Iznācis pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs
8. novembrī ir iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvais izdevums "Ķekavas Novads". Tajā lasiet, piemēram, par vienoto kārtību bērnu uzņemšanai 1. klasē, par to, ko lēmuši deputāti domes sēdēs, par divu apbalvojumu pasniegšanas ceremonijām, par bāriņtiesas darbu, par piešķirto finansējumu sportistiem un citām novada aktualitātēm.
Iedzīvotāji var iepazīties ar Ķekavas apvedceļa būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu
Valsts galvenā autoceļa A7 Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle) posma no ~ 7,90 km līdz 25,0 km apvedceļa (Ķekavas apvedceļa) būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums
Ar lāpu gājieniem un Igo Fomina koncertu atzīmēsim Lāčplēša dienu Ķekavas novadā
Atzīmējot Lāčplēša dienu, 11. novembrī Ķekavā notiks Lāčplēša Goda zīmes pasniegšanas ceremonija un Igo Fomina akustiskais koncerts "Atgriešanās", savukārt lāpu gājieni būs gan Ķekavā, gan Daugmalē.
Skolēni iesaistās projektā “Labdarības skola”
Mēneša garumā Ķekavas vidusskolas 5.a klases skolēni un audzinātāja Ilze Lisovska sarūpēja grāmatas, mantas, puzzles un spēles, lai 4.novembrī dotos uz PII “Ieviņa” iepriecināt bērnus ar lietām, no kurām paši bērni ir izauguši, bet citiem tās varētu ļoti labi vēl noderēt.
Pēc kāda principa Ķekavas novadā tiek tīrīts sniegs no pašvaldībai piederošiem ceļiem?
Pašvaldības ceļi ziemā tiek tīrīti atbilstoši visā valstī noteiktām prasībām. Kā pirmie tiek attīrīti novada maģistrālie ceļi un ielas, pa kurām pārvietojas sabiedriskais transports un skolēnu autobuss, kā arī stāvlaukumi pie skolām un bērnudārziem.
Brīvdienu ceļvedis
Šajā nedēļas nogalē Ķekavas novadā norisināsies vairāki kultūras un sporta pasākumi. Atnāc!
Paziņojums par detālplānojuma projekta “Titurgas iela 34 un 40” publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2016.gada 17.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 9.§ „Par detālplānojuma projekta “Titurgas iela 34 un 40”, Baložos nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Muzejs aicina uz izstādi par strēlnieku tēmu
Vēl līdz 19. novembrim Ķekavas novadpētniecības muzejā būs skatāma izstāde par latviešu strēlnieku un mūsu novadnieku kara ceļiem Ķekavā un Nāves salā 1915. – 1916. gadā. Laipni aicināti muzejā!
Labdarības akcija “Uzdāvini svētkos”
Decembris ir brīnumu un mīlestības laiks. Tas ir laiks, kad gribās labās domas realizēt darbos un sniegt palīdzīgu tiem, kuriem tas ir nepieciešams. Tādēļ Reģionālā pašvaldības policija līdz 10. decembrim rīko labdarības akciju “Uzdāvini svētkus”.
Novembris - valsts svētku mēnesis
Lāčplēša dienai un valsts svētkiem veltītie pasākumi Ķekavas novadā.
Ķekavas ambulance aicina receptes saviem ģimenes ārstiem lūgt savlaicīgi
No 2016.gada 1.decembra tiks ieviesti vairāki e-veselības pakalpojumu, un sākotnēji tas var radīt papildus slodzi un laika patēriņu ārstiem. Tādēļ pacientiem ar hroniskām saslimšanām, kuriem ir nepieciešamas atkārtotas receptes, lūdzam pie saviem ģimenes ārstiem vērsties savlaicīgi.
Apbalvoti ar Lāčplēša Goda zīmi
Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” valde ar 24. oktobra lēmumu piešķīra apbalvojumu Daugmales pamatskolai un diviem Ķekavas novada iedzīvotājiem. Apbalvojuma pasniegšana notiks Lāčplēša dienas pasākumā 11. novembrī plkst. 18.30 Ķekavas kultūras namā.
SIA ”Baložu komunālā saimniecība” jauni tarifi ūdenssaimniecības pakalpojumiem
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, izskatot SIA „Baložu komunālā saimniecība” iesniegtos tarifu veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus, 27. oktobrī pieņēma lēmumu apstiprināt jaunus tarifus ūdenssaimniecības pakalpojumiem.
