Ķekavas novadā paplašinās publiskās videonovērošanas pārklājuma tīklu
Vienotās Ķekavas novada videonovērošanas sistēmas ietvaros Reģionālā pašvaldības policija šogad paplašinās publiskās videonovērošanas pārklājuma tīklu, šim mērķim Ķekavas novada budžetā atvēlēti 20 000 eiro.
Noslēdzies iepirkums par Ķekavas apvedceļa būvdarbu būvuzraudzību
Ir noslēdzies iepirkums par valsts galvenā autoceļa E67/A7 Rīga - Bauska - Lietuvas robeža (Grenctāle) posma 7.8 - 25.0 km (Ķekavas apvedceļa) būvdarbu uzraudzību. Tiesības slēgt līgumu par šiem darbiem ir ieguvusi SIA Firma L4, kuras piedāvājums bija saimnieciski visizdevīgākais, kā arī ar zemāko piedāvāto cenu, kas ir 1 106 592 eiro (bez PVN).
Iedzīvotāji rēķinus “Maxima” veikalos varēs apmaksāt noteiktos laikos
Pamatojoties uz ārkārtas situāciju valstī un valdības ierobežojumiem attiecībā uz veikalu noslodzi, SIA “Maxima Latvija” ar mērķi ierobežot apmeklētāju plūsmu veikalos ir pieņēmusi lēmumu, ka no 15. februāra apmaksāt rēķinus veikalu tīklā “Maxima” varēs rīta stundās no plkst. 8.00 līdz 10.00 un vakara stundās no plkst. 20.00 līdz 22.00.
Pašvaldība arī 2021.gadā organizēs vasaras nometņu projektu konkursu
Ķekavas novada pašvaldība arī 2021.gadā plāno izsludināt vasaras nometņu projektu konkursu. Šogad organizāciju, iestāžu un NVO pieteikšanās konkursam būs iespējama no 15.marta līdz 1. aprīlim.
Iedzīvotāji aktīvi turpina pieslēgt mājsaimniecības Loreķu teritorijā izbūvētajiem centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem
Turpinās mājsaimniecību pieslēgšanās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā 4. Kārta” ietvaros izbūvētajiem centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem Loreķu teritorijā Ķekavā.
Ķekavas novada pašvaldības oficiālie informācijas kanāli
Ķekavas novada pašvaldība, lai informētu savus iedzīvotājus par paveiktajiem un plānotajiem darbiem, par aktualitātēm un citiem ar pašvaldības darbību saistītiem jautājumiem, izmanto atbilstoši iedzīvotāju ērtībām dažādus informācijas kanālus gan drukātā, gan digitālā veidā.
Pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti
Īstenojot Covid-19 infekcijas izplatības novēršanas pasākumus un ievērojot valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Ķekavas novada pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti.
Ķekavas vidusskolas piebūvi piesaka konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva 2020"
Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi pieteikumu dalībai konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2020", piesakot pērn novembrī atklāto Ķekavas vidusskolas piebūvi divās nominācijās ‘’Jaunbūve – sabiedriska ēka’’ un ‘’Koka būve’’.
SPKC publisko katra novada 14 dienu kumulatīvo rādītāju
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot saslimstības rādītāju analīzi, publicē katra novada 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 000 iedzīvotājiem. Ķekavas novadā kumulatīvais rādītājs par laika periodu no 4. līdz 18. februārim ir 436 gadījumi.
Ķekavas novadā uzsāk darbu jauna ģimenes ārsta prakse
2021. gada februārī darbu Ķekavas novadā, Titurgā, uzsāk jauns ģimenes ārsts - dr. Madara Freimane.
Paraksta sadarbības memoranda turpinājumu ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi
Lai turpinātu veicināt novada un uzņēmējdarbības attīstību, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire parakstīja papildvienošanos par sadarbības memoranda ar biedrību “Ķekavas novada uzņēmēju padome” pagarināšanu.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašuma Kraujas ielā 5, Bērzmentē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 4.februārī pieņēmusi lēmumu Nr. 5. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašuma Kraujas ielā 5, zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 8070 012 0007, Bērzmentē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 3).
Pieņem Ķekavas novada pašvaldības budžetu 2021. gadam
Ķekavas novada dome 9. februārī apstiprināja 2021. gada Ķekavas novada pašvaldības budžetu vairāk kā 53 milj. eiro apmērā, lielāko artavu atvēlot novada trim prioritātēm - izglītībai, ielu un ceļu infrastruktūrai, vides labiekārtošanai, sociālajam atbalstam un drošībai.
