Ķekavas novadā demogrāfijas rādītāji joprojām pozitīvi
Ķekavas novada Dzimtsarakstu nodaļā 2014. gadā reģistrēti 255 jaundzimušie, 133 mirušie, kā arī 100 laulības, no kurām 16 noslēgtas baznīcā.
Trīs svarīgas lietas, kas piemīt Ķekavas novada Goda pilsonei Zinaidai Matisonei
”Dzīvē esmu nonākusi pie atziņas, ka ļoti vērtīga rakstura īpašība ir atbildība. Ja cilvēks ir atbildīgs, viņš var darīt jebkuru darbu, un tam vienmēr būs rezultāts,” smaidot saka Daugmales pamatskolas bibliotēkas vadītāja un Ķekavas novada Goda pilsone Zinaida Matisone.
Olektes upes gultnes tīrīšanas 2. kārtas darbi beigušies
2014. gada laikā Valdlaučos notika Olektes upes gultnes 2. kārtas sanācijas darbi posmā gar Krūmiņsalas kreiso krastu, likvidējot apmēram 10 757 m³ aizsērējuma apjoma.
Apvienos sociālo tīklu profilus "Par kultūru Ķekavas novadā" un "Ķekavas novads"
Sekojot laikmeta tendencēm, Ķekavas novada pašvaldība komunikācijā ar iedzīvotājiem aktīvi izmanto sociālos tīklus. Šobrīd tiek uzturēti divi profili sociālajos tīklos - "Par kultūru Ķekavas novadā" un "Ķekavas novads". Lai izvairītos no informācijas dublēšanas, abi profili jau tuvākajā laikā tiks apvienoti vienā - "Ķekavas novads".
Ķekavā tiekas Pierīgas izglītības iestāžu vadītāji
14. janvārī jaunās Ķekavas sākumskolas telpās uz semināru pulcējās septiņu Pierīgas novadu apvienības izglītības iestāžu vadītāji, lai paviesotos jaunuzceltajā Ķekavas sākumskolā, kā arī uzzinātu par aktuālo izglītības nozarē.
Iznācis avīzes "Ķekavas Novads" janvāra numurs
Avīzes "Ķekavas Novads" janvāra numurā lasiet, kā Ķekavas domes deputāti vērtē aizgājušajā gadā paveikto, ko iedzīvotāji domā par dzelzceļa izbūvi Ķekavas novadā un kā atklāja jaunās Ķekavas sākumskolas 2. korpusu.
Dome noraida visus dzelzceļa Rail Baltica trašu variantus
Ķekavas dome nolēma neatbalstīt pilnsabiedrības „RB Latvija” prezentācijas „Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica posma detalizēta tehniskā izpēte un ietekmes uz vidi novērtējums ID Nr. SAM 2012/12 TEN-T, Ķekavas novads” materiālos piedāvātos dzelzceļa trašu variantus.
Sākusies pirmklasnieku uzņemšana nākamajam mācību gadam
Aicinām vecākus pieteikt bērnus uzņemšanai novada vispārizglītojošo skolu 1. klasēs 2015./2016. mācību gadam.
Ķekavas novada hokeja kauss 2015
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra aicina visus hokeja spēles entuziastus piedalīties Ķekavas novada hokeja kausā.
Jaunajā gadā Ķekavas sākumskolēni mācības uzsāk jaunā ēkā
5. janvārī jaunajā Ķekavas sākumskolā mācības uzsāk visi tās 1. un 4. klašu skolēni – kopskaitā gandrīz 400 bērnu no 17 klasēm, jo vakar, 4. janvāra pēcpusdienā, Ķekavā tika atklāts jaunās sākumskolas otrais korpuss, kas tapa pusotru gadu.
Ģimenes ārstes Āboltiņas Guntas prakses darba laiki Baložos
Ģimenes ārstes Āboltiņas Guntas prakses darba laiki Baložos, Rīgas ielā 2. Reģistratūras tālrunis (pierakstam): 67916408 Kabineta tālrunis: 29907579
Ķekavā atklās jaunās sākumskolas otro korpusu
Svētdien, 4. janvārī, plkst. 16.00 Ķekavā tiks atklāts jaunās Ķekavas sākumskolas otrais korpuss, kurā izbūvēta aktu zāle, ēdināšanas bloks, garderobes un jaunas mācību klases. Līdz ar to 5. janvārī, mācību gada otrajā pusgadā, jaunā Ķekavas sākumskolas ēka uzņems visus tās audzēkņus – kopskaitā gandrīz 400 bērnu no 17 klasēm (1.-4. klase).
