Daugmales pamatskolā pabeigti pārbūves darbi
Lai nodrošinātu higiēnas prasībās noteikto telpu platību atbilstoši skolēnu skaitam, Ķekavas novada pašvaldība veikusi Daugmales pamatskolas telpu pārbūvi.
Ķekavas novada izglītības iestādēs mācības galvenokārt notiks klātienē
27. augustā Ķekavas novada dome nolēma, ka jaunajā mācību gadā izglītības process Ķekavas novada bērnudārzos, skolās un profesionālās izglītības iestādēs noritēs klātienē, izņemot Ķekavas un Baložu vidusskolu 7.-12. klases, kuru audzēkņiem mācības plānotas daļēji attālinātas.
Aicina nenovietot automašīnas sabiedriskā transporta galapunktā Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldības aicina autovadītājus nenovietot savus spēkratus sabiedriskā transporta galapunktā, Ķekavā, Gaismas ielā 21, lai šajā vietā nodrošinātu drošu skolēnu autobusu kustību un ievērotu Ceļu satiksmes noteikumus.
Ķekavas novada izglītības iestādēs darbu uzsāks 39 jauni pedagogi
Trešdien, 26. augustā, Ķekavas novada izglītības, kultūras un sporta darbinieku konferencē, kas šogad norisinājās piecās dažādās vietās, kopumā pulcējās vairāk kā 200 dalībnieki, lai īsi pirms jaunā mācību gada sākuma pārrunātu mācību procesa organizēšanas plānus, sveiktu jaunos kolēģus un smeltos iedvesmu gaidāmajam darba cēlienam.
Augusta un septembra pirmās nedēļas aktuālās izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā Baložos
Augustā un septembrī turpinās būvniecības darbi Baložos, Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas.
Tiks uzsākti labiekārtošanas darbi Valdlaučos
Rūpējoties par Ķekavas novada ceļu un ielu segumu sakārtošanu, kā arī ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tiks veikti labiekārtošanas darbi Valdlaučos, Atpūtas un Jaunatnes ielā.
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri
Sestdien, 22. augustā, Ķekavas novada domes priekšsēdētājas otrais vietnieks Valts Variks un deputāte Dzintra Medne sveica novada Zelta pāri - Robertu un Gaļinu Melņus, kuri savas kāzas svinēja pirms 50 gadiem.
Aktuālā informācija par 1.septembra svinībām izglītības iestādēs
Rūpējoties par skolēnu drošību un ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, Ķekavas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs 1.septembra svinības šogad noritēs mazliet citādāk nekā iepriekšējos gadus.
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība rīkos ģimeņu tikšanās svētkus “Salidojums 2020”
2020. gada 23. augustā Z/S Valmoniras norisināsies ģimeņu satikšanās svētki “Salidojums 2020,” lai ik ģimenes loceklis – mamma, tētis, brālis, māsa, ome, opis sajustu vieglumu, prieku, taptu iedvesmoti un spēcināti.
No 20. līdz 25. augustam Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Sakarā ar avārijas situāciju siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 20. līdz 25. augustam Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 7, 9, 3, 5 un Zaļā ielā 1, 2.
26.augustā plānots siltā ūdens atslēgums Titurgā, Baložos
SIA “Baložu siltums” informē, ka 26.augustā no plkst 9.00 līdz 17.00 tiks pārtraukta siltumenerģijas ražošana Titurgas katlu mājā Kr.Barona ielā 1, Baložos, kā rezultātā siltumenerģija netiks piegādāta visiem Titurgā esošajiem klientiem, kuri pieslēgti pie centralizētās siltumapgādes sistēmas.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis 21.-23.augustā
Ķekavas novads šajās augusta brīvdienās piedāvā plašas kultūras un sporta aktivitāšu iespējas, dodoties iepazīt novadu foto orientēšanās laikā, baudot latviešu klasiku brīvdabas kino un apmeklējot amatnieku un mājražotāju tirgu.
Ķekavas novadā notiks vairākas militārās mācības
Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) augustā, septembrī un oktobrī intensīvi norisināsies militāro mācību cikls dažādās Latvijas vietās, tajā skaitā arī Ķekavas novadā. Mācību mērķis ir pilnveidot NBS sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas.
