Covid-19 dēļ dr. Ditas Zeltiņas ģimenes ārsta prakse strādās attālināti
Covid-19 dēļ no 26. oktobra uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikto karantīnas laiku attālināti strādās dr. Ditas Zeltiņas ģimenes ārsta prakse.
No 26. oktobra Ķekavas baseins atvērts publiskam apmeklējumam
No 26. oktobra Ķekavas baseins darbadienu vakaros, ceturtdienās, sestdienās un svētdienās būs atvērts publiskam apmeklējumam.
Latvijas savienības „Černobiļa” piešķir apbalvojumu ķekavietim
Latvijas Ugunsdzēsības muzejs kopā ar Latvijas savienības „Černobiļa” biedrību septembrī atklāja izstādi, kas veltīta 34. gadadienai kopš pasaulē notika lielākā atomelektrostacijas avārija Černobiļā.
Mājražotājiem plāno nepiemērot maksu par ielu tirdzniecības atļaujām
Uzklausot Ķekavas novada Uzņēmēju padomes ierosinājumu, lai veicinātu mājražotāju un mazo uzņēmumu darbību, Ķekavas novada pašvaldība rosina piešķirt 100% atlaidi ielu tirdzniecības atļaujas saņemšanai tiem, kuri nomā tirdzniecības vietu, nevis izmanto pašvaldības noteikto tirdzniecības vietu.
Uzsākti pirmie priekšdarbi bērnudārza “Ieviņa” piebūves būvniecībai Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi pirmos priekšdarbus, lai jau šogad varētu uzsākt moduļu tipa piebūves būvniecību bērnudārzam “Ieviņa” Ķekavā. Pēc piebūves būvniecības beigām bērnudārzs varētu papildus uzņemt vairāk kā 140 bērnus jeb sešas grupiņas.
Šonedēļ piedalies Ķekavas novada Uzņēmēju dienās tiešsaistē
Pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, kā arī rūpējoties par dalībnieku un lektoru veselību, 28.-29. oktobrī, Ķekavas novada Uzņēmēju dienu pasākumos klātienē varēs piedalīties ierobežots apmeklētāju skaits, tādēļ aicinām izmantot iespēju un sekot līdzi ekspertu diskusijām Ķekavas novada sociālo tīklu tiešraidēs.
Izbūvēs speciālo apgaismojumu gājēju pārējām Baložos
Ķekavas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar būvuzņēmumu SIA “Eltors” par divu gājēju pāreju apgaismojuma izbūvi Baložos, Rīgas iela 4 un 14.
Notiks pirmais EXIT RĪGA apmācību seminārs tūrisma pakalpojumu sniedzējiem
Pierīgas tūrisma reģions EXIT RĪGA aicina uz pirmo, no kopumā diviem, apmācību semināriem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Semināra galvenā tēma būs vienots tūrisma piedāvājums Pierīgā un tas norisināsies š.g. 28.oktobrī no pl.10.00 jaunatklātajā kultūras centrā „Ulbrokas Pērle” (Institūta iela 3, Ulbroka, Stopiņu novads).
Jaunais SIA “Baložu komunālā saimniecība”siltumapgādes tarifs
SIA "Baložu komunālā saimniecība" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegusi siltumenerģijas apgādes sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteikto (piedāvāto) tarifu, kas ir aprēķināts saskaņā ar 14.04.2010.
Siltinās daudzdzīvokļu māju Ķekavā, Nākotnes ielā 36
SIA “Ķekavas nami” informē, ka, turpinot darbu pie ēku energoefektivitātes paaugstināšanas, šonedēļ tiks uzsākti apjomīgākie siltināšanas darbi daudzdzīvokļu mājai Ķekavā, Nākotnes ielā 36. Šajā ēkā ir 122 dzīvokļu, un pēc siltināšanas projekta īstenošanas plānots panākt siltumenerģijas ietaupījumu apkurei vismaz par 52%.
Bezmaksas rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem
No 2020. gada 1.septembra Biedrība “Baltic Nutrition and Health Federation” Ķekavas novadā ar Eiropas Sociālā Fonda atbalstu uzsāk projekta īstenošanu, kura ietvaros bērni ar funkcionāliem traucējumiem un šo bērnu likumiskie pārstāvji var saņemt bezmaksas rehabilitācijas pakalpojumus.
