Baložos no decembra par 2,9% samazināsies siltuma tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Baložu komunālā saimniecība" pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus, kas paredz, ka no 1.decembra Baložos siltumenerģijas gala tarifs būs par 2,9% mazāks nekā pašreiz - 61,57 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja SPRK pārstāvji.


SPRK iesniegtais un apstiprinātais plāns paredz, ka šāds siltumenerģijas gala tarifs spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs vēl mazāks - 57,15 eiro par MWh.


Tarifu samazinājums saistāms ar "Baložu komunālās saimniecības" iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu. Siltumenerģija tiek iepirkta no SIA "Baložu siltums", kam SPRK arī 24.oktobrī apstiprināja pašas noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu, kas par 3,2% samazinājies dabasgāzes cenas samazinājuma dēļ.


SPRK, izvērtējot "Baložu siltuma" un "Baložu komunālās saimniecības" iesniegtos siltumenerģijas tarifus, secināja, ka tie ir pamatoti un atbilstoši metodikai.


Ņemot vērā, ka ir iespējamas iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņas, SPRK šogad 27.septembrī "Baložu komunālajai saimniecībai" piešķīra atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Tas komersantam ļāva savlaicīgi reaģēt uz šīm cenu izmaiņām, lai noteiktu jaunus tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.


Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai komersants neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.


"Baložu komunālā saimniecība" dibināta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,283 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 2,24 miljoni eiro un peļņa 9442 eiro. "Baložu komunālā saimniecība" pieder Ķekavas novada pašvaldībai. Savukārt "Baložu siltumā" pašvaldībai pieder 45% daļu, vēl 47,10% daļu īpašniece ir SIA "KG enerģija 4", bet 7,90% daļu pieder SIA "KGE5".


Marta Kronberga,
ziņu aģentūra "LETA"

24.10.2019.

  Drukāt