Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.decembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Akmeņkaļu iela 13” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 4.martā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.martā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajam īpašumam “Grifi”, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 4.februārī pieņēmusi lēmumu “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Grifi”, kadastra numurs 8070 008 2758, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 1.aprīlī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Asteru ielā 30” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Taciņas”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 1.aprīlī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Taciņas”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma uzsākšanu nekustamajā īpašumā Titurgas ielā 13A, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 1.aprīlī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Titurgas ielā 13A, Baložos, Ķekavas novadā”.
Plānoti ūdens padeves atslēgumi Baložos
Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma no 6. aprīļa ir atsākti darbi būvobjektā “Uzvaras prospekta pārbūve no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai Baložos, Ķekavas novadā”. Saistībā ar šiem būvdarbiem ir plānoti ūdens padeves atslēgumi Baložos.
Asistenta pakalpojuma nodrošināšana pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas
No 7. aprīļa ārkārtējā situācija valstī tika atcelta, tomēr virkne epidemioloģiskās drošības pasākumu joprojām paliek spēkā, līdz ar to ir veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kuri nosaka, ka laika periodā, kamēr spēkā ir epidemioloģiskās drošības pasākumi, kuri liegs personām ar invaliditāti pilnvērtīgi izmantot asistenta pakalpojumu, to varēs saņemt atvieglotā kārtībā, kāda tā bija ārkārtējās situācijas laikā.
Saņemti vairāk kā 90 pieteikumi Ķekavas novada EKO dienām bioloģisko atkritumu izvešanai
Ķekavas novadā 10. aprīlī notiks Ķekavas novada pašvaldības un SIA ‘’Clean R’’ rīkotās EKO dienas, kuru laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot bioloģiskos atkritumus. Šobrīd saņemti 93 iedzīvotāju pieteikumi BIO atkritumu izvešanai.
No 9. aprīļa tiks atjaunoti vairāki vakara reisi Pierīgas maršrutos
Sakarā ar pasažieru skaita palielināšanos no 2021. gada 9. aprīļa tiks atjaunoti vairāki vakara reisi Pierīgas maršrutos, tostarp Ķekavas novadā, kur autobusi atsāks kursēt maršrutā Nr.6845 Rīga–Baldone un Nr.6779 Rīga–Daugmale.
Gadatirgi Ķekavas novadā 2021
Ķekavas novada dome apstiprinājusi šādu tirgu rīkošanu 2021. gadā Ķekavas novadā. Pirmais būs Pavasara tirgus jau 18. aprīlī plkst. 8.00-15.00 Ķekavā, pie Doles Tautas nama.
Ķekavas peldbaseins vēl joprojām ir slēgts publiskajam apmeklējumam
Atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 mazināšanu šobrīd Ķekavas peldbaseins ir atvērts tikai Ķekavas novadu pārstāvošajiem Latvijas izlases sportistu un kandidātu, kā arī Virslīgas komandu treniņiem un spēlēm. Publiskajam apmeklējumam - slēgts.
Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darba vietas skolēniem
Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem, kas mācās Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs, saņemot atbalstu no Nodarbinātības valsts aģentūras un Ķekavas novada pašvaldības.
Grafiķes un gleznotājas Elīnas Alkas Rikmanes izstāde "Māja" Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē
No 12. aprīļa līdz 31. maijam Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē būs apskatāma grafiķes un gleznotājas Elīnas Alkas Rikmanes izstādi "Māja". Šobrīd pulcēšanās ierobežojumu dēļ izstādi varēs aplūkot pa izstāžu zāles logiem.
Turpinās jaunveidojamā Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādē
Šobrīd ir noslēdzies jaunveidojamā Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes pirmais posms. Notikušas 10 darba grupas un noslēgusies anketēšana e-vidē Ķekavas un Baldones novadu pašvaldībās. Maijā turpināsies attīstības plānošanas dokumentu izstrādes otrais posms un iedzīvotāji ir aicināti piedalīties darba grupu otrajā aplī, iepriekšējā pieteikšanās līdz 5. maijam plkst. 13.00.
Iespēja pieteikties apmācībām tūrisma uzņēmējiem
Līdz 18. aprīlim Ķekavas un Baldones novadu tūrisma uzņēmējiem ir iespēja pieteikties trīs nodarbību ciklam par finanšu piesaisti tūrisma uzņēmējiem “No idejas līdz finansējumam”, kas notiks šī gada 20., 22. un 27. aprīlī tiešsaistē.
