Ķekavas novadā pārtikas pakas maijā saņēmuši gandrīz 580 bērni

 

Ķekavas novada Sociālais dienests maijā sniedzis pašvaldības atbalstu brīvpusdienas pārtikas paku veidā 577  bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kas ir par 20 pakām vairāk nekā iepriekšējā mēnesī.  Pārtikas pakas par maiju Sociālais dienests ģimenēm izsniedza 7. un 15. maijā.
 

Ja gadījumā kāda ģimene šim atbalstam  - pārtikas pakām par maija mēnesi - vēl nav pieteikusies, tad aicinām bērnu vecākus to izdarīt, iesniedzot iesniegumu Ķekavas novada Sociālajā dienestā.  Pieteikties var izdarīt, izvēloties vienu no sev ērtākajiem veidiem – elektroniski, sūtot informāciju ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu socdienests@kekava.lv, vai portālā www.latvija.lv, kā arī sūtot pa pastu vai ievietojot slēdzamās pastkastītēs pie Sociālā dienesta – Ķekavā, Gaismas ielā 19, k. 8 .; Daugmalē – “Adatiņas”, Baložos – Uzvaras prospektā 1a.  Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar  Sociālo dienestu – rakstot e-pastu socdienests@kekava.lv vai  zvanot pa tālr. 27876091 (Baložos), 29351095 (Daugmalē), 67935977 (Ķekavā).


Brīvpusdienas pārtikas paku veidā Ķekavas novada pašvaldība nodrošinās līdz ārkārtējās situācijas beigām visiem novadā deklarētajiem 1.-9. klašu bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm (neatkarīgi no tā, vai bērns mācās novada skolā vai citviet), lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem, kas sakarā ar Covid 19 izplatību valstī, nonākušas krīzes situācijā.


Pēc Ķekavas novada pašvaldības pasūtījuma šo pārtikas paku saturu īpaši izstrādāja pārtikas tehnologs.  Pārtikas paka ir paredzēta vienam bērnam vienam mēnesim, un tajā ir ietverti produkti, kas atbilstu bērnu vajadzībām un būtu ar ilgāku realizācijas termiņu, piemēram,  vārīta desa un cīsiņi, sviests, siers, olas, makaroni, auzu pārslas, kukurūzas pārslas, milti, cukurs, āboli un burkāni. Uzklausot ģimeņu atsauksmes, pārtikas paku saturs maijā  ir mazliet pamainīts, iekļaujot, piemēram, rīsus, mannu, maizes standziņas un vairāk dārzeņu.

Lai iepriecinātu bērnus, katrai pārtikas pakai ir pievienota gaumīga informācija par pārtikas saturu, labas apetītes vēlējums un īpaši radīti krāsojamie zīmējumi ar Ķekavas novada atpazīstamākajām vietām, kā arī maijā katrs bērns saņem dāvanā auduma somiņu ar novada zīmolu.

Izsniedzot pārtikas pakas, Sociālais dienests aicināja ģimenes arī sniegt savu vērtējumu un ieteikumus par pārtikas saturu. Pēc Sociālā dienesta saņemtās informācija, ģimenes ir izteikušas atzinīgus vārdus.


Pārtikas pakas tiek izsniegtas pašvaldības pārvaldēs – Ķekavā, Baložos un Daugmalē. Lai mazinātu pulcēšanās risku, Sociālais dienests ir noteicis katrai ģimenei savu laiku pārtikas pakas saņemšanai.

Atgādinām, ka Ķekavas novada pašvaldība līdz ārkārtējās situācijas beigām nodrošina brīvpusdienas pārtikas paku veidā visiem novadā deklarētajiem 1.-9. klašu bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm.


Tāpat Ķekavas novada pašvaldība atbalsta ar brīvpusdienām arī tos skolēnus, kuri nenāk no trūcīgas, maznodrošinātas un daudzbērnu ģimenes, bet viņa ģimene atrodas krīzes situācijā. Arī  tādā gadījumā  bērna pārstāvim ir jāvēršas Sociālajā  dienestā.

 

Administratīvā pārvalde
16.05.2020.

 

  Drukāt