Pašvaldības līdzfinansētās vasaras nometnes apmeklējuši jau 160 bērni
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko or-ganizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā, Ķekavas novada pašvaldība 12 816 eiro apmērā šovasar līdzfinansē 16 dažādas dienas un diennakts nometnes. Sešas no nometnēm jau ir aizvadītas un tajās piedalījušies 160 novada bērni.
Pabeigti būvdarbi 12 dzīvokļu mājas Ķekavā Rīgas ielā 36/k-3 energoefektivitātes pasākumu īstenošanai
Lai uzlabotu ēkas siltumnoturību un palielinātu mājas konstruktīvo elementu kalpošanas ilgumu, īstenots ES līdzfinansēts projekts „Energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Rīgas ielā 36/k-3 Ķekavā, Ķekavas novadā”.
Pilotprojekta “CLEAN” ietvaros Ķekavas novadā izveidoti jau 33 atkritumu šķirošanas punkti
Ķekavas novada privātmāju iedzīvotāji aktīvi izmanto Ķekavas novada pašvaldības un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” piedāvāto videi draudzīgo risinājumu - 14 mēnešu laikā, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai izveidoti jau 33 šķirošanas punkti.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jūlija numurs
Otrdien, 14. jūlijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas novads" jaunākais numurs.
Baložos, Uzvaras prospektā 8, 10, 12 un 14 tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde
Sakarā ar būvdarbiem projekta "Siltumtīklu modernizācija Titurgā" ietvaros, no 20. jūlija līdz 2.augustam tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 8, 10, 12 un 14, kā rezultātā tiks pārtraukta arī karstā ūdens piegāde.
Plāno pilnveidot jaunatnes lietas un tūrisma jomu Ķekavas novadā
Ķekavas novada pašvaldība, turpinot jau divus gadus uzņemto kursu- pilnveidot uz klientu orientētu pašvaldības darbu un nodrošināt efektīvu pakalpojumu sniegšanu, nolēmusi stiprināt darbu ar jaunatni un tūrisma jomu Ķekavas novadā, integrējot divas pašvaldības iestādes- Jaunatnes iniciatīvu centru un Tūrisma koordinācijas centru- pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes sastāvā.
Ūdens padeves atslēgums Baložos
Sakarā ar Jaunatnes ielas ūdensvada izbūves darbiem, Baložu pilsētā naktī no 14.jūlija uz 15.jūliju, laika posmā no plkst. 01.00 līdz 05.00 plānots ūdens atslēgums.
Privātmāju būvniecības rādītāji Ķekavas novadā - vieni no augstākajiem Pierīgas reģionā
Ķekavas novadā turpina augt privātmāju būvniecības apjomi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2020. gada maijā un jūnijā dubultojies saņemto būvniecības ieceru skaits, liecina Ķekavas novada Būvvaldes informācija.
Uzsākta dienesta izmeklēšana kādā no novada bērnudārziem
Ķekavas novada pašvaldība šodien, 10. jūlijā, saņemot informāciju, nekavējoties ir uzsākusi dienesta izmeklēšanu kādā no pašvaldības bērnudārziem par viena bērna prombūtni no bērnudārza teritorijas.
Attālinātām mācībām var pieteikties vēl līdz 15. jūlijam
Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” attālināto mācību kārtā vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau gandrīz 8 tūkstoši pieteikumu.
Šobrīd jaunais Ķekavas novada teritorijas plānojums nav piemērojams, pašvaldība izvērtēs tālākos rīcības soļus
Ķekavas novada pašvaldība šodien, 9. jūlijā, ir saņēmusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu “Par Ķekavas novada domes 2020. gada 2. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 11/2020 "Ķekavas novada teritorijas plānojuma Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa" darbības apturēšanu”. Līdz ar šo rīkojumu šobrīd nav piemērojams jaunais Ķekavas novada teritorijas plānojums.
8. augustā notiks Ķekavas velobrauciens, būs satiksmes ierobežojumi
8. augustā Latvijas kausa ietvaros notiks otrais Ķekavas velobrauciens ar četrām dažādām distancēm, kur īsākā būs 400 metri un garākā - 80 kilometri.
Ūdens padeves atslēgums Baložos
Sakarā ar Jaunatnes ielas ūdensvada izbūves darbiem, Baložu pilsētā naktī no 9. līdz 10.jūlijam plānots ūdens atslēgums.
Baložos, Uzvaras prospektā 2, 4 un 6 tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde
Sakarā ar būvdarbiem projekta "Siltumtīklu modernizācija Titurgā" ietvaros, no 13. jūlija līdz 27.jūlijam tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 2, 4 un 6, kā rezultātā tiks pārtraukta arī karstā ūdens piegāde.
