Ķekavas novada Jaunu ideju centra ēku piesaka konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva 2019"

Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi pieteikumu dalībai konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019", piesakot pērn novembrī atklāto Ķekavas novada Jaunu ideja centra ēku nominācijā “Pārbūve”. 

 
Jaunu ideju centrs apvieno vēsturisko mantojumu ar mūsdienīgiem arhitektūras un tehnoloģiskajiem risinājumiem,  ko vērts izcelt kā vienu no estētiskajām ēkām ne tikai novadā, bet arī valstī.

Jaunu ideju centra telpās mājvietu raduši Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra jaunieši, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālisti, tāpat, izmantot kopstrādes telpas, lai satiktos un radītu jaunas idejas aicināti gan novada uzņēmēji un interešu grupas, gan nevalstiskās organizācijas.
 

Jaunu ideju centra pārbūvi, pēc arhitekta Jura Pogas idejas veica uzņēmums “Balsts R”. Telpās dominē ķieģeļu, stikla un koka faktūras, kas savstarpēji mijiedarbojas, radot vienlīdz enerģisku, radošu un atvērtu vidi. Pārdomātie tehnoloģiskie risinājumi telpas padara vienlīdz piemērotas gan produktīvam darbam, gan  daudzveidīgiem pasākumiem.
 

Konkursā varēja pieteikt būvniecības objektus 10 nominācijās- “Jaunbūve – sabiedriska ēka”, “Jaunbūve – dzīvojamā ēka”, “Restaurācija”, “Pārbūve”, “Fasāžu atjaunošana”, “Publiskās ārtelpas objekts”, “Jauna inženierbūve/infrastruktūras būve”, “Inženierbūvju/infrastruktūras būvju pārbūve”, “Industriālie objekti – jaunbūve, pārbūve  vai modernizācija” un “Koka būve”.
 

Visi pieteiktie objekti būs apskatāmi arī īpašā fotoizstādē Līvu laukumā, Rīgā, kas norisināsies no 2020. gada februāra līdz martam. Savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija un uzvarētāju paziņošana notiks 2020. gada 7.martā, klātesot valsts un pašvaldību pārstāvjiem, uzņēmumu vadītājiem, arhitektiem, nekustamo īpašumu attīstītājiem un citiem būvniecības nozarē strādājošajiem jomas speciālistiem.

Konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva” ir lielākais būvju izvērtēšanas konkurss Latvijā ar precizētiem vērtēšanas kritērijiem, kuru rīko biedrība “Building Design and Construction Council”. Vērtēšana notiek nomināciju ietvaros, katrā no tām izvirzot objektus 3 godalgotajām vietām un tās piešķirot pasūtītājam, arhitektam, būvniekam un būvuzraugam.

 

Administratīvā pārvalde
31.01.2020.

 

 

  Drukāt