Drošības pasākumi Covid-19 izplatības samazināšanai no 7. aprīļa
No 7. aprīļa Latvijā noslēdzas ārkārtējā situācija, tomēr lielākā daļa ierobežojošo pasākumu saglabāsies arī turpmāk - epidemiologi un veselības nozares eksperti Covid-19 izplatības samazināšanos vērtē ar lielu piesardzību un aicina ikvienu ievērot noteikumus rūpēs par savu un sabiedrības veselību. Aicinām iepazīties ar aktuālajiem ierobežojumiem, kas stājas spēkā no 7. aprīļa.
Iespējami gājēju kustības traucējumi autoceļa A7 krustojumā ar Baložu ielu
Saistībā ar plānoto autoceļa A7 "Rīga – Bauska – Lietuvas robeža" ceļa klātnes paplašināšanu un Ķekavas apvedceļa izbūvi, notiks ģeotehniskās izpētes darbu veikšana uz autoceļa A7. Šie darbi var radīt gājēju kustības traucējumus uz autoceļa 9,3 kilometrā, kas atrodas autoceļa A7 un Baložu ielas krustojumā.
Ķekavas novadā būs astoņi pašvaldību vēlēšanu iecirkņi
Ķekavas novada vēlēšanu komisija informē, ka vēlētājiem ir tiesības balsot tajā pašvaldībā, kur ir viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai pašvaldībā, kur viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums. Varēs balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī. Ķekavas novadā būs kopā būs 8 vēlēšanu iecirkņi
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi Eiropas Klimata iniciatīvas projekta īstenošanu
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi īstenot Eiropas Klimata Iniciatīvas (EUKI) programmas projekta “Pārrobežu sadarbība kapacitātes stiprināšanai energoefektivitātes jomā” aktivitātes.
Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākies būvdarbi Uzvaras prospektā
Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma no 6. aprīļa tiks atsākti darbi būvobjektā “Uzvaras prospekta pārbūve no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai Baložos, Ķekavas novadā”. Būvdarbu laikā satiksmes organizācijas shēmas netiek mainītas.
Tiks veikti teritorijas sakopšanas darbi Gaismas ielā, Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība turpina teritoriju sakopšanas darbus, radot sakoptu un vizuāli pievilcīgu vidi novada iedzīvotājiem. Lai atbrīvotu Ķekavas vidusskolai blakus esošo teritoriju no vidi degradējošas ēkas, aprīlī tiks nojauktas tur esošās kūts drupas.
Iedzīvotājus aicina jau tagad pieteikties vakcīnai pret Covid-19 vietnē manvakcina.lv vai 8989
Tuvāko nedēļu laikā līdz maija sākumam Latvijā gaidāmas vairāk nekā 236 000 vakcīnu piegādes. Lai plānotu operatīvu un ģeogrāfiski vienmērīgu vakcinācijas procesu visā Latvijas teritorijā, iedzīvotāji jau tagad aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē manavakcina.lv un pa tālruni 8989.
Kūlas dedzināšana ir aizliegta, sodāma un bīstama rīcība!
Iestājoties pavasarim, aktualizējas kūlas dedzināšanas problēma, kas, kā ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, šogad sākusies jau kādu laiku pirms astronomiskā pavasara – pirmais kūlas ugunsgrēks šogad reģistrēts 27.februārī. Kopumā 2021. gada sākumā valstī reģistrēti jau 19 kūlas ugunsgrēki.
Ja ciet no vardarbības vai jūties nomākts – vērsies pēc palīdzības!
Sociālajā dienestā ir novērots, ka Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, un ar tiem saistītā spiedze, ir kļuvusi gan par vardarbību veicinošu faktoru pret bērniem, gan arī ir iemesls nomāktībai un depresijai jauniešu vidū. Atgādinām, ka Ķekavas novadā ir pieejama palīdzība gan no Sociālā dienesta darbiniekiem, gan ārstiem speciālistiem, kuri var palīdzēt, sniedzot atbalstu šajā izaicinošajā laikā.
Piedalies Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku”
Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai, Lielās Talkas dienā, 24. aprīlī, Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kura norisināsies jau otro gadu un kuras mērķis arī šogad Ķekavas novadā ir apzaļumot daudzdzīvokļu māju pagalmus.
Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākti būvdarbi Saulgriežu ielā, Baložos
Ķekavas novada pašvaldības attīstības un būvniecības pārvalde informē, ka pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākti būvdarbi Baložos, Saulgriežu ielā, kur tuvākajā laikā tiks demontēts esošais apgaismojums, lai varētu izbūvēt ietvi un kabeļus jaunajam ielu apgaismojumam.
Izstrādāts koncepts modernas un ilgtspējīgas jaunas skolas tapšanai Katlakalnā
Ķekavas novada pašvaldība, analizējot pozitīvos dzimstības un iedzīvotāju pieauguma rādītājus, kā arī ilgtermiņa prognozes par izglītības pakalpojuma pieprasījumu, šobrīd ir izstrādājusi ideju un vizuālos risinājumus jaunas, mūsdienīgas, ilgtspējīgas un energoefektīvas skolas būvniecībai Ķekavas novada Katlakalnā.
Ķekavas novadu rotā Lieldienu dekorācijas
Gaidot pavasara skaistākos svētkus, Lieldienas, Ķekavas novads ir izrotāts ar krāsainām tematiskajām dekorācijām, lai radītu svētku noskaņas iedzīvotājiem un viesiem. Tagad novadā būs iespēja sastapt gan Lieldienu zaķus un krāšņi krāsotas olas, gan arī ieraudzīt kokos pavasara putniņus.
Ķekavā uzsāk darbus jaunas atpūtas vietas izveidei pie Daugavas
Lai vasarā izveidotu jaunu atpūtas vietu pie ūdens Ķekavā, ar piekļuvi Daugavai, Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi teritorijas sakopšanas darbus. Šobrīd notiek krūmu zāģēšana, savukārt vasarā turpināsies atpūtas vietas labiekārtošana.
Ķekavas vidusskolēnu ilgtspējīga biznesa projekts konkursā “Biznesa skices” iegūst 2. vietu un 2000 eiro naudas balvu
Ķekavas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums “Bratus” ieguvis otro vietu un 2000 eiro naudas balvu Swedbank biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices”.
Saņemti vairāk kā 400 pieteikumi Ķekavas novada EKO dienām
Ķekavas novadā 27. martā un 10. aprīlī notiks Ķekavas novada pašvaldības un SIA ‘’Clean R’’ rīkotās EKO dienas, kuru laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot atkritumus. Šobrīd saņemti jau 400 pieteikumi nolietoto lielgabarīta atkritumu, autoriepu un elektropreču nodošanai, un turpinās pieteikumu pieņemšana BIO atkritumu izvešanai.
Turpinās sporta nodarbības ārpus telpām, ievērojot epidemioloģiskos drošības pasākumus
Atbilstoši šobrīd valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 mazināšanu, tāpat kā līdz šim sporta treniņi drīkst notikt tikai ārpus telpām, ievērojot nosacījumu, ka nodarbībā piedalās līdz 10 cilvēkiem un netiek izmantotas ģērbtuves.
Aprīlī uzsāks sagatavošanas darbus sporta laukuma pārbūvei pie Baložu vidusskolas
Saņemot būvatļauju Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma pārbūvei, aprīļa sākumā tiks uzsākti pirmie sagatavošanas darbi iedzīvotāju ilgi gaidītā, jaunā skolas sporta laukuma teritorijā.
Izsludina projektu atbalsta konkursu Ķekavas novada iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām
Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība izsludina fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu. Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 30. aprīlim.
Atklāj digitālajām prasmēm veltīto “Digitālo nedēļu 2021”
Ar tiešsaistes diskusiju par iespējām ikvienam apgūt digitālās prasmes un iemesliem, kāpēc iedzīvotāji mācās nelabprāt, 22. martā atklāta ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2021”. Lai rosinātu Latvijas iedzīvotājus aktīvāk apgūt digitālās prasmes, no 22. līdz 26. martam notiks daudzveidīgi tiešsaistes pasākumi, diskusijas un citas aktivitātes.
Šobrīd Ķekavas novadā reģistrēti vairāk nekā 3200 mājdzīvnieki
Visiem mājdzīvnieku īpašniekiem un turētājiem savi mīluļi ir jāreģistrē Latvijas Lauksaimniecības datu centrā, kur šobrīd Ķekavas novadā ir reģistrēti 3268 mājdzīvnieki – 3042 suņi, 225 kaķi un viens sesks.
