Atnāc, ziedo savas asinis un izglāb kādam dzīvību!
Tev ir iespēja izglābt kādam dzīvību! Valsts asinsdonoru centrs aicina ķekaviešus izmantot šo iespēju un ziedot asinis 7.oktobrī plkst 10.00 - 14.00 Ķekavas kultūras namā. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
Ķekavas vidusskola turpina dalību projektā "Comenius"
Jau 2013./2014. mācību gadā Ķekavas vidusskola uzsāka darbu pie „Comenius” skolu daudzpusējās sadarbības projekta „Ilgtspējība ir mūsu atbildība” (Environmental Sustainability is Our Responsibility) realizācijas. Projekta galvenais mērķis ir veidot skolēna izpratni par apkārtējās vides nozīmi mūsu dzīvē un rosināt atbīldīgu rīcību attiecībā pret to.
Tiek uzlabots autoceļa A7 estētiskais izskats
Sakopta vide ir viena no būtiskām lietām, kas veido pozitīvu novada tēlu un veicina estētisko izskatu. Galvenais autoceļš, kas vijas cauri Ķekavas novadam, ir pirmās kategorijas autoceļš A7. Zāles pļaušanu šī autoceļa nodalījuma joslā nodrošina Latvijas Valsts ceļi.
Katlakalnā veikta Brāļu kapu atjaunošana
Rūpējoties par Ķekavas novada teritorijā esošo kritušo karavīru atdusas vietu uzturēšanu, šajā vasarā kritušo karavīru atdusas vietā Katlakalna kapos pēc Krievijas Federācijas vēstniecības pasūtījuma norisinājās remonta un labiekārtojuma atjaunošanas darbi – tika atjaunots teritorijas segums, zālienu rekultivācija, apmaļu nomaiņa, kāpņu un vārtiņu atjaunošana, uzstādīts jauns teritorijas nožogojums.
Paplašinās bezvadu interneta tīklu novadā
Ķekavas novadā iedzīvotājiem būs pieejams bezvadu internets un iespēja izmantot datoru un digitalizēt dokumentus bez maksas, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu.
Latvijas Darba devēju konfederācija aicina uz bezmaksas semināru
Šī gada 30. septembrī ar turpinājumu 8. oktobrī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) Ķekavas novada pašvaldībā Ķekavas un tuvāko novadu darba devējiem piedāvā piedalīties divu dienu seminārā „Uzņēmuma attīstība un korporatīvā sociālā atbildība (KSA)” .
Pašvaldības speciālisti daugmaliešiem skaidro izmaiņas ceļu uzturēšanas jautājumos
18. septembra vakarā Daugmales multifunkcionālā centra konferenču telpā Daugmales pārvalde aicināja pagasta iedzīvotājus uz tikšanos, lai pārrunātu izmaiņas , kas turpmāk skars privāto ceļu īpašniekus.
Tiks sniegts atbalsts kūtsmēslu krātuvju būvniecībai
Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka tiks sniegts atbalsts jaunu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai, nepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei.
27. septembrī laivu brauciens - ekspedīcija pa Misu
Karstā vasara nu beigusies un arī mazajās upēs ūdens līmenis kļuvis piemērots, lai pa tām laivotu. Tamdēļ Tūrisma koordinācijas centrs sadarbībā ar laivu operatoru Jeņču laivas (www.jenculaivas.lv) rīko kārtējo laivu braucienu-ekspedīciju pa Misas upi.
Atrodi Ķekavas novada dižkokus!
Viena no Latvijas bagātībām ir koki, un nenovērtējama bagātība – dižkoki. Dižkoki ir dažādu koku sugu vecākie un lielākie eksemplāri, kas glabā mūsu valsts vēstures notikumus. Ķekavas novadā daudzi dižkoki jau ir apzināti, bet daudzi - vēl ne. Tāpēc Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs aicina ikvienu Ķekavas novada iedzīvotāju un viesi piedalīties Ķekavas novada dižkoku meklēšanas akcijā „Atrodi Ķekavas novada dižkokus!”, kas norisināsies no 15. septembra līdz 30. novembrim.
Jūsu veselībai - profilaktiskās apskates un potes
Ģimenes ārsti Ķekavas novadā savā praksē bieži vien saskaras ar to, ka pacienti nav pietiekami informēti par iespējām savas veselības uzlabošanai. Šoreiz runa būs par valsts apmaksātajām profilaktiskajām apskatēm un potēm gan mazajiem, gan lielajiem pacientiem.
