Sadalītas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2017

20. oktobrī Ķekavā norisinājās Ķekavas novada uzņēmēju dienas, kuru laikā tika pasniegtas arī pirmās Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā godināja 17 novada uzņēmumus deviņās konkursa nominācijās. Galvenajā kategorijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma AS “Putnu fabrika Ķekava”.

 

Veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, godinot uzņēmēju darbu un popularizējot to devumu novadam, aizvadītajā piektdienā Ķekavas kultūras namā norisinājās pirmā Ķekavas novada uzņēmēju gada balva. Apbalvojumus un atzinības rakstus deviņās konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire un Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītāja Atrīda Vītola.

 

Gada uzņēmēja balvu saņēma putnkopības un vistas gaļas produktu ražošanas uzņēmums AS "Putnu fabrika Ķekava". “Šis ir ļoti zīmīgs novērtējums, jo tieši šogad aprit 50 gadi kopš ”Putnu fabrika Ķekava” dibināšanas. Pusgadsimta garumā mūsu uzņēmuma izaugsme ir notikusi roku rokā ar novada attīstību. Esmu gandarīts, ka “Putnu fabrika Ķekava” devums, radot darba vietas vietējiem iedzīvotājiem, attīstot ražošanu un eksportu un sniedzot savu pienesumu nodokļu veidā, ir augstu novērtēts un ka šodien mēs kopīgiem spēkiem veidojam Ķekavas novadu par labu un konkurētspējīgu dzīves, darba un uzņēmējdarbības vidi,” saka Andrjus Pranckevičs (Andrius Pranckevičius), AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

 

Lai iedvesmotu turpmākiem darbiem, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras (LTRK) valdes loceklis Andris Vanags biedrības vārdā pasniedza specbalvu - dāvanu karti LTRK semināriem 6300 eiro vērtībā -, ko saņēma kokapstrādes uzņēmums SIA "Mežmaļi +".

 

Vakara vadītāju godā iejutās Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra vadītāja Linda Vaškevica-Veita un Dailes teātra aktieris Mārtiņš Počs, savukārt par pasākuma muzikālo daļu parūpējās Baložu jauniešu vokālā ansambļa “Vivo” vadītāja Ieva Janiševa.

 

  

GADA UZŅĒMĒJS

AS “Putnu fabrika Ķekava”

Putnkopības un vistas gaļas produktu ražošanas uzņēmums šogad svin 50 gadu jubileju. Uzņēmuma veiksmes atslēga ir zinoša komanda, spēja elastīgi reaģēt uz mainīgo tirgus situāciju un uzdrošināties riskēt.

 

GADA RAŽOTĀJS

SIA “PAA”

Viens no vadošajiem santehnikas - vannu, izlietņu un dušas paliktņu - ražotājiem Baltijā ar eksporta tīklu Rietumeiropas, Austrumeiropas valstīs, Skandināvijā un Krievijā.

Atzinība SIA “CrossChem” un SIA “Baltās naktis”.

 

GADA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS

SIA “Maxi pica”

Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumu sniedzējs ar sasniegumiem produktu klāsta attīstībā, jaunas mobilās aplikācijas ieviešanā un jaunas picērijas atvēršanā Rīgā.

Atzinība SIA “Ķekavas tirdzniecības centrs” un SIA “Fatih”.

 

GADA MĀJRAŽOTĀJS/AMATNIEKS

ZS “Dorītes”

Uzņēmuma veiksmes atslēga ir sadarbība vienam ar otru – biškopim ar bitēm, keramiķei ar mālu un pārdevējam ar pircēju. ZS “Dorītes” liepziedu medus 2016. un 2017. gadā kļuvis par atzītāko mediju Latvijā un apbalvots ar zelta medaļu.

Atzinība IK “Snigol” un mājražotāja Daira Meldere.

 

GADA INOVĀCIJA

SIA “Intelligent formula”

Latvijā ražots dabīgs un unikāls produkts aknu funkciju uzturēšanai, alkohola tieksmes mazināšanai un fiziskās labsajūtas veicināšanai. Produkta darbības laiks tirgū - 1,5 gadi.

Atzinība SIA “DIPSTAGE” un SIA “Jolle”

 

GADA EKSPORTĒTĀJS

SIA “Pindstrup Latvia”

Kūdras ieguves un substrātu ražošanas uzņēmums visu saražoto produkciju eksportē uz 80 pasaules valstīm. Augošākie eksporta tirgi – Āzijas valstis, Dienvidamerika un Ziemeļamerika.

Atzinība AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “CrossChem”

 

GADA LABDARIS

SIA “Pindstrup Latvia”

2016. gadā sniedzis finansiālu atbalstu Ķekavas novada fondam 10,000 eiro apmērā, veicinot veselības atbalsta programmas un Jauniešu interešu un profesionālās pilnveides programmas realizāciju. Atbalstīta Baložu kūdras muzejdzelzceļa izveide, sacensību “Baložu velodrošība” norise un citi novada iedzīvotājiem nozīmīgi pasākumi.

Atzinība SIA “Ķekavas tirdzniecības centrs” un SIA “Garozu Ķēķis”

 

GADA IZAUGSME

SIA “CrossChem”

Nodrošina klientus ar autoķīmijas precēm un termināla pakalpojumiem. Apgrozījums 2016. gadā pieaudzis par 19% (pret 2015. gadu). Investēts uzņēmuma attīstībā – dzelzceļa termināla modernizācijā, jaunas ražotnes projektēšanā, meitas uzņēmumos ārpus Latvijas.

Atzinība SIA “Maxi pica” un SIA “DIPSTAGE”

 

LIELĀKAIS NODOKĻU MAKSĀTĀJS

SIA “MAXIMA Latvija”

Lielākais uzņēmums Baltijā un viens no vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem Latvijā izstrādājis korporatīvās sociālās atbildības stratēģiju “Atbildīgi par rītdienu”. Uzņēmuma samaksātais nodoklis 2016. gadā ir 8 174 914, 22 eiro.

Atzinība AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “Sanitex”

 

 

 Ķekavas novada uzņēmēju dienas 2017 organizēja Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas nodvada uzņēmēju padomi (ĶNUP). Pasākuma atbalstīja SEB banka.

 

 

Sabiedrisko attiecību daļa

24.10.2017.

 

  Drukāt