Dome apstiprina Daugmales pagasta ģerboni
27. oktobra Ķekavas novada domes sēdē tika lemts par Daugmales pagasta ģerboņa variantiem. 13 no klātesošajiem deputātiem balsojot par, dome nolēma apstiprināt sabiedriskās aptaujas rezultātā visvairāk balsu ieguvušo Daugmales pagasta ģerboņa variantu ar saktu un virzīt to tālākai saskaņošanai Valsts heraldikas komisijā.
Atklāj jaunās Ķekavas mākslas skolas telpas
28. oktobrī, līdz ar mākslinieces Katrīnas Gailes gleznu izstādi, atklātas Ķekavas mākslas skolas jaunās telpas Gaismas ielā 17 C, 1. stāvā, bijušā Putnu fabrikas „Ķekava” firmas veikala vietā.
Notiks starptautiska mēroga civilās aizsardzības mācības
No 27. līdz 30.oktobrim Rīgas, Ogres, Jūrmalas pilsētu, Ķekavas un Salaspils novadu pašvaldību teritorijās norisināsies starptautiskas civilās aizsardzības mācības “LatMODEX 2016”, kurās imitētu plūdu apdraudējuma risināšanā tiks iesaistīti Eiropas Savienības (ES) civilās aizsardzības eksperti un komandas.
Latvijas bāriņtiesām šogad atzīmē 20. gadadienu
Atzīmējot Latvijas bāriņtiesu 20 gadu darbību, 14. oktobrī Ziemeļblāzmas kultūras pilī Rīgā notika svinīgs pasākums, ko rīkoja Bāriņtiesu darbinieku asociācija sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām, informē Ķekavas novada bāriņtiesa.
Pārapbedīs Pirmā pasaules kara karavīru mirstīgās atliekas
Šogad septembrī veikti ekshumācijas darbi līdz mūsdienām pavisam aizmirstā kapsētā pie „Skujenieku” mājām Ķekavas pagastā. Pēc pašvaldības un Brāļu kapu komitejas rīcībā esošās informācijas šajā vietā 1916.gada jūlijā apbedīti kritušie karavīri (nule notikušo izpētes darbu laikā atrastas 65 karavīru mirstīgās atliekas) no vairākiem Sibīrijas pulkiem un 7.Bauskas latviešu strēlnieku bataljona, kā arī no 21. mortīru artilērijas divīzijas. To pārapbedīšana Trušeļu kapos plānota 4. novembrī plkst. 13.00.
Tapis materiāls par rīcību tuvinieka nāves gadījumā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija septembrī laidusi klajā informatīvu materiālu - “soli-pa-solim” par mirušu cilvēku apbedīšanu Latvijā. Aicinām iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā izmantot šo materiālu visu jautājumu un neskaidrību novēršanai.
Mellupu un Plakanciema bērni gatavojas Latvijas dzimšanas dienai
Aicinājums Mellupu un Plakanciema bērniem kopīgiem spēkiem sagatavot izstādi Latvijai dzimšanas dienā! Zīmējumu iesniegšana līdz 11. novembrim Mellupu sociālajā mājā (Inetai). Izstādes atklāšana Latvijas dzimšanas dienas pasākumā 26. novembrī plkst. 12.00 Mellupu zālītē.
Pašvaldība līdzfinansēs pamatizglītību arī privātskolu audzēkņiem
Ķekavas novada pašvaldība no 2017.gada atbalsta arī tos vecākus, kuru bērni mācās privātajās vispārējās izglītības iestādēs pamatizglītības programmā (1.-9.kl.). Atbalsta apmērs no 2018. gada ir – 50 eiro mēnesī par vienu bērnu.
Ķekavas novada pārstāvji piedalās Erasmus+ projekta apmācībās
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras koordinētā Eiropas Savienības Erasmus+ Sports programmas projekta ietvaros aizvadītas divas no plānotajām piecām apmācību programmām - jūnijā Polijā notika pirmā no tām, savukārt oktobrī Itālijā tika aizvadīts otrais apmācību cikls.
Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina piedalīties Halloveen aktivitātēs
31. oktobrī visi spoki, mošķi un citi Adamsu ģimenes radi un draugi aicināti uz Šausmu čempionātu, lai noskaidrotu visdrosmīgāko un bezbailīgāko komandu šausmu takas pārbaudījumos. 17:30 Doles tauas namā dalībnieku reģistrācija.
