Notiek Ķekavas novada Teritorijas plānojuma darbnīcas
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un nekustamo īpašumu īpašniekus uz darbnīcām, lai iepazītos ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam darba redakciju.
Ķekavas novads jau sesto reizi piedalās tūrisma izstādē “Balttour”
Starptautiskā izstāde - gadatirgus “Balttour” šogad svinēja 25. jubileju, pulcējot kopā vairāk kā 850 tūrisma uzņēmējus no 41 pasaules valsts. Tajā jau sesto reizi piedalījās arī Ķekavas novads kopā ar Daugavas lejteces sadarbības partneriem - Stopiņu, Salaspils, Ikšķiles, Baldones novadiem, un šogad pievienojoties arī Mārupes novadam.
Paziņojums par lokālplānojuma “Skates un Staķi”, Pulkarnē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā atcelšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 18.janvāra sēdes lēmumu “Par Ķekavas novada domes saistošo noteikumu Nr. SN-TPD-4/2017 “Lokālplānojums „Skates un Staķi”” atcelšanu” (protokols nr.1) atcelts lokālplānojums “Skates un Staķi”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Degviela ” un “Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.19. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajiem īpašumiem „Degviela” un „Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.18. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Zvirbuļi”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.17. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Zvirbuļi”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Turpmāk brīvpusdienas novada skolās tiks nodrošinātas arī sestklasniekiem
Līdz ar 2018. gada budžeta apstiprināšanu, papildu finansējums piešķirts skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanai novada skolās. Pašvaldības līdzfinansējums no 2018. gada budžeta mērāms 119 tūkstošu eiro apmērā, tādējādi tādējādi ļaujot segt ēdināšanas izmaksas skolēniem no 1. līdz 6. klasei.
Aicina popularizēt vietējo produkciju stendā “Radīts Ķekavas novadā”
Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē “Pavasaris 2018”, kas norisināsies 5. - 7. aprīlī Rāmavas izstāžu zālē. Pieteikties dalībai stendā “Radīts Ķekavas novadā” iespējams līdz 1. martam.
Labklājības ministrija izsludina biznesa ideju konkursu
Labklājības ministrija izsludinājusi konkursu sociālās uzņēmējdarbības uzsācējiem. Aicinām novada iedzīvotājus iesniegt savu sociālās uzņēmējdarbības ideju pieteikumus līdz 21. februārim.
Apstiprina 2018. gada Ķekavas novada pašvaldības budžetu, lielākā artava izglītībai, videi un ielu sakārtošanai
Ķekavas novada dome 1. februārī apstiprināja pašvaldības budžetu 2018. gadam gandrīz 42 milj. eiro apmērā, lielāko artavu atvēlot izglītībai, videi un ielu sakārtošanai.
Daugavas lejteces novadi iepazīstinās ar tūrisma sezonas jaunumiem
No 2. līdz 4. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā jau 25. reizi norisināsies gadskārtējā Baltijas tūrisma izstāde – gadatirgus „Balttour 2018”. Tajā ar tūrisma sezonas jaunumiem iepazīstinās arī Ķekavas novads.
Ķekavā atgriežas Ģimeņu ziemas piedzīvojumu orientēšanās
Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūra turpina pērn iesākto tradīciju un 17. februārī aicina uz otrajām Ģimeņu ziemas piedzīvojumu orientēšanās sacensībām Ķekavā. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 15. februārim.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajiem īpašumiem, „Melnalkšņi”, „Vairumbāze”, „Akmenskalni”, „Virskalni”, „Zaļaiskalns” un „Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas atkārtotā sapulce notiks 2018.gada 15.februārī plkst.18.00 Ķekavas novada pašvaldībā
Izstādē “Vairāk nekā deja” izstāstīs TDA “Zīle” 50 gadu vēsturi
Piektdien, 2. februārī, plkst. 19.00 Ķekavas novadpētniecības muzejā tiks atklāta izstāde “Vairāk nekā deja”, kas veltīta tautas deju ansambļa “Zīle” 50 gadu jubilejai. Izstādi atklās ar “dzīvo mūziku” un dančiem Doles tautas nama pagalmā.
