Uzsāk Saules ielas pārbūvi Odukalnā
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā būvnieks - SIA "Vianova- šonedēļ tiks uzsākti pirmie Saules ielas pārbūves darbi.
Odukalna ielas posmā izbūvēts jauns LED apgaismojums
Ķekavas novada pašvaldība izbūvējusi jaunu LED apgaismojumu Ķekavā, Odukalna ielas posmā, no Saules ielas līdz autoceļam A7. Vēsturiski biji izveidojusies situācija, ka blīvi apdzīvotajā Odukalna teritorijā tieši šis posms, kur ir intensīva gājēju un autotransporta plūsma, bija palicis bez apgaismojuma. Līdz ar minētajiem izbūves darbiem, šī problēma ir atrisināta.
Baložos, Miglas ielā, uzstādīts jauns LED apgaismojums
Lai pilnveidotu un modernizētu ielu infrastruktūru un rūpētos par satiksmes dalībnieku drošību, Ķekavas novada pašvaldība uzstādījusi jaunu LED apgaismojumu Baložos, Miglas ielā.
Samazina vecāku līdzfinansējumu Ķekavas novada profesionālās ievirzes skolās
Ķekavas novada dome 17. decembrī atbalstīja lēmumu samazināt vecāku līdzfinansējumu visu trīs Ķekavas novada profesionālās ievirzes izglītības iestāžu audzēkņiem sākot ar 2020. gada 1.decembri līdz ārkārtējās situācijas beigām.
Ķekavā diskutē par Rail Baltica projekta aktualitātēm
Novembra beigās Ķekavas novada pašvaldībā notika informatīvā sapulce, kurā kopā ar pārstāvjiem no Satiksmes ministrijas, AS “RB Rail, “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un būvniecības uzņēmumu SIA “Olimps” pārrunāja aktuālos jautājumus par Rail Baltica projekta posmu “Vangaži-Salaspils-Misa”.
Izmaiņas pašvaldības darba laikā decembrī
Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņas svētku laikā.
Divu nedēļu laikā biedrība “Laiks Jauniešiem” sniegusi palīdzību 1521 grūtībās nonākušiem cilvēkiem
Jaunieši Rīgas pilsētā, Bauskas, Ķekavas un Iecavas novados organizē labdarības maratonu “Roku rokā”, sniedzot palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem pensionāriem.
Apstiprināti jauni Covid-19 ierobežojumi no 21. decembra līdz 11. janvārim
Ceturtdien, 17. decembrī Ministru Kabinets lēma par papildus stingrākiem ierobežojumiem, kas stāsies spēkā no 21. decembra un šobrīd būs spēkā līdz 11. janvārim.
Ķekavas novada Sociālais dienests sniedz palīdzību vardarbībā cietušajiem un vardarbības veicējiem
Lai novērstu turpmāko vardarbību un palīdzētu gan vardarbībā cietušajiem pārvarēt psiholoģiskās traumas, gan vardarbības veicējiem rast izpratni par emocionālo un fizisko vardarbību, kā arī apgūt dusmu kontroles mehānismus, negatīvo emociju pārvēršanu pozitīvajās un nevardarbīgās audzināšanas niansēs, Sociālais dienests sekmīgi pielieto metodes, kas pagājušajā gadā izstrādātas kopā ar ekspertiem.
URBACT programmas projekta “Cities4CSR” aktualitātes
Programmas URBACT projekta “Cities4CSR” veiksmīgai īstenošanai Ķekavas novada pašvaldība ir izveidojusi pastāvīgu vietējo rīcības grupu, kas tiks iesaistīta svarīgu projekta jautājumu izskatīšanai, ideju ģenerēšanai un aktivitāšu saskaņošanai.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" decembra numurs
Otrdien, 15.decembrī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par ielu infrastruktūras uzlabojumiem novadā, atbalstu pedagogiem un iedzīvotājiem ārkārtējās situācijas laikā, kā arī cietiem aktuālajiem notikumiem. Šajā numurā arī plašas galerijas ar Ķekavas novada rotājumiem un Ķekavas vidusskolas jauno korpusu.