Par apkures sezonas sākšanos Ķekavas novadā
Kā informē Ķekavas novada apsaimniekošanas uzņēmumi – SIA “Baložu komunālā saimniecība” un SIA “Ķekavas nami”, šobrīd novadā ir uzsākta apkures sezona un apkure pieslēgta apsaimniekošanā esošajām mājām.
EKO diena Ķekavas novadā – 7. novembrī
EKO diena jau 7.novembrī, tādēļ atgādinām, ka ikvienam, kas pieteicis lielgabarītu vai elektropreču izvešanu 7.novembra rītā līdz plkst. 8.00 izvedamās lietas jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera, un dienas laikā tās tiks aizvestas.
Uzvaras prospektā uzsāks ūdensvada un sadzīves kanalizācijas cauruļvadu nomaiņu
Oktobra otrajā pusē Baložos Uzvaras prospekta pārbūves ietvaros plānots uzsākt ūdensvada un sadzīves kanalizācijas cauruļvadu nomaiņu prospekta posmā no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai.
Karstā ūdens pārtraukums Baložos
SIA “Baložu siltums” informē, ka sakarā ar tehnoloģisko cauruļvadu pārslēgumu siltumtīklu kontūrā, 22.oktobrī no plkst. 08.00 līdz 20.00 “vecajos” Baložos tiks pārtraukta apkures un karstā ūdens padeve.
Ūdens padeves pārtraukums Baložos
SIA "Baložu komunālā saimniecība" informē, ka sakarā ar ūdenssaimniecības būvdarbiem Baložos, posmā no Uzvaras prospekta 17 līdz Cālišpurva ielai 21. un 22.oktobrī, plkst. 9.00-16.00 paredzēts ūdens padeves atslēgums.
Ķekavas ambulancē paplašinājies ārstu speciālistu klāsts, iedzīvotāji vairāk apmierināti ar ambulances pakalpojumiem
Izvērtējot Ķekavas ambulances darbību piecos gados un iepazīstoties ar iedzīvotāju aptaujas rezultātiem par ambulances pakalpojumiem, kas liecina par pozitīvu novērtējuma pieaugumu, tika apstiprināta Ķekavas ambulances stratēģija turpmākajiem trijiem gadiem.
Uzsāks pārbūves darbus Saulgriežu ielā Baložos
Pirmdien, 19. oktobrī, Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā būvnieks - SIA “VIA” - plāno uzsākt pārbūves darbus Saulgriežu ielā Baložos.
Par Ķekavas un Daugmales baseinu darbību līdz 6. novembrim
Ņemot vērā valdības noteiktās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, no 17. oktobra līdz 6. novembrim ir izmaiņas abu peldbaseinu darbībā Ķekavas novadā.
Par dienas centru darbību līdz 6. novembrim
Ņemot vērā valstī noteiktās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, no 17. oktobra līdz 6. novembrim apmeklētājiem ir slēgts dienas centrs “Adatiņas” Daugmalē un satikšanās vieta “Rosme” Valdlaučos (Meistaru ielā 43)
Aktuālā informācija Ķekavas novada pašvaldības apmeklētājiem
Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību un ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, no 17. oktobra apmeklētājiem obligāti jālieto mutes un deguna aizsegi, apmeklējums pie speciālista otrdienās, trešdienās un piektdienās – obligāti jāpiesaka iepriekš.
Līdz 12. novembrim aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību
Sācies iedzīvotāju balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, lai noteiktu un apbalvotu tās Latvijas pašvaldības, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem un piemērotas vides nodrošināšanai. Ikviens iedzīvotājs līdz 12. novembrim aicināts iepazīties ar pašvaldībās paveikto un izteikt savu viedokli www.vietagimenei.lv.
Valdības noteiktās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai
Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība 13. oktobrī, pieņēma lēmumu, ka no 14. oktobra, sejas maskas būs jālieto arī veikalos, muzejos, izstādēs un citās vietās. Tāpat būs stingrāki nosacījumi sabiedriskajā ēdināšanā.
Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids
No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad esizvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" oktobra numurs
Otrdien, 13.oktobrī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par akcijas "Iestādi koku" rezultātiem, EKO dienām un vides akciju, Ķekavas novada pedagogu konkursa laureātiem, kā arī citiem aktuālākajiem notikumiem Ķekavas novadā.
