Paziņojums par sanāksmi lokālplānojuma „Remas” izstrādes gaitā
Tiek izsludināta sanāksme par lokālplānojuma nekustamajam īpašumam „Remas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā papildinātās redakcijas publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanu.
Paziņojums par detālplānojuma Dārznieku iela 56 apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2015.gada 14.maija sēdes lēmumu 2.§3. „Par detālplānojuma Dārznieku iela 56, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.9) Ķekavas novada dome nolēma..
Paziņojums par detālplānojuma "Rūķi - 1" apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2015.gada 14.maija sēdes lēmumu 2.§1. „Par detālplānojuma „Rūķi-1”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.9) Ķekavas novada dome nolēma..
Paziņojums par sanāksmi detālplānojuma „Maklīči”, „Kaijas” un „Dziļumi” Daugmales pagastā izstrādes gaitā
Tiek organizēta sanāksme - detālplānojuma „Maklīči”, „Kaijas” un „Dziļumi” Daugmales pagastā publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšana.
Paziņojums par sanāksmi detālplānojuma „Laicenieki” Daugmalē, Daugmales pagastā izstrādes gaitā
Tiek organizēta sanāksme - detālplānojuma „Laicenieki” Daugmalē, Daugmales pagastā publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšana.
Par peldvietu Vimbukrogā
Šogad pavasarī kādā īpašumā pie Daugavas Vimbukrogā tika uzstādīti metāla konstrukcijas vārti, kuru dēļ iedzīvotāji vairs netiek pie tik iemīļotās peldvietas, un par to pauž sašutumu. Vai īpašnieks drīkstēja uzlikt vārtus, tāds ir iedzīvotāju jautājums, kas virmo sociālajos tīklos.
Izdots laikraksta "Ķekavas Novads" jūnija numurs
Jūnija numurā lasiet, kas notiek ar Ķekavas sākumskolas 3. kārtas būvniecību, kuri kolektīvi no Ķekavas novada dosies uz Skolēnu dziesmu un deju svētkiem, ko par par jauno pašvaldības finanšu izlīdzināšanas modeli domā V.Variks, apskatiet foto izlasi no Ķekavas velomaratona un gūstiet daudz citas noderīgas informācijas.
Vislabākie Latvijas jaunie velosipēdisti – no Baložu vidusskolas
Baložu vidusskolas komanda „Baložu vidusskola” kļuvusi par pārliecinošu šīs sezonas Latvijas vislabāko jauno velosipēdistu komandu un izcīnījusi tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Vīnē, Austrijā, 3. - 6. septembrī.
Vēl var pieteikties dalībai Zanzibāras vasaras nometnē
Palikušas pēdējās brīvās vietas Zanzibāras vasaras nometnē. Nenokavē un piesakies uz pēdējajām brīvajām vietām 15.-19. jūnija un 6.-10. jūlija Zanzibāras vasaras nometnēm!
Ķekavas strītbola cempionāta 2015 pirmais posms jau 16. jūnijā
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra aicina komplektēt komandu un piedalīties Ķekavas novada strītbola čempionātā.
LPS pauž bažas par jaunā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma ilgtspējību
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir sarūgtināta, ka Saeimas deputāti nav ņēmuši vērā pašvaldību iebildumus un ieteikumus par jauno finanšu izlīdzināšanas likumu un pauž bažas, ka ceturtdien apstiprinātais likums nebūs ilgtspējīgs.
V. Variks: Jaunais pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums būtiski palielinās finansiālo slogu arī Ķekavas novadam
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks uzskata, ka jaunās izmaiņas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumā būtiski palielinās finansiālo slogu tām pašvaldībām, kuras jau šobrīd fondā iemaksā lielus līdzekļus.
Līnijdejotāju kolektīvs „Latte” ļaujas saulei, jūrai un vējam
Saule, jūra un vējš. Zem šāda nosaukuma Iļģuciema kultūras centrā 30. maijā notika līnijdeju pasākums, kurā kopā ar citām Latvijas līnijdeju grupām dalību ņēma Ķekavas pagasta līnijdejotāju kolektīvs „Latte”.
