Pirmais radošo un darbīgo ģimeņu pasākums “Radu raksti” (FOTO)
12.martā Ķekavas kultūras namā norisinājās pirmais radošo un darbīgo ģimeņu pasākums “Radu raksti”. Paldies visām atsaucīgajām ģimenēm, kuri labprātīgi atbalstīja mūsu ieceri.
Pasākumu ceļvedis brīvdienām!
Šajā nedēļas nogalē - lekcija pie ārsta Anatolija Danilāna, iepazīsim Ķekavas radošās ģimenes dziesmās, dejās, sarunās- pasākumā "Radu raksti", lietišķā nodarbība "Aube", kā arī filmas- "Pelnu sanatorija" un "Es esmu šeit".
Pašvaldības avīzes "Ķekavas Novads" marta numurā lasiet
Eirovīzijā Latviju šogad pārstāvēs ķekavietis Justs Sirmais, parakstīts līgums par aizņēmuma saņemšanu sākumskolas 3.kārtas būvniecībai, tiek risināta vietu trūkuma problēma bērnudārzos.
TC "Liiba" apskatāma Eriha J. Grūbela gleznu izstāde
Tirdzniecības centra "Liiba" 2. stāvā līdz 31. martam apskatāma Ķekavā dzīvojoša Šveices mākslinieka Eriha J. Grūbela gleznu izstāde. Laipni aicināti!
Sieviešu dienas rallijā komandai no Ķekavas 4.vieta!
Komanda “BABENES” Sieviešu dienas rallijā, kas norisinājās 5.martā, ieguva 4. vietu. Konkurence bija liela- kopā rallijā piedalījās 700 ekipāžas, tās tika sadalītas - Vidzeme un Zemgale. Komanda “BABENES” startēja Zemgalē, kur proporcionāli bija 350 ekipāžas.
Izdots informatīvs materiāls par rīcību ārkārtas situācijās
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir sagatavojis informatīvu materiālu „Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?”. Informatīvais buklets atgādina, kā iedzīvotājiem rīkoties nestandarta situācijās, uz kādiem tālruņa numuriem jāzvana, lai lūgtu dažādu dienestu palīdzību.
Doles Tautas namā atklāj lietuviešu mākslinieka Viktoras Vitkus izstādi
10. martā Doles Tautas nama lielajā zālē atklāta lietuviešu mākslinieka Viktoras Vitkus gleznu izstāde, kas uz Ķekavu atceļojusi no mūsu sadraudzības pašvaldības Lietuvā – Raseiniai kā dāvana Lietuvas Valsts svētkos.
Ķekavas novada pašvaldība sveic Sieviešu dienā!
8.marts- Starptautiskā Sieviešu diena!
Mākslas darbu izstādes “No privātkolekcijām”
Šī ir pirmā izstāde, kurā ķekavieši savu privātkolekciju darbus izstāda apskatei. Jauns izstāžu cikls “NO PRIVĀTKOLEKCIJĀM” atklāšana šodien 18.00 Ķekavas kultūras namā.
Ķekavas novada pašvaldība pārdod izsolē zemes gabalu “Jeņči 175”
Ķekavas novada pašvaldība pārdod atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli, pašvaldības nekustamo īpašumu – neapbūvētu zemes gabalu “Jeņči 175”, Jeņčos, Ķekavas pagastā, platība 0,093 ha.
Jaunatnes iniciatīvu centram dubultsvētki
12. martā plkst. 18.00 Doles Tautas namā Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centram divkārši svētki - jauniešu centra 5. gadu jubileja un "jauniešu gada balvas" pasniegšana, kuras ietvaros jau trešo gadu pēc kārtas tiks apbalvoti cilvēki un iestādes, kas iedvesmo un atbalsta jauniešus.
Rakstā visi ”Radu raksti”
Ķekavā daudzreiz dzird runājam, ka tai nav sakņu, bet es saku, ka ir: stipras, stīgojošas, varošas, darošas, talantīgas – tās ir mūsu ģimenes. Lai to pierādītu sev un citiem Ķekavas kultūras nams aicināja (šoreiz mums zināmas ģimenes) uz pirmo pasākumu “Radu raksti” 12. martā plkst. 18.00.