Oficiālā vienotā tīmekļvietne www.covid19.gov.lv
Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir izveidojusi un ik dienas aktualizē oficiālo vienoto tīmekļvietni covid19.gov.lv. Tīmekļvietnē vienuviet apkopota oficiālā informācija par drošības pasākumiem un Covid-19 izplatību, lai iedzīvotājiem būtu ērti un pārskatāmi atrast sev interesējošo informāciju.
Ķekavas novada pašvaldība uzsāk ceļa publiskošanas procesu Vimbukrogā
Lai nodrošinātu iedzīvotājiem netraucētu piekļuvi pie Sausās Daugavas, Ķekavas novada dome 4. februārī atbalstījusi lēmumu piešķirt pašvaldības nozīmes ielas statusu Ābeļu ielas turpinājumam līdz Sausai Daugavai Vimbukrogā, uzsākot ceļa publiskošanas procesu.
Paziņojums par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu 7 nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā, Baložos, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Ķekavas novada dome 2021.gada 21.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.10. “Par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu projekta nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā 2, 4, 6, 8, 10, 12 un “Strazdu iela” Baložos, Ķekavas novadā apstiprināšanu”.
Ķekavas novada Sociālais dienests aicina iedzīvotājus pieteikties krīzes pabalstam
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, lai atbalstītu novada iedzīvotājus, kuri krīzes situācijā ir nonākuši grūtībās un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, Ķekavas novada pašvaldība piešķir pabalstu 80 eiro mēnesī. Pašvaldība krīzes pabalsta saņēmējam papildus izmaksās 50 eiro par katru aprūpējamo bērnu līdz 18 gadu vecumam.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Tīči-1”, Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 4.februārī pieņēmusi lēmumu Nr. 6 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Tīči-1” Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
No 5. līdz 7. februārim tiks atcelti 44 reģionālo maršrutu reisi
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita kritumu no piektdienas, 2021. gada 5. februāra, līdz 7. februārim tiks atcelti 44 reisi 21 maršrutā.
Ķekavas novada skolēni 2020. gadā piedalījušies kultūrizglītības programmā „Latvijas skolas soma”
Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādes – Baložu vidusskola, Ķekavas vidusskola, Pļavniekkalna sākumskola un Daugmales pamatskola, kopš septembra ir aktīvi iesaistījušās Latvijas valsts simtgades programmā “Latvijas skolas soma”, kuras ietvaros skolēniem ir iespēja piedalīties Latvijas kultūras norisēs. Pielāgojoties apstākļiem, pirmo reizi norises bija iespējams baudīt arī digitāli.
Palielina Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem un aukļu darba samaksai
Ķekavas novada dome šodien, 4. februārī, nolēma 2021. gadā paaugstināt pašvaldības līdzfinansējumu aukļu darba samaksai līdz 180 eiro mēnesī, kā arī privātajiem bērnudārziem - par bērniem no 1,5 gada līdz četru gadu vecumam – 277,90 eiro un par bērniem, kam nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei – 200,68 eiro mēnesī.
Aktuālā informācijas automašīnu īpašniekiem Ķekavā
Lai nodrošinātu ielas braucamās daļas, autostāvvietu un pagalmu tīrīšanu no sniega, aicinām automašīnu īpašniekus iepazīties ar aktuālo informāciju un transportlīdzekļu novietošanas ierobežojumiem.
Ķekavas novada pašvaldība daļēji ieviesusi bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas sistēmu
Lai veicinātu atkritumu šķirošanas pieaugumu, Ķekavas novada pašvaldība ir daļēji ieviesusi bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas sistēmu, ko paredzēts visās Latvijas pašvaldībās ieviest līdz 2023. gadam. Šobrīd bioloģisko atkritumu šķirošana ir pieejama privātmāju iedzīvotājiem, savukārt, lai to ikdienā nodrošinātu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem par ekonomiski izdevīgu samaksu, tiek veiktas pārrunas ar atkritumu apsaimniekotāju.
Uzsākti daudzdzīvokļu mājas “Valdlauči-6” Valdlaučos siltināšanas darbi
Uzsākti būvdarbi projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā “Valdlauči-6” Valdlaučos, Ķekavas novadā”.Darbus paredzēts pabeigt 2021.gada decembrī.
Paziņojums par detālplānojuma “Brīvzemnieki” grozījumu apstiprināšanu nekustamajā īpašumā “Brīvzemnieki”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 21.janvārī ir pieņēmusi lēmumu Nr. 9 “Par detālplānojuma “Brīvzemnieki” grozījumu apstiprināšanu nekustamajā īpašumā “Brīvzemnieki”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.2).