Ūdens padeves pārtraukums Saulgriežu ielā
Šī gada 16. decembrī sakarā ar maģistrālā ūdensvada remonta darbiem Saulgriežu ielā tiks pārtraukta ūdens apgāde klientiem Saulrgiežu ielā un pieguļošajās ielās, kā arī Kalnu ielā, Lapu ielā, Purva ielā un citās tuvumā esošajās ielās.
Bērnudārzā “Ieviņa” Ķekavā tiks nodrošinātas dežūrgrupas
No 15. decembra pirmsskolas izglītības iestāde “Ieviņa” Ķekavā atsāk darbu, nodrošinot dežūrgrupas tām ģimenēm, kurām šajā ārkārtējā situācijā dažādu apsvērumu dēļ nav iespējams bērnus pieskatīt mājās.
Divu nedēļu laikā biedrība “Laiks Jauniešiem” sniegusi palīdzību 1521 grūtībās nonākušiem cilvēkiem
Jaunieši Rīgas pilsētā, Bauskas, Ķekavas un Iecavas novados organizē labdarības maratonu “Roku rokā”, sniedzot palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem pensionāriem. Palīdzība tiek sniegta par uzņēmumu un līdzcilvēku saziedotajiem līdzekļiem un produktiem, sagatavojot pārtikas un nepārtikas paciņas, kā arī nepieciešamības gadījumā sniedzot palīdzību apģērbu jautājumā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 3.decembra sēdes lēmumu Nr.15 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 3.decembra sēdes lēmumu Nr.18 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Arī 2020. gadā pašvaldība īpaši pievērsusi uzmanību degradēto teritoriju sakopšanai
Turpinot mērķtiecīgi pērn uzsākto darbu pie degradēto teritoriju sakopšanas Ķekavas novadā, arī 2020. gadā Ķekavas novada pašvaldība īpaši ir pievērsusi uzmanību pašvaldībai piederošo degradēto teritoriju sakopšanai.
Ķekavas novadā tiks atvērts ‘’Centrālās laboratorijas’’ Covid-19 testēšanas punkts
Reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas izmaiņām un iedzīvotāju pieprasījumu, ‘’Centrālā laboratorija” paplašinājusi Covid-19 analīžu paraugu noņemšanas punktu skaitu Latvijā, izveidojot testēšanas vietu arī Ķekavas novadā, kas atrodas pie Ķekavas sporta kluba.
Lasītāju apkalpošana Ķekavas novada bibliotēkās ārkārtējās situācijas laikā
No 3. decembra Ķekavas novadā bibliotēkām pakalpojumu sniegšanā ir jāievēro stingrāki Covid-19 ierobežojumi. Bibliotēkas turpina apkalpot klātienē (izņemot Daugmales pagasta bibliotēku), ievērojot šādus noteikumus, kas ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtējās situācijas beigām.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Svētkalni”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 3.decembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Svētkalni” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Puķkalni”, Jaunsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 3.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 10. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Puķkalni”, Jaunsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 32.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Mežnoriņas”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 3.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 11. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Mežnoriņas”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 32.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Taciņas”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Taciņas”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Donoru diena Ķekavā- 16.decembrī
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā palīdzēt līdzcilvēkiem un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 16. decembrī plkst. 10.00 - 13.00.
Satiksmes ierobežojumi Saulgriežu ielā, Baložos
Lai nomainītu caurteku, no 14. līdz 22.decembrim tiks slēgta autotransporta kustība Baložos - Saulgriežu ielā pie krustojuma ar Grāvju ielu.
Ķekavas vidusskolā nākamajā nedēļā mācības notiks tikai attālināti
Izvērtējot esošo situāciju, lai mazinātu Covid-19 izplatību, pieņemts lēmums nākamnedēļ, no 14. decembra, mācības Ķekavas novada lielākajā mācību iestādē, Ķekavas vidusskolā, organizēt tikai attālināti visiem skolēniem. Pārējās novada skolās 1.-4. klase turpinās mācīties klātienē.
Veiksmīgi startējot projektā, Reģionālā pašvaldības policija uzlabos tehnisko nodrošinājumu
Reģionālā pašvaldības policija veiksmīgi startējot Zemkopības ministrijas projektu konkursā, saņems finansiālu valsts atbalstu Valsts Zivju fonda izsludinātā projekta ietvaros, ar mērķi iegādāties tehnisko nodrošinājumu zivju resursu aizsardzības pasākumu īstenošanai.
