1.jūlijā darbu uzsāk jaunā Ķekavas novada dome 19 deputātu sastāvā, par Ķekavas novada domes priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts Juris Žilko.


Hakatons “Ideju skrejceļš” norisināsies 6. un 7. augustā, sniedzot iespēju Ķekavas novada iedzīvotājiem radīt jaunas iniciatīvas un idejas, kas palīdzētu novadu veidot kā pievilcīgu vietu, kur dzīvot, strādāt, īstenot uzņēmējdarbību, attīstīties un atpūsties.


URBACT programmas projekta “Cites4CSR” ietvaros Ķekavas novads gatavojas savam pirmajam hakatonam “Ideju skrejceļš” par zaļu un drošu mobilitāti, kas notiks 6. un 7. augustā.


Jaunākie ūdens paraugu testēšanas rezultāti liecina, ka Titurgas ezerā ūdens atbilst peldvietu ūdens kvalitātes rādītāju normām, līdz ar to ezerā atkal ir atļauts peldēties.


Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” ir uzbūvēta un atklāta jauna piebūve, kurā 1.septembrī bērnudārza gaitas uzsāks 144 bērni vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Līdz ar to jaunajā mācību gadā bērnudārzs uzņems jau kopumā 450 bērnus.


Ķekavas novada domes pārstāvji apmeklē multifunkcionālo sociālo pakalpojumu centru ‘’Senrīga’’
Ķekavas novada domes vadība un sociālās jomas speciālisti šodien, 23.jūlijā, apmeklēja jauno biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” multifunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Senrīga”. Pašvaldības pārstāvji tikās ar biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" direktoru Andri Bērziņu, lai iepazītu projekta realizācijas gaitā gūto pieredzi, kas būs noderīga arī Ķekavas novadā, īstenojot sociālo pakalpojumu projektus.
Jauniestādītajiem kokiem uzstādīs laistīšanas maisus
Lai jauniestādītajiem kokiem palīdzētu pārciest karsto laiku, ir plānots pie to stumbriem uzstādīt lēnas caurlaidības ūdens somas jeb laistīšanas maisus.
Nāc un dalies ar savām idejām novada attīstībai sarunu pasākumā “Ideju skrejceļš”!
Sniedzot iespēju iedzīvotājiem aktīvi paust savu viedokli par idejām, ko un kā vajadzētu īstenot savā novadā, biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” organizē trīs sarunu pasākumus.
No 22. jūlija Ķekavas baseins atvērts publiskam apmeklējumam
No 22.jūlija, ņemot vērā Ministru kabineta pieņemtos noteikumus, pēc izmainīta grafika un iekšējās kārtības noteikumiem, apmeklējumam pēc iepriekšēja pieraksta tiek atvērts Ķekavas vidusskolas Sporta Kompleksa lielais un mazais baseins.
Arī jūlijā Ķekavas novadā notiek grants ceļu atputekļošana
No 22.jūlija Ķekavas novadā notiek kārtējā grants ceļu virsējās kārtas noklāšanu ar putekļu absorbējošu materiālu.
Ķekavā pasniedz Pateicības rakstus barikāžu dalībniekiem
Trešdien, 21.jūlijā, Ķekavas kultūras namā 16 Ķekavas novada iedzīvotājiem tika pasniegti Pateicības raksti par dalību 1991. gada barikādēs.
Notiek Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecības darbi
Kopš maija beigām norisinās Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecības darbi – kā pirmie ir paveikti būvlaukuma sagatavošanas darbi, savukārt šobrīd norisinās kanalizācijas un ūdensapgādes izbūves darbi. Visus būvdarbus plānots pabeigt līdz 2022. gada februārim.
Ministriju, pašvaldību līmenī spriež par ieceri uzbūvēt bērnu paliatīvās aprūpes centru “Sapņu tilti”
16.jūlijā Ķekavas novada vadība tikās ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības, Saeimas, Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas pārstāvjiem, tostarp ministru Gati Eglīti, lai parrunātu kā, kopīgi sadarbojoties, īstenot ieceri par bērnu paliatīvās aprūpes centru “Sapņu tilti”.
Saņemti ūdens analīžu rezultāti: visās atpūtas vietās, izņemot peldvietu pretī Nāves salai, peldēties var droši
Ķekavas novada pašvaldība saņēmusi SIA "Vides audits" laboratorijas rezultātus par ūdens kvalitāti populārākajās iedzīvotāju atpūtas vietās pie ūdens. Analīzēs konstatēts, ka Daugavā pretī Nāves salai sastopamas aļģes, savukārt citās peldvietās ūdens ir tīrs un peldēšaiani drošs.
