Par ūdens kvalitāti peldvietās

Ķekavas novada pašvaldība šonedēļ saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti peldvietās, kas apliecina, ka zilaļģu ziedēšanas aktivitāte ir samazinājusies, izņemot Ziedoņa atpūtas vietā pie Daugavas, kur tās vēl joprojām ir novērojamas.  Taču, iestājoties rudenīgiem laika apstākļiem, visticamāk, tās arī izzudīs.


Pārējās atpūtas vietās pie ūdens  laboratoriskie ūdens rādītāji atbilst izcilai kvalitātei. Pastāvīgi ūdens kvalitāti monitorē Ķekavas novada pašvaldības vides speciālisti.


Atgādinām, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās (t.s. ūdens „ziedēšana”), jo daļa arī pie mums sastopamo zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas, kas atmirstot ūdenī var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas – acu u.c. gļotādu kairinājumu. Parasti zilaļģu savairošanās ir novērojama ilgstoši pastāvot karstam un sausam laikam, bet līdz ko laiks kļūst vēsāks, vējaināks un lietaināks, zilaļģu „ziedēšana” samazinās vai izzūd pavisam. Pirms došanās peldēt, iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību ūdens kvalitātei, primāri izvērtējot tā krāsu, jo zilaļģu ziedēšanas laikā ūdenim novērojama zilzaļa pelēcīgas nokrāsas plēve, kas pārklāj ūdens virsmu.

 

Administratīvā pārvalde
04.09.2020.

  Drukāt