Aicinām uz latviskās dzīves ziņas lekciju "Baltu zīmes"
16.septembrī plkst. 18.00 Ķekavas kultūras namā latviskās dzīves ziņas lekciju cikla ietvaros, aicinām apmeklēt lekciju „Baltu zīmes”, ko vadīs lektors Ziedonis Kārkliņš.
Šobrīd novadā realizējamo projektu pārskats
Ķekavas novadā a pašvaldība jau gada sākumā bija skaidri definējusi ieceres, ko 2014. gada 12 mēnešos plāno realizēt. Jāatzīst, ka daži no plānotajiem darbiem dažādu apsvērumu dēļ ir uz laiku atlikti. Taču lielākā daļa tiek īstenoti. Piedāvājam apskatu par šī gada projektiem Ķekavas novada teritorijā.
Noslēdzies mūžizglītības programmas „Grundtvig” projekts
Septembrī Doles Tautas namā Ķekavā notika Eiropas Savienības mūžizglītības programmas „Grundtvig” partnerības projekta „Lifelong Emotions – Learning through Music” noslēguma pasākums ar vīru vokālā ansambļa no Ķekavas piedalīšanos.
CSDD atklāj satiksmes drošības portālu berniem.csdd.lv
Uzsākoties jaunajam mācību gadam, kad palielinās satiksmes intensitāte un arī bērnu skaits uz ielām un ceļiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izveidojusi digitālo mācību līdzekli par satiksmes drošību berniem.csdd.lv un uzsāk kampaņu „Drošs ceļš uz skolu”. Jāpiebilst, ka šī gada astoņos mēnešos dažādos ceļu satiksmes negadījumos cietuši jau 334 bērni (vecumā līdz 14 gadiem). Diemžēl četri negadījumi beigušies ar letālām sekām, un kopējam negadījumu skaitam ir pieaugoša tendence.
Rīgas HES ūdenskrātuvē sāk ūdenslīmeņa paaugstināšanu
12. septembrī plkst. 16.00 Rīgas HES ūdenskrātuvē sāks ūdenslīmeņa pakāpenisku paaugstināšanu. AS „Latvenergo” aicina iedzīvotājus rēķināties ar plānoto ūdenslīmeņa atjaunošanu Rīgas HES ūdenskrātuvē un jau šodien pēcpusdienā vairs neplānot apmeklēt Sv.Meinarda salu Ikšķilē.
Vislatvijas spēka diena arī Ķekavas novadā
14.septembrī no plkst.9.00-14.00 Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrība un Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra aicina ikvienu no jums neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai fiziskās sagatavotības piedalīties pievilkšanās spēka sacensībās Ķekavā un Baložos.
Ķekavas novadā iespējami īslaicīgi elektroenerģijas piegādes pārtraukumi
Sestdien, 13. septembrī, no plkst. 05:00 - 07:00 vairākas reizes īslaicīgi tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde uzņēmuma klientiem Ķekavas un Salaspils novados. Īslaicīgi pārtraukumi (līdz 5 minūtēm) būs saistīti ar apakšstacijā „Ķekava” uzstādīto 110kV (kilovoltu) elektrolīniju un transformatoru automātiskās rezerves ieslēgšanās (ARI) iekārtu profilaktisko pārbaudi.
"Ziedēšanas svētku" laikā Katlakalnā ierobežos satiksmi
Sestdien, 13. septembrī no plkst. 15.00 – 19.00 brīvdabas pasākuma „Ziedēšanas svētki” laikā Katlakalnā būs ierobežota satiksme Pļavniekkalna ielas posmā no Naudītes līdz Madaru ielai.
Dzejas diena "Sirds uz trotuāra" pie Doles Tautas nama. Nāc un piedalies!
Šodien, 10.septembrī pie Ķekavas pagasta bilbliotēkas visas dienas garumā norisināsies akcija "Sirds uz trotuāra" Nāc un piedalies arī tu!
Mainīti noteikumi Eiropas finansējuma saņemšanai lauksaimniekiem
Lauksaimniekiem, kas piesakās Eiropas Savienības finansējumam Lauku atbalsta dienestā un kuru tiešmaksājumiem pieteiktās platības pārsniedz 10 hektārus aramzemes, no nākamā gada būs jāievēro jaunas prasības kultūraugu dažādošanai.
Aicina savlaicīgi reģistrēt nekustamo īpašumu kadastra informācijas sistēmā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus savlaicīgi sakārtot ar īpašumu saistīto dokumentāciju un reģistrēt uzbūvētās ēkas Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.
Informācija par Saeimas vēlēšanām
2014. gada 4. oktobrī Latvijā notiks 12. Saeimas vēlēšanas. Saeimas vēlēšanas notiek piecos vēlēšanu apgabalos, un tajās jāievēlē 100 Saeimas deputātu.