Latvijas austrumos snieg, arī Ķekavas novads gatavojas ziemai
Vietām Latvijā uzsnidzis pirmais sniegs. Lai ziemas iestāšanās nesagādātu raizes, Ķekavas novada atbildīgie dienesti ir gatavi darbam, taču atgādinām, ka servitūtu un privāto ceļu tīrīšana paliek to īpašnieku ziņā. Iedzīvotājiem vēlams jau laikus vienoties par sniega tīrīšanu ar kādu no pašvaldības uzņēmumiem vai ar jebkuru citu privāto pakalpojuma sniedzēju.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu Mazajā Rāmavas ielā 5, Valdlaučos
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 17.oktobra lēmumu Nr. 8.§ „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Mazā Rāmavas iela 5, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Biedrība “Partnerība “Daugavkrasts”” aicina pievienoties Mārtiņdienas svinībām Iecavā
Ielūdzam Ķekavas novada iedzīvotājus 6. novembrī plkst. 13.00 piedalīties Mārtiņdienas svinībās kaimiņu novadā Iecavā. Izbraukšana 6. novembrī plkst. 12.20 no Ķekavas kultūras nama auto stāvvietas.
Brīvdienu ceļvedis
Šajā nedēļas nogalē Ķekavas novadā iespējams izbaudīt dažādas kultūras un sporta aktivitātes. Laipni aicinām!
Aicina uz pasākumu "No sirds uz sirdi"
29. oktobrī plkst. 14.00 - 17.00 NSUS labdarības biedrība aicina uz pasākumu "No sirds uz sirdi" Ķekavas sporta klubā.
Novembrī filma "Melānijas hronika" arī Ķekavas novadā
Novembrī visā Latvijā tiks demonstrēta latviešu režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika“. Ķekavas novadā to varēs noskatīties Katlakalna Tautas namā, Baložu kultūras namā, Doles Tautas namā un Daugmales multifunkcionālajā centrā.
Strādā pie pašvaldības budžeta 2017. gadam sagatavošanas
Šobrīd Ķekavas novada pašvaldībā norit darbs pie budžeta 2017. gadam sagatavošanas. Balstoties uz pašvaldības struktūrvienību un iestāžu iesniegtajiem budžeta pieprasījumiem, īpaši izveidotā budžeta komisija kopā ar atbildīgajiem speciālistiem vērtē un izskata pamatojumu pieprasītajiem līdzekļiem.
Aicina uz talku Ķekavas draudzes kapos
Doles-Ķekavas ev.lut. draudze šo sestdien, 29. oktobrī aicina uz rudens talkām draudzes kapos (vecie Ķekavas kapi). Pulcēšanās kapos plkst. 10.00. Līdzi jāņem grābekļi, cimdi un laba oma.
Lemj par apbalvojuma "Ķekavas novada Goda pilsonis" piešķiršanu
Apbalvojuma "Ķekavas novada Goda pilsonis" izvērtēšanas komisija, izskatot saņemtos piecus pieteikumus, vienbalsīgi nolēmusi piešķirt goda zīmes skolotājai Silvijai Zītarei, bijušajam Ķekavas PMK vadītājam Indriķim Teivānam un brīvās cīņas trenerim Itāram Bramanim.
Apkures sezonas laikā atbalstīs maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes
Ķekavas novada pašvaldība arī šoziem sniegs atbalstu maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm tēriņu segšanai, kas būtiski pieaug apkures sezonas laikā.
Akcijā Paēdušai Latvijai Ķekavā savāktas 220 pārtikas pakas trūkumā nonākušām ģimenēm
Pateicoties Latvijas iedzīvotāju nesavtībai un rūpēm par līdzcilvēkiem, 14. oktobrī labdarības kampaņā "Paēdušai Latvijai" Rimi veikalos lielākajās Latvijas pilsētās tika savāktas 7080 pārtikas pakas. No tām 220 saziedotas Rimi veikalā Ķekavā, līdzdarbojoties biedrībai "Solis tuvāk".
Rudens tirgus Ķekavā
23.oktobrī plkst. 8.00-15.00 Ķekavā, pie Doles Tautas nama, notiks Rudens tirgus, kura klāstā būs rudens veltes, amatnieku darinājumi, mājražotāju gardumi, ziemai nepieciešamās preces. Rudens tirgus ietvaros no plkst. 10.00 Rudens un Ražas svētkus ar visiem kopā svinēs Katlakalna folkloras kopa "Rāmupe".
Pieejams atbalsts “Ieguldījumiem materiālajos aktīvos”
Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016.gada 21.novembra līdz 2016.gada 21.decembrim izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumos „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”, „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” un “Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā”.