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asins donoru centru aicina uz Donoru dienu septembrī
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 7. septembrī plkst. 10.00 - 13.00.
Pašvaldība izsludina atklātu konkursu par veloceliņa izbūvi no Valdlaučiem līdz Ziedonim
Pirmdien, 17.augustā, Ķekavas novada pašvaldība ir izsludinājusi atklātu konkursu par apvienotā gājēju un veloceliņa izbūvi gar autoceļu V2, posmā no Mazās Rāmavas ielas līdz Egļu ielai Katlakalnā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 6.augusta sēdes lēmumu “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Satiksmes izmaiņas Ķekavā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju lūgumus un pieņēmusi lēmumus par satiksmes organizācijas izmaiņām Ķekavā, Loreķu laukā un Atmodas ielā.
Aicina pieteikties uz medību tiesību nomu pašvaldības zemēs
Līdz 2020.gada 29.augustam (ieskaitot) ir iespējams pieteikties uz medību tiesību nomu Ķekavas novada pašvaldības īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošajās zemes vienībās.
Ķekavas novada Būvvaldē sešas reizes pieaudzis lēmumu skaits par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu
Lai veidotu sakārtotāku un drošāku vidi novadā, Ķekavas novada Būvvalde veic aktīvu un mērķtiecīgu darbu patvaļīgas būvniecības novēršanai, apkopojot informāciju un pilnveidojot uzskaites sistēmas mehānismus, kā rezultātā pēdējā pusotra gada laikā būvvaldē par sešām reizēm pieaudzis lēmumu skaits par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu.
Pieredzes brauciens "Kas notiek kaimiņos?"
Turpinot projekta "Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā" realizāciju, Partnerība Daugavkrasts aicina Ķekavas novada iedzīvotāju kopienu pārstāvjus 25.augustā doties pieredzes braucienā "Kas notiek kaimiņos?".
Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi aizvadījuši panākumiem bagātu vasaras sezonu, startējot arī Latvijas izlasē
Lai arī šis ir bijis izaicinājumiem pilns laiks, kad sportistiem daļu no treniņiem, ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ, ir nācies veikt attālināti, tomēr, atsākoties sacensībām, tas nav traucējis Ķekavas novada sporta skolas audzēkņiem sasniegt izcilus rezultātus un tikt pie godalgotiem panākumiem, tajā skaitā, startējot Latvijas izlasē.
Ķekavas vidusskolas piebūves būvniecība tuvojas noslēgumam
Ķekavas vidusskolas moduļu tipa piebūves būvniecības darbi tuvojas noslēgumam, informē Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde.
Paziņojums par lokālplānojuma projekta Baložu ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr.24 “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Baložu ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Loreķu teritorijā centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem pieslēgtas jau vairāk kā puse mājsaimniecību
SIA "Ķekavas nami" apkopojis datus - līdz 2020.gada augustam Loreķu teritorijā izbūvētajiem centralizētajiem kanalizācijas un ūdensvada tīkliem pieslēgušās 104 mājsaimniecības, nodrošinot pakalpojumu vismaz 300 iedzīvotājiem.
Kas jāņem vērā pirms zemes iegādes privātmājas būvniecībai?
Nekustamais īpašums ir vērtīga ilgtermiņa investīcija un arī liels pirkums cilvēka dzīvē, tādēļ ir svarīgi lēmumu par zemes gabala iegādi pieņemt atbildīgi, lai varētu realizēt savas plānotās ieceres īpašuma izmantošanai nākotnē. Ķekavas novada pašvaldība, pirms īpašuma iegādes, aicina veikt rūpīgu izpēti un sazināties ar pašvaldības speciālistiem.
Pagarināta pieteikšanās Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas konkursam
Ķekavas novada pašvaldība no 12. augusta līdz 20. septembrim aicina pieteikt pretendentus ceturtajai Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai. Konkursa uzvarētāji deviņās nominācijās tiks godināti 30.oktobrī Ķekavas novada uzņēmēju dienu laikā.
