VUGD aicina iedzīvotājus rūpēties par ugunsdrošību mājās

 

Pieaugot ugunsgrēkos bojāgājušo cilvēku skaitam Latvijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus aprīkot dzīvojamās telpas ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādejādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas un savlaicīgi izsaukt palīdzību.
 

Apkopojot statistikas datus par ugunsgrēkiem VUGD informē, ka Latvijā 2020. gadā ugunsgrēkos iznīcinātas 688 ēkas/būves, ugunsgrēkos cietuši 274 cilvēki, ugunsgrēkos izglābti 331 cilvēki un glābšanas darbos izglābti 465 cilvēki. Ugunsgrēkos bojā gājuši 85 cilvēki, kas ir par 11,84% vairāk salīdzinot ar 2019. gadu.


Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, tiek secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm.  Pie tam lielākā daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši atrodoties savās guļamistabās.


Praktiskais risinājums kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādejādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas un savlaicīgi izsaukt palīdzību. Visefektīvākais tehniskais risinājums cilvēku brīdināšanai par ugunsgrēku ir dzīvoklī ierīkoti ugunsgrēka autonomie dūmu detektori, kas reaģē uz dūmiem. Savukārt ugunsdzēsības aparāts privātmājā noderēs neliela ugunsgrēka dzēšanai tā aizdegšanās sākuma stadijā. Jāatceras, ka ugunsdzēsības aparātu drīkst izmantot tikai tad, ja dzēšana nedara draudus veselībai un dzīvībai.


Ja notikusi ugunsnelaime – izvērtējiet situāciju un neapdraudiet sevi, bet nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un izsauciet ugunsdzēsējus glābējus!


Atgādinām, ka no  2020. gada 1. janvāri dūmu detektoru uzstādīšana mājokļos un viendzīvokļa objektu nodrošināšana ar ugunsdzēsības aparātu ir obligātu prasību. VUGD Pārvalde aicina Rīgas un Rīgas reģiona iedzīvotājus neatlikt rūpes par savu un tuvinieku drošību, bet būt atbildīgiem, nodrošinot mājokļus ar ugunsgrēka autonomiem dūmu detektoriem un viendzīvokļa objektus papildus ar ugunsdzēsības aparātiem.


2021. gadā VUGD turpinās realizēt ugunsdrošības profilakses un izglītojošus pasākumus, lai mazinātu ugunsgrēku un bojā gājušo skaitu Rīgā un Rīgas reģionā. Ja iedzīvotājiem ir radušies jautājumi par ugunsdrošību mājoklī, aicinām sazināties ar VUGD amatpersonām.

 

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas rajona brigāde
24.02.2021.

 

           

  Drukāt