Ugunsdzēsības hidrantu izmantošanas dēļ šobrīd Ķekavas centrā vērojams ūdens saduļķojums

SIA “Ķekavas nami” informē, ka šorīt, 15. maijā, Ķekavā, Gaismas ielas 19 korpusu daudzdzīvokļu mājās ir novērojams ūdens saduļķojums, ko izraisījuši ugunsdzēsēji, šonakt ar lielu spiedienu (80 m3/stundā) ņemot ūdeni no ugunsdzēsības hidranta Ķekavas centrā.

 
Saduļķojumu rada ūdens spiediena un plūsmas ātruma izmaiņas ūdensvadā. Mainīgais ūdens plūsmas ātrums un spiediens cauruļvados izraisa nosēdumu noskalošanu no veco cauruļvadu iekšējām sieniņām. Gadu gaitā uz cauruļvadu sieniņām izgulsnējas bioloģisks apaugums un dzelzs oksīds, kas kādā brīdī no cauruļvadu sieniņām atdalās. Noskaloto daļiņu sakustēšanos un attiecīgi ūdens saduļķošanos tagad izraisa katrs ūdens atslēgums vai ugunsdzēsības hidrantu izmantošana.
 

SIA “Ķekavas nami” atvainojās iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un aicina iedzīvotājus fiksēt ūdensskaitītāja rādītājus pirms un pēc saduļķotā ūdens notecināšanas, jo par šo fiksēto ūdens daudzuma patēriņu netiks piestādīts rēķins.


Skaitītāju rādītāju fotofiksācija jānosūta uz e-pastu: nami@kekavasnami.lv, norādot konkrētu dzīvokļa adresi.  


Apzinoties šo ūdens saduļķojuma problēmu, SIA “Ķekavas nami” jūnijā, kā tas jau bija iepriekš plānots, veiks ūdensapgādes tīklu mehāniskā piesārņojuma pārbaudi pa posmiem, kā arī ūdensvada skalošanu.

 

Sabiedrisko attiecību daļa

15.05.2018.

 

  Drukāt