Startē jauns ideju konkurss Biznesa ekspresis
Šī gada maija beigās visiem aktīvajiem un aizrautīgajiem Latvijas iedzīvotājiem ir lieliska iespēja – piedalīties ideju konkursā "Biznesa ekspresis", kura kopējais balvu fonds vairāk kā 50 000 eiro.
Orientēšanās pasākums "Iepazīsti savējos 2015" jau svētdien
7. jūnijā plkst. 10.00 - 20.00 "Iepazīsti savējos 2015" organizatori aicina visus interesentus piedalīties aizraujošā auto, velo vai kājām orientēšanās pasākumā Ķekavas novada teritorijā. Maršruta sākums un beigas laukumā aiz Doles Tautas nama, Rīgas ielā 26, Ķekavā.
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti vienojas par kopīgu darbu uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu īstenošanā
Šī gada 27.maijā Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs uz tikšanos pulcēja pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistus, kā arī citus interesentus, lai diskutētu par perspektīvo sadarbību uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu īstenošanā.
Līgatnē diskutēs par kopienu attīsttību un attīstības sadarbību
No 3. līdz 5.jūnijam Līgatnē „Lauku kopienu parlamentā” un „Attīstības forumā” diskutēs par lauku un mazpilsētu kopienu izaicinājumiem, attīstot kopienu perspektīvu Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritārajās jomās.
Beļģijas vēstnieks Ķekavā atklāj pastkaršu izstādi
3. jūnijā Ķekavas novadpētniecības muzejā tika atklāta Beļģijas Karalistes vēstnieka Latvijā Franka Arnautsa ģimenes pastkaršu izstāde “Postwar”, kas veltīta Pirmā pasaules kara simtgadei un stāsta par kara notikumiem Beļģijā.
Godināsim Zelta pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadus un ilgāk!
Zelta pārus, kuri kopdzīves lielo jubileju svinēs 2015. gadā* var pieteikt līdz septembrim.
Paziņojums par detālplānojuma „Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” publisko apspriešanu
Detālplānojuma redakcija publiskajai apspriešanai tiek nodota, pamatojoties uz Ķekavas novada domes 28.05.2015. lēmumu Nr.2.§1.p. (prot. Nr. 11) „Par detālplānojuma „Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Par lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu
Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka tas maijā uzsācis savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu.
Ir izveidota krūmmelleņu audzētava Daugmalē
Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma ‘’Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā’’.
Kas jāņem vērā, izvēloties vasaras nometni bērnam
Sākoties vasaras sezonai, daudzi vecāki sūta savas atvases uz bērnu vasaras nometnēm, kas paredzētas saturīgai, lietderīgai brīvā laika pavadīšanai un bērna vispusīgai attīstībai. Tomēr, izvēloties nometni savam bērnam, jāņem vērā ne tikai tāds kritērijs kā nometnes programmas saturs, bet arī citi ne mazāk svarīgi bērna labsajūtas kritēriji, piemēram, higiēnas prasību ievērošana, drošības pasākumi nometnē un citi rādītāji.
Jaunieti, piesakies dalībai jauniešu apmaiņas projektā Japānā!
Apmaiņas programmas mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības starp Latvijas un Japānas jauniešiem, tādējādi stiprinot starptautisko sadarbību un dodot iespēju jauniešiem labāk iepazīt un izprast abu valstu kultūru un sabiedrību, kā arī veicināt jauniešu līderību globālā līmenī.
Ķekavas novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Apbalvojuma mērķis ir apzināt un godināt personas par ieguldījumu un sevišķiem nopelniem Ķekavas novada labā, piešķirot apbalvojumu par personas mūža ieguldījumu vai īpašiem nopelniem.
Trejdeviņos ieskaņas pasākumos visā Latvijā daudzinās folkloras festivālu BALTICA
Lai atgādinātu sabiedrībai par starptautiskā folkloras festivāla BALTICA nozīmību sabiedrisko procesu un Latvijas kultūras dzīves kontekstā, šogad 27. jūnijā 27 vietās visos Latvijas novados folkloras kopas piedalīsies festivāla ieskaņas pasākumos.