Pašvaldības klientu apkalpošanas centrā Ķekavā nodrošina vides pieejamību
Turpinot pilnveidot klientu apkalpošanas standartus un nodrošinot vides pieejamību, Ķekavas novada pašvaldība ir veikusi nepieciešamos pārbūves darbus pašvaldības klientu apkalpošanas centra vestibilā Ķekavā.
Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu 2021. gadā
Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Clean R" informē par izmaiņām pakalpojumu cenrādī, kas stāsies spēkā no 2021.gada 1.janvāra.
Piesakies Ziemassvētku rotājumu konkursam ‘’Uzmirdzi Ķekavas novadā 2020’’
Jau ceturto gadu pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība rīko Ziemassvētku rotājumu konkursu “Uzmirdzi Ķekavas novadā”, kurā līdz 23. decembrim aicinām novada iedzīvotājus un vietējos uzņēmumus pieteikt Ziemassvētku tematikai atbilstoši izrotātus objektus – dzīvojamās mājas, daudzdzīvokļu māju balkonus, lodžijas un logus, uzņēmumu ēku fasādes, logus un skatlogus, kā arī Ziemassvētku egles.
Izsludina iepirkumu par A7 veloceliņa posma būvdarbiem
Turpinot darbu pie veloceliņu tīklu izveides, Ķekavas novada pašvaldība izsludinājusi iepirkumu apvienotā gājēju ceļa un veloceliņa viena posma izbūvei Ķekavā – no Rīgas ielas 1a Vimbukrogā līdz mājām “Annužas” Alejās.
Izbūvēta pieturvietas nojume pie Pļavniekkalna sākumskolas
Turpinot Ķekavas novada labiekārtošanas darbus, pašvaldība izbūvējusi pieturvietas nojumi ar biedrības ‘’Daugavas savienība’’ līdzfinansējumu projektam “Pieturvietas nojume pie Pļavniekkalna sākumskolas Katlakalnā”.
Seniori un pirmsskolas vecuma bērni saņems Ziemassvētku saldumu paciņas
Lai iepriecinātu Ķekavas novada seniorus un pirmsskolas vecuma bērnus, Ķekavas novada pašvaldība arī šogad dāvinās Ziemassvētku saldumu paciņas, tomēr jāņem vērā, ka saistībā ar ārkārtas situāciju, ir mainījusies paciņu saņemšanas kārtība. Kopumā sagādātas 2766 bērnu saldumu paciņas un 4100 pieaugušo salduma paciņas, kuru izdali organizē Sociālais dienests.
Ūdens padeves pārtraukums Titurgā
Sakarā ar ūdenssaimniecības būvdarbiem Baložos, Uzvaras prospektā, 10.decembrī, laika posmā no plkst. 9.00 līdz 13.00 paredzēts ūdens padeves pārtraukums atsevišķām dzīvojamajām mājām Titurgas ielā, Kr.Barona ielā, Zaļajā ielā, kā arī Uzvaras prospektā.
Uzsākta Baložu vidusskolas piebūves projektēšana
Noslēdzot līgumu par Baložu vidusskolas moduļu tipa piebūves izbūvi un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi un būvniecību, šobrīd uzsākti projektēšanas darbi. Jau aizritējušas pirmās projektēšanas sapulces, kurās piedalās projektētāji – SIA “Belss” pārstāvji, Baložu vidusskolas direktore un pašvaldības speciālisti no Attīstības un būvniecības pārvaldes, kā arī Īpašumu pārvaldes.
Ķekavas novada pašvaldība Dimanta kāzās sveic Teninsonu ģimeni
Dimanta kāzu jubileju 3. decembrī svinēja Monika un Alberts Teninsoni, kuri laulībā kopā pavadījuši jau 60 skaistus gadus.
Ārkārtējās situācijas laikā Ķekavas novadā bērnudārzi iespēju robežās turpina strādāt
Apzinoties ģimeņu nepieciešamību pēc bērnudārza pakalpojumiem, arī ārkārtējās situācijas laikā Ķekavas novadā pirmsskolas izglītības iestādes turpina darbu iespēju robežās. Vienīgi šobrīd augstās saslimstības ar Covid-19 dēļ darbību līdz 14. decembrim pārtrauc bērnudārzs “Ieviņa” Ķekavā.