Parakstīts līgums par Ķekavas apvedceļa projekta īstenošanu: jau šogad plānots uzsākt būvdarbus
16.jūlijā noslēgts līgums par Ķekavas apvedceļa izbūvi, kas ir Baltijas valstīs pirmais vērienīgais publiskās un privātās partnerības projekts ceļu būvniecībā, kas tiks īstenots pēc “projektēt–būvēt –finansēt –uzturēt” modeļa.
AS “Putnu fabrika Ķekava” paziņojums
AS “Putnu fabrika Ķekava” informē, ka ņemot vērā īpaši karstos laika apstākļus šovasar, krasās temperatūras izmaiņas dienas un nakts stundās, kā arī bezvēju situāciju diennakts tumšajā laikā, var rasties nelabvēlīgi apstākļi dažādu smaku izplatībai. Bezvēja apstākļos pat neliels smakas apjoms var izplatīties lielā attālumā.
Baldones teritorijā uz asfalta segumiem konstatēti izsvīdumi
Ekstremāli karsto laikapstākļu ietekmē uz asfalta segumiem Baldones pilsētas un pagasta teritorijā ir konstatēti izsvīdumi. Šobrīd pilsētas un ceļu uzturēšanas dienests veic apsekošanu, lai izsvīdumu vietas nokaisītu ar smiltīm.
Kapusvētki Baldonē 2021. gadā
Kapu svētki ir īpaša svētku tradīcija Latvijas kapsētās jūlijā un augustā, lai dzimtas lokā atcerētos savus aizgājējus. Aicinām iepazīties ar kapusvētku norises datumiem 2021. gadā Baldones pilsētā un Baldones pagastā.
Pirmajā pusgadā piešķirti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā
Ķekavas novada pašvaldība 2021. gada pirmajos sešos mēnešos piešķīrusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā. Gandrīz puse no atvieglojumu kopējās summas jeb 40 tūkstoši piešķirti novada daudzbērnu ģimenēm.
Tiek uzsākts projekts Ķekavas novada ģimeņu stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai.
Biedrība “Tici sev” sadarbībā ar biedrību “Urbāna fonds izglītībai un zinātnei” uzsāk projekta realizāciju ģimeņu stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai, kura ietvaros aicina pieteikties ģimenes dalībai interaktīvā pasākumu ciklā.
Ceļu satiksmes izmaiņas Baldonē
Lai novērstu avārijas situāciju Baldonē, kas radusies ūdensvada plīsuma rezultātā, šobrīd notiek remontdarbi un ir ceļu satiksmes izmaiņas Daugavas ielā.
Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus pēc administratīvi teritoriālās reformas precizēt adreses
Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Latvijas Pasta darbībā izmaiņas nav paredzamas – sūtījumi tiks piegādāti atbilstoši patlaban spēkā esošajām adrešu indeksu teritorijām tāpat kā līdz šim. Savukārt klientiem, norādot saņēmēja adresi, vienīgās izmaiņas būs novadu nosaukumos vietās, kur notikusi to apvienošana.
Ķekavas novada kolektīvi piedalīsies skolēnu dziesmu un deju svētku notikumā ‘’Saulesvija’’
Neierastā formātā šogad norisinās pandēmijas dēļ atceltie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuri notiks bez lieluzvedumiem, bet ar mazākiem pasākumiem un digitāliem risinājumiem. Pirmajā svētku pasākumā „Saulesvija”, kas norisināsies jūlijā divu nedēļu garumā visās Latvijas pašvaldībās, piedalīsies arī Ķekavas novada kolektīvi.
Mežos visā Latvijā ir augsta ugunsbīstamība
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka mežos visā Latvijā ir augsta ugunsbīstamība. Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem.
Baldones bāriņtiesa šobrīd turpina darbu tāpat kā līdz šim
Kopš Baldones novada pievienošanās Ķekavas novadam, Baldones bāriņtiesa saņem iedzīvotāju jautājumus par tālāko iestādes darbību jaunajā novadā. Šobrīd iestādes darbībā izmaiņu nav un darbs turpinās kā ierasts.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jūlija numurs
Otrdien, 13.jūlijā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par jaunievēlēto Ķekavas novada domi, bērnudārza “Ieviņa” jauno piebūvi, kā arī citām pašvaldības un iestāžu aktualitātēm.
