Risinājums ikrīta sastrēgumiem varētu būt Ķekavas apvedceļš
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aigars Vītols norāda, ka sastrēgumu problēma novadā ar katru gadu arvien samilst lielāka. LNT rīta ziņu raidījumā "900 sekundes" novada domes pārstāvis piebilst, ka risināt sastrēgumus nav pašvaldības spēkos. A7 ir starppilsētu šoseja, kas ved cauri Ķekavai, tāpēc vislabāk esot satiksmi novirzīt apkārt.
Tiks atklāta foto izstāde par Ķekavas novada senioriem
Labdarības projekta ietvaros tiek organizēta foto izstāde “Dzīves upe” par Ķekavas novada senioriem un viņu dzīvesstāstiem. Ekspozīcija tiks atklāta 14. decembrī plkst. 16.00 Ķekavas sociālās aprūpes centrā.
Turpmāk automašīnas pie pašvaldības varēs novietot arī terminētā stāvvietā
Apmeklētāju ērtībām izveidota terminēta automašīnu stāvvieta pie Ķekavas novada pašvaldības ēkas Gaismas ielā 19, K-8, Ķekavā. Turpmāk, saņemot pakalpojumus pašvaldībā, apmeklētāji varēs novietot savas automašīnas izveidotajā stāvvietā uz laiku līdz 1 stundai.
Ķekavas novada domei aprit pirmās 100 dienas
Ir apritējušas 100 dienas, kopš sācis strādāt jaunais Ķekavas novada domes sasaukums. Šajā laikā domes sasaukums, kura lielākā daļa deputātu ar pašvaldības darbu saskārās pirmoreiz, ienāca līdz šim nezināmā teritorijā. Lielāko daļu enerģijas nācās veltīt jaunas informācijas apgūšanai un jau iepriekšējā sasaukuma laikā uzsākto lietu turpināšanai.
Biznesa inkubators aicina uz jauno uzņēmēju POP-UP izstādi
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubators ielūdz uz gada noslēguma pasākumu “POP-UP”, kas norisināsies 7. un 8. decembrī Jūrmalā. Ikviens interesents aicināts apmeklēt meistarklases un vietējo uzņēmēju ražojumu izstādi, kurā piedalīsies arī uzņēmēji no Ķekavas novada.
Pārbaudīs trauksmes sirēnu darbību
Ceturtdien, 30.novembrī, no plkst. 14.00 līdz 14.15, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.
Dievkalpojumi Adventa laikā un Ziemassvētkos Ķekavā (papildināts)
Ziemassvētku gaidīšanas laikā Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca un Ķekavas konfesionāli luteriskā baznīca aicina uz Adventa un Ziemassvētku dievkalpojumiem. Muzikālajā daļā draudzes ansambļiem pievienosies Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris “Vivere, sieviešu koris "Daugaviete", Ķekavas novada vokālie ansambļi un flautu kvartets.
Izstrādās vienotu kārtību Ķekavas novada skolēnu pārvadājuma organizēšanai
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu, lai izstrādātu vienotu kārtību un kritērijus tam, kā tiek organizēti skolēnu pārvadājumi Ķekavas novada teritorijā.
Kopīpašnieki Gaismas ielā 19 aicināti saskaņot būvprojektu
Ķekavas novada pašvaldība ir ierosinājusi būvprojektu infrastruktūras uzlabošanai daudzdzīvokļu māju apkārtnē Gaismas ielā 19, Ķekavā. Aicinām dzīvokļu īpašniekus iesaistīties plānoto risinājumu saskaņošanā līdz 8. decembrim.
Brīvdienu ceļvedis 24. - 26. novembrī
Pasākumu kalendārs sniedz daudz un dažādas iespējas, kā padarīt rudens dienas garākas un gaišākas. Improvizācijas šovs, deju kolektīvu koncerts ar dančiem, izrāde un kino – tas viss jau šajā nedēļas nogalē.
Aicina pieteikties semināram par projektu sagatavošanu
Interesenti aicināti pieteikties bezmaksas informatīvam semināram par LEADER projektu programmu, kas notiks 1. decembrī plkst. 10.00 Ķekavas kultūras nama Mazajā zālē. Pieteikšanās līdz 27. novembrim.
Daugmalē notiks pirmais Latvijas bioekonomikas forums
Daugmales multifunkcionālajā centrā 5. - 6. decembrī notiks pirmais Latvijas bioekonomikas forums ar lekcijām un semināriem par bioekonomiku Daugmalē un bioekonomikas attīstību vietējās teritorijās. Interesenti aicināti pieteikt savu dalību līdz 27. novembrim.