Rīgas un Pierīgas reģiona biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja startēt Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkursos
Aktīvo iedzīvotāju fondā laika periodā no 2020. gada maija līdz 2022. gada beigām paredzēts izsludināt 7 atklātus projektu konkursus pilsoniskās sabiedrības organizācijām. Šobrīd ir iespēja iesniegt projektus divos izsludinātajos konkursos, kuru kopējais finansējums ir 3 150 000 eiro.
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Šovasar gandrīz ikdienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz ūdenstilpēm, lai glābtu pārgalvīgus atpūtniekus un diemžēl daudzos gadījumos, lai atrastu un krastā izceltu bojāgājušus cilvēkus.
Projekts “Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā”
Partnerība Daugavkrasts ir uzsākusi projekta “Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā” aktivitāšu realizāciju. Projekts atbalstīts Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds”.
Ķekavas novada pašvaldības aktuālās nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles
Ķekavas novada pašvaldība jūlijā un augustā rīko pašvaldības kustāmās mantas un nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles.
Projektu konkursā līdzfinansējumu piešķir pieciem projektiem
Ķekavas novada fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā tika saņemti astoņi projektu pieteikumi. Izvērtējot pieteikumus atbilstoši konkursa kritērijiem un pieejamajam pašvaldības līdzfinansējumam, konkursa vērtēšanas komisija apstiprināja piecus projektus, piešķirot kopumā līdzfinansējumu 12 000 eiro apmērā.
SIA “Ķekavas nami” klienti par siltumu maksās mazāk
Saņemot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinājumu, SIA “Ķekavas nami” no 2020. gada 1.augusta noteiks jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas paredz tarifa samazinājumu par 30%.
Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris.
Baložos, Skolas ielā turpmāk braukšanas ātrums tiks ierobežots līdz 30 km/h
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju Baložos, turpmāk ceļa posmā no Skolas ielas 19 līdz pilsētas robežai, tostarp Zaļumu prospektā, tiks izvietotas ceļazīmes, kas noteiks maksimālā ātruma ierobežošanu līdz 30 km/h.
Jūlija aktuālās izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā Uzvaras prospektā, Baložos
Lai varētu izbūvēt lietus ūdens kanalizācijas cauruļvadus, pirms tam veicot asfalta frēzēšanas darbus, no 6. jūlija satiksmi Uzvaras prospektā plānots organizēt kā vienvirziena kustību. Piekļuve pie dzīvojamajām ēkām tiks nodrošināta
Baložos, Zaļajā ielā 5, turpmāk būs terminēta stāvvieta
Lai nodrošinātu klientiem ērtāku piekļuvi pie ārstniecības, pasta un citiem pakalpojuma sniedzējiem, kas atrodas Baložos, Zaļajā ielā 5, līdz jūlija vidum tiks veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā.
Slēpņošanas spēle "Ķekavas novada spēka zīmes 2020"
Geocaching jeb slēpņošana pēdējos gados kļuvusi par populāru brīvā laika pavadīšanas veidu, kas aicina iet brīvā dabā un ar GPS vai citu navigācijas ierīču palīdzību meklēt ģeoslēpņus jeb latviski vienkārši slēpņus. Ķekavas novada vasaras slēpņu spēle būs mazliet atšķirīga no ierastās: būs jāmeklē nevis slēpņi mazo lādīšu formā, bet gan spēka zīmes kādā no slēpņa-koka zariem!
Ceļa satiksmes organizācijas izmaiņas Pliederu un Gaismas ielās, Ķekavā
Saistībā ar pievadceļu izbūvi, kas notiek Ķekavas vidusskolas piebūves būvniecības ietvaros, no 6.jūlija uz laika posmu līdz 2 nedēļām paredzētas ceļa satiksmes organizācijas izmaiņas Pliederu un Gaismas ielās, Ķekavā. Satiksmes organizācijas izmaiņas saskaņotas ar VAS “Latvijas Valsts Ceļi”.
Titurgā modernizēs siltumtrases, nākamnedēļ uzsāksies būvdarbi
Lai nodrošinātu labāku siltumenerģijas pārvades pakalpojumu kvalitāti, SIA “Baložu komunālā saimniecība” nākamnedēļ uzsāks siltumtrases rekonstrukcijas darbus Baložu pilsētā. Modernizējot siltumtrases Titurgā, būtiskākais ieguvums būs siltumtīklu drošība un siltuma zudumu samazināšana, kas attiecīgi iedzīvotājiem ilgtermiņā samazinātu izmaksas par siltumenerģiju.
