Lielā pavasara talka Rāmavas muižā
25. aprīlī arī Rāmavas muižas dārzā talkotājiem būs, ko darīt. Pievienojies!
Tapusi grāmata par Ķekavas “trīs vaļiem” – kolhozu, PMK un putnu fabriku (papildināts ar foto)
14. aprīlī Doles Tautas namā notika grāmatas “Tā bija …. Ķekavā” atvēršanas svētki, kuru izdeva Doles Saviesīgā biedrība, saņemot finansējumu no privātiem ziedotājiem un startējot Ķekavas novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkursā.
Aicina sociālās nozares pārstāvjus uz semināru par vienlīdzīgām iespējām
Labklājības ministrija sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību organizē semināru Rīgas reģiona sociālās nozares pārstāvjiem par vienlīdzīgu iespēju dzimumu līdztiesības, invaliditātes un novecošanās aspektiem un to veicināšanu sociālajā nozarē.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes turpināšanu nekustamajam īpašumam „Bērzumnieki-1”
Saskaņā ar Ķekavas pagasta pašvaldības pagaidu administrācijas 2009. gada 06. maija lēmumu Nr. 6.§ 6.4. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā „Bērzumnieki-1” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam „Bērzumnieki-1”.
Paziņojums par detālplānojuma projekta „Maklīči”, „Kaijas” un „Dziļumi” Daugmales pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2015. gada 26. martā pieņēmusi lēmumu „Par detālplānojuma projekta nekustamajiem īpašumiem „Maklīči”, „Kaijas” un „Dziļumi”, Daugmalē, Daugmales pagastā nodošanu publiskajai apspriešanai”.
Paziņojums par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu
Paredzētās darbības nosaukums: mājputnu intensīvās audzēšanas kompleksa "Putnu fabrika Ķekava" pārbūve un ražošanas apjomu palielināšana Ķekavas novada Ķekavas pagastā.
Jaunas idejas latvāņu apkarošanai
Lai veiksmīgāk cīnītos ar latvāņu izplatību novada teritorijā, Ķekavas novada pašvaldība šogad īstenos jaunus pasākumus šo indīgo augu apkarošanai.
Ķekavas basketbolisti jau iesildās Andra Eglīša kausa izcīņai
Vēl tikai līdz 20. aprīlim iespējams pieteikt komandas ikgadējai Andra Eglīša kausa izcīņai basketbolā, kas norisināsies Ķekavas sporta klubā 25., 26. aprīlī un 1. maijā.
Laivošana Ķekavas novada mazajās upēs – romantiķiem un piedzīvojumu meklētājiem
Svētdien, 12. aprīlī, par spīti drēgnajam vējam un lietavām, pulciņš piedzīvojumu meklētāju devās Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra un piedzīvojumu parka "Jenču laivas" organizētajā laivu braucienā ekspedīcijā pa Ķekaviņas upi.
Pāru vakari "Sirds un Šaiba" Ķekavā turpinās
Vēl visu aprīli piektdienu vakaros Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centra telpās, Skolas ielā 2 turpinās pāru vakari "Sirds & Šaiba", ko organizē Ķekavas Māmiņu klubs.
Pienācis laiks talkām un koku stādīšanai!
Arī šogad Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu. Šogad meža stādīšana notiks 29. aprīlī Daugmales pagasta teritorijā.
Piesakies par brīvprātīgo pasākuma „Iepazīsti savējos 2015” organizēšanā!
Ķekavas novada uzņēmēju padome (ĶNUP) un Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina - piesakies par brīvprātīgo palīgu auto - velo - kājām orientēšanās pasākuma „Iepazīsti savējos 2015” organizēšanā.
Tradicionālie Lieldienu svētki Daugmalē
Kā jau ikgadu ierasts, daugmalieši svētkus svin kopā. Šogad Lieldienās multifunkcionālā centra zālē notika svētku koncerts, kurā piedalījās talantīgākie daugmalieši.
