Autotransporta masas ierobežojumi ceļa posmā Daugmale-Baldone

Siltā laika ietekmē atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis, tādēļ ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Ķekavas novadā ierobežojums attiecas uz valsts autoceļu V9 Daugmale - Baldone.

 
Kā informē VAS “Latvijas Valsts ceļi”, šķīdoņa laikā transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem pieejama VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājas lapā.


Ķekavas novada teritorijā ierobežojums attiecas uz autoceļu V9 Iecava-Baldone-Daugmale, posmā no 27.400 km līdz 34.775 km. Autotransporta masas ierobežojumi transportlīdzekļiem, kas smagāki par 5 vai 7 tonnām jau no rudens ieviesti arī Ķekavas novada pašvaldības pārraudzībā esošajos grants ceļa posmos. Iestājoties labvēlīgākiem laikapstākļiem un izvērtējot konkrētā ceļa posma stāvokli, ierobežojumus plānots atcelt.


Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.


Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.


VAS “Latvijas Valsts ceļi” vērš uzmanību, ka šķīdoņa laikā pārvadātājiem netiek izsniegtas nekādas speciālās atļaujas un ceļu satiksmes noteikumi, tai skaitā ceļa zīmes, ir jāievēro visiem satiksmes dalībniekiem. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, masas ierobežojumus var pārkāpt tikai operatīvais transports, sabiedriskais transports, transports, kas pārvadā svaigpienu un kritušos lopus.


 

 

VAS “Latvijas Valsts ceļi”

20.03.2019.

 

 

  Drukāt