Baltus visiem svētkus!
Ķekavas novada dome vēl baltus un gaišus svētkus!
Mobilais mamogrāfs Ķekavā 8. janvārī un 13. februārī
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - "Veselības Centrs 4" mobilajā mamogrāfā pie Ķekavas ambulances jau 8. janvārī un 13. februārī.
Paziņojums par lokālplānojuma „Remas” publisko apspriešanu
Ar Ķekavas novada domes 2014. gada 11. decembra lēmumu uzsākta lokālplānojuma nekustamajam īpašumam „Remas” redakcijas publiskā apspriešana.
Ievu ielas rekonstrukcija pabeigta
Ķekavas novada pašvaldība ar Eiropas Savienības Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) finansiālu atbalstu ir realizējusi projektu, kura rezultātā ir rekonstruēta Ievu iela Katlakalnā, netālu no Pļavniekkalna sākumskolas.
Ķekavā viesojas draugi no Bordesholmas
Kā jau ierasts Ziemassvētku laikā Ķekavu apmeklēja vācieši no sadraudzības pilsētas Bordesholmas, lai apciemotu ilggadējos sadarbības partnerus un draugus Ķekavā, pasniegtu dāvanas, kā arī dotos nelielā izbraukumā, šoreiz uz Skrīveriem, un mazliet vairāk iepazītu Latviju.
Labiekārto Rāmavas Depkina muižas parku
2014. gada rudenī biedrība “Rāmavas muižas misijas centrs” īstenoja projektu - uzstādīja soliņu, atkritumu urnu un velo statīvu Rāmavas Depkina muižas parkā. Šīs ieceres realizēšanai, piedaloties pašvaldības rīkotajā projektu konkursā, biedrība saņēma līdzfinansējumu no Ķekavas novada pašvaldības.
Ķekavas novada Goda pilsone: "Darbs ambulancē ir mana sirdslieta"
"Esmu ievērojis, ka ārsta palīdze Indra Priede vairāk domā par citiem nekā par sevi. Man šķiet, ka viņa dara daudz vairāk, nekā no viņas prasa. Un pats galvenais – viņai var uzticēties."
Ķekavas sākumskolas 2. kārtas atklāšana jau 4. janvārī
Ķekavas novada pašvaldība 4. janvārī plkst. 16.00 aicina uz svinīgo jaunās Ķekavas sākumskolas 2. kārtas ietvaros uzbūvēto ēku atklāšanu.
Baložu komunālās saimniecības problēmas ir iepriekšējās domes un uzņēmuma valdes atstātais mantojums (Papildināts)
Ķekavas novada pašvaldība, iepazīstoties ar Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumu, guvusi vēlreiz apliecinājumu tam, ka finansiāli sarežģītā situācija Baložu komunālajā saimniecībā (BKS) ir iepriekšējās Ķekavas novada domes un bijušās uzņēmuma valdes atstātais mantojums.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā ”Adamsi”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014.gada 20.marta lēmumu Nr. 2§1 „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā ”Adamsi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (protokols Nr. 9) uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Paziņojums par detālplānojuma „Vecmeldri” apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014. gada 6. novebra sēdes lēmumu 2.§2. „Par detālplānojuma „Vecmeldri”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” Ķekavas novada dome nolēma apstiprināt detālplānojumu nekustamajam īpašumam „Vecmeldri”.
Kas notiek ar Ķekavas Mākslas skolu?
Kopš oktobra beigām viena no aktuālām tēmām cilvēku mutēs virmo Ķekavas Mākslas skolas nākotne. Kā tad būs – vai mazo sākumskoliņu pārbūvēs par mākslas skolu? Kāpēc mākslas skola nepārņem šīs telpas no nākamā gada janvāra un daudzi citi jautājumi?
