavas novada pašvaldība: no 1.jūlija saziņa un pakalpojumu saņemšanas kārtība nemainās
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka no 1.jūlija pašvaldības pakalpojumus Ķekavā, Baldonē, Baložos un Daugmalē varēs saņemt tāpat kā līdz šim. Tāpat arī saziņai ar pašvaldību var izmantot līdzšinējos telefona numurus un e-pastus.
Donoru diena Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus palīdzēt līdzcilvēkiem un ziedot asinis Valsts asins donoru centra izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 6.jūlijā plkst. 10.00 - 13.00.
Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” uzbūvēta jauna piebūve
Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” ir uzbūvēta un atklāta jauna piebūve, kurā 1.septembrī bērnudārza gaitas uzsāks 144 bērni vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Līdz ar to jaunajā mācību gadā bērnudārzs uzņems jau kopumā 450 bērnus.
Šonedēļ notiks Titurgas upes gultnes tīrīšanas darbi
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti informē, ka 29. un 30. jūnijā notiks Titurgas upes gultnes tīrīšanas darbi, savukārt, ceturtdien, 1.jūlijā paredzēta caurtekas nomaiņa.
Jaunievēlētie Ķekavas novada domes deputāti 1.jūlijā sanāks uz pirmo domes sēdi
Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam Ķekavas novada Vēlēšanu komisija uzaicinājusi jaunievēlētos Ķekavas novada domes deputātus uz pirmo domes sēdi, kas notiks 1.jūlijā plkst. 11.00 Ķekavas kultūras namā.
Sadalītas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2020
Sestdien, 19.jūnijā tika sveikti “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2020” laureāti deviņās nominācijās. Nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums SIA “SIA Pindstrup Latvia”.
Ūdens padeves pārtraukumi 29.jūnijā
Sakarā ar remontdarbiem, 29.jūnijā plānoti ūdens padeves pārtraukumi Ziedonī, Mākoņkalnā un Odukalnā.
Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca saņem pašvaldības līdzfinansējumu jumta nomaiņai
Izskatot iesniegumu par iztrūkstošā finansējuma piešķiršanu projektam “Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskās baznīcas jumta nomaiņa”, Ķekavas novada pašvaldība radusi iespēju finansiāli atbalstīt šo projektu, piešķirot nepieciešamo līdzfinansējumu vairāk kā 13 tūkstošu eiro apmērā.
Nāc un dalies ar savām idejām novada attīstībai sarunu pasākumā “Ideju skrejceļš”!
Sniedzot iespēju iedzīvotājiem aktīvi paust savu viedokli par idejām, ko un kā vajadzētu īstenot savā novadā, biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” organizē trīs sarunu pasākumus.
Uzmanību! Ūdens analīžu rezultāti: Titurgas ezerā aizliegts peldēties; pārējās novada peldvietās drīkst (PAPILDINĀTA ar pēdējām 2 rindkopām)
Ķekavas novada pašvaldība saņēmusi SIA "Vides audits" laboratorijas rezultātus par ūdens kvalitāti populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens.
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens – pērn laika posmā no maija līdz septembrim izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdens pērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem.
Aizvadīts pirmais mēnesis kopš Baložu bibliotēkā darbojas viedais grāmatu skapis
Kopš 17. maija pie Baložu pilsētas bibliotēkas, kas atrodas Skolas ielā 4, darbojas pirmais bibliotēku viedais grāmatu skapis Ķekavas novadā, kas ļauj ikvienam Baložu bibliotēkas lasītājam bezkontakta veidā ērti saņemt grāmatas ārpus bibliotēkas darba laika.
Izmaiņas pašvaldības autobusa maršrutā: PLAKANCIEMS - ĶEKAVA – PLAKANCIEMS
Sakarā ar Jāņu svētku brīvdienām, paredzētas izmaiņas pašvaldības autobusa maršrutā: PLAKANCIEMS - ĶEKAVA – PLAKANCIEMS.
SIA ‘’Ķekavas nami’’ iedzīvotājiem nodrošina vienu no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā
Neskatoties uz to, ka dabasgāzes cenas palielinās, kas iedzīvotājiem lielākajā daļā Latvijā nozīmē ikmēneša maksas pieaugumu rēķiniem, tomēr SIA ‘’Ķekavas nami’’, pateicoties pirms gada noslēgtajam līgumam par dabasgāzes iepirkuma cenām, kad ar 1. jūliju stāsies spēkā jaunie dabasgāzes pakalpojumu tarifi, spēs aizvien nodrošināt to, ka SIA "Ķekavas nami" klienti dabasgāzes cenu pieaugumu neizjutīs.