Valdība atbalsta Ķekavas apvedceļa būvniecību kā pirmo nozīmīgo industriālo publiskās un privātās partnerības projektu Baltijā
Latvijas Republikas Ministru kabinets 11.augustā atbalstīja Ķekavas apvedceļa būvniecību kā pirmo nozīmīgo industriālo publiskās un privātās partnerības (PPP) projektu Baltijā, kas tiks īstenots pēc “projektē-būvē-uzturi-finansē” modeļa.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" augusta numurs
Otrdien, 11. augustā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas novads" jaunākais numurs.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Valči”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 8. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Valči”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dižkačas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 9. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Dižkačas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ranči”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 10. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ranči”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Drūņi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 11. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Drūņi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ineši-1 un Ineši-2” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Izstrādāta vienota pašvaldības sporta bāzu un izglītības iestāžu sporta infrastruktūras piešķiršanas kārtība
Ķekavas novada pašvaldība ir izstrādājusi vienotu pašvaldības sporta bāzu un izglītības iestāžu sporta infrastruktūras piešķiršanas kārtību, lai nodrošinātu obligātās vispārējās izglītības un profesionālās ievirzes sporta izglītības norisi, kā arī veicinātu sporta aktivitātes un sporta nozares attīstību Ķekavas novadā.
No 13. līdz 29.augustam Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 13. līdz 29. augustam Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Uzvaras prospektā 1 un 1 A, kā arī Krišjāņa Barona ielā 2.
Piedalies Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku” – 19. septembrī
Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai, Pasaules Talkas dienā, 19.septembrī, Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kuras mērķis šogad Ķekavas novadā ir apzaļumot tieši daudzdzīvokļu māju pagalmus.
Biedrība “Solis tuvāk” realizē LEADER programmas projektu “Gatavojam un ēdam veselīgi”
Biedrība “Solis tuvāk” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam atbalstu realizē LEADER programmas projektu “Gatavojam un ēdam veselīgi”
Piešķir papildus finansējumu topošajam multifunkcionālajam sporta laukumam Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība atvēlējusi papildus finansējumu 25 000 eiro apmērā, lai izbūvētu ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumu, kas nepieciešams topošajam multifunkcionālajam sporta laukumam Ķekavā, pie Ķekavas vidusskolas.
Ķekavas velobraucienā 8. augustā tiek atcelta Sporta distance
Saistībā ar konstatēto Covid-19 izplatību tieši profesionālo šosejas riteņbraucēju vidū no Murjāņu sporta ģimnāzijas un ņemot vērā Latvijas riteņbraukšanas federācijas un Slimības profilakses un kontroles centra ieteikumus, tika pieņemts atbildīgs lēmums atcelt Sporta distanci rīt, 8. augustā, gaidāmajā Ķekavas velobraucienā. Pārējās trīs distances notiek bez izmaiņām un plānotajos laikos.
Aicina iedzīvotājus izteikt priekšlikumus Ķekavas novada teritorijas plānojumam
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi pilnveidot Ķekavas novada teritorijas plānojumu un aicina iedzīvotājus izteikt savu viedokli un priekšlikumus.
Ķekavas novada pašvaldība pārbūvēs Baložos Saulgriežu ielu
Ķekavas novada pašvaldība slēgs līgumu par Saulgriežu ielas 1. kārtas pārbūvi Baložos no Kalnu ielas līdz Labrenča ielai, šim mērķim ņemot aizņēmumu no Valsts kases.
Slēgs līgumu par Baložu vidusskolas piebūves projektēšanu un būvniecību
Ķekavas novada pašvaldība slēgs līgumu ar SIA “Belss” par Baložu vidusskolas moduļu tipa piebūves izbūvi un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību.
Iespēja Ķekavas novada esošiem un topošajiem uzņēmējiem pieteikties praktiski izglītojošam, uzņēmējdarbību veicinošam pasākumu ciklam.
Ķekavas novada uzņēmēju padome (ĶNUP) sadarbībā ar biedrību „Urbāna fonds izglītībai un zinātnei” (Urbāna fonds) ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu ir uzsākusi LEADER projekta „Uzņēmējdarbību veicinošs apmācību cikls ilgtspējīgas attīstības veicināšanai” realizāciju.
Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 70 000 eiro
1. septembrī sāksies projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisināsies jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēs pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.
6. augustā Baložos plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros šī gada 6.augustā no plkst 9.00 līdz 17.00 tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Baložos, Uzvaras prospektā 2, 3, 4, 5, 6, kā rezultātā tiks pārtraukta karstā ūdens sagatavošana iepriekš minēto dzīvojamo māju siltummezglos.
Satiksmes izmaiņas Baložos - Zaļajā ielā
SIA ``Baložu komunālā saimniecība`` informē, ka siltumtrases pārbūves darbu ietvaros Baložu pilsētā no 5. augusta līdz 25. augustam tiks slēgts Zaļās ielas ceļa posms pie dzīvojamās mājas Uzvaras prospekts 7.
Valsts vides dienests pilnveido saņemto ziņojumu par vides pārkāpumiem pārvaldības sistēmu – izveidots Operatīvās koordinācijas centrs
Lai efektīvi un vienoti pārvaldītu Valsts vides dienestā (VVD) saņemtos ziņojums par vides pārkāpumiem, jūnijā izveidots VVD Operatīvās koordinācijas centrs (OKC). OKC nodrošina VVD vienotā zvanu centra darbību – pieņem zvanus uz vienotā zvanu centra tālruni 26338800 (24/7), kā arī nodrošina mobilās lietotnes Vides SOS darbību – saņem un izskata iesniegtos pieteikumus.
AS “Sadales tīkls” īsteno apjomīgu investīciju projektu Ķekavas novadā
Uzlabojot Ķekavas novada iedzīvotāju elektroapgādes drošumu un nepārtrauktību, jau tuvākajā laikā AS “Sadales tīkls” sāks īstenot vērienīgu investīciju projektu Titurgas un Baložu apkaimē, kura laikā paredzēts pārbūvēt aptuveni 10 km 20 kV (kilovoltu) gaisvadu elektrolīniju par kabeļu līnijām.
Ķekavas velobrauciena laikā uz autoceļiem A7 un A5 būs ceļu satiksmes ierobežojumi
Ķekavas velobrauciena dienā šo sestdien, 8. augustā, paredzēti ceļu satiksmes ierobežojumi gan uz lielajiem valsts nozīmes ceļiem – A7 un A5, gan P85, P89 un P90 ceļu posmos, kā arī pašā Ķekavas centra apkaimē. Tāpēc aicinām gan autobraucējus, gan pasākuma viesus iepazīties laikus ar satiksmes ierobežojumiem, lai varētu saplānot pēc iespējas sev ērtāku pārvietošanās maršrutu, ņemto vērā šīs plānotās izmaiņas.
Skatītāju un profesionāļu atzinību saņem jaunais talantīgais sitaminstrumentu mūziķis no Daugmales
Turpinot Latvijas simtgadē iedibināto tradīciju, šovasar norisinājies koncerts ‘’Dzimuši Latvijā’’ ar izciliem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību, kā arī strauji plaukstošiem jaunajiem talantiem, kuru vidū bija arī Ķekavas Mūzikas skolas audzēknis Mārtiņš Starostnieks.
No 1. augusta atsāks kursēt maršruta Rīga–Bauska atceltie autobusa reisi
Autotransporta direkcija informē, ka no 2020. gada 1. augusta atsāks kursēt maršruta Nr.7480 Rīga–Bauska autobuss, kas no Rīgas starptautiskās autoostas katru dienu izbrauc plkst.13.30, 17.00 un no Bauskas autoostas – plkst.11.40, 15.20.
Turpina labiekārtot atpūtas vietas pie ūdens
Lielākajā atpūtas vietā pie Titurgas ezera, Ķekavas novada pašvaldība papildinājusi labiekārtojuma elementus un uzstādījusi vairākus sauļošanās zviļņus, kas tapuši atbilstoši novada atpūtas vietu dizainam.
Daugmalē un Ziedonī laboratoriski apstiprina zilaļģes Daugavā
Ķekavas novada pašvaldība 31. jūlijā saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti, kas apliecina, ka divās peldvietās ir izplatījušās zilaļģes. Cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes ir konstatētas Daugavā pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai. Šajā vietās nav ieteicams peldēties.