Ķekavas novada sporta laureāts 2014
5. decembrī Ķekavas kultūras namā norisinājās ilgi gaidītais un gada vērienīgākais sporta dzīves notikums novadā – “Ķekavas novada sporta laureāts 2014”.
„Getliņi Eko” atkritumu apglabāšanas tarifs pieaugs par 13%
Sākot ar 2015.gada 1.janvāri, sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs poligonā «Getliņi» būs 15,54 eiro par tonnu, kas ir par 13% lielāks nekā spēkā esošais tarifs.
6.decembrī Mellupos radošā darbnīca
6.decembrī plkst. 11.00 Mellupu Sociālajā mājā būs iespēja pašiem gatavot dāvaniņas un telpu dekorus
Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde Ķekavas baznīcā
Doles-Ķekavas Sv. Annas evanģēliski luteriskajā baznīcā līdz maijam apskatāma Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu keramikas darbu izstāde "Zem eņģeļa spārna", skolotājas Ieva Kalniņa un Gundega Hagendorfa.
Jaunatnes iniciatīvu centra direktore saņem ministrijas apbalvojumu
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore Linda Vaškevica – Veita saņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību par darbu ar jauniešiem Ķekavas novadā.
Maznodrošinātie un trūcīgie 2015.gadā saņems valsts atbalstu elektroenerģijas rēķinu apmaksai
Maznodrošinātās un trūcīgās personas katru mēnesi par pirmajām patērētajām 100 kWh 2015. gadā varēs norēķināties par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam*.
"Mežavairogi" aicina dzīvnieku saimniekus uz semināru
8.decembrī plkst. 19.00 Baložu kultūras namā notiks informatīvs seminārs dzīvnieku īpašniekiem.
Jauniešu centrā leļļu darbnīca kopā ar Karīnu Kairišu
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina jauniešus 8.,9.,11. UN 12. decembrī plkst. 15.00 – 18.00 uz Ķekavas novada jauno talantu konkursa dalībnieces, autorleļļu meistares Karīnas Kairišas leļļu darbnīcu.
SIA ELKO ierobežo iebraukšanu Krustkalnos
Ķekavas novada Krustkalnos, Mežmalas ielā 2 uzņēmums SIA ELKO izvietojis ceļa zīmi Iebraukt aizliegts (nr. 301) ar papildiezīmi Izņemot ar SIA ELKO atļaujām (nr.842) attiecībā uz savā īpašumā esošo ceļa posmu.
Baložu komunālās saimniecības problēmas ir iepriekšējās domes un uzņēmuma valdes atstātais mantojums
Ķekavas novada pašvaldība, iepazīstoties ar Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumu, vēlreiz guvusi apliecinājumu tam, ka finansiāli sarežģītā situācija Baložu komunālajā saimniecībā (BKS) ir iepriekšējās Ķekavas novada domes un bijušās uzņēmuma valdes atstātais mantojums.
Baložos darbu sāk ģimenes ārstes G.Āboltiņas prakse
No 1.decembra Baložos, Rīgas ielā 2 darbu sāk ģimenes ārstes Āboltiņas Guntas prakse.
Spēle "Kā tevi mīlu Ķekava" jau svētdien Doles Tautas namā
30.novembrī plkst. 16.00 Ķekavas Doles Tautas namā tiks meklēti fakti, pierādīta erudīcija un aizraujoši pavadīts laiks. Pievienojies arī tu!
Iedzīvotāji izsaka viedokli par dzelzceļu novadā
Ķekavas novada pašvaldība atbilstoši domes lēmumam 25. un 27. novembrī Daugmalē un Ķekavā rīkoja sākotnējo publisko apspriešanu par “Rail Baltica II” dzelzceļa trašu novietojuma variantiem Ķekavas novada teritorijā, lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli un atbildētu uz interesējošiem jautājumiem.
Ildzes Jurkovskas diplomdarbs tiek izmantos Ķekavas novada pašvaldības reprezentācijas materiālos
27. novembrī Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks izteica atzinību Ķekavas Mākslas skolas absolventei Ildzei Jurkovskai un viņas ģimenei, kā arī Ildzes pasniedzējai Lindai Auziņai par ieguldījumu Ķekavas novada vārda popularizēšanā.