Iekšpagalmu un auto stāvvietu attīrīšana no sniega Baložos
Lai notīrītu daudzdzīvokļu māju iekšpagalmus, auto stāvvietas un piebraucamos ceļus no sniega, aicinām automašīnu īpašniekus iepazīties ar aktuālo informāciju un transportlīdzekļu novietošanas ierobežojumiem Baložos.
Atskats par 2020.gadā paveiktajiem darbiem un notikumiem 2020.gadā
2020.gadā realizēti daudzi iedzīvotājiem nozīmīgi, no sirds gaidīti un ilgtspējīgi projekti, kā arī aizvadīti pozitīvu emociju piepildīti pasākumi, kurus ceram sagaidīt arī šogad. Aicinām apskatīt digitālo bukletu un iepazīties ar paveiktajiem darbiem.
Ielu attīrīšana no sniega Ķekavā
Lai nodrošinātu ielas braucamās daļas, autostāvvietu un pagalmu tīrīšanu no sniega, aicinām automašīnu īpašniekus iepazīties ar aktuālo informāciju un transportlīdzekļu novietošanas ierobežojumiem Ķekavā.
Līdz pavasarim apturēti būvniecības darbi Baložos, Uzvaras prospektā
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes speciālisti informē, ka no 29.janvāra ieplānots tehnoloģiskais pārtraukums būvobjektā “Uzvaras prospekta pārbūve no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai Baložos, Ķekavas novadā”.
Ķekavas sociālajā aprūpes centrā par senioriem rūpējas ar vislielāko atbildību
Lai pasargātu klientus un darbiniekus no saslimšanas ar Covid-19, Ķekavas sociālās aprūpes centrā jau kopš marta tiek ievēroti gan valstī noteiktie epidemioloģiskie drošības pasākumi, gan arī papildus izstrādāti iekšējie iestādes noteikumi un īstenoti pastiprināti drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.
Ķekavas novadā “aukļu dienesta” pakalpojumus pērn izmantojuši 370 bērni
Risinot nepietiekamo bērnudārzu skaita jautājumu, Ķekavas novada paš-valdība ģimenēm, kuru bērniņi netiek pašvaldības bērnudārzos, piedāvā alternatīvu iespēju – pašvaldības apmaksātus aukļu pakalpojumus. Novērots, ka 2020. gadā pieaudzis gan aukļu, gan pieskatāmo bērniņu skaits - pagājušajā gadā 200 aukles pieskatījušas 370 bērniņus.
Vairākās maršrutu tīkla daļās no 1. februāra mainīsies sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs
No 2021. gada 1. februāra atsevišķos maršrutos mainīsies pārvadātājs, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus. Mainoties pārvadātājam, kustības sarakstā izmaiņu nebūs; autobusi kursēs tāpat kā līdz šim.
CVK nosaka pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu
Centrālā vēlēšanu komisija 2021. gada 26. janvārī, noteica 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu. Sešās valstspilsētās un 35 novados kopumā būs jāievēl 683 deputāti. Divās valstspilsētās būs jāievēl 13 deputāti, 22 pašvaldību domēs – 15 deputāti, 16 novadu domēs – 19 deputāti, bet vienā novadā – 23 deputāti.
Informācija iedzīvotājiem, pamanot uz ceļa savainotu vai nobrauktu dzīvnieku
Ķekavas novada pašvaldība atgādina- pamanot uz pašvaldības ceļa savainotu vai nobrauktu dzīvnieku, iedzīvotāji aicināti par to ziņot Reģionālajai pašvaldības policijai, savukārt, ja dzīvnieks notriekts uz valsts nozīmes ceļa, nepieciešams sazināties ar VAS “Latvijas valsts ceļi” informatīvā tālruņa dispičeru.
Lielā Talka izsludina konkursu skolēniem
Vislatvijas kustība Lielā Talka un Pasaules Talka rīko konkursu Latvijas skolu 5.-12. klašu skolēniem „Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa”.
Reģionālā pašvaldības policija 2020.gadā saņēmusi vairāk kā 4,5 tūkstošus izsaukumu
Pagājušajā gadā Reģionālā pašvaldības policija (RPP) kopumā saņēmusi vairāk kā 4,5 tūkstošus izsaukumu, no kuriem liela daļa saistīti gan ar sadzīviskiem konfliktiem, gan arī ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu. Dubultojies iedzīvotāju sniegtais informācijas daudzums par likumpārkāpumiem, kas saņemts sociālajos tīklos, izmantojot policijas Facebook profilu.