Pasākumu ceļvedis brīvdienām!
Koncerti, teātris, stāstu nakts. Apmeklē kultūras pasākumus brīvdienās!
Lauksaimnieku apvienība organizē akciju "Esi nodarbināts laukos!"
Biedrība "Lauksaimnieku apvienība" sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru un Lauku atbalsta dienestu vairākās Latvijas pilsētās rīkos tikšanās starp lauksaimniecības produkcijas ražotājiem un potenciālajiem darbiniekiem, lai veicinātu efektīvāku vietējā darba spēka izmantošanu Latvijas lauku teritorijās un mazpilsētās.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajos īpašumos „Ores” un „Olektīte”, Valdlaučos
Izsludināta pieteikšanās konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016"
Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris" izsludina konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016".
Aicina iedzīvotājus iesaistīties veselīga dzīvesveida stratēģijas izstrādē
Lai iesaistītu novada iedzīvotājus un rosinātu tos dalīties ar savām idejām, Ķekavā tiks organizētas iedzīvotāju diskusijas par to, kā veicināt veselīgu dzīvesveidu un fiziskās aktivitātes.
Gada ienākumu deklarācijas var iesniegt arī Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros
Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka 1.martā ir sākusies Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana par 2015. gadā gūtajiem ienākumiem.
Pilnveido alternatīvo sociālo aprūpi
Lai nodrošinātu un pilnveidotu alternatīvās sociālās aprūpes pakalpojumus novadā – aprūpi mājās, Ķekavas sociālās aprūpes centram iegādāts specializētais autotransports ar speciālu aprīkojumu klientu pārvadāšanai.
Uzsāks publiskās un privātās partnerības procedūru Ķekavas apvedceļa izbūves projekta īstenošanai
1. martā valdībā apstiprināts Ministru kabineta (MK) rīkojuma projekts par publiskās un privātās partnerības procedūras uzsākšanu Ķekavas apvedceļa izbūves projektam. Projekta mērķis ir izbūvēt Ķekavas apvedceļu autoceļa E67/A7 (Bauskas šosejas) posmā vairāk nekā 14 kilometru garumā
Eirovīzijas dziesmu konkursā Latviju šogad pārstāvēs ķekavietis Justs
Populārās mūzikas autoru un izpildītāju konkursā „Supernova” 28. februārā tapa zināms, ka Latviju šīgada "Eirovīzijas" dziesmu konkursā Stokholmā pārstāvēs ķekavietis Justs Sirmais ar dziesmu "Heartbeat".
Pašvaldības vides speciālistiem jauna atrašanās vieta
Turpmāk Ķekavas novada pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļas speciālisti būs pieejami iedzīvotājiem Skolas ielā 2, Ķekavā jeb "vecajā" sākumskolas ēkā.
Jelgavas ledus skulptūru festivālā Latviju pārstāvēja Ķekavas Mākslas skolas pedagoģe
18. Ledus skulptūru festivālu šogad Latviju pārstāvēja māksliniece un mūsu skolas skolotāja Zīle Ozoliņa-Šneidere kopā ar mākslinieku Aināru Zingniku
Informācija senioriem
23. martā plkst. 13.00 Doles Tauta namā notiks Ķekavas novada pensionāru biedrības „Polārblāzma” darba pārskata sapulce par 2015. gadu
Šajā nedēļas nogalē - Improvizācijas šovs un Meteņdienas sadancis
Nāc baudi sestdien- pirmo reizi dzīvajā uz skatuves – improvizācijas šovu „Smieties nav aizliegts”, kā arī "Meteņdienas sadancis" - ar dančiem, rotaļām un pankūkām.
Advokātu dienā – bezmaksas juridiskās konsultācijas
17. martā Advokātu dienas ietvaros Ķekavā un Baložos iedzīvotājiem būs pieejamas bezmaksas konsultācijas juridiskos jautājumos. Akciju rīko Latvijas Zvērinātu advokātu padome sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.
