Uzklausīšanas sanāksmē apspriedīs sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2018. gada 24. aprīlī plkst.11.00 SIA “Getliņi EKO” konferenču zālē, Kaudzīšu ielā 57, Rumbulā, Stopiņu novadā, rīkos uzklausīšanas sanāksmi par SIA “Getliņi EKO” iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi” tarifu projektu.
Valsts policija šonedēļ sola atvērt jauno Ķekavas sporta zāli
6. aprīlī Valsts policija publiski medijos, piemēram, LNT ziņās, paudusi, ka tā veiks paceļamo basketbola grozu demontāžu šobrīd slēgtajā, jaunajā Ķekavas vidusskolas sporta zālē ne vēlāk kā līdz šī gada 10. aprīlim. Līdz ar to Ķekavas novada pašvaldībai beidzot būs piekļuve sporta zālei, un pašvaldības uzdevumā būvnieki varēs operatīvi veikt bojātās sporta zāles grīdas seguma remontdarbus.
Pierīgas koru apriņķa skati veiksmīgi aizvada novada kori
Svētdien Majoru vidusskolā notikušajā Pierīgas koru apriņķa kolektīvu skatē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku Noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" repertuāra apguvi nodemonstrēja 19 kori no vairākiem Pierīgas novadiem un Jūrmalas.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 22.marta sēdes lēmumu Nr.6. „Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.6) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Aizvadītas sapulces par Teritorijas plānojumu
Ķekavas novada pašvaldība šogad, februārī un martā, organizēja sapulces, kurās Ķekavas novada iedzīvotājiem un nekustamo īpašumu īpašniekiem bija iespēja klātienē iepazīties ar Teritorijas plānojuma darba variantu un uzdot sev interesējošos jautājumus.
Policija sola tuvākajā laikā atvērt slēgto Ķekavas novada sporta halli
Valsts policija (VP) turpina izmeklēšanu kriminālprocesā par pagājušā gada rudenī nokritušo basketbola groza konstrukciju Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa sporta zālē un sola, ka zāli plānots atvērt tuvākajā laikā.
Līdz 7. aprīlim satiec novadniekus starptautiskajā izstādē “Pavasaris”
Vakar, 5. aprīlī, izstāžu kompleksā “Rāmava” tika atklāta 26. starptautiskā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstāde “Pavasaris 2018”. Izstādes dalībnieku vidū arī Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs (TKC), kas kopā ar novada tirgotājiem apvienojies stendā “Radīts Ķekavas novadā!”.
Pašvaldības ceļu uzturēšanas transportu aprīkos ar GPS
Lai pilnveidotu SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” darbību, uzņēmums aprīlī plāno pabeigt 39 transportlīdzekļu aprīkošanu ar globālās pozicionēšanas sistēmu (GPS). Kā būtiskākie ieguvumi šādai iniciatīvai minami efektīvāka degvielas kontrole un ekonomija, kā arī racionālāka maršruta plānošana.
Ķekavas baseinā turpmāk varēs uzturēties ilgāk
Ķekavas sporta kompleksa baseins, uzklausot klientu ieteikumus, pieņēmis lēmumu pagarināt pieļaujamo uzturēšanās ilgumu baseina zonās, nosakot iespēju atrasties ģērbtuvēs 15 minūtes pirms baseina apmeklēšanas, baseina un pirts apmeklējuma laiks pagarināts līdz 50 minūtēm, savukārt pēc treniņa ģērbtuvēs varēs uzkavēties līdz 25 minūtēm.
Iespējas jaunajiem uzņēmējiem
No 2018. gada 1. aprīļa stājies spēkā Sociālā uzņēmuma likums, kas nodrošina iespēju darboties un attīstīties sociālās uzņēmējdarbības jomā. Likums nosaka tiesisko ietvaru, paredzot gan kritērijus sociālā uzņēmuma statusa iegūšanai, gan kārtību, kā valsts atbalstīs šāda veida uzņēmējdarbību.
Ķekavas novada pašvaldība: Ķekavas jaunās sporta zāles atvēršana joprojām ir vienīgi Valsts policijas lēmums
Ķekavas novada pašvaldība atkārtoti uzsver - lai gan pašvaldība ir darījusi visu iespējamo, lai paātrinātu Ķekavas jaunās sporta zāles pieejamību iedzīvotājiem, lēmums par sporta zāles atvēršanu vēl joprojām ir vienīgi Valsts policijas ziņā.