Ķekavā notiks pirmais Daugavas lejteces tūrisma forums
Lai iepazīstinātu uzņēmējus un tūrisma objektu apsaimniekotājus ar aktualitātēm tūrisma nozarē un veicinātu ciešāku sadarbību starp tūrisma informācijas centriem un uzņēmējiem Daugavas lejtecē, 14. aprīlī Ķekavā notiks pirmais Daugavas lejteces tūrisma forums.
Upē Rāmavā zaļš ūdens
Kā ziņo topošā loģistikas centra "Baltic Logistic Solutions" pārstāvis, otrdien, 7.aprīlī, no plkst. 8.00 būvnieki veica ūdens rezervuāru iztukšošanu, kā rezultātā tika iekrāsota upīte, kurā ietek lietus ūdens notekkanāli.
Aicina uz praktisko komunikācijas un sadarbības treniņu “Vai laivotājam vienmēr taisnība?”
Apsveicot ar jaunās laivošanas sezonas sākumu, Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar projekta “Riverways” partneriem aicina uz radošu, interaktīvu komunikācijas un sadarbības treniņu par to, kā veiksmīgāk sadzīvot ar klientiem un aizvadīt nākamās tūrisma sezonas ienesīgi un maksimāli pozitīvā noskaņojumā.
ĶNUP aicina uz ikgadējo Uzņēmēju balli
Ķekavas novada uzņēmēju padome aicina uzņēmējus tikties neformālā gaisotnē – UZŅĒMĒJU BALLĒ, kas notiks 11.aprīlī Ķekavā, Doles Tautas namā. Sākums no plkst. 20:00.
Noslēdzies Ķekavas novada pirmais IEDZĪVOTĀJU FORUMS
28.martā Ķekavas vidusskolā notika Ķekavas novada Iedzīvotāju forums. Iedzīvotāju forumu organizēja biedrība „Partnerība „Daugavkrasts”, to finansēja Borisa un Ināras Teterevu fonds, atbalstīja Ķekavas novada dome un SEB banka.
Atgādinām - tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņš
Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā.
Aicinām uzņēmējus iesniegt vakances skolēnu darbam vasarā
Jau otro gadu Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darba vietas novada izglītības iestāžu skolēniem vasaras brīvlaikā.
Paplašina bezvadu interneta tīklu novadā
Ķekavas novadā iedzīvotājiem ir pieejams bezvadu internets un iespēja izmantot datoru un digitalizēt dokumentus bez maksas publiskos interneta pieejas punktos.
Atvērto durvju diena Jaunatnes iniciatīvu centrā
1. aprīlī, sākot no plkst. 14.00, Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina visus ciemos uz JIC atvērto durvju dienu jaunajās telpās Skolas ielā 2 jeb "Mazajā skolā".
Aicinām uz ĶEKAVAS NOVADA IEDZĪVOTĀJU FORUMU
2015.gada 28.martā plkst. 9.30 Ķekavas vidusskolā būs aizraujošs, reizē arī ļoti praktisks, uz iniciatīvu un rezultatīvu darbību vērsts pasākums. Nāc un piedalies!
Zemes stundas ietvaros aicina izslēgt gaismu un būt kopā
Pasaules "Zemes stundas" ietvaros šogad, 28.martā arī ķekavieši tiek aicināti uz stundu izslēgt gaismas savos namos un kopā pavadīt sestdienas vakaru.
Ķekavā atzīmē teātra dienu
Šodien, 27.martā, visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Teātra diena. Šī tradīcija iedibināta jau 1961.gadā un laika gaitā iesakņojusies arī Latvijas kultūrā. Arī Ķekavas kultūras namā šovakar Teātra svētki.
Nāc aktīvi sporto Veselības apļos
Visi Ķekavas novada iedzīvotāji, kuri vēlas atjaunot spēkus un uzkrāt pamatīgu pozitīvisma devu, ir aicināti turpināt veiksmīgi iesākto veselīga dzīvesveida un kopā būšanas tradīciju Veselības apļos 2015 gan Ķekavā, gan Baložos.