Notiks Ķekavas novada Teritorijas plānojuma darbnīcas
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un nekustamo īpašumu īpašniekus uz darbnīcām, lai iepazītos ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma pilnveidoto redakciju.
Šonedēļ Ķekavā, Gaismas ielā 19, k.3, uzsāks iekšpagalma asfaltēšanas darbus
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā šonedēļ tiks uzsākti iekšpagalma seguma asfaltēšanas darbi Ķekavā, pie daudzdzīvokļu mājas - Gaismas ielas 19, korpusa nr. 3. Būvdarbu laikā pie šīs daudzdzīvokļu mājas būs noteikti satiksmes ierobežojumi, informē Īpašumu pārvalde.
Godina labākos Ķekavas novada pedagogus
Novērtējot pedagogu darbu un sakot paldies par ieguldījumu kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā, 9.oktobrī Ķekavas kultūras namā tika godināti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti 2019./.2020. mācību gadā.
Daugmalē demontēta gājēju pāreja pie veikala “Elvi”
VAS “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka, noslēdzoties asfalta virskārtas atjaunošanas darbiem, gājēju pāreja Daugmales centrā, pretī veikalam "Elvi", vairs netiks atjaunota, tādēļ iedzīvotāji aicināti izmantot 100 metrus tālāk esošo gājēju pāreju.
“Burās” uzlabos meliorācijas sistēmas darbību
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka tuvākajās dienās Baložos noslēgsies meliorācijas grāvja tīrīšanas darbi no Saulgriežu ielas līdz ietekai Ostvalda kanālā.
Pasaules Olu dienas ceļojošais street food restorāns sestdien piestāj arī Iecavā un Ķekavā
Sestdien, 10. oktobrī, Pierīgā paredzētas īpašas Pasaules Olu dienas aktivitātes, kuru ietvaros Iecavas un Ķekavas iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas baudīt gardas olu ēdienu maltītes un aizraujošas izklaides aktivitātes.
Pašvaldība atgādina: sejas masku lietošana skolēnu autobusos no 13 gadu vecuma ir obligāta
Pēc skolēnu autobusu vadītāju novērojumiem ne visi skolēni ievēro noteikto prasību par sejas masku lietošanu transportā, tādēļ no 12.oktobra Reģionālā pašvaldības policija pastiprināti sekos līdzi deguna un mutes aizsega lietošanai skolēnu autobusu maršrutos.
Vides akcija – nodod bezmaksas BIO atkritumus un četras nolietotās vieglās automašīnas riepas!
Vides pakalpojumu uzņēmums SIA "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību no 15. oktobra līdz 15. novembrim šķiroto atkritumu savākšanas laukumā “Gurnicas” organizē novada iedzīvotājiem bezmaksas akciju vieglo automašīnu riepu un bioloģiski noārdāmo (BIO), jeb “zaļo” kompostējamo atkritumu savākšanai.
Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā
2020.gada 17.oktobrī paredzēts projekta «Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā” noslēguma pasākums “Biedrību un iedzīvotāju kopienu ideju domnīca”.
Karstā ūdens pārtraukums Baložos
SIA “Baložu siltums” informē, ka, katlumājas rekonstrukcijas dēļ “vecajos” Baložos tiks pārtraukta karstā ūdens padeve no 16. oktobra plkst. 16.00 līdz 18.oktobra plkst.20.00.
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus plašāk izmantot e-pakalpojumus un attālinātās iespējas saziņai ar pašvaldību!
Saslimstības ar Covid 19 riska mazināšanas nolūkos, kā arī lai nodrošinātu pulcēšanās un drošības nosacījumus, aicinām būt atbildīgiem un izvērtēt, vai pašvaldības apmeklējums klātienē ir nepieciešams.
Titurgā tiek izbūvēts strītbola laukums
Šobrīd Titurgā aktīvi notiek strītbola laukuma izveides būvdarbi, kurus veic SIA “Baltijas būve”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Pumpuri”, Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 1.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 10. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Pumpuri”, Dzintaros, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Lapmeži” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Grīzupes ielā 8, Grīzupes ielā 10 un Grīzupes ielā 12, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 1.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 13. “Par detālplānojuma “Lapmeži” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Grīzupes ielā 8, Grīzupes ielā 10 un Grīzupes ielā 12, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 27.).