Valdlaučos interesentus gaidīs ikgadējā lauksaimniecības izstāde “Pavasaris 2018”
No 5. līdz 7. aprīlim Izstāžu kompleksā Rāmava notiks 26. starptautiskā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstāde “Pavasaris 2018”.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm aprīlī
Aprīlī Ķekavas Mākslas skola aicina uz septiņām audzēkņu darbu izstādēm novadā. Šomēnes dažādās novadā vietās iespējams aplūkot gan vizuālās mākslas un foto tehnikā radītus darbus, gan mākslas skolas skolēnu radītos keramikas, tekstila un grafikas darbus.
Piešķirts ES finansējums siltumtīklu modernizācijai Titurgā
Marta beigās Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja (CFLA), ka kapitālsabiedrībai SIA “Baložu komunālā saimniecība” piešķirts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums 280 301 eiro apmērā Titurgas rajonā esošo siltumtīklu rekonstrukcijai.
Darini cimdus kopā ar meistaru!
Cimdi jau izsenis ir Latvijas cilvēku vizītkarte, tajos iekodētas senču zināšanas, gudrības un sirsnīgums. Latvijas simtgades akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros visos Latvijas novados tiek organizētas meistarklases, kuru laikā ikviens var saņemt padomus no īstena meistara, lai uzadītu savus skaistākos, siltākos, sarežģītākos vai varbūt pat pirmos dūraiņus!
Izsludina NVO projektu konkursu
Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība izsludina novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu. Projekta pieteikumus jāiesniedz līdz 10. maijam.
Bērnu reģistrēšana pirmsskolas izglītības iestādēs notiks vienotā portālā
No 10. aprīļa stājas spēkā jauni saistošie noteikumi Nr.3/2018, kas paredz kārtību, kādā Ķekavas novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju. Turpmāk reģistrēšanu pirmsskolas izglītības iestādēs varēs veikt vienotajā pakalpojumu portālā www.e-pakalpojumi.lv, tāpat šajā platformā būs iespējams ērti veikt izmaiņas pieteikumā un sekot līdzi reģistra rindai, pēc bērnam piešķirtā unikālā identifikācijas numura.
Aprīlis - laivošanas mēnesis
Kad diena kļuvusi tikpat gara kā nakts un stiepjas garumā vēl, kad marta beigās kārtējoreiz pulkstenis pagriezts stundu uz priekšu, bet Ķekavas parkā iesvilpjas pirmais strazds, skaidrs: pavasaris ir klāt. Tūrisma koordinācijas centram tas iezīmē jaunās tūrisma sezonas sākumu un to, ka atsākas pavasara laivu braucieni-ekspedīcijas.
Ķekavas novada iedzīvotāji aicināti pievienoties Zemessardzei
Martā Ķekavas novada pašvaldībā viesojās Zemessardzes 1.Rīgas brigādes vadība, lai kopā ar domes priekšsēdētāju Viktoriju Bairi pārrunātu iespējamo sadarbību, tostarp veicinātu Ķekavas novada iedzīvotāju iestāšanos Zemessardzes struktūrā.
Seminārs jaunajiem uzņēmējiem un uzņēmumu grāmatvežiem
Ķekavas novada pašvaldība 11. aprīlī plkst. 10.00 rīko semināru jaunajiem uzņēmējiem un uzņēmumu grāmatvežiem.
Priecīgas Lieldienas!
Lieldienas šajā gadā mūs sveic īpaši agri, par ko ir liels prieks gan lieliem, gan maziem novadniekiem! Pavasaris kopā ar gājputniem jau ir ienācis mūsu sirdīs un domās, ceram to ātrāk ieraudzīt arī dabā, uzplaukstot pirmajiem pumpuriem un vizbulītēm.
EKO Dienā Daugmales pagasta iedzīvotāji aicināti nodot nolietoto sadzīves elektrotehniku
Atkritumu apsaimniekotājs Ogres SIA “MARSS” piedāvā Daugmales pagasta iedzīvotājiem 10. maijā bez maksas nodot nolietoto sadzīves elektrotehniku.
Ķekavas novada deju kolektīvi veiksmīgi aizvada skati Jaunolainē
Jaunolaines kultūras namā svētdien notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Deju lieluzveduma "Māras zeme" repertuāra pārbaudes skate Pierīgas apriņķa deju kolektīviem, kurā piedalījās 32 kolektīvi no septiņiem Pierīgas novadiem, tostarp Ķekavas novada dejotāji.
Piesaki Lielajai Talkai piesārņotās vietas
Lielā Talka šogad norisināsies 28. aprīlī, pulcējot talkotājus visā Latvijā. Aicinām novada iedzīvotājus jau šobrīd pieteikt īpaši piesārņotās vietas mājaslapā www.talkas.lv, lai talkas dienā šajās teritorijās organizētu sakopšanas darbus.