Gadatirgi 2015. gadā Ķekavā
Norises vieta: Ķekava, laukumā pie Doles Tautas nama un Skolas ielā Norises laiks: plkst. 8.00-15.00
Pļavniekkalna skolai 145! Aicina pieteikties absolventus
Pļavniekkalna sākumskola šogad atzīmē 145 jubileju, tādēļ līdz 18. maijam aicina pieteikties visus skolas absolventus dalībai svinībās, kas notiks 22. maijā.
Ķekavas novada pašvaldības darba laiks Zaļajā ceturtdienā
2. aprīlī pirms Lieldienu brīvdienām Ķekavas novada pašvaldība strādās saīsinātu darba dienu - 9.00 - 17.00 ar pusdienu pārtraukumu 13.00 - 14.00.
Par satiksmes noteikumiem dzīvojamā zonā
Kā novēro un ziņo iedzīvotāji pašvaldībai, bieži vien dzīvojamās zonās spēkrata vadītājs savu auto vada neatbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem. Tāpēc vēlreiz atgādinām par to, kas jāzina un jāievēro, atrodoties šajās teritorijās.
Ķekavas novadā pirmo reizi notiks iedzīvotāju forums
Lai iesaistītu iedzīvotājus ar savām idejām veidot novada dzīvi labāku, sestdien, 28. martā, Ķekavā pirmo reizi notiks iedzīvotāju forums.
Tiks nosaukti Jauniešu gada balvas uzvarētāji
Ķekavas novada Jauniešu gada balva ir pasākums, kurā jaunieši izvirza savus līderus, atbalstītājus un iedvesmotājus titula iegūšanai.
Rail Baltica” sliežu ceļš uz lidostu būs; Mārupē un Ķekavā meklēs veidus, kā ļaudis ar trasi samierināt
Šobrīd netiek apsvērta iespēja, ka "Rail Baltica" trase uz lidostu "Rīga" varētu nebūt – par spīti Ķekavas un Mārupes pašvaldību iebildumiem. Mārupē būs jāizšķiras par esošo trasi vai kādu alternatīvu variantu. Savukārt Ķekavā labākais risinājums tiks atrasts esošā trases koridora ietvaros.
Stipendijas motivē Ķekavas novada vidusskolēnus mācīties labāk
Ķekavas novada pašvaldības pirms gada pieņemtais lēmums par stipendiju piešķiršanu vidusskolēniem “nesis augļus” – šajā mācību gadā divkāršojies 10. klašu skolēnu skaits abās Ķekavas novada vidusskolās, kā arī audzēkņiem uzlabojušās mācību sekmes.
Ievēl jauno pensionāru padomi un apstiprina valdes sastāvu
13. martā Ķekavas kultūras namā pulcējās Ķekavas novada pensionāru biedrības „Polārblāzma” biedri, lai izvirzītu pārstāvjus pensionāru padomei, kas turpinās iesākto darbu nākamos divus gadus.
Grozījumi privatizācijas noteikumos īpašumam Zaļumu prospektā 43, Baložos
Ķekavas novada Dome ir apstiprinājusi grozījumus privatizācijas noteikumos neapbūvētam zemesgabalam Zaļumu prospekts 43, Baložos, Ķekavas novadā, ar kadastra numuru 8007 002 2251, 17.8905 ha platībā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu īpašumiem "Vecsvilpji" un "Sagšas"
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2015.gada 29.janvāra lēmumu Nr.2.§1.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajiem īpašumiem „Vecsvilpji” un ,,Sakšas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu īpašumā "Zvaniņi"
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014.gada 11.septembra lēmumu Nr.2.§2.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā „Zvaniņi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru „Uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošana bērniem”
Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus pieteikties nākamajam „Vinnija Pūka skolas” semināram „Uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošana bērniem”. Seminārs notiks 21.martā no plkst. 10:00.
Apgāds “Jumava” izsludina manuskriptu konkursa 2. kārtu
Apgāds “Jumava” izsludina manuskriptu konkursa “Mana novada lepnums” 2. kārtu. Konkursa mērķis ir celt Latvijas novadu iedzīvotāju pašapziņu un pārliecību, ka tieši viņu novads ir īpašs ar izciliem cilvēkiem, stiprām ģimenēm, dzimtām, spēcīgām un senām tradīcijām.