Daugavas Savienības balvu iegūst Ķekavas novada tautastērpa idejas autore
2015. gada “Daugavas Savienības” balvu ieguvusi Tautas Lietišķās Mākslas audēju studijas „Ķekava” dalībnieci, Ķekavas novada tautas tērpa autore Ligija Siliņa par Daugavas ielejai raksturīgo kultūras, tautas mākslas vērtību un mantojuma saglabāšanu un attīstīšanu
Ķekavas novada pajūgu braucēji veiksmīgi startē sacensībās
Ķekavas novada pajūgu braucēji veiksmīgi sākuši sacensību sezonu. Pirmās svarīgās sacensībās notika 1. un 3. maijā Lietuvā, jāšanas sporta kompleksā ‘’Nacionalinis važiavimo kinkiniais centras’’. Tās bija starptautiskās FEI CAI 1*līmeņa sacensības.
Beļģu pastkaršu izstāde POSTWAR novadpētniecības muzejā
Izstādi «POSTWAR» rīko Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Tā ir veltījums Pirmā pasaules kara simtgadei un stāsta par kara notikumiem Beļģijā. Ķekavas novadpētniecības muzejā izstāde būs skatāma no 3.jūnija līdz 3.jūlijam.
Piesakies un esi viens no Ķekavas novada video klipa varoņiem!
Top video klips par Ķekavas novadu. Vai tu esi no Ķekavas un vēlies gūt pieredzi filmēšanas laukumā? Aicinām pieteikties!
Top virtuālais muzejs!
Biedrība „Solis tuvāk” programmas „Eiropa pilsoņiem” ietvaros realizē projektu "Reflections of the Future". Projekta mērķis ir veicināt jauniešu sapratni par komunisma noziegumiem Eiropā, dokumentēt un saglabāt šo vēstures mantojumu stāstu formā. Projektā ir iesaistītas 10 dalībvalstis: Bulgārija, Latvija, Igaunija, Dānija, Rumānija, Ungārija, Serbija, Polija, Grieķija un Itālija. Projekta rezultātā tiks atklāts virtuāls vēstures muzejs, kura materiālu apkopošanā aicinām iesaistīties ikvienu, kas glabā atmiņas vai ir saglabājis fotogrāfijas par notikumiem, kas risinājās Latvijā komunisma režīma laikā.
Ķekavas velo maratons vērienīgi aizvadīts
Svētdien, 24. maijā, Ķekavas novadā norisinājās augsta līmeņa sacensības un visu riteņbraucēju svētki – Ķekavas velomaratons.
Pļavniekkalna sākumskola aizvadījusi savu 145. jubileju
22.maijā Pļavniekkalna sākumskolā tika atzīmēta 145.jubileja. Pasākumā ieradās gan absolventi, kuri savas skolas gaitas uzsākuši tieši Pļavniekkalna sākumskolā, gan pedagogi, kas ieguldījuši savu darbu skolas attīstībā.
Izveido savu vainagu – saules, harmonijas un mūžības simbolu
Šogad, gatavojoties Ķekavas novada dienām un gaidot latviešu skaistākos svētkus Jāņus, aicinām ikvienu ļauties fantāzijai un izveidot savu vainagu – saules, harmonijas un mūžības simbolu – no netradicionāliem materiāliem ar devīzi: „Jo neparastāk, jo labāk!”
Ķekavas velomaratons šogad pārsteigs ar unikālu trasi un apjomīgu balvu fondu
24.maijā, otro gadu pēc kārtas, norisināsies augsta līmeņa pasākums gan profesionāliem riteņbraucējiem, gan visiem velo entuziastiem – Ķekavas velomaratons. Ķekavas velomaratons ir unikāls Latvijā – tā trase ir pielīdzināma leģendārā viendienas velobrauciena „Parīze – Rubē” sacensību trasei, jo distances vedīs gan pa šoseju, gan grants segumu.
Ģimenes aicinātas vienoties krāšņam braucienam Ķekavas velomaratonā
24.maijā, otro gadu pēc kārtas, tepat pie Rīgas norisināsies visu velo entuziastu svētki – Ķekavas velomaratons. Uz pasākumu īpaši tiek aicinātas ģimenes no visas Latvijas, kurām par godu ir izveidota 8 km garā Ģimenes distance un krāšņākie tās dalībnieki vairākās nominācijās tiks pie vērtīgām balvām no “PF Ķekava”.