Izmaiņas satiksmes organizācijā Valdlaučos
Lai samazinātu tranzīta autotransporta plūsmu caur Valdlauču ciema iekškvartāla ielām un nodrošinātu sniega tīrīšanu ziemas periodā, Ķekavas novada dome nolēmusi mainīt satiksmes organizāciju Valdlaučos.
Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā „Degviela”
Informējam, ka ir uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam „Degviela”
Informācija senoriem
23. martā plkst. 13.00 Doles Tauta namā notiks Ķekavas novada pensionāru biedrības „Polārblāzma” darba pārskata sapulce par 2015. gadu.
Piesaki "Ķekavas novada gada Jaunietis 2015"
Ikvienam Ķekavas novada iedzīvotājam ir iespēja pieteikt savu kandidātu "Ķekavas novada Jauniešu gada balva 2015" nominācijai "Ķekavas novada gada Jaunietis 2015" par iepriekšējā gadā sasniegto un paveikto.
Jautājumu par Ķekavas sociālās aprūpes centra direktora apstiprināšanu skatīs komitejās
Ievērojot jautājumu virzīšanas procedūru uz domes sēdi, lēmumprojekts par Ķekavas novada pašvaldības aģentūras “Ķekavas sociālās aprūpes centrs” direktora apstiprināšanu amatā un darba algas noteikšanu tiks izskatīts apvienotajā Finanšu un Sociālo jautājumu komitejā.
Augu aizsardzības 2.klases līdzekļu lietotāju apliecību pagarināšanas seminārs
2.martā 10.00 Ķekavā notiks Augu aizsardzības 2.klases līdzekļu lietotāju apliecību pagarināšanas seminārs
Lielākie plānotie ielu remonti 2016. gadā
2016. gadā ievērojami līdzekļi no pašvaldības budžeta tiek piešķirti pašvaldības ceļu un ielu remontam un investīcijām ielu un ceļu rekonstrukcijai. Kopā šajā budžeta sadaļā ir vairāk nekā 3 milj. eiro jeb 8 % no pašvaldības pamatbudžeta izdevumiem.
Paraksta līgumu par aizņēmuma saņemšanu sākumskolas 3. kārtas būvniecībai
12. februārī parakstīts aizņēmuma līgums starp Ķekavas novada pašvaldību un Valsts kasi par 7.6 miljonu liela aizdevuma saņemšanu Ķekavas sākumskolas 3. kārtas būvniecībai.
Pasākumi brīvdienās!
Šajā nedēļas nogalē kora "Mozaīka" koncerts "Mīlestības dziesmas" un danču vakars.
Tiekas ar veselīga dzīvesveida stratēģijas izstrādes projekta ārvalstu partneriem
15. un 16. februārī Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra uzņēma projekta “Vietējo kopienu veselību veicinošu fizisko aktivitāšu stratēģiju izstrādes un īstenošanas prakses Eiropā“ partnervalstu pārstāvjus, lai izrunātu projekta ietvaros īstenojamās aktivitātes, aktivitāšu laika plānu, kā arī izplānotu finanšu izlietojuma nosacījumus.
Zupas virtuve darbosies vēl līdz 30. aprīlim
Vēl līdz 30. aprīlim trūcīgām un maznodrošinātām personām/ģimenēm ir iespēja saņemt „Zupas virtuves” pakalpojumu. Pakalpojumā ietilpst zupa un otrais ēdiens.
Ceļu infrastruktūra novada uzņēmējdarbībai
Vietējās uzņēmējdarbības atbalstam Ķekavas novada pašvaldība aktīvi veic priekšdarbus, lai piedalītos Lauku attīstības programmas 2014. 2020. gada pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” atklātajā projektu iesniegumu konkursā.
Izsūtīti NĪN maksāšanas paziņojumi 2016.gadam
Pašvaldības nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem ir izsūtījušas maksāšanas paziņojumus par aprēķināto NĪN 2016. gadam. Nodokli par zemi un mājokli aprēķina uz gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos: šogad NĪN maksāšanas termiņi noteikti 31. marts, 16. maijs, 15. augusts un 15. novembris.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 11.februāra lēmumu „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā „Valki”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Valki”, kadastra numurs 8070 001 0091.