22. un 25. martā notiks vēl divas iedzīvotāju darba grupas par jaunveidojamā novada attīstību
Strādājot pie jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes, šonedēļ 22. un 25. martā notiks divas teritoriālās darba grupas, diskutējot par Baložu pilsētas, Lapenieku, Katlakalna, Krustkalnu, Rāmavas, Valdlauču un Baldones novada teritorijām.
Ķekavas peldbaseins būs atvērts Latvijas izlases sportistiem un Virslīgas komandām
Atbilstoši šobrīd valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 mazināšanu no šī gada 23. marta tiks atvērts Ķekavas peldbaseins un Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa sporta zāle Ķekavas novadu pārstāvošajiem Latvijas izlases sportistu un kandidātu, kā arī Virslīgas komandu treniņiem un spēlēm.
Par iespēju pieteikties izbraukuma vakcinācijai dzīvesvietā
Iedzīvotājiem ar neatgriezeniskiem funkcionāliem traucējumiem un tiem, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar nokļūt ārstniecības iestādē, turpmāk būs iespēja pieteikties izbraukuma vakcinācijai dzīvesvietā.
Darba laika izmaiņas aprīlī
Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, Ķekavas novada pašvaldība informē par darba laika izmaiņām no 1. līdz 5.aprīlim.
Pierīgas maršrutos tiks iekļautas papildu pieturas
Ņemot vērā pasažieru ierosinājumus, no 2021. gada 22. marta vairākos Pierīgas maršrutos tiks iekļautas papildu pieturas, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju nokļūt darbavietā, izglītības iestādēs un / vai dažādās pakalpojumu saņemšanas vietās.
Aicinām pieteikties dalībai stendā „Radīts Ķekavas novadā”
Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē "Pavasaris 2021" kopējā stendā "Radīts Ķekavas novadā", kas norisināsies no 13. līdz 15. maijam izstāžu kompleksā "Rāmava". Pieteikumus var iesniegt līdz 26. martam.
“Digitālā nedēļa 2021” aicinās iedzīvotājus apgūt jaunas digitālās prasmes
Lai uzsvērtu, cik svarīgas ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir digitālās prasmes, rosinātu tās pilnveidot un arī aicinātu izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus darbā un ikdienā, no 22. līdz 26. martam norisināsies ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2021”, kuras ievaros notiks tiešsaistes pasākumi, diskusijas un citas aktivitātes.
Valdība apstiprina drošības pasākumus Covid-19 izplatības kritumam līdz Lieldienām
Ministru kabinets piektdien, 12. martā, apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci.
Pašvaldība aicina pieteikties vasaras nometņu projekta konkursā
Ķekavas novada pašvaldība izsludina vasaras nometņu projektu konkursu. No 15.marta līdz 1. aprīlim pieteikumus aicinātas iesniegt izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, juridiskās personas un pašvaldības institūcijas.
Šonedēļ notiks jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes pirmās teritoriālās darba grupas. Iedzīvotājus aicinām aizpildīt aptaujas anketā.
Strādājot pie jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes, šonedēļ notiks pirmās divas teritoriālās darba grupas, diskutējot par Ķekavas un Daugmales pagasta teritorijām. Tāpat iedzīvotājus aicinām aizpildīt aptaujas anketu.
Ķekavā, Nākotnes ielā, 16. martā būs pārtraukta ūdens padeve
Saistībā ar nepieciešamo pārslēgumu pie jaunizbūvētās iekšpagalmu ūdens maģistrāles, daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Ķekavā, Nākotnes ielā 6, 8, 10, 12 un 14 - otrdien, 16. martā, no plkst. 8.30. līdz 17.00 tiks pārtraukta ūdens padeve.
Aicina vecākus izvērtēt bērnudārza apmeklējuma nepieciešamību
Ķekavas novada pašvaldība aicina vecākus izvērtēt nepieciešamību bērniem apmeklēt novada pirmsskolas izglītības iestādes. Ja vecākiem ir iespēja strādāt attālināti, lai mazinātu Covid-19 saslimstību, rekomendējam izskatīt iespēju nevest bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi.
