Apstiprina Ķekavas novada, pagastu un pilsētas karogu skices

Ķekavas novada dome 18. maijā apstiprināja Ķekavas novada, Baložu pilsētas, Ķekavas un Daugmales pagastu karogu skices. Tās izstrādāja mākslinieki Juris Ivanovs un Ilze Lībiete, kuri speciālizējušies tieši heraldikas jautājumos, un tālāk uz domi, atbalstot piedāvātās karogu skices, virzīja Simbolikas komisija.


Ķekavas novada karogs
– krāsu dalījums – zils/balts – izvēlēts pamatojoties uz zilo krāsu ģerbonī, simbolizē Daugavu, debesis, tonis mērķtiecīgi izvēlēts gaišāks nekā ģerbonī, lai nenomāktu vai nesaplūstu ar novada ģerboni karoga vidū. Karoga fona dalījuma otra krāsa ir balta - svinīga, prezentatīva. Zelta krāsā bārkstis piešķir karogam greznumu, pastiprinot tā nozīmību. Horizontālais fonu toņu dalījums izvēlēts, lai novada karogu izceltu starp novada divu pagastu un Baložu pilsētas karogiem.
 

Baložu pilsētas, Ķekavas un Daugmales pagastu karogos fonam izvēlēts vienots vertikāls krāsu dalījums.
 

Daugmales pagasta karogs – vertikāls krāsu dalījums – zaļš/balts – saskaņoti ar Daugmales pagasta ģerboni, zaļais tonis simbolizē pilskalnu līdzīgi kā ģerbonī karoga vidū. Zaļais tonis karoga fonam izvēlēts gaišāks par ģerboņa zaļo, saglabājot radniecīgu krāsu gammu, bārkstis zelta krāsā piedod svinīgumu.
 

Baložu pilsētas karogs – vertikāls krāsu dalījums – zelts/balts – saskaņoti ar Baložu pilsētas ģerbonī attēloto vardi, bārkstis zelta krāsā piedod svinīgumu.
 

Ķekavas pagasta karogs – vertikāls krāsu dalījums – zils/balts – saskaņoti ar Ķekavas pagasta ģerboni, zilais tonis mērķtiecīgi izvēlēts gaišāks nekā ģerbonī, lai nenomāktu vai nesaplūstu ar pagasta ģerboni karoga vidū, saglabājot radniecīgu krāsu gammu, bārkstis zelta krāsā piedod svinīgumu.

 

Zīle Ozoliņa-Šneidere,
Simbolikas komisijas locekle,
Ķekavas Mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā

23.05.2018.

 

 

  Drukāt