Satiksmes ierobežojumi Ķekavas velo maratona laikā
24.maijā jau no plkst. 6.30 tiks ierobežota ceļa satiksme visā Ķekavas novadā.
Izlaidumi Ķekavas novadā
Izlaidums ir liels un svarīgs atskaites punkts padarītajam un sasniegtajam, tas ir laiks, kad var viegli uzelpot un uzstādīt sev jaunas apņemšanās, izaicinājumus un sasniegumus.
Ķekavas velomaratonā piedalīsies slaveni Baltijas riteņbraucēji
Jau šo svētdien, 24. maijā, Ķekavas novadā norisināsies augsta līmeņa sacensības un visu riteņbraucēju svētki – Ķekavas velomaratons.
Lēmums par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu
valsts galvenā autoceļa A7 Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle) posma no ~ 7,90 km līdz ~25, km apvedceļa (Ķekavas apvedceļa) būvniecība.
Ar 1.jūliju Daugmalē stājas spēkā ūdensapgādes un kanalizācijas novadīšanas tarifi
SIA``Līves2`` valde paziņo,ka ar 2016. gada 1.jūliju Ķekavas novada Daugmales pagastā apstiprināti un stājas spēkā ūdensapgādes un kanalizācijas novadīšanas tarifi
Mobilais mamogrāfs Ķekavā 25.jūnijā
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 25.jūnijā
Izbūvēts gājēju celiņš 90 metru garumā gar Ķekavas upīti
Ķekavas pagastā ir izbūvēts bruģēts gājēju celiņš 90 metru garumā Ķekavas parka teritorijā gar Ķekavas upi, veidojot atsevišķu posmu topošā Ķekavas parka teritorijas pastaigu celiņu tīklojumā.
Rekonstruētas meža meliorācijas sistēmas Ķekavas novadā kopumā aptuveni 200 ha platībā
Sadarbībā ar VAS „Latvijas valsts meži” noslēdzies projekts „Meliorācijas sistēmu „Meža masīvs Ezeri”, „Kraukļu purvs” rekonstrukcija Ķekavas novadā”.
3.jūnijā tiek atklāta izstāde veltīta Pirmā pasaules kara simtgadei
Izstādi «POSTWAR» rīko Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Tā ir veltījums Pirmā pasaules kara simtgadei un stāsta par kara notikumiem Beļģijā.
Neņem vērā pašvaldību viedokli par uzlabojumiem Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumprojektā (PAPILDINĀTS PAR ĶEKAVAS NOVADU)
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, skatot jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumprojektā, nav ņēmusi vērā pašvaldību viedokli par likumprojektu.
Baložu komunālā saimniecība saņem īstermiņa aizdevumu ūdenssaimniecības projekta pabeigšanai
Izvērtējot SIA “Baložu komunālā saimniecība” stabilos finanšu rādītājus un veiksmīgi ieviešot Valsts kontroles ieteikumus, Baložu komunālā saimniecība saņēmusi īstermiņa aizdevumu bez domes galvojuma ūdenssaimniecības projekta pabeigšanai.
Vecākā Ķekavas novadniece Zenta Mangule svin 104. dzimšanas dienu
19. maijā 104 gadu jubileju svin Ķekavas iedzīvotāja Zenta Mangule. Klātienē Mangules kundzi sveica Ķekavas novada domes un Ķekavas novada pensionāru biedrības "Polārblāzma" pārstāvji.
Turpmāk pensionāriem pirts apmeklējumi Baložos lētāk
Organizēt Baložu pilsētas pirts apmeklējumus pensionāriem un invalīdiem, uzrādot pensionāra vai invalīda apliecību, (bez karsētavas apmeklējum). Maksa par pirts apmeklējumu vienai personai norādītajā laikā un dienā 2,50 eiro.
6.klases skolēni ciemojas pie priekšsēdētāja
Ķekavas vidusskolas 6.a klase, apgūstot sociālo zinību tēmu "vara", ciemojas pie Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Valta Varika.