Ķekavas ambulances direktores amatā atkārtoti apstiprina Daigu Āboltiņu
20.novembrī Ķekavas novada dome lēma par Daigas Āboltiņas atkārtotu apstiprināšanu Ķekavas ambulances direktores amatā. Desmit deputātiem balsojot par, pieņemts lēmums arī turpmākos piecus gadus ambulances vadību uzticēt D.Āboltiņai.
Ziemassvētku gaidīšanas laiks Doles - Ķekavas ev. lut. baznīcā
Doles-Ķekavas ev. lut. baznīcā adventa un Ziemassvētku laikā katru svētdienu dievkalpojumos īpašu noskaņu piešķirs muzikālas svētku programmas.
Laiks gādāt Ziemassvētku dāvanas
26.novembrī un 3. un 10.decembrī plkst.19:00 Katlakalna Tautas namā notiks radošās darbnīcas, kurās katrs aicināts smelties idejas un gatavot oriģinālas dāvanas saviem draugiem un tuviniekiem Ziemassvētkos.
Spēka dziesmu vakars Doles Tautas namā
25. novembrī plkst. 18.00 Doles Tautas namā (Ķekavā, Rīgas ielā 26) norisināsies Spēka dziesmu vakars. Uz kopīgu sadziedāšanos latviešu tautasdziesmās aicinām ikvienu novada iedzīvotāju.
Bezmaksas seanss filmai "Caur adatu" Doles Tautas namā
Ar Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra atblastu šo sestdien, 22.novembrī plkst.18:00 Doles tautas namā BEZMAKSAS seansā tiks demonstrēta dokumentālā filma "CAUR ADATU".
Informācija zvejniekiem
Ķekavas novada pašvaldība aicina zvejniekus līdz 19.decembrim pieteikties rūpnieciskās zvejas rīku limitu izmantošanai 2015.gadam atbilstoši 30.11.2009. MK noteikumiem Nr.1374 „Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos”.
Ķekavietis Jānis Plūme izcīna zeltu Baltijas junioru čempionātā skvošā
16.novembrī Rīgā norisinājās Baltijas čempionāts skvošā, kurā U13/15 grupā zelta medaļu izcīnīja Jānis Plūme.
Tikšanās par Ķekavas parka projektēšanas gaitu
20. novembrī plkst.18.00 Doles Tautas namā Ķekavas novada pašvaldība aicina visus iedzīvotājus un interesentus iepazīties ar Ķekavas parka Tehniskā projekta izstrādes procesu
Valsts svētkos sveic Ķekavas novada Goda pilsoņus
18. novembrī Latvijas dzimšanas dienas pasākumā “Dievs. Daba. Darbs.” Ķekavas novada pašvaldība pirmo reizi pasniedza goda zīmi “Ķekavas novada Goda pilsonis”. Apbalvojumu piešķīra medicīnas darbiniecei Indrai Priedei, skolotājai Zinaīdai Matisonei un bijušajam kolhoza “Ķekava” priekšsēdētājam Ojāram Bluķim.
Ķekavas vidusskolai Draudzīgā Aicinājuma skolu reitinga balva
14.novembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs tika pasniegtas Draudzīgā Aicinājuma fonda un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas veidotā Draudzīgā Aicinājuma skolu reitinga balvas. Ķekavas vidusskola ir ieguvusi balvu angļu valodā kā labākā lauku vidusskolu grupā un balvu kopvērtējumā kā 3. labākā lauku vidusskolu grupā.
14.novembrī svētku gājiens ar lāpām par godu Baložu pilsētas 23 gadu jubilejai
Aicinām Jūs 14.novembrī uz svētku gājienu ar lāpām par godu Baložu pilsētas 23 gadu jubilejai.
Aizvadīta Diskusija par tēmu "ES nauda uzņēmēju atbalstam"
26.novembrī plkst. 8.30 Doles Tautas namā Ķekavas novada pašvaldība rīkoja diskusiju uzņēmējiem „ES nauda uzņēmēju atbalstam”, kuras laikā bija iespēja dzirdēt oktobra "Uzņēmēju brokastu" laikā izpalikušo Lauku atbalsta dienesta prezentāciju.
Baložos sirēna neiztur VUGD pārbaudi
Piektdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību.
Piesaki savu Ķekavas novada sporta laureātu 2014!