Sporta aģentūru apmeklē Eiropas Komisijas pārstāvis
14.novembrī Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūrā viesojās Eiropas Komisijas Izglītības, Audiovizuālās un Kultūras izpildaģentūras Erasmus+ Sport programmas atbildīgais pārstāvis Bruno Bre Viljēri, lai klātienē pārliecinātos par projekta “Vietējo kopienu veselību veicinošu fizisko aktivitāšu stratēģiju izstrādes un īstenošanas prakses Eiropā” īstenošanas gaitu un līdz šim sasniegtajiem rezultātiem.
Ķekavas apvedceļa projekta īstenošanai plānots atsavināt zemi par 80 771 eiro
Kā informē ziņu aģentūra BNS, SM par 52 797 eiro atsavinās nekustamo īpašumu "Ērču mežs C" 7,02 hektāru (ha) platībā, īpašumu "Rīgas pilsētas meža fonds C" 0,0529 ha platībā un zemes vienību 0,81 ha platībā par 13 084.
Ķekavas peldbaseinu atver apmeklētājiem
Šodien, 22. novembrī, uzsākta abonementu pārdošana Ķekavas sporta kompleksa peldbaseinā. Iegādāties abonementu četrām vai astoņām reizēm, kā arī veikt celiņa vai mazā baseina īri iespējams bezskaidras naudas veidā, baseina administratorēm uzrādot maksājuma uzdevumu. Pirmos apmeklētājus baseins sāks uzņemt piektdien, 24. novembrī.
Ķekavas novadpētniecības muzeja krājums redzams latviešu strēlniekiem veltītā filmā
Novembra izskaņā aicinām uz režisora Askolda Saulīša jaunākās filmas “Astoņas zvaigznes” seansiem Daugmalē, Baložos un Ķekavā. Filmas tapšanā piedalījies arī Ķekavas novadpētniecības muzejs, deponējot brīvības cīnītāju fotogrāfijas no muzeja krājuma. Filmā redzams arī muzejā izstādītais Nāves salas makets.
Ķekavas novada uzņēmums “PAA” saņem valsts prezidenta pateicību
Aizvadītajā piektdienā, 17.novembrī, Rīgas pilī norisinājās Latvijas proklamēšanas 99. gadadienai veltītā uzņēmēju un pašvaldības vadītāju pieņemšana. Ķekavas novadu šajā pasākumā pārstāvēja uzņēmuma SIA “PAA” direktors Pēteris Treicis un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.
Lemj par terminētas automašīnu stāvvietas izveidi pie pašvaldības (papildināts)
Novembrī Ķekavas novada dome lēma par terminētas automašīnu stāvvietas izveidi pie pašvaldības ēkas Gaismas ielā 19, K-8, Ķekavā. Izskatot iedzīvotāju ierosinājumus, turpmāk apmeklētājiem būs iespēja novietot savu automašīnu pie pašvaldības uz laiku līdz vienai stundai.
Vienojas par konkrētu rīcību kanalizācijas problēmas atrisināšanai Lapeniekos
Ķekavas novada pašvaldības vadība 16. novembrī tikās ar biedrības “Lapenieku ciemats” valdes priekšsēdētāju Askoldu Valbahu, lai pārrunātu turpmākos risinājuma soļus sen ieilgušajai kanalizācijas problēmai Lapeniekos. Tikšanās laikā abām pusēm izdevās vienoties par konkrētu rīcību šīs problēmas atrisināšanai.
Aicina piedalīties mākslinieces Jettes Užānes cimdu izstādē
Doles Tautas nams aicina iesaistīties izrādes “Kā man gribas iet..” atmosfēras radīšanā un piedalīties Jettes Užānes cimdu izstādē ar pašdarinātiem vai pūra lādē atrastiem cimdiem. Darbi iesniedzami līdz 23. novembrim Doles Tautas nama administrācijā. Izstādes dalībniekiem ieeja izrādē bez maksas.
Paziņojums par detālplānojuma Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2017.gada 9.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr.2§1. “Par detālplānojuma Mazā Rāmavas ielā 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Sveicam Latvijas 99. dzimšanas dienā
Sveicot Latvijas 99. dzimšanas dienā, aicinām uz Valsts svētkiem veltītiem koncertiem un pasākumiem Ķekavā, Baložos, Daugmalē un Katlakalnā.
Turpina darbu pie jauniem ceļu projektiem Ķekavas novadā
Lai veicinātu drošības un satiksmes uzlabojumus Ķekavas novadā, pašvaldība sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” turpina darbu pie vairāku nozīmīgu projektu izstrādes Ķekavas novada teritorijā.