Sācies projekta „Comenius” otrais gads
Šajā mācību gadā ir paredzēts turpināt darbu pie Comenius daudzpusējās sadarbības projekta, kura tēma ir „Vides ilgtspējība ir mūsu atbildība” un kurā piedalās gan skolotāji, gan skolēni vecumposmā no 14 līdz 18 gadiem (8.-12.kl.).
Bezmaksas informatīvais seminārs jauniešiem par uzņēmējdarbības būtību un inovācijas atbalsta iespējām
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar SIA „Ķemers Business and Law Company” organizē bezmaksas semināru vidējās (10.-12.klase) izglītības iestāžu izglītojamiem, kā attīstīt un īstenot savas radošās biznesa idejas, par inovatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanu pēc izglītības iegūšanas, papildināt skolā gūtās zināšanas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas attīstot biznesu un pielietot savas teorētiskās zināšanas ekonomikā.
Notiks seminārs par projektu pieteikumu sagatavošanu LEADER programmas ietvaros
Biedrība „Partnerība Daugavkrasts” aicina visus interesentus 2014.gada 11.septembrī uz informatīvo semināru par projektu pieteikumu sagatavošanu LEADER programmas ietvaros.
Jaunieši bez maksas var apgūt gandrīz 90 profesijas - pieteikšanās pagarināta līdz 30.septembrim
Līdz 30.septembrim pagarināta pieteikšanās profesionālās izglītības iestādēs, kas piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem iegūt profesiju viena vai pusotra gada laikā. Mācības ir bez maksas, jauniešiem pieejama ikmēneša stipendija līdz 115 EUR.
Daugmales pamatskolā atkal visas klases
Uzsākot 2014./2015.mācību gadu, Daugmales pamatskolā atkal ir pilns klašu komplekts - visas deviņas klases pirmo reizi pēc vienpadsmit gadu pārtraukuma, kopā- 121 skolēns, 18 pedagogi; pirmsskolas grupa- 84 bērni vecumā no 1,5 līdz 6 gadiem un 12 pedagogi.
Futbola klubs Auda uzņem jaunus audzēkņus
Futbola klubs Auda uzņem jaunus audzēkņus visās vecuma grupās un rīko atvērto durvju dienu, lai bērnus un viņu vecākus iepazīstinātu ar treniņu procesu, kluba dzīvi un sporta karali – futbolu. Atvērto durvju diena 6. septembrī plkst. 11.00 stadionā “AUDA”, Ķekavā.
Janīna Kursīte par ornamentiem, maģiju un vārda spēku
8.septembrī Ķekavas kultūras namā latviskās dzīves ziņas lekciju cikla ietvaros norisinājās Janīnas Kursītes lekcija „Ornaments un maģija, Vārda spēks”.
Septembra otrdienās atkal aicina "Veselības apļi 2014"
Turpinot iedzīvotāju vidū iemīļotu tradīciju, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra, sākot no 9.septembra, atkal aicina visus veselīga dzīvesveida piekritējus uz "Veselības apļiem 2014".
Labiekārtota pludmale pie kempinga „Zanzibāra”
Biedrība „Aktīvai Ķekavai” realizējusi Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansēto projektu „Peldvieta „Zanzibāra” aktīvai atpūtai”, kura ietvaros jau iepriekš izveidotā pludmale pie Daugavas - Misas kanāla kempinga „Zanzibāra” teritorijā labiekārtota ar dažādiem aktīvās atpūtas elementiem.
Paziņojums par zemesgabala „Rūķi-1”, kadastra numurs 8070 008 1054, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, detālplānojuma publisko apspriešanu
Detālplānojuma redakcija publiskajai apspriešanai tiek nodota, pamatojoties uz Ķekavas novada domes 21.08.2014. lēmumu Nr.2.§3.p. (prot. Nr. 21) „Par detālplānojuma Rūķi-1 projekta redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Notiks seminārs par mājdzīvnieku aprūpi
25. septembrī plkst. 19.00 Ķekavas Kultūras namā biedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” aicina Ķekavas novada mājdzīvnieku īpašniekus uz informatīvi izglītojošu semināru par mājdzīvnieku aprūpi.
Iedzīvotāju ievērībai! Rāmavā satiksmes ierobežojumi
Sakarā ar to, ka ir uzsākta ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve ciematā Rāmava - Zāļu, Krasta un Rāmavas ielās, transporta kustība būs ierobežota.