Nenokavē! „Ķekavas novada sporta laureāts” pretendentu pieteikumus vēl var paspēt iesniegt līdz 18. novembrim Ķekavas novada pašvaldībā vai Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrā, vai sūtot informāciju sports@kekava.lv.
Pilsētas jubilejā atklāj ambulances filiāli Baložos
Baložu pilsētas 23. jubilejā 14. novembrī Ķekavas novada pašvaldība iedzīvotājiem pasniedza dāvanu – Baložos durvis vēra jaunā Ķekavas ambulances filiāle.
Aicinām uz Lāčplēša dienas lāpu gājienu un Goran Gora koncertu Ķekavā
Lāčplēšdienā, 11.novembrī plkst. 19.00 aicinām pulcēties pie Ķekavas kultūras nama, lai dotos kopīgā lāpu gājienā
Aicina uz atkārtotu lapu grābšanas talku Ķekavas kapos
Sestdien, 15. novembrī plkst. 10.00 sakarā ar bagātīgo lapu birumu sirsnīgi aicinām uz atkārtotu lapu grābšanas talku Ķekavas kapos.
Svecīšu vakars Ķekavas kapos
23.novembrī plkst.16.00 Doles-Ķekavas ev. lut. draudzes kapos notiks Mūžības svētdienas svētbrīdis - Svecīšu vakars.
Būt vai nebūt dzelzceļam cauri Ķekavas novadam
Jau kopš pagājušā gadsimta otrās puses tiek runāts par iespējamo dzelzceļa līniju cauri Ķekavas novadam. Beidzot ir pienācis brīdis, kad iecere ieguvusi reālas aprises un straujiem soļiem virzās uz priekšu. Publiskajā telpā jau izskanējusi informācija, kas ietver precīzu laika grafiku, tādēļ arī Ķekavas novada pašvaldība vēlas informēt iedzīvotājus par plānotajām aktivitātēm Ķekavas novada teritorijā un noskaidrot iedzīvotāju viedokli.
Valsts svētkiem veltītie pasākumi Ķekavas novadā
Aicinām apmeklēt Valsts svētkiem veltītus pasākumus Ķekavas novadā!
Ķekavā atkal būs AS “Putnu fabrika Ķekava” veikals
12.novembrī pēc pārtraukuma atkal pircējiem durvis vērs AS “Putnu fabrika Ķekava” produktu firmas veikals Ķekavā, Gaismas ielā 17C.
Paziņojums „Par sākotnējo publisko apspriešanu Rail Baltica II dzelzceļa trašu novietojuma variantiem Ķekavas novada teritorijā”
Ķekavas novada dome 2014. gada 6. novembrī pieņēma lēmumu Nr. 2.§ 5 „Par sākotnējo publisko apspriešanu Rail Baltica II dzelzceļa trašu novietojuma variantiem Ķekavas novada teritorijā” (protokols Nr. 27). Sākotnējās publiskās apspriešanas uzdevums ir iepazīstināt Ķekavas novada iedzīvotājus ar iespējamiem dzelzceļa trašu variantiem un noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par dzelzceļa būvniecības ieceri. Publiskās apspriešanas laiks noteikts no 2014. gada 11. novembra līdz 5. decembrim.
Uzmanību! Pārbaudīs trauksmes sirēnas
14. novembrī plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, ieslēdzot trauksmes sirēnas uz trim minūtēm.
Pašvaldība sakārto darba automašīnu lietošanas kārtību
Pēc Valsts kontroles ieteikuma Ķekavas novada pašvaldība sakārtojusi pašvaldības automašīnu lietošanas kārtību.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu īpašumā „Vēri”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014. gada 23. oktobra lēmumu Nr.2.§2.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašumā „Vēri”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Vēri”, kadastra numurs 8070 007 0235.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu īpašumā „Mušmires”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2013. gada 5. decembra lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašumā „Mušmires”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Mušmires”, kadastra numurs 8070 007 0919.
Paziņojums par detālplānojuma „Ķirši” apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014.gada 9. oktobra sēdes lēmumu 2.§7. „Par detālplānojuma „Ķirši” Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” Ķekavas novada dome nolēma apstiprināt detālplānojumu nekustamajam īpašumam „Ķirši”.
