Reģionālā pašvaldības policija turpmāk sabiedrisko kārtību nodrošinās arī Iecavas novadā.

Ķekavas novada domes deputāti lēmuši, ka turpmāk sabiedrisko kārtību Iecavas novadā nodrošinās Reģionālā pašvaldības policija.Starp abām pašvaldībām tiks noslēgti divi pārvaldes uzdevumu deleģēšanas līgumi. Viens - pārejas periodam no 1.jūlija līdz 31.augustam, bet otrs laikam no 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim.
 

Paralēli Ķekavas novada Reģionālajai pašvaldības policijai līdz 31.augustam darbu Iecavas novadā turpinās Iecavas novada pašvaldības administrācijas Sabiedriskās kārtības nodaļa.


"Mums ir diezgan liela pieredze darbā ar citām pašvaldībām. Mēs jau esam apzinājuši situāciju Iecavas novadā, saprotam, kādas problēmas jārisina. Zinām, ka būs izaicinājumi, taču ticam, ka sadarbība izdosies veiksmīga," apgalvojis Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš. 


Jau vēstīts, ka pašlaik par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu Iecavas novadā rūpējas Sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki. Taču publiskajā apspriešanā novadā secināts, ka sabiedrībai ir svarīgi, lai sabiedriskā kārtība pašvaldības administratīvajā teritorijā tiktu nodrošināta pēc iespējas efektīvāk.


Pašvaldībā apgalvoja, ka pārmaiņas un uzlabojumus nav iespējams ieviest ar līdzšinējiem resursiem, tāpēc pašlaik kā vislabāko risinājumu pašvaldība redz iespēju šo uzdevumu deleģēt Reģionālajai pašvaldības policijai.


Sākumā funkciju deleģēšana bija plānota jau ar gada sākumā, taču tā aizkavējusies. Šobrīd Reģionālā pašvaldības policijas struktūrā ietilpst Ķekavas novada pārvalde, Inčukalna un Ikšķiles novadu nodaļas.
 


www.aprinkis.lv
03.06.2019.

http://ejuz.lv/policija

  Drukāt