Sociālie un radošie uzņēmēji aicināti piedalīties bezmaksas apmācībās
Rīgas plānošanas reģions aicina sociālos un radošos uzņēmējus piedalīties divu dienu apmācību seminārā “TO BE THE CROSS-BORDER STARTER”, kas notiks šī gada 12.-13.aprīlī viesnīcā Porto Resort (Medzābaki-2, Lilaste, Carnikvas novads) un būs pirmais seminārs četru apmācību pasākumu ciklā.
Seminārā ar pašvaldībām diskutēs par Zaļo publisko iepirkumu aktīvāku ieviešanu Latvijā
Lai veicinātu izpratni par Zaļā publiskā iepirkuma kritēriju izstrādi un piemērošanu, starptautiska projekta "GreenS" ietvaros šī gada 5. aprīlī pulksten 9.30 Rīgas domē notiks bezmaksas seminārs "Zaļais publiskais iepirkums - pašvaldību izaicinājumi un iespējas".
Iespēja saņemt aizdevumu uzņēmumu energoefektivitātes uzlabošanai
Valsts atbalsta programmu ietvaros uzņēmējiem pieejams jauns finanšu instruments – aizdevums uzņēmuma energoefektivitātes uzlabošanai.
Pašvaldības darba laiks Lieldienu brīvdienās
Sagaidot Lieldienu brīvdienas, Ķekavas novada pašvaldība informē par darba laika izmaiņām svētkos.
Zemes stundā aicinām izslēgt gaismu un pieslēgties dabai
Sestdien, 24. martā, visā pasaulē atzīmēs Zemes stundu, tādēļ aicinām Ķekavas novada iedzīvotājus uz vienu stundu izslēgt gaismu un pievienoties kādam no akcijai veltītajiem pasākumiem Daugmalē un Ķekavā.
Ķekavas novada pašvaldība aicina: sniedz darbu skolēniem!
Piekto vasaru pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem (ieskaitot), kas mācās Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Stabules”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 8.martā pieņēmusi lēmumu Nr.18. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Stabules”, Krogsilā, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Beitiņi-4”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 8.martā pieņēmusi lēmumu Nr.17. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Beitiņi-4”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajiem īpašumiem, „Melnalkšņi”, „Vairumbāze”, „Akmenskalni”, „Virskalni”, „Zaļaiskalns” un „Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas atkārtotā sapulce notiks 2018.gada 5.aprīlī plkst.16.00 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novads, 35. kabinetā.
VUGD brīdina: Nededzini savu zemi!
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina – kūlas dedzināšana ir bīstama. Nokūstot pirmajai sniega segai, VUGD ik dienu steidzās dzēst kūlas ugunsgrēkus. Šogad dzēsti jau 148 kūlas ugunsgrēki vairāk nekā 200 hektāru lielā degšanas platībā.
Ķekavas novada dome apstiprina kanalizācijas pakalpojuma maksu Lapenieku ciematā
Risinot ieilgušo kanalizācijas problēmu Lapenieku ciematā, Ķekavas novada dome šodien, 22. martā, apstiprināja kanalizācijas pakalpojuma maksu 2,32 eiro/m3 apmērā, kas veidots pēc Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas.
Publiskai apspriešanai nodod Rīga plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna pirmo redakciju
Saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes 2018. gada 16. marta lēmumu Nr. 8 publiskai apspriešanai tiek nodota Rīga plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020. gadam pirmā redakcija. Ķekavas novada iedzīvotājus aicina uz apspriedi 9. aprīlī.
Aicina pieteikt idejas projektu konkursam “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai 2018”
Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” izsludina projektu konkursu “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai”, kura ietvaros plānots piešķirt finansējumu biedrībām un nodibinājumiem. Konkursa mērķis ir veicināt Rīgas plānošanas reģionā starpkultūru dialogu un pilsoniskās sabiedrības attīstību, tai skaitā mazākumtautību NVO darbu un uzlabot romu integrāciju sabiedrībā.
Ķekavas pašvaldība jau sesto gadu līdzfinansē aukļu pakalpojumus
Ķekavas novads turpina atbalstīt jaunās ģimenes, jau sesto gadu nodrošinot iespēju saņemt pašvaldības kompensāciju aukles pakalpojuma apmaksai. Kompensācijas apmērs 2018.gadā ir 156 eiro mēnesī, plānots, ka šogad līdzfinansējumu varēs nodrošināt ap 350 bērnu pieskatīšanai un izglītošanai.
Doles-Ķekavas baznīca aicina uz Lieldienu dievkalpojumiem un Krusta ceļa gājienu
Krusta ceļš Ķekavā, kurā aicināts piedalīties ikviens neatkarīgi no draudzes piederības, notiks Lielajā Piektdienā, 30. martā. Pulcēšanās gājienam notiks Doles-Ķekavas baznīcā no plkst. 18.00.