Brīvdienu ceļvedis
15.- 16. oktobrī brīvdienu ceļvedis aicina uz tautas mūzikas koncertu, stāstnieku pēcpusdienu un mūsdienu deju grupas "Mirāža" 20 gadu jubilejas koncertu.
Aicina pieteikties māju energoefektivitātes uzlabošanas atbalsta programmai
AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” aicina izmantot valsts piedāvāto atbalstu daudzdzīvokļu māju renovēšanai. Lai arī šī gada būvniecības sezona tuvojas noslēgumam, lietderīgi iespējams izmantot rudens un ziemas mēnešus konsultācijām, dokumentu sagatavošanai, renovācijas priekšdarbu veikšanai, piemēram, izvēloties būvnieku, lai jau pavasarī varētu uzsākt mājas renovēšanas darbus.
PF “Ķekava” iegūst vadošo globālo pārtikas kvalitātes sertifikātu un palielinās eksporta apjomu
Vadošais putnu gaļas ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” ir ieguvis pasaulē atzītāko pārtikas kvalitātes sertifikātu BRC, kas apliecina PF “Ķekava” atbilstību augstiem starptautiskajiem pārtikas kvalitātes un drošības standartiem un pavērs uzņēmumam plašas eksporta iespējas gan jau esošajos, gan jaunos eksporta tirgos.
Ernesta ģimenes pateicība līdzcilvēkiem
Pēc tam, kad 9. septembrī Pļavniekkalna skolas audzēkņa Ernesta ģimeni piemeklēja nelaime - ugunsgrēks izpostīja ģimenes dzīvojamo māju -, sociālos tīklus pāršalca aicinājums palīdzēt. Atsaucās daudzi, ziedojot ģimenei nepieciešamās lietas un citādi atbalstot šajā neapskaužamajā situācijā. Ernesta ģimene izsaka sirsnīgu pateicību līdzcilvēkiem.
Ķekavas novadā apkure ir pieslēgta
Apkures sezona sākusies arī Ķekavas novadā, tādēļ vaicājām namu apsaimniekotājiem, vai visiem klientiem apkure ir pieslēgta, kāds ir šobrīd spēkā esošais siltumenerģijas tarifs un kādi sagatavošanas darbi ir veikti pirms apkures sezonas uzsākšanas.
Sportojošo ģimeņu spiets 2016
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra 12. novembrī plkst. 11.00 Ķekavas sporta klubā aicina ģimenes piedalīties ikgadējā pasākumā Sportojošo ģimeņu spiets 2016.
Izdots avīzes "Ķekavas Novads" oktobra numurs
Ikmēneša pašvaldības informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" oktobra numurā lasiet atskatu uz Nāves salas simtgades pasākumiem, šogad īstenotajiem un plānotajiem ielu remontdarbiem, noskaidro, kuri atzīti par labākajiem pedagogiem iepriekšējā mācību gadā un kā aizvadītas Baložu kultūras nama jubilejas svinības.
Ķekavas sākumskolēniem stāstīs par drošību uz ceļiem
12.oktobrī plkst. 11.50 Ķekavas sākumskolā, Nākotnes ielā 1a satiksmes drošības kampaņas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ietvaros notiks lekcijas un kravas automašīnas paraugdemonstrējumi.
Šogad īstenoti ieplānotie ielu remontdarbi novadā
Ķekavas novada pašvaldība šajā gadā veikusi ceļa virskārtas atjaunošanu vairākām novada ielām, kā arī īstenojusi gājēju ietves izbūvi gar Pliederu ielu un pērn aizsākto Rāmavas ielas 2. kārtas realizāciju, kas novada mērogā bijis šī gada nozīmīgākais un finansiāli dārgākais ceļu projekts. Saglabājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, darbi uz novada ielām un ceļiem turpināsies. Lasi vairāk.
Mobilais mamogrāfs Ķekavā 11. novembrī
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai, 11.novembrī ierodoties uz pārbaudi SIA "Veselības Centrs 4" mobilajā mamogrāfā Ķekavā, pie ambulances, Gaismas iela 15.
Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikties interešu izglītības grupās
Ķekavas Mākslas skola aicina pieteikties interešu izglītības grupās.
"Ķekavas novada domes kausa 2016’’ izcīņa zirgu pajūgu braukšana sportā
8. oktobrī Ķekavas novadā notika sacensības zirgu pajūgu braukšanas sportā "Ķekavas novada domes kauss 2016".