Ēku energoefektivitāti tagad var novērtēt arī virtuāli
Latvijas zinātnieku partnerībā ir izstrādāta programmatūra ēku energoefektivitātes novērtēšanai, un potenciālo energoefektivitātes pasākumu tehniski - ekonomiskajam aprēķinam.
Sagatavo savu traktortehniku pavasara darbiem!
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, tajā skaitā arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.
Grāmatas "Ķekavas novads: Pirmais pasaules karš un Brīvības cīņas" atklāšana 4. martā
Veltas Strazdiņas grāmatas "Ķekavas novads: Pirmais pasaules karš un Brīvības cīņas" atklāšana 4.martā plkst. 18.00 Doles Tautas namā.
Ķekavas Mākslas skolas izstādes martā
Martā dažādās Ķekavas vietās apskatāmas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes, bet Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē apskatāma mākslinieces Lienes Ratnikas tekstila darbu izstāde "LAUVA DĀRZĀ".
Paziņojums par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novada teritorijā
Ķekavas novada pašvaldība atbilstoši likuma “Ģenētiski modificēto organismu aprites likums” 22. panta 4. apakšpunktam, informē sabiedrību par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novada teritorijā. Vides un labiekārtošanas daļa
Arī satelītkartē var iepazīties ar Rail Baltica plānoto trasi
Pēc interesentu pieprasījuma papildus izveidota karte, kurā var iepazīt Rail Baltica plānoto trases novietojumu un „izbraukt” šo maršrutu Latvijā.
Ķekavas baznīcā svinēs Jēzus augšāmcelšanos
Lieldienu dievkalpojumi Doles - Ķekavas ev. lut. draudzē.
Domes sēžu konstruktīvāka darba labā uz laiku pārtrauc video tiešraidi
Lai padarītu konstruktīvāku Ķekavas novada domes sēžu darbu, turpmāk netiks nodrošināta domes sēžu video tiešraide. Domes sēdes norise tiks ierakstīta, un pēc sēdes video materiāls tiks ievietots pašvaldības interneta vietnē www.kekavasnovads.lv sadaļā “Domes sēdes”. Šāds lēmums pieņemts, jo diemžēl domes sēžu tiešraides atsevišķi domes deputāti izmantoja kā iespēju “izrādīties” publikai, reizēm pat pārkāpjot pieklājības un ētikas normas, kā arī samazināja domes darba efektivitāti.
Latvijas Lauku forums aicina uz Lauku kopienu parlamentu
3. - 5. jūnijā Līgatnē notiks Lauku kopienu parlaments - "Izaugsmes priekšnosacījumu radīšana mazajās pilsētās un lauku reģionos", kur pulcēsies lauku kopienu pārstāvji no visas Latvijas, Eiropas Savienības un citām valstīm, lai kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem diskutētu ne tikai par lauku un mazpilsētu kopienu izaicinājumiem, bet arī rastu risinājumus un iespējas lauku attīstībai.
Ķekavā viesojas pārstāvji no Nizami pašvaldības Azerbaidžānā
25. februārī Ķekavā viesojās pārstāvji no Nizami pašvaldības Azerbaidžānā, ar kuru Ķekavas novadam kopš 2011. gada ir parakstīts sadarbības protokols.
Apspriedē par “Rail Baltica” Ķekavā pulcējas vairāk kā 200 cilvēku
Paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējā apspriešanā saistībā ar dzelzceļa “Rail Baltica” izbūvi 26. februārī Ķekavā pulcēja vairāk kā 200 cilvēku. Šo apspriedi organizēja Satiksmes ministrija. Sanāksmē iedzīvotāji pauda satraukumu, piemēram, par vilciena radīto trokšņa līmeni, iespējamiem ekoloģiskās katastrofas un satiksmes negadījumu riskiem, interesējās, par kādām cenām tiks atsavināti īpašumi dzelzceļa izbūves vajadzībām; par iespēju mainīt trašu novietni, vai plānots izveidot staciju pasažieriem, kā tiks risināti gadījumi, kad vienu īpašumu sašķels dzelzceļa līnija
Aicina apmeklēt seminārus lauksaimniekiem
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Siguldas nodaļa aicina uz informatīviem semināriem - 24. februārī Olainē notiks seminārs lauksaimniekiem un zemes īpašniekiem par meliorācijas grāvju sakopšanu un iespējamo valsts un ES atbalstu piesaisti, bet 2. martā Baldonē - grāmatvedības jaunumi un gada deklarāciju aizpildīšana lauksaimniecībā strādājošajiem.