Aicina 25. martā nolikt ziedus pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas akmens
Lai godinātu visus no Komunistiskā genocīda cietušos un pieminētu ģimenes, kuras šī traģēdija skāra, svētdien, 25. martā, ikviens novadnieks aicināts individuāli nolikt ziedus pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas akmens Odukalnā, Ķekavā.
Valdlaučos plāno uzstādīt viedos ūdens skaitītājus
SIA “Ķekavas nami” sadarbībā ar uzņēmumu “Lattelecom”, pilotprojekta ietvaros, piedāvā dzīvojamās mājas Valdlauči-8 dzīvokļu īpašniekiem esošo ūdens skaitītāju nomaiņu pret augstākas precizitātes ūdens patēriņa skaitītājiem (ŪPS) ar datu attālinātās nolasīšanas sistēmu.
Pasniegtas Jauniešu gada balvas 2017
Jau piekto gadu pēc kārtas pasniegtas Jauniešu gada balvas par iepriekšējā gadā gūtajiem panākumiem, sasniegumiem, iedvesmošanu un atbalstu jauniešiem, kā arī jauniešu dzīvē iesaistītajiem.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Tuvojoties nedēļas nogalei, aktuālais brīvdienu ceļvedis ielūdz uz pasākumiem Ķekavas novadā! Brīvdienas aicinām iesākt ar veselīga uztura lekciju uztura speciālistes Astras Sabules vadībā un turpināt ar daudzveidīgiem kultūras notikumiem Ķekavā, Baložos, Daugmalē un Katlakalnā.
Pašvaldība aicina pieteikties vasaras nometņu projekta konkursā
Ķekavas novada pašvaldība izsludina vasaras nometņu projektu konkursu. Līdz 1. aprīlim pieteikumus aicinātas iesniegt izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, juridiskās personas un pašvaldības institūcijas.
Tuvojas termiņš ikgadējam mājdzīvnieku nodevas maksājumam
Ķekavas novada pašvaldība suņu un kaķu īpašniekiem atgādina, ka ikgadējā mājdzīvnieku nodeva jāsamaksā līdz šī gada 1. maijam.
Ķekavas novada pašvaldība līdzfinansēs dzīvojamo māju pieslēgšanos centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem
Lai veicinātu tīrā dzeramā ūdens pieejamību, kā arī palielinātu to dzīvojamo māju skaitu, kas pieslēgušās pie centralizētās ūdensapgādes vai kanalizācijas sistēmas, Ķekavas novada pašvaldība turpmāk līdzfinansēs pieslēguma izbūvi atsevišķām iedzīvotāju sociālajām grupām. Šī mērķa īstenošanai 2018. gadā pašvaldības budžetā ir atvēlēti 30 000 eiro.
Uzsākti astoņi daudzdzīvokļu māju siltināšanas projekti Ķekavā un Valdlaučos
SIA “Ķekavas nami” šobrīd strādā pie astoņiem daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektu procesiem. Plānots, ka šogad un nākamajā gadā tiks renovētas septiņas ēkas Ķekavā un viena Valdlaučos. Kā būtiskākos māju siltināšanas ieguvumus “Ķekavas namu” pārstāvis Juris Firsts min siltumenerģijas ietaupījumu līdz pat 50%, vizuālu ēkas fasādes sakārtošanu un turpmāk vieglāku ēkas apsaimniekošanu.
Pierīgas forumā diskutēs par viedo uzņēmējdarbību
27. martā plkst. 11.00 Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledžā notiks Pierīgas forums “Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā”. Forumā aicināti piedalīties arī Ķekavas novada uzņēmēji.
Lasi jauno “Ķekavas Novads” izdevumu
Iznācis “Ķekavas Novads” jaunais numurs. Marta izdevumā aicinām lasīt par māju siltināšanas projektiem Ķekavā un Valdlaučos, civilās aizsardzības plānu, kas taps sadarbībā ar Baldones novadu, kā arī novada sportistu, jauno mūziķu un mākslinieku sasniegumiem.
Pašvaldība skaidro raidījumā “Bez tabu” minēto informāciju
Pēc TV3 raidījuma “Bez tabu” sižeta 12. martā, Ķekavas novada pašvaldība saņēmusi daudzu iedzīvotāju jautājumus par sižetā minētajiem faktiem.
Ķekavas novada bērnudārzos uzstādīs viedos risinājumus
Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādēs “Ieviņa”, Ķekavā, “Avotiņš”, Baložos, “Bitīte’’, Katlakalnā un “Zvaigznīte” Valdlaučos pilotprojekta ietvaros tiks kontrolēti mitruma, temperatūras un CO2 līmeņi.