Daugavā, Daugmales teritorijā aizdomas par zilaļģu izplatību
Daugmalē - Daugavā pretī Nāves salai pašvaldības speciālisti vizuāli konstatējuši koši zaļas aļģes, kas atgādina cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes.
Aicinām izmantot atkritumu šķirošanas iespējas Ķekavas novadā
Pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt būt atbildīgiem un izmantot atkritumu sķirošanas iespējas – bez maksas nodot dalīto atkritumu savākšanas laukumā "Gurnicas”, novietot šķirošanas konteinerus pie privātmājām, bet daudzdīvokļu māju iemītniekiem atkritumu izmešanai izvēlēties plastmasai, papīram, stiklam un metālam īpaši paredzētos konteinerus.
Turpmāk vakcināciju pret Covid-19 būs iespējams veikt arī Valdlaučos
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka sestdien, 10.jūlijā būs noslēdzošā vakcinācijas diena vakcinācijas punktā Ķekavā. Turpmāk vakcinēties katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu varēs Valdlaučos, Atpūtas ielā 5.
Ķekavas avota ūdens kvalitāte ir teicama
Pēc Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes pasūtījuma 22.jūnijā SIA “Vides audits” laboratorija veikusi ūdens analīzes iedzīvotāju iemīļotajā Ķekavas avotā, kas atrodas Ķekavas centrā pie autoceļa A7. Analīzes apliecina, ka ūdens kvalitāte ir teicama, tomēr aicinām iedzīvotājus to lietot pārtikā tikai pēc novārīšanas.
Atvērta projektu pieteikumu iesniegšana Aktīvo iedzīvotāju fonda Stratēģisko projektu konkursā
Līdz 2021. gada 6. septembra plkst. 14.00 Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas ir aicinātas iesniegt projektus otrajā Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) Stratēģisko projektu konkursā programmās Demokrātijas kultūra un Cilvēktiesības.
Baldones muzejā apskatāma porcelāna izstāde
Baldones muzejā līdz 31. jūlijam apskatāma krāšņa izstāde: baldonieša, Baldones vidusskolas skolēna Teo Ralfa Jēkabsona personīgās kolekcijas izstāde "Porcelāna trauki".
Ķekavas novada dome apstiprina jaunizveidotā Ķekavas novada simboliku
Stājoties spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālajai reformai, jaunievēlētā Ķekavas novada dome 1.jūlijā apstiprinājusi noteikumus par Ķekavas novada simboliku, kas, tostarp, paredz arī turpmāk izmantot līdzšinējo apstiprināto Ķekavas novada ģerboni un zīmolu.
Jaunā Ķekavas novada dome stiprinās drošības un tiesiskuma jomu
Ķekavas novada dome 1. jūlijā apstiprināja jaunu Ķekavas novada pašvaldības nolikumu, paredzot vairākas izmaiņas, lai stiprinātu vienu no novada prioritātēm drošības un tiesiskuma jautājumos.
Ķekavas novada pašvaldība: no 1.jūlija saziņa un pakalpojumu saņemšanas kārtība nemainās
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka no 1.jūlija pašvaldības pakalpojumus Ķekavā, Baldonē, Baložos un Daugmalē varēs saņemt tāpat kā līdz šim. Tāpat arī saziņai ar pašvaldību var izmantot līdzšinējos telefona numurus un e-pastus.
25.jūlijā – Vasaras tirgus Ķekavā
Atsākot tradicionālo svētdienas tirgu organizēšanu, 25.jūlijā, Ķekavā, Skolas ielā pie Doles Tautas nama no plkst. 8.00 līdz 15.00 norisināsies “Vasaras tirgus”. Tajā būs iespējams iegādāties visu preču grupu produktus, ne tikai amatnieku un mājražotāju izstrādājumus, bet arī rūpniecības preces.
Turpmāk Baldones novada aktualitātes uzzini Ķekavas novada informatīvajos kanālos
Lai pēc novadu apvienošanas rūpētos par to, ka visa jaunizveidotā Ķekavas novada aktualitātes būtu iedzīvotājiem ērti pieejamas un pārskatāmas, turpmāk arī par Baldones novada jaunumiem komunicēsim Ķekavas novada informatīvajos kanālos.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.20. “Par detālplānojuma “Akmeņkaļu 13” apstiprināšanu, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14.) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Akmeņkaļu ielā 13, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.17. “Par detālplānojuma “Asteru ielā 30” apstiprināšanu, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14.) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam Asteru ielā 30, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu apstiprināšanu Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 17.jūnija sēdes lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma “Ķiršziedi” apstiprināšanu, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14.) apstiprināti detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumi, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Grifi”, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2021
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr. 21. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Grifi”, kadastra numurs 8070 008 2758, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2021” (protokols Nr. 14.).