Sācies jaunais mācību gads
Ar svinīgiem pasākumiem novada izglītības iestādēs ieskandināts jaunais mācību gads. Ar svētku sveicieniem visās skolās viesojās arī Ķekavas novada domes pārstāvji, uzsverot, ka šogad izglītības jomā varam patiešām lepoties ar īpašiem sasniegumiem.
Novada pedagogi vienkopus izglītības darbinieku konferencē
Īsi pirms mācību gada sākuma Baložu vidusskolā norisinājās novada pedagogu konference, kurā piedalījās 198 no pavisam 245 novada pedagogiem.
Sveicam Zinību dienā!
Skolas sirdspuksti ir skolēni, bet skolas stiprums – skolotāji. Cik ilgi pastāvēs skola, tik ilgi būs pasaule šī.
Aicina piedalīties skolēnu radošo darbu konkursā „Mana Daugava”
Daugavas muzejs, sadarbībā ar biedrību „Daugavas Savienība” un Salaspils novada domi, aicina piedalīties visu Daugavas krastos esošo novadu vispārizglītojošo mācību iestāžu 7.-12. klašu skolēnus, radošo darbu konkursā „Mana Daugava”.
Ķekavas novads Gaismas pils atklāšanā (foto)
28. augustā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajā Novadu dienā Ķekavas novads sevi prezentēja ar nesen iznākušo grāmatu par latviešu strēlnieku cīņām Nāves salā un iepazīstināja ar aromātisko un daudzveidīgo garšaugu pasauli.
AS Sadales tīkli informē, ka brīdinājums par elektroenerģijas traucējumiem 29. augustā ir ATCELTS
Lai arī AS "Sadales tīkls" iepriekš ziņoja, ka piektdien, 29. augustā, no plkst. 11:00 - 13:00 vairākas reizes īslaicīgi tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde uzņēmuma klientiem Ķekavas un Salaspils novados, plānotā elektrolīniju un transformatoru automātiskās rezerves ieslēgšanās (ARI) iekārtu profilaktiskā pārbaude apakšstacijā „Ķekava” NENOTIKS.
Ķekavas novada iedzīvotāji piedalās Baltijas ceļa velobraucienā (FOTO)
23. augustā apritēja 25 gadi kopš triju Baltijas valstu iedzīvotāji, sadodoties rokās, izveidoja ap 600 km garu cilvēku ķēdi, paužot nelokāmu vēlmi atjaunot Baltijas valstu neatkarību un vienotību cīņā par šo mērķi. Atzīmējot šo vēsturisko notikumu, 22. augustā Ķekavas novadā pie autoceļa A7 (25 km) tika atklāta piemiņas zīme, bet 23. augustā Baltijas ceļa vēsturiskajā maršrutā Latvijas robežā notika velobrauciens par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai, kurā piedalījās arī Ķekavas novada iedzīvotāji.
Katlakalna baznīcas 220. jubilejas nedēļa aizvadīta (foto un video)
Katlakalna baznīcā par godu 220. jubilejai nedēļas garumā norisinājās dažādi pasākumi gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem, kulmināciju sasniedzot sestdien, 23. augustā, ar jubilejas dievkalpojumu un vīru kora “Ķekava” dziedājumu Katlakalna baznīcā, un piemiņas plāksnes atklāšanu dzejniekam Fricim Bārdam.
Noslēdzies nometņu cikls „Esi aktīvs – nesēdi mājās!”
Ar nometni Ķekavas sporta klubā noslēdzies Ķekavas novada sporta aģentūras organizēto bērnu nometņu cikls „Esi aktīvs – nesēdi mājās!” šajā vasarā. Nometnē Ķekavā, kas norisinājās no 11.-15. augustam, piedalījās 28 bērni no mūsu novada vecumā no 7-13 gadiem.
Ķekavā atklāj Baltijas ceļa piemiņas zīmi
22. augustā Ķekavas novadā tika atklāta viena no piemiņas zīmēm par godu Baltijas ceļa 25. gadskārtai. Šajā dienā plkst. 11.00 šīs piemiņas zīmes tika uzstādītas vienlaicīgi visās trijās Baltijas valstīs. Latvijā Baltijas ceļa maršrutā kopumā tiks uzstādītas desmit šādas piemiņas zīmes, Igaunijā – četras, bet Lietuvā - deviņas.
„Zanzibāras vasara” godam aizvadīta
Veiksmīgi aizvadītas trīs šī gada nometnes skolēniem „Zanzibāras vasara”, kuras jau trešo gadu tiek organizētas kempingā Zanzibāra.
Sievietes, aicinām veikt krūšu izmeklējumus Ķekavā! MAINĪTS DATUMS
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 24. septembrī, nevis 23. septembrī, ka bija plānots iepriekš.