Paziņojums par detālplānojuma uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 1.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 17. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas ielā 59, Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Titurgas iela 26” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Titurgas ielā 26, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 1.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 18. “Par detālplānojuma “Titurgas iela 26” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Titurgas ielā 26, Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rolandi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 1.oktobra lēmumu Nr.14 (protokols Nr.27) “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Rolandi”, kadastra numurs 8070 008 1962, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”, uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam “Rolandi”, kadastra numurs 8070 008 1962, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dravas-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 1.oktobra lēmumu Nr.15 (protokols Nr.27) “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Dravas-1”, kadastra numurs 8070 005 0060, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”, uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam “Dravas-1”, kadastra numurs 8070 005 0060, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu nekustamajam īpašumam “Brīvzemnieki”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 1.oktobrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Brīvzemnieki” grozījumu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu 7 nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā, Baložos, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2020.gada 1.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 19. “Par detālplānojuma “Titurgas iela 31” grozījumu projekta nekustamajiem īpašumiem Strazdu ielā 2, 4, 6, 8, 10, 12 un “Strazdu iela” Baložos, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Aicinām iedzīvotājus iesniegt priekšlikumus 2021.gada budžetam
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie nākamā gada budžeta plānošanas un šī gada darbu izvērtēšanas. Uzsākot plānošanas procesu, aicinām iedzīvotājus iesniegt savas idejas, ieteikumus, priekšlikumus un risināmos jautājumus tālākai novada veiksmīgai izaugsmei.
No 7. oktobra sabiedriskajā transportā obligāti jālieto sejas maskas
Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir strauji pieaugusi, tāpēc valdība 5. oktobrī, lēma, ka no trešdienas, 7. oktobra, braucot sabiedriskajā transportā visā Latvijā, būs jālieto sejas maskas. Līdz šim šāda prasība bija divās pašvaldībās – Kuldīgā un Daugavpilī.
Izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika 2020” norisināsies no 8. līdz 10.oktobrim
No 8. līdz 10. oktobrim Izstāžu kompleksā Rāmava norisināsies gadskārtējā izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika 2020”. Izstādes atklāšana notiks 8.oktobrī, plkst. 11:00, izstādi atklās Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.
Renovēta daudzdzīvokļu māja Ķekavā, Nākotnes ielā 8
SIA ‘’Ķekavas nami” informē, ka ir pabeigti renovācijas darbi 30 dzīvokļu mājai Ķekavā, Nākotnes ielā 8.
Ķekavā asfaltēs iekšpagalmu pie daudzdzīvokļu mājas Gaismas ielā 19, k.3
Ķekavas novada pašvaldība oktobra vidū plāno uzsākt ielas seguma asfaltēšanas darbus Ķekavā, pie Gaismas ielas 19, korpusa nr. 3. Darbu ietvaros pie šīs mājas tiks atjaunota ielas seguma virskārta, informē Īpašumu pārvalde.
Titurgā atjaunota siltumapgāde dzīvojamām mājām
SIA “Baložu komunālā saimniecība” informē, ka siltumtrašu modernizācijas projekta ietvaros ir veiksmīgi pabeigti siltumtrašu metināšanas darbi ātrāk nekā bija plānots, tāpēc jau 2. un 3. oktobrī bija iespējams atjaunot siltumapgādi dzīvojamām mājām Titurgā. Līdz ar to turpmāk ilgstoši atslēgumi Titurgā nav plānoti.
Baložos asfaltēs Jaunatnes ielu
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde informē, ka šonedēļ - 6. un 7. oktobrī – Baložos tiks asfaltēta Jaunatnes iela.
Grantu programmā “(ie)dvesma” iesniegtas vairāk nekā 70 biznesa idejas
SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadu kopīgi rīkotajā grantu programmā “(ie)dvesma” šogad saņemti 75 pieteikumi jaunu biznesa ideju attīstīšanai Pierīgā. Maksimālā naudas summa, uz ko var pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 000 eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.