Bezmaksas lekciju ciklā uzzini, kas ir veselīgs uzturs
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra ar ES struktūrfondu projekta atbalstu piedāvā bezmaksas lekciju ciklu “Veselīgs uzturs”. Astoņu lekciju ciklu Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā vadīs pieredzes bagātā uztura speciāliste Astra Sabule.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Nedēļas nogalē Ķekavas novads aicina baudīt sporta un kultūras notikumus. Brīvdienas iesāc ar režisores Madaras Dišleres piedzīvojumu filmas “Paradīze 89” seansu Doles Tautas namā vai improvizācijas vakaru Katlakalnā. Savukārt sestdien un svētdien dodies atbalstīt novusa entuziastus, jaunos florbolistus vai vokālā konkursa “Baložu Cālis 2018” dalībniekus.
Starptautiskajā sieviešu dienā apmeklē koncertus Ķekavā
Šovakar, 8. martā, aicinām uz diviem muzikāliem notikumiem Ķekavā. Plkst. 19.00 Ķekavas pagasta bibliotēkā notiks jau otrais pasākumu cikla “Bibliomūza” koncerts, kurā uzstāsies Jonass Lindbergs (Jonas Lindberg), mūziķis no Zviedrijas, savukārt plkst. 19.30 Ķekavas kultūras namā ikviens aicināts uz koncertu “Es visu mūžu mīlējusi esmu”.
Ķekavas jaunās sporta zāles atvēršana ir Valsts policijas ziņā
Ķekavas novada pašvaldība, tāpat kā novada iedzīvotāji un sportisti, vēlas lai pēc iespējas ātrāk tiktu atvērta jaunā Ķekavas vidusskolas jaunā sporta zāle. Tā kā ir ierosināta krimināllieta, tad šobrīd lēmums par to, kad atvērt sporta zāli apmeklētājiem, ir vienīgi Valsts policijas ziņā.
Mellupos aizritējusi pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem
Mellupu sociālajā mājā 6. martā aizvadīta pirmā Ķekavas novada pašvaldības rīkotā tikšanās ar iedzīvotājiem, kuras laikā pārrunāti 2018. gadā plānotie darbi Plakanciemā, Mellupos, Jenčos un Dzērumos. Ar iedzīvotājiem tikās Ķekavas novada domes vadība, pašvaldības nozaru speciālisti, pārstāvji no SIA “Ķekavas sadzīves servisa centra” un Reģionālās pašvaldības policijas.
Ķekavas sporta kompleksa baseinā dubultojies apmeklētāju skaits
Ķekavas sporta kompleksa baseins 2018. gada februārī apmeklēts gandrīz 7000 reižu, kas ir divas reizes vairāk kā pagājušā gada decembrī. Apmeklētāju ērtībām arī turpmāk plānots papildināt baseinā pieejamo pakalpojumu klāstu.
Pasniegs Jauniešu gada balvas
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs arī šogad aicina satikties Ķekavas novada Jauniešu gada balvas ceremonijā 17. martā, lai pateiktu paldies tiem, kuri iedvesmo un atbalsta jauniešus.
Valdlaučos izdeg “Ķekavas namu” galdniecības ēka
4. marta rītā Valdlaučos SIA “Ķekavas nami” galdniecības ēkā izcēlies ugunsgrēks. Tā liesmas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam ir izdevies apdzēst, un notikuma vietā strādā Valsts policijas eksperti.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz izstādēm martā
Martā Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes Ķekavā varēs apskatīt mākslas skolā, Ķekavas Mūzikas skolā, bibliotēkā, “Mēness aptieka” telpās un Ķekavas Sociālās aprūpes centrā. Savukārt mākslas skolas izstāžu zālē būs skatāma mākslinieces Agijas Stakas grāmatu ilustrāciju izstāde.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Saulainā darba nedēļa tuvojas noslēgumam, un klāt ir marta pirmās brīvdienas, kā arī aktuālais Ķekavas novada kultūras un sporta notikumu ceļvedis.
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire: efektīvāka darba nolūkos jāveic izmaiņas domē un pašvaldībā
Lai turpmāk nodrošinātu vēl efektīvāku Ķekavas novada domes darbu, kas orientēts uz straujāku novada attīstību un iedzīvotājiem svarīgu problēmu atrisināšanu, jāveic izmaiņas novada domē un pašvaldībā. Šobrīd ir vērojamas pārmaiņas domes un pašvaldības vadības sastāvā, kā arī līdztekus tam norit darbs pie pašvaldības administrācijas organizācijas sistēmas novērtējuma un pilnveidošanas.