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Rozītes”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.jūnijā pieņēmusi lēmumu Nr. 22 “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Rozītes”, Daugmalē, Daugmales pagastā”.
Noslēdzies projekta “PUMPURS” ietvaros organizētais jauniešu iniciatīvu projektu konkurss
2021. gada 21. maijā noslēdzās Eiropas savienības fondu programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (“PUMPURS”) ietvaros organizētais jauniešu iniciatīvu konkurss.
Uzvaras prospektā norit pēdējie labiekārtošanas darbi
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde informē, ka Uzvaras prospektā ir pabeigti būvdarbi un šobrīd tiek sakārtotas būvniecības bāzes vietas, tiek veikti pēdējie labiekārtošanas darbi, kā arī notiks būvniecības teritorijas tīrīšana no smiltīm.
Kapusvētki Ķekavas novadā 2021. gadā
Kapu svētki ir īpaša svētku tradīcija Latvijas kapsētās jūlijā un augustā, lai dzimtas lokā atcerētos savus aizgājējus. Aicinām iepazīties ar kapusvētku norises datumiem 2021. gadā Ķekavas novadā, tostarp Baldonē.
Jaunu ideju centra logos apskatāma fotoizstāde
Jaunu ideju centra logos apskatāma Ķekavas novada fotogrāfa Ulda Laganovska fotoizstāde, kurā apkopotas pēdējo mēnešu laikā tapušas fotogrāfijas, kas fotografētas dažādās Ķekavas novada vietās. Izstādē ir redzami gleznaini dabasskati, kas parāda mūsu novada skaisto dabu.
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens – pērn laika posmā no maija līdz septembrim izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdens pērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem.
Ķekavas novada pašvaldība uzlabojusi savu Ilgtspējas indeksu līdz SUDRABA kategorijai
Ķekavas novada pašvaldība Ilgtspējas indeksā ieguvusi Sudraba kategoriju, tādējādi apliecinot savu mērķtiecīgu attīstību, kas balstās uz korporatīvās atbildības un ilgtspējības principu ieviešanu un īstenošanu pašvaldības darbā un pakalpojumu sniegšanā. Šogad šis ir augstākais rezultāts pašvaldību vidū. 2021. gada Ilgtspējas indeksā SUDRABA līmeni sasnieguši 15 uzņēmumi un organizācijas.
Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris.
Slēpņu spēle “Spēka zīmes 2021”
Arī šogad Ķekavas novada iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja piedalīties slēpņu spēlē “Spēka zīmes 2021”, kas tiks atklāta 12. jūnijā. To rīko Ķekavas novada pašvaldība, sadarbojoties tūrisma, sporta un jaunatnes darbiniekiem. Spēle norisināsies no 12. jūnija līdz 22. augustam.
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2021./2022. mācību gadam
No 19.maija – 10. augustam notiek pretendentu pieteikšanās, sūtot iesniegumu uz e-pasta adresi kekavas.makslasskola@kekava.lv
ZVA informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19: uzzini par vakcīnu izstrādi, darbību, intervālu starp devām un biežākajām blakusparādībām
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izstrādājusi informatīvu materiālu, kas satur pierādījumos balstītu un uzticamu informāciju par līdz šim lietošanai apstiprināto Covid-19 vakcīnu darbību un būtiskākajām blakusparādībām.
Pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 22 vasaras nometņu projektiem
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko organizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā, Ķekavas novada pašvaldība 12 985 eiro apmērā līdzfinansēs 22 dažādas dienas un diennakts nometnes.
Rail Baltica projekta aktualitātes
Lai iedzīvotāji varētu ērti sekot līdzi Rail Baltica projekta aktualitātēm, visa informācija par posmu, kas šķērso Ķekavas novadu "Vangaži – Salaspils – Misa" pieejama Rail Baltica projekta mājaslapā.
Baložos pabeigti Jaunatnes ielas izbūves darbi
Baložu pilsētā turpinās darbs pie projekta īstenošanas, kas paredz divu ielu pārbūvi – Jaunatnes ielu un Uzvaras prospektu. Šobrīd ir noslēgušies izbūves darbi Jaunatnes ielā. Projekta ietvaros Jaunatnes ielā ir izbūvēta iela ar asfalta segumu, gājēju ietve, ielas apgaismojums, ūdensvads un lietus ūdens novadīšanas sistēma.
  Drukāt