Pašvaldības avīzes "Ķekavas Novads" februāra numurā lasiet
16. februārī pie lasītājiem dodas avīzes "Ķekavas Novads" 200. numurs, kurā lasiet par 2016. gada budžeta pieņemšanu, sākumskolas 3. kārtas uzsākšanu, Ķekavas novada dalību tūrisma izstādē "Balttour", apskatiet Titurgas ezera mežaparka iespējamos variantus, kā arī iegūstiet daudz citas informācijas par norisēm Ķekavas novadā.
Aicinām pieteikties advokātus, advokātu biroju pārstāvjus "Advokātu dienai 2016"
Turpinot aizsākto tradīciju, par godu Advokatūras dienai advokātu biroji, individuāli praktizējoši advokāti un viņu palīgi visā Latvijā sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas.
Mīlestības dienai veltīti pasākumi
Nedēļas nogalē iesakām apmeklēt filmu vakarus, jau tradicionālo muzikālo uzvedumu ar Jauno Miltu teātri un muzikāliem jauniešiem, koncertu un balli Baložos, kora "Sola" koncertu, kā arī sveču dienas svinības Katlakalnā.
Ķekavā uzsāk stratēģijas izstrādi veselīga dzīvesveida veicināšanai
Laikā, kad par globāla mēroga problēmu kļuvis mazkustīgs dzīvesveids, Ķekavā uzsāk stratēģijas izstrādi, lai ieviestu noturīgas, veselīgu dzīvesveidu veicinošas tradīcijas un paradumus novada iedzīvotāju ikdienā.
Pašvaldībai būs jānoskaidro iedzīvotāju viedoklis par vēlamo Pļavniekkalna sākumskolas attīstības scenāriju
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics, kas ir “iedzimtais” katlakalnietis un pats ir mācījies Pļavniekkalna sākumskolā, uzsver, ka skolas paplašināšana ir viens no šī brīža aktuāliem problēmu jautājumiem, kuras pēdējā laikā uzsāktā atrisināšana ir mērķtiecīgi jāturpina.
Aicina uz projekta “Kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” noslēguma konferenci
Biedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” aicina uz projekta “Kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” NOSLĒGUMA KONFERENCI 12.februārī plkst. 12.00 Doles tautas namā,Rīgas ielā 26, Ķekavā.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 28. janvāra lēmumu „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Titurgas iela 33, Baložos, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā Titurgas iela 33
Apspriede par ceļiem
Ķekavas novada pašvaldība izziņo apspriedi par ceļiem un ceļu posmiem, kurus paredzēts rekonstruēt projektu konkursa “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros. Apspriedes norises laiks un vieta: 15. februārī plkst. 11.-12.00 Doles Tautas nams, Rīgas iela 26, Ķekava, Ķekavas novads.
Apstiprina Ķekavas novada pašvaldības budžetu 37 milj. eiro apmērā
Ķekavas novada dome 8. februārī vienbalsīgi apstiprināja Ķekavas novada pašvaldības budžetu 2016. gadam 37,3 milj. eiro apmērā. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, palielinājums vairāk kā 6 miljonu eiro apmērā saistīts ar saņemto kredītu Ķekavas sākumskolas 3. kārtas būvniecībai un ielu rekonstrukcijai. 2016. gadā plānoti ieņēmumi – 28,2 milj. eiro, izdevumi – 37,3 milj. eiro un aizņēmumi - 6,3 milj. eiro (Ķekavas sākumskolas 3. kārtai, Rāmavas ielas (Rāmavā) un Skolas ielas (Baložos) rekonstrukcijai un Pliederu ielas (Ķekavā) ietves izbūvei.
Ķekavietis Justs Sirmais ar lieliem panākumiem un žūrijas atzinību tiek "Supernova" pusfinālā
7.februārī "Eirovīzijas" atlases konkursā "Supernova" Latvijas televīzijā uzstājās ķekavietis Justs Sirmais ar skaņdarbu "Heartbeat", kura mūzikas un teksta autore ir pagājušā gada "Supernova" uzvarētāja, dziedātāja Aminata Savadogo. Žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja Justu, sakot, ka šis ir viens no potenciālākajiem skaņdarbiem ceļā uz lielo "Eirovīziju" Zviedrijā.