Pilsoniskās iesaistes veicināšanas projekta laikā tapis pētījums par novadu
Īstenojot projektu “Pilsoniskās iesaistes veicināšana pašvaldībā – Ķekavas novada piemērs”, biedrība “Sociālās inovācijas centrs” (SIC) publicējusi informatīvu materiālu, kas apkopo labās prakses piemērus dažādās pašvaldībās, kā arī sniedz ierosinājumus sabiedrības iesaistes pilnveidei Ķekavas novadā.
Viktorija Baire tiekas ar SIA "Lofbergs Baltic" pārstāvjiem
Šonedēļ Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire tikās ar vienu no novada nozīmīgākajiem uzņēmumiem - SIA "Lofbergs Baltic" pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas.
“Ķekavas nami” tiksies ar Daugmales pagasta iedzīvotājiem (papildināts)
Daugmales pagasta iedzīvotāji aicināti apmeklēt SIA “Ķekavas nami” organizēto iedzīvotāju kopsapulci, kas notiks 30. novembrī plkst. 19.00 Daugmales multifunkcionālajā centrā.
Iznācis “Ķekavas Novads” novembra izdevums
Ķekavas novada pašvaldības informatīvā biļetena “Ķekavas Novads” novembra numurā lasāms par siltumenerģijas tarifu Baložos, izglītības infrastruktūras attīstības iecerēm Ķekavas novadā, nākamā pašvaldības budžeta veidošanas procesu un citām aktualitātēm.
Aicina izmantot Dienas centra pakalpojumus
Ķekavas sociālās aprūpes centrs plāno paplašināt Dienas centru un tādēļ vēlas apzināt cilvēkus ar garīgā rakstura traucējumiem (GRT), kuri labprāt apmeklētu Dienas centru un pilnvērtīgi pavadītu savu laiku. Jaunajiem apmeklētājiem iespēju robežās dalība būs bez maksas.
Lāčplēša dienā lāpu gājienos godina brīvības cīnītājus
Pieminot un godinot mūsu senču drosmi un cīņas sparu par brīvu Latviju, Ķekavas novadā pulcējās novadnieki lāpu gājienā. Daugmalē lāpu gājiena dalībnieki devās uz Senču svētkalniņu, kur notika svinīgs atceres pasākums. Savukārt Ķekavā lāpu gājiens notika no Ķekavas kultūras nama uz jauno Ķekavas parku, kur no svecītēm tika veidotas spēka zīmes.
Izmaiņas pašvaldības darba laikā
Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņām pirmssvētku un Valsts svētku laikā.
Baložu pilsētas jubileju svinēs ar lāpu gājienu
Rītdien, 14. novembrī, par godu Baložu pilsētas 26. jubilejai norisināsies tradicionālais svētku gājiens ar lāpām no skvēra uz Titurgas ezeru. Dalība pasākumā bez maksas.
Katlakalnā pie bērnudārza “Bitīte” turpmāk mainīts ceļu satiksmes kustības virziens (papildināts)
Informējam, ka no otrdienas, 14. novembra, Kazeņu ielā pie bērnudārza “Bitīte” tiks mainīts satiksmes organizācijas virziens – turpmāk iebraukšana tiks organizēta no Sporta ielas. Satiksmes organizācijas virziena maiņa paredzēta laika posmā no plkst. 9.00 līdz 14.00.
Atklāta izstāde „Ķekavas putnu fabrikai 50”
Ķekavas novadpētniecības muzejā atklāta vienam no novada lielākajiem uzņēmumiem veltītā izstāde „Ķekavas putnu fabrikai 50”, sveicot apaļajā pastāvēšanas gadadienā. Ekspozīcija par Ķekavas putnu fabrikas un Ķekavas novada attīstību skatāma līdz 30. decembrim.
Aicina piedalīties Mazā biznesa dienā
Sestdien, 18. novembrī, visā Latvijā norisināsies Mazā biznesa diena, sniedzot atbalstu mikro un mazajiem uzņēmumiem. Arī Ķekavas novada uzņēmēji aicināti reģistrēt savu dalību un izmantot iniciatīvas sniegtās iespējas sava biznesa attīstībai.
Viedās pilsētas aizvien vairāk ienāk arī Latvijā
Latvijā virzība uz dažādu viedo tehnoloģiju un risinājumu ieviešanu ikdienā patlaban vērojama vairākās pašvaldībās, kurās notiek tā dēvēto viedo pilsētu (no jēdziena "smart cities" angļu valodā) veidošana. Starp tām arī Ķekavas novada pašvaldība.
Vokālais ansamblis “Jūti” Valsts svētkos dāvina videoklipu sēriju
Sagaidot Latvijas simtgadi, sieviešu vokālais ansamblis “Jūti” 2. novembrī prezentēja savu dāvanu novadam – skaņdarba “Putnu bari” videoklipu. Piecu videoklipu sērija filmēta īpašās novada vietās, savukārt pats skaņdarbs rakstīts ansambļa “Jūti” 10 gadu jubilejā.