Sociālais dienests aicina – neesi vienaldzīgs pret vardarbību, palīdzība ir pieejama!
Sociālajā dienestā šajā laikā ir novērots, ka Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, un ar tiem saistītā spiedze, ir kļuvusi par vardarbību veicinošu faktoru. Cietušajiem ir pieejama palīdzība un arī līdzcilvēki ir aicināti nebūt vienaldzīgi.
Solidarizējoties ar iedzīvotājiem, Ķekavas novada deputāti “iesaldē” sev atalgojumu
Ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī un to, ka Covid-19 izplatība ir ekonomiski negatīvi ietekmējusi plašu iedzīvotāju daļu, lai izrādītu solidaritāti neskaidrajos ekonomiskajos apstākļos, Ķekavas novada dome šodien, 3. decembrī, nolēma nepiemērot ikgadējo indeksāciju 2021. gadā deputātu darba samaksai.
Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus
Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.
No 3. decembra Ķekavas novada bāriņtiesas pakalpojumi būs pieejami tikai attālināti
Ķekavas novada bāriņtiesa no 3.decembra pārtrauc veikt notariālos apliecinājumus un apmeklētāju pieņemšanu klātienē līdz ārkārtējās situācijas beigām saistībā ar stingrāku COVID 19 izplatības ierobežojumu noteikšanu.
Izmaiņas skolēnu autobusu kustībā no 3. decembra
Ņemot vērā valdības noteiktos jaunos Covid-19 ierobežojumus, no 3. decembra Ķekavas novadā būs izmaiņas skolēnu autobusu kustībā, lai tādējādi nodrošinātu prasību, kas paredz, ka pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības.
Ieteikumi ģimenēm, kā rīkoties, ja vecāki saslimšanas ar Covid-19 dēļ nevar aprūpēt savus bērnus
Ķekavas novada bāriņtiesa un Sociālais dienests aicina tos vecākus, kuri smagas saslimšanas ar Covid-19 dēļ vairs nevar aprūpēt savus bērnus, nekavējoties sazināties ar šo iestāžu speciālistiem, lai saņemtu atbalstu un kopīgi rastu ģimenei un bērniem labāko risinājumu šajā krīzes situācijā.
Pedagogiem tiks piešķirtas naudas balvas par intensīvo darbu ārkārtējā situācijā
Atzinīgi novērtējot lielo ieguldījumu un intensīvo darbu gan klātienes, gan attālinātā mācību procesa nodrošināšanā, tiks piešķirs naudas balvas Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem, kā arī atbalsta un tehniskajam personālam.
Aicina mazos ražotājus pieteikties virtuālajam Ziemassvētku tirdziņam
Ķekavas novada mazie ražotāji ir aicināti piedalīties Rīgas plānošanas reģiona organizētajā virtuālajā Ziemassvētku tirdziņā, kā arī bezmaksas tiešsaistes seminārā un meistarklasē, kur būs iespēja apgūt jaunas iemaņas pārdošanā.
Ķekavas novadā stāsies spēkā stingrāki Covid-19 ierobežojumi
No 3.decembra Ķekavas novadā stāsies spēkā stingrāki Covid-19 ierobežojumi, ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra jaunākos rādītājus pašvaldībās. Papildus jau esošajiem ierobežojumiem Ķekavas novadā no ceturtdienas attālināti mācīsies arī 5.-6. klase, apmeklētājiem nebūs pieejamas kultūras iestādes un muzejs, izņemot bibliotēkās varēs saņemt grāmatas. Sporta nodarbības varēs notikt tikai brīvā dabā. Tāpat stingrāki ierobežojumi attieksies uz privātiem pasākumiem, tirdzniecības vietām un sabiedrisko transportu.
Informācija zvejniekiem
Ķekavas novada pašvaldība aicina zvejniekus pieteikties rūpnieciskās zvejas rīku limitu izmantošanai 2021.gadam atbilstoši 23.12.2014. MK noteikumiem Nr.796 „Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos", iesniedzot pašvaldībā iesniegumu līdz 2020.gada 18.decembrim.
Baložos un Odukalnā tiek uzstādīts jauns LED apgaismojums
Lai pilnveidotu un modernizētu ielu infrastruktūru, Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi jaunu LED apgaismojumu uzstādīšanu Baložos, Miglas ielā, kā arī specializēta, tieši gājēju pārējām domāta apgaismojuma izbūvi Baložos, Rīgas ielā, un noslēgusi līgumu par LED apgaismojuma uzstādīšanu Odukalnā, Odukalna ielā, posmā līdz A7 autoceļa robežai.