Klientu apkalpošanas centrā reģistrēts 1000. pakalpojums
Ķekavas novada vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā kopš centra darbības līdz 8.februārim ir reģistrēti 1000 iesniegumi.
Pieaug novadā deklarēto iedzīvotāju skaits
Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra apkopotās informācijas uz 2016. gada 1. janvāri Ķekavas novadā dzīvesvietu deklarējis 23 181 iedzīvotājs, tas ir, par 393 iedzīvotājiem vairāk nekā pērn 1. janvārī.
Pasākumu ceļvedis brīvdienām!
Pasākumu ceļvedis brīvdienās- spēlfilma "Romeo un Džuljeta", viesizrāde " Zivs četratā", Salsas, bačatas un kizombas meistarklase.
Ķekavas novada pašvaldība viena no aktīvākajām e-paraksta lietotājām
Ķekavas novada pašvaldība ir pirmajā pieciniekā starp pašvaldībām, kuru darbinieki pērn visaktīvāk izmantojuši drošu elektronisko parakstu.
Nāc un izveido savu uzņēmuma profilu Ķekavas novada pašvaldības uzņēmēju lapā
Ķekavas novada pašvaldība ir izveidojusi vienotu novada uzņēmējdarbības atbalsta interneta lapu - Invest in Ķekava. Aicinām visus uzņēmējus veidot sava uzņēmuma profilu Invest in Ķekava mājas lapā.
Ķekavas izaugsmei darbosies jaundibinātais Ķekavas novada fonds
Ķekavas novada fonds turpmāk sniegs savu ieguldījumu novada izaugsmei, kā arī radīs iespēju ikvienam līdzdarboties savā apkaimē.
Paziņojums par „Lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rīgas iela 107, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” publisko apspriešanu.
Lokālplānojuma redakcija publiskajai apspriešanai tiek nodota, pamatojoties uz Ķekavas novada domes 2016. gada 28. janvāra lēmumu Nr. 2.§3. (prot. Nr. 4) „Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rīgas iela 107, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Ambulances teritorijā ierobežo transporta līdzekļu novietošanu
Pie Ķekavas ambulances uzstādīta aizlieguma zīme, kas nosaka, ka darba dienās no plkst. 7.00 līdz 17.00 ambulances ēkas aizmugurē atļauts novietot automašīnas tikai ar Ķekavas ambulances atļaujām.
Nāc ēnot Ķekavas novada pašvaldībā!
Nāc ēnot Ķekavas novada pašvaldībā! Aizpildi anketu un nosūti to uz pr@kekava.lv līdz 5.februārim.
Par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas iespējām portālā www.latvija.lv
Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv ir pieejams e-pakalpojums “Nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa tiešsaistē”.
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus 4. martā pie Ķekavas ambulances
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 4. martā pie Ķekavas ambulances. Pieteikt savu apmeklējumu laicīgi!
Atkušņa dēļ atrašanās uz ledus ir ļoti bīstama
Gaisa temperatūrai pakāpjoties virs 0, ledus kārta upēs un ezeros kļuvusi trausla un nevienmērīga, tādēļ atrašanās uz ledus vērtējama kā ļoti bīstama.
Ķekavas novadā pieejams jauns sporta veids- spaikbols
6.februārī plkst.10.00 Daugmales pamatskolā visi sporta entuziasti aicināti uz iepazīšanās treniņu.
Ķekavas novadam - jauna interneta vietne
No 1. februāra ir publiski pieejama jaunā Ķekavas novada pašvaldības interneta vietne www.kekavasnovads.lv.
Ķekavas novads – iespēju brīvība
Ir tapis jauns Ķekavas novada video. Katra vieta ir ar savu stāstu. Šis stāsts ir par Ķekavas novadu. Viss jaunais ir mūsu dzinējspēks. Pamatā ir cilvēks – tas, kurš grib, var, domā, mēģina un dara.