Notiek Ķekavas parka sakopšanas darbi
Ķekavas novada pašvaldība turpina Ķekavas parka sakopšanas darbus, lai, iestājoties pavasarim, iedzīvotājiem un viesiem pavērtos sakopta un vizuāli pievilcīga parka ainava.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ābuli”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 4.marta lēmumu Nr.8 “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Ābuli”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.6), uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam “Ābuli”, kadastra numurs 8070 005 0048, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Ķekavas novadā turpinās senioru vakcinācija pret Covid-19
Veselības ministrijas izstrādātais vakcinācijas prioritāro grupu plāns paredz to, ka šobrīd vakcinēties tiek aicināti seniori virs 70 gadu vecuma. Ķekavas novadā vakcinācijas procesā iesaistījušās astoņas ģimenes ārstu prakses jeb gandrīz 70% no visām ģimenes ārstu praksēm novadā.
Ķekavas novadā notiek satiksmei bīstamo bedrīšu remontdarbi
Gaisa temperatūras svārstību dēļ vairākās Ķekavas novada ielās ir izveidojušās satiksmei bīstamas bedres, tāpēc šobrīd pašvaldības uzņēmums “Ķekavas sadzīves servisa centrs” veic satiksmei bīstamo bedrīšu remontdarbus pēc nepilnas tehnoloģijas ziemas apstākļos.
Rail Baltica projekta aktualitātes
Lai iedzīvotāji varētu ērti sekot līdzi Rail Baltica projekta aktualitātēm, visa informācija par posmu, kas šķērso Ķekavas novadu "Vangaži – Salaspils – Misa" pieejama Rail Baltica projekta mājaslapā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" marta numurs
Otrdien, 9.martā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par bērnudārza "Ieviņa" piebūves būvniecības gaitu, EKO dienām, aktualitātēm Baložu vidusskolas piebūves procesā, jaunākajiem vides infrastruktūras projektiem, kā arī citām aktualitātēm un notikumiem!
Aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un NVO piedalīties novada attīstības aptaujā
Sabiedrības līdzdalības nolūkos Ķekavas un Baldones novada pašvaldības aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un nevalstiskās organizācijas līdz 29. martam plkst.12.00 elektroniski aizpildīt aptaujas anketu, tādējādi iesaistoties jaunveidojamā Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādē.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā, Gaismas ielā 4A
Reģionālās pašvaldības policijas funkciju nodrošināšanai, Ķekavā, Gaismas ielā 4A tiks veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas.
Vairāki Pierīgas jaunie uzņēmēji iekļuvuši starp biznesa ideju konkursa "Laukiem būt!" laureātiem
Konkursā “Laukiem būt!” veiksmīgus rezultātus uzrādījuši arī jaunie uzņēmēji no Daugmales - pakalpojumu kategorijā 2. vietu ieguvis Augusta Vilemsona projekts ““EcoCross” – videi draudzīgs motosports”, bet lauksaimniecības un pārstrādes kategorijā 6. vietā ierindojusies Elīna Kalniņa un “Bio oga”.
Līdz 11. martam iedzīvotāji var pieteikties jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes teritoriālajās darba grupās
Strādājot pie jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādes, šonedēļ, no 8. līdz 11. martam, notiks piecas tematiskās darba grupas, kurās savu dalību varēja pieteikt arī iedzīvotāji.
Kas un kāpēc jāzina par putnu gripu?
Putnu gripa ir viens no pēdējā laikā karstāk apspriestajiem tematiem gan tiem, kuru ikdiena saistīta ar putnu turēšanu piemājas teritorijā, gan tiem, kuri dzīvo blakus kādai no lielajām ražotnēm, kas nodarbojas ar putnkopību vai putnu gaļas produktu ražošanu, piemēram, “Balticovo” vai “Putnu fabrika “Ķekava””.
Par pieteikšanos darbam Ķekavas novada pašvaldības vēlēšanu iecirkņu komisijās
Ķekavas novada pašvaldības vēlēšanu komisija aicina pieteikties darbam Ķekavas novada pašvaldības vēlēšanu iecirkņu komisijās 2021.gada 5.jūnija vēlēšanās.
EKO dienas Ķekavas novadā – 27. martā un 10. aprīlī
Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Clean R” 27.martā un 10.aprīlī rīkos EKO dienas, kad tiks organizēta nolietoto lielgabarīta un elektropreču vākšana, kā arī bioloģiski noārdāmo (BIO) atkritumu izvešanu no klienta adreses.