Uzsākta administratīvā lieta par SIA “Baložu siltums” siltumenerģijas tarifa apstrīdēšanu
7. novembrī Administratīvā apgabaltiesa pieņēmusi SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) pieteikumu par SIA “Baložu siltums” siltumenerģijas tarifa apstrīdēšanu un iepriekšējā tarifa atjaunošanu.
Paziņojums par lokālplānojuma projekta “Ledenīte”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2017.gada 26.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§1. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā „Ledenīte”, Ķekavā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu dārzkopības kooperatīvās sabiedrības „Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 26.oktobra lēmumu Nr.2.§2.p. (protokols Nr.22) „Par lokālplānojuma, ar kuru groza Ķekavas novada Baložu pilsētas teritorijas plānojumu 2008.-2020.gadam, izstrādes uzsākšanu dārzkopības kooperatīvās sabiedrības „Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai un darba uzdevuma apstiprināšanu” uzsākta lokālplānojuma izstrāde daļai dārzkopības kooperatīva.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Saules Ligzda”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2017.gada 26.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Saules Ligzda”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam ”Adamsi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 26.oktobra sēdes lēmumu 2.§4. „Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam ”Adamsi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.22)
Informācija zvejniekiem
Aicinām Ķekavas novada zvejniekus līdz 1.decembrim pieteikties brīvo rūpnieciskās zvejas rīku limitu izmantošanai 2018. gadam atbilstoši 30.11.2009. MK noteikumiem Nr.1374 „Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos”, iesniedzot pašvaldībā iesniegumu.
Otrdien un trešdien slēgs Priežu ielu Alejās
Otrdien, 7. novembrī, SIA “Latvijas meliorācija” uzsāks caurtekas maiņu Titurgas upītē, tādēļ no plkst. 9.00 tiks slēgta satiksme Alejās, Priežu ielā. Aicinām iedzīvotājus apbraukt slēgto ceļa posmu.
Lāčplēša dienas pasākumi Ķekavas novadā
Patriotu nedēļa Ķekavas novadā sāksies ar dziesminieka Dināra Gulbja viesošanos Katlakalnā un Lāčplēša dienai veltītiem lāpu gājieniem Daugmalē un Ķekavā, godinot Latvijas brīvības cīnītājus.
Noslēgusies Ķekavas parka pirmās kārtas būvniecība
Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstu realizēts 2016. gada vasaras nogalē uzsāktais Ķekavas parka pirmās kārtas būvniecības projekts, kura ietvaros labiekārtota 1,5 ha plaša teritorija starp Rīgas ielu, Skolas ielu, mazo stadionu un Ķekavas upi.
Domes priekšsēdētāja tikās ar Ķekavas sporta skolas skolēnu vecākiem
Šonedēļ Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire (Jaunā konservatīvā partija) tikās ar Ķekavas sporta zāles 6.oktobra incidentu pieredzējušo bērnu vecākiem. Domes priekšsēdētāja rosināja šo tikšanos, lai personiski varētu vecākiem apliecināt savu gatavību risināt situāciju un vairs nepieļautu tādus gadījumus, kas varētu apdraudēt bērnu drošību.
Tiesā apstrīd SIA “BALOŽU SILTUMS” siltumenerģijas tarifu
2. novembrī SIA “BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA” (BKS) iesnieguši Administratīvajā Apgabaltiesā pieteikumu par SIA “BALOŽU SILTUMS” siltumenerģijas tarifa apstrīdēšanu un iepriekšējā tarifa atjaunošanu.
Sporta aģentūra aicina uz bezmaksas nūjošanas nodarbībām
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra aicina pieteikties Ķekavas novada iedzīvotājus uz bezmaksas nūjošanas nodarbībām Ķekavā un Baložos. Nodarbības notiks sestdienās plkst. 12.00-13.00 Ķekavā un plkst.14.00-15.00 Baložos.
Ķekavas Mākslas skola novembrī aicina uz jaunu izstādi (papildināts)
Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē 2. novembrī plkst. 16.30 atklās Jāņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi.
Koris “Magone” oktobrī viesojās latviešu kopienās Austrijā un Itālijā
Katlakalna Tautas nama sieviešu koris “Magone” oktobra izskaņā viesojās latviešu kopienās Austrijā un Itālijā. Koris aizvadīja koncertus kopā ar Grācas latviešu kori “Pilskalns” un ieskandināja gaidāmos Dziesmu svētkus Itālijā kopā ar Milānas latviešu kori.