Pasaki paldies savam Dziesmu svētku skolotājam
Dziesmu un deju svētki ir nacionālās identitātes, valstiskuma un kultūras vērtību simbols. Atbilstoši laika garam, tie stiprinājuši tautas pašapziņu un iedvesmojuši nākamās paaudzes veidot labāku Latviju.
Dzīvosim sakoptā vidē!
Lielā pavasara talka šogad nu jau pagātnē. Daudz zilo maisu un to mantu, kas tajos neietilpa, nogādāts tur, kur tiem jābūt. Prieks, ka gadu no gada talcinieku skaits nemazinās, bet aktivitāte palielinās.
Brauc droši – apgūsti ceļu satiksmes noteikumus!
Ķekavā bez maksas iespējams apgūt ceļu satiksmes noteikumus, lai iegūtu vadītāja apliecību. Ķekavas novada pašvaldības policijas galvenais inspektors Gundars Dzenis pasniedz teorijas daļu visiem, kuri vēlas apgūt svarīgākos ceļa satiksmes noteikumus, lai pēc tam CSDD varētu sekmīgi iegūt velosipēda vadītāja apliecību.
Iepazīsti Ķekavas velomaratona distances!
Sestdien, 16. maijā plkst. 12.00 , gatavojoties Ķekavas velomaratonam, norisināsies trases iepazīšanās brauciens.
Uzņēmēji piedāvā darbu jauniešiem vasarā!
Lai sāktu veidot pirmo pakāpienu savai dzīves karjerai, ir jāsāk strādāt jau pēc iespējas ātrāk, lai krātu pieredzi. Ķekavas novada pašvaldība ir izveidojusi veiksmīgu sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem, kas piedāvā darbu jauniešiem vasarā.
Apkopoti Ķekavas novada iedzīvotāju foruma rezultāti
Ķekavas novada Iedzīvotāju forums norisinājās 2015.gada 28.martā Ķekavas vidusskolā. Foruma mērķis bija radīt pamatu Ķekavas novada kopienu fonda izveidei, sekmēt dažādu sabiedrības grupu un sektoru sadarbību, iedzīvotāju līdzdalību vietējās kopienas plānošanā un plānotā īstenošanā, veicinot Ķekavas novada attīstību.
Ķekava ar Grobiņu dalās pieredzē par pašvaldības darba uzlabošanu
13. maijā Ķekavas novada pašvaldībā viesojās Grobiņas novada domes pārstāvji, lai uzklausītu mūsu pašvaldības pieredzi par pašvaldības darba un saimniecības sakārtošanu atbilstoši Valsts kontroles ieteikumiem.
Gatavojoties dziesmu un deju svētkiem
Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kuri notiek reizi piecos gados. Šogad tie norisināsies no 6. līdz 12. jūlijam, un tajos kopumā piedalīsies ap 37 000 dalībnieku.
Finanšu situācija Baložu komunālajā saimniecībā stabilizējusies
Finanšu situācija pašvaldības uzņēmumā "Baložu komunālā saimniecība" ir stabilizējusies, šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V).
Ķekavas novada pašvaldības maija avīze jau klāt!
Maija numurā atrodi sevi Lielās talkas foto galerijā, apskati kāds izskatīsies jaunais sporta stadions, kur vari izmantot publiskā interneta iespējas, kā arī aizvadītas bērnu un jauniešu skates ceļā uz Dziesmusvētkiem.
Ķekavā taps pirmais stadions atbilstoši standartiem
Noslēdzoties metu konkursam un izvēloties piemērotāko sporta būves projektētāju, Ķekavas novadā taps pirmais standartiem atbilstošs stadions, kuru varēs izmantot gan sporta vajadzībām, gan kultūras pasākumu rīkošanai.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu īpašumā „Valki”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2015.gada 16. aprīļa lēmumu Nr.2.§1.p. (protokols Nr.7) „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā „Valki”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Valki”, kadastra numurs 8070 001 0091.