Ķekavas peldbaseins ir atvērts apmeklētājiem
Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa peldbaseins būs atkal atvērts apmeklētājiem no 3. augusta, tomēr peldētgribētājiem būs jāievēro papildus iekšējās kārtības noteikumi COVID-19 izplatības ierobežošanai.
Ķekavas novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku mācības “Namejs2020”
Šī gada rudenī plānotas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) lauka taktiskās mācības “Namejs2020”, un tajās tiks iesaistīti gan Latvijas karavīri, zemessargi, ASV un NATO paplašinātās kaujas grupas Latvijā – eFP karavīri. Mācību aktīvā fāze plānota no 21. līdz 27. septembrim, un tās norisināsies astoņu novadu teritorijā – Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Iecavas Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadā.
Daugavā, Daugmales un Ziedoņa teritorijā, aizdomas par zilaļģu izplatību
Apsekojot atpūtas vietas pie ūdens, Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti vizuāli konstatējuši Daugavā - pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai - koši zaļas aļģes, kas atgādina cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes.
No 6. līdz 20. augustam Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 6. līdz 20. augustam Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Uzvaras prospektā 7, 8, 9, 10, 12, 14, kā arī Zaļajā ielā 1 un 2.
Koku audze Baložos, Kr.Barona ielā 2, tiek saglabāta
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka koku audzē Baložos, Kr. Barona ielā 2, nav plānota koku izciršana, kā tas maldīgi tiek pausts dažādās ar Baložu pilsētu saistītajās iedzīvotāju Facebook lapās. Tāpat arī šajās sociālo tīklu lapās publicētajā fotogrāfijā redzamie ar oranžu krāsu iezīmētie koki nav pašvaldības marķējums.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un saglabātu zaļo zonu, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu par satiksmes organizācijas izmaiņām pašvaldības sporta laukumā, kura adrese ir "Fortius", Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, kur tiks uzstādīta ceļazīme ‘’Iebraukt aizliegts’’.
Ķekavas novada uzņēmēji veiks Brīvības pieminekļa izgaismošanu
Lepojamies ar Ķekavas novada uzņēmējiem, kuri iesaistījušies Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekta realizēšanā, bez atlīdzības sniedzot atbalstu nepieciešamo 12 apgaismes balstu ražošanai.
Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma gleznu izstāde “Gaisma – Krāsa – Prieks”
No 2020. gada 6. augusta līdz 29. augustam Ķekavas novadpētniecības muzejā būs skatāma Baldones mākslas studijas dalībnieku gleznu izstāde “Gaisma – Krāsa – Prieks”. Šī ir pirmā Baldones mākslas studijas gleznu izstāde Ķekavā.
Satiksmes izmaiņas Baložos - Zaļajā ielā
SIA "Baložu komunālā saimniecība" informē, ka siltumtrases pārbūves darbu ietvaros Baložu pilsētā no 30. jūlija līdz 12. augustam tiks slēgts Zaļās ielas ceļa posms gar dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 7 un 9.
Jūlija ceturtās nedēļas aktuālie ielu pārbūves darbi Baložos
Jūlija ceturtajā nedēļā turpinās būvniecības darbi Baložos, Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas.
Baložos, Uzvaras prospektā 7 un 9 tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde
Sakarā ar būvdarbiem projekta "Siltumtīklu modernizācija Titurgā" ietvaros, no 30. jūlija līdz 11.augustam tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 7 un 9, kā rezultātā tiks pārtraukta arī karstā ūdens piegāde.
Reģionālā pašvaldības policija turpina videonovērošanas sistēmu modernizēšanu
Reģionālā pašvaldības policija, sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības uzlabošanas nolūkos, darbam izmanto jaunākās tehnoloģijas – videokameras ar augstu izšķirtspēju, pārvietojamo videokameru un jaunas programmas videoierakstu apkopošanai, atlasei un datu apkopošanai.