Nekustamā īpašuma “Rozmarīni” izsole
Ķekavas novada pašvaldība izsola atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli nekustamo īpašumu - zemes starpgabalu “Rozmarīni”, Krustkalni, Ķekavas novads, kadastra Nr.8070 003 0157, platībā 0.0338 ha.
Sveicam Starptautiskajā sociālo darbinieku dienā!
Sveicam visus Ķekavas novada sociālā darba veicējus Starptautiskajā sociālo darbinieku dienā!
Ķekavas uzņēmēji piedalīsies pirmajā Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresā
2014. gada 7.novembrī Mārupē uz „Pirmo Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresu” pulcēsies uzņēmēji no 26 Latvijas novadiem un pilsētām, lai satiktos un debatētu par Latvijas reģionu attīstību, spriestu par ES fondu pieejamību uzņēmējiem, uzņēmēju un pašvaldību sadarbības jautājumiem, kā arī citiem Latvijas reģionos strādājošajiem uzņēmējiem būtiskiem jautājumiem
Piesakies Ķekavas PMK 50 gadu ballei
Piektdien, 7.novembrī, plkst. 19.00 Doles Tautas namā Ķekavas PMK 50 gadu balle!
Skolas garderobju applūšana ir novērsta
Turpmāk Ķekavas vidusskolas audzēkņus vairs nepārsteigs kūstoša sniega vai lietus radītas peļķes skolas garderobē, jo veikta ēkas pamatu hidroizolācija, tādā veidā novēršot pagrabstāva applūšanu lietavu un atkušņu laikā.
Deputātu maiņa Ķekavas novada domē
Ķekavas novada domē deputātu Arvīdu Platperu nomaina Pēteris Geks.
Veicinās izpratni par kopējo vēsturi un vērtībām
Oktobra beigās Ķekavas novada pašvaldības delegācija piedalījās ES programmas Eiropa Pilsoņiem projekta „Partnerība Eiropā – kopējās saknes un ieguvumi” aktivitātēs Bordesholmā, Vācijā.
Atvērts elektrības tirgus – ko tas nozīmē un kā jārīkojas iedzīvotājiem?
2015. gada 1. janvārī „viens elektrības piedāvājums visiem” beigs pastāvēt. Faktiski tas nozīmē, ka elektrība kļūst par preci, ko turpmāk tirgos vairāki, savstarpēji konkurējoši tirgotāji, bet iedzīvotājiem jāizvēlas piemērotākais piedāvājums. Ko tas nozīmē un kā jārīkojas iedzīvotājiem?
Mobilais mamogrāfs
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 4.novembrī.
Filma "Izlaiduma gads" 1.novembrī Ķekavas kultūras namā BEZ MAKSAS
Aicinām apmeklēt filmas seansu Ķekavas kultūras namā 1.novembrī plkst. 19.00.
Aicinām uz latviskās dzīves ziņas lekciju "Rudens ieražas"
31.oktobrī plkst. 18.00 Ķekavas kultūras namā latviskās dzīves ziņas lekciju cikla ietvaros, aicinām apmeklēt lekciju „Rudens ieražas. Bluķa vakars”, ko vadīs lektore Sarmīte Krišmane
NBS karavīri sakops Brāļu kapus Ķekavas novadā
Šonedēļ Ķekavas novadā viesosies Nacionālie bruņotie spēki (NBS), lai sakoptu karavīru apbedījumu vietas. Trešdien, 29. oktobrī tiks sakopti Kuģu kapi, savukārt piektdien, 31. oktobrī – Brāļu kapi Mellupos. Jāpiemin, ka NBS karavīri regulāri sakopj karavīru atdusas vietas. Arī Ķekavas novadā viesojušies vairākkārt.
Bijušais konstruktoru birojs Valdlaučos svin 50. jubileju
18. oktobrī izstāžu kompleksā „Rāmava”, Valdlaučos pulcējās bijušie vadošā specializētā konstruktoru biroja (VSKB) darbinieki, lai atcerētos savas kādreizējās darbavietas dibināšanas 50. gadadienu.