Nedēļas nogalē sacensības "zolītes" un novusa entuziastiem
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra šo piektdien plkst. 18.30 aicina visus kāršu spēles entuziastus piedalīties Ķekavas novada čempionāta 1.posmu kāršu spēlē „Zolīte”, bet sestdien plkst. 10.00 visus novusa spēles lietpratējus - uz Ķekavas novada individuālo čempionātu novusā.
Aicina pieteikties nodarbību ciklam „Ceļvedis audzinot pusaudzi”
Nodarbību cikls „Ceļvedis audzinot pusaudzi” paredzētss vecākiem, kuri audzina pusaudzi vecumā no 12 - 16 gadiem. Pirmā nodarbība notiks 11. martā plkst. 10:00 – 12:00 Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā, Skolas ielā 2, Ķekavā ("Vecajā" sākumskolā).
Jauniešu dome apstiprina nolikumu un ievēl priekšsēdētāju
18. februārī pirmo reizi šajā gadā Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā kopā sanāca jaunizveidotā Ķekavas novada jauniešu dome, ko šajā sasaukumā un arī turpmāk pārstāvēs 14 jaunieši no vairākām Ķekavas novada jauniešu organizācijām un biedrībām.
Ķekavas novada pašvaldība izsola nekustamo īpašumu Baložos
Ķekavas novada pašvaldība izsola atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli nekustamo īpašumu Bērtuļa iela 6, Baloži, Ķekavas novads, kadastra Nr. 8007 003 2644, platībā 637 kv.m.
Comenius viesojas Rumānijā
13. - 18. janvārī Ķekavas vidusskolas delegācija trīs skolotāju un trīs skolēnu sastāvā projekta Comenius ietvaros devās braucienā uz Rumāniju, Satu Mare pilsētu.
Dienas centram “Gaismas iela” – 5 gadi
No 9. februāra Doles Tautas nama zālē apskatāma pašvaldības aģentūras „Ķekavas sociālās aprūpes centrs” dienas centra „Gaismas iela” klientu un darbinieku darbu izstāde.
Ķekavas novada avīzē turpmāk vairs nepublicēs Dzimtsarakstu nodaļas informāciju
Līdz šim Ķekavas novada pašvaldības ikmēneša avīzē tika publicēti Dzimtsarakstu daļas sniegtie dati par dzimšanas, miršanas un laulības reģistrēšanu. Taču līdz ar 2015. gadu avīzē šo informāciju vairs neredzēsim. Kāpēc?
Skaidrojums par izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinā 2015. gadā
Būtiskākās izmaiņas, kas 2015. gadā ietekmē nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu par zemi, ir nodokļa pieauguma ierobežojuma atcelšana 25% apmērā pret iepriekšējā gada aprēķinātā nodokļa summu. Jāuzsver, ka pašvaldības, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad vairs nedrīkst saglabāt šo ierobežojumu.
Daugmales atklātais turnīrs "Zolītē" jau svētdien
22. februārī plkst. 11.00 Daugmales multifunkcionālajā centrā Daugmales atklātais turnīrs kāršu spēlē „Zolīte”.
Paziņojums par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) sākotnējo sabiedrisko apspriešanu
Paredzētās darbības nosaukums: Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecība.
Sāk Ķekavas izvērtēšanu piemērotībai darbam ar jaunatni ielās
Jaunatnes iniciatīvu centrs uzsāk Ķekavas ciemata teritorijas izvērtēšanu piemērotībai darbam ar jaunatni ielās.