Ķekavas novads piedalās tūrisma izstādē "Balttour 2016"
No 5. līdz 7. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 23. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2016”, kurā tūrisma iespējas kopā ar citām Daugavas lejteces pašvaldībām prezentēs arī Ķekavas novads.
Ķekavas novada sporta skolai aprit pieci gadi
Ķekavas novada sporta skola 29. janvārī atzīmēja savu piecu gadu darbības jubileju. Sporta skola ir Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestāde, kura īsteno bērnu un jauniešu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas sešos sporta veidos: brīvajā cīņā, mākslas vingrošanā, regbijā, riteņbraukšanā, peldēšanā un vieglatlētikā.
Pasākumu ceļvedis brīvdienām!
Brīvdienās sporta skolas 5 gadu jubileja! Nāc un atbalsti mūsu sportistus komandu sacensībās. Kultūras centri piedāvā- komponista Viktora Pizāna jubilejas koncertu, "Savieši" un draugu tradicionālo deju ziemas koncertu, kā arī "Zīles" un deju draugu koncertu. Svētdien radošās darbnīcas – liesim, tīsim, apgleznosim sveces.
Ūdenssaimniecības pakalpojumus plānots sniegt arī Ķekavas ciemata Loreķu lauka teritorijā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas(VARAM) pārraudzībā tiek vērtēti projekti 2014.-2020.gada plānošanas perioda Specifiskā atbalsta mērķa(SAM) 5.3.1. „Ūdenssaimniecības sistēmu attīstība, uzlabojot vides stāvokli” ietvaros. Atbalsts no Kohēzijas fonda līdzekļiem, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, ir ievērojami mazāks un paredzēts galvenokārt jaunu kanalizācijas tīklu izbūvei.
Lietuvas pārstāvji iepazīstas ar klientu centru Ķekavā
28. janvārī Ķekavā darba vizītē ieradās Lietuvas Valsts sociālās apdrošināšanas fonda valdes un Latvijas Valsts sociālās apdrošināšanas pārstāvji, lai klātienē iepazītos ar jauno vienoto valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centru, kas darbību uzsāka pērn decembrī.
“Uzslavē labu servisu” ietvaros tiek meklēti 2016.gada klientu servisa līderi!
Tiek izsludināta pieteikšanās iniciatīvai “Uzslavē labu servisu”, kuras ietvaros apbalvosim labākos klientu servisa sniedzējus un paaugstināsim klientu apkalpošanas kvalitāti Latvijā.
Kājāmgājējiem un autovadītājiem atkušņa laikā aicinām rūpēties par savu drošību!
Pāris dienu laikā no -15 grādiem temperatūra ir strauji augusi līdz pat +4 grādiem. Lielie sniega krāvumi kūst, līdz ar to rodas “’ūdens jūra”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 14.janvāra lēmumu 2.§6. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Bērzumnieki-1”
Par satiksmes organizācijas maiņu pie Ķekavas sākumskolas
Šobrīd Ķekavā ir sākti Ķekavas sākumskolas 3. kārtas būvniecības darbi, līdz ar to ir nepieciešams mainīt satiksmes organizācijas shēmu sākumskolas būvlaukuma tuvumā.
Viena bērna uzturēšana Ķekavas novada bērnudārzā izmaksā 169 eiro mēnesī
Ķekavas novada pašvaldība 2016. gadā segs izmaksas privātajām izglītības iestādēm par vienu bērnu mēnesī 169,33 eiro apmērā, kas ir par 7,59 eiro vairāk nekā iepriekš, kad tās bija 161,74 eiro.
Apstiprina aizņēmuma saņemšanu Ķekavas sākumskolas 3. kārtas būvniecībai: sākas pirmie būvdarbi un mainīta satiksmes organizācija
Ķekavas novada pašvaldība šonedēļ saņēmusi Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes oficiālo atbildi, kurā tā apstiprina pašvaldībai aizņēmuma izsniegšanu Ķekavas sākumskolas 3. kārtas būvniecībai.
Par brīvo darba vietu sludinājumu publicēšanu Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā
Ķekavas novada uzņēmēji, darba devēji tiek aicināti ievietot darba sludinājumus Nodarbības valsts aģentūras mājas lapā.