Paziņojumi par detālplānojuma „Enželi” grozījumu apstiprināšanu
2015. gada 30.aprīlī Ķekavas novada dome, izvērtējot detālplānojuma „Enželi” grozījumus nekustamajos īpašumos Domenikas iela 1, Domenikas iela 3 un Domenikas iela 5, Krogsilā, apstiprināja saistošos noteikumus.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Erceni”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2015.gada 30.aprīļa lēmumu Nr.2.§2. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Erceni”, Valdaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.8) uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Erceni”, kadastra numurs 8070 001 1011.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Vecvidēji”
Saskaņā ar Ķekavas pagasta domes 2015. gada 16. aprīļa lēmumu Nr.2.§3. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Vecvidēji”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam „Vecvidēji”, kadastra numurs 8070 007 3103.
Muzeju nakts ietvaros Ķekavas Mākslas skolas objekti brīvā dabā
Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu projektu nedēļas „Objekts Ķekavai” noslēgums norisināsies 16.maija Muzeju nakts ietvaros.
Aktīvā tūrisma sezona šogad atklāta ar diviem pasākumiem - velofotoorientēšanos un laivu brauciens apkārt nāves salai
Jau par tradīciju kļuvis velofotoorientēšanās pasākums Ķekavas novadā, kas pie mums iezīmē aktīvā tūrisma sezonas sākumu. Šogad tas notika jau ceturto reizi un pulcēja 45 velomīļus, kuri pārstāvēja 12 komandas.
Lielās Talkas laikā Ķekavas novadā savāc 16 tonnas atkritumu
Tradicionālās Lielās Talkas laikā 25. aprīlī no Ķekavas novada izvestas 16 tonnas atkritumu - ziņo talkas organizatori.
BALSO PAR SKEITPARKA REKONSTRUKCIJU ĶEKAVĀ!
Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūras projekts "SKEITPARKA IZBŪVE PIE ĶEKAVAS VIDUSSKOLAS" ir izvirzīts Narvesen organizētā konkursa "Diena kā piedzīvojums" finālam.
Aicinām aizpildīt anketu par to kā uzlabot dzīves vidi un kvalitāti Ķekavas novadā
Aptaujas mērķis ir uzzināt Jūsu viedokli par to, kā uzlabot dzīves vidi un kvalitāti Ķekavas novadā. Aptauja ir anonīma, un dati tiks izmantoti nākamās partnerības stratēģijas izstrādei.
Laiks sākt šķirot!
2014. gadā Ķekavas novada atkritumu apsaimniekotājfirmas poligonā nogādājušas 52 832 m3 atkritumu, kas ir par 20% vairāk kā 2013.gadā. Katru dienu cilvēki rada neiedomājamu daudzumu atkritumu. Lielu daļu no tiem var pārstrādāt un izmantot jaunu preču ražošanā. Lai to izdarītu, izlietotie produkti vispirms ir jāsašķiro.
Nodarbinātības valsts aģentūra izsludina vakances skolēnu vasaras darbam
Sākot ar 8. maiju plkst. 10.00, skolēniem, kuri vasaras brīvlaiku vēlas pavadīt strādājot algotu darbu, ir iespēja pieteikties vasaras darbam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātajās vakancēs.
Daugavas savienība aicina makšķerniekus uz kausa izcīņu
30. maijā Līvānos notiks biedrības "Daugavas savienība" rīkotās sacensības sporta makšķerēšanā. Aicina pieteikties interesentus.
Ķekavas novada pašvaldība sveic Mātes dienā
Ķekavas novada pašvaldība sveic visas mammas Mātes dienā!
Ar 25. aprīli nosaka meža ugunsnedrošā laika posma sākumu visā valsts teritorijā
Rīgas reģionālā virsmežniecība informē, ka Valsts meža dienests ar 2015. gada 25. aprīli nosaka meža ugunsnedrošā laika posma sākumu visā valsts teritorijā.
Plānotās skolēnu nometnes Ķekavas novadā vasarā
Plānotās un pašvaldības līdzfinansētās aktivitātes 2014./2015.mācību gada skolēnu vasaras brīvlaikā. Aicinām piedalīties pašvaldības līdzfinansētās aktivitātes vasaras mēnēšos, lai aktīvi, izglītojoši un lietderīgi pavadītu laiku.