NVA darba devējiem piedāvā iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles līdz šī gada 7. novembrim pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) un Eiropas Savienības (ES) fondu projektos, piesaistot savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus.
Īslaicīgi satiksmes ierobežojumi Ziemeļu ielā
Šodien plkst. 12.00 - 16.00 uz Ziemeļu ielas tiks veikti reklāmas filmēšanas darbi. Reklāmas klipa uzņemšanas nolūkos posmā Ķekavas putnu fabrika – Rīgas apvedceļš paredzēts aizturēt satiksmi uz laiku līdz divām minūtēm.
Ziemas sezonā aicina uzņēmējus nodrošināt privāto ielu un ceļu tīrīšanu
Sākoties ziemas sezonai, Ķekavas novada pašvaldība aicina atsaukties novada uzņēmējus, kuri iedzīvotājiem var nodrošināt privāto ielu un ceļu tīrīšanu no sniega.
Bērnu deju kolektīvam “Daina” jauni tautas tērpi
Biedrība “Dejas pasaule”, gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, aktīvi uzsākusi tautas tērpu darināšanu tērpu demonstrēšanai un izglītojošajiem pasākumiem, kuros varēs skatīt ne tikai etnogrāfiski pareizi darinātu tērpu, bet arī uzskatāmi iepazīties ar tā valkāšanas tradīcijām.
Ķekavas novadā “Zupas virtuve” atvērta katru pirmdienu un piektdienu
Atgādinām, ka Ķekavas novadā pirmdienās un piektdienās darbojas divas Katlakalna draudzes organizētas zupas virtuves – plkst. 12.00 zupas virtuve atvērta Rāmavā, Depkina muižā, savukārt plkst. 13.00 tā darbojas Valdlaučos, bijušās VSKB caurlaides telpās.
Ķekavas Mākslas skolas absolvents laikmetīgās mākslas triennālē Tallinā
Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennālē EKSPERIMENTA!, kas no 20. oktobra līdz 3. decembrim norisinās Tallinā, starp 10 valstu jauno mākslinieku darbiem skatāms arī Ķekavas Mākslas skolas absolventa Stefana Pavlovska darbs "Zīmoli un pieredzes".
Strādā pie pašvaldības budžeta 2018. gadam
Šobrīd Ķekavas novada pašvaldībā aktīvi turpinās darbs pie budžeta 2018. gadam sagatavošanas. Balstoties uz pašvaldības struktūrvienību un iestāžu iesniegtajiem budžeta pieprasījumiem, kā arī iedzīvotāju priekšlikumiem, īpaši izveidotā budžeta komisija uzsāk darbu un šonedēļ tiksies ar izglītības iestādēm, lai izvērtētu un izskatītu pamatojumu pieprasītajiem līdzekļiem.
Lāčplēša dienai un Valsts svētkiem veltītie pasākumi Ķekavas novadā
Sagaidot novembri, aicinām uz Lāčplēša dienai un Valsts svētkiem veltītiem koncertiem un pasākumiem Ķekavā, Baložos, Daugmalē un Katlakalnā.
Jaunas atpūtas un rotaļu vietas plāno kopā ar iedzīvotājiem
Plānojot jaunas atpūtas un rotaļu vietas Jenčos un Dzērumos, Ķekavas novada pašvaldības Attīstības speciālisti uz tikšanos aicina vietējos iedzīvotājus. Pirmā apspriede aizvadīta Jenčos, savukārt Dzērumos interesenti tiks gaidīti šodien, 26. oktobrī, plkst. 18.00 laukumā pie veikala.
Pamatnosacījumi nekustamā īpašuma izīrēšanai paliek nemainīgi
2018. gadā pamatnosacījumi nekustamā īpašuma izīrēšanai paliek nemainīgi. Arī nākamgad iedzīvotāji, kuri gūst ienākumus izīrējot vai iznomājot sev piederošu nekustamo īpašumu, joprojām varēs nomaksāt nodokļus izmantojot vienkāršoto nodokļu nomaksas režīmu.
Noskaidrotas Latvijas skaistākās lauku saimniecības
Konkursā “Skaistākās lauku saimniecības” atzinību guvusi arī Ķekavas novada Plakanciemā iekoptā Raimonda un Līgas Brodužu saimniecība “Mežauļi”, kas plašāk pazīstama kā zirgaudzētava “Dabas zirgi”. Kopumā apbalvotas desmit lauku saimniecības.