Godina novada labākos skolotājus
Jau tradicionāli oktobrī, gaidot Skolotāju dienu, Ķekavas novada pašvaldības Izglītības daļa rīkoja konkursu “Labākais skolotājs Ķekavas novadā 2015./2016. mācību gadā”.
Ķekavā viesojas Eiropas lielo pilsētu pārstāvji
7. oktobrī Ķekavas novada pašvaldībā viesojās Eiropas lielo pilsētu sadarbības tīkla jeb Eurocities pārstāvji, lai iepazītos ar Pierīgas reģiona teritorijas attīstības plānošanas procesu un diskutētu par aktuālākajiem jautājumiem teritorijas plānošanas jomā.
Darbu uzsāk „Zupas virtuve”
No šī gada 4. oktobra līdz nākamā gada 30. aprīlim trūcīgām un maznodrošinātām personām/ģimenēm būs iespēja saņemt „Zupas virtuves” pakalpojumu. Pakalpojumā ietilpst zupa un otrais ēdiens.
Atzīmē Ķekavas sākumskolas baseinam un sporta zālei spāru svētkus
6. oktobrī topošajā Ķekavas sākumskolas baseina un sporta zāles būvlaukumā notika skolas 3. kārtas spāru svētki, kas simbolizē svarīgu brīdi būvniecības procesā – jumta konstrukcijas pabeigšanu.
Kur iegūt informāciju par blakus esošo zemesgabalu īpašniekiem?
Iedzīvotāji jautā, kur iespējams noskaidrot, kam pieder blakus esošais zemes gabals, ja nepieciešams saskaņojums no kaimiņa par būves attālumu no blakus zemes gabala robežas.
Ķekavu apmeklēs Eiropas lielo pilsētu pārstāvji
Lai diskutētu par galvaspilsētu metropoļu attīstību, 5.-7. oktobrī Rīgā pulcēsies Eiropas lielo pilsētu sadarbības tīkla jeb Eurocities pārstāvji. Pašvaldību vadošās amatpersonas un eksperti dalīsies pieredzē par sadarbību ar apkārtējām pašvaldībām, diskutēs par Rīgas metropoles areāla attīstības perspektīvām, kā arī apmeklēs Ķekavu.
Sumināsim novada labākos skolotājus
Jau tradicionāli oktobrī, gaidot Skolotāju dienu, Ķekavas novada pašvaldības Izglītības daļa rīko konkursu “Labākais skolotājs Ķekavas novadā 2015./2016. mācību gadā”. Šogad konkursam izvirzīti 10 pedagogi. Laureātu svinīgā paziņošana - 7. oktobrī.
Oktobris - Spodrības mēnesis
Ķekavas novadā oktobris pasludināts par Spodrības mēnesi, un Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izmantot šī mēneša priekšrocības un sakopt savu apkārtni.
Pašvaldības nekustamo īpašumu izsoles
Ķekavas novada pašvaldība 2016.gada 21.novembrī Ķekavā, Gaismas ielā 17, Mazajā zālē, rīko šādas pašvaldības nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles ar augšupejošu soli šādiem īpašumiem: Matīsa iela 9, Baložos, Meteņu iela 4, Baložos, Meteņu iela 6, Baložos un “Aviators 183” Ķekavas pagastā.
Atjaunots norobežojums atkritumu konteineru novietnei Baložos
Startējot Ķekavas novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā un saņemot Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu, biedrība “Baloži Smilšu 2” veica atkritumu konteineru novietnes norobežojuma atjaunošanu Baložu pilsētā.
Izstāde “Lauksaimniecības tehnika. Lauku sēta. Meža tehnika. 2016” Rāmavā
6.-9. oktobrī Izstāžu kompleksā "Rāmava" notiks 25. starptautiskā izstāde “Lauksaimniecības tehnika. Lauku sēta. Meža tehnika. 2016”, ko organizē SIA “A.M.L.” sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Izstādes atklāšana: 6.oktobrī plkst. 11:00.
Ķekavas novada būvvaldē darbu uzsāk galvenais arhitekts
Ar 29. septembri Ķekavas novada būvvaldē darbu uzsāk galvenais arhitekts. Galvenā arhitekta darba vieta: Baložu pārvalde, Uzvaras prospekts 1a, Baložos.
Latvijas jauno velosipēdistu izlase – Eiropas čempioni!
Pagājušās nedēļas nogalē, 23.septembrī, Latvijas jauno velosipēdistu izlase saspringtā cīņā ieguva augsto 1. vietu 31. Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās („European Traffic Education Contest”) Čehijā. Latviju šajā sacensībās pārstāvēja arī Ramona Poreitere, Ulrika Garisone un Matīss Žilko no Baložiem.