Sagaidot Baltijas ceļa 25. gadadienu, aicina iestāties virtuālajā cilvēku ķēdē
Atceroties Baltijas ceļa akciju un sagaidot tās 25. gadadienu, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina ikvienu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā iestāties virtuālajā cilvēku ķēdē, lai vēlreiz apliecinātu triju Baltijas valstu tautu spēju mobilizēties un būt vienotiem ceļā uz kopīgiem mērķiem.
Steidzami meklē jaunieti dalībai projektā Gruzijā
70% ceļa izdevumu apmaksā projekts, dzīvošana projekta laikā bez maksas, autobusa un avio biļetes jau iegādātas - dalībnieks atteicies, pārreģistrēšana uz jaunā dalībnieka vārda tiks veikta bez maksas!
Sākas laikraksta Diena un telekompānijas TV3 rīkotais projekts Latvijas lepnums 2014
Jau 11. gadu laikraksts Diena un telekompānija TV3, piedaloties draugiem.lv, organizē projektu Latvijas lepnums, kurā tiek godināti pašaizliedzīgie un apņēmīgie cilvēki, kas kādam ir nesavtīgi palīdzējuši nelaimē, devuši cerību, iedvesmojuši vai piepildījuši klusu sapni. No 13. augusta līdz 15. oktobrim projekta organizatori gaida pieteikumus Latvijas lepnumam 2014.
Paziņojums par detālplānojuma „Rudzītes”, „Krastmalas” un „Vecratnieki” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Ķekavas novada dome 2014.gada 17.jūlijā pieņēmusi lēmumu Nr. 2.§ 7. „Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem „Rudzītes”, „Krastmalas” un „Vecratnieki” Daugmalē, Daugmales pagastā”.
Ķekavieši otrie Latvijas pašvaldību darbinieku sporta spēlēs
9.augustā Ādažos norisinājās Latvijas pašvaldību darbinieku sporta spēles, kurā godpilno 2. vietu kopvērtējumā izcīnīja Ķekavas novada pašvaldības komanda.
Jauns pieteikšanās konkurss Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā „Uzņēmējdarbība un rūpniecība”
Mobilitātes programma „Uzņēmējdarbība un rūpniecība”, kuru finansē Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdības, veidota ar mēķi veicināt ekonomisko sadarbību, sekmējot uzņēmējdarbību, reģionālo saišu stiprināšanu un inovāciju attīstību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā.
"My voice matters" projekta Polijas nometnes dienasgrāmata
13. - 20. jūlijā četri Ķekavas novada jaunieši piedalījas Eiropas jauniešu projekta "My voice matters" nometnē, kas norisinājās Polijā. Šajā internacionāla mēroga projektā piedalījās kopā 30 jaunieši vecumā no 14 - 25 gadiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas.
Skolas zvans aicina 1. septembrī
Zinību dienai veltītie svinīgie brīži Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs.
Krogsilā filmē vienu no daudzsēriju filmas "Kvest" sižetiem
6.augustā Ķekavas novadā, Krogsilā tika filmēts viens no filmas "Kvest" sižetiem.
Ķekavas novada Jauniešu simfoniskā orķestra muzikālā vasara
Orķestra akadēmija Daugmalē un Feftivāls “NBJot-2014 Neubrandenburg”- Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris vasaru pavada muzikālā un darbīgā garā.
Pirmo reizi novada svētku laikā Baložos notiek nakts orientēšanās sacensības
Sacensībās, kas notika 25. jūlijā Baložos, ko organizēja Baložu pilsētas Jauniešu padome sadarbībā ar Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centru, piedalījās 7 komandas, 2 velo komandas un 5 individuālie dalībnieki.
Noskaidrots "Ķekavas novada Jauno talantu 2014" uzvarētājs
Ar Ķekavas novada pašvaldības atbalstu 26. jūlijā Novada svētku laikā uz lielās skatuves notika Jaunatnes iniciatīvu centra rīkotais “Ķekavas novada Jauno talantu konkurss 2014”. Konkursā piedalījās 12 dalībnieki ar talantiem dziedāšanā, repošanā, dejošanā, bungu un vijoles spēlē, dzejas rakstīšanā un deklamēšanā, gleznošanā, leļļu darināšanā un mākslas vingrošanā. Šāds konkurss Ķekavā notika pirmo reizi, tāpēc vēl jo vairāk priecājamies par dalībnieku degsmi un drosmi piedalīties.
Par vienu oficiālu brīvdienu vairāk
Valdība šodien atbalstīja grozījumus likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», to papildinot ar Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma dienu un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma dienu.