Starptautiskā projekta ietvaros risinās zaļās mobilitātes un vides jautājumus
URBACT programmas Uzraudzības komiteja ir apstiprinājusi 23 sadarbības tīklu projektus otrajam posmam, tostarp, arī sešus projektus ar Latvijas partneru dalību, starp kuriem ir arī Ķekavas novada pašvaldība kā partneris projektā “Cities4CSR” (Pilsētas par korporatīvo sociālo atbildību).
Ķekavas novada peldvietās joprojām ūdens kvalitāte ir izcila
Ķekavas novada peldvietās jūnija beigās atkārtoti veikts ūdens vizuāls novērtējums un testēti paraugi laboratorijā, kas apliecina, ka kopumā ūdens rādītāji visās vietās joprojām atbilst izcilai kvalitātei.
Veiksmīgi realizēts projekts “Spēlē, spēlmani, skaļāk!”
Biedrība “Ķekavas muzikanti”, kas ķekaviešiem plašāk pazīstama kā folkloras draugu kopa “Brička” veiksmīgi realizējusi projektu “Spēlē, spēlmani, skaļāk!”.Tuvākie pasākumi, kur varēs satikt “Bričkas” muzikantus, būs divi tradicionālo danču vakari Ķekavā, Ābeļdārzā - 4. augustā un 8. septembrī plkst. 19.00.
Kapusvētki Ķekavas novadā 2020. gadā
Kapu svētki ir īpaša svētku tradīcija Latvijas kapsētās jūlijā un augustā, lai dzimtas lokā atcerētos savus aizgājējus. Aicinām iepazīties ar kapusvētku norises datumiem 2020. gadā Ķekavas novadā.
Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma Ineses Sudares izstāde “Ābeles ziedos”
Ķekavas novadpētniecības muzejā no 2. jūlija līdz 1. augustam varēs apskatīt mākslinieces Ineses Sudares izstādi “Ābeles ziedos”
Ūdens padeves atslēgumi Baložos
Sakarā ar Jaunatnes ielas ūdensvada izbūves darbiem Baložos, plānoti divi ūdens padeves atslēgumi visiem SIA “Baložu komunālā saimniecība” klientiem.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā un Baložos
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi divus lēmumus par satiksmes organizācijas izmaiņām Gaismas ielā, Ķekavā, un Kalnu ielā, Baložos.
Paraksta vienošanos par grantu programmas “(ie)dvesma” īstenošanu 2020. gadā
SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Siguldas un Stopiņu novadiem ir parakstījuši vienošanos, lai šogad jau ceturto gadu pēc kārtas kopīgi uzsāktu īstenot iniciatīvu jauno uzņēmēju atbalstam - grantu programmu “(ie)dvesma”.
Daugavā, atpūtas vietā ‘’Nēģīši’’, novērotās aļģes nav kaitīgas un peldēties ir atļauts
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti informē, ka Daugavā, atpūtas vietā ‘’Nēģīši’’, ir novērota aļģu parādīšanās. Pēc vizuālās apskates ir konstatēts, ka aļģes šobrīd nav kaitīgas, tāpēc peldēties ir atļauts. Drošības nolūkos ir paņemti arī atkārtoti ūdens paraugi, kas nogādāti laboratorijā.
Ķekavas novadā stiprinās drošības jomu, uzlabojot pašvaldības policijas darba vidi
Ķekavas novada pašvaldība savā darbībā lielu vērību pievērš sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības jautājumiem, pēdējos gados akcentu liekot uz jaunu IT tehnoloģiju un modernu video novērošanas sistēmas ieviešanu novadā. Paralēli tam pašvaldība šogad iecerējusi uzlabot pašvaldības policijas darba vidi, to pārceļot uz jaunām un normatīvo aktu prasībām piemērotām telpām.
Aicinām iedzīvotājus sakopt savas privātās teritorijas
Ķekavas novada pašvaldība aicina nekustamo īpašumu īpašniekus, apsaimniekotājus un nomniekus uzturēt kārtībā privātās teritorijas, neaizmirstot arī par regulāru zāles nopļaušanu. Ķekavas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi paredz, ka īpašniekiem jāveic teritorijas sakopšana, zāles nopļaušana un ietves tīrīšana nekustamam īpašumam piegulošajā publiskajā lietošanā esošajā teritorijā, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvjus, caurtekas vai zālienus līdz brauktuves malai piecu metru joslā.