Zelta kāzu jubileju nosvin Hermaņu ģimene no Daugmales
Zelta kāzas, sestdien, 28. novembrī, atzīmēja Irēne un Kārlis Hermaņi, kuri kāzas svinēja jau pirms 50 gadiem. Par savu miera ostu un laimes salu viņi sauc savas mājas Daugmalē, kur saimnieko ar lielu mīlestību.
Uzsākti darbi izcelta krustojuma izbūvei Katlakalnā
Uzlabojot ceļu satiksmes dalībnieku, īpaši, gājēju, drošību un, ņemot vērā iedzīvotāju ierosinājumus, tiek uzsākti darbi izcelta krustojuma izbūvei Katlakalnā.
VUGD 30.novembrī veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Pirmdien, 30.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm.
Īstenojot pašvaldības atbalstīto projektu, izbūvēts ielas bruģa segums Baložos, Lāču ielā
Biedrība “Lāču iela”, saņemot Ķekavas novada pašvaldības finansējumu, tajā skaitā finansējumu, kas piešķirts Ķekavas novada fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursa ietvaros ir izbūvējusi bruģa segumu daļai no Lāču ielas, tādējādi uzlabojot gan satiksmes drošību Baložu pilsētā, gan labiekārtojot apkārtējo vidi un paaugstinot tās kvalitāti.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 12.novembra sēdes lēmumu Nr.12. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajiem īpašumiem “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 31.) apstiprināts detālplānojums nekustamajiem īpašumiem “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Izbūvēts speciālais apgaismojums gājēju pārējām Baložos
Lai pilnveidotu un modernizētu ielu infrastruktūru, Ķekavas novada pašvaldība izbūvējusi specializētu, tieši gājēju pārējām domātu apgaismojumu Baložos, Rīgas ielā 4 un 14.
Ķekavas novada Sociālais dienests aicina iedzīvotājus pieteikties krīzes pabalstam
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, lai atbalstītu novada iedzīvotājus, kuri krīzes situācijā ir nonākuši grūtībās un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, Ķekavas novada pašvaldība piešķir pabalstu 80 eiro mēnesī. Pašvaldība krīzes pabalsta saņēmējam papildus izmaksās 50 eiro par katru aprūpējamo bērnu līdz 18 gadu vecumam.
Baseini Ķekavā un Daugmalē no 26.novembra būs slēgti
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ un lai ierobežotu Covid-19 straujo izplatību no 26. novembra līdz ārkārtējās situācijas beigām tiek slēgti baseini Ķekavā un Daugmalē.
Bērnudārza “Ieviņa” piebūves būvniecība laikā noteikti satiksmes ierobežojumi
Lai būvniecības laikā nodrošinātu būvmateriālu piegādi un būvtehnikas piekļuvi pie pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” no 24. novembra plānots ierobežot automašīnu apstāšanos un stāvēšanu darba dienās no plkst. 7.00 līdz 17.00 piebraucamajam ceļam starp bērnudārzu un daudzīvokļu mājām Gaismas ielā 19 K-8, K-11 un K-12.
Aktīvi turpinās pārbūves darbi Saulgriežu ielā Baložos
Turpinot Saulgriežu ielas pārbūvi, šonedēļ plānots veikt ielas paplašināšanas darbus, lai turpāk ceļu varētu izmantot ne tikai autobraucēji, bet arī gājēji, kuri pēc remotdarbu pabeigšanas varēs pārvietoties pa plašu un apgaismotu gājēju ietvi.
Covid-19 dēļ Daugmales pamatskolā divas nedēļas mācības noritēs pilnībā attālināti
Ņemot vērā, ka diviem pedagogiem no Daugmales pamatskolas ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19, epidemioloģiskās drošības nolūkos uz divām nedēļām - no 23. novembra līdz 4.decembrim – skola pilnībā pāriet uz attālināto mācību procesu, lai tādējādi mazinātu vīrusa izplatību skolas pedagogu un skolēnu vidū un pēc iespējas ātrāk skolēni varētu atgriezties skolas solā.