Tiekas ar biedrību “Lapenieku ciemats” par kanalizācijas pakalpojuma nodrošināšanu un maksas noteikšanu
Aicinot uz racionālu diskusiju, Ķekavas novada domes deputāti un pašvaldības speciālisti 26.janvārī Baložos tikās ar biedrības „Lapenieku ciemats“ pārstāvjiem, lai turpinātu meklēt risinājumu ieilgušajai kanalizācijas notekūdeņu novadīšanas problēmai Lapeniekos.
Aicinām skolēnus iepazīt profesiju daudzveidību pašvaldībā
Ķekavas novada pašvaldība aicina skolēnus līdz 4. februārim pieteikties karjeras izglītības programmai ĒNU DIENA, kas šogad norisināsies jau 14. februārī. Šogad Ķekavas novadā jaunieši varēs iepazīt policistu, sabiedrisko attiecību speciālistu un datorsistēmu administratoru ikdienas darba pienākumus.
Saņemts ekspertu atzinums par basketbola groza mehānisma bojājuma iemesliem; Valsts policija vēlas papildus pārbaudes
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi neatkarīgo ekspertu – A/S “Inspecta Latvia” veiktās ekspertīzes atzinumu par Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa sporta zāles paceļamā basketbola groza mehānisma bojājuma iemesliem.
Pašvaldība: Baložos siltuma tarifam jābūt pēc iespējas izdevīgākam iedzīvotājiem; izvērtē divus rīcības variantus
Ķekavas novada pašvaldība šobrīd aktīvi strādā pie siltumenerģijas jautājumu risināšanas Baložu pilsētā, izvērtējot iespējamos rīcības modeļus, kas atbilstu trīs galvenajiem nosacījumiem - siltuma tarifs ir pēc iespējas izdevīgāks iedzīvotājiem, siltumenerģijas piegādes drošība un neprasa lielus ieguldījumus no pašvaldības.
Šodien sadalīs Ķekavas novada sporta laureātu gada balvas 2017
Jau šovakar, 26. janvārī, Ķekavas novada sporta aģentūra pulcēs labākos novada sportistus un trenerus, lai atskatītos uz aizvadītā gada panākumiem sportā un apbalvotu labākos 14 konkursa nominācijās.
Muzikāli eksperimenti Ķekavas bibliotēkā
No februāra līdz maijam katra mēneša otrajā ceturtdienā Ķekavas bibliotēka pārtaps par skatuvi pasākumu cikla “Bibliomūza” koncertiem. Pirmais uz šīs skatuves kāps Renārs Veličko. Viņa muzikālie eksperimenti būs dzirdami 8. februārī.
Personas dati un Vispārīgā datu aizsardzības regula
No 25. maija sāks piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas ievieš jaunu pieeju personas datu aizsardzības jautājumos. Latvijas Vēstneša portāls skaidro, kas ir personas dati, kāpēc ir svarīgi tos aizsargāt un kādi būs jaunie nosacījumi personas datu aizsardzībā.
Ķekavā atklās grāmatu par izcilu personību - politiķi un diplomātu Pēteri Sēju
Rītdien, 25. janvārī, Latvijai 100 ietvaros notiks Veltas Strazdiņas jaunākās grāmatas “Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai” atvēršanas svētki Ķekavā. Grāmata veltīta pedagogam, politiķim, diplomātam un Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējam Pēterim Sējam, pieminot Latvijas vēsturē nozīmīgu cilvēku devumu savam novadam un valstij.
Ķekavas sociālās aprūpes centram dāvina īpašu krāsojamo grāmatu
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs sarūpējis dāvanu Ķekavas sociālās aprūpes centra senioriem – audzēkņu radītu krāsojamo grāmatu “Gadalaiki”, kas piemērota arī senioriem ar ierobežotām kustībām.
Terminētas autostāvvietas būs arī Nākotnes ielā Ķekavā
Ķekavas novada dome atbalstījusi ieceri izveidot terminētas autostāvvietas Ķekavā - pie Tūrisma koordinācijas centra un tirdzniecības centra “Dalderi”.
Parakstīts sadarbības līgums par kopīgām aktivitātēm tūrismā
19. janvāris kļuvis par atskaites punktu un vēsturisku mirkli sešiem Pierīgas novadiem. Svinīgā pasākumā Ķekavas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu vadītāji un trīs vietējās rīcības grupas – biedrības “Pierīgas Partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Partnerība Daugavkrasts” – parakstīja sadarbības līgumu par kopīgām aktivitātēm tūrisma nozares stiprināšanai.