Uzlabo autoceļa V6 segumu
Visā Latvijā aktīvi noris ceļu būvdarbu sezona. Līdztekus rekonstrukcijas un virsmas nomaiņu remontdarbiem va/s „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veic ceļu ikdienas uzturēšanas darbus. Arī uz autoceļa V6 Gaismas ielā Ķekavā, tiek veikta dubultā ceļa apstrāde.
Aicinām bērnus piedalīties fotostāstu darbnīcā
Fotostāstu darbnīca notiks Mellupu sociālaja centrā no 4. līdz 8.augustam katru dienu no plkst. 11.00 līdz 16.00. Darbnīcas vadītājs - fotogrāfs Reinis Fjodorovs.
Ķekavas novada svētki aizvadīti!
Viens no lielākajiem Ķekavas novada vasaras piedzīvojumiem ir beidzies – Ķekavas novada svētki, kas notika trīs dienu garumā, trīs dažādās vietās - 25.jūlijā Baložos, 26. jūlijā Ķekavā un 27.jūlijā Daugmalē. 25.-27.jūlijam Klaņģukalnā rībēja „Klang” festivāls, un 26.jūlijā tika atklātas starptautiskās zirgu pajūgu sacensības.
Ķekavas vidusskolas jaunieši piedalās vides ilgspējības projektā Bordesholmā
Ķekavas vidusskolas jaunieši piedalās vides ilgspējības projektā Bordesholmā. Jau trešo gadu Bordesholmas pilsētas dome organizē vides ilgtspējības projektu, kurā šogad piedalījās Ķekavas vidusskolas 10. un 11.klases jaunieši.
UZMANĪBU! Mainīts starta laiks Baltijas ceļa velo braucienam!
23. augustā apritēs 25 gadi kopš triju Baltijas valstu iedzīvotāji, sadodoties rokās, izveidoja ap 600 km garu cilvēku ķēdi, paužot nelokāmu vēlmi atjaunot Baltijas valstu neatkarību un vienotību cīņā par šo mērķi.
Piesakies nakts orientēšanās sacensībās Baložos!
Novada svētku ietvaros 25.jūlijā Baložos notiks bērnu un jauniešu diena. Tās ietvaros Jaunatnes iniciatīvu centrs organizē aizraujošu nakts orientēšanos.
Seši novadi vienojas par sadarbību tūrisma jomā (papildināts ar foto)
24. jūlijā plkst. 15.00 Daugavas muzejā, Doles salā, notika sadarbības līguma tūrisma jomā parakstīšana starp sešām Daugavas lejteces pašvaldībām (Ķekavas, Salaspils, Stopiņu, Ikšķiles, Ogres un Baldones novadi) un Dabas aizsardzības pārvaldi
Par drošu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu
Biedrība "Loreķu lauks" pateicoties Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansējumam ir iegādājusies brīvā laika pavadīšanas inventāru – četrus velosipēdus, bērnu sēdeklīti un veloķiveres.
“3+ Ģimenes kartes” - atbalsta un atlaižu programma daudzbērnu ģimenēm
“3+ Ģimenes kartes” daudzbērnu ģimenēm ir pirmā atbalsta programma ar speciālu atlaižu un bonusu piedāvājumu ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērnu, 22.jūlijā preses konferencē informēja Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji.
Aicina pieteikties darbam vēlēšanu iecirkņu komisijās
Ķekavas novada vēlēšanu komisija aicina pieteikties darbam Ķekavas novada iecirkņu vēlēšanu komisijās 2014.gada 4.oktobrī notiekošajās Saeimas vēlēšanās.
Rezultāti pēc trešā Ghetto Football Ķekavas posma
Trešajā Ghetto Football Ķekava posmā, kas notika 12. jūlijā Futbola stadionā AUDA, 1.vietā izvirzās komanda “Valērija ar mums”.
Nāves salā notiks vēsturisko kauju rekonstrukcija
Par godu Brīvības cīņu atcerei veltītā Nāves salas pieminekļa 90 gadu jubilejai 27. jūlijā Daugmalē, Nāves salā notiks vērienīgs svinību pasākums, kurā viens no spilgtākajiem momentiem būs vēsturisko kauju rekonstrukcija un autentisko ieroču apskate, ko sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) organizē biedrība „Latviešu karavīrs”.
Tuvojas Ķekavas novada čempionāts svaru stieņa vilkmē no zemes
26.jūlijā Ķekavas Sporta namā notiks novada čempionāts svaru stieņa vilkmē no zemes, kas vienlaikus būs arī Latvijas Pauerliftinga kausa izcīņas vienpadsmitais posms. Sacensības noris jau piekto reizi, un šoreiz tās notiks kopā ar Ķekavas novada sporta svētkiem.