No 29. līdz 31. janvārim tiks atcelti 42 reģionālo maršrutu reisi
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita kritumu no piektdienas, 2021. gada 29. janvāra, līdz 31. janvārim tiks atcelti 42 reisi 20 maršrutos.
Nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas iespējas ārkārtējās situācijas laikā
Ķekavas novada pašvaldība vērš iedzīvotāju uzmanību, ka šobrīd, kad ārkārtējās situācijas dēļ klātienes apmeklējumam ir slēgti pašvaldības klientu apkalpošanas centri, nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) var apmaksāt tikai elektroniski vai, ja šādas iespējas nav, tad klātienē maksājumus var veikt jebkurā “Maxima” veikalā vai “Latvijas Pasta” nodaļā.
Katlakalnā izbūvēts jauns LED apgaismojums
Katlakalnā, visā Naudītes ielas garumā – no autoceļa A7 līdz Pļavniekkalna ielai,- izbūvēts jauns LED apgaismojums.
Aktuālās satiksmes organizācijas izmaiņas Gaismas ielā, Ķekavā
Lai veiktu moduļu konstrukciju montāžas darbus, objektā Ķekavā "PII Ieviņa moduļu tipa ēkas jaunbūve" paredzamas izmaiņas satiksmes organizācijā Gaismas ielā 19.
CVK izsludina pašvaldību vēlēšanas 5.jūnijā
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 2021. gada 21. janvārī, izsludināja 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas, kas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.
No 22. līdz 24. janvārim tiks atcelti 40 reģionālo maršrutu reisi
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita kritumu no piektdienas, 2021. gada 22. janvāra, līdz 24. janvārim tiks atcelti 40 reisi 19 maršrutos.
Turpinās bērnu reģistrācija uzņemšanai 1. klasē 2021./2022. mācību gadā
Šobrīd Ķekavas novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs mācībām 1.klasē 2021./2022. mācību gadā ir reģistrēti 330 pieteikumi. Pieteikumu reģistrēšana nākamajam mācību gadam turpināsies līdz 2021. gada 30. aprīlim.
Ķekavas novada pašvaldība saņem Valsts kontroles atzinīgu vērtējumu par atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem ārkārtējās situācijas laikā
Pagājušajā gadā Ķekavas novada pašvaldība izmaksājusi gan jau ierastos pabalstus, gan saistībā ar ārkārtējo situāciju papildus iedzīvotāju atbalstam izmaksāti arī krīzes pabalsti vairāk kā 16 tūkstošu eiro apmērā. Kā norāda Valsts kontroles ziņojums, tas ir astotais būtiskākais izlietoto līdzekļu apmērs no visām pašvaldībām.
Noskaidroti Ziemassvētku rotājumu konkursa uzvarētāji
Ziemassvētku rotājumu konkurss “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2020” tiek rīkots jau ceturto reizi un šoreiz tajā ir bijis vislielākais dalībnieku skaits – tika saņemti 35 pieteikumi. Konkursa žūrija ir izvēlējusies desmit konkursa laureātus, kuru rotājumu kompozīcijas bijušas gan krāšņas, gan labi pieejamas apskatei novada iedzīvotājiem, tāpat noskaidrota arī iedzīvotāju simpātija.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" janvāra numurs
Otrdien, 19.janvārī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Ziemassvētku rotājumu konkursa "Uzmirdzi Ķekavas novadā 2020" uzvarētājiem, nozīmīgākajiem notikumiem un paveiktajiem darbiem 2020.gadā, kā arī šī gada aktuālajiem projektiem.
Ķekavas novada kultūras un bibliotēku jaunumus turpmāk uzzini ‘’Ķekavas novads Kultūra’’ Facebook lapā
Lai iedzīvotājiem sociālajos medijos padarītu vieglāk pieejamu un pārskatāmu informāciju par kultūras un bibliotēku jaunumiem Ķekavas novadā, turpmāk, no 1. februāra, visas ziņas par novada kultūras un bibliotēku dzīvi tiks publicētas vienkopus Facebook lapā ‘’Ķekavas novads Kultūra’’.
Būvniecības apjomi Ķekavas novadā turpinājuši augt arī 2020.gadā
Ķekavas novada Būvvaldē 2020.gadā audzis saņemto būvprojektu skaits - aktīvi turpinājusies gan privātmāju celtniecība, gan inženiertīklu pārbūves projekti, kā arī iesniegts liels skaits Ķekavas novada pašvaldības būvniecības ieceru ar mērķi sakārtot teritorijas un uzlabot infrastruktūru novadā.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā, Gaismas ielā 19 pie korpusa 3
Lai smagā automašīna varētu droši izvest atkritumus, Gaismas ielā 19 pie korpusa 3 tiks izvietota ceļa zīme “Apstāties aizliegts”, kas būs spēkā darba dienās no plkst 5.00 līdz 17.00.