Apkures sezona Latvijā daudzviet sākusies ar zemākiem tarifiem
Pateicoties zemajām dabasgāzes cenām, daudzviet Latvijā iedzīvotāji šajā apkures sezonā par siltumenerģiju maksās mazāk. Tarifi šogad ir samazinājušies aptuveni 30% regulēto siltumenerģijas uzņēmumu, kas nodrošina vairāk nekā 75% no visas sabiedrisko pakalpojumu lietotājiem nodotās siltumenerģijas Latvijā.
Noslēgušies siltumtrases posma būvdarbi Baložos
SIA “Baložu siltums” šobrīd veic divu siltumapgādes sistēmas modernizācijas projektu realizāciju Baložos un Titurgā. Projekti tiek realizēti programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē" ietvaros.
Uzņēmēju dienas aicina uz ekspertu diskusijām un digitālām apmācībām
No 28. līdz 30. oktobrim jau ceturto reizi norisināsies Ķekavas novada Uzņēmēju dienas, īpašu uzmanību pievēršot nākotnes izaicinājumiem darba tirgū, atbalsta saņemšanas iespējām uzņēmējiem un digitālo rīku efektīvai izmantošanai. Šogad, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, ekspertu diskusijām būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē.
Turpina labiekārtot Medema parku Baložos
Ķekavas novada pašvaldība turpina Medema parka labiekārtošanu Baložos, šim mērķim budžeta grozījumos papildus piešķirot vairāk kā 30 000 eiro.
Satiksmes izmaiņas uz Misas kanāla ceļa
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un saglabātu ceļa segumu, tiks ierobežota satiksme kravas transportam uz Misas kanāla ceļa. Ceļa posmu ir iespējams apbraukt pa Latvijas Valsts ceļiem.
Pie Baložu vidusskolas sporta zāles turpmāk būs terminēta stāvvieta
Lai nodrošinātu pedagogiem, skolēnu vecākiem un nodarbību apmeklētājiem ērtāku piekļuvi pie Baložu vidusskolas sporta zāles, paredzēts veikt izmaiņas satiksmes organizācijā, nosakot terminētas stāvvietas izveidi.
Līdzjūtība Ķekavas draudzības biedrības goda priekšsēdētāja tuvieniekiem un draugiem
Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem mūžībā pavadot Herbertu Adami. Adami kungs bija Ķekavas draudzības biedrības goda priekšsēdētājs un Bordesholmas - Ķekavas sadraudzības veidošanai nesavtīgi veltījis savu laiku, enerģiju un līdzekļus.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Grifi”, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 17.septembra lēmumu Nr.24 (protokols Nr.25) “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Grifi”, kadastra numurs 8070 008 2758, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”, uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam “Grifi”, kadastra numurs 8070 008 2758, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Mākslinieki”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 25. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Mākslinieki”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 25.).
Budžeta grozījumos piešķir naudu ceļu investīciju projektiem Baložos, Ķekavā un Rāmavā
Ķekavas novada dome 28. septembrī apstiprināja 2020. gada pašvaldības budžeta grozījumus, lai galvenokārt atvēlētu papildu finansējumu ceļu investīciju projektu īstenošanai – Saulgriežu ielas Baložos un Saules ielas Ķekavā pārbūvei, kā arī veloceliņa izbūvei gar valsts autoceļu V2. Šiem projektiem pašvaldība budžeta grozījumos šogad piešķīrusi līdzfinansējumu vairāk kā 174 000 eiro.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Namiķi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 26. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Namiķi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 25.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Vecbunkas-4”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 27. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Vecbunkas-4”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 25.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Letiņi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 28. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Letiņi”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 25.).
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Dzelzkaļi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Dzelzkaļi” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Vecabras”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Vecabras” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma uzsākšanu nekustamajā īpašumā Krišjāņa Barona ielā 9B, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 17.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 29. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Krišjāņa Barona ielā 9B, Baložos, Ķekavas novadā”.
Reģionālajai pašvaldības policijai top jauna mājvieta
Ķekavas novada pašvaldība veiksmīgi turpina Reģionālajai pašvaldības policijai paredzētās ēkas atjaunošanas darbus Ķekavā, un šobrīd jau paveikti 80% no kopējā darba apjoma.
