Par masāžu

Diemžēl pārāk daudzi cilvēki mūsdienās pazīst galvassāpes, sāpes plecos, sprandā – šīs ir tikai dažas problēmas, kas liecina, ka pārāk ilgi esam sēdējuši pie datora un par maz kustējušies. Vai esat ievērojuši, ka katrs mēģinām sev palīdzēt, izrīvējot sāpošo ķermeņa vietu, iegūstot kaut nelielu atvieglojumu? Vairumu muguras sāpju ir radījis muskuļu saspringums, kura laikā pasliktinās vielmaiņa un muskuļi vairs netiek pietiekami apgādāti ar skābekli.
Klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kura uz organismu iedarbojas kā mehānisks kairinājums. Izmantojot dažādus masāžas paņēmienus audi tiek mehāniski kairināti, kas izraisa audu šķidruma pārvietošanos, uzlabo audu elastību, veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes, uzlabo nervu sistēmas darbību un nostiprina imūnsistēmu. Ļoti nozīmīga ir arī masāžas relaksējošā iedarbība. Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm un kaulu sistēmu, tā vienlīdz labi ietekmē cilvēka iekšējo pasauli – emocijas, sajūtas. Masāža ir arī atveseļojoša procedūra, kas noņem nogurumu, atjauno darba spējas un rada labu garastāvokli.
Tomēr masāža nav tikai atpūta un relaksācija vien, tā ir lielisks palīglīdzeklis dažādu posttraumatisku problēmu ārstēšanā, kas palīdz ātrāk atjaunot normālu muskuļu, locītavu un saišu darbību.
Daudzi ir dzirdējuši sievietes apspriežam „bubuli” celulītu. Uzreiz varu teikt, ka nav tādas neinvazīvas metodes, kas spētu celulītu iznīcināt pilnībā. Tomēr speciāla masāžas tehnika, ko mēdz saukt arī par pretcelulīta masāžu (kas gan tomēr ir vispārinošs nosaukums daudzu paņēmienu apvienojumam) ievērojami palīdz samazināt tā vizuālās izpausmes – pēc masāžas kursa ar speciālām aromātiskajām eļļām āda kļūst ievērojami stingrāka, tvirtāka un nedaudz samazinās apkārtmēri.
Ķekavas ambulance piedāvā gan klasisko masāžu, gan relaksējošās aromterapijas masāžas procedūras, gan arī īpaši sievietēm izstrādāto pretcelulīta masāžu.
Pacientiem, kas masāžu apmeklē pirmo reizi, vai izlēmuši vērsties pie masiera dažādas izcelsmes sāpju un traumatisko problēmu dēļ, noteikti rekomendējam vispirms apmeklēt ārstu, lai noskaidrotu tieši Jums piemērotāko masāžas veidu.
 
U. Valciņš,
masieris
  Drukāt