Aktuālā informācijas automašīnu īpašniekiem
Lai nodrošinātu ielas braucamās daļas, autostāvvietu un pagalmu tīrīšanu no sniega, aicinām automašīnu īpašniekus iepazīties ar aktuālo informāciju un transportlīdzekļu novietošanas ierobežojumiem.
Iespēja pieteikties uz medību tiesību nomu
Līdz 2021.gada 29. janvārim (ieskaitot) ir iespējams pieteikties uz medību tiesību nomu Ķekavas novada pašvaldības zemes gabalos “Firziķi” un “Puķumeldri”.
Ķekavas novada pašvaldība 2020.gadā piešķīrusi finansējumu novada sportistiem vairāk kā 154 000 eiro apmērā
Atbalstot Ķekavas novada sportistus, 2020. gadā pašvaldība piešķīrusi finansējumu novada individuālajiem sportistiem, sporta klubiem un biedrībām vairāk kā 154 000 eiro apmērā, informē Ķekavas novada pašvaldības Sporta aģentūra.
Ķekavas novadā pārceļ 2021. gada NĪN apmaksas termiņus
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju šodien, 14. janvārī, Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē, tika nolemts pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa trīs 2021. gada apmaksas termiņus - no 31.marta uz 17.maiju, no 17.maija uz 15.jūliju, kā arī no 16.augusta uz 15.septembri.
No 15. līdz 17. janvārim tiks atcelti 40 reģionālo maršrutu reisi
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita kritumu no piektdienas, 2020. gada 15. janvāra, līdz 17. janvārim tiks atcelti 40 reisi 19 maršrutos.
Sociālais dienests aicina nepieciešamības gadījumā saņemt psiholoģisko atbalstu
Šobrīd Covid-19 pandēmijas laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir dabiskas, tomēr, lai izvairītos no krīzes radītām sekām, psiholoģiska atbalsta konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm.
Turpinās projekta ieviešana Baložos
2020. gadā tika uzsākts un šogad turpinās darbs pie projekta īstenošanas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai Baložu pilsētā. Projekts paredz divu ielu pārbūvi – Jaunatnes ielu un Uzvaras prospektu.
Uzsāk izstrādāt jaunveidojamā novada attīstības plānošanas dokumentus
Lai Ķekavas novada pašvaldība savās jaunajās administratīvajās robežās no 2021. gada 1.jūlija nodrošinātu normatīvajos aktos noteikto funkciju un uzdevumu izpildes nepārtrauktību un pēctecību novada attīstībā, ir uzsākta Ķekavas novada Ilgtpējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam aktualizācija un jaunas Attīstības programmas 2021.-2027. gadam izstrāde.
2021. gada 5. jūnijā - pašvaldību vēlēšanas
Sestdien, 2021. gada 5. jūnijā Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Atšķirībā no iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, šajās vēlēšanās būs ievērojami mazāks vietvaru un ievēlamo deputātu skaits. Administratīvi teritoriālā reforma, paredz, ka Latvijā būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā, savukārt domēs ievēlējamo deputātu skaits samazināsies gandrīz uz pusi.
Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā izmaksājusi pabalstus gandrīz 400 tūkstošu eiro apmērā
Pagājušajā gadā pašvaldība izmaksājusi gan jau ierastos pabalstus, gan, saistībā ar ārkārtējo situāciju, papildus iedzīvotāju atbalstam, izmaksāti arī krīzes pabalsti. Kopumā Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā pabalstos izmaksājusi gandrīz 400 tūkstošus eiro.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rūķi-1”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 18. “Par detālplānojuma “Rūķi-1” grozījumu izstrādes uzsākšanu Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 33.).
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu detālplānojumā “Lejas Birznieki”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 19. “Par detālplānojuma “Lejas Birznieki” grozījumu izstrādes uzsākšanu Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 33.).
Par pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanu ziemā
Viena no pašvaldības funkcijām ir nodrošināt pašvaldībai piederošo ielu, ceļu un stāvlaukumu uzturēšanu, kas ietver arī brauktuvju attīrīšanu no sniega.
Pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti
Īstenojot Covid-19 infekcijas izplatības novēršanas pasākumus un ievērojot valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Ķekavas novada pašvaldības pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti.