Ķekavas novads aicina svinēt novada svētkus ‘’E-kvartālā’’
Šonedēļ, no 18. līdz 20. jūnijam, Ķekavas novadā notiks novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu, kuras lielākā daļa šogad būs vērojama tiešsaistē. Sestdien, svētku galvenajā dienā, novada iedzīvotājus un viesus priecēs tautā iemīļoti mūziķi – ‘’Musiqq’’, ‘’Ginger band’’,’’Sub Scriptum’’ un ‘’Stūrī zēvele’’.
Ķekavas novada pašvaldība iegūst Bronzu Ilgtspējas indeksā 2020
Ķekavas novada pašvaldība 2020. gada "Ilgtspējas indeksā’’ ir saņēmusi apliecinājumu bronzas kategorijai. “Ilgtspējas indekss” nodrošina starptautiskām prasībām atbilstošu snieguma novērtējumu tādos aspektos kā stratēģiskā plānošana, darba vide, sabiedrība un apkārtējā vide. Ilgtspējas veicināšana ir mūsu pašvaldības prioritāte un saņemtais novērtējums apliecina, ka ejam pareizā virzienā.
Drošības nolūkos Titurgā strūklaku baseini tiks norobežoti un daļēji aizpildīti ar grunti
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi vēstuli no Latvijas Republikas tiesībsarga, kas, izskatot kāda Titurgas iedzīvotāja sūdzību, aicinājis pašvaldību nekavējoties norobežot Titurgas strūklaku un baseinus no blakus esošā bērnu rotaļu laukuma, to iežogojot un nepieļaujot bērnu piekļūšanu bīstamajam objektam.
VUGD Līgo svētku brīvdienās aicina atcerēties par drošību
Nākamnedēļ visā Latvijā svinēsim Līgo un Jāņu dienu, kad cilvēki atpūtīsies dabā, peldēsies, kurinās ugunskurus un grilus. Šogad svētku laikā daudziem būs piecas brīvdienas, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības pamatnoteikumus, kurus jāievēro, lai svētkus un brīvdienas neaptumšotu traģiski nelaimes gadījumi.
Jūnija trešās nedēļas aktuālie ielu pārbūves darbi Baložos
Jūnija trešajā nedēļā aktīvi būvniecības darbi sāksies Baložos, Uzvaras prospektā, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Daugmalē un Katlakalnā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi divus lēmumus par satiksmes organizācijas izmaiņām uz Siltumnīcu ceļa, Daugmalē, un Tulpju ielā, Katlakalnā.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publiskās apspriešanas pagarināšanu
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laiks bija noteikts no 2020.gada 10.marta līdz 31.martam. Sakarā ar ārkārtas situāciju Latvijas Republikā no 12.marta līdz 9.jūnijam un tās noteiktajiem ierobežojumiem nebija iespējams pilnvērtīgi aizvadīt publiskās apspriešanas pasākumus, tādēļ publiskā apspriešana tiek pagarināta – līdz 2020.gada 10.jūlijam.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Silvestri”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publiskās apspriešanas pagarināšanu
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laiks bija noteikts no 2020.gada 10.marta līdz 31.martam. Sakarā ar ārkārtas situāciju Latvijas Republikā no 12.marta līdz 9.jūnijam un tās noteiktajiem ierobežojumiem nebija iespējams pilnvērtīgi aizvadīt publiskās apspriešanas pasākumus, tādēļ publiskā apspriešana tiek pagarināta – līdz 2020.gada 10.jūlijam.
SIA "Ķekavas nami" rēķinu apmaksa arī turpmāk notiks tikai attālināti
Par SIA "Ķekavas nami" sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem un dzīvojamo māju apsaimniekošanu iedzīvotāji ir aicināti norēķināties elektroniski internetbankā, savukārt skaidrā naudā par pakalpojumiem ir iespējams norēķināties SIA ‘’Maxima Latvija’’ veikalos.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jūnija numurs
Otrdien, 9. jūnijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Ķekavas vidusskolas piebūves Spāru svētkiem, pārbūves darbiem Baložos un Daugmales pamatskolā, ieteikumiem, veicot dārza uzkopšanas darbus, kā arī citām aktualitātēm.
Ķekavas novada pašvaldība atsākusi klientu apkalpošanu klātienē
Atsākot darbu klātienē joprojām aicinām izvērtēt, vai pašvaldības apmeklējums ir nepieciešams, jo saziņa ar pašvaldību un pakalpojumu saņemšana ērti un ātri iespējama arī elektroniski.
Pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 16 vasaras nometņu projektiem
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko organizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā, Ķekavas novada pašvaldība 12 816 eiro apmērā līdzfinansēs 16 dažādas dienas un diennakts nometnes.
NVA aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles visā Latvijā no 8.jūnija līdz 15.jūnijam pieņem darba devēju pieteikumus darba vietu izveidei skolēniem vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros. Darba vietas varēs sākt veidot no 6.jūlija, ievērojot drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai. Pasākumā tiek iesaistīti jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.
Aptauja: Ķekavas novadā pedagogi, skolēni un vecāki pozitīvi novērtē skolu darbību
Ķekavas novada pašvaldība skolu kvalitātes projekta ietvaros veikusi pedagogu, skolēnu un vecāku aptauju, kuras rezultāti liecina, ka 80% no aptaujas dalībniekiem pozitīvi novērtē novada skolu darbību.
Nometnes 2019./2020.mācību gada skolēnu vasaras brīvlaikā
Šovasar pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 16 vasaras nometnēm.
Ķekavas novads plāno bērnudārza būvniecību Titurgā un bērnudārza piebūvi Ķekavā
Ķekavas novadā, pateicoties augošiem dzimstības un iedzīvotāju skaita radītājiem, viens no prioritārajiem darbiem ir risināt jautājumu, kā nodrošināt pirmsskolas vecuma bērnus ar vietām pašvaldības bērnudārzos.
Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 214 audzēkņi
Jūnijā, jūlijā un augustā Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 9. un 12. klašu skolēni, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Aicinām iepazīties ar dokumentu svinīgās saņemšanas datumiem, tomēr atgādinām, ka šogad izlaidumi skolās noritēs bez ierastajām svinībām ar tuviniekiem.
Atgādinām – mežos turpinās ugunsnedrošais periods
Vasarai sākoties, operatīvie dienesti aizvien vairāk saņem izsaukumus par meža ugunsgrēkiem. Svētdien, 31. maijā, pateicoties Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Reģionālās pašvaldības policijas darbam, ir izdevies lokalizēt ugunsgrēku, kas izcēlās starp Baložiem, Medemciemu un Ziepniekkalnu.
Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem
Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.
Sociālais dienests aicina – neesi vienaldzīgs pret vardarbību, palīdzība ir pieejama!
Pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas pašvaldības policija biežāk saņem izsaukumus saistībā ar vardarbību ģimenē, arī Sociālajā dienestā šajā laikā ir novērots, ka Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, un ar tiem saistītā spiedze, ir kļuvusi par vardarbību veicinošu faktoru. Cietušajiem ir pieejama palīdzība un arī līdzcilvēki ir aicināti nebūt vienaldzīgi.
Informācija 2020./2021. mācību gada pirmklasnieku vecākiem
Izglītības, kultūras un sporta pārvalde informē- Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs uzņemto bērnu vecākiem uz vecāku norādīto e-pastu ir nosūtīts skolas sagatavots e-pasts ar iesnieguma veidlapu.
Ķekavas novada fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā saņemti 8 pieteikumi
Atbalstot iedzīvotāju intereses, aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība martā izsludināja novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu. Konkursā saņemti 8 pieteikumi, pašlaik notiek iesniegto projektu vērtēšana.
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā nosvin Spāru svētkus Ķekavas vidusskolas piebūvei
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, tika nosvinēti Spāru svētki Ķekavas vidusskolas moduļa tipa piebūvei, kas Latvijā šobrīd ir augstākā un otra lielākā moduļu tipa skolas ēka, kas pašlaik tiek būvēta. Līdz ar Spāru svētkiem ir pilnībā pabeigta ēkas konstrukciju būvniecība, un uzsākti apdares darbi.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Baložu ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 28.maijā pieņēmusi lēmumu Nr. 24 “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Baložu ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā”.
Zemessardzes 1.Rīgas brigāde turpina apmācīt zemessargus
Šajās brīvdienās, 30.-31. maijā, 1.Rīgas brigādes zemessargi, uzturot kaujas gatavību, pilnveidos individuālās iemaņas pilsētvidē Rīgā, Salaspilī, Ķekavā, Olainē un Daugmalē.
Izmaiņas Ķekavas novada pašvaldības darba laikā jūnijā
2020. gada 22. jūnija darba diena, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu 21. jūniju un svētku dienu 23. jūniju, ir pārcelta uz sestdienu- 2020. gada 13. jūniju.
Informācija par nometnēm Ķekavas novadā sekos jūnija pirmajā nedēļā
Ķekavas novada pašvaldība ir apkopojusi saņemtos pieteikumus nometņu projektu konkursam. Plašāka informācija par vasaras nometnēm un pieteikšanās nosacījumiem sekos nākamajā nedēļā! Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Ķekavas novada mājas lapā un sociālajos tīklos!
