Apsekojot mājsaimniecības, Ķekavas novadā pieaudzis noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumu skaits

Rūpējoties par vidi un videi draudzīgu saimniekošanu, Ķekavas novada pašvaldība šogad apzina un klātienē apseko tās mājsaimniecības, kuru īpašnieki joprojām nav noslēguši līgumu par sadzīves atkritumu izvešanu.
 

Šādu soli pašvaldība spērusi, lai novērstu nelegālu atkritumu izmešanu tam neparedzētās vietās, piemēram, mežos vai daudzdzīvokļu mājām paredzētajos atkritumu konteineros, un veicinātu iedzīvotāju atbildīgu attieksmi un rīcību pret vidi.


Pateicoties šai rīcībai,  šobrīd  mājsaimniecību noslēgto līgumu skaits ar atkritumu apsaimniekotāju Ķekavas novadā – SIA “Clean R” -  pieaudzis par vairāk kā 11% , kas ir par 485 līgumiem vairāk nekā gada sākumā. Uz 2019. gada 1. septembri, neieskaitot daudzdzīvokļu mājas, ir noslēgts 4861 līgums, no kuriem 4483 ir privātmājas un 378 uzņēmumi.


Kā skaidro procesu Īpašumu pārvaldes speciālisti, tad vispirms klātienē tiek apsekota mājsaimniecība, kura nav noslēgusi līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, un, ja konstatē, ka māja ir apdzīvota, tad tiek sagatavota vēstule īpašniekam  ar lūgumu ne vēlāk kā 30 dienu laikā no vēstules saņemšanas dienas noslēgt līgumu ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju. Jāpiebilst, ka dārza mājām, kurās uzturas tikai  sezonāli, piemēram, tikai vasaras periodā, ir iespēja noslēgt līgumu ar SIA “Clean R” par atkritumu apsaimniekošanu konkrētā periodā.


Pēc atvēlētā laika atkārtoti tiek apsekots konkrētais īpašums. Un, ja arī tad vēl nav noslēgts līgums, lai gan vizuālas pazīmes liecina, ka īpašums ir apdzīvots un tajā tiek radīti atkritumi, informācija tiek nodota Reģionālajai pašvaldības policijai  ar lūgumu uzsākt administratīvo lietvedību.


Šobrīd ir apsekotas mājsaimniecības tādās novada apdzīvotās teritorijās kā, piemēram, Ziedonī, Krustkalnos, Lapeniekos, Baložos, Rāmavā, Mākoņkalnā, Katlakalnā.Pašvaldības speciālisti darbu turpina, lai būtu apzināts viss Ķekavas novads, proti, vēl atlikusi Ķekavas, Plakanciema, Daugmales un Dzērumu teritorija.


Atgādinām, ka saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu un Ķekavas novada saistošajiem noteikumiem nekustamā īpašuma īpašniekiem ir pienākums slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu ar to atkritumu apsaimniekotāju, kas noslēdzis līgumu ar Ķekavas novada pašvaldību par atkritumu apsaimniekošanu attiecīgajā teritorijā. Līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “Clean R” iespējams noslēgt gan klātienē, gan interneta vietnes www.cleanr.lv sadaļā “e-pakalpojumi”, autorizējoties ar internetbankas starpniecību.


Domājot par videi draudzīgiem risinājumiem, Ķekavas novada privātmāju rajonos un apkaimēs, kur koncentrējas piecas un vairāk privātmājas un kur nav pieejami daudzdzīvokļu ēku tuvumā esošie šķirošanas konteineri, iedzīvotāji var pieteikties bezmaksas šķirošanas punkta izveidei. Šādu iespēju kā pilotprojektu privātmāju īpašniekiem nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.


Atkritumu šķirošana ļauj gan rūpēties par vidi, gan samazināt mājsaimniecības izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, jo šķirotie atkritumi tiek izvesti bez maksas.

 

 

Administratīvā pārvalde
09.09.2019.
 

  Drukāt