Latvijas Valsts ceļus aicina sakārtot autoceļa posmu no Rīgas robežas līdz Mežmalas ielai
Ķekavas novada pašvaldība, atsaucoties Krustkalnu iedzīvotāju lūgumam, vērsusies VAS „Latvijas Valsts ceļi” ar jautājumu par valsts galvenā autoceļa A7 Rīga-Bauska- Lietuvas robeža (Grenctāle) rekonstrukciju.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu īpašumos "Beikmaņi" un „Mežs nr.11”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2015.gada 30. aprīļa lēmumu Nr.2.§1.p. (protokols Nr.8) „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos „Beikmaņi” un „Mežs nr.11”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajos īpašumos „Beikmaņi”, kadastra numurs 8070 003 0181 un „Mežs nr.11”, kadastra numurs 8070 003 0149.
Muzeju nakts 16. maijā
Muzeju nakts Ķekavā 16. maijā no plkst. 19.00 – 01.00 Ķekavas novadpētniecības muzejā „Meklē Aspaziju un Raini Ķekavā”
Paziņojums par lokālplānojuma „Remas” Ķekavas pagastā papildinātās redakcijas publisko apspriešanu
Ar Ķekavas novada domes 2015. gada 16. aprīļa lēmumu Nr.2.§2. „Par lokālplānojuma nekustamajam īpašumam „Remas” zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 80700120031 redakcijas pilnveidošanu un nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai” (protokols Nr.7) uzsākta lokālplānojuma nekustamajam īpašumam „Remas” papildinātās redakcijas publiskā apspriešana.
Pašvaldības darba laiks pirmssvētku dienā
Ķekavas novada pašvaldības darba laiks ceturtdien, 30. aprīlī plkst. 9.00 - 17.00
Ķekavas novadu pārstāv starptautiskā konferencē Beļģijā
Domes priekšsēdētājs Valsts Variks un Attīstības daļas speciālists Māris Ozoliņš no 22.aprīļa līdz 24.aprīlim piedalījās konferencē „Gadsimts masu iznīcināšanas ieročiem: Pietiek!” („A Century of Weapons of Mass Destruction: Enough!”), kas bija veltīta simtgades piemiņai pirmajai ķīmisko ieroču izmantošanai Pirmā pasaules kara laikā.
Apzināti dižkoki Misas upes karstos
Lai novērtētu Misas upes kā laivotāju tūrisma maršruta potenciālu, kā arī apsekotu upes krastā esošus dižkokus, aizvadītajā nedēļas nogalē, 26. aprīlī, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas darbinieki sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības darbiniekiem un citiem interesentiem veica laivu braucienu – ekspedīciju pa Misas upi posmā no autoceļa A7 (Bauskas šoseja) tilta pāri Misas upei līdz Plakanciemam.
Aizritējušas tradicionālās Uzņēmēju brokastis
29. aprīlī Doles Tautas namā notika tradicionālās Uzņēmēju brokastis, kuru laikā Ķekavas novada uzņēmējiem bija iespēja saņemt aktuālo informāciju par skolēnu vasaras darba projektu, pašvaldības iepirkumiem un nekustamo īpašumu izsolēm.
Iedzīvotāji izmanto publiskos interneta pieejas punktus
Veiksmīgas projekta ieviešanas rezultātā Ķekavas novadā iedzīvotājiem ir pieejams bezvadu internets un vairākās vietās iespēja izmantot datoru un digitalizēt dokumentus bez maksas.
Ķekavas novadā notiks militārās mācības
18. - 22. maijā Ķekavas novada, Daugmales pagasta teritorijā notiks Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataliona militārā apmācība, kurā piedalīsies aptuveni 40 NBS karavīri.
Ķekavas novadā talkotāji pulcējās vairāk kā 40 vietās - paldies visiem, kas piedalījās FOTO
25. aprīlī Ķekavas novadā iedzīvotāji oficiāli pieteica vairāk kā 40 talkošanas vietas. Pieteicās gan uzņēmumi, organizācijas, padomes, gan iedzīvotāji, kas izrādīja lielu iniciatīvu, aicinot kaimiņus kopīgiem spēkiem sakopt savu novadu.