Daugmales pamatskola aicina uz diskusiju par sporta laukuma attīstību
Ceturtdien, 26. oktobrī, plkst. 19.00 Daugmales multifunkcionālā centra zālē notiks diskusija par Daugmales pamatskolas sporta laukuma tālāko attīstību. Uz tikšanos aicināti Daugmales iedzīvotāji.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 12.oktobra lēmumu Nr.2.§2.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ādiņas-2”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā “Ādiņas-2”, kadastra numurs 8070 007 0178.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rāmavas iela 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 12.oktobra lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rāmavas iela 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā Rāmavas iela 52, kadastra numurs 8070 007 0155.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Usnes”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 12.oktobra lēmumu Nr.2.§1.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Usnes”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā “Usnes”, kadastra numurs 8070 003 0132.
VUGD aicina – sagaidām apkures sezonu droši
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina rūpēties par savu drošību - iztīrīt skursteni un pārbaudīt apkures ierīču un iekārtu tehnisko stāvokli pirms apkures sezonas, kas sākas jau 1.novembrī.
Attīstības daļas speciālisti tiksies ar Jenču un Dzērumu iedzīvotājiem
Lai noskaidrotu tuvākās apkārtnes iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, Ķekavas novada pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļas speciālisti aicina iedzīvotājus 24. un 26. oktobrī uz tikšanos par rotaļu un atpūtas vietu izveidi Jenčos un Dzērumos.
Ķekavā uzsāk Gaismas ielas atjaunošanas darbus (papildināts)
Oktobrī sākti remontdarbi Gaismas ielā, Ķekavā, kas ir viena no VAS “Latvijas Valsts ceļi” īpašumā esošajām novada ielām. Līdztekus jau iesāktajiem darbiem 24. oktobrī būvdarbu veicēji uzsākuši ceļa betona apmaļu nojaukšanas, to nomaiņas un jaunu apmaļu uzstādīšanas darbus.
Sadalītas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2017
20. oktobrī Ķekavā norisinājās Ķekavas novada uzņēmēju dienas, kuru laikā tika pasniegtas arī pirmās Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā godināja 17 novada uzņēmumus deviņās konkursa nominācijās. Galvenajā kategorijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma AS “Putnu fabrika Ķekava”.
Aicina uz uzklausīšanas sanāksmi par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 14. novembrī rīkos uzklausīšanas sanāksmi par SIA “BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu.
Tumšajā laikā pārvietojoties pa ielām, jālieto atstarojoši apģērbi
Ar katru brīdi dienas gaisma kļūst aizvien īsāka, un tumšie rīti un vakari jau kļūst par ierastu mūsu ikdienu. Un tieši šajā laikā īpašu uzmanību ir jāpievērš savai drošībai, pārvietojoties pa ielām un ceļiem. Īpaši bīstama ir pārvietošanās gar neapgaismotu ceļa nomali diennakts tumšajā laikā. Savas dzīvības glābšanā šeit liela nozīme ir atstarojoša apģērba lietošanai.
Brīvdienu ceļvedis 20. - 22. oktobrim
Šajā nedēļas nogalē novadnieki aicināti baudīt rudeni un tā veltes - mājražotāju gardumus un amatnieku darinājumus varēs iegādāties Rudens tirgū, Uzņēmēju dienu dalībniekiem būs iespēja apmeklēt ražotāju, mājražotāju un amatnieku izstādi ar tirdzniecību, savukārt “Ražas svētkos” seniori aicināti prezentēt un degustēt pašu gatavotus konservējumus un ievārījumus. Tāpat sestdien sportiskākās novada ģimenes tiksies tradicionālajā pasākumā "Sportojošo ģimeņu spiets 2017".
Noslēdzies 2017. gada projektu konkurss "Savam novadam"
Oktobrī noslēdzies projektu konkurss “Savam novadam”. Šogad konkursam tika iesniegti astoņi projektu pieteikumi. Projekta konkursa vērtēšanas komisija un Fonda padomes dalībnieki, izvērtējot projektu pieteikumus, šoreiz nolēma piešķirt finansējumu četriem vides labiekārtošanas projektiem.
Septiņi padomi bioloģiski noārdāmo atkritumu likvidēšanai
Spodrības mēnesī aicinām iedzīvotājus sakopt savus īpašumus dabai draudzīgākos veidos. Sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļas speciālistiem piedāvājam septiņas alternatīvas bioloģiski noārdāmo atkritumu dedzināšanai.
Paziņojums par detālplānojuma „Mazā Rāmavas iela 3” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas atkārtotā sapulce notiks 2017.gada 2.novembrī plkst.18.00 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novads, 35. kabinetā.
Paziņojums par tarifa projektu
SIA “BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA”, vienotais reģistrācijas numurs 40003201921, Krišjāņa Barona iela 1, Baloži, Ķekavas novads, LV - 2128, 2017.gada 5.oktobrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza siltumenerģijas gala tarifa projektu, kas ir aprēķināts saskaņā ar 14.04.2010. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmuma Nr.1/7 noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.