Ķekavas novada pašvaldība uzsver: pēc Uzvaras prospekta pārbūves notiks apjomīga teritorijas labiekārtošana un jaunu koku iestādīšana
Lai veiktu vērienīgos Uzvaras prospekta remontdarbus - nomainītu komunikācijas tīklus, kā arī sakārtotu esošos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus - diemžēl ir nepieciešama atsevišķu koku nozāģēšana, jo tie atrodas būvdarbu zonā, kā arī uz esošajiem, pārbūvējamajiem komunikācijas tīkliem. Būvdarbiem noslēdzoties, teritorija tiks labiekārtota, īpašu uzmanību pievēršot zaļās zonas izveidē, tostarp jaunu koku iestādīšanā.
Ķekavas novada amatieru kolektīvi izsludina dalībnieku uzņemšanu jaunajā sezonā
Gatavojoties jaunajai sezonai, Ķekavas novada amatieru kolektīvi izsludina jaunu dalībnieku uzņemšanas datumus. Sev piemērotu kolektīvu ir iespēja atrast tiem, kas vēlas dziedāt, dejot, spēlēt teātri vai koklēt, kā arī tiem, kam tuva latviešu folklora. Novadā ir gan bērnu, gan pieaugušo kolektīvi, kas aicina tiem pievienoties.
Ķekavā viesosies ap 100 Jawa motocikli
Augustā Ķekavā norisināsies starptautisks Jawa un CZ markas motociklu salidojums, kurā pulcēsies ap 100 dalībniekiem no vairāk kā 7 valstīm. Arī Ķekavas novada iedzīvotāji un viesi, 8. augustā no plkst. 11.00 līdz 12.00 Ķekavā, pie Doles Tautas nama varēs apskatīt un iepazīt motociklus.
Pašvaldība pilnveidos Ķekavas novada teritoriālo plānojumu
Ķekavas novada pašvaldība ir izvērtējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas saņemtās norādes attiecībā uz jauno Ķekavas novada teritoriālo plānojumu - nolemts, ka, saskaņā ar ministrijas sniegtajiem komentāriem, teritorijas plānojums tiks pilnveidots un atkārtoti nodots sabiedrības publiskajai apspriešanai. Lai uzsāktu darbu pie teritorijas plānojuma pilnveidošanas, trešdien, 22. jūlijā, sasaukta Ķekavas novada domes ārkārtas sēde.
Pirmajā darbības gadā Ķekavas novada informatīvais tālrunis 8488 saņēmis 2119 iedzīvotāju zvanus
Pirms gada savu darbību uzsāka Ķekavas novada pašvaldības bezmaksas informatīvais tālrunis 8488, kas savas darbības pirmajā gadā saņēmis jau 2119 iedzīvotāju zvanus, ar katru mēnesi sasniedzot aizvien lielāku zvanu skaitu, kas pēdējos mēnešos ir vidēji 230 zvani mēnesī.
AFS meklē viesģimenes jauniešiem no Kanādas, Ungārijas un Vācijas 2020./2021. mācību gadam
“AFS Latvija” aicina pieteikties jaunas viesģimenes, kas vēlas uzņemt viesskolēnus no Kanādas, Ungārijas un Vācijas un atbalstīt viņus 10 mēnešu garumā, mācoties ģimnāzijās un vidusskolās visā Latvijā.
Biedrība “Solis tuvāk” aicina apgūt braukšanu ar SUP dēli
Biedrība “Solis tuvāk” aicina Ķekavas novada iedzīvotājus bez maksas apgūt braukšanu ar SUP dēli un aktīvi pavadīt brīvo laiku uz ūdens.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Odukalnā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu par satiksmes organizācijas izmaiņām Odukalnā, Saules un Mālu ielā.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ziedonī
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu par satiksmes organizācijas izmaiņām Ziedoņa alejā, Ziedonī.
Dome atbalsta Jaunatnes iniciatīvu centra un Tūrisma koordinācijas centra integrēšanu pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes sastāvā
Ceturtdien, 16. jūlijā, Ķekavas novada domes sēdē atbalstīja divu pašvaldības iestāžu - Jaunatnes iniciatīvu centra un Tūrisma koordinācijas centra integrēšanu pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta (IKS) pārvaldes sastāvā. Šāds lēmums pieņemts, lai pilnveidotu uz klientu orientētu pašvaldības darbu un nodrošinātu efektīvu pakalpojumu sniegšanu arī turpmāk.