Lasītāju apkalpošana Ķekavas novada bibliotēkās ārkārtējās situācijas laikā
No 12.janvāra Ķekavas novada bibliotēkas atsāks apkalpot lasītājus, tādēļ aicinām apmeklētājus iepazīties ar bibliotēkas apmeklējuma noteikumiem.
Pierīgas pašvaldību apvienība pārtop apvienībā “Rīgas metropole”
Pirmdien, 11. janvārī, sanākot Pierīgas pašvaldību apvienības biedru kopsapulcei tika pieņemti jauni organizācijas statūti. Turpmāk tā sauksies Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “RĪGAS METROPOLE” , tādejādi atspoguļojot apvienības jaunos mērķus un uzdevumus.
Atgādinām, ka atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami
Kaut arī ir iestājušies ziemai atbilstoši laika apstākļi un steidzamies baudīt ziemas priekus, ir jābūt piesardzīgiem, jo ledus kārta joprojām daudzviet ir plāna un atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami. Aicinām arī vecākus pārrunāt ar saviem bērniem to, ka šobrīd uz ūdenstilpnēm atrasties nav ieteicams.
Realizējot projektu “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ķekavas novada pašvaldībā”, pabeigti projektēšanas darbi
2019.gada nogalē pašvaldība noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru (CFLA) par projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ķekavas novada pašvaldībā”.
Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā ģimenēm izsniegusi 2733 brīvpusdienu pakas
Lai atbalstītu Ķekavas novadā dzīvojošās ģimenes, kuru bērniem ārkārtējās situācijas laikā mācību process norisinājās attālināti, Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā kopumā izsniegusi 2733 brīvpusdienu pakas. Šim mērķim izlietoti gandrīz 70 tūkstoši eiro.
Pagājušajā gadā piešķirti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā
Ķekavas novada pašvaldība 2020. gadā piešķīrusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā. Gandrīz 40 % no atvieglojumu kopējās summas jeb 38 tūkstoši piešķirti novada daudzbērnu ģimenēm.
Ķekavas novada Daugmales pagastā no 2021.gada 1.februāra maina apkalpojošo pasta nodaļu
Uzklausot Ķekavas novada Daugmales pagasta iedzīvotāju ieteikumus pasta pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai, no 2021.gada 1.februāra tiek mainīta šīs teritorijas iedzīvotājus apkalpojošā pasta nodaļa. Turpmāk šīs teritorijas adreses apkalpos Ķekavas pasta nodaļa, savukārt pasta indekss klientiem paliek nemainīgs – LV-2124.
Ķekavas novada pašvaldība vairāk kā 17 000 eiro apmērā izmaksājusi stipendijas vidusskolēniem
Jau sesto gadu pēc kārtas abās Ķekavas novada vidusskolās 10.-12. klašu audzēkņi par labām sekmēm saņem stipendijas 30 vai 50 eiro apmērā. Pavasara semestrī stipendiju saņēma 39 vidusskolēni, bet rudens semestrī skaits palielinājies līdz 48 vidusskolēniem.
Izstrādā Ķekavas un Baldones novadu pašvaldību apvienošanās projektu
Atbilstoši Administratīvi teritoriālai reformai no 2021. gada 1. jūlija jaunveidojamā Ķekavas novada teritorijā iekļausies arī Baldones novads, līdz ar to, lai nodrošinātu veiksmīgu abu pašvaldību apvienošanās projekta izstrādi, Ķekavas novada un Baldones novada pašvaldības uzsākušas kopīgu darbu, izveidojot vairākas darba grupas.
Veiks grunts izpēti zem projektētās Baložu vidusskolas piebūves
Saistībā ar Baložu vidusskolas jaunās piebūves un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi tiks veikti izpētes darbi gruntij zem projektētās ēkas. Šos izpētes darbus plānots veikt sākot ar 7. janvāri.
Piesaki nominantu Ķekavas novada sporta laureātam 2020
Pretendentu pieteikumus var iesniegt līdz 2021. gada 5. janvārim Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrā vai aizpildot anketu elektroniski.
Zelta kāzas svin Leiboviču ģimene no Ķekavas
Gada nogalē, 31. decembrī, Oļegs un Tamāra Leiboviči nosvinēja savu 50. kāzu jubileju. Apsveicam Zelta pāri un viņu ģimeni skaistajā dzīves notikumā!