No 1. jūnija Baložos, Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā, tiks uzsākti šovasar vērienīgākie ielu pārbūves darbi
1.jūnijā Baložos, Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā, tiks uzsākti šovasar vērienīgākie būvdarbi, lai pārbūvētu ielas, izbūvētu jaunu apvienoto gājēju un veloceliņu un gājēju ietves, jaunu ielu apgaismojumu, nomainītu komunikācijas tīklus, sakārtojot arī esošos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus. Vienlaicīgi ar šiem darbiem tiks izbūvēta arī jauna siltumtrase. Pēc būvdarbu pabeigšanas tiks labiekārtota teritorija - iestādīti jauni koki un iesēts jauns zālājs, uzstādīti soliņi, atkritumu urnas, veloturētāji un paviļjoni autobusu pieturām.
Ķekavas novadā rudenī bērnudārza gaitas uzsāks 403 jauni audzēkņi
2020./2021.mācību gadā Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) mācības uzsāks kopumā 1 463 bērni, no tiem 1060 bērni, kuri bērnudārzu apmeklēja iepriekš un 403 jauni audzēkņi, kuri savas bērnudārza gaitas uzsāks rudenī.
Būvdarbus Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā Baložos plānots uzsākt nākamnedēļ
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde informē, ka nākamnedēļ Baložos plānots uzsākt Uzvaras prospekta un Jaunatnes ielas pārbūves būvdarbus. Šī projekta ietvaros plānots atjaunot Jaunatnes ielas segumu no Skolas ielas līdz Rīgas ielai, kā arī Uzvaras prospektu, izbūvējot arī apvienoto gājēju un veloceliņu, nepilnu viena kilometra garumā no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai.
Ķekavas kultūras namā remontē vestibilu
Savā 50. jubilejas gadā Ķekavas kultūras namā aktīvi notiek remontdarbi, kuru laikā tiek veikta pirmā stāva vestibila un centrālo kāpņu atjaunošana.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 14.maija sēdes lēmumu Nr.11 “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Ķekavas vidusskola izcīnījusi 3.vietu konkursā "Tītrai Latvijai"
Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 100 tūkstoši bērnu kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras.
Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas trīspadsmit nekustamajiem īpašumiem Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2020.gada 14.maijā pieņēmusi lēmumu Nr.13. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajos īpašumos “Elko”, kadastra numurs 8070 003 0041, “Saulespuķes”, kadastra numurs 8070 003 0186, “Spārni”, kadastra numurs 8070 003 0188, “Zirnīši”, kadastra numurs 8070 003 0193, “Rosmes”, kadastra numurs 8070 003 0194, “Jaunstūri”, kadastra numurs 8070 003 0211, “Jaunkrastiņi”, kadastra numurs 8070 003 0212, “Odziņas”, kadastra numurs 8070 003 0374, “Jaunkolbergi”, kadastra numurs 8070 003 0416, “Cibiņas”, kadastra numurs 8070 003 0477, Mežmalas iela 4, kadastra numurs 8070 003 0129, Mežmalas iela 4A, kadastra numurs 8070 003 0581, Mežmalas iela 12, kadastra numurs 8070 003 0046, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Iedzīvotāji aktīvi zvana uz Ķekavas novada informatīvo tālruni 8488
Pirmajos desmit darbības mēnešos Ķekavas novada pašvaldības bezmaksas informatīvais tālrunis 8488 saņēmis gandrīz 1700 iedzīvotāju zvanus, vislielāko iedzīvotāju aktivitāti sasniedzot aprīlī, kad saņemti 282 zvani.
Digitālā kartē apkopoti pašvaldībai piederošās gandrīz 700 ielas un ceļi
Ķekavas novada pašvaldība ir apkopojusi aktuālo tai piederošo ielu un ceļu sarakstu Ķekavas novadā. Šajā sarakstā var iegūt informāciju par 690 pašvaldības ielām un ceļiem, to raksturojošiem parametriem, piemēram, ielas nosaukumu, adresi, garumu, seguma veidu, kā arī īpašuma kadastra numuru.
Ķekavas novada atpūtas vietās ūdens kvalitāte ir izcila
No 15. maija Latvijā oficiāli ir sākusies peldsezona, kas ilgs četrus mēnešus - līdz 15. septembrim. Lai peldēšana un atpūta pie ūdens Ķekavas novadā būtu patīkama un droša, Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvalde pirms aktīvās peldsezonas veikusi ūdens kvalitātes pārbaudi, kuras rezultāti liecina - ūdens kvalitāte ir izcila.