Valdlaučos iedzīvotājiem durvis vērs moderns daudzprofilu medicīnas centrs
No 25. janvāra "Veselības centrs 4" (VC4) filiāle "Valdlauči" Ķekavas novada Valdlaučos atradīsies jaunās telpās, pārceļoties no Meistaru ielas 43 uz Atpūtas ielu 5. Filiāles svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.
Kā veidojas ūdens patēriņa starpība
Iedzīvotāji jautā: kā tiek noteikts ūdens patēriņš dzīvojamās mājās, kā veidojās ūdens patēriņa starpība, kas ir sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas robežu un norēķina kārtība.
Ar kapitālsabiedrībām pārrunā sniegto pakalpojumu kvalitāti
23. janvārī Ķekavas novada pašvaldības vadība un speciālisti tikās ar pašvaldības kapitālsabiedrību pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes un iespējas, kā uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā atcelšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 8.jūnija sēdes lēmumu “Par detālplānojuma “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā un Ķekavas novada domes 2014.gada 9.oktobra lēmuma 2.§.6 atcelšanu” (protokols nr.11) atcelts detālplānojums “Ķirši”
Ķekavā atklās ilustratores Agijas Stakas izstādi
31. janvārī plkst. 17.00 Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē tiks atklāta mākslinieces, ilustratores Agijas Stakas darbu izstāde. Ekspozīcija būs skatāma līdz 23. martam.
Paziņoti Ziemassvētku rotājumu konkursa uzvarētāji
Pēc 10 gadu pārtraukuma Ķekavas novadā atgriezies atzinīgi novērtētais rotājumu konkurss “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2017”. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 18. janvārī Depkina muižā tika godināti desmit konkursa laureāti, tostarp iedzīvotāju simpātija – nams Ozolkalna ielā 4A.
Konceptuāli atbalsta NĪN atlaidi barikāžu dalībniekiem
Novērtējot novadnieku ieguldījumu Latvijas valsts aizstāvēšanā, Barikāžu atceres piemiņas mēnesī Ķekavas novada domes Finanšu komiteja konceptuāli atbalstījusi priekšlikumu piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaidi arī 1991. gada barikāžu dalībniekiem.
Satiksmes drošības konkursa pusfinālā uzvar komanda "Baložu vidusskola"
16. janvārī Motormuzejā norisinājās satiksmes drošības konkursa “Gribu būt mobils” Rīgas pusfināls. Desmit Rīgas reģiona komandu konkurencē pirmo vietu izcīnīja komanda “Baložu vidusskola” un tās konsultējošais skolotājs Andris Žilko.
Pierīgas pašvaldības sadarbosies tūrisma attīstībā
Pierīgā Jaunais gads iesākts ar lieliem plāniem tūrisma nozarē - 19.janvārī tiks parakstīts sadarbības līgums starp vairākiem Pierīgas novadiem, kas paredzēs dažāda veida aktivitātes nozares stiprināšanai.
Turpinās darbs pie jaunā Ķekavas novada teritorijas plānojuma
Turpinot darbu pie Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam, pašvaldība šobrīd strādā pie Teritorijas plānojuma grafiskās daļas un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu izveides, kā arī papildus apzina īpašnieku viedokļus par ciemu robežu izmaiņām un jautājumiem, kas radušies Teritorijas plānojuma izstrādes gaitā.
Lasāms “Ķekavas Novads” jaunais izdevums
Iznācis pirmais informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” 2018. gada izdevums, kurā atrodami gan Ķekavas novada domes deputātu viedokļi un vēlējumi, jaunu gadu uzsākot, gan jaunākās attīstības ieceres, tostarp Baložu vidusskolas piebūves celtniecības un sporta laukuma piebūves projekts.
Atnācēja un iezemietes par sevi un dzīvi Ķekavas novadā
Šoreiz “Rīgas Apriņķa Avīze” ciklā “Atnācēji un iezemieši” iepazīstina ar Ķekavas novada iedzīvotājiem. Par sevi un dzīvi novadā stāsta atnācēja, uzņēmēja Sanita Baginska un divas iezemietes – skolotāja un deju kolektīva vadītāja Vita Timermane un pirtniece Olita Puriņa.
Sadarbības veicināšanas seminārs uzņēmējiem
Ķekavas novada uzņēmēji aicināti piedalīties sadarbības veicināšanas seminārā “Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā”, kas norisināsies 30. janvārī Rīgā. Seminārs notiks angļu valodā.