Ķekavas novada pašvaldība izsaka pateicību ilggadējai Ķekavas Mākslas skolas direktorei darba gaitas noslēdzot
Šī gada nogalē savas darba gaitas noslēdz Ķekavas Mākslas skolas direktore Inga Zālīte-Cērūze, kura sniegusi lielu ieguldījumu gan mākslas skolas izveidē, gan tās pilveidošanā un paplašināšanā, veidojot mācību iestādi, kuras audzēkņi sasniedz panākumus gan valsts, gan pasaules mērogā.
Ziemassvētku rotājumu konkursā saņemti 35 pieteikumi
Ziemassvētku rotājumu konkurss “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2020” tiek rīkots jau ceturto reizi un šogad tajā ir vislielākais dalībnieku skaits – ir saņemti 35 pieteikumi.
Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros jau 530 personas reģionā saņem sociālos pakalpojumus
Rīgas plānošanas reģionā, kurā ietilpst arī Ķekavas novada pašvaldība, tiek īstenots nozīmīgais deinstitucionalizācijas projekts. Atskatīsimies, kas tā ietvaros šogad paveikts un kādi tuvākie darbi vēl īstenojami.
Satiksmes izmaiņas Uzvaras prospektā
Lai veiktu inženierkomunikāciju izbūvi, laika posmā no 2021.gada 4.janvāra līdz 20. janvārim tiks slēgta satiksmes kustība Uzvaras prospektā, Baložos.
Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu mājokļu drošību
Reģionālā pašvaldības policija aicina iedzīvotājus gaidāmajās svētku brīvdienās parūpēties par sava mājokļa drošību. Policijas novērojumi liecina, ka zādzību skaits no mājokļiem palielinās rudens un ziemas mēnešos, kad iestājies tumšais laiks un arī gada nogales svētku laikā, kad iedzīvotāji mājokli atstāj nepieskatītu vai vienkārši kļūst neuzmanīgāki.
Tiks uzsākti veloceliņa izbūves darbi gar autoceļu V2
Šonedēļ tiks uzsākti darbi pie apvienotā gājēju un veloceliņa izbūves gar autoceļu V2 - no Mazās Rāmavas ielas Valdlaučos līdz Egļu ielai Katlakalnā.
Uzsāk Saules ielas pārbūvi Odukalnā
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā būvnieks - SIA "Vianova- šonedēļ tiks uzsākti pirmie Saules ielas pārbūves darbi.
Odukalna ielas posmā izbūvēts jauns LED apgaismojums
Ķekavas novada pašvaldība izbūvējusi jaunu LED apgaismojumu Ķekavā, Odukalna ielas posmā, no Saules ielas līdz autoceļam A7. Vēsturiski biji izveidojusies situācija, ka blīvi apdzīvotajā Odukalna teritorijā tieši šis posms, kur ir intensīva gājēju un autotransporta plūsma, bija palicis bez apgaismojuma. Līdz ar minētajiem izbūves darbiem, šī problēma ir atrisināta.
Baložos, Miglas ielā, uzstādīts jauns LED apgaismojums
Lai pilnveidotu un modernizētu ielu infrastruktūru un rūpētos par satiksmes dalībnieku drošību, Ķekavas novada pašvaldība uzstādījusi jaunu LED apgaismojumu Baložos, Miglas ielā.
Samazina vecāku līdzfinansējumu Ķekavas novada profesionālās ievirzes skolās
Ķekavas novada dome 17. decembrī atbalstīja lēmumu samazināt vecāku līdzfinansējumu visu trīs Ķekavas novada profesionālās ievirzes izglītības iestāžu audzēkņiem sākot ar 2020. gada 1.decembri līdz ārkārtējās situācijas beigām.
Ķekavā diskutē par Rail Baltica projekta aktualitātēm
Novembra beigās Ķekavas novada pašvaldībā notika informatīvā sapulce, kurā kopā ar pārstāvjiem no Satiksmes ministrijas, AS “RB Rail, “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un būvniecības uzņēmumu SIA “Olimps” pārrunāja aktuālos jautājumus par Rail Baltica projekta posmu “Vangaži-Salaspils-Misa”.
Izmaiņas pašvaldības darba laikā decembrī
Ķekavas novada pašvaldības darba laika izmaiņas svētku laikā.
Divu nedēļu laikā biedrība “Laiks Jauniešiem” sniegusi palīdzību 1521 grūtībās nonākušiem cilvēkiem
Jaunieši Rīgas pilsētā, Bauskas, Ķekavas un Iecavas novados organizē labdarības maratonu “Roku rokā”, sniedzot palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem pensionāriem.