Pieaudzis SIA “BALOŽU SILTUMS” siltumenerģijas tarifs
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprinājusi jaunu saražotās siltumenerģijas tarifu SIA “BALOŽU SILTUMS” - 48,16 EUR/MWh (bez PVN), kam jāstājas spēkā 2017. gada 1. novembrī. Salīdzinot ar sākotnēji apstiprināšanai iesniegto tarifu, Regulators to samazināja par 9,3%.
Vairo labos darbus novadā
No 16. līdz 22. oktobrim visā Latvijā norisinās Labdarības organizācijas Palīdzēsim.lv akcija “Labo darbu nedēļa”. Akcijas laikā aicinām arī Ķekavas novada iedzīvotājus paveikt labus darbus, palīdzot līdzcilvēkiem vai rūpējoties par dabu un dzīvo radību.
Ķekavas novada fonds apliecina apņemšanos turpināt mērķtiecīgu labdarību
Šonedēļ Valmieras integrētajā bibliotēkā septiņi Latvijas kopienu fondi ar saviem parakstiem apliecināja apņemšanos ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu turpināt Kopienu filantropijas attīstības programmu. Apņemšanos parakstīja arī Ķekavas novada fonds.
Brīvdienu ceļvedis 13.-15. oktobrim
Šajā nedēļas nogalē brīvdienu ceļvedī plašs pasākumu piedāvājums aktīvās atpūtas cienītājiem – piektdienas vakarā aicinām doties uz nakts volejbola turnīru, taču sestdien un svētdien doties laivot apkārt Nāves salai, atbalstīt novada florbolistus un futbolistus vai piedalīties rudens veloekspedīcijā.
Uzņēmēju dienās Ķekavā akcentēs sociālo uzņēmējdarbību un digitālo meistarību
20. oktobrī Ķekavas novadā norisināsies Uzņēmēju dienas, kuru laikā notiks pašmāju ražotāju izstāde un uzņēmējdarbības atbalsta sniedzēju konsultācijas, kā arī meistarklases par sociālo uzņēmējdarbību un digitālo meistarību.
Atkārtoti vērtēs izglītības infrastruktūras pieejamību un attīstību Ķekavas novadā
Šonedēļ uz pirmo tikšanos sanāca darba grupa par Pļavniekkalna sākumskolas tālāko darbību, kura vienojās, ka, skatot šo jautājumu, ir nepieciešams vēlreiz kopumā vērtēt izglītības infrastruktūras pieejamību un attīstību visā Ķekavas novadā.
Atbalsta jauniešu profesionālās pieredzes gūšanu uzņēmumos
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina novada uzņēmējus sadarboties ar profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projektā “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” un saņemt finansiālu atbalstu prakses vietu nodrošināšanai.
Īpašumus aicina sakopt arī rudenī
Ķekavas novada pašvaldības Administratīvā komisija aicina iedzīvotājus jau rudenī sakopt īpašumus un savlaicīgi nodrošināt zāles pļaušanu, lai pavasara sezonā mazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu. Atgādinām – nesakopta īpašuma gadījumā var tikt piemērots sods.
Biedrība „Partnerība „Daugavkrasts”” izsludina projektu iesniegumu konkursu
Biedrība „Partnerība „Daugavkrasts”” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 2. kārtu Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Projektu iesniegumus pieņems no 2017. gada 15. novembra līdz 15. decembrim.
Iznācis “Ķekavas novads” oktobra izdevums
Šodien iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” oktobra numurs. Aktuālajā izdevumā lasāms par īpašumu sakopšanu rudenī, jaunu rotaļu laukumu un atpūtas vietu izveidi nākamajā gadā, kā arī novada pedagogu godināšanas ceremoniju, kurā sveikti divpadsmit labākie Ķekavas novada skolotāji.
Plāno izveidot jaunas rotaļu un atpūtas vietas
Nākamajā gadā Ķekavas novada pašvaldības speciālisti ir iecerējuši novadā izveidot vairākas jaunas rotaļu un atpūtas vietas. Aicinām arī iedzīvotājus izteikt savu viedokli par šīm iecerēm.
Godina 12 labākos Ķekavas novada pedagogus
Nedēļas nogalē, 6.oktobrī, Ķekavā īpašā godināšanas pasākumā tika sveikti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti. Kopumā konkursam pieteikti 12 skolotāji trīs nominācijās. Balvas par ieguldījumu novada izglītības veicināšanā piešķirtas visiem pretendentiem.