Tiks uzsākta Rail Baltica trases sākotnējā sabiedriskā apspriešana
No š.g. 13. februāra būs pieejami Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica sabiedriskajai apspriešanai paredzētie materiāli – kartes, kur redzama Rail Baltica dzelzceļa trase un tās variantu novietojums, kā arī informācija par paredzēto darbību un ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru.
Iznācis avīzes "Ķekavas Novads" februāra numurs
Februārī avīzē "Ķekavas novads" lasiet par dzelzceļa trases "Rail Baltica" sabiedrisko apspriešanu, par pašvaldības budžetu 2015. gadam, atmiņas par barikādēm, interviju ar ķekavieti un pasaules apceļotāju Pēteri Nukšu, kā arī daudz ko citu.
2014.gada 7.februārī Katlakalnā notiks ikgadējā Folkloras diena
Jau no diviem dienā notiks Meteņu svinēšana, bet pievakarē 17.30 pievērsīsimies Sveču dienas vakarēšanai.
Ķekavas novada pensionāru biedrības "Polārblāzma" biedru sapulce
13. martā plkst. 12.00 Ķekavas kultūras namā notiks ikgadējā Ķekavas novada pensionāru biedrības "Polārblāzma" biedru sapulce.
Pieteikšanās "Lielās talkas" pagalmu konkursam tiek pagarināta līdz 1. martam
"Lielās talkas" laikā daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus aicina piedalīties pagalmu konkursā reģioniem, kas tiek rīkots sadarbībā ar pagalmu sakopšanas kustības atbalstītāju – AAS “Gjensidige Baltic”. Pie konkursa uzvarētājiem dosies profesionāli ainavu arhitekti un studenti no Latvijas augstskolām, lai sagatavotu labiekārtošanas projektu, kuru "Lielās talkas" dienā – 25. aprīlī – realizēs kopā ar pagalma māju iedzīvotājiem.
Notiek Nākotnes ielas projektēšana
Šobrīd notiek Nākotnes ielas rekonstrukcijas projektēšana, kā arī drīzumā tiks uzsākti blakus esošās, Dienvidu ielas, projektēšanas darbi, lai tuvākajos divos gados, kad pilnībā tiks pabeigta jaunās Ķekavas sākumskolas būvniecība, šīs ielas tiktu noasfaltētas, izbūvētas gājēju ietves un ielu apgaismojums, kā arī sakārtoti inženierkomunikāciju tīkli.
Informācija par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) sākotnējo sabiedrisko apspriešanu no 2015. gada 13. februāra līdz 15. martam
Informācija par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) sākotnējo sabiedrisko apspriešanu no 2015. gada 13. februāra līdz 15. martam
Dzelzceļa Rail Baltica projektētāji aicina uz sabiedrisko apspriešanu
Šodien, 26. februārī plkst. 17.00 Ķekavas kultūras namā DZELZCEĻA RAIL BALTICA PROJEKTĒTĀJI rīko paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu.
Pašvaldības informatīvā sapulce ar iedzīvotājiem 5. martā Valdlaučos
Darba kārtībā: pašvaldības budžets 2015. gadam, plānotie darbi konkrētajā teritorijā, iedzīvotājiem aktuālie jautājumi.
Aicinājums atsaukties biedrībām, kuras plāno pretendēt uz Jaunatnes politikas valsts programmas finansējumu
Ik gadu Izglītības un zinātnes ministrija izsludina konkursus par finansējuma piešķiršanu Jaunatnes politikas valsts programmas aktivitātēm. Sakarā ar to, ka šim finansējuma var pieteikties tikai tās biedrības, kuras ir iekļautas jaunatnes organizāciju sarakstā.
Linda Vaškevica - Veita iekļauta Latvijas simtgades svinību plānošanas jaunatnes komitejā
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore Linda Vaškevica – Veita apstiprināta dalībai Latvijas Republikas simtgades jaunatnes rīcības komitejas sastāvā.