Neesi vienaldzīgs. 22.jūlijā Donora diena Ķekavā
Šī gada 22.jūlijā no plkst. 10.00 līdz 14.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko izbraukumu Ķekavas kultūras namā, Gaismas ielā 17
Vēl var pieteikties nometnei "Daugmales piedzīvojums"
Aicinām pieteikt dalību diennakts nometnē Daugmalē „Daugmales piedzīvojums” 2.-9.augustā. Palikušas pēdējās brīvās vietas!
Bērnu nometne "Noslēpumu lāde" Apšuciemā aizvadīta
Septiņas lieliskas vasaras dienas jūlija sākumā- no 30.jūnija līdz 6.jūlijam paskrēja vēja spārniem Apšuciemā, jūras krastā, nometnē „Noslēpuma lāde”
Pasaules koru olimpiādē mūsējiem izcili panākumi
Ķekavas novadu Pasaules koru olimpiādē, kas no 9. – 19. jūlijam norisinājās Rīgā, pārstāvēja sieviešu koris „Daugaviete” (diriģente Rita Platpere), vīru koris „Ķekava” (diriģents Arvīds Platpers) un jauktais koris „Mozaīka” (diriģents Rūdolfs Bērtiņš).
Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšanas akcijā aicina nodot nederīgos medikamentus
Sākot ar šo nedēļu visās SIA “A-Aptiekas” tīkla aptiekās iedzīvotājiem būs iespēja nodot nederīgos medikamentus, tādējādi parūpējoties par to drošu iznīcināšanu un saglabājot tīru apkārtējo vidi. Patlaban iedzīvotāji visbiežāk lietošanai vairs nederīgās zāles izmet kopā ar sadzīves atkritumiem, jo nevēlas maksāt par to iznīcināšanu licencētam bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumam
Grāmata par latviešu strēlniekiem Nāves salā dodas pie lasītājiem
17. jūlijā Daugmalē tika prezentēta pulkveža Jāņa Hartmaņa grāmata "Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916", kuru finansējusi Ķekavas novada pašvaldība
Prezentēs grāmatu par latviešu strēlniekiem Nāves salā
Šogad, 27. jūlijā, Brīvības cīņu atcerei veltītajam Nāves salas piemineklim Daugmalē apritēs 90 gadi. Par godu šim vēsturiskajam notikumam izdota Jāņa Hartmaņa grāmata "Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916", kuru finansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
“Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 10. kārtu
“Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 10. kārtu Lauku attīstības programmas 413.pasākuma ietvaros “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”
Darba nometne jauniešiem - no 18 līdz 35 gadiem Rāmavas Depkina muižā
Darba nometne Rāmavas Depkina muižā no 3.-15.augustam, vecuma grupā no 18 līdz 35 gadiem
Kāpēc tika veikta virsmas apstrāde Baložu ielā?
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi jautājumus un sūdzības par Baložu pilsētas Baložu ielas ceļa seguma rekonstrukciju. Par šo ceļa posmu ir atbildīgi VAS „Latvijas Valsts ceļi”, līdz ar to pēc atbildes vērsāmies pie šīs institūcijas.
Ķekavā attīstās vindsērfings
Biedrība „Ūdenssporta klubs Kambīze” ar Lauku atbalsta dienesta ELFLA programmas un Ķekavas novada pašvaldības NVO līdzfinansēšanas projekta atbalstu iegādājusies vindsērfinga inventāru, lai veicinātu vindsērfinga kā lietderīga brīvā laika pavadīšanas veida attīstību Ķekavā.
Ar velosipēdu uz Lietuvu
4. – 6. jūlijā no Ķekavas uz Raseiņai pašvaldību Lietuvā ar velosipēdiem devās divas komandas – deviņi Ķekavas pašvaldības pārstāvji un desmit velo entuziasti no Raseiņai. Trīs dienās, ne bez grūtībām pieveicot 262 kilometrus, divas komandas kļuva par vienu veselu.
Sociālais projekts “Es zinu, Tu to vari!” rosinās jauniešus pievērsties veselīgam dzīvesveidam
Lai rastu jauniešiem iespēju pēdējos divus vasaras mēnešus pavadīt fiziski aktīvi un aizstāt atkarību raisošu vielu lietošanu ar veselīgu dzīvesveidu, ceturtdien, 10. jūlijā Grīziņkalnā tiks atklāts sociālais projekts “Es zinu, Tu to vari!”.
