EKO dienas Ķekavas novadā – 27. martā un 10. aprīlī

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Clean R” 27.martā un 10.aprīlī rīkos EKO dienas, kad tiks organizēta nolietoto lielgabarīta un elektropreču vākšana, kā arī bioloģiski noārdāmo (BIO) atkritumu izvešanu no klienta adreses.

 

Lielgabarīta atkritumi, nolietotā elektrotehnika un auto riepas – 27. martā

 

27.martā  bez maksas no iedzīvotāju adresēm tiks savākti lielgabarīta, elektrotehnikas atkritumi, kā arī vieglo automašīnu riepas (ne vairāk kā četras riepas vienā adresē). Vietas, kurās nepieciešams nodrošināt pakalpojumu, jāpiesaka līdz šī gada 22.martam (ieskaitot) – elektroniski, rakstot uz kc@cleanr.lv vai pa tālruni 67111001. Piesakot izvešanu, ir jānosauc adrese, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma numurs un aptuvenais atkritumu apjoms, kā arī atkritumu frakcija – lielgabarīts, elektropreces vai  riepas.


Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus līdz 22. martam
aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu nepieciešamo pakalpojumu, vai sekot līdzi informācijai, kas tiks izvietota pie katras kāpņutelpas ieejas, jo tikai līgumslēdzējs var pieteikt izvešanu SIA "Clean R".

 

BIO atkritumi – 10. aprīlī

 

Savukārt 10.aprīlī bez maksas no iedzīvotāju adresēm tiks savākti BIO atkritumi. Vietas, kurās nepieciešams nodrošināt BIO izvešanas pakalpojumu, jāpiesaka līdz šī gada 2. aprīlim (ieskaitot) – elektroniski, rakstot uz kc@cleanr.lv vai pa tālruni 67111001. Piesakot izvešanu, ir jānosauc adrese, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma Nr. un aptuvenais BIO atkritumu apjoms (maisos).

 

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus līdz 2. aprīlim aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu nepieciešamo pakalpojumu, vai sekot līdzi informācijai, kas tiks izvietota pie katras kāpņutelpas ieejas, jo tikai līgumslēdzējs var pieteikt izvešanu SIA "Clean R".


Akcijas dienas rītā līdz plkst. 8.00 izvedamās lietas jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera, un dienas laikā tās tiks aizvestas. Aicinām ņemt vērā, ka atkritumi jānovieto tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu.


ATGĀDINĀM!

 • Lielgabarīta atkritumi (iela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u. tml.).
 • Nolietotās elektropreces (ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas).
 • Tiks pieņemtas 4 riepas no klienta atkritumu apsaimniekošanas līgumā norādītās adreses. Netiek pieņemtas riepas ar diskiem, kā arī riepas no smagās tehnikas.


Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir savāktās koku lapas un zāle. Iedzīvotājiem tie jāieliek vienreizlietojamos atkritumu maisos (ne lielākos par 100 litriem), maisi rūpīgi jāaizsien. Maisus nedrīkst pārpildīt, lai paceļot tie nesaplīstu.


Nododot šos atkritumus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī paveic labu darbu - saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī automašīnu riepas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros.


ATCERIES! Sadzīves atkritumi, būvgruži (dažādi apdares un segumu materiāli, dēļi, flīzes, logu rāmji, caurules, santehnikas preces utml.) un nolietotas automašīnu daļas (motori, durvis utml.) akcijas laikā netiks izvesti!

 

Tie Ķekavas novada iedzīvotāji, kuri vēlas jau šobrīd var nodot lielgabarīta atkritumus vai arī cita veida atkritumus savākšanas laukumā “Gurnicās”.

 

Atkritumu savākšanas laukuma “Gurnicas” darba laiks:

 • otrdiena 9.00—13.00
 • trešdiena 15.00—19.00
 • ceturtdiena 9.00—13:00
 • piektdiena 13.00—17.00
 • sestdiena 11.00—15.00
 • svētdienās un pirmdienās laukums ir slēgts.

 

Laukumā pieņem:

 • bioloģiski noārdāmos atkritumus;
 • automašīnu riepas;
 • plastmasas, papīra, kartona, stikla, metāla iepakojumus;
 • sadzīves elektrotehniku;
 • sadzīvē radušos bīstamos atkritumus;
 • baterijas;
 • sadzīvē radušos lielgabarīta atkritumus;
 • koku.

 

Atkārtoti aicinām tos iedzīvotājus, kuri vēl nav noslēguši atkritumu apsaimniekošanas līgumus ar "Clean R", nekavējoties to izdarīt.


Līgumu iespējams noslēgt arī interneta vietnes www.cleanr.lv sadaļā "e-pakalpojumi", autorizējoties ar internetbankas starpniecību. Par visiem neskaidrajiem jautājumiem aicinām vērsties "Clean R" Klientu apkalpošanas centrā, rakstot uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv, kā arī darbdienās plkst. 8.00–17.00 zvanot uz Klientu centra tālruni 67111001.