Aktīvi iesākta bērnudārza “Ieviņa” piebūves būvniecība Ķekavā
Jau vairāk kā mēnesi aktīvi norit moduļu tipa piebūves būvniecības darbi bērnudārzam “Ieviņa” Ķekavā. Novembrī noslēgušies visi projektēšanas darbi, veikta gāzes katlu nomaiņa un siltummezgla remonts, kā arī uzsākti kabeļu pārbūves darbi.
Iesniegts projekta pieteikums par veselības maršruta un bērnu aktivitāšu trasītes izveidi Ķekavas novadā
Lai nodrošinātu Ķekavas novada iedzīvotājiem iespēju fiziski aktīvi pavadīt brīvo laiku un ieviesut vairāk kustību ikdienas gaitās, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra iesniegusi projekta pieteikumu par veselības maršruta un bērnu aktivitāšu trasītes izveidi.
Piešķir apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Izskatot saņemtos pieteikumus un novērtējot ieguldījumu Ķekavas novada attīstībā, Ķekavas novada pašvaldības Apbalvojumu izvērtēšanas komisija ir pieņēmusi lēmumu, ka 2020. gadā apbalvojums “Ķekavas novada Goda pilsonis” tiek piešķirts režisorei Dzintrai Gekai-Vaskai, uzņēmējam - akmeņkalim Pēterim Zvaunim un Latvijas savienības "Černobiļa" viceprezidentam Mārim Šopam.
Ūdensapgādes atslēgums Titurgā
Sakarā ar Uzvaras prospekta ūdensvada izbūves darbiem 19.novembrī no 09.00 līdz 16.00 paredzams ūdensapgādes atslēgums atsevišķās adresēs Titurgā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs
Piektdien, 13.novembrī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par jaunatklāto Ķekavas vidusskolas korpusu, aktuālajiem būvniecības darbiem Baložos, ielu infrastruktūras projektiem, kā arī citiem notikumiem Ķekavas novadā.
Grantu programmā (ie)dvesma par 70 000 EUR atbalstīs deviņas jauno uzņēmēju idejas
Noslēdzoties jauno uzņēmēju atbalsta programmai (ie)dvesma, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem, izvēlētas deviņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu. Kopējais šogad piešķirto grantu apjoms ir 70 000 EUR.
Gaismas pastaiga Ķekavā un Baložos
Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā Ķekavas novada pašvaldība aicina uz gaismas pastaigu "Gaismu sauca, gaisma ausa".
Ķekavas novada pašvaldība pateicas novada iedzīvotājiem par atbildīgu rīcību Covid-19 izplatības ierobežošanā
SPKC apkopotie dati par Covid-19 vīrusa pēdējo divu nedēļu epidemioloģisko situāciju Latvijā norāda, ka Ķekavas novadā ir 49 saslimušie. Ķekavas novada pašvaldība ir novērojusi, ka iedzīvotāji saslimšanas gadījumos vai pat ar aizdomām par saslimšanu ir rīkojušies atbildīgi, informējot ģimenes ārstus, mācību iestādes, darba devējus un iespējamās kontaktpersonas, tādējādi mazinot vīrusa izplatības risku.
No 1. decembra siltumenerģijas tarifs Baložos būs par 4,2% zemāks
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Baložu komunālā saimniecība” zemākus siltumenerģijas tarifus. Baložos no 1. decembra siltumenerģijas tarifs būs par 4,2% jeb 2,55 EUR/MWh zemāks – 58,42 EUR/MWh (bez PVN).
Ķekavas vidusskolai atklāts jauns korpuss 300 audzēkņiem
Lāčplēša dienā, 11. novembrī, tika atklāts Ķekavas vidusskolas jaunais korpuss ar desmit mācību klasēm, plašu ēdamzāli, skolotāju atpūtas istabu un rekreācijas zonu skolēniem. Jaunās mācību telpas nodrošinās papildus vietas 300 audzēkņiem.
Izmaiņas pašvaldības darba laikā novembrī
Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņas valsts svētku laikā.
Noslēgts līgums par Baložu vidusskolas piebūves projektēšanu un būvniecību
Saņemot visus nepieciešamos saskaņojumus no Centrālās finanšu līguma aģentūras, Ķekavas novada pašvaldība 10.novembrī noslēgusi līgumu ar SIA “Belss” par Baložu vidusskolas moduļu tipa piebūves izbūvi un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi un būvniecību. Baložu vidusskolas piebūve nodrošinās papildus vietas vēl 280 bērniem.
