Būvniecības apjomi Ķekavas novadā turpina stabili augt

Ķekavas novada Būvvaldē 2019.gadā audzis saņemto būvprojektu skaits - aktīvi turpinās gan privātmāju celtniecība, gan inženiertīklu un uzņēmumu ēku pārbūves projekti, bet, pateicoties pašvaldības pērn aizsāktajam darbam pie nelikumīgās būvniecības novēršanas, iedzīvotāji steidz savest kārtībā mazēkas - šķūņus un siltumnīcas. 

 
Pēc Ķekavas novada Būvvaldes apkopotajiem datiem, 2019. gadā iesniegti 899 projekti, kas ir par 170 projektiem vairāk kā 2018. gadā. Pērn izdota 181 būvatļauja, bet Būvvaldes izsniegto lēmumu skaits dubultojies gandrīz uz pusi, kas skaidrojams arī ar pastiprinātu vēršanos pie īpašniekiem par patvaļīgas būvniecības konstatēšanu.


Kā ierasts, lielākās būvniecības aktivitātes novērojamas Ķekavas, Katlakalna un Rāmavas teritorijās, tomēr 2019.gadā paaugstinājusies būvniecības aktivitāte arī Dzērumu un Jenču teritorijās, novērots, ka iedzīvotāji pievērsušies veco dārza māju  atjaunošanai un dokumentu sakārtošanai. 


Tāpat atzinīgi vērtējama iedzīvotāju iniciatīva - pašiem izmantot iespēju projektēt un sagatavot nepieciešamo būvniecības ieceres dokumentāciju 1.grupas būvēm (piemēram, nojumes, palīgēkas, šķūnīši), kā to pieļauj normatīvie akti. 


Pagājušajā gadā  gan pašvaldība, gan arī iedzīvotāji īpašu uzmanību pievērsuši sakārtotas ārtelpas nozīmei – pašvaldība izstrādājusi Ķekavas novada labiekārtošanas plānu turpmākajiem septiņiem gadiem, bet Būvvalde novērojusi, ka 2019.gadā iesniegtajos būvprojektos īpaša vērība pievērsta vides labiekārtošanai, paredzot bruģa, apstādījumu, soliņu un citu elementu iekļaušanu apkārt būvei. 


Arī 2019.gadā saglabājusies tendence, kas iezīmē, ka ap 70% no iesniegtajiem būvprojektiem paredzēti privātmāju būvniecībai, 10% ir mazēkas (šķūnīši, siltumnīcas utml), savukārt atlikušos 20% veido lielo objektu būvniecība, piemēram, ražotnes, noliktavas, veikali, pašvaldības projekti, kā arī infrastruktūras objekti  (jaunu inženiertīklu, ielu izbūve, esošo atjaunošana un pārbūve) utt. 


Ķekavas novads turpina augt un kļūt par mājvietu jaunajām ģimenēm, kā stāsta būvprojektu iesniedzēji - Rīgas tuvums, ērtā infrastruktūra, un zaļojošie meži ir būtiskākie faktori dzīvesvietas izvēlei.

 

 

Administratīvā pārvalde
06.02.2020.

 

  Drukāt