Apstiprināts aizņēmums Jaunu ideju centra izveidei; būvdarbus plānots uzsākt aprīlī (precizēta 3. rindkopa)
Finanšu ministrijas Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome ir apstiprinājusi Ķekavas novada pašvaldībai kredīta piešķiršanu 400 000 eiro apmērā, lai pašvaldība varētu šogad veikt Jaunu ideju centra būvniecību Ķekavā.
Risinās dzeramā ūdens saduļķojuma problēmu Ķekavā
Novērojot dzeramā ūdens saduļķojumu ūdens apgādes sistēmā atsevišķās daudzdzīvokļu mājās Ķekavā, SIA “Ķekavas nami” maijā un jūnijā, iestājoties piemērotiem laika apstākļiem, veiks ūdensapgādes tīklu mehāniskā piesārņojuma pārbaudi pa posmiem, kā arī ūdensvada skalošanu.
Aizvadīts pirmais atklātais Ķekavas peldēšanas čempionāts
24. februārī notika pirmais atklātais peldēšanas čempionāts jaunajā Ķekavas vidusskolas peldbaseinā. Šajās sacensībās piedalījās vairāk kā 100 bērni no piecām sporta skolām - Jelgavas, Rīgas, Ādažiem, Stopiņiem un Ķekavas.
Ķekavas pagasta kultūras centrs aicina radīt savu Dziesmu svētku tērpu
Gatavojoties Dziesmu svētkiem un Latvijas simtgades svinībām, Ķekavas pagasta kultūras centrs izsludina pieteikšanos tērpu konkursam “Ejot uz Dziesmu svētkiem!”. Konkursa dalībnieki aicināti radīt oriģinālu svētku apmeklējuma tērpu, kurā vienotā sintēzē būtu savijies mūsdienīgais un tautiskais.
Biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem sāks tirgot 3. martā
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Biļetes uz svētku koncertiem sāks tirgot 3. martā, no plkst.11.00. SIA “Biļešu Paradīze” kasēs vairāk kā 50 tirdzniecības vietās visā Latvijā, tostarp Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra kasē, Rīgas ielā 26, Ķekavā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Zvaniņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 15.februārī pieņēmusi lēmumu Nr.20. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Zvaniņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par iesniegumu atļaujas grozījumu saņemšanai A kategorijas piesārņojošai darbībai
AS “Putnu fabrika Ķekava” aicina iedzīvotājus iepazīties ar iesniegumu par atļaujas grozījumu saņemšanu A kategorijas piesārņojošai darbībai. Sagatvotais iesniegums un tā kopsavilkums no 28. februāra pieejams Ķekavas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 15.februārī pieņēmusi lēmumu Nr.19. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi uzstāsies uz vienas skatuves ar pasaules līmeņa mūziķiem
Otrdien, 27. februārī, mūzikas skolu audzēkņi no visas valsts pulcējās Spīķeru koncertzālē, lai cīnītos par vietu Latvijas simtgades jauniešu orķestrī. Iespēju uzstāties kopā ar pasaulē atzītiem mūziķiem simtgades koncertā “Dzimuši Latvijā” ieguvuši arī Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi.
Advokatūras dienās pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas
Advokatūras dienās 13. un 16. martā Ķekavas novada iedzīvotājiem būs iespēja saņemt zvērinātu advokātu bezmaksas konsultācijas juridiskajos jautājumos. Interesentiem vēlams iepriekš sazināties ar izvēlēto advokātu, elektroniski nosūtot juridiskās problēmas izklāstu.
Ķekavas novada Teritorijas plānojuma darba variants (papildināts)
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iepazīties ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam darba variantu.
Ar iedzīvotājiem saskaņo tehnisko projektu stāvlaukuma rekonstrukcijai
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības daļas speciālisti, veicot tehniskā projekta saskaņojumus ar daudzdzīvokļu māju Gaismas ielas 19 korpusu Nr. 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12 dzīvokļu īpašniekiem, apkopojuši arī priekšlikumus infrastruktūras uzlabošanai šo daudzdzīvokļu māju apkārtnē. Jau tuvākajā laikā tehniskais projekts tiks iesniegts saskaņošanai Būvvaldē, lai gada otrajā pusē varētu uzsākt būvdarbus.
Ķekava un Baldone izstrādās vienotu Civilās aizsardzības plānu
Šobrīd Ķekavas un Baldones novadu pašvaldības kopīgi uzsākušas darbu pie vienota Civilās aizsardzības plāna izstrādes, kā to paredz jaunais regulējums par pašvaldību sadarbību civilajā aizsardzībā.