LIAA šajā pavasarī plāno atbalstīt 200 jaunas idejas un jaunos uzņēmējus
Šajā pavasarī 200 jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatoru programmas, varēs uzsākt savu biznesa ideju, produktu vai pakalpojumu attīstīšanu. Lai uzsāktu virzīšanos uz globāli konkurētspējīgu un eksportējošu uzņēmumu, jaunajiem uzņēmējiem ir iespēja pievienoties inkubācijas programmai, savukārt tie, kas vēlas attīstīt savu biznesa ideju, aicināti pieteikties pirmsinkubācijas programmai.
Ķekavas novada pašvaldības informatīvais tālrunis pērn saņēmis vairāk kā 3700 zvanu
Viens no saziņas veidiem ar Ķekavas novada pašvaldību ir vienotais bezmaksas informatīvais tālrunis 8488, pagājušajā gadā tas saņēmis 3753 iedzīvotāju zvanus, vislielāko iedzīvotāju aktivitāti sasniedzot aprīlī, kad saņemti 399 zvani.
Ķekavas novada pašvaldība palielina pabalstu iedzīvotājiem krīzes situācijā līdz 150 eiro
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, lai atbalstītu novada iedzīvotājus, kuri krīzes situācijā ir nonākuši grūtībās un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, Ķekavas novada pašvaldība palielinājusi piešķiramo pabalstu līdz 150 eiro mēnesī, līdzšinējo 80 eiro vietā. Tāpat pašvaldība krīzes pabalsta saņēmējam papildus izmaksā 50 eiro par katru aprūpējamo bērnu līdz 18 gadu vecumam.
Ķekavā bērnudārza “Ieviņa” piebūves būvniecību plāno pabeigt maija beigās
Lai paplašinātu pirmsskolas izglītības iestādi “Ieviņa” Ķekavā, nodrošinot papildus vietas vairāk kā 140 bērniem, šobrīd aktīvi notiek bērnudārza moduļa tipa piebūves būvniecības darbi, kurus plānots pabeigt pēc dažiem mēnešiem - maija beigās.
Biedrības „Pierīgas partnerība” un „Partnerība Daugavkrasts” kopā uzsāk projektu nevalstisko organizāciju stiprināšanai un sabiedrības aktivitātes veicināšanai
Ar programmas „NVO fonds” atbalstu ir uzsākts darbs pie kopīga biedrību „Pierīgas partnerība” un „Partnerība Daugavkrasts” projekta „Kaimiņu sadarbība kopīgai attīstībai” īstenošanas, kas palīdzēs rast risinājumus, kā stiprināt nevalstiskās organizācijas piecos novados - Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas un Baldones, kā arī veicinās iedzīvotāju līdzdalību un aktīvu iesaisti teritorijas attīstībā.
Ķekavas novada pašvaldības pasākumi iekļuvuši Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvas 2020 finālā sešās kategorijās
Latvijas Pasākumu forums ir paziņojis finālistus Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvai 2020, starp kuriem ir arī Ķekavas novada pašvaldības organizētie pasākumi, kas izvirzīti finālā sešās kategorijās. Izcilības balvas 18 kategorijām tika pieteikti vairāk kā 100 pasākumi, pilsētvides aktivitātes un notikumi, kas notikuši Latvijā 2020. gadā, no tiem žūrija ir izvirzījusi piecus finālistus katrā no kategorijām.
Izsniegta būvatļauja Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma pārbūvei
Baložu vidusskolas moduļu tipa ēkas jaunbūves un sporta laukuma pārbūves būvprojekts minimālā sastāvā ir apstiprināts un izsniegta būvatļauja.
Par deputātu kandidātu sarakstu pieņemšanu Ķekavas novada pašvaldības vēlēšanu komisijā
Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana pašvaldības domes vēlēšanām norisināsies no 17. marta līdz 6. aprīlim. Sarakstus var iesniegt reģistrēta politiskā partija, reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība, divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētu politisko partiju reģistrētā apvienībā.
Aicina iedzīvotājus piedalīties jaunveidojamā Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādē
Novērtējot sabiedrības līdzdalības būtisko lomu, Ķekavas un Baldones novada pašvaldības aicina iedzīvotājus iesaistīties jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādē.
Uzlabo ielu apgaismojumu Odukalnā
Ķekavas novada pašvaldība izbūvējusi jaunu LED apgaismojumu Ķekavā, Odukalna ielā no Saules ielas līdz Kārklu ielai, kā arī Kārklu ielā – no Odukalna ielas līdz Saules ielai.
Valsts noteiktie drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai
Aicinām iepazīties ar Valsts kancelejas sagatavoto infografiku par aktuālajiem drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.