Nekustamā īpašuma “Murdiņi” attīstības priekšlikuma publiskās apspriešanas rezultāti
2016.gada 15.septembrī Ķekavas novada dome ar lēmumu Nr. 2.§7. “Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Murdiņi” publiskās apspriešanas rezultātiem” (protokols Nr.25.) apstiprināja publiskās apspriešanas rezultātus un atbalstīja attīstības priekšlikumu – aktīvās atpūtas centra izveidi.
Izmaiņas skolēnu autobusu maršrutos uz Ķekavas vidusskolu no Valdlaučiem un Plakanciema
No 04. oktobra izmaiņas Ķekavas novada skolēnu autobusu maršrutos uz Ķekavas vidusskolu no Valdlaučiem un Plakanciema un atpakaļ.
Ķekavas novada pašvaldība piedalās deinstitucionalizācijas procesā
Līdz šī gada 31. oktobrim Ķekavas novada pašvaldības sociālajā dienestā turpinās pieteikšanās, lai bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kam ir noteikta invaliditāte, varētu saņemt sev nepieciešamo sociālo rehabilitāciju.
Skolēnu autobuss turpmāk piestās arī Jenčos un Odukalnā
No 27. septembra izmaiņas skolnieku autobusa maršrutā Nr. 9 Dzērumi – Ķekava – Dzērumi: iekļautas papildus pieturas rīta un pēcpusdienas maršrutā Jenčos un Pļavu un Smilgu ielas krustojums (Odukalns).
Paziņojums par detālplānojuma "Erceni" apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra sēdes lēmumu 2.§3. „Par detālplānojuma “Erceni”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.25) Ķekavas novada dome apstiprina detālplānojumu nekustamajam īpašumam “Erceni”.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu Gaismas ielā 23A
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra lēmumu Nr.2.§2.1.p. (protokols Nr.25) „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Gaismas iela 23A, Ķekavā, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde.
Paziņojums par detālplānojuma "Mežgravas" apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra sēdes lēmumu 2.§4. „Par detālplānojuma “Mežgravas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.25) Ķekavas novada dome nolemj apstiprināt detālplānojumu.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Alksnāji”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra lēmumu Nr. 2.§2. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Alksnāji”, Pulkarnē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (protokols Nr. 25) uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Pierīgas pašvaldību vadītāji Rīgas domē vienojas par sadarbības nepieciešamību ar galvaspilsētu
22. septembrī Pierīgas pašvaldību vadītāji Rīgas domē tikās ar galvaspilsētas izpilddirektoru Juri Radzēviču un atzina, ka nepieciešams sadarboties kopīgu problēmu risināšanai, nosakot konkrētus darbības virzienus un regulāras tikšanās.
Netālu no Plakanciema manīts lāča pēdas nospiedums; aicina būt piesardzīgiem
Svētdien kāds aculiecinieks informēja Valsts policiju (VP), ka Ķekavas pagastā netālu no Plakanciema redzama pēda, kas vizuāli ļoti līdzinās lāča pēdai, tāpēc likumsargi aicinājuši iedzīvotājus būt uzmanīgiem
Projekta ietvaros Depkina muižā tiekas piecu valstu jaunieši
Rāmavas Depkina muižā Ķekavas novadā 25.septembrī ieradās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Turcijas, Slovēnijas un Rumānijas, lai sešu dienu laikā apgūtu iemaņas dažādos mākslas un amatniecības veidos un gūtu starptautisku pieredzi.
Nāves salas atceres pasākumus apmeklējuši vairāk kā 1000 cilvēku
Atzīmējot latviešu strēlnieku varonību un simtgadi, kopš pirmo reizi 1. pasaules kara laikā Rīgas frontē pielietoti ķīmiskie ieroči, Ķekavas novadā - Daugmalē un Nāves salā - no 23. līdz 25. septembrim notika pasākuma cikls “Latviešu strēlnieki Nāves salā”. Nāves salas pasākumus apmeklēja vairāk kā 1000 cilvēku no visas Latvijas.
Daugmalē pārrunās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas un Latvijas sadarbību
Starptautiskās konferences “Ķīmisko ieroču pielietošana: Latvijas un Beļģijas vēsturiskais mantojums. Mūsdienu izaicinājumi” ietvaros piektdien, 23. septembrī, Daugmalē notiks divpusējā tikšanās, kurā piedalīsies Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja – vēstniece Ingrīda Levrence un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas eksperts Čens Kajs (Chen Kai) .