Pašvaldība lūgs neatkarīgu ekspertu atzinumus par Ķekavas sākumskolas sporta zāles aprīkojumu
Šodien, 9. oktobrī, Ķekavas novada pašvaldībā tikās domes, pašvaldības un sporta kompleksa atbildīgie darbinieki, lai vienotos par tālāko rīcību attiecībā uz Ķekavas sākumskolas sporta zāli, kurā pēc pirmajām aktīvas ekspluatācijas nedēļām piektdien radās tehniskas problēmas ar paceļamo basketbola groza konstrukciju.
Ķekavas novadā sākas projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
Šogad Ķekavas novadā ir sākts Eiropas Socialā fonda izglītības projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai". Tā ietvaros 2017. - 2018. gadā divās Ķekavas novada vidusskolās tiks veikti pasākumi individuālo kompetenču uzlabošanai gan skolēniem ar mācīšanās grūtībām, gan izglītojamajiem ar augstiem sasniegumiem, kā arī nodrošināti pasākumi STEM jomas priekšmetu apguvei.
Izvirzīti pretendenti Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai
Izvērtējot 56 pieteikumus, ir izvirzīti laureāti deviņās Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas nominācijās. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 20. oktobrī Ķekavas novada uzņēmēju dienu noslēguma pasākumā.
Tehnisku iemeslu dēļ uz laiku slēgta Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa zāle
Šodien, 6. oktobrī, Ķekavas sākumskolas sporta zālē, plīstot basketbola konstrukcijas pacēlāja mehānisma trosei, uz grīdas nokrita groza pacēlāja spole, sporta zāle ir slēgta uz nenoteiktu laiku. Sporta zāle tūlīt pēc negadījuma tika slēgta un netiks atvērta, līdz būs veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un novērsti bojājumi. Bērni negadījumā nav cietuši. Ķekavas novada dome informē, ka tiks veikta notikušā padziļināta pārbaude.
Oktobrī filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” arī Ķekavas novadā
Latviešu režisora Vara Braslas jaunā filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” oktobrī būs skatāma arī Ķekavas novadā. Tas ir stāsts par astoņgadīgā Oskara vasaras brīvdienām lauku mājās, kas sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.
Trīs Ķekavas novada izglītības iestādes piedalās jaunā mācību satura pilotprojektā
Šobrīd Latvijā 100 izglītības iestādes uzsākušas ieviest jauno, uz kompetencēm balstīto mācību saturu. Šajā pilotprojektā piedalās arī trīs Ķekavas novada izglītības iestādes - Ķekavas vidusskola, Daugmales pamatskola un bērnudārzs “Avotiņš”.
Darba grupas strādās pie Pļavniekkalna skolas attīstības jautājuma
Pamatojoties uz Ķekavas novada domes lēmumu, izveidotas divas darba grupas, kurām uzdots sagatavot priekšlikumus jaunas sākumskolas būvniecībai un pašvaldības normatīvo aktu grozījumiem, kā arī ēkas, Skolas ielā 2, Ķekavā turpmākās izmantošanas iespējām.
Aicina piedalīties pilsoniskās iesaistes veicināšanas diskusijas otrajā daļā
Lai veicinātu pilsonisko iesaisti Ķekavas novada pašvaldībā un veidotu ieteikumi pašvaldības pilsoniskās iesaistes procesa uzlabošanai, biedrība “Sociālās inovācijas centrs” (SIC) 10. oktobrī aicina uz otro projekta “Pilsoniskās iesaistes veicināšana pašvaldībā – Ķekavas novada piemērs” darbnīcu-diskusiju Ķekavas kultūras namā. Interesenti aicināti reģistrēties.
Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu izstādes oktobrī
Ķekavas Mākslas skola ielūdz uz septiņām dažādām izstādēm oktobrī. Aktuālās izstādes piedāvā atskatīties uz vasaras plenēros tapušiem darbiem, kā arī iepazīt impresionismu, ekspresionismu un tekstilmākslas burvību.
Oktobris izsludināts par Spodrības mēnesi
Oktobris izsludināts par Spodrības mēnesi, taču, ievērojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rekomendācijas, informējam, ka drīzumā spēkā stāsies grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas līdz šim ļāvuši Spodrības mēnesī dedzināt bioloģiski noārdāmos atkritumus.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Speļģi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 21.septembra lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Speļģi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā “Speļģi”, kadastra numurs 8070 003 0141.
Iepazīsti savējos 2017: jaunas komandas, jauni kontrolpunkti
30. septembrī aizvadīts tradicionālais un atraktīvais komandu orientēšanās pasākums Ķekavas novadā “Iepazīsti savējos 2017”. Šogad uz starta līnijas stājās 29 komandas, lai noteiktā kontrollaikā apmeklētu tikpat daudz kontrolpunktus.
Arhīvs
  Drukāt