Pasniedz Jauniešu gada balvas sportā 2017
12. janvārī Ķekavas sporta klubā Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūra pulcēja novada jaunos sportistus un trenerus, lai atskatītos uz 2017. gada panākumiem sportā un apbalvotu labākos.
Paziņojums par detālplānojuma “Mazā Rāmavas iela 5” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas atkārtotā sapulce notiks 2018.gada 1.februārī plkst.18.00 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novads, 35. kabinetā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem Meteņu ielā 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 un Vēsmas ielā 2, 4, 6, 8, 10, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 21.decembra sēdes lēmumu 2.§6. „Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem Meteņu ielā 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 un Vēsmas ielā 2, 4, 6, 8, 10, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.26) apstiprināts detālplānojums nekustamajiem īpašumiem Meteņu ielā 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 un Vēsmas ielā 2, 4, 6, 8, 10, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Izdota grāmata par novadnieku, politiķi un diplomātu Pēteri Sēju
Ķekavas novadpētniecības muzeja speciāliste Velta Strazdiņa izdevusi grāmatu par novadnieku, pedagogu, politiķi un diplomātu Pēteri Sēju. Grāmatas “Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai” atvēršanas svētki notiks 25. janvārī.
Nodokļa atvieglojumi 2018. gadā
No 2018. gada palielināta nodokļa atvieglojuma summa par apgādājamo. Savukārt jau šogad no otrā pusgada varēs piemērot vēl vienu atvieglojumu – par nestrādājošu laulāto, ja ģimenē ir mazs bērns vai vairāki nepilngadīgi bērni.
Paziņojums par lokālplānojuma projekta „Brekši”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2017.gada 21.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 2.§ 8. “Par lokālplānojuma – teritorijas plānojuma grozījumiem – nekustamajā īpašumā “Brekši”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr. 26.).
Paziņojums par detālplānojuma projekta “Norupes”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2017.gada 21.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 2.§7. “Par detālplānojuma projekta “Norupes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr.26.).
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 3, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 21.decembra sēdes lēmumu 2.§5. „Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 3, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.26) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 3, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Jaunatnes iniciatīvu centram jauna mājvieta
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) pārceļas uz Skolas ielu 2 Ķekavā. Apmeklētāji jaunajās telpās būs laipni gaidīti no 15. janvāra.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Jaundoliņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 21.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§2.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Jaundoliņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Jūlijas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 21.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Jūlijas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ores”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 21.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§4.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ores”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Asins donoru diena Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 17. janvārī plkst. 10.00 - 14.00. Īpaši gaidīti nulles un A+ asinsgrupas donori.
Izmaiņas sociālajā jomā 2018. gadā
Labklājības ministrija (LM) informē par vairākām būtiskām izmaiņām sociālajā jomā, kas stāsies spēkā 2018. gadā. Izmaiņas skars arī minimālās algas, pensiju un pabalstu apjomu.
Ķekavas sadzīves servisa centru turpmāk vadīs Dainis Rasa
Noslēdzoties atklātajam konkursam, SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” valdes priekšsēdētāja amata pienākumus turpmāk pildīs novadnieks Dainis Rasa.
LIAA atbalsts jaunajiem komersantiem
Jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori aicināti pieteikties LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā. Inkubācijas un pirmsinkubācijas programmu dalībnieki saņems konsultatīvu un finansiālu atbalstu. Pieteikšanās līdz 22. janvārim.
Novada kultūras centros būs skatāmas jaunākās latviešu filmas
Janvārī un februāri Ķekavas novada kultūras centros tiks demonstrētas divas no jaunākajām latviešu kinofilmām – režisora Māra Martinsona filma “Maģiskais kimono” un režisora Jāņa Norda attiecību trilleris “Ar putām uz lūpām”.
Dome lemj par satiksmes organizācijas izmaiņām Jaunatnes ielā
Uzlabojot ceļu satiksmes organizāciju un drošību Baložos, Ķekavas novada dome decembrī lēma par satiksmes organizācijas maiņu Jaunatnes ielas posmā no Smilšu līdz Skolas ielai, kā arī terminētas autostāvvietas izveidi pie pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Avotiņš”.