Ķekavas novads izpelnījies Latvijas Riteņbraucēju apvienības atzinību
Konkursā "Draudzīgs velosipēdistam", ko rīko Latvijas Riteņbraucēju apvienība un kampaņa "Gudrais pilsētnieks", kategorijā "Velo satiksmi un velo kultūru veicinoša organizācija" par nesen atklāto BMX un skeitborda parku atzinību izpelnījusies Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra.
Dāņu kompānija Baložos atver jaunu ražotni
Ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rakstisku apsveikumu un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas uzrunu klātienē ceturtdien Ķekavas novada Baložos tika atklāta SIA "Pindstrup Latvia" Baltijā modernākā kokšķiedru rūpnīca.
Aptauja: zaļo iepirkumu izmantošanu publiskajos konkursos kavē pašvaldības iepirkumu speciālistu pieredzes trūkums un ierobežotais uzņēmumu piedāvājums
Rīgas plānošanas reģiona (RPR) veiktajā aptaujā pašvaldības kā vienus no galvenajiem šķēršļiem zaļā publiskā iepirkuma izmantošanai pašvaldību konkursos min viņuprāt sarežģīto dokumentācijas sagatavošanu un iepirkumu speciālistu pieredzes trūkumu, pretendentu vājās zināšanas par šī iepirkuma principiem, kas tos atbaida piedalīties, kā arī “zaļo” produktu šauro klāstu un augstākas cenas.
Eiropas sporta nedēļa Ķekavas novadā 17. - 23. septembrim
No 17.-23. septembrim, Eiropas sporta nedēļas ietvaros, visā Latvijā notiks dažādi sporta pasākumi. Eiropas sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi eiropiešu vidū veicināt kustīgu, aktīvu dzīvesveidu.
Pārbūvēs Kompleksa ceļu Daugmalē
Ķekavas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “Lemminkainen Latvija” par Kompleksa ceļa Daugmalē projektēšanu un pārbūvi.
Ķekavas novada pedagogi pilnveidos savas zināšanas Erasmus+ programmas ietvaros
Līdz ar jaunā mācība gada sākumu divas Ķekavas novada skolas – Daugmales pamatskola un Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97” uzsāk īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas skolu sektora mobilitātes projektus.
Sakarā ar ielu remontdarbiem īslaicīgi satiksmes ierobežojumi
Tiks uzsākta ielas seguma maiņa Miglas un Labrenču ielā, Baložos.
Jaunas gājēju pārejas Ķekavā
Pliederu ielas gājēju ietves izbūves projekta ietvaros izvietotas divas jaunas gājēju pārejas šosejas A7 un Pliederu ielas krustojumā. Tāpat likvidēts viens no Pliederu ielas pagrieziena atzarojumiem - Pliederu ielas savienojums ar Gaismas ielu iepretim vidusskolai.
Ķekavas novada dome nolemj rekonstruēt Pļavniekkalna sākumskolu
Pēc plašām un spraigām diskusijām Ķekavas novada dome šodien, 15. septembrī, nolēma rekonstruēt Pļavniekkalna sākumskolas ēku, tādējādi iegūstot drošu, modernu un mūsdienīgu skolu ar atbilstošu infrastruktūru.
Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskola – racionāli argumenti pret pārspīlētām emocijām
14.septembrī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Anda Damlica atklāta vēstule
Dāvini ziedus latviešu strēlnieku piemiņai
Pasākuma “Latviešu strēlnieki Nāves salā” ietvaros 24. septembrī tiks veidota ziedu zvaigzne pieminekļa pakājē Nāves salā, lai godinātu latviešu strēlnieku piemiņu un varonīgo rīcību, aizstāvot Latviju.
Automašīnas VW Caddy izsole
Ķekavas novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Ķekavas nami” (Uzņēmums) izsola atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli Uzņēmuma kustamo mantu - automašīnu VW Caddy, valsts reģistrācijas numurs FN9083.
Lasiet jauno avīzes "Ķekavas Novads" numuru
Septembrī pašvaldības laikrakstā "Ķekavas Novads" lasiet par jaunā mācību gada sākumu novada izglītības iestādēs, jaunatklāto skeitparku pie Ķekavas vidusskolas, Ķekavas novada fonda izsludināto projektu konkursu, pašvaldības klientu apkalpošanas centros pieejamajiem pakalpojumiem un daudz citas aktuālas un noderīgas informācijas.