Aktīvi strādā pie pašvaldības saimniecības sakārtošanas (intervija ar Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Valtu Variku)
Kopš Valsts kontrole nāca klajā ar revīzijas rezultātiem, Ķekavas novada pašvaldība nonākusi mediju redzeslokā, kur katrs pēc saviem ieskatiem interpretē radušos situāciju citādāk, daži pat drosmīgi apgalvojot, ka pašvaldība atrodas bankrota priekšā.
Baložu komunālajai saimniecībai gaisma tuneļa galā
Sasteigts, tehniski un ekonomiski nepamatots sešu miljonu eiro dārgs katlumājas un siltumtrašu projekts Baložu pilsētā, tūkstošiem eiro lielas piemaksas vadošajiem darbiniekiem vairāku gadu garumā...
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014.gada 6.marta lēmumu Nr.2.§2.p. (protokols Nr.7) „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos „Kroņi”, „Kronīši”, „Jumtiņi” un „Efejas”, Ķekavas pagastā” uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2014.gada 15.maija lēmumu Nr.2.§3.p. (protokols Nr.23) „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašumā „Brīvzemnieki”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Brīvzemnieki”, kadastra numurs 8070 008 0193.
Paziņojums par zemesgabala „Ķirši” detālplānojuma publisko apspriešanu
Paziņojums par zemesgabala „Ķirši”, kadastra numurs 8070 007 0310, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā detālplānojuma publisko apspriešanu.
Izsolē pārdod nekustamo īpašumu
Ķekavas novada pašvaldība izsola atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli nekustamo īpašumu Bērtuļa iela 6, Baloži, Ķekavas novads, kadastra Nr.8007 003 2644, platībā 637 kv.m.
Iegādāta skaņas aparatūra treniņu un sacensību kvalitātes uzlabošanai.
Biedrība ‘’Zelta rati’’ šopavasar piedalījās Ķekavas novada pašvaldības izsludinātajā nevalstisko organizāciju (NVO) konkursā un saņēma finansējumu projektam ‘’Skaņas aparatūras iegāde pajūgu braukšanas un jāšanas sporta treniņu, semināru un sacensību uzlabošanai’’.
Mellupu sociālajā centrā viesosies cigun pasniedzējs Normunds Uzulēns
12.jūlijā plkst.11.00 Mellupu sociālajā centrā aicinām uz interesantu izglītojošu tikšanos ar Normundu Uzulēnu - uztura un Folla diagnostikas speciālistu, dziednieku, cigun pasniedzēju un maratonu skrējēju.
Ķekavā, Rīgas ielā top gājēju un velo celiņš
VAS Latvijas Valsts ceļi sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību turpina īstenot pērn uzsākto projektu „Valsts galvenā autoceļa A7 Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenstāle) un valsts vietējā autoceļa V6 Ķekava – Plakanciems krustojuma rekonstrukcija”.
Jauns segums laukumam pie Ķekavas sporta kluba
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra saskaņā ar stratēģiju 2014. – 2016. gadam vasaras periodā īsteno vairākus projektus sporta infrastruktūras sakārtošanai un sporta pieejamības nodrošināšana ikvienam novada iedzīvotājam neatkarīgi no vecuma un sagatavotības līmeņa.
Paziņojums par privatizācijas noteikumu apstiprināšanu zemesgabalam Zaļumu prospektā 43
Ķekavas novada dome ir apstiprinājusi grozījumus privatizācijas noteikumos neapbūvētam zemesgabalam Zaļumu prospektā 43, Baložos, Ķekavas novadā. Izsolei vēl var pieteikties līdz 16.oktobrim.
Latvijas Sarkanais Krusts aicina jauniešus pieteikties projektiem Polijā
Jaunieti! Ja esi vecumā no 16 – 21.g.v., tev ir lieliska iespēja piedalīties vienā no starptautiskajiem projektiem Polijā un pavadīt neaizmirstamu nedēļu jauniešu mītnē “Camp Rodowo”. Izvēlies sev piemērotāko no diviem projektiem un piesakies līdz 10. jūlijam! Dalības maksa 50,00 Euro (visi transporta, naksņošanas un ēdināšanas pakalpojumi iekļauti).
Ķekavas novada svētki
25. - 27. jūlijā Ķekavas novada svētku ietvaros Baložos, Ķekavā un Daugmalē norisināsies vairāki izklaides un sporta pasākumi novada iedzīvotājiem un viesiem.
Piešķir dzīvei krāsas radošajās darbnīcās
Biedrība „Solis tuvāk” aicina pieteikties uz radošajām darbnīcām projekta „Ienes krāsas mūsu dzīvē” ietvaros.
Arhīvs
  Drukāt