Vides pārraudzības birojam iesniedz ziņojumu par "Rail Baltica" ietekmi uz vidi
Vides pārraudzības valsts birojs informējis Ķekavas novada pašvaldību, ka LR Satiksmes ministrija ir iesniegusi Vides pārraudzības valsts birojā (arī Birojs) izvērtēšanai un atzinuma saņemšanai ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu “Rail Baltica” būvniecībai.
Mainīts Valsts policijas inspektoru pieņemšanas laiks Ķekavā
Izmaiņas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa inspektoru pieņemšanas laikos Ķekavā.
Pasaules Sniega dienu Ķekavā atzīmē ar Šļūkšanas festivālu
16. janvārī, atzīmējot vispasaules Sniega dienu, Ķekavā, uz kalniņa aiz estrādes notika Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra (JIC) rīkotais pirmais netradicionālais “Šļūkšanas festivāls”.
Valsts atbalsts uzņēmējiem
ALTUM atbalsta: biznesa uzsācējus; mazos un vidējos uzņēmumus; lauksaimniekus, iedzīvotājus.
SIA “Vides pakalpojumu grupa” jauns nosaukums - SIA “Pilsētvides serviss”
No 2016. gada SIA “Vides pakalpojumu grupa”, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu arī Ķekavas novadā, jauns nosaukums - SIA “Pilsētvides serviss”.
Ķekavas novada skolu audzēkņiem panākumi CSDD rīkotā konkursā
Baložu vidusskolas, Daugmales pamatskolas un privātskolas “Gaismas Tilts ‘97” komandas iekļūst CSDD rīkotā konkursa 6. - 8. klašu skolēniem “Gribu būt mobils” pusfinālā.
Pasākumu ceļvedis brīvdienām!
Šajā nedēļas nogalē baudi aktīvi sportojot pie dabas, piedalies "Šļūkšanas" festivālā, iepazīsties ar latviešu dzīvesziņām, kā arī apmeklē svētdienas dokumentālo filmu "Īvāns".
Sniegs līdz ceļiem, snigšana turpinās
Naktī uz ceturtdienu Ķekavā, Daugmalē un Baložos sasnigusī sniega kārta pārsniedz 30 centimetrus. Uz novada ceļiem jau no plkst. 3.00 rītā strādā visa pieejamā sniega tīrīšanas tehnika. Bet, tā kā snigšana turpinās, aicinām autovadītājus būt saprotošiem, saglabāt mieru, bet pārējiem - no sirds izbaudīt skaisto laiku.
Barikādēm - 25
Šogad aprit 25 gadi kopš 1991. gada barikādēm, kad iedzīvotāji apvienojās kopīgam un cēlam mērķim. Gadadienas ietvaros skolās notiek izglītojošie pasākumi bērniem, bet ikvienam interesentam 20. janvārī plkst. 19.00 Doles Tautas namā varēs noskatīties dokumentālo filmu par Daini Īvānu - “Īvāns”.
Paziņojums par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) ziņojuma iesniegšanu Vides pārraudzības valsts birojā atzinuma saņemšanai
Satiksmes ministrija 2015. gada 23. decembrī ir iesniegusi sagatavoto un pēc sabiedriskās apspriešanas papildināto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu paredzētajai darbībai "Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecība".
Pagājušajā nedēļā futbola klubs “AUDA” aizvadījuši sacensības dažādos turnīros
Pagājušajā nedēļas nogalē Ķekavas futbolisti no futbola kluba “AUDA” aizvadījuši sacensības dažādās vecuma grupās un dažādos turnīros.
Mākslinieka Roberta Muža gleznu izstāde jaunajā Ķekavas kultūras nama zālē
Latvijas Universitātes profesors Roberts Muzis plaši pazīstams un nozīmīgs Latvijas ainavu glezniecības pārstāvis, strādā arī figurālās kompozīcijas, portreta un klusās dabas žanros. Ilgstoši bijis glezniecības pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijā.
