Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids

No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”.

 

Akciju organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā.

 

Akcijas mērķis ir mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē.

 

Šogad akcijas galvenās aktivitātes būs vebināri – tiešsaistes semināri, kuros stāstīsim un rādīsim dažādus digitālos risinājumus, ko piedāvā valsts pārvaldes un pašvaldību iestādes. Visi vebināri būs skatāmi programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” vietnē mana.latvija.lv un programmas profilos sociālajos tīklos (Facebook). Tiešraidēm plānojam piesaistīt arī sadarbību partnerus no interneta mediju vidus, lai aptvertu pēc iespējas plašāku skatītāju loku.

 

Šajā vietnē būs pieejama informācija par akcijas norisi. Laika gaitā informāciju papildināsim gan ar vizuālajiem materiāliem, gan konkursu noteikumiem u.c.

 

Aicinām iesaistīties akcijas norisēs gan informējot klientus par plānotajiem vebināriem, viktorīnām, konkursiem, gan sniedzot atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā un digitālo rīku izmantošanā.

 

TIEŠSAISTES VEBINĀRI

 

19. oktobris plkst. 10.00 – Akcijas atklāšana

 

Ministra uzruna, diskusija par digitālo risinājumu izmantošanu ikdienā. Ministram Jurim Pūcem diskusijā pievienosies Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa. Kā digitālie risinājumi var palīdzēt COVID-19 krīzes pārvarēšanā, kādas iespējas sniedz digitālie risinājumi, ja esam spiesti ierobežot pārvietošanos un iestāžu apmeklēšanu klātienē, u.c. aktualitātes. 

 

Semināra daļā – Tavs digitālais komplekts – e-paraksts un e-adrese! 

• Liene Strazdiņa, VARAM Projektu pārvaldības nodaļas vecākā projekta aktivitātes koordinatore, stāstīs par vienoto digitālo pastkastīti – e-adresi, kas palīdz digitāli sazināties ar vairāk nekā 3000 iestādēm Latvijā. 

• Vineta Sprugaine, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja, atgādinās par elektroniskā paraksta (eParaksts) iespējām un mobilo lietotni eParaksts Mobile.

• Vineta Freimane, Ārlietu ministrijas Konsulāro pakalpojumu nodaļas vadītāja vietniece, informēs ar elektroniskā pieraksta sistēmu saziņai ar ĀM.

 

20. oktobris plkst. 10.00 – Kultūras diena

 • Hugo.lv iespējas (Kultūras informācijas sistēmu centrs).
 • “Digitālā bibliotēka” – kā to vislabāk un ērtāk izmantot (Latvijas Nacionālā bibliotēka).
 • “Digitālais kultūras mantojums” – iepazīt kultūru digitāli, kā papildus iespēju klātesamības kultūrai ikviena cilvēka ikdienas dzīvē (Latvijas Nacionālā bibliotēka).
 • Kas aktuāls bibliotēkās reģionos? (apmeklētāju interese par e-pakalpojumiem (ne tikai bibliotēkas), zināšanas, prasmes, kā bibliotēka var palīdzēt, kā bibliotēkas strādā attālināti u.c. (pieslēdzamies attālināti Valmieras pilsētas bibliotēkai). 

 

21. oktobris plkst. 10.00 – Nodarbinātība

 • Attālinātā un elastīgā darba iespējas (Valsts kanceleja).
 • Digitālās iespējas darba meklētājiem (Nodarbinātības valsts aģentūra).
 • Pieteikšanās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumiem elektroniski (VSAA).
 • E-pakalpojumi darba aizsardzībā (Valsts darba inspekcija).

 

22. oktobris plkst. 10.00 – Uzņēmējdarbība

 • Uzņēmējdarbības reģistrēšana elektroniski, Uzņēmumu reģistra pāreja uz pilnībā attālinātu saziņu, citi noderīgi Uzņēmumu reģistra e-pakalpojumi (UR).
 • Valsts ieņēmumu dienesta (VID) e-pakalpojumi, elektroniskā saziņa ar VID ikdienas darbā (VID).
 • Pieredze ikdienas darbā, lietojot e-pakalpojumus (Elīna Novada, svaigi.lv īpašniece).

 

23. oktobris plkst. 10.00 – Vides aizsardzība

 • Valsts vides dienesta piedāvātie e-pakalpojumi (VVD).
 • Dabas aizsardzības pārvaldes digitālie resursi un to sniegtās iespējās (DAP).
 • Ejam dabā, iepazīstam to un saudzējam! (Mairita Lūse, Zero Waste Latvia valdes locekle).

 

CITAS AKTIVITĀTES

 

Viktorīna par e-pakalpojumiem


Visas nedēļas garumā būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par e-pakalpojumiem, piedaloties e-pakalpojumu zināšanu viktorīnā. Tā būs pieejama ikvienam interesentam vietnē mana.latvija.lv no 19. līdz 25. oktobrim. 


Zinošākajiem – veicināšanas balvas. Noteikumus drīzumā publicēsim!


Foto un video konkurss sociālo tīklu lietotājiem


Konkurss “Digitālais plecs” – ikviens sociālo tīklu lietotājs var iesūtīt foto vai video materiālu, kurā redzams, kā cilvēki viens otram palīdz apgūt e-pakalpojumus vai valsts piedāvātos digitālos rīkus (piemēram – pirmo reizi datorā augšupielādē e-paraksta programmu un pirmo reizi izmanto eID kartē esošo e-parakstu).


Iesūtītie foto un video tiks publicēti programmas profilā sociālajā tīklā Facebook. Nedēļas beigās izvēlēsimies interesantākos foto un/vai video, kuru autori saņems veicināšanas balvas.


Konkursa noteikumi tiks publicēti mana.latvija.lv un sociālajos tīklos, kā arī šajā vietnē.

 

latvija.lv
14.10.2020.

  Drukāt