Jauns bērnu rotaļu laukums Plakanciemā
Plakanciema mazāko iedzīvotāju un to vecāku priekam, pie bijušās "Mežinieku pasts" ēkas iekārtots jauns rotaļu laukums. Laukumā izvietoti divi kāpelēšanas torņi ar slidkalniņu un šūpolēm, smilšu kaste, soliņi, atkritumu urna un velo turētājs.
Biedrība "Solis tuvāk" turpina īstenot pērn aizsākto projektu
Biedrība „Solis tuvāk” atkārtoti ir ieguvusi finansējumu programmā „Eiropa pilsoņiem”, lai arī 2014. gadā turpinātu pērn aizsākto projektu „Eiropas pilsoniskās sabiedrības resursu centrs – Latvija” darbību.
Dabas zirgu biedrība ar pašvaldības atbalstu iegādājas ratus
Biedrība "Dabas zirgu biedrība", piedaloties Ķekavas pašvaldības nevalstisko organizāciju līdzfinansēšanas konkursā, ir iegādājusies zirga ratus.
Ķekavas vidusskolēni un skolotāji viesojas Turcijā
8.-13. oktobrī Ķekavas vidusskolas skolotājas Jūlija Nazarova, Ludmila Teka un Zigrīda Smagiņa, kā arī skolēni Aivars Ozoliņš, Paula Jurģe un Sandis Krūmiņš „Comenius” projekta ietvaros viesojās Turcijā. „Comenius” projekts „Vides ilgstpējība ir mūsu atbildība” ilgst otro gadu, un šis bija jau ceturtais brauciens uz sadarbības valstīm.
Ķekavas novada pašvaldība vienojas par sadarbību ar beļģiem
22.oktobrī Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji viesojās Aizsardzības ministrijā, lai tiktos ar Beļģijas vēstnieku Latvijā Franku Arnautsu (Frank Arnauts) un pārstāvjiem no Aizsardzības ministrijas. Sarunu galvenā tēma bija turpmākās sadarbības iespējas ar Beļģijas pašvaldību Ipru.
Jaunatnes iniciatīvu centrā notiks lekcija par cilvēktirdzniecību
Skolas rudens brīvlaikā Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā notiks izzinoša lekcija jauniešiem par cilvēktirdzniecību.
Uzņēmēju brokastis – 22. oktobrī
Ķekavas novada pašvaldība aicina visus novada uzņēmējus uz uzņēmēju brokastīm, kas notiks 22. oktobrī 10.00-12.00 Doles Tautas namā, Ķekavā
Ķekavas novada uzņēmēji tiekas jau otrajās „Uzņēmēju brokastīs”
22.oktobrī Ķekavas novada pašvaldība jau otro reizi vienkopus aicināja novada uzņēmējus, lai neformālā gaisotnē iepazīstinātu ar esošajām iespējām piesaistīt finansējumu biznesa attīstībai. Šim aicinājumam atsaucās vairāk nekā 50 novada uzņēmēji.
Vai Ķekavas vidusskolēni ir gatavi rītdienai?
Uz šo retorisko jautājumu gatavi atbildēt 29 Ķekavas vidusskolas 10. klases audzēkņi, kuri kopā ar pedagogiem piedalās uzņēmumu “Microsoft Latvia” un “Latvijas Mobilais Telefons” pilotprojektā “Gatavi rītdienai!”. Kopumā projektā iesaistījušās piecas Latvijas skolas un Ķekavas vidusskola, izrādot iniciatīvu, ir viena no tām.
Arī Ķekavas novadā stipra lietus dēļ ir novērojami pārplūduši lauki
Stipru lietavu dēļ arī Ķekavas novadā zemākajās vietās ir novērojamas ūdens lāmas, meliorācijas grāvji un mazās upes piepildītas ar ūdeni, pārplūduši lauki. Taču, kā norāda pašvaldības vides speciālisti, situācija novadā kopumā nav vērtējama kā kritiska, ņemot vērā pēdējā laikā lielo nokrišņu daudzumu.
Noslēdzies projekts „Iepazīsti savējos novadniekus”
Noslēdzies projekts „Iepazīsti savējos novadniekus”, kuru par Ķekavas novada pašvaldības NVO projektu konkursā izcīnīto finansiālo atbalstu realizēja biedrība Ķekavas novada uzņēmēju padome.