Šovakar OTV intervija ar Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centra darbiniekiem
„Vai viegli būt jaunam?”- tas ir jautājums, uz kuru šovakar, 2. februārī, OTV raidījumā „Cilvēkstāsti” plkst. 19.30 atbildēs Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra pārstāvji - Santa Auziņa - Stucere un Lauris Kalvišs.
Aicina pieteikties pāru nodarbībām "Sirds un Šaiba"
"Sirds un Šaiba" ir četru nodarbību cikls pāriem. Pirmā nodarbība notiks 6.martā plkst.18:30 Jaunatnes iniciatīvu centra telpās, Skolas ielā 2, Ķekavā.
Paziņojums par detālplānojuma projekta „Mežbrenči” un „Mežbrenči-1” atkārtotu publisko apspriešanu
Paziņojums par detālplānojuma projekta „Mežbrenči” un „Mežbrenči-1” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā atkārtotu publisko apspriešanu
Paziņojums par zemesgabala „Brīvzemnieki” detālplānojuma publisko apspriešanu
Paziņojums par zemesgabala „Brīvzemnieki”, kadastra numurs 8070 008 0193, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, detālplānojuma publisko apspriešanu.
Izglītības daļa maina atrašanās vietu
Sākot ar 16. februāri, Ķekavas novada pašvaldības Izglītības daļa atradīsies Ķekavā, Skolas ielā 2, 2. stāvā (vecās Ķekavas sākumskolas ēkā).
Plāno asfaltēt ceļa posmu Medemciems- Baloži
Līdz ar Ķekavas novada pašvaldības budžeta apstiprināšanu 29. janvārī ir izsludināts iepirkums uz Rīgas ielas posma (Baloži-Medemciems) rekonstrukcijas darbiem. Pēc iepirkuma pašvaldība lūgs Finanšu ministrijas atļauju tai ņemt kredītu būvdarbu veikšanai.
Drīzumā iznāks grāmata „Tā bija… Ķekavā” - stāsts par dzīvi Ķekavā 20. gs. 60.-80. gados
Drīzumā iznāks grāmata „Tā bija… Ķekavā” - stāsts par dzīvi Ķekavā 20. gs. 60.-80. gados, tajā skaitā arī kolhozu laiku.
Turpinās publisko interneta pieejas punktu projekta ieviešana
Jau iepriekš tika ziņots, ka Ķekavas novadā iedzīvotājiem būs pieejams bezvadu internets un iespēja izmantot datoru un digitalizēt dokumentus bez maksas, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu.
Mobilais mamogrāfs Ķekavā 17. martā
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas pieņems pacientes 17. martā pie Ķekavas ambulances. Atgādinām! Uz mamogrāfa pārbaudi izbrauc TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta!
Ķekavas sociālo aprūpes centru arī turpmāk vadīs Ingūna Zirne
Ķekavas novada dome 29. janvārī atkārtoti apstiprināja Ingūnu Zirni Ķekavas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais aprūpes centrs” direktores amatā.
Pasniedz roku
Ķekavas novada sociālais dienests aicina ziņot par grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem, kas pašu spēkiem netiek galā.
Papildina bērnu rotaļu inventāru dienas centrā "Adatiņas"
Dienas centrā "Adatiņas", Daugmalē laikā no 2014.gada 22.oktobra līdz 31.decembrim īstenots labdarības organizācijas "Children for a better world" projekts.
Mākslas skolas 20 gadu jubilejai veltīta izstāde TC "Liiba"
T/C "Liiba" 2. stāvā apskatāma Ķekavas Mākslas skolas 20 gadu jubilejai veltīta audzēkņu darbu izstāde "Datorgrafika".
Kā viegli un ērti apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli
Tuvojas 31. marts - nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņš par 1.ceturksni. Tādēļ ikvienam, kuram pieder nekustamais īpašums, ir vērts atcerēties, ka nepieciešamo maksājumu var veikt ne tikai klātienē Ķekavas novada pašvaldības kasē, bet arī interneta vidē portālā www.epakalpojumi.lv, izmantojot vienu no tajā piedāvātajiem autorizācijas veidiem.