Ar vērienīgiem pasākumiem Daugmalē atzīmēs latviešu strēlnieku simtgadi
Tieši pirms 100 gadiem Nāves salā vācu karaspēks veica lielāko ķīmisko gāzu uzbrukumu Pirmā pasaules kara laikā Latvijas teritorijā, kurā dzīvības zaudēja vairāk kā simts latviešu strēlnieku. Pieminot viņu varonību, Ķekavas novada pašvaldība 23.-25. septembrī rīko trīs dienu pasākumu “Latviešu strēlnieki Nāves salā”.
Aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Ķekavas novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”. Pieteikšanās termiņš – 7. oktobris
Nāves salā plīvo Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs
Ņemot vērā, ka Nāves sala Daugmalē ir iekļuvusi Eiropas kultūras mantojuma dienu dalībnieku vidū, 9. septembrī uz salas svinīgi tika pacelts Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs.
Ķekavas parka būvniecības process rit pilnā sparā
Uzsākta Ķekavas parka 1. kārtas būvniecība, kuras laikā labiekārtos aptuveni 1,5 ha lielu teritoriju, kas atrodas starp Rīgas ielu, Skolas ielu, mazo stadionu un Ķekavas upi. Šobrīd tiek izcirsti bīstamie koki un atbrīvota upes krastmala no liekā krūmu apauguma, atverot skatu uz Ķekaviņas upīti.
Daugmales pamatskola jau piekto gadu pēc kārtas saņem Zaļo karogu
125 Latvijas izglītības iestādes, tajā skaitā Daugmales pamatskola, šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Vēl 57 skolas saņems diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.
Ķekavas pašvaldība nepieļaus novada pedagogu algu samazinājumu
Ķekavas novada dome veikusi grozījumus šī gada budžetā un izglītības darbinieku atlīdzības nolikumā, lai nepieļautu pedagogu ienākumu samazinājumu un novada skolotājiem nodrošinātu konkurētspējīgu atalgojumu vismaz līdzšinējā līmenī.
Vai ir atļauts žāvēt veļu pilsētas teritorijā?
Saistošo noteikumu “Ķekavas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” 9.1. punkts nosaka, ka Ķekavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā publiskajā lietošanā esošajās teritorijās aizliegts piestiprināt kokiem auklas, uzrakstus, naglas, žāvēt veļu koku zaros, iegūt sulas, bojāt koku mizu.
Atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas ēkās būs pieejami 32,6 miljoni eiro
Ministru kabineta 6. septembra sēdē atbalstīta Ekonomikas ministrijas izstrādātā ES fondu atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai apstrādes rūpniecības nozares komersantu ražošanas ēkās. Programmas ietvaros pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 32 555 030 eiro.
Domes komitejās skatīs Pļavniekkalna sākumskolas attīstības projektu gaitu
Šonedēļ Ķekavas novada domes komitejās deputāti skatīs jautājumu par Pļavniekkalna sākumskolas attīstības projektu gaitu, balstoties uz darba grupas sniegto ziņojumu. Šo jautājumu skaitīs 6. septembrī Izglītības, kultūras un sporta komitejā un Īpašumu un vides jautājumu komitejā, 7. septembrī – Attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejā, bet 8. septembrī – Finanšu komitejā.
Paziņojums par Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecībai paredzētās darbības akceptu
Atbilstoši likuma “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” prasībām, Ministru kabinets 2016.gada 9.augustā pieņēma un 25.augustā oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicēja rīkojumu Nr. 467 “Par Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecībai paredzētās darbības akceptu”, nosakot dzelzceļa līnijas trases izvietojumu Latvijas teritorijā.
Kūdras ražotājs `Pindstrup Latvia` jaunā rūpnīcā Baložos investē piecus miljonus eiro
Kūdras ražošanas uzņēmums SIA "Pindstrup Latvia" jaunā kokšķiedras rūpnīcā Ķekavas novada Baložos investējis piecus miljonus eiro un plāno eksporta vajadzībām ražot kūdras aizvietotāju stādu audzēšanai profesionāļiem.
Ķekavā jauns skolēnu autobuss
31. Augustā Ķekavas novada paśvaldība ir saņěmusi jaunu skolnieku autobusu
Septembrī pašvaldības policijas redzeslokā drošība pie skolām
Sākoties jaunajam mācību gadam, rītos ievērojami palielinājusies satiksmes intensitāte pie Ķekavas novada izglītības iestādēm. Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki šajā laikā strādā pastiprinātā režīmā, nodrošinot uzraudzību pie visām novada skolām.
Arhīvs
  Drukāt