Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku” iestādīti vairāk kā 60 koki un dekoratīvie krūmi

Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai Ķekavas novadā, Pasaules Talkas ietvaros nedēļas nogalē Ķekavas novada iedzīvotāji un pašvaldības darbinieki piedalījās koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kuras ietvaros iestādīti 63 koki un dekoratīvie krūmi.


Akcija ‘’Iestādi koku’’ šogad norisinājās pirmo reizi un sniedza iespēju novada iedzīvotājiem ilgtermiņā padarīt savu tuvāko apkārtni zaļāku un sakoptāku. Ķekavas novada pašvaldība dāvināja koku un dekoratīvo krūmu stādus, mietiņu  koku atsaitēšanai, kā arī augsni stādīšanas vietas ielabošanai tiem iedzīvotājiem, kuri bija pieteikuši savu dalību koku stādīšanas akcijā. Stādīšanā piedalījās ne tikai pieaugušie, bet arī bērni, veidojot dziļāku izpratni par dabas procesiem un uzņemoties rūpes par koka stādīšanu un audzēšanu.  


Vides akcijā “Iestādi koku” atsaucās gan iedzīvotāji, gan novada organizācijas un kolektīvi kā, piemēram, Montessori pirmsskola “Mazie brīnumi”, tautas deju ansamblis “Zīle”,  jauktais koris “Mozaīka”, Ķekavas ambulance un pašvaldības administrācijas darbinieki.


Kopumā akcijas dalībnieki iestādīja 63 kokus un dekoratīvos krūmus, kuru starpā bija lauku kļava, austrumu egle, dekoratīvā ābele, forsītija, ēdamais pīlādzis, ķiršveida plūme, sarkanais ozols, Virdžīnijas burvju lazda, melnais plūškoks, Māka ieva, kā arī skarainās hortenzijas. Koku un dekoratīvo krūmu stādīšana notika Baložos, Lapeniekos, Dzērumos, Valdlaučos un Ķekavā. Vislielākie stādīšanas darbi tika veikti Baložos, Medema parkā, kur teritorija labiekārtota, iestādot 11 kokus, 7 krūmus un 30 hortenzijas dobēs.


Ķekavas novada pašvaldības viena no vērtībām – ir “zaļā” domāšana, veicinot videi draudzīgu saimniekošanu un dzīvošanu, tāpēc novads īpašu uzmanību pievērš sadzīves atkritumu šķirošanai, attīsta arvien vairāk labiekārtotas atpūtas vietas, kā arī turpina strādāt pie “zaļās” mobilitātes veicināšanas. Atgādinām, ka pērn pašvaldība izstrādāja vienotu Ķekavas novada labiekārtošanas plānu turpmākajiem septiņiem gadiem. 


Paldies visiem, kuri piedalījās akcijā, izmantojot iespēju padarīt Ķekavas novadu par jaukāku un zaļāku vietu dzīvošanai! Ceram, ka jūsu entuziasms iedvesmos arī citus novada iedzīvotājus piedalīties vides akcijā “Iestādi koku” nākamajā gadā.   

 


 

Administratīvā pārvalde
22.09.2020.

 

 

  Drukāt