Laivu brauciens "Daugavkrasti" 10.oktobrī
Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrs 10. oktobrī rīko laivu braucienu “Daugavkrasti”, kurā akcents, kā jau liecina nosaukums, likts uz mūsu tautas likteņupi un tās krastiem tepat Pierīgā.
Aktuālā informācija Ķekavas novada pašvaldības apmeklētājiem
Sakarā ar remontdarbiem Uzvaras prospektā, Baložu pilsētas pārvaldes ēkā no 25. septembra līdz 23.oktobrim būs slēgta galvenās ieejas durvis, nodrošinot apmeklētāju iekļūšanu ēkā no otras puses, izmantojot Sociālā dienesta ieeju. Tāpat aicinām iedzīvotājus ņemt vērā, ka no 28.septembra līdz 13.oktobrim Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumi tiks nodrošināti tikai Baložu pilsētas pārvaldē.
No 28.septembra līdz 5.oktobrim Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 28.septembra līdz 5.oktobrim Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 17, 17 k-2 un Titurgas ielā 8.
Ķekavā diskutē par par zaļās mobilitātes un zaļās atpūtas iespējām
Ķekavas novada pašvaldība URBACT programmas projekta “Cities4CSR” ietvaros organizēja darbsemināru ar ārējām un vietējām ietekmes pusēm, lai apspriestu par zaļās mobilitātes un zaļās atpūtas iespējām, veicinot novada ilgtspēju un atbildību.
Aizvadīta projekta „Tūrisms kopā” noslēguma konference
22. septembrī Doles Tautas namā Ķekavā, notika LEADER sadarbības projekta „TŪRISMS KOPĀ” noslēguma konference.
Pilnveido skolēnu autobusu maršrutus Ķekavas novadā
Lai padarītu skolēnu ērtāku un drošāku nokļūšanu uz skolu un atpakaļ, sākot ar 28. septembri Ķekavas novadā tiks pilnveidoti daži skolēnu autobusu maršruti.
Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku” iestādīti vairāk kā 60 koki un dekoratīvie krūmi
Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai Ķekavas novadā, Pasaules Talkas ietvaros nedēļas nogalē Ķekavas novada iedzīvotāji un pašvaldības darbinieki piedalījās koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kuras ietvaros iestādīti 63 koki un dekoratīvie krūmi.
Vēl līdz 30. septembrim var iesniegt biznesa ideju grantu programmā “(ie)dvesma”
Vēl līdz 30. septembrim turpinās projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisinās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai var pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.
Kultūras ministrijas gada balva par izciliem sasniegumiem starptautiskos konkursos
2020. gada 17. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā svinīgā ceremonijā Kultūras ministrijas (KM) apbalvojumu saņēma pērn starptautiskos konkursos, skatēs un izstādēs panākumus guvušie kultūrizglītības nozares skolēni un viņu pedagogi.
Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem
Otrdien, 22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim.
Pašvaldība pilnveido grāmatvedības organizāciju un parādu piedziņas procesu
Ķekavas novada pašvaldība pilnveidojusi grāmatvedības uzskaites politiku un kārtību par debitoru parādu administrēšanu pašvaldības iestādēs un aģentūrās.
Satiksmes izmaiņas Ķekavā, Dienvidu ielā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un neapgrūtinātu skolēnu autobusa pārvietošanās iespējas, tiks veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā Ķekavā, Dienvidu ielā.
Geku ģimene no Alejām nosvin Zelta kāzas
Pirms 50 gadiem 19. septembrī viens otram jā vārdu teica Tamāra un Pēteris Geki, un savu solījumu būt līdzās gan skaistos, gan grūtākos brīžos ir turējuši godam visus šos gadus un arī, Zelta kāzas nosvinot, abu acīs var redzēt šo solījumu turēt tik ilgi, cik šajā saulē būs lemts.
Veic ceļu infrastruktūras uzlabošanas darbus
Īpašumu pārvaldes speciālisti informē, ka šogad Ķekavas novadā veikti dažādi ceļu infrastruktūras uzlabošanas pasākumi, tostarp ceļa seguma uzturēšanas darbos izmantots vairāk kā 700 tonnas materiāla, salabojot bedres 4000 kvadrātmetru platībā, savukārt greiderēšanas darbi veikti 730 km platībā.