Jūlija trešās nedēļas aktuālās izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā Uzvaras prospektā, Baložos
Lai uzsāktu sadzīves kanalizācijas ierīkošanu, pirms tam veicot asfalta frēzēšanas darbus, no 20. jūlija līdz 1.septembrim tiks pilnībā slēgta satiksme Uzvaras prospektā - sākotnēji posmā no Baložu pilsētas pārvaldes stāvlaukuma līdz iebrauktuvei uz dzīvojamo māju Uzvaras prospektā 8, savukārt vēlāk tiks slēgts posms no Baložu pilsētas pārvaldes stāvlaukuma līdz Doles ielai.
Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi projekta pieteikumu Eiropas Klimata iniciatīvai
Lai stiprinātu pārrobežu sadarbības kapacitāti energoefektivitātes jomā un palielinātu atjaunojamās enerģijas izmantošanu, Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi projekta pieteikumu Eiropas Klimata iniciatīvai.
Pašvaldības līdzfinansētās vasaras nometnes apmeklējuši jau 160 bērni
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko or-ganizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā, Ķekavas novada pašvaldība 12 816 eiro apmērā šovasar līdzfinansē 16 dažādas dienas un diennakts nometnes. Sešas no nometnēm jau ir aizvadītas un tajās piedalījušies 160 novada bērni.
Pabeigti būvdarbi 12 dzīvokļu mājas Ķekavā Rīgas ielā 36/k-3 energoefektivitātes pasākumu īstenošanai
Lai uzlabotu ēkas siltumnoturību un palielinātu mājas konstruktīvo elementu kalpošanas ilgumu, īstenots ES līdzfinansēts projekts „Energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Rīgas ielā 36/k-3 Ķekavā, Ķekavas novadā”.
Pilotprojekta “CLEAN” ietvaros Ķekavas novadā izveidoti jau 33 atkritumu šķirošanas punkti
Ķekavas novada privātmāju iedzīvotāji aktīvi izmanto Ķekavas novada pašvaldības un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” piedāvāto videi draudzīgo risinājumu - 14 mēnešu laikā, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai izveidoti jau 33 šķirošanas punkti.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jūlija numurs
Otrdien, 14. jūlijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas novads" jaunākais numurs.
Baložos, Uzvaras prospektā 8, 10, 12 un 14 tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde
Sakarā ar būvdarbiem projekta "Siltumtīklu modernizācija Titurgā" ietvaros, no 20. jūlija līdz 2.augustam tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 8, 10, 12 un 14, kā rezultātā tiks pārtraukta arī karstā ūdens piegāde.
Plāno pilnveidot jaunatnes lietas un tūrisma jomu Ķekavas novadā
Ķekavas novada pašvaldība, turpinot jau divus gadus uzņemto kursu- pilnveidot uz klientu orientētu pašvaldības darbu un nodrošināt efektīvu pakalpojumu sniegšanu, nolēmusi stiprināt darbu ar jaunatni un tūrisma jomu Ķekavas novadā, integrējot divas pašvaldības iestādes- Jaunatnes iniciatīvu centru un Tūrisma koordinācijas centru- pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes sastāvā.
Ūdens padeves atslēgums Baložos
Sakarā ar Jaunatnes ielas ūdensvada izbūves darbiem, Baložu pilsētā naktī no 14.jūlija uz 15.jūliju, laika posmā no plkst. 01.00 līdz 05.00 plānots ūdens atslēgums.
Privātmāju būvniecības rādītāji Ķekavas novadā - vieni no augstākajiem Pierīgas reģionā
Ķekavas novadā turpina augt privātmāju būvniecības apjomi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2020. gada maijā un jūnijā dubultojies saņemto būvniecības ieceru skaits, liecina Ķekavas novada Būvvaldes informācija.
Uzsākta dienesta izmeklēšana kādā no novada bērnudārziem
Ķekavas novada pašvaldība šodien, 10. jūlijā, saņemot informāciju, nekavējoties ir uzsākusi dienesta izmeklēšanu kādā no pašvaldības bērnudārziem par viena bērna prombūtni no bērnudārza teritorijas.