Tavs ierosinājums - pašvaldības budžetam 2015
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus palīdzēt ar labu padomu – sniegt idejas un ierosinājumus par to, kā racionālāk un lietderīgāk izmantot pašvaldības budžetu, un izteikt viedokļus, kā veidot novada iedzīvotāju ikdienu labāku
Ķekavas novada pašvaldība izpildījusi pusi no Valsts kontroles ieteikumiem
Ņemot vērā Valsts kontroles revīzijas rezultātus, Ķekavas novada pašvaldība ieviesusi pusi no Valsts kontroles ieteikumiem, kā arī turpina aktīvi strādāt pie pārējiem priekšlikumiem. “Valsts kontroles pārbaudes rezultātus un ieteikumus uztveram kā labu rokasgrāmatu, lai uzlabotu pašvaldības darbu un veicinātu racionālāku un caurspīdīgāku budžeta līdzekļu izmantošanu. Mūsu pieredzi un padomus ņem vērā arī citas pašvaldības, kurās Valsts kontrole vēl nav veikusi pārbaudi,” uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks.
Paziņojums par detālplānojuma projekta „Mežbrenči” un „Mežbrenči-1” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2014.gada 25.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 2.§ 7. „Par detālplānojuma projekta „Mežbrenči” un „Mežbrenči-1” Daugmalē, Daugmales pagastā nodošanu publiskajai apspriešanai”.
Paziņojums par detālplānojuma projekta „Laicenieki” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2014.gada 25.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 2.§ 4. „Par detālplānojuma projekta „Laicenieki” Daugmalē, Daugmales pagastā nodošanu publiskajai apspriešanai”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam "Mežgravas"
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2011.gada 20.janvāra lēmumu Nr.2.§6.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašumā „Mežgravas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Mežgravas”, kadastra numurs 8070 008 1960.
Ķekavas novada pašvaldībā saņem pirmos elektromobiļus
10. oktobrī Ķekavas novada pašvaldība papildināja esošo autoparku ar diviem jauniem Volkswagen markas automobiļiem, kas atšķirībā no līdzšinējiem ir aprīkoti ar elektrodzinējiem.
Tiek risināts jautājums par piekļuvi Ķekavas avotam
Viena no iedzīvotāju un viesu visapmeklētākajām vietām Ķekavā, tā dēvētais „Ķekavas avotiņš” pēdējā laikā kļuvis par aktuālu sarunu tematu. Pēc sižeta TV3 raidījumā „Bez Tabu” pašvaldība saņēmusi daudz jautājumu un pārmetumu no iedzīvotājiem par piekļuvi avotam.
Izstāde “Lauksaimniecības Tehnika” Rāmavā ir atklāta
Izstāde “Lauksaimniecības Tehnika” šogad norisinās jau 23.reizi un šo gadu laikā ir kļuvusi par vienu no gaidītākajiem notikumiem rudenī. Kopā ar “Lauksaimniecības Tehniku”, “Lauku Sēta” atspoguļo lauku dzīves aktualitātes Latvijā. Rāmava ir kļuvusi par nozares dalībnieku tikšanās vietu.
Atbrīvojies no nolietotām elektroiekārtām bez maksas
18.-19. oktobrī Ķekavas novada pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļa, sadarbojoties ar tirdzniecības centru „Liiba” un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu „Vides pakalpojumu grupa”, rīko akciju Ķekavas novadā – elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu bezmaksas savākšanu.
Ķekavas sporta aģentūra iesaistās projektā par cīņu ar atkarībām
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu „Erasmus” 26.- 31. oktobrī realizēs projektu „Underpendencies”. Tā ietvaros astoņi Ķekavas pašvaldības iestāžu darbinieki un četru sadarbības valstu delegāciju pārstāvji profesionālu treneru vadībā izzinās un risinās ar dažāda veida atkarībām saistītus jautājumus, īpašu uzmanību veltot efektīvai komunikācijai ar jauniešiem.
Nodarbības vecākiem, kuru bērniem ir alerģiskas saslimšanas
4.decembrī no plkst. 10.00-14.00 nodarbības vecākiem, kuru bērniem ir alerģiskas saslimšanas, BKUS telpās Vienības gatvē 45
Arhīvs
  Drukāt