Lielā talka pie Ķekavas estrādes
Sestdien, 25.aprīlī Lielās talkas dienā no plkst. 10.00 talkošana Ķekavas estrādes teritorijā.
Pievienojies talkotājiem reģistrētajās talkas vietās novadā
Talkai pieteiktās vietas Ķekavas novadā, kurās laipni gaidīti papildspēki, jau šobrīd pārsniedz 20 un izvietotas gandrīz katrā novada apdzīvotā vietā.
Vindsērfinga attīstība Ķekavā
Biedrība „Ūdenssporta klubs Kambīze” ar Lauku atbalsta dienesta ELFLA programmas atbalstu iegādājas vindsērfinga inventāru, lai nodrošinātu bērnu un jauniešu profesionālu apmācību vindsērfingā.
Ķekavas novada uzņēmēju brokastis jau 29. aprīlī
Ķekavas novada pašvaldība aicina uz Ķekavas novada uzņēmēju brokastīm 29. aprīlī 10.00-12.00 Doles Tautas nama lielajā zālē.
Piedalies Daugmales pagasta ģerboņa grafiskā zīmējuma ideju konkursā
Konkursa mērķis iegūt iespējami labāko Ķekavas novada Daugmales pagasta ģerboņa grafisko zīmējumu, kas būtu izmantojams Ķekavas novada Daugmales pagasta ģerboņa izveidošanai.
Pašvaldību savienība iesniegs priekšlikumus jaunajam finanšu izlīdzināšanas modelim
Latvijas Pašvaldību savienības dome trešdien, 22. aprīlī, nolēma iesniegt priekšlikumus jaunā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeļa pilnveidei, no panāktu, ka valsts nopietnāk uzņemas līdzatbildību par reģionālo attīstību.
Aicina pievienoties velomaršruta Ķekava – Rīga izpētes braucienam
28.aprīlī Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs sadarbībā ar pašvaldību rīko velomaršruta Ķekava – Rīga izpētes braucienu, kurā aicināti piedalīties visi velo entuziasti un interesenti. Velobrauciena sākums plkst. 17.30 pie SEB bankas, Meistaru ielā 1, Valdlaučos, bet noslēgums pie Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra (TKC), Rīgas ielā 26, Ķekavā.
Gadatirgi Baložos 2015. gadā
Gadatirgu norises laiks - plkst. 8.00 – 15.00 Gadatirgu norises vieta - laukumā pie Baložu kultūras nama un Jaunatnes ielas daļā no Skolas ielas līdz bērnu dārza ieejai.
Ķekavā apsekos zemes lietošanu un zemes apaugumu
SIA "Vides eksperti" pēc Eiropas Komisijas statistikas biroja EUROSTAT pasūtījuma no maija līdz oktobrim veiks zemes apauguma un lietošanas situācijas, kā arī to izmaiņu apsekojumu Baltijas valstīs t.sk. arī Ķekavas novada pašvaldībā.
Lielā pavasara talka Rāmavas muižā
25. aprīlī arī Rāmavas muižas dārzā talkotājiem būs, ko darīt. Pievienojies!
Tapusi grāmata par Ķekavas “trīs vaļiem” – kolhozu, PMK un putnu fabriku (papildināts ar foto)
14. aprīlī Doles Tautas namā notika grāmatas “Tā bija …. Ķekavā” atvēršanas svētki, kuru izdeva Doles Saviesīgā biedrība, saņemot finansējumu no privātiem ziedotājiem un startējot Ķekavas novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkursā.
Aicina sociālās nozares pārstāvjus uz semināru par vienlīdzīgām iespējām
Labklājības ministrija sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību organizē semināru Rīgas reģiona sociālās nozares pārstāvjiem par vienlīdzīgu iespēju dzimumu līdztiesības, invaliditātes un novecošanās aspektiem un to veicināšanu sociālajā nozarē.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes turpināšanu nekustamajam īpašumam „Bērzumnieki-1”
Saskaņā ar Ķekavas pagasta pašvaldības pagaidu administrācijas 2009. gada 06. maija lēmumu Nr. 6.§ 6.4. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā „Bērzumnieki-1” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam „Bērzumnieki-1”.
Arhīvs
  Drukāt