Apstiprināti jauni Covid-19 ierobežojumi no 21. decembra līdz 11. janvārim
Ceturtdien, 17. decembrī Ministru Kabinets lēma par papildus stingrākiem ierobežojumiem, kas stāsies spēkā no 21. decembra un šobrīd būs spēkā līdz 11. janvārim.
Ķekavas novada Sociālais dienests sniedz palīdzību vardarbībā cietušajiem un vardarbības veicējiem
Lai novērstu turpmāko vardarbību un palīdzētu gan vardarbībā cietušajiem pārvarēt psiholoģiskās traumas, gan vardarbības veicējiem rast izpratni par emocionālo un fizisko vardarbību, kā arī apgūt dusmu kontroles mehānismus, negatīvo emociju pārvēršanu pozitīvajās un nevardarbīgās audzināšanas niansēs, Sociālais dienests sekmīgi pielieto metodes, kas pagājušajā gadā izstrādātas kopā ar ekspertiem.
URBACT programmas projekta “Cities4CSR” aktualitātes
Programmas URBACT projekta “Cities4CSR” veiksmīgai īstenošanai Ķekavas novada pašvaldība ir izveidojusi pastāvīgu vietējo rīcības grupu, kas tiks iesaistīta svarīgu projekta jautājumu izskatīšanai, ideju ģenerēšanai un aktivitāšu saskaņošanai.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" decembra numurs
Otrdien, 15.decembrī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par ielu infrastruktūras uzlabojumiem novadā, atbalstu pedagogiem un iedzīvotājiem ārkārtējās situācijas laikā, kā arī cietiem aktuālajiem notikumiem. Šajā numurā arī plašas galerijas ar Ķekavas novada rotājumiem un Ķekavas vidusskolas jauno korpusu.
Ūdens padeves pārtraukums Saulgriežu ielā
Šī gada 16. decembrī sakarā ar maģistrālā ūdensvada remonta darbiem Saulgriežu ielā tiks pārtraukta ūdens apgāde klientiem Saulrgiežu ielā un pieguļošajās ielās, kā arī Kalnu ielā, Lapu ielā, Purva ielā un citās tuvumā esošajās ielās.
Bērnudārzā “Ieviņa” Ķekavā tiks nodrošinātas dežūrgrupas
No 15. decembra pirmsskolas izglītības iestāde “Ieviņa” Ķekavā atsāk darbu, nodrošinot dežūrgrupas tām ģimenēm, kurām šajā ārkārtējā situācijā dažādu apsvērumu dēļ nav iespējams bērnus pieskatīt mājās.
Divu nedēļu laikā biedrība “Laiks Jauniešiem” sniegusi palīdzību 1521 grūtībās nonākušiem cilvēkiem
Jaunieši Rīgas pilsētā, Bauskas, Ķekavas un Iecavas novados organizē labdarības maratonu “Roku rokā”, sniedzot palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem pensionāriem. Palīdzība tiek sniegta par uzņēmumu un līdzcilvēku saziedotajiem līdzekļiem un produktiem, sagatavojot pārtikas un nepārtikas paciņas, kā arī nepieciešamības gadījumā sniedzot palīdzību apģērbu jautājumā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 3.decembra sēdes lēmumu Nr.15 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 3.decembra sēdes lēmumu Nr.18 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Arī 2020. gadā pašvaldība īpaši pievērsusi uzmanību degradēto teritoriju sakopšanai
Turpinot mērķtiecīgi pērn uzsākto darbu pie degradēto teritoriju sakopšanas Ķekavas novadā, arī 2020. gadā Ķekavas novada pašvaldība īpaši ir pievērsusi uzmanību pašvaldībai piederošo degradēto teritoriju sakopšanai.
Ķekavas novadā tiks atvērts ‘’Centrālās laboratorijas’’ Covid-19 testēšanas punkts
Reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas izmaiņām un iedzīvotāju pieprasījumu, ‘’Centrālā laboratorija” paplašinājusi Covid-19 analīžu paraugu noņemšanas punktu skaitu Latvijā, izveidojot testēšanas vietu arī Ķekavas novadā, kas atrodas pie Ķekavas sporta kluba.
Lasītāju apkalpošana Ķekavas novada bibliotēkās ārkārtējās situācijas laikā
No 3. decembra Ķekavas novadā bibliotēkām pakalpojumu sniegšanā ir jāievēro stingrāki Covid-19 ierobežojumi. Bibliotēkas turpina apkalpot klātienē (izņemot Daugmales pagasta bibliotēku), ievērojot šādus noteikumus, kas ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtējās situācijas beigām.
Arhīvs
  Drukāt