Vecgada vakarā Saules kāzas svinēja Zeiļu pāris Katlakalnā
31. decembrī 65 gadu kāzu jubileju Katlakalnā atzīmēja Valentīna un Jūliuss Zeiles. Pāra satikšanos 1952. gadā noorganizēja krustmāte Sofija, pie kuras pirmo reizi jaunā rīdziniece Valentīna ieraudzīja puisi no Cēsīm – Jūliusu. Krustmātes intuīcija izrādījās pareiza – pēc diviem gadiem tika mīti laulību gredzeni.
Likteņdārzā turpmāk varēs atrast arī Ķekavas novada vārdu
Ķekavas novada priekšsēdētāja Viktorija Baire novada vārdā atbalstījusi Lielā kalna izveidi Likteņdārzā, iesaistoties zemes vākšanas akcijā.
Novada kino punktos demonstrēs animācijas filmu "Sniega karaliene 3 – uguns un ledus"
Skolēnu brīvlaikā aicinām uz animācijas filmas "Sniega karaliene 3 – uguns un ledus" seansiem Daugmalē, Katlakalnā, Baložos un Ķekavā. Filma dublēta latviešu valodā.
Šogad uzsāks jaunas piebūves celtniecību un sporta laukuma pārbūvi Baložu vidusskolai
Lai uzlabotu mācību vidi abās Ķekavas novada vidusskolās un atrisinātu problēmu ar mācību telpu trūkumu Baložu vidusskolā, Ķekavas novada pašvaldība īstenos aptuveni 9 milj. eiro vērtu izglītības infrastruktūras attīstības projektu, 2018. gadā uzsākot jaunas piebūves celtniecību un sporta laukuma pārbūvi Baložu vidusskolai.
“Mazā skoliņa” nonāk atpakaļ Ķekavas vidusskolai
Ķekavas novada dome, izskatot un atbalstot darba grupas priekšlikumu, nolēma bijušo Ķekavas sākumskolas ēku, Skolas ielā 2, nodot Ķekavas vidusskolai izmantošanai mācību procesam un interešu izglītībai, saglabājot iespējas telpas izmantot arī Jaunatnes iniciatīvu centram un citām sabiedriskām aktivitātēm.
Noslēgusies pieteikšanās rotājumu konkursam“Uzmirdzi Ķekavas novadā 2017”
22. decembrī noslēgusies pieteikumu iesniegšana rotājumu konkursam “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2017”. Dalībnieku vērtēšana sākās 27. decembrī, kad vērtēšanas komisija apbraukāja novadu, noskaidrojot labāk izrotātos objektus divās kategorijās – individuālās dzīvojamās mājas un uzņēmumi vai sabiedriskas iestādes. Līdz 12. janvārim iedzīvotāji var nobalsot par savu simpātiju.
Ķekavas peldbaseins vēl pieejamāks apmeklētājiem
No šodienas Ķekavas sporta kompleksa peldbaseinā varēs norēķināties par vienas reizes apmeklējumu, turklāt maksājumu varēs veikt ar bankas karti. Tāpat, sākoties skolēnu brīvlaikam, no 24. decembra līdz 5. janvārim peldētājiem tiks piedāvāti papildu laiki baseina apmeklējumam.
Ķekavas novada pašvaldība vēl priecīgus Ziemassvētkus!
Ķekavas novada pašvaldība vēl klusus, ģimeniskus un saticīgus Ziemassvētkus! Lai svētkos ikdienas solis kļūst nesteidzīgāks, sirdi piepilda gandarījums par aizvadītajā gadā paveikto un izdodas rast vairāk laika sev, ģimenei un draugiem. Svētku noskaņu aicinām rast īpašos koncertos tepat novadā.
No jaunā gada būs izmaiņas arī autobusu maršrutos uz Ķekavu
Izvērtējot maršrutu tīkla rentabilitāti un pasažieru plūsmu, no 1. janvāra gaidāmas izmaiņas AS "Rīgas taksometru parks" apkalpotajā maršrutā Nr. 6844 Rīga–Ķekava. Atsaucoties iedzīvotāju lūgumam, no 1. janvāra būs grozījumi arī maršrutā Nr. 6848 Rīga–Sarma–Baldone un Nr. 6847 Rīga–Baldone.