Ķekavas novadā sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji bez maksas var saņemt sejas maskas
Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, Ķekavas novada Sociālais dienests aicina novadā deklarētās trūcīgās, maznodrošinātās personas, kā arī personas ar 1., 2. grupas invaliditāti un bērnu ar invaliditāti vecākus bez maksas saņemt sejas maskas.
Veiksmīgi aizvadītas Ķekavas novada Uzņēmēju dienas
Oktobra izskaņā aizvadītas Ķekavas novada uzņēmēju dienas, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem šogad sekot līdzi ekspertu diskusijām varēja arī Ķekavas novada sociālo tīklu tiešraidēs. Ekspertu diskusijas un lektoru sniegtā informācija digitālā formā ir brīvi pieejama jebkuram interesentam.
Zelta kāzu jubileju nosvin Jubkānu ģimene no Valdaučiem
Ķekavavas novada pašvaldība Zelta kāzās sveic Helēnu un Jāni Jubkānus no Valdlaučiem.
No 1. decembra Baložu pilsētas iedzīvotāji par siltumu maksās mazāk
Saņemot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinājumu, SIA “Baložu komunālā saimniecība” no 2020. gada 1.decembra noteiks jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas paredz tarifa samazinājumu no 60,97 eiro/MWh uz 58,42 EUR/MWh.
Ārkārtējās situācijas laikā ir izmaiņas Ķekavas peldbaseina darba laikos
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā ir noteiktas vairākas izmaiņas Ķekavas peldbaseina publiskā apmeklējuma darba laikos un nosacījumos.
Valdība izsludina ārkārtējo situāciju valstī, nosakot jaunus Covid-19 ierobežojumus
Lai ierobežotu strauju Covid-19 izplatību, no pirmdienas, 9. novembra, Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju un būs spēkā jauni stingrāki ierobežojumi.
Veidos jaunu Ķekavas novada vēlēšanu komisiju
Apvienotā Ķekavas un Baldones novadu deputātu kopsapulce 5. novembrī nolēma veidot jaunu Ķekavas novada vēlēšanu komisiju.
Valdlaučos izbūvēta gājēju ietve
Rūpējoties par Ķekavas novada ceļu un ielu segumu sakārtošanu, kā arī ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tika veikti labiekārtošanas darbi Valdlaučos, Atpūtas un Jaunatnes ielā.
Titurgā izbūvēts jauns strītbola laukums
Titurgā, Zaļajā ielā 4, Ķekavas novada pašvaldība ir izbūvējusi jaunu strītbola laukumu ar diviem spēļu laukumiem.
Pašvaldība bez maksas piešķirs sejas maskas sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem
Covid-19 izplatības laikā Ķekavas novada pašvaldība bez maksas piešķirs divus auduma mutes un deguna aizsegus jeb sejas maskas novadā deklarētiem sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem.
Iespēja pieteikties uz medību tiesību nomu
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi iesniegumu no juridiskas personas par medību tiesību nomas piešķiršanu pašvaldības nekustamajā īpašumā “Mežs Nr.39”.
Tiek veikti operatīvie darbi vides piesārņojuma novēršanai Misas upē
4. novembrī traģiskās avārijas dēļ uz Bauskas šosejas pie tilta pār Misas upi, no avārijā cietušā kravas auto ir noplūdusi degviela upes ūdeņos. Lai mazinātu kaitīgo ietekmi uz vidi, avārijas seku likvidēšanā Dzērumu ciema teritorijā aktīvi iesaistījušies arī Ķekavas novada pašvaldības vides speciālisti, informē Īpašumu pārvalde.
Veiksmīgi noslēdzies uzņēmējdarbību veicinošs pasākumu cikls Ķekavas novada mazo uzņēmumu īpašniekiem un jaunajiem uzņēmējiem.
Pozitīvām atsauksmēm un jaunām ierosmēm izskanot, noslēdzies projekts „Uzņēmējdarbību veicinošs apmācību cikls ilgtspējīgas attīstības veicināšanai”, kuru realizē Ķekavas novada uzņēmēju padome (ĶNUP) sadarbībā ar biedrību „Urbāna fonds izglītībai un zinātnei”.
