Līdz 2. aprīlim tiek slēgts bērnudārzs "Bitīte" Katlakalnā

Ķekavas novada krīzes vadības grupa šodien, 19. martā, saņēma informāciju, ka kādai no bērnudārza "Bitīte" audzēkņa mammai vakar ir konstatēta saslimšana ar COVID-19, un bērns pēdējo reizi pirmsskolas izglītības iestādi apmeklējis 13. martā.


Sakarā ar to, ka šajā bērnudārzā ir viena kopīga ēdnīca, kuru apmeklē visi bērnudārza bērni un darbinieki, ir iespējama inficēšanās varbūtība, tāpēc, lai mazinātu infekcijas risku, tika nolemts no 19. marta līdz 2. aprīlim slēgt bērnudārzu, veicot iestādē papildus dezinfekcijas pasākumus un visiem bērniem un darbiniekiem nosakot 14 dienu mājas karantīnu. 


Par minēto saslimšanas gadījumu bērnudārzu "Bitīte" vadītāju šodien informēja Slimības profilakses un kontroles centrs (SPKC) , kas sniedzis nepieciešamās rekomendācijas  tālākai rīcībai.  Pēc SKPC pieprasījuma bērnudārzs operatīvi  ir nosūtījis informāciju par konkrētās grupas visiem  bērniem un skolotājām,  kuri  13. martā bija kontaktā ar šo bērnu.


Šobrīd tiek apzināti darbinieki un visi vecāki, kuru bērni šajā laikā bijuši pirmsskolas izglītības iestādē, aicinot viņus ievērot mājas karantīnu.  Vecāki var sazināties  ar bērnudārza "Bitīte" vadītāju pa tālr. 29469781 vai Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi pa tālr. 28233615.


Kā informē SPKC, bērnam, kura mammai apstiprināta saslimšana ar COVID-19,  analīzes ir negatīvas. Mamma nav bijusi ārzemēs, bet bijusi saskarsmē ar vīrusu slimu personu.


Atgādinām, ka no 13. marta, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādes, kurās darbojas dežūrgrupas, jāiesniedz vecāku apliecinājums, ka nav bijuši kontakti ar "Covid-19" slimniekiem un vai nav apmeklētas riska zonas valstis. Tāpat bērnudārzos tiek veikti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi.

 

Administratīvā pārvalde
19.03.2020.

  Drukāt