Muzejā atklāta jauna pamatekspozīcija “Ķekavas novada 5 stāsti”
Nepilna gada laikā pārmaiņas piedzīvojis Ķekavas novadpētniecības muzejs, kur pēc rekonstrukcijas 20. decembrī durvis vēra jauna pastāvīgā ekspozīcija “Ķekavas novada 5 stāsti”. Pamatekspozīcijas koncepcija – stāsti par klavierēm, pūra lādi, karalaiku, padomjlaiku un brīvību – vēsta par atšķirīgiem laika posmiem, kas 19. un 20. gadsimtā veidojuši dzīvi Ķekavas novadā.
Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā iemaksu augšgalā arī Ķekavas novads
Nākamgad pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi plānoti 163,7 miljonu eiro apmērā, paredz valdībā iesniegtais noteikumu projekts par pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumiem un to sadales kārtību 2018. gadā. Arī šogad Ķekavas novads būs viens no lielākajiem fonda iemaksu veicējiem.
Līdz 20. decembrim aicina pieteikt labākos novada sportistus jauniešu gada balvai
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra aicina vēl līdz 20. decembrim, pieteikt izcilākos novada jaunos sportistus un viņu trenerus pasākuma “Jauniešu gada balva sportā 2017” nominācijām.
Atkārtoti tiekas ar pašvaldības iestādēm par pašvaldības budžetu 2018. gadam
Šonedēļ, no 18. līdz 22. decembrim, budžeta komisija atkārtoti tiekas ar visām Ķekavas novada pašvaldības iestādēm, lai detalizēti vēlreiz pārskatītu iestāžu pieprasīto finansējumu nākamajam gadam.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
No 15. līdz 17. decembrim aicinām baudīt kultūras izklaides Ķekavas novadā. Aktuālais brīvdienu ceļvedis piedāvā Ziemassvētku tematikai veltītus koncertus, muzikālus teātra uzvedumus un īpašus pasākumus gan grāmatu cienītājiem, gan Ķekavas novada senioriem.
Nākamgad novada pedagogi vērtēs jaunās izglītības pieejas aprakstu
2018. gada 5. janvārī Ķekavas vidusskolā darba grupās pulcēsies un strādās novada pedagogi, lai diskutētu par to, ko un kā skolēni mācīsies nākotnē. Plānots, ka novada pedagogi darbosies mācību jomu grupās, lai vērtētu un izvirzītu priekšlikumus iesniegšanai Valsts izglītības satura centram (VISC) par sagatavoto dokumentu “Izglītība mūsdienīgai lietpratībai: mācību satura un pieejas apraksts”.
Par Ziemassvētku saldumu paciņas saturu
Ķekavas novada pašvaldība saņēmusi ziņu no kādas māmiņas par Ziemassvētku saldumu paciņas saturu, kurā atrodama piena konfekte "Gotiņa" ar ruma garšu, un tā sniedz skaidrojumu par radušos situāciju.
Labklājības ministrija informē par izmaiņām sociālajā jomā 2018. gadā
Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” un Valsts sociālo pabalstu likumā paredz virkni izmaiņu nākamajā gadā, kas skars gan vecākus, gan seniorus, gan strādājošos. Labklājības ministrija informē par jaunajām tiesību normām.
Novadnieks Dainis Svarinskis atzīts par gada labāko policistu
Lepojamies ar novadnieku panākumiem – Baložu iedzīvotājs un Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes inspektors Dainis Svarinskis 13. decembrī saņēmis galvaspilsētas goda zīmi “Gada policists”.
Rīgas plānošanas reģions izstrādās Rīgas metropoles areāla rīcības plānu
Rīgas plānošanas reģions (RPR) pēc savas iniciatīvas izstrādās tematisko plānu “Rīgas metropoles areāla rīcības plāns”, kas būtu nozīmīgs palīginstruments reģiona attīstības un izaugsmes tālākā plānošanā. Šis plāns papildinās un aktualizēs divus jau esošos dokumentus – “RPR ilgtspējas attīstības stratēģija 2030” un “RPR attīstības programma 2014 – 2020”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajiem īpašumiem, „Melnalkšņi”, ”Vairumbāze”, „Akmenskalni”, „Virskalni”, “Zaļaiskalns” un „Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2017.gada 30.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2§2. “Par detālplānojuma nekustamajiem īpašumiem, „Melnalkšņi”, ”Vairumbāze”, „Akmenskalni”, „Virskalni”, “Zaļaiskalns” un „Priežukalni”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Lejas Birznieki ”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 30.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Lejas Birznieki”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Tēraudlejas”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 30.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§4.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Tēraudlejas”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma uzsākšanu nekustamajā īpašumā Titurgas ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 30.novembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Titurgas ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā”.