Ķekavas novada pašvaldība uzlabojusi savu Ilgtspējas indeksu līdz SUDRABA kategorijai
Ķekavas novada pašvaldība Ilgtspējas indeksā ieguvusi Sudraba kategoriju, tādējādi apliecinot savu mērķtiecīgu attīstību, kas balstās uz korporatīvās atbildības un ilgtspējības principu ieviešanu un īstenošanu pašvaldības darbā un pakalpojumu sniegšanā. Šogad šis ir augstākais rezultāts pašvaldību vidū. 2021. gada Ilgtspējas indeksā SUDRABA līmeni sasnieguši 15 uzņēmumi un organizācijas.
No 21. jūnija vienā maršruta Rīga–Bauska reisā tiks iekļautas papildu pieturas
Uzlabojot sabiedriskā transporta pieejamību, no 2021. gada 21. jūnija maršruta Nr.7480 Rīga–Bauska autobuss, kas no Bauskas autoostas katru dienu izbrauc plkst.15.40, apstāsies vairāk pieturās.
Latvijas Pasts atgādina par iespējām saņemt pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā Ķekavas novadā
Latvijas Pasts atgādina par iespējām saņemt pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā izveidotā Ķekavas novadā. Jaunā novada Daugmales iedzīvotāji var pieteikties pasta pakalpojumiem savā dzīvesvietā un ērti sev izdevīgā laikā tos saņemt, iepriekš sazinoties ar Latvijas Pasta Klientu centru.
Jaunu ideju centra logos apskatāma fotoizstāde
Jaunu ideju centra logos apskatāma Ķekavas novada fotogrāfa Ulda Laganovska fotoizstāde, kurā apkopotas pēdējo mēnešu laikā tapušas fotogrāfijas, kas fotografētas dažādās Ķekavas novada vietās. Izstādē ir redzami gleznaini dabasskati, kas parāda mūsu novada skaisto dabu.
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas prezidentu kopīgais paziņojums, pieminot 80. gadadienu kopš padomju varas organizētajām masu deportācijām
Šodien aprit tieši 80 gadu kopš dienas, kad Igauniju, Latviju un Lietuvu okupējušais padomju karaspēks īstenoja masu deportācijas.
Seminārā apmācīs, kā palīdzēt bez vecāku gādības palikušajiem bērniem iekļauties sabiedrībā
Šī gada 15.jūnijā Rīgas plānošanas reģions rīko apmācības “Kā palīdzēt bez vecāku gādības palikušajiem bērniem iekļauties sabiedrībā”. Semināru par saskarsmi ar ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem vadīs Ārija Martukāne, Profesionālo audžuģimeņu apvienība “Terēze”.
No 15.jūnija Covid-19 sertifikātu saņemt papīra formātā varēs arī pašvaldības klientu apkalpošanas centrā
No 1. jūnija ikvienam iedzīvotājam ir iespēja iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Vakcinācija Ķekavā
Šajā nedēļas nogalē - 19.jūnijā un 20.jūnijā atvērts vakcinācijas punkts jaunajā Ķekavas vidusskolas korpusā.
Izstrādāts jaunveidojamā Ķekavas novada apvienošanas projekts
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Baldones novada pašvaldību ir izstrādājusi jaunveidojamā novada administratīvās struktūras apvienošanas projektu, kas 14. jūnijā, tika nosūtīts Valsts reģionālās attīstības aģentūrai, lai gan projekta sagatavošanas termiņš ir 1. jūlijs.
Tiks atjaunots segums autoceļam V7 Baloži-Plakanciems-Iecava
VSIA Latvijas Valsts ceļi ir izsludinājusi iepirkumu, kura ietvaros plānots veikt valsts vietējā autoceļa V7 Baloži-Plakanciems-Iecava posma km 1,000-19,463 seguma atjaunošanu.
Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris.
Uzvaras prospektā pabeigta asfaltbetona seguma izbūve
Uzvaras prospektā šobrīd ir pabeigta asfaltbetona seguma izbūve un līdz jūnija beigām plānots pabeigt visus labiekārtošanas darbus.
Arhīvs
  Drukāt