Paaugstinoties "Getliņi Eko" tarifam, kļūs dārgāka atkritumu apsaimniekošana arī Ķekavas pagastā
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka Ķekavas pagasta administratīvajā teritorijā, kur sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veic SIA „Vides pakalpojumu grupa”, no 2015. gada 15. janvāra sagaidāmas maksas izmaiņas.
Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes janvārī
Ķekavas novada iestādēs visu janvāri apskatāmas audzēkņu darbu izstādes. Laipni aicināti!
Plenērs Rozentāla pilsētā iedvesmo Ķekavas Mākslas skolas audzēkņus
19. - 30. janvārī Ķekavas Mākslas skolā apskatāma izstāde "Plenērs Rozentāla pilsētā 2014".
Prezentēs jaunizveidotās Daugavas lejteces tūrisma reģiona kartes
21. janvārī Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks prezentēta jaunizveidotā Daugavas lejteces tūrisma reģiona karte, kurā apkopota tūrisma informācija par Ogres, Ikšķiles, Salaspils, Ķekavas, Stopiņu un Baldones novadiem.
Katlakalnā uzstādītas ceļa zīmes Nr. 524 un Nr. 525
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un iedzīvotāju drošību Katlakalnā, 19. decembra sēdē Ķekavas novada dome pieņēma lēmumu 3.§ 23. - Par ceļa zīmes Nr. 524 un Nr. 525 uzstādīšanu Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Privatizācijas aģentūra izsludina AS „Putnu fabrika Ķekava” valsts kapitāla daļu pārdošanu
Valsts akciju sabiedrība „Privatizācijas aģentūra” paziņo - 2015. gada 13. janvārī ir apstiprināti akciju sabiedrības „Putnu fabrika Ķekava” valsts kapitāla daļas pārdošanas noteikumi.
Pieprasījums pēc asistenta pakalpojumiem trīskāršojies
2014. gada laikā pieprasījums pēc asistentu pakalpojumiem pieaudzis trīs reizes - ja 2014. gada janvārī Sociālais dienests asistenta pakalpojumus nodrošināja 16 cilvēkiem ar invaliditāti, tajā skaitā pieciem bērniem, tad 2014. gada decembrī šo pakalpojumu saņēma 49 personas, tajā skaitā astoņi bērni.
Slimību profilakses un kontroles centrs izziņo gripas epidēmijas sākumu valstī
Vairākās pilsētās saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas apmērus – Slimību profilakses un kontroles centrs izziņo gripas epidēmijas sākumu valstī.
Ķekavas novada Sociālais dienests pērn pabalstos izmaksājis 140 000 eiro
Sociālā drošība un atbalsts novada iedzīvotājiem joprojām ir viena no Ķekavas novada pašvaldības prioritātēm. Sociālajos pabalstos vien 2014. gadā izmaksāti vairāk nekā 140 000 eiro.
Ķekavas novadā demogrāfijas rādītāji joprojām pozitīvi
Ķekavas novada Dzimtsarakstu nodaļā 2014. gadā reģistrēti 255 jaundzimušie, 133 mirušie, kā arī 100 laulības, no kurām 16 noslēgtas baznīcā.
Trīs svarīgas lietas, kas piemīt Ķekavas novada Goda pilsonei Zinaidai Matisonei
”Dzīvē esmu nonākusi pie atziņas, ka ļoti vērtīga rakstura īpašība ir atbildība. Ja cilvēks ir atbildīgs, viņš var darīt jebkuru darbu, un tam vienmēr būs rezultāts,” smaidot saka Daugmales pamatskolas bibliotēkas vadītāja un Ķekavas novada Goda pilsone Zinaida Matisone.
Olektes upes gultnes tīrīšanas 2. kārtas darbi beigušies
2014. gada laikā Valdlaučos notika Olektes upes gultnes 2. kārtas sanācijas darbi posmā gar Krūmiņsalas kreiso krastu, likvidējot apmēram 10 757 m³ aizsērējuma apjoma.
Arhīvs
  Drukāt