Uzlabos bērnu tiesību aizsardzību Ķekavas novadā
Lai veicinātu institūciju saskaņotu darbību bērnu tiesību aizsardzības jomā, Ķekavas novada dome ir izveidojusi konsultatīvu darba grupu. Tās sastāvā ir pieci speciālisti no pašvaldības policijas, pašvaldības sociālā dienesta, bāriņtiesas un pašvaldības izglītības daļas.
Ķekavā atklāta metāla dizaina izstāde
12. decembrī Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares studentu darbu izstāde “Bada laika māksla”. Mārtiņa Skujas, Toma Vītola un Voldemāra Dzirkļa kopizstāde būs skatāma līdz nākamā gada 26. janvārim.
Iznācis gada pēdējais “Ķekavas Novads” izdevums
Ķekavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” decembra izdevums ar optimistu raugās nākamajā gadā - 2017. gada nogalē stiprināta pašvaldības un Ķekavas novada uzņēmēju sadarbība, virzīti jauni ceļu projekti Ķekavas novadā, izstrādāta vienota kārtība skolēnu pārvadājumu organizēšanai un plānota Ķekavas-Bordesholmas sadraudzības 25. gadskārta.
Ziemassvētku pasākumi senioriem un pirmsskolas vecuma bērniem
Ziemassvētku gaidīšanas laikā Ķekavas novada Sociālais dienests sadarbībā ar kultūras iestādēm ar jaukiem pasākumiem iepriecinās Ķekavas novada pensionārus un pirmsskolas vecuma bērnus, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādes.
Labiekārtota Mellupu sociālās mājas teritorija
Ar Ķekavas novada fonda atbalstu ir realizēts projekts “Mellupu iedzīvotāju pulcēšanās vietas zaļās zonas labiekārtošana”. Mellupu sociālās mājas apmeklētājus nu priecē dažādi dekoratīvie augi un košumkrūmi.
Gadumijas balles Ķekavas novadā
Tuvojoties gada noslēgumam, aicinām iepazīties ar Jaunā gada sagaidīšanas iespējām Ķekavas novadā - 31. decembrī plkst. 22.00 Ķekavā, Katlakalnā, Baložos un Daugmalē notiks gadumijas balles ar vakaru pie galdiņiem un dejām dzīvās mūzikas pavadījumā.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis
Aktuālais brīvdienu ceļvedis no 8. līdz 10. decembrim aicina uzburt svētku gaidīšanas sajūtu Ziemassvētku tirdziņos, otrajai Adventei veltītos dievkalpojumos un kormūzikas koncertos. Tāpat šajā nedēļas nogalē daudzveidīga izklaižu programma sagaida sporta cienītājus – novusa, basketbola, florbola un futbola spēlēs līdzjutēji būs gaidīti Ķekavā un Baložos.
Stiprina Ķekavas-Bordesholmas sadraudzību
No 4. decembra līdz 6. decembrim Ķekavas novadā viesojās Bordesholmas sadraudzības biedrības pārstāvji, lai ikgadējās pirmssvētku vizītes laikā iepriecinātu Ķekavas sociālās aprūpes centra iemītniekus un kopā ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunātu nākamā gada sadarbības plānus un jubilejas gada pasākumu programmu.
Labākos novada sportistus godinās janvārī: pieteikšana nominācijām jau sākusies
Sākusies pretendentu pieteikšana balvai "Ķekavas novada sporta laureāts 2017" un “Jauniešu gada balva sportā 2017”. Novada izcilākos sportistus, iedvesmojošākos trenerus un rezultatīvākās komandas svinīgās ceremonijās godinās janvārī.
Ķekavas novada domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires atklātā vēstule novada iedzīvotājiem
Lai spētu neitrāli, ar skaidru godaprātu, nepārprotamu viedokļu piederību turpināt pildīt Ķekavas novada domes priekšsēdētājas darbu, Viktorija Baire nolēmusi izstāties no Jaunās konservatīvās partijas.