Attālinātām mācībām var pieteikties vēl līdz 15. jūlijam
Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” attālināto mācību kārtā vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau gandrīz 8 tūkstoši pieteikumu.
Šobrīd jaunais Ķekavas novada teritorijas plānojums nav piemērojams, pašvaldība izvērtēs tālākos rīcības soļus
Ķekavas novada pašvaldība šodien, 9. jūlijā, ir saņēmusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu “Par Ķekavas novada domes 2020. gada 2. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 11/2020 "Ķekavas novada teritorijas plānojuma Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa" darbības apturēšanu”. Līdz ar šo rīkojumu šobrīd nav piemērojams jaunais Ķekavas novada teritorijas plānojums.
8. augustā notiks Ķekavas velobrauciens, būs satiksmes ierobežojumi
8. augustā Latvijas kausa ietvaros notiks otrais Ķekavas velobrauciens ar četrām dažādām distancēm, kur īsākā būs 400 metri un garākā - 80 kilometri.
Ūdens padeves atslēgums Baložos
Sakarā ar Jaunatnes ielas ūdensvada izbūves darbiem, Baložu pilsētā naktī no 9. līdz 10.jūlijam plānots ūdens atslēgums.
Baložos, Uzvaras prospektā 2, 4 un 6 tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde
Sakarā ar būvdarbiem projekta "Siltumtīklu modernizācija Titurgā" ietvaros, no 13. jūlija līdz 27.jūlijam tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 2, 4 un 6, kā rezultātā tiks pārtraukta arī karstā ūdens piegāde.
Rīgas un Pierīgas reģiona biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja startēt Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkursos
Aktīvo iedzīvotāju fondā laika periodā no 2020. gada maija līdz 2022. gada beigām paredzēts izsludināt 7 atklātus projektu konkursus pilsoniskās sabiedrības organizācijām. Šobrīd ir iespēja iesniegt projektus divos izsludinātajos konkursos, kuru kopējais finansējums ir 3 150 000 eiro.
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Šovasar gandrīz ikdienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz ūdenstilpēm, lai glābtu pārgalvīgus atpūtniekus un diemžēl daudzos gadījumos, lai atrastu un krastā izceltu bojāgājušus cilvēkus.
Projekts “Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā”
Partnerība Daugavkrasts ir uzsākusi projekta “Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā” aktivitāšu realizāciju. Projekts atbalstīts Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds”.
Ķekavas novada pašvaldības aktuālās nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles
Ķekavas novada pašvaldība jūlijā un augustā rīko pašvaldības kustāmās mantas un nekustamo īpašumu atklātas mutiskas izsoles.
Projektu konkursā līdzfinansējumu piešķir pieciem projektiem
Ķekavas novada fizisko personu un nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā tika saņemti astoņi projektu pieteikumi. Izvērtējot pieteikumus atbilstoši konkursa kritērijiem un pieejamajam pašvaldības līdzfinansējumam, konkursa vērtēšanas komisija apstiprināja piecus projektus, piešķirot kopumā līdzfinansējumu 12 000 eiro apmērā.
SIA “Ķekavas nami” klienti par siltumu maksās mazāk
Saņemot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinājumu, SIA “Ķekavas nami” no 2020. gada 1.augusta noteiks jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas paredz tarifa samazinājumu par 30%.
Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris.
Baložos, Skolas ielā turpmāk braukšanas ātrums tiks ierobežots līdz 30 km/h
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju Baložos, turpmāk ceļa posmā no Skolas ielas 19 līdz pilsētas robežai, tostarp Zaļumu prospektā, tiks izvietotas ceļazīmes, kas noteiks maksimālā ātruma ierobežošanu līdz 30 km/h.
Jūlija aktuālās izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā Uzvaras prospektā, Baložos
Lai varētu izbūvēt lietus ūdens kanalizācijas cauruļvadus, pirms tam veicot asfalta frēzēšanas darbus, no 6. jūlija satiksmi Uzvaras prospektā plānots organizēt kā vienvirziena kustību. Piekļuve pie dzīvojamajām ēkām tiks nodrošināta
Arhīvs
  Drukāt