Pašvaldība plāno ņemt aizņēmumu veloceliņa gar autoceļu A7 posma izbūvei
Lai pretendētu uz Valsts kases kredīta pieejamību, Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) investīciju projekta pieteikumu par gājēju ceļa un veloceliņa izbūvi gar autoceļu A7 Ķekavā - posmā no Rīgas ielas 1a Vimbukrogā līdz mājām “Annužas” Alejās.
Izskata jautājumu par īstenoto saules kolektoru projektu pie Sporta aģentūras
24. februārī saņemot informāciju no Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūras, Ķekavas novada domes Finanšu komitejā nekavējoties, 25. februārī, tika izskatīts Sporta aģentūras ziņojums par realizētā Klimatu pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) projekta “Saules kolektora sistēmas uzstādīšana “Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras” ēkai siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” finansējuma atmaksu.
Paziņojums par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu uzsākšanu nekustamajā īpašumā Titurgas ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.februārī pieņēmusi lēmumu Nr. 3 “Par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Titurgas ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Klucīši”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.februārī pieņēmusi lēmumu Nr. 4. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Klucīši”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 5).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Silmētras”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.februārī pieņēmusi lēmumu Nr. 2. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Silmētras”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 5).
Uzsāk daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu labiekārtošanas darbus Nākotnes ielā
SIA “Ķekavas nami” no 3. marta plāno uzsākt pienākošā ūdensvada remontdarbus zem asfalta seguma iekšpagalmu teritorijā Ķekavā, Nākotnes ielas daudzdzīvokļu māju Nr. 6, 10, 12, 14 iekšpagalmā.
Aicina iedzīvotājus aktīvāk reģistrēt decentralizētās kanalizācijas sistēmas
Ķekavas novada pašvaldība atgādina iedzīvotājiem un uzņēmumiem, kuriem nav iespēju pieslēgties centralizētiem kanalizācijas tīkliem, par pienākumu reģistrēt savas decentralizētās kanalizācijas sistēmas (septiķus, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, notekūdeņu krājtvertnes).
No 27. februāra uz ārkārtējās situācijas laiku atcelti vairāki reisi Pierīgā
Samazinoties pasažieru skaitam, no 2021. gada 27. februāra uz ārkārtējās situācijas laiku tiks atcelti vairāki vakara reisi virzienā uz / no Olaines, Daugmales, Ādažiem un Mārupes. Savukārt, nodrošinot nokļūšanu darbavietā, tiks atjaunoti divi reisi virzienā uz / no Vecumniekiem.
Atklāta virtuālā Zentas Veisas krustdūrienu gleznu izstāde
Ķekavas novadpētniecības muzejs ir izstrādājis Zentas Veisas virtuālo krustdūrienu gleznu izstādi, kura veltīta rokdarbnieces 90 gadu jubilejai. Izstādē virtuāli skatāmas 20 gleznas.
Ķekavas novada attālinātais mazo vokālistu konkurss CĀLIS 2021
Ķekavas novads aicina pieteikties attālinātajam mazo vokālistu konkursam CĀLIS 2021. Dalība jāpiesaka līdz 22.martam.
Sociālais dienests aicina informēt tiesu izpildītājus par Covid-19 ģimenes pabalsta saņemšanu
Lai vienreizējais pabalsts 500 eiro apmērā par katru bērnu netiktu novirzīts personas parādsaistību dzēšanai, Ķekavas novada Sociālais dienests aicina novadā dzīvojošās parādnieku ģimenes nekavējoties informēt tiesu izpildītāju par Covid-19 ģimenes pabalsta saņemšanu.
VUGD aicina iedzīvotājus rūpēties par ugunsdrošību mājās
Pieaugot ugunsgrēkos bojāgājušo cilvēku skaitam Latvijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus aprīkot dzīvojamās telpas ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādejādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas un savlaicīgi izsaukt palīdzību.
Seminārs “Grāmatvedības un nodokļu aktualitātes mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2021. gadā”
Rīgas plānošanas reģions aicina uz semināru “Grāmatvedības un nodokļu aktualitātes mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2021. gadā”.
Pērn pašvaldības informatīvais tālrunis saņēmis vairāk kā 3700 zvanu
Viens no saziņas veidiem ar Ķekavas novada pašvaldību ir vienotais bezmaksas informatīvais tālrunis 8488, pērn tas saņēmis 3753 iedzīvotāju zvanus.