Informatīvs seminārs mežu īpašniekiem
7. decembrī Baldonē, Baldones novada domē, notiks informatīvs seminārs, kurā mežu īpašnieki varēs gūt aktuālo informāciju par ES atbalstu mežiem un uzzināt ko vairāk par projektu “Dabas skaitīšana”. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
Zīle apaļo jubileju svinēs jaunos tautastērpos
Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda un Ķekavas novada domes atbalstu biedrība “Ozols” ir īstenojusi projektu “Austrumvidzemes tautastērpu iegāde tautas deju ansamblim Zīle,” nodrošinot jauniešu un vidējās paaudzes sastāvus ar jauniem tautas tērpu komplektiem.
Parakstīts sadarbības memorands ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi
Turpinot veidot Ķekavas novadu par uzņēmējdarbībai draudzīgu pašvaldību, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire 1. decembrī parakstījusi sadarbības memorandu ar biedrību "Ķekavas novada uzņēmēju padome" (ĶNUP). Atjaunotais memorands papildināts ar darba plānu, nosakot konkrētus pasākumus veiksmīgai sadarbības īstenošanai.
Kas sagaida vidusskolas Ķekavas novadā?
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veiktajā skolu tīkla attīstības modeļa pētījumā secināts, ka atsevišķām Rīgas ietekmes areāla pašvaldībām būtu jāatsakās no vidusskolu 10. – 12. klašu posma. Savus komentārus priekšlikumam Ķekavas novadā attīstīt tikai vienu vidusskolu pašreizējo divu vietā sniegusi arī Ķekavas novada pašvaldība un Ķekavas vidusskola.
No nākamā gada mainīsies atkritumu apsaimniekošanas izmaksas
Ķekavas novada pašvaldība informē – no 2018. gada 1. janvāra visās novada administratīvajās teritorijās palielināsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa. Šīs izmaiņas saistītas ar Dabas resursu nodokļa pieaugumu.
Izsludināta pieteikšanās Ziemassvētku rotājumu konkursam
Sagaidot gadu miju, iedzīvotāji aicināti piedalīties Ziemassvētku rotājumu konkursā „Uzmirdzi Ķekavas novadā 2017”. Izrotāsim savas dzīvojamās mājas, uzņēmumu un sabiedrisko iestāžu ēkas, kopā radot īpašu svētku noskaņu. Pieteikšanās konkursam līdz 22. decembrim.
Amatā iecelts Ķekavas novada sporta skolas direktors
1.decembrī ar Ķekavas novada domes lēmumu Ķekavas novada sporta skolas direktora amatā iecelts Edgars Brigmanis, kurš līdz šim vadījis Baldones sporta kompleksu. Darbu jaunajā amatā Brigmanis uzsāks 2. janvārī.
Veiks meža izstrādes darbus Ostvalda, Dzeņu un Dzegužu mežā pie Baložiem
SIA “Rīgas meži” veiks meža izstrādes darbus Ostvalda, Dzeņu un Dzegužu mežā, kas atrodas pie Baložiem Ķekavas novadā, lai nodrošinātu meža ilgtspējīgu ekoloģisko vērtību, rekreatīvo un ekonomisko funkciju uzturēšanu ilgtermiņā. Darbi tiks uzsākti šī gada decembrī. Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar darba plānu un paredzētajiem ierobežojumiem.
VUGD aicina neaizmirst par drošību Adventes laikā
Adventes laiku gaidot, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina neatstāt bez uzraudzības iedegtas sveces un atgādina par vairākiem drošības pasākumiem, kas var pasargāt no sveces liesmas izraisīta ugunsgrēka.
Brīvdienu ceļvedis 1. - 3. decembrī
Decembris Ķekavas novada kultūras pasākumu kalendārā sācies ar Ievas Janiševas koncertsēriju “No sirds uz sirdi”, svētku egles iedegšanu Katlakalnā, kormūzikas koncertu “Altera Veritas” un adventes dievkalpojumu ar Rīgas Tehniskās universitātes jauktā kora “Vivere” piedalīšanos.
Risinājums ikrīta sastrēgumiem varētu būt Ķekavas apvedceļš
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aigars Vītols norāda, ka sastrēgumu problēma novadā ar katru gadu arvien samilst lielāka. LNT rīta ziņu raidījumā "900 sekundes" novada domes pārstāvis piebilst, ka risināt sastrēgumus nav pašvaldības spēkos. A7 ir starppilsētu šoseja, kas ved cauri Ķekavai, tāpēc vislabāk esot satiksmi novirzīt apkārt.
Arhīvs
  Drukāt