Izsludināta atkārtota pieteikšanās nometņu projektu konkursā
Pamatojoties uz Ķekavas novada bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkursa nolikuma 15.punktu, projektu konkursa izvērtēšanas komisija izsludina atkārtotu nometņu projektu pieteikšanu no 25.maija līdz 28.maijam. Pieteikumus aicinātas iesniegt izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, juridiskās personas un pašvaldības institūcijas.
Apceļo Ķekavas novadu – dodies uz vietējām zirgaudzētavām!
Pavasarī, kad viss plaukst un zaļo, un gribas arvien vairāk pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā, Ķekavas novada pašvaldība aicina kļūt par vietējo tūristu un apmeklēt kādu no novada zirgaudzētavām, kuras piedāvā atpūtu pie dabas, zirgu apskati, pasākumu organizēšanu, izjādes un fotosesijas ar zirgiem.
Paziņojums par detālplānojuma “Magones” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Margrietiņu ielā 4 un Margrietiņu ielā, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 14.maijā pieņēmusi lēmumu Nr.12 “Par detālplānojuma “Magones” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Margrietiņu ielā 4 un Margrietiņu ielā, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Biedrība “Agates sports” organizē aktivitātes ar zirgiem
Biedrība “Agates sports” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam realizē LEADER programmas projektu “Jauna komandu sporta veida “Stafetes” uz zirgiem ieviešana biedrībā “Agates sports””.
Ķekavas novadā pašvaldības policija rīkos reidus par sejas aizsargmasku lietošanu sabiedriskajā transportā
Lai Covid-19 izplatības mazināšanas nolūkos pievērstu iedzīvotāju uzmanību lietot deguna un mutes aizsargmaskas sabiedriskajā transportā, Reģionālā pašvaldības policija no rītdienas, 22. maija, Ķekavas novadā rīkos īpašus prevencijas reidus.
Daugmales pamatskolā notiek pārbūves darbi
Lai nodrošinātu higiēnas prasībās noteikto telpu platību atbilstoši skolēnu skaitam, šobrīd Ķekavas novada pašvaldība veic Daugmales pamatskolas telpu pārbūvi.
Ķekavas novadā kultūras centri šonedēļ daļēji atver savas durvis apmeklētājiem
Šonedēļ Ķekavas noada kultūras centros daļēji tiek atsāktas dažādas aktivitātes, ņemot vērā valdības noteiktos atvieglotos drošības un pulcēšanās nosacījumus.
Ķekavas novadpētniecības muzejs vērs durvis apmeklētājiem 2020. gada 21. maijā
Muzejs, verot durvis apmeklētājiem, piedalās kopējā muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad.
Peldbaseini Ķekavā un Daugmalē tuvākos mēnešus būs slēgti
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, nolemts, ka peldbaseini Ķekavas novadā tuvākos mēnešus būs slēgti.
Pirmais šī gada tirgus Ķekavas novadā jau šo svētdien!
24. maijā plkst. 8.00-15.00 Ķekavā, pie Doles Tautas nama, notiks šī gada pirmais tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan mājražotāju, gan amatnieku produkciju, piedāvājumā būs arī stādi un dažādas rūpniecības preces. Plānots, ka kopumā tirgū piedalīsies ap 60 tirgotāji.
Ir zināmi 2020.gada Goda nominācijas konkursa “Augsim Latvijai” laureāti!
Oto Lūsis no Daugmales mazpulka “Dzirkstelīte” ir viens no Latvijas Mazpulku padomes konkursa "Augsim Latvijai" laureātiem!
Šogad tiks izbūvēta pieturvietas nojume pie Pļavniekkalna sākumskolas
Turpinot Ķekavas novada labiekārtošanas darbus, pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar biedrību ‘’Daugavas savienība’’ par līdzfinansējumu projektam “Pieturvietas nojume pie Pļavniekkalna sākumskolas Katlakalnā”.
Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs mācības 1. klasē uzsāks 312 bērni
Ir noslēgusies bērnu uzņemšana 1. klasei Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs 2020./2021. mācību gadam. Ķekavas novada pašvaldība ir apkopojusi vecāku iesniegtos pieteikumus un 312 novada bērniem ir piešķirtas vietas kādā no pašvaldības skolām.