Atkušņa laikā grants autoceļi kļūst grūtāk izbraucami
Visā valsts teritorijā gaisa temperatūrai paaugstinoties virs nulles, ir sācies atkusnis un grants autoceļi var būt slideni.
Iestājoties atkusnim, palielinās plūdu draudi
Pēc intensīvas snigšanas un saliem, iestājoties atkusnim, palielinās plūdu draudi. Lai pēc iespējas pilnīgāk nodrošinātu cilvēku, vides un īpašuma drošību un aizsardzību iespējamu plūdu gadījumā, situāciju Ķekavas novadā uzrauga Reģionālā pašvaldības policija un VUGD, tomēr arī iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar informāciju par rīcību plūdu gadījumā.
Būvvaldē iesniegts Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma pārbūves būvprojekts minimālā sastāvā
Baložu vidusskolas moduļu tipa ēkas jaunbūves un sporta laukuma pārbūves projektēšanā šobrīd ir izstrādāts un Būvniecības informācijas sistēmā iesniegts būvprojekts minimālā sastāvā ar paaugstinātu detalizācijas pakāpi atbilstoši Ķekavas novada pašvaldības kā pasūtītāja un būvvaldes pieprasījumam.
Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona
Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.
Palielina sociālo atbalstu pilngadību sasniegušajiem bāreņiem
Lai sniegtu lielāku atbalstu pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, Ķekavas novada pašvaldība palielinās piešķiramo sociālo garantiju un pabalstu apmēru patstāvīgas dzīves uzsākšanai.
Atcelti vakara reisi uz Daugmali un Baldoni
Samazinoties pasažieru skaitam, no 2021. gada 20. februāra uz ārkārtējās situācijas laiku tiks atcelti vairāki vakara reisi Pierīgas maršrutos – virzienā uz Baldoni, Daugmali, Mārupi un Vecumniekiem.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" februāra numurs
Otrdien, 16.februārī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Ķekavas novada pašvaldības budžetu 2021.gadam, lielākajiem ieguldījumiem novada infrastruktūras attīstībā, kā arī citām aktualitātēm un notikumiem!
Ķekavas novadā paplašinās publiskās videonovērošanas pārklājuma tīklu
Vienotās Ķekavas novada videonovērošanas sistēmas ietvaros Reģionālā pašvaldības policija šogad paplašinās publiskās videonovērošanas pārklājuma tīklu, šim mērķim Ķekavas novada budžetā atvēlēti 20 000 eiro.
Noslēdzies iepirkums par Ķekavas apvedceļa būvdarbu būvuzraudzību
Ir noslēdzies iepirkums par valsts galvenā autoceļa E67/A7 Rīga - Bauska - Lietuvas robeža (Grenctāle) posma 7.8 - 25.0 km (Ķekavas apvedceļa) būvdarbu uzraudzību. Tiesības slēgt līgumu par šiem darbiem ir ieguvusi SIA Firma L4, kuras piedāvājums bija saimnieciski visizdevīgākais, kā arī ar zemāko piedāvāto cenu, kas ir 1 106 592 eiro (bez PVN).
Iedzīvotāji rēķinus “Maxima” veikalos varēs apmaksāt noteiktos laikos
Pamatojoties uz ārkārtas situāciju valstī un valdības ierobežojumiem attiecībā uz veikalu noslodzi, SIA “Maxima Latvija” ar mērķi ierobežot apmeklētāju plūsmu veikalos ir pieņēmusi lēmumu, ka no 15. februāra apmaksāt rēķinus veikalu tīklā “Maxima” varēs rīta stundās no plkst. 8.00 līdz 10.00 un vakara stundās no plkst. 20.00 līdz 22.00.
Pašvaldība arī 2021.gadā organizēs vasaras nometņu projektu konkursu
Ķekavas novada pašvaldība arī 2021.gadā plāno izsludināt vasaras nometņu projektu konkursu. Šogad organizāciju, iestāžu un NVO pieteikšanās konkursam būs iespējama no 15.marta līdz 1. aprīlim.
Iedzīvotāji aktīvi turpina pieslēgt mājsaimniecības Loreķu teritorijā izbūvētajiem centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem
Turpinās mājsaimniecību pieslēgšanās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. Kārta” ietvaros izbūvētajiem centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem Loreķu teritorijā Ķekavā.
Arhīvs
  Drukāt