Piešķir finansējumu divu gājēju pāreju izbūvei Daugmalē un Katlakalnā
Ķekavas novada pašvaldība piešķīrusi finansējumu divu gājēju pāreju izbūvei Daugmalē un Katlakalnā, budžeta grozījumos tam atvēlot papildu gandrīz 73 000 eiro.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Andrīši”, Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 29.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 9. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Andrīši” Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 29.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 15. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 30.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Jenču ciems”, Jenčos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 29.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 11. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Jenču ciems”, Jeņčos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 30.).
Pašvaldība saņēmusi gandrīz 400 iedzīvotāju priekšlikumus 2021.gada budžetam
Ķekavas novada pašvaldība oktobra sākumā aicināja novada iedzīvotājus iesniegt savas idejas, ieteikumus, priekšlikumus un risināmos jautājumus, kuru virzībai būtu jāatvēl finansējums 2021.gada budžetam. No novada iedzīvotājiem saņemti 396 priekšlikumi, kas ir gandrīz 4 reizes vairāk kā gadu iepriekš.
Lāčplēša diena Ķekavas novadā
Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Ķekavas novada pašvaldība 11.novembrī aicina iedzīvotājus iedegt gaismu - pagalmā iekurot ugunskuru, noliekot svecītes savos māju logos vai īpašajos gaismas statīvos.
Covid-19 dēļ ģimenes ārsta prakse Baložos, Zaļajā ielā 5, klātienē ir slēgta
Covid-19 dēļ no 28. oktobra uz Slimību profilakses un kontroles centra noteikto karantīnas laiku attālināti strādās Zaļajā ielā 5, Baložos, esošās dr. Petkus ģimenes ārsta prakses personāls.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Olektes”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 15.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 17. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Olektes”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 29).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Lielkurši”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 15.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 9. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Lielkurši” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Pilbārži”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 15.oktobrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Pilbārži” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Pašvaldība līdzfinansē ielu izbūvi, ja tai noteikts pašvaldības nozīmes ielas statuss
Pamatojoties uz kārtību, kādā pašvaldība piedalās pašvaldības nozīmes ceļa vai ielas būvniecībā un uzturēšanā, Ķekavas novada dome piešķīrusi novada biedrībai “Lāču iela” līdzfinansējumu vairāk kā 16 000 eiro Lāču ielas posma seguma izbūvei Baložos.
Novada skolēni no daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm saņems pārtikas pakas
Lai nodrošinātu brīvpusdienas 7.-9. klašu audzēkņiem no daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kuriem Ķekavas novada skolās mācību process notiek attālināti, Ķekavas novada pašvaldība izsniegs pārtikas pakas.
Pabeigti iekšpagalma asfaltēšana Ķekavā, Gaismas ielā 19, k.3
Šodien, 28. oktobrī, ir pabeigti iekšpagalma seguma, tostarp, stāvlaukuma, asfaltēšanas darbi Ķekavā, pie daudzdzīvokļu mājas - Gaismas ielas 19, korpusa nr. 3.
Ķekavas novada pašvaldības pakalpojumus varēs saņemt attālināti, klātienē tikai ar iepriekšējo pierakstu
Īstenojot Covid-19 infekcijas izplatības novēršanas pasākumus, Ķekavas novada pašvaldība no 29. oktobra uz laiku pārtrauc klientu pieņemšanu klātienē klientu apkalpošanas centros, taču pakalpojumi klātienē tiks nodrošināti pēc iepriekšējā pieraksta.
Ķekavā asfaltēs stāvlaukumu Gaismas ielā 19 pie 13. korpusa
Trešdien, 28. oktobrī, tiks uzsākti stāvlaukuma asfaltēšanas darbi Ķekavā, pie daudzdzīvokļu mājas Gaismas ielā 19, korpusa nr. 13.
Pašvaldība sveic Zentu Šļūku 100. dzimšanas dienā
Šodien, 26. oktobrī, 100. gadu jubileju svin novadniece, ķekaviete Zenta Šļūka. Skaistajā dzīves jubilejā Zentas kundzi sveica arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, vēlot arī turpmāk sajust savas kuplās ģimenes mīlestību un gādību, kā arī uzturēt možu garu!
Arhīvs
  Drukāt