Nāves sala – simbols varonībai un patriotismam
Zināt savas tautas vēsturi ir svarīgi ikvienam, bet vēl nozīmīgāk ir izstaigāt atmiņu takas, aplūkot vietas, kur notikušas kaujas, un uzzināt faktus, kuri līdz šim nav tikuši atklāti. Arī rakstu sērija “Pierīgas pilsētu dabas pērles” šoreiz izvēlējās doties turp, kur mūsu tauta cīnījās, krita un atdusas vēl šodien. Tā ir neviena cita kā Nāves sala Ķekavas novadā.
Ķekavas novadā mācību gada noslēgumam gatavojas 214 absolventi
Lai nodrošinātu veiksmīgu mācību procesu ārkārtas situācijas laikā, visi Ķekavas novada skolēni jau divus mēnešus mācās attālināti. Īpaši satraucošs laiks tas ir skolu absolventiem, kuri gatavojas mācību gada noslēgumam – 178 skolēni Ķekavas novadā ir 9. klašu beidzēji, kuriem eksāmeni šogad ir atcelti, un 36 skolēni ir 12. klašu beidzēji, kuri eksāmenus kārtos kā plānots.
Ķekavas novadā ievziedu laikā Zelta kāzas nosvin Brikuļu ģimene
Ievziedu un ceriņu ziedēšanas laikā Ķekavas novadā 50 gadu kāzu jubileju 16. maijā nosvinēja Māra un Antons Brikuļi. Apsveicam Zelta pāri un viņu kuplo ģimeni skaistajā dzīves jubilejā.
Ķekavas novadā pārtikas pakas maijā saņēmuši gandrīz 580 bērni
Ķekavas novada Sociālais dienests maijā sniedzis pašvaldības atbalstu brīvpusdienas pārtikas paku veidā 577 bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kas ir par 20 pakām vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Pārtikas pakas par maiju Sociālais dienests ģimenēm izsniedza 7. un 15. maijā.
Ķekavas novadā pieteiktas 22 talkošanas vietas, šodien var vēl pieteikties
Lielā Talka 2020 notiks rīt, 16.maijā, no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā. Patlaban Ķekavas novadā ir reģistrētas 22 talkošanas vietas: Ķekavas pagastā – 17 un Baložu pilsētā – piecas, informē Lielās Talkas koordinatore Ķekavas novadā Sigita Varika.
Slēgs līgumu par strītbola laukuma projektēšanu un būvniecību Baložos
Ķekavas novada pašvaldība slēgs līgumu ar SIA “Baltijas būve” par strītbola laukuma projektēšanu un būvniecību Baložu pilsētā - Titurgā, Zaļās ielas tuvumā, informē Attīstības un būvniecības pārvalde.
Ķekavas novada bibliotēkās var nodot un saņemt grāmatas, izmantot datorus!
No 18.maija līdz 9.jūnijam Ķekavas novada bibliotēkās var nodot un saņemt grāmatas, kā arī izmantot datorpakalpojumus (izņemot Daugmales pagasta bibliotēkā) pēc pieprasījuma.
Skolēnu vasaras nodarbinātības projekts tiek pārcelts uz nākamo gadu
Ņemot vērā aktuālo situāciju darba tirgū un izmaiņas izglītības iestāžu mācību procesā, ko ietekmējuši pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, Ķekavas novada pašvaldība informē, ka skolēnu vasaras nodarbinātības projekts 2020.gadā netiks īstenots.
No 19. maija darbu atsāk Tūrisma koordinācijas centrs
Ķekavas novada tūrisma koordinācijas centrs ver savas durvis vaļā Baltijas un Latvijas apceļotājiem no 19. maija.
Starptautiskajā Ģimenes dienā Ķekavā notiks balkonkoncerts "Garāmejot"
Atzīmējot Starptautisko Ģimenes dienu, Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs 15. maijā rīko balkonkoncertu “Garāmejot”, kur jaunie novada mūziķi koncertēs uz Jaunu ideju centra balkona blakus gleznainajam Ķekavas parkam ar upīti.
Atbalsti vietējās dārzniecības- iegādājies stādus no Ķekavas novada!
Aicinām atbalstīt vietējās dārzniecības un iegādāties ziedu, krūmu, koku stādus, dažādas sēklas un puķu sīpolus no audzētājiem Ķekavas novadā.
Izbūvēs apgaismojumu gājēju pārējām Baložos un Daugmalē
Turpinot darbu pie apgaismojuma izbūves divām gājēju pārejām Baložos un gājēju pārejas pārbūves Daugmalē, Ķekavas novada pašvaldība slēgs sadarbības līgumu ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”, lai varētu spert nākamos soļus un šogad uzsāktu būvdarbus.
Arhīvs
  Drukāt