Septembra otrās puses darbi Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā
Arī septembrī aktīvi turpinās būvniecības darbi Baložos, Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas.
Reģionālā pašvaldības policija aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus
Jaunajā mācību gadā Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs mācības uzsākuši 2712 skolēni, tostarp 345 pirmklasnieki, kuri vēl tikai apgūst patstāvību savās ikdienas gaitās un pielāgojas skolas ikdienai pēc vasaras brīvlaika, tādēļ Reģionālā pašvaldības policija iesaka savlaicīgi ar skolēniem izrunāt svarīgus jautājumus par drošību mājās, sabiedriskās vietās un internetā.
Ķekavas novada skolās darbu uzsāk trīs skolotāji no projekta ‘’Mācītspēks’’
Lai veicinātu jauno skolotāju iespējas attīstīt savas prasmes un zināšanas darbā ar skolēniem, skolotāju izglītības projekta ‘’Mācītspēks’’ ietvaros Ķekavas novada skolās šajā mācību gadā darbu uzsākuši trīs pedagogi, kuri Ķekavas vidusskolā bērniem mācīs angļu valodu, savukārt Baložu vidusskolā matemātiku, kā arī dizainu un tehnoloģijas.
Biedrība „Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 6.kārtu
Biedrība „Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 6.kārtu Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros apstiprinātās sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Piešķirti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā
Ķekavas novada pašvaldība šī gada pirmajos deviņos mēnešos piešķīrusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā. Gandrīz 40 % no atvieglojumu kopējās summas jeb 38 tūkstoši piešķirti novada daudzbērnu ģimenēm.
Iespēja pieteikties uz medību tiesību nomu
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi iesniegumu no juridiskas personas par medību tiesību nomas piešķiršanu pašvaldības nekustamā īpašuma “Daugavas-Misas kanāls” zemes gabalos.
Gaidāma projekta „Tūrisms kopā” noslēguma konference
Jau pavisam drīz, 22. septembrī, pl.10.00, Doles Tautas namā Ķekavā, notiks LEADER sadarbības projekta „TŪRISMS KOPĀ” noslēguma konference.
Ielu pārbūve Baložos - atskats uz 100 dienās paveikto
Attīstības un būvniecības pārvalde informē par Jaunatnes ielas un Uzvaras prospekta pārbūves progresu simts dienās kopš būvdarbu uzsākšanas Baložos.
Aicina sakopt īpašumus arī rudenī
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus arī rudenī sakopt savus īpašumus un rūpēties par zāles pļaušanu, lai pavasara sezonā mazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu.
Satiksmes izmaiņas Daugmales pagastā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība ir uzstādījusi maksimālā ātruma ierobežojumu 30 km/h uz Druknu ceļa, kas atrodas Daugmales pagstā, Ķekavas novadā.
Satiksmes izmaiņas Ķekavas novada Jenčos
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība uz tilta Jenčos, ir uzstādījusi ceļazīmi "Iebraukt aizliegts".
Bezmaksas semināri medniekiem
Mednieku skola Taurs sadarbībā ar Latvijas Mednieku asociāciju un Medību saimniecības attīstības fondu piedāvā piedalīties tiešsaistes video semināros par dažādām ar medniecības nozari saistītām tēmām.
Veloceliņa izbūvei no Valdlaučiem līdz Ziedonim plāno ņemt valsts kredītu
Lai pretendētu uz Valsts kases kredīta pieejamību veloceliņa izbūves projektam no Valdlaučiem līdz Ziedonim, Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi šo projektu izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
Veloceliņa izbūvei no Valdlaučiem līdz Ziedonim plāno ņemt valsts kredītu
Lai pretendētu uz Valsts kases kredīta pieejamību veloceliņa izbūves projektam no Valdlaučiem līdz Ziedonim, Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi šo projektu izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
Sociālā dienesta informācija
Ķekavas novada pašvaldības Sociālais dienests informē, ka Plakanciema iedzīvotājiem ir iespēja saņemt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību tuvāk dzīvesvietai Mellupos, sociālajā mājā “Lilijas”.
No 14.septembra līdz 5.oktobrim Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 14.septembra līdz 5.oktobrim Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Uzvaras prospektā 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 7, 9, 3, 5, kā arī Zaļajā ielā 1 un 2.
Arhīvs
  Drukāt