Ķekavietei, kalnu slēpotājai Āboltiņai uzvara FIS slalomā Norvēģijā
Jauno gadu ar uzvaru sākusi Latvijas izlases dalībniece kalnu slēpošanā Agnese Āboltiņa, kas Norvēģijas ciematā Olā notikušajās FIS sacensībās slalomā pārspēja pārējās 57 konkurentes un nopelnīja 34,64 FIS punktus.
Avīzes "Ķekavas Novads" 2016. gada pirmajā numurā lasiet
Avīzes "Ķekavas Novads" 2016. gada pirmajā numurā lasiet par jaunatklāto klientu apkalpošanas centru un tā piedāvātajiem pakalpojumiem, Titurgas ezera Mežaparka tālākās attīstības variantiem, par demogrāfisko situāciju novadā un citām aktualitātēm. Vidus atvērumā - Ķekavas novada domes deputāti raksta par 2015. gadā paveikto un turpmākajām iecerēm. Patīkamu lasīšanu!
Deju kolektīvs "Daina" uzvar starptautiskā konkursā Krievijā
Tautas deju kolektīvs "Daina" 5. janvārī piedalījās 4. starptautiskā festivālā - konkursā "НАКАНУНЕ РОЖДЕСТВА" Sankt - Pēterburgā un saņēma 1. pakāpes laureāta diplomu (1. vieta) un kausu vecuma kategorijā - jauktā jaunākā grupa.
Ķekavas novada senatne un vēstures liecības daudzu gadsimtu gaitā
19. janvārī Ķekavas kultūras namā plkst. 18.00 notiks tikšanās ar Doles muzeja vēsturnieku Mārtiņu Mintauru, kuras laikā uzzināsim par mūsu novada senatni un vēstures liecībām daudzu gadsimtu gaitā.
Atrisina kanalizācijas notekūdeņu pakalpojumu problēmas Lapenieku ciematā
Turpmākos piecus gadus Ķekavas novada Lapenieku ciematā kanalizācijas pakalpojumu pieejamību nodrošinās gan pašvaldības uzņēmums “Baložu komunālā saimniecība”, gan SIA “Zeltenieki”, līdz ar to ciemata iedzīvotājiem beidzot ir atrisināta ieilgusī problēma ar kanalizācijas notekūdeņu savākšanu un attīrīšanu, informē SIA “Baložu komunālās saimniecība” vadītājs Edgars Mencis.
Mežs ienāk pilsētā vai tomēr pilsēta - mežā?
Reti kurš Titurgas iedzīvotājs netika sastapis pirms neilga laika pie Baložu pārvaldes klīstošo lapsu. Dzīvnieciņš pilsētā klejoja vairākus mēnešus un bija tā pieradis pie cilvēkiem un vides, ka piesaistīja uzmanību.
Pērn pabalstos izmaksāti vairāk kā 280 tūkstoši eiro
Ķekavas novada Sociālais dienests pērn pabalstos uzmaksājis vairāk nekā 280 tūkstošus eiro. Lielākās summas izmaksātas par brīvpusdienām skolās un bērnu piedzimšanas pabalstos.
Paziņojums par iespējamās Ķekavas apvedceļa būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu
Paredzētās darbības nosaukums: valsts galvenā autoceļa A7 Rīga-Bauska-Lietuvas robeža (Grenctāle) posma no 7,90 km līdz ~25,0 km apvedceļa (Ķekavas apvedceļa) būvniecība.
Florbolistiem gads sācies ar zelta un sudraba medaļām
Šī gada sākumā florbola klubs “ Ķekavas Bulldogs” devās braucienā uz Somiju, lai piedalītos florbola turnīrā “Helsinki Cup 2016”. Turnīrā florbola klubs “Ķekvas Bulldogs” piedalījās ar piecām komandām
Baudi ziemas priekus Ķekavas novadā!
Saglabājoties aukstam laikam, Ķekavas novada iedzīvotāji tiek aicināti izmantot aktīvās atpūtas iespējas - slēpot, slidot un šļūkt no kalna.
Ķekavas Mākslas skolas izstādes janvārī
Vēlot veselīgu un ražīgu Jauno gadu, Ķekavas Mākslas skola janvārī piedāvā apskatīt vairākas jaunas izstādes.
Arhīvs
  Drukāt