Ķekavas novadpētniecības muzejā atklāta miniatūrgrafikas izstāde (papildināts)
Ķekavas novadpētniecības muzejs sadarbībā ar biedrību “Grafikas kamera” 1. martā atklāja miniatūrgrafikas izstādi “SIRDSLIETA”. Vairāk nekā 20 Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes un Serbijas grafikas mākslinieku darbi muzeja izstāžu zālē būs skatāmi līdz 28. martam.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Šīs brīvdienas mūs priecēs ar laikapstākļiem, kas raksturo īstu ziemu! Tādēļ nedēļas nogalē no 23.-25.februārim Ķekavas novads piedāvā plašas izklaides iespējas, gan aktīvās atpūtas cienītājiem, kurus iepriecina sals un sniegs, gan siltuma mīļiem, kas labprātāk kultūras pasākumus bauda iekštelpās!
Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā apskatāma Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu izstāde
No 22. februāra līdz 1. aprīlim Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā Salaspilī apskatāma Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde "Keramika. Tekstils. Veidošana".
Izveidots Ķekavas novada uzņēmējdarbības atbalsta plāns
Atbalstot Ķekavas novada uzņēmējus, Ķekavas novada pašvaldības izveidotā darba grupa izstrādājusi strukturētu plānu - ceļa karti. Tā sastāv no konkrētu pasākumu kopuma, ko pašvaldība noteikusi kā prioritārus uzņēmējdarbības atbalstam, tos plānots realizēt līdz 2020. gadam.
Sacensību dēļ Ķekavas baseins apmeklētājiem sestdien būs atvērts pēcpusdienā
Sestdien, 24. februārī, Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa baseinā tiks aizvadītas pirmās peldēšanas sacensības, kuras rīko Ķekavas novada sporta skola. Līdz ar to apmeklētājiem Ķekavas baseins būs pieejams sestdienas pēcpusdienā no plkst. 15.00.
Pasaules Dabas Fonds meklē klimata vēstnieku
Pasaules Dabas Fonds (PDF) arī šogad aicina iedzīvotājus Latvijas pašvaldībās svinēt Zemes stundu, paužot savu atbalstu vides problēmu risināšanai. Sagaidot Zemes stundu, kas šogad norisināsies 24. martā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30, PDF un “Tetra Pak” aicina izvirzīt kandidātus konkursam “Klimata vēstnieks”.
Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi iegūst augstas vietas konkursos (papildināts)
Gada sākums bijis veiksmīgs Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņiem – Mārtiņš Starostnieks ieguvis pirmo vietu XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā, savukārt godpilnajā otrajā vietā Mārtiņš Pundiņš (sitaminstrumentu grupa). Tāpat konkursa labākā koncertmeistara titulu novados ieguvusi Ķekavas Mūzikas skolas koncertmeistare Gunta Šmaukstele.
Ķekavas sadzīves servisa centra valdē apstiprināts Elvijs Novickis
Noslēdzoties publiskam konkursam, SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” valdes locekļa amatā apstiprināts novadnieks Elvijs Novickis.
Izveidots jauns bezmaksas pakalpojums nekustamo īpašumu īpašniekiem
Pēc Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājuma Tiesu aģentūra, kas nodrošina Zemesgrāmatu elektronisko funkcionalitāti, ir izveidojusi jaunu bezmaksas pakalpojumu visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem. Jaunais pakalpojums sniedz iespēju e-pasta kastītē saņemt informāciju par katru iesniegto nostiprinājuma lūgumu.
Ķekavā demonstrēs komēdiju “Laupīšanas 101”
Kas gan ir atpūta bez smiekliem un prieka pilna vakara? Studentu veidotā komēdija Laupīšanas 101, kuras tapšanā piedalījies arī ķekavietis Sebastians Plaudis, ir demonstrēta gan kinoteātrī K-Suns, gan Kino Bize, un nu ir atceļojusi uz Ķekavas novadu. Interesenti aicināti 23. februārī noskatīties filmu Laupīšanas 101 Ķekavas novada Doles Tautas nama koncertu zālē plkst. 18:00!
Ķekavai tuvojas otrais Šļūkšanas festivāls
Jaunatnes iniciatīvu centrs ielūdz uz II Šļūkšanas festivālu, kas norisināsies 24. februārī Ķekavā. Dalībnieki startēs trijās disciplīnās - bērnu braucienos, individuālajos braucienos un grupu braucienos, kā arī centīsies pārsteigt ar savu ārējo tēlu un braucamrīka noformējumu.
Mazos vokālistus aicina piedalīties bērnu dziedāšanas svētkos
Sākusies dalībnieku pieteikšanās bērnu vokālajam konkursam “Odziņa 2018”, kas Ķekavas kultūras namā norisināsies 24. martā. Skanīgākās balss īpašnieki iegūs iespēju aprīlī pārstāvēt Ķekavas novadu starpnovadu konkursā Tīnūžos.
No Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla pārvestas divas zelta medaļas
Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā labākos rezultātus sasniegusi Ķekavas Mākslas skolas skolotāja Zīle Ozoliņa-Šneidere. Viņa ieguvusi pirmo vietu abās konkursa kategorijās – individuālo skulptūru un komandu skulptūru kategorijā, kurā piedalījās kopā skulptoru no Krievijas.
Apspriež ASV un Ķekavas novada sadarbības iespējas
14.februārī Ķekavā norisinājās ASV vēstniecības Latvijā vizīte. Tās laikā vēstniecības delegācija kopā ar Ķekavas novada pašvaldības un vietējo uzņēmumu pārstāvjiem apsprieda sadarbības iespējas izglītības, jaunatnes lietu un uzņēmējdarbības jomās.
Valentīndienas pasākumu ceļvedis
Šīs nedēļas nogalē - no 16. līdz 18. februārim - Ķekavas novadā norisināsies vairāki Valentīna dienai veltīti pasākumi. Mīlestības svētku svinētāji laipni aicināti apmeklēt mūzikas un deju koncertus, kā arī improvizācijas izrādes.
Atver savu albumu un palīdzi tapt foto stāstam par novadu
Svinot Latvijas Simtgadi, Ķekavas novada pašvaldība 2018. gadā plāno izdot fotogrāmatu par Ķekavas novadu, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un iesaistīties grāmatas tapšanā.
Lasi jauno “Ķekavas Novads” izdevumu
Iznācis “Ķekavas Novads” jaunais numurs. Februāra izdevuma galvenā tēma – Ķekavas novada pašvaldības 2018. gada budžets, tostarp tikšanās ar iedzīvotājiem par pašvaldības plānotajiem darbiem 2018. gadā.
Jauniešu simfoniskais orķestris ielūdz uz simtgades ieskaņas koncertu
Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris 24. februārī plkst. 14.00 aicina uz Latvijas simtgades ieskaņas koncertu Ķekavas Mūzikas skolas zālē. Koncerts galvenokārt būs veltīts latviešu komponistu mūzikai, taču klausītājus priecēs arī orķestra iemīļotu ārzemju komponistu skaņdarbi.
Tikšanās ar iedzīvotājiem par pašvaldības plānotajiem darbiem 2018. gadā (papildināts)
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus uz tikšanos, kuras laikā domes un pašvaldības pārstāvji sniegs informāciju par plānotajiem darbiem 2018. gadā konkrētajās novada apdzīvotajās teritorijās, kā arī atbildēs uz iedzīvotājiem aktuālajiem jautājumiem.
Bezmaksas konteineri stikla iepakojuma šķirošanai
Ogres SIA “Marss” saviem klientiem piedāvā bez maksas uzstādīt 240 litru konteineru stikla iepakojuma savākšanai un izvešanai. Nepieciešamības gadījumā iespējams uzlikt arī lielāku konteineru.
Martā novada kino punktos demonstrēs jaunākās latviešu filmas
Martā novada kino punktos skatītājus priecēs divas latviešu filmas – režisora Aigara Graubas veidotā filma “Nameja Gredzens” un režisores Madaras Dišleres piedzīvojumu filma visai ģimenei "Paradīze 89”.
Izstrādāta Pļavniekkalna skolas nākotnes attīstības vīzija
Vērtējot vispārējās izglītības attīstību Ķekavas novadā, bērnu skaita dinamiku, skolu infrastruktūru un iedzīvotāju iekšējo migrāciju, Ķekavas novada pašvaldība šobrīd ir izveidojusi jaunu Pļavniekkalna sākumskolas attīstības vīziju, ar kuru izglītības speciālisti 7.februārī iepazīstināja skolas vecāku padomi.
Rīgas meži informē: mežsaimniecības darbi pie Baložiem notiek atbilstoši likuma prasībām
Aizvadītā gada nogalē Ķekavas novadā pie Baložiem tika uzsākti mežistrādes darbi, kas noslēgsies šī gada decembrī. Kā informē SIA “Rīgas meži”, darbi tiek veikti, atbilstoši likumdošanai, un ilgtermiņā uzlabos gan meža ekosistēmu, gan iedzīvotāju atpūtas kvalitāti.
Ķekavas novadā izstrādā vienotu videonovērošanas koncepciju
Reģionālā pašvaldības policija šobrīd izstrādā vienotu Ķekavas novada videonovērošanas attīstības koncepciju, lai paaugstinātu sabiedriskās kārtības un drošības līmeni pašvaldības teritorijā. Koncepciju plānots izveidot līdz mēneša beigām.
Notiek Ķekavas novada Teritorijas plānojuma darbnīcas
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un nekustamo īpašumu īpašniekus uz darbnīcām, lai